Noordmolen krijgt zijn wieken Afzwemfeest in 't Sport fon dsen bad unus toch nog gelijk met VFC Dit weekeinde in Schiedams zalen DE SPORTUITSLAGEN Honderdjarige in Schiedam Hoogvliet krijgt kampioensvlag Iv AO-leden bezichtigden de kwekerijen Dilettant] es in Arcade Uit liet dagboek van de politie Restanten in vierde klas Planten voor de schooljeugd Geen melk op Woensdag SVV-atlilet^n starten goed In Dirksland beste MGT Marktberichten Geslaagd ONGEVALLEN Feestleiders gaan feestvieren SVDPW won met 5-' •- Scliiedam Foto boven Oecumenische jeugd komt bijeen Oma ont- bezoek tg veel ie tuin Laatste CFA-avond van derde seizoen Burgerlijke Stand Visafslac Rotterdam Afdeling Rotterdam Veemarkt Rotterdam HET VRIJE VOLK MAANDAG 6 JUNI 1955 PAGINA 7 HET SCHIEDAMS SPORTFONDSENBAD was Zaterdagavond het onbetwiste domein van de jeugd, die de zwemkunst nog maar pas machtig is. Naast het diploma-zwemmen waren er nog vele andere facetten van de zwemsport, waarvan men kon genieten. Een vertrouwd, maar niet bepaald fraai beeld uit Schiedam is de Noordpolen aan de Noordvest. Ontdaan van zijn wieken lijkt dit historische monument op een fabrieksschoorsteen, die last heeft van zwaarlijvigheid. Z iv em d cm onstra lie Diploma's Diploma's A: G. Smit. J. Sigmonci. P. Kluwen, L. van Lieshout, T den Uyl, T. Bauer. E. feerr.eyn. J. Meij- nmger, R. Zijlstra. H. Meijer, E. van dei Voort. H. Zuidema, R. Kraan, Zonnekind. Amigo MAANDAG Bioscopen: Passage-theater: 2, 7 en 9.15 uur: Het beo (18 j.) Monopoie-theater: 2, 7 en 9 uur: Captain Kidd and. the Slavegirl (14 jaar) TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: 25 uur: eigen collecties. APOTHEEK C. J. Jansen, Swammerdamsmgel 41, Tel. 67734 en Nieuwland-apotheek Dr. Wibautplein 19, tel. 67532. DIVERSEN Lange Haven. 92, 1417.30 en 19 23 uur: Bonbeja-lancy-fair. Plantage: 8 uur: Concert Harpe Davids. DINSDAG Passage-theater: 2, 7 en 9.15 uur: Het bed <18 j.) Monopole-theater: 2, 7 en 9 uur: Raspoetm (18 j.) TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: 25 uur: eigen collecties. APOTHEEK C. J. Jansen, Svyammerdamsmgel 41, Tel. 67734 en Nieuwland-apotheek Dr. Wibautiplem 19, tel. 67532. Op de onlangs gehouden vergadering van de leiding der wijkïeesten is be sloten een feestelijke bijeenkomst te organiseren met de medewerkers en -sters van de kinderfeesten op Be vrijdingsdag. Het programma wordt verzorgd door verschillende jeugdorganisaties en afgewisseld met volksdansen en moderne dansen. De bijeenkomst is Woensdagavond in de Koopmansbeurs en begint oni acht uur. Bij de Zaterdagvoetballers vielen nog enkele beslissingen. Door de 51- zcge op Monster werd Quick Boys weer eens kampioen, terwijl in B Hoogvliet de vlag kon hijsen na de 0O-uitslag tegen NSW. Voor de promotie naar de derde klas startte Aalburg tegen Kozakken- Bovs. Na een uiterst spannende strijd bleken beide elftallen niet tot doel punten te kunnen komen. TSB is bij na aan het kampioenschap toe na de 5i-zege op Duinoord. Zwart Wit kan het tegen Jodan Boys niet ver der dan 2—2 brengen, terwijl PPSC een keurige 3—1 boekte op HTSV. Bolnes stuurde ZWSH met een 2—O-nederlaag huiswaarts, hetgeen bij IFCRijsoord ook de uitslag werd. Pelikaan scooide tegen Unicum een doelpunt hetgeen net voldoende was om te winnen. TOGR bleef na grote inspanning Woudrichem met 54 de baas. In de afdeling moest