vernieuwen hun verenigingsorgaan niet Kwestie Voornsche jaagt Schiedam in 'tharnas ÏWaterzo al te doen is Kapper blijft stelen Korfballers oogstten negen van de zestien punten Dit weekeinde in Schiedams zalen InHaBé strooide goede gaven van kerktoren Het\Age Volk ^Allerzielen' voor ABMH Succes voor Martinit DRZ en Schiedam Zwart Wit klopt ongeslagen TSB Uit liet dagboek van de politie Vara-TV-club „Vrije Wereld" naar de bollen Het Vrije Volk Bespaar u de moeite! helft De gelukvogels zonder geluk EHBO-wedstrijd in Rotterdam Haarlem wil tijdelijk in belicop temet De grootste krimi Eén-uur-loon-actie zet veelbelovend in EXCELSIOR 22 JAAR „AMICITIA" EN IN ARCADE OUWETJE SCHIEDAM HetVrijeVolk Het Yrije Volk elke gewenste editie voor HALF geld INTEKENBON WF-Hekelingen 4-1 Negen jubilarissen bij Ver. Touw J. G. Pleyzier ter aarde besteld :'A' -r" 1. - j HET VRIJE VOLK MAANDAG 25 APRIL 1955 PAGINA 9 pc bespreking' van de uitgave van een vernieuwd verenigingsorgaan s-was het agendapunt, dat de meeste stof tot discussies opleverde cn gwaarover de meningen nogal verdeeld waren op de algemene Ver- ^bondsvergadering, die het „Centraal Nederlandsch Hengelaars Ver- Stond" Zondagmorgen en -middag in het gebouw „Musis Sacrum" If hield. fe Reeds drie jaar geleden kwam de f'Delftse Hengelaarsvereniging met het 'voorstel, het nu vier pagina's tellende ifipiscator" groter en ook beter ver zorgd te doen uitgeven. Nu was dan hok iedereen op deze vergadering in principe voor een kwalitatief en kwantitatief beter verenigingsorgaan. De hengelaars uit Holland en Zee land (het CNHV telt bijna al zijn leden in de drie kustprovincies) wa ren terdege overtuigd van de grote voordelen van een aantrekkelijk tijd sschrift voor een vereniging. Maar lover één ding kon men het beslist "niet eens worden: de financiële consequenties. i Het agendabureau van de Schie- ïdamse Gemeenschap verstrekt ons (tie volgende gegevens: I DINSDAG 26 APRIL 5 Musis Sacrum, 2Q uur: Ouder avond W. de Z'.vijgerschooï: Spreker 'de heer H. Poolman over „Indus trialisatie en 't opkomend geslacht". Musis Sacrum, 20 uur:. Ger. Reci- teerver. „Geron": Toneelopvoering pechvogels" blijspel in drie bedrij nen. Volksgebouw, 20 uur: Vrouwengr. ;van de PvdA: ledenvergadering, spr. M. "loll over „De Schiedamse Ge meenschap" WOENSDAG 27 APRIL Geb. Arcade, 20 uur: Centraal (Vrouwen Comité: Causerie dr. A. jfljmans met film over kankerbe strijding. Geb. Toonkunst, 20 uur: Alge mene Fotokring Schiedam: Bespre king „De Camera van binnen en 'buiten". 5 Musis Sacrum, 20 uur: Ontspan ningsvereniging „VEGLA" Cabaret avond met André Meurs. Aula Stedelijk Museum, 20 uur: ijVrienden van het Stedel. Museum: (Concert gezelschap Alex van Ame- irongen. 1. DONDERDAG 28 April Musis Sacrum, 20 uur: Ger. Reci- Heervereniging „Geron": Toneei- juitvoermg van „Pechvogels", blij- ispel in drie bedrijven, j Passage-theater. 20 u.: Toonkunst: (Concert Rotterdams Philharm. Or kest. VRIJDAG 29 APRIL Geb. Arcade, 20 u: Comité Kath. ISchiedam: Pater. Ant v.. RixtelSCJ Ispreekt'over het Mandement. Musis Sacrum, 20 uur: Ger. Reei- Jteer Ver, „Geron": Toneeluitvoering |van „Pechvogels" blijspel in drie be- fdrijven; 11 uur: Opening InHaBé door burgemeester mr. J. W. Peek. AANRIJDING Zaterdagmiddag reed' de 31-jarige ingenieur F. C. S. met een scooter (over de Rotterdamsedijk in de rich- ting Rotterdam. Voor pand 247 stak een dame met een fiets aan de hand de rijweg over. S. week uit naar rechts, remde, slipte en viel. Hij kneusde de linkerpols en had pijn in de linkerknie. De GG en GD