Barendrecht op eigen grond met 41 de, meerder heid van GTB erkennen. DVO ging met 5-1 ten onder tegen de kampioen Spijkenisse. Zwervers speelde tegen Rozenburg voor de promotie en won met 62, zodat het volgend seizoen in de eerste klasse uitkomt. De heer J, J. A. Gamaat, chef-instructeur van het Sportfondsenb'td, zei in zijn openingswoord, dat het deze avond niet alleen een feest was voor de kinderen, maar ook voor de ouders, omdat zij nu hun kroost met een gerust hart buiten kunnen laten spelen m de buurt van water. Sport- fondscnbatl". prijs voor nrigi- mooiste kostuum voor ..Audrey Hep- barn". die voor de paren ging naar de „katten" en de komische kreeg de „aap". Voor - *amploenschap van de afdeling Rotterdam werd de wedstrijd SVDPW-Schiedam gespeeld. Met liefst 5-0 bleef SVDPW de baas. Het bondsbestuur heeft grote haast ge maakt met de behandeling van het protest dat Martinit aanhangig had gemaakt wegens het niet toekennen van een strafschop in de wedstrijd tegen Schiedam. Martinit kreeg nul op het request, zodat de uitslag 4-3 voor Schiedam blijft. In de afdeling kreeg Demos met 7-1 klop van SPC. De Noordmolen, of liever: DeNoort Mooie, dateert uit de Middeleeuwen Schiedam bezat toen vier molens,' die hun naam ontleenden aan de' vier windrichtingen. De molens raak ten in verval. In 1707, om nauwkeuriger te zijn: op de twintigste dag- van de vijfde maand van het jaar 1707 (zoals u op de gevelsteen kunt lezen) werd de Noort Mooie weer tn gebruik geno men en bijna honderd jaar later in 1803, „herbouwd en verplaatst". Dit „verplaatst" houdt in, dat de molen, die vroeger verder van het water af stond, afgebroken en (waar schijnlijk in zijn oude vorm) op de plek, waar hij thans staat, weer op gebouwd werd. Wij schrijven '1955: weer zal de Noordmolcn gerestaureerd worden," De zware .Dieselmotor, die nu de mo len van de .nodige et -gie voorziet, moet het veld ruimen voor vier ferme wieken. Wel zal een hulpmotor de wieken moeten assisteren, want de grillige, Hollandse wind is te onbetrouwbaar voor de hedendaagse molen aar om mee samen te werken! De plannen voor de restauratie zijn in voorbereiding. Met de uitvoering ervan zal liefst 40.000 gemoeid zijn. De gemeente heeft zich gewend tot de Stichting Hollandse Molen (een Begunstigd door stralend zomer weer maakten Zondagochtend vele bloemen- en plantenliefhebbers van het IvAO onder deskundige leiding van de heer Bocrma een excursie door de kwekerijen van de Gemeen telijke Plantsoenendienst aan de B. K. Laan. De milde regen van afgelopen Za terdag zal er zeker toe hebben bij gedragen, dat allen rijkelijk hebben genoten van de afwisselende tinten en frisheid van de vele honderden bloeiende bloemen en planten, welke in deze ochtenduren op z'n mooist werden aangetroffen. Bij eik vak, maar ook in de kassen, stond men steeds weer voor nieuwe verrassingen, en het is dan ook geen wonder dat de excursie-leider tij dens de rondgang druk werk had, om alle vragen bevredigend te be antwoorden. Voorzitter P. Spruit dankte na af loop de heer Boerma allerhartelijkst en zei dat de excursie elke verwach ting had overtroffen. De Schtedamse toneelvereniging „De Amateur" heeft een jeugdafde ling „De Dilettantjes". Deze komen Zaterdagmiddag om drie uur in de grote zaal van het gebouw „Arcade" ten tonele. Ze voeren op het spel m drie bedrijven „De slimme kat, die laarzen had". De regie heeft mevr N. Dettmeijer-Tettelaar. Zaterdag heeft de politie de classi ficeerder L. A. G. uit Rotterdam, die te werk is gesteld bij Winto-Fijen- noord gearresteerd. G. was er van door gegaan met vier koperen af sluiters. Zondagocbtijd moest de 41-ja- rige timmerman J. J. J. uit Schiedam naar het gemeenteziekenhuis worden vervoerd nadat hij op de Koemarkt in botsing was gekomen met een personenwagen van de politie. De 18-jarige monteur F. R. de B. uit Rotterdam maakte £en Zondag- middagwandeling door de Hoogstraat toen de 18-jarige matroos M. J. S. hem om onbekende redenen een klap gaf en hem door de etalageruit van een bakkerij heen wierp. De B. moest in het ziekenhuis worden opgenomen en de politie heeft S. in verzekerde bewaring gesteld. onderafdeling van Monumentenzorg) en Gedeputeerde Staten, om finan ciële steun. De heer W. Veldhuijzen," de huur der van de Noordmolen, denkt, dat er nog wel enige t|jd zal verstrijken, voordat zijn molen m de oude giorie herrijst. Zelfs al zou mén vandaag met de herstelwerkzaamheden be ginnen, dan nog zal het zeker enkele maanden duren voordat de molen, die thans volledig is ingesteld op motorische kracht, weer een echte „windmolen" is, compleet met kap balie en wieken. Het herstel van de Noort Mooie betekent met alleen het behoud van een waardevol cultuur-historisch mo nument. maar tevens de verfraaiing en de vervolmaking van Schiedams stadsbeeld. Nu em steen corpulente fabrieksschoor- straks een stoere molen. Neptunus heeft het weten klaar te spelen om bij het einde van de competitie toch nog met VFC gelijk, te komen. Nu zal een beslissingswedstrijd nodig zijn om aan te wijzen wie hier met de erepalm gaat schuiven, Bet zal voor beide clubs niet meevallen om voor a.s. Zondag een veld te vinden daar zowel Sparta ais SVV een thuiswedstrijd hebben Excelsior '20 was te gast bij GDA en kwam met, een 31-nederlaag naar huis. Nu nog de wedstrijd tegen VVP uit en dan is voor deze club het seizoen ook beëindigd. De Mussen Is zeker van de tweede plaats. Op bezoek bij SVW werd er rustig met 42 verloren. DCL was op visite bij de kampioen Shearecht en wist- hier zowaar met een kieine, doch nuttige 10-zege vandaan te komen. Hollandlaan bracht uit het bezoek aan Alblasserdam ook twee punten mede 2X. Hillesluis verloor op eigen grond met 21 van Dubbel dam. DHZ speelde Zaterdagavond een kalm partijtje tegen VOC en wist bij het scheiden van de markt nog een 32-overwinning te boeken. Voor bei de clubs is het seizoen ten einde. Zoals reeds gezegd kon Neptunes het bezoekende Zwijndrecht afdoenc. kloppen. Reeds spoedig na het begin was het X—0 door Luijten. Een tweede doelpunt ontstond toen een hoekschop •vs^'V' zó scherp werd voorgezet, dat de doei- man de bal in eigen doei moest laten glippen. Op fraaie wijze scoorde Krimpen 30. Bij dit doelpunt maak te de Zwijndrechtse grensrechter zich dusdanig boos, dat hij nijdig zijn vlag in het veld wierp. De scheidsrechter deed echter r.et of zijn neus bloedde en toen moest de lijnrechter het vlag getje wel weer oprapen. Na de rust wist Zwijndrecht door Stal een zeer fraai tegenpunt te sco ren. Dit doelpunt maakte echter dat Neptunus het gevaar tydig inzag. Van toen af aan was er maar één elftal dat speelde. Door Erwich, Luijten en Dammers .werd het tenslotte 61. Nu maar afwachten wat het tegen VFC wordt CKC klopte