verwees het slachtoffer naar een huisarts. De scooter was beschadigd- AANGEHOUDEN Zondag heeft de politie de 22- jarige bijrijder D, T. uit Schiedam, verdacht van diefstal van oud ijzer uit gemeentelijke baggerbakken, aan gehouden. Tegen T. is proces-ver- baal opgemaakt. Zondagnacht is de 20-jarige Schiedamse monteur C. P., verdacht van poging tot rijwieldiefstal, inge sloten. VAL De 12-jarige P. J. P. uit de Mar conistraat is Zondagochtend, toen hij in de btutrt van het rioolgebouw aan het voetballen was, achterover pvallen. De GG en GD heeft ham in bewusteloze toestand naar de Dr. Noletsticluing vervoerd. Deze week weer een kijkavond, nl. op Dinsdag, maar met een program ma van de bovenste plank. Na ïelevizier volgt een speciaal studio-optreden van niemand min der dan de Franse chanson nière Fatachou. Daarna kunt u genieten van het beklemmende toneelstuk ..Gaslicht" met o.a. Ank v. d. Moer en Guus Oster. Een avond om fami lie of kennissen als introducé's mee .e nemen. Uit dit oogpunt werd het voorstel even fel verdedigd als aangevallen. Onaanvaardbaar was ook voor velen het verplichte abonnement, dat nood zakelijkerwijze samen moet gaan met de vernieuwing van het orgaan. Vlak voor de stemming resumeer de de secretaris van de afdeling Haarlem (de grootste vereniging in het CNHV/ al het gesprokene, somde duidelijk de voordelen en de nadelen op en zette in een hei der betoog uiteen, dat het door voeren van het voorstel zeker na óelig zou zijn. Hij voegde eraan toe, dat de afge vaardigden van Haarlem tegen zou den stemmen. Hiermee was het voor stel feitelijk a! van de baan, want Haarlem, beschikt over het grootste aantal stemmen. Bij stemming werd het voorstel dan ook met grote meerderheid van stem men verworpen. Schiedam gedupeerd Ook het Voomse kanaal kwam weer ter sprake. Deze kwestie heeft inder tijd nogal wat stof doen opwaaien en is nog steeds niet tot aller bevredi ging opgelost. Evenals met de kwestie-Rotte sioot men hier de Rot terdamse en Schiedamse leden van het CNHV uit. Vooral de afdeling Schiedam is hier ernstig door gedupeerd. Uitroe pen als „Waar blijft ons vrij hengel- recht" werden veelvuldig gelanceerd. Men kwam ten slotte overeen, dat de plaatselijke afdelingen, m onder handeling zullen treden met de huur der van voornoemde viswateren en dat het hoofdbestuur hun alle steun zal geven. MAANDAG BIOSCOPEN Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Sabrina (a.l.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Hell below Zero (18 j). TENTOONSTELLINGEN Stedelijk museum, 25 uur; Eigen collecties. APOTHEEK: F. H. Backer, St. Liduinastraat 58a, tel. 6836-, DIVERSEN: Zandvlakte: Grand Cirque Inter national. Irene. 7.45 uur: Ned. Chr. Vrou wenbond. Musis Sacrum, 8 uur: N.V, Wil- ton-Feijenoord. Arcade, 8 uur: Jongeren Kath. Kring. Marijke, 8 uur: DBO. DINSDAG BIOSCOPEN: Passage-theater: Als Maandag. Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: De Sirene van Bagdad (14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum, 2-5 uur: Eigen collecties. APOTHEEK: F. H. Backer, St. Liduinastr. 