Fapendreeht met de weinig twijfelachtige cijfers 51. Am- merstol en VDL scoorden elk met vier doelpunten. Bij de vierde-klassers waren geen speciale uitslagen meer te vermelden. Er waren louter competitierestanten. Hoek van Holland verloor met 7—2 van BMT. De 21-zege van SMV op Unio was nog aardig te noemen. EDS bracht het tegen VEP niet verder dan 11. St. Volharden klopte RVC met 42, terwijl de 62-nederlaag van HWD tegen Duno danig tegenviel. Bovendien kon deze nederlaag HWD wel eens de tweede plaats kosten. Kampioen Nado/V nam tegen DRL geen risico en won met liefst 5—X, Aeolus kon het tegen RKWIK niet oolwerken en verloor met 2—1. Bol- I nes stuurde Zuiderster met 41 huis- j waarts. Dindua beëindigde de compe- l titie met een 40-zege op Poortugaal. j PFC was op bezoek by Hermandad. Na afloop van de wedstrijd die met ■3—3 eindigde, bleek van een speler van PFC de portemonnaie gerold te zijn. De man was 18 armer. Zijn medespelers hebben onderweg even wel gezorgd, dat het financiële verlies niet zo groot was. DHS besloot de competitie met een 3- 1-zege op Strijen Op de foto: De Schtedamse burge meester, de heer J. W. Peek, in ge sprek met de honderdjarige. Zoals men ziet, is oma Voogelaar no,, heel Jcras. De afdeling Kethei van „Volkson derwijs" zal hedenavond (Maandag) van zes uur af weer planten aan de schooljeugd verstrekken. De kinde ren kunnen deze potplanten afhalen bij de heer Van Dijk, Schiedamseweg 49, Kethel. Het be *uur hoopt dat, evenals vorige ja weer vele kinderen pre sent zuil. 'n. De Oecumenische Jeugdraad Schiedam sal. in samenwerking met de Vlaardmgse Jongerenkring, op 18 en 19 Juni een „buiten-weekend" houden in de boerderij van de heer v, d. Kooij, Holyweg 57 te Vlaardm- ®en* Zaterdagavond zal men het werk en het doe1 van de Wereldraad van Kerken bespreken en Zondagmid dag leidt ds. H. J. Oomkes uit Schiedam een discussie over de ver houding tussen de Hervormde en Gereformeerde kerken, in. Het was Zondagmiddag een over stelpende drukte tn de tuin van het St. Liduina-gesticht te Schiedam, ivaar oma Vogelaar haar honderste verjaardag vierde. Over deze vitale oude dame schreven toe reeds uit voerig in de krant van Vrijdag. Vele honderden mensen waren naar het tehuis gekomen om oma te feliciteren. Onder hen waren ook Ge burgemeester en deken R. J. Reijne. Voorts plaatsten vele afgevaardigden van verenigingen en mensen van buiten Schiedam hun naam in het receptieboek. In de tuin was het een gezellige drukte. Het muziekkorps St. Am broses hield de stemming er wel In. Onder de vrolijke klanken van de musici liepen vele ouden van dagen (en anderen) een polonaise op de binnenplaats. Het was niet alleen voor oma, maar voor allen een feestdag in het tehuis. De melkhandel te Rotterdam en Schiedam krijgt Woensdag a.s. een compensatiedag voor 2e Pinksterdag. Woensdag zal geen melk aan huls worden bezorgd terwijl ook alle melkwinkeis gesloten zijn. Verder wees hij op het belangrijkewaren: groepsprijs voor het werk, dat de zwemvereniging in deze' voor het kind doet door het nog ver der te bekwamen in de zwemsport. HU iegdc dan ook de nadruk op het belang van een lidmaatschap van zo'n vereniging voor het kind. Het zwemmen voor het eerste di ploma verliep vlot. Onder de deel- nemertjes was zelfs een geestdriftige kleuter van nog geen zes jaar en die daardoor het volbrengen van zijn taak met het zo fel begeerde di ploma beloond zag. De Schiedamse Reddingsbrigade kwam met het nummer „Auto te water". De heer Ant. Figee, secre taris van de „S.R.B." lichtte dit toe. Bijzonder aardig was de kunstzwem- solo van mejuffrouw M. Hazevoet. De heer Gamaat gaf hierbij een uit leg van wat kunstzwemmen eigenlijk is. Voor de komische noot in deze tak van de zwemsport zorgde de heer K. van Ravens als „juffrouw Kees". Zeer geslaagd was het optreden van zestien jongens en meisjes van de „Schiedamse Zwcmclub" o.l.v. dc heer J. Plomp. Deze groep demon streerde diverse zwemslagen en on derdelen daarvan. Secretaris Plomp gaf de uitleg en weest nadrukkelijk op de veel gemaakte fouten. Drie dames van de afdeling zwem men van de vereniging „Wilton- Fijenoord" vervolgde het programma met een nummer kunstzwemmen. Biierna zwommen de kinderen voor het tweede diploma. Ook dit verliep perfect. Leuk waren de boerendansen en het schoon (komisch) springen. Een stevig applaus kregen de zestien meisjes van „WF" voor het door hen gebrachte figuurdrijven. De leiding had de heer Garnaat. Het slot was aan de kinderen met het nurmcr ■gecostumeerd zwem men. £e eerste prijzen hiervoor Met de Duitse rolprent „Kaspar zoekt een vader" heeft de afdeling Schiedam van de „Chistciijke Film Actie" het derde filmseizoen beslo ten. Zoals gewoonlijk zat de zaal „Irene" Vrijdagavond weer stampvol. De heer ds. G. Brinkman opende de avond en deelde mee, dat op 2 en 3 September het nieuwe filmseizoen van CFA weer begint. In het programma vertoonde men een film over de Amerikaanse lucht macht en een rolprent over Grieken land. De hoofdfilm met een kwajon gen van een jaar of vier, vijf in de hoofdrol was een echte, frisse ont spanningsfilm. Prachtige natuurop namen van de omgeving van de Moe zel. een grappige en ongekunsteld spelende kleuter en een tedere ro mance. Wat wil men nog meer voor een film op een zomerse ivond in de lente? Tot over drie nma iden. Op de gisteren in Den Haag op de sintelbaan van de Laan van Poot gehouden athietiekwedstrjjden heb ben de SW-athleten goede resulta ten geboekt. Op de 1 mile werd Rinus van Kampen 2e in de A-klasse in de tijd van 4 min. 33.6 sec. Bertus Veld hoven liep zich naar de 2e plaats In de Li-klasse in 4 min. 35,6 sec. Op de 2 mile werd de SVV-er A. Koning le in 10 min. 43.8 sec. in de A-klasse en J. Smit 4e in de B- klasse. De A-junior A. Dutjm liep een uitstekende 150 m en werd tweeae m 17.4 sec. Geboren: Arendje, d. v. B. J. Pil en P. J. Barvoets; Herma d, v. A. Versteeg en Ch. Degelmg; Inge, d. v. H. J. van Heuvelen en G. Eekhof. Overleden: A. Th. G. Westerholt, 68 j: G. P. Rebers, 59 j. A. Valk. L. Leujes, H. Rousse, H. van Engelen. J. Vermeulen. R. Lee- ninga, A. Blom, G. Berrevoets, J. van Marie. J. Smit, J. Wigmans, I. van der Hoek, I Verlinde, A. EngeUe, E. Sprengers, M. Mak, T. Rousse. E. Schuls, T. van Eek. R. Eysberzen, B. Molenveld. T. Mollemans, L. Hór burger, I. Kooi, J. Matthijssen, L. van Eek, C. Kool, W. Stapels en B. Vermeulen. Diploma R: H. de Wit, P. van Meurs. W. Wijbergen, O. Leemans. P. Wiekenkamp, P. de Wit, W. Apon, J. Apon, R. Ridderhof, H. Hoek, K. van Mourik, V/, Schutting, G. Smit, S. van Dijk, M. Jansen. C. Hoek, M i voerd. Het Mobiele Geneeskundige Team van de BB vt Dirk„land heeft Za terdag de wedstryden voor MGT's ui de B-kringen "van Zuid-Holland