58a, tel. 68364. DIVERSEN: Musis Sacrum, Ned. Schoolbio scoop. Volksgebouw, 8 uur: Steeds Voor uit. Irene, 8 uur: ONI, Mandolinege zelschap. Musis Sacrum, 8 uur: Geron, to neelavond. ROTTERDAM Onverbeterlijk blijkt de 40-jarige kapper L. A. N. T. Twaalf jaar van zyn leven heeft bü al in binnen- en buitenlandse gevangenissen doorge bracht, vorige week werd hij weer gegrepen door de recherche van het bureau Sandelingplein, die hem ver dacht van diefstal van een fietstas. Bfj huiszoeking vond de politie ech ter nog vele voorwerpen, die afkom stig bleken van havendiefstallen. Daarom werd de man ter beschik king gesteld van de Rivierpolitie. Vrijdagavond gelukte het hem echter uit het raam van de eerste verdieping van het bureau te springen. Hij maakte een sprong van acht meter en kwam op een vlot terecht. De poütie vermoedde aanvankelijk dat hij in het water was gesprongen, en ging nog dreggen. Maar gisteravond iaat zagen twee agenten hem lopen op een terrein aan de Merwedehaven. Hij droeg een jas, die hij na zijn ont snapping in Schiedam gestolen had. In het Zuiderziekenhuis bleek dat hij bij zijn sprong nog een rugwervel had gebroken. De korfballers hebben ditmaal negen winstpunten binnenge haald van de zestien, die er in de acht vastgestelde wedstrijden waren te veroveren. De beide twaalftallen van Schiedam en de junioren van Succes hebben hierin het leeuwenaandeel gehad. ODI heeft tegen de verwachting in van VEO verloren en is daardoor nog niet helemaal aan het degradatiegevaar ontsnapt. Schiedam versloeg USV en Succes verloor, evenals ODI, op het nippertje. Door het enthousiasme en het windvoordeel waarmee USV de strijd tegen Schiedam begon, kregen onze stadgenoten niet gemakkelijk vat op hun tegenstanders. Ook al leverde de eerste Schiedam-aanval een 01-voor- sprong op door een doelpunt van D Vermeulen. De wind die in de lengte-as over het veld stond, zorgde ervoor, dat de bal veel meer in de USV-aanval- sector verbleef, dan aan de andere zilde. Maar toch viel het de ontvan gende partij niet gemakkelijk de ge lijkmaker te scoren. Dat gebeurde eerst een kwartier voor rust. In de tweede helft had Schiedam de wind als bondgenoot, maar nu pro beerde USV met alle macht zijn po- Advertentie LM. ïoo» scheel irer «ni Dat het amateur-toneelspel een heel belangrijke plaats in de vrije-tijdsbesteding van de Schiedammers inneemt, bleek in het afgelopen weekend wel weer. Niet minder dan drie verenigingen deden Zaterdagavond hun best om de liefhebbers van het toneel aan hun wensen tegemoet te komen. BROER SVES T -v SCHIEDA M. Meer dan. vierhonaerd mensen nebben Zondag deelgenomen aan de twee reizen per touringcar naar de bollenvelden, georganiseerd door het reisbureau De Vrije Wereld, in sa menwerking met Het Vrije Volk. De ..bussen vertrokken van Het Vrije volk-gebouw aan de Slaak 2jj reden over de boulevards van Scheveningen en Noordwtjk. daarna (Via de binnenwegen tussen de bol lenvelden naar Lisse en Sassenheim Vele reizigers tooiden zich met bos- sen bloemen en bloetns'ingers. De tulpenvelden gaven nog niet veel igenieten, maar de narcissen en hya cinthen stonden in volle bi oei. ,:V De Vrije Wereld L voorner""ns i:i de bomende weken nor verschillende tochten te maken In Nederland en daarbuiten. Op een Sinterklaasachtige wijze hebben de organisatoren van de InHaBé Zaterdagmiddag de inwoners van Schiedam bedacht. Alleen strooide men geen pepernoten, maar foldertjes, waarvan op de achterkant van enkele een prijsje was Vermeld. Precies om drie uur klonk het signaal van vier hoornblazers vanaf de torentrans van de Grote Kerk. En weldra dwarrelden talloze papiertjes door de lucht. Een enthousiaste jeugd (maar het waren niet alleen de jongeren) graaide en vocht om de fel begeerde zakdoekjes, kammetjes, mond harmonica's, enz Jammer genoeg wilde de wind per se spelbreker zijn en, zo kwam het, dat een groot aantal papiertjes op de Kerk en in de tuin ernaast terecht kwamen. Spoedig zag men echter in het gazon dan ook geen stukje groen meer, maar wel een wriemelende massa van hoofden, armen en benen. Een paar rakkers waagden zich op de lagere gedeelten van het kerkdak om de geei-witte kartonnetjes te be machtigen. Och, de politie deed wei een oogje dicht. Over een paar dagen is het dan zover. Op 29 April om elf uur opent de burgemeester, mr. J. W. Peek de InHaBé of „het visitekaartje van de Schiedamse middenstand" zoals iemand het kort. en kernachtig uit drukte. De InHaBé, is'dat niet een begrip geworden voor elke Schie dammer? Behalve de beursen de speciale attracties wordtook de ruïne van Oud-Mathenesse in het (kunst) - zonnetje gezet. Een feeërieke verlich ting wordt op de wallen van de ver vallen burcht aangebracht. Bovendien komen er ook nog een paar dierlijke gasten in de tuin van de ruïne: twee lama's (dit keer geen Aprilmop) en enkele flamingo's. Tus sen burehtresten en de beurt maakt men een fontein. En er komt nog veel meer, dat de moeite van het zien waard is, zoals de talrijke stands en de mode-show. De middenstand zal een waardig '„visitekaartje" tonen. In de Irenekapel aan de Oude- kmdstraat in Rotterdam zijn Zater dag de EHBO-wedstrijden van het district Zuid-Holland gehouden, die moesten uitwijzen, welke afdelingen in Juni dit district zuilen vertegen woordigen in de nationale wedstrijd te Assen. De afdelingen Giessendam en Heerjansdam werden de geluk kige. Nummer 3 werd Gouda: 4 Swijndrecht en 5 Alblasserdam. De eerste en tweede prijs voor de beste leiding gingen naar Giessendam en Naaldwijk. De bijzonder boeiende wedstrijd verliep in hoog tempo-en trok veel belangstelling. De hoofdbestuursleden van de Koninklijke Nederlandse Ver eniging EHBO, de heren Warmelink en Van Boon waren aanwezig. In de jury hadden zes doctoren zitting, onder wie de bijna tachtigjarige dr. J. A. Molhuysen. De wedstrijd was voorbereid door de Rotterdamse Vereniging voor EHBO „Het Zui den". Onderhandelingen worden ge voerd met de Sabena, on. Haarlem in de maanden Juli en Augustus op te* nemen in de heliccpterdienst. Drie dagen in de week (Donderdag, Vrijdag en Zaterdag) zou een heli copter Haarlem aandoen op de rou te Brussel-Rotterdam-kU'ïtstreek. Vorig jaar, tijdens de bollenpe- riode, zijn eveneens in Haarlem he licopters geland. De huis-aan-huis-inzameling van Stichting 19401945 begint vandaag. De brieven betreffende de één-uux- loon-actie zyn verzonden. Er werd aJ een bed/rag van 11,12 overgedra gen: het resultaat van de storting van één uur loon van het personeel Sportfondsenbad. Hulde aan deze trouwe medewerkers, die ook nu weer als eersten aan onze oproep gehoor gaven. Tevens vermelden wij met grote dank een gift van 1000 die aan de Stichting werd overgemaakt. Dit begin belooft veel en als het zo doorgaat, zal Schiedam ook met dese laatste inzameling een eerste plaats innemen op de ranglijst der bijdragen voor de Stichting 1940 1945. Het recht had zyn loop in de Ex- celsior-cantine, waar de Schiedamse toneelvereniging „Onderling Kunst genot" het spel „Het recht moet zijn loop hebben" voor de leden van de personeelsvereniging „Excelsior" op voerde. De plaatsvervangend voorzitter de heer R. Buising opende de avond en moedigde de mensen tct wat meer activiteit in het verenigingsleven aan. Het toneelstuk is een bewerking van Bert Peets naar „De lijdensweg" van Fhilipi. Men speelde goed en alles ver liep dan ook vlot. De regie had de heer A. Lanser. Na afloop was er hal- In het Volksgebouw was het de Schiedamse toneelvereniging „Ami- citia". die dit keer bij uitzondering een klucht opvoerde. En niet zonder reden, want men herdacht het 22- jarig bestaan van de toneelgroep. Ook de voorzitter de heer O. Vee- nendaal was in een feeststemming. In zijn openingswoord sprak hij de veelzeggende woorden: „Daar moet op gedronken worden", maar het bleef toch in hoofdzaak beperkt tot een kop koffie in de pauze. Men voerde heel leuk „De fam„ie- dictator" van Pieter van der Valk op. De regie had de heer P- van Hees. Na afloop was er bal oJ.v. de heer M. Slaavenburg. Vele leden van de, wijkvereniging „Singelkwartier" waren Zaterdag avond voor een paar uur bij Arcade ingekwartierd, waar ze kwamen kij ken naar hun toneelgroep, die „Le vensgang" van Jac. Braun opvoerde. De voorzitter van de wijkvereniging de heer A. Teerds heette aan het be gin van de avond in het bijzonder de ouden van dagen .welkom. Over het toneelstuk van Braun schreven we reeds eerder. De regie 'had de heer H. Pauw. Het, speloeil was vrij behoorlijk. Na afloop kon men dansen op de muziek van de Singetkwartier Band oJ.v. J. Eggal- meijer. De Schiedamse voetbal- en honk balvereniging „Schiedam" gaat zoet jesaan tot de ouwetjes behoren. Dit vertelde de voorzitter de heer J. van der Touw, toen hij in zaal Tivoli de Advertentie 1M. Stuur niet langer elke dag Uw eigen krant naai Uw zoon in de kazerne. doet dit voor O, tegen de van Ao normale abonnemen -ijs. Geef Uw zoon zijn eigen Icrant «tuurt aan dienstplichtige militairen beneden d» rang van officier Overal waar een agentschap van Het Vrije Volk is gevestigd, kunt U het abonnement voor Uw zoon per week betalen. De grootste krant van Nederland Hekelveld 15 - Amsterdam Zenden aan een der kantoren van N.V. De Arbeiderspers of meegeven aan de bezorger van Het Vrije Volk. Militeir abonnement bestemd voor: Naam: Rang: Legerar.: MIL adres: Betaling per week/kwartaal door: Naam: Adres: - Woonplaats: feestavond van de voetballers opende. Over drie jaar viert '„Schiedam zijn gouden leest. De heer Van der Touw waardeerde vooral het werk van die mensen, die bijna van de op richting een actieve, vaste kem heb ben gevormd. Daarna konden de voet- en honk ballers genieten van de sketches e.i de muziek van de leden van het „Ma rio cabaret". Vooral het cowboy-trio had veel succes. En nu maar weer sporten. sitie te handhaven. En dat lukte aar dig- Door een ver schot van J. v. d. Kooy werd het eerst 12, maar da meshanden zorgden ervoor, dat de balans weer in evenwicht kwam. Een blunder Een blunder in het middenvak werd de ontvangende partij noodlot tig. De onderschepte bal werd snel naar de vrijstaande L. v. d. Kraan gespeeld en het was 23. Korte tijd later maakte dezelfde speler er 24 van. In de beginopstelling kon USV het tempo niet meer blihouden. De strijd was beslist, maar door een strafworp kon H. Verschoor de eindstand op 25 stellen. •k Succes en WTON speelden aan de Oude Dijk een aardige en snelle party. Men gaf elkaar geen duim breed toe. Aan beide zijden werd er vlot en afwisselend voor de kor ven geopererd, maar het eerste doelpunt kwam eerst na een kwar tier uit Rotterdamse handen die daardoor in de gelegenheid werden gesteld door te traag terugkeren van de verdediger. Vijf minuten later was het 11 door mej, N. Ouwendiik en weer korte tyd later werd het zelfs 21 door F. Baas. die een in het middenvak on derschepte bal in vrije positie onder de korf kreeg toegespeeld. Maar deze vreugde was van korte duur- Tien minuten later had WION weer de leiding met 23. welke voor sprong de Rotterdammers tegen de verhouding in na de rust tot 24 verhoogden. Het scheen, dat de Sue- cessers zich in de derde opstelling zouden herstellen. Onmiddellijk na de wisseling depo neerde S. la Lau een ver schot in de korf. maar voor men verdere resul taten kon bereiken, viel na een yer- warring aan de andere zijde het vijfde doelpunt (35). Ei laatste opstelling kon F. Baas al vrij spoedig de achterstand inlopen tot 4r—5. WION voelde het "evaar en spande zich dubbel in om de gelijk maker te verhinderen. Daarbij ge holpen door een inzinking aan Suc- ces-züde slaagde men en kon de wed strijd met een 4—5-zege worden af gesloten. Dat een kampioenschap niet zo maar zonder meer in de schoot ge worpen wordt, dat ondervond Heke lingen aan de lijve, doordat WF met een forse 41 zege aan het langste eindtrok. Bij Hekelingen wilde er deze wedstrijd niets gelukken en was het gemis aan Hokke die in het zie kenhuis verblijft, wel heel erg voel baar. WF trok zich van Hekelingens lei derschap niets aan en nam na 35 minuten .de leiding 10. De vreugde om dit doelpunt was maarv an korte duur, doordat. Meinster in de 40e minuut de partijen op gelijke voet schoot I1, wat tevens de ruststand betekende. Tot 25 minuten in de tweede helft hielden de ploegen de balans in evenwicht, maar toen schopt WF uit zijn' slof 'eri nam- 3 doelpunten -voor zijn rekening hetgeen - per doelpunt op 2 minuten kwam te staan. Het i Nu werd weer met 15 van Eureka 2 laatste kwartier vocht Hekelingen verloren. Schiedam 2 deed het in de daper door maar tot doelpunten wedstrijd.' waarom het ging beter, kwam het niet meer 1 Met de tweede gegadigde voor de titel. De Spartaan 2. werden de pun ten gedeeld (2—2). De Schiedam-reserves blijven met een punt voorsprong de eerste plaats bezetten. Ook ODI 2 kwam weer uit stekend voor de dag. Blauw-Wit 2 werd met een niet minde dan 71- nederlaag naar huis gezonden. "Van de junioren kwamen alleen twee Succes-twaalftallen binnen de lijnen, die het beter deden dan de senioren- succes A en Succes C won nen beide op eigen terrein met 3I van respectievelijk Spangen R en Velox B. VLA ARDINOEN Een mooie avond hebben de leden, van de Algemene Bond voor de Meu- bilerïngs- cn Houtbedrijven gehad, doordat de afdeling Vlaardingen van de Bond Zaterdag in de zaal Har monie een propaganda-feestavond belegde. Het voornaamste program mapunt van deze feestavond was de opvoering van Herman Heljermans' toneelstuk „Allerzielen" door de Maassluise toneelgroep „Voorwaarts". De secretaris-penningmeester van het hoofdbestuur van de Bond, de' heer J. Spruyt, hield deze avond een redevoering, waarin hij onder meer een zevental jubilarissen huldigde, In zijn openingswoord heette de voorzitter van de afdeling Vlaardin- gen van de Algemene Bond voor de Meubilerings- en Houtbedrijven, de heer A. C. v. Cortenberghe, de ver tegenwoordigers van enkele zuster organisaties in het bijzonder van harte welkom. Hierna was het de beurt van de heer Spruyt. De heer Spruyt belichtte in zijn rede de stryd van de Bond en de resultaten die men behaald heeft. Hierna ging hij ertoe over de heren W. Verstege. C. Harteveld, P. v. Minnen, J. H. Bode- gom. G. H. den Teulings, J. de Ligt en C. Meeldijk het zilveren NW- tasigne uit te reiken voor "net feit, dat zij 25 jaar of langer lid van het NVV zijn. Namens het Bondsbestuur overhandigde de spreker de jubila rissen een herinneringsplaquette, terwijl hij de dames een doos gebak aanbood. Op zijn beurt feliciteerde de heer Cortenberghe de heer. Spruyt, omdat deze onlangs tot secretaris-penning meester van de Bond is benoemd. De voortreffelijke voorstelling, die „Voorwaarts" van .Allerzielen" gaf, werd reeds eerder in dit blad be sproken. ODI speelde een prettige en snelle wedstrijd tegen het Voorburgse VEO. De bezoekers hebben er blijkbaar wei nig lust jn tot blijvende lantaarndra gers te worden gebombardeerd. Zü slaagden er in ODI de beide punten afhandig te maken. Het werd 56. -- Succes 2 heeft dit. seizoen nog geen enkel winstpunt weten te behalen.: Opnieuw hebben de Rode Zonners hun puntental met twee vermeer derd. Voor de rust speelden de Rood. witten tegen een straffe wind in, maar na 25 minuten wist de rechts binnen J. Molendijk uit een corner van rechts DRZ de leiding te bezor gen. Enkele minuten voor de rust brachten de Geluksvogels de stand weer in evenwicht door een vrije trap wegens hands te benutten. Na de rust toonden de Schiedam mers zich duidelijk de sterksten en waren ze steeds voor het doel van de Geluksvogels te vinden. Eindelijk wist W. Zeeman met een hard schot de stand voor DRZ op 21 te bren gen. Nog enkele verwoede aanval len van Gelukvogels mochten niet meer baten. DRZ 2 won van Zwündrecht 2 met 41. DRZ 3 verloor van DDC 3 met 3—1. DRZ 4 bracht niet veel in te gen DW 3, die met 100 won. Sportvogels verslagen In de eerste minuut van de wed strijd viel al het eerste doelpunt en wel voor de gasten, de Sportvogels. Dit was voor de Schiedammers het teken om alle krachten m te span nen. Voortdurend stond het doei van de Sportvogels onder grote druk. Weldra scoorde Fabri het eerste doelpunt voor Martinit. Vqor de rust werd het nog 2I en 31 voor de Schiedammers. Ook na de pauze waren de Schiedammers weer het sterkst. Wolthuis bracht de stand op 41. Nog even probeerden de Sport vogels met enkele felle aanvallen In de stand verandering te brengen, maar dat kon de Schiedammers niet weerhouden nog een vijfde doelpunt te maken. Goed spel heeft tijdens de wedstrijd de linksbuiten Van Leeuwen van Martinit laten zien. De Schiedammers hebben met deze 5I-overwinning laten zien. dat het elftal weer in prima vorm is. Geen revanche In een sportief gespeelde wedstrijd moesten de Geel-zwarten in de Dor- drechtenaren toch hun meerderen erkennen. DHS was gedurende de hele wedstrijd wel wat meer in de aanval, maar door het zwakke spel van de voorhoede wist men deze meerderheid niet uit te buiten. Na de rust scoorde de midvoorvan RCD het enige en dus het winnen de doelpunt. DHS 2 verloor van VOC 2 met 20. Ook DHS 5 had geen succes, maar verloor met 20 van Overmaas 9. SFC onfortuinlijk Gedurende de hele wedstrijd tegen de Dilettant hebben de Schiedam mers zicbi beslist niet de mindere van hun gasten getoond. Waarschijn lijk was Vrouwe Fortuna de koplo per gunstiger gezind. In de tiende minuut scoorden de gasten het eerst. Na de pauze bracht de Schiedam mer Boogerd de stand op 11. En kele minuten voor het eindsignaal slaagde de Dilettant erin' het win nende doelpunt te maken, een 21- nederlaag voor de Schiedammers dus. SFC 2 won van TOGB 2 met 30. Ook SFC 3 bevocht een zege op Tediro 3 en won met 51. De Pantser-boys speelde in een wat harde wedstrijd tegen de Schie damse boys met 22 gelijk. SB 2 won met 60 van Sportiefia, Andere uitslagen zijn: Schiedam- Satumus 21. PPSCBodegraven 2—1. GTB—ZBHV 4—1. PPSC 2— ZBHV 2 1—1 en PPSC 3—GTB 3 2—7. MAASSLUIS, Maassluis I heeft op eigen terrein Zaterdag in Quick 1, dat het tempo veel hoger wist te hou den, de meerdere moeten erkennen, daar de Rotterdammers, met niet minder dan 51, verdiend wonnen. Het derde team bracht het er veel beter van af, door een 21-overwln- ning op Spirit uit Vlaardingen. VLAARDÏNGEN Het personeel van de Ver. Touw- fabrieken te Maassluis kwam Zater dagavond in groten getale in de ean- tine bijeen om een negental jubilaris sen te huldigen, die 25 jaar in dienst waren van de VT. Eén daarvan, de heer J. v. Straten, kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. De heer J Hennevanger sprak namens de directie de jubilarissen, de heren Bergwerff, Booister, De Haan, Zomer, De Jong, Van de Mee berg, Brouwer en Kouwenhoven har telijk toe, daarby de wens uitspreken de, dat zij allen het bedrijf nog vele jaren met' toewijding zouden kunnen dienen. Namens de ondernemingsraad sprak de heer Ohlsen. Na de versnapering was het Van Dyks Band uit Vlaardingen die voor gezelligheid zorgde, waarin men voortreffelijk Is geslaagd. Een be langrijk aandeel had daarbij de kunstfluiter Raven en de imitator Schippers. Het spontaan applaus was dan ook verdiend. VLAARDINGEN Zaterdagmiddag werd op de Alge mene Begraafplaats te Maassluis ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen de heer J. G. Pleyzier, die Woensdagmorgen op weg naar zijn werk bij een verkeersongeval werd verwond en dezelfde dag in een zie kenhuis te Vlaardingen bezweek. Velen gaven van hun belangstel ling en medeleven blijk en volgden de met vele bloemen bedekte baar naar de laatste rustplaats. De heer Lub, vertegenwoordiger van de zangvereniging „Crescendo" uit Maassluis, schilderde in zijn her denkingswoord de overledene als een persoon, die niet opviel, die stl door het leven ging maar bij velen hoog stond aangeschreven, juist door deze bescheidenheid. Ds, Meijer wees op "net - jachtend verkeer waaraan zovelen ten slacht offer vallen. De oudste broer van de overledene dankte namens de familie. Quick Boys kon in het Zaterdagvoetbal het tegen Ter Leede niet verder dan 2—2 brengen, terwijl CSVD een fraaie 5—2-zege boekte op RCL. Dotö zag VVGZ met lede ogen met een 40-zege vertrek ken. SW klopte SHO met 31, terwijl Groote Lindt slechts met 10 de baas bleef over Excelsior. BWH en Hoogvliet konden niet tot scoren komen hetgeen van EWH beslist geen slechte prestatie is In de vierde klas kwam wel de grootste verrassing uit Vlaardingen, waar Zwart. Wit kans zag het tot op heden ongeslagen TSB met 20 te kloppen, voor welke prestatie de Rot terdammers zeker een extra-pluim verdienen. Ook de 21-zege van PPSC op Bodegraven kan de Schie dammers van pas komen. SV 35 stuurde RCV met de korfbaicijfers 75 naax huis terug. HTSV en Duinoord deelden met 22, terwijl Sunlight er van Jodan Boys met 71 van langs kreeg. Met ZWSH wil het ook niet erg boteren en nu kon er tegen Rüsoord maar net een 22 af. WE verloor met 21 van Capelle, Pelikaan had een productieve bui en Bolnes moest er met 40 aan geloven. Dinteloord deed het uitstekend om uitspelend met 2—1 van IFC te winnen. Unicum kon zich Kozakken Boys niet van het iyi houden en verloor met 2 Ameide klopte ASWH met 41. Heerjansdam had bezoek van de lei der Aalburg en de SVH-mannen '.veerden zich zo dapper, dat Aalburg met 00 genoegen moest nemen. MFBTOGR. was de derby van de Schulpweg en de MFB-mannen wis ten met een doelpunt de zege, uit het vuur te slepen. In de afdeling moest Barenörecht zijn nieuwe veld aan de le Baren- ürechtseweg openen tegen Melissant. Nadat voorzitter Dekker de openings rede had uitgesproken, kwamen nog enkele andere sprekers, o.a. de heren Douma en Roelfsema van de afdeling Rotterdam. De wedstrijd zelf werd voor Barcndrecht een desillusie, daar er met 41 verloren werd. GTB klopte ZBVH met dezelfde cijfers. Met de bescheiden 1—0-zege moest VVOR genoegen nemen tegen DVO. HVO won ook en wel met 4—3 van ÏISM.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1