gewonnen. De wedstrijden, die in Gouda wer n gehouden als voor selectie voor de E 55, hadden een vlot verloop. Na afloop van de wedstrijd wees het hoofd van de kring ZH 4 d heer C. Hess op het nut van dit soort vedstrijden, die de teams dwingt om te oefenen. Namens de Commisaris der Ko- nir-nn reikte de heer Gallas de prij zen uit.. Het verheugde hem, dat het mogelijk gebleken was om de ver schillende ploegen uit de provincie bijeen te brengen. Voorts was het hem opgevallen, dat de dienst Sociale Verzorging zo goed werkte. De uitslag luidde: 1 ZH 8 (Dirks land; 2 7H 4 tGauda); 3 ZH 5 <Gor- kum); 4 ZH 2 (Koek van Holland); 5 ZH 3 'Pynacker); 6 (ZH 7 (Den Bral). OOSTVOORNE, 3 Juni Aard beien 25—32: Eerstelingen, poot 100; knel 94; Eigenheimers 6.108.70; Noordelingen 12.10—13.20; bloemkool A 45—65; B 38—52; C 18—28; D 13— 16; bospeen, export 6074; binnen land 30-52; waspeen A 58—70; All 2555. rabarber 613; radijs 18: selderij 9 00; sla per kg 2532; sla A 14—18: B 5—14: tomaten 1.10—1.20; sjalotten groen 1016; witlof 25—59. C7 Heden werden aan de visaf.dag al hier van IJmulden, Schevemngen en elders 300 kisten verse zeevis aange- van Kinderen, A. van Baarle, T. de Jong, Ttni van Grootveld, E. Kraan en N. Krul. Voor het eindexamen van de Ge meentelijke Middelbare Handels avondschool met vjjfljarige cursus slaagden: de darr.es A. Baron en N. v. d. Sloot en de heren A. Duym, H. A. J. van Elsacker, D. C. Molen dijk. J. Oprei. F. v. d. Pol, A. Pols, T. A. Prins, P. v. Tilborg en B. v. Woerkom. Laatstgenoemde candidaat ontving als best geslaagde van dit jaar een boek, uitgereikt door de Kamer van Koophandel van de Beneden-Maas De prijzen waren: tarbot midd, 6 301.45, tarbot klein O.SO0 80, schol midd. f 1320, schol klein 10 —13, scheilvis midd. 1921, schelvis klem. f 10—12, kabeljauw gr. f 2831, kabeljauw midd. 1825, kabeljauw kiem 817, makreel 1820, zee hanen midd. 4346. Aövertemie i.M. VOOR «HEEL UW OEIIH De ieden van de vereniging „Door Bevrijding Ontstaan", die vooral zijn leden in Oud-Mathenesse heeft, maar ook in de Sleutelstad en Schiedam, kwamen Zondagmiddag in Musis Sacrum naar de kleu tergroep kijken, die een kinder-operette opvoerde. Viif en veertig jongens en meisjes zongen cn speelden het „Zonnekind". Bijzonder leuk was de kleding van de kinderen. Men zag op het toneel ka bouters, elfen, kobolds, enz. Ook aan de decors had men de nodige aan dacht besteed. Kortom het was, alsof men een blik in sprookjesland wierp. De opvoering was, zoals men dat van kinderen kan verwachten, niet perfect, maar fris, spontaan en hart- veroverend. Vooral Joke Broere als het zonnekind en Hannie Boels als de elfenkoningin, vertolkten hun rol, zowel qua zang ais qua spel, voor treffelijk. De regie was in handen van ce heren J. de Reus en J. Siebel. De voorzitter van de jeugdcommis sie, J. de Reus, heette in z|jn ope ningswoord In het bijzonder de afge vaardigden van de vereniging „Recht Door Zee" welkom. Voorts gaf hij een toelichting op het programma en deed enkele mededelingen betreffende de ballonwedstrijd. Drie van de ballons zijn terechtgekomen in Stockholm, Leipzig en Westfalen. Op 12 September viert „DBO" in Musis Sacrum zijn tienjarig bestaan. Griezelen De jubilerende Schiedamse toneel vereniging „Onderling Kunstgenot" voerde Zaterdagavond in Musis Sa crum, een griezelstukop. De voorzitter van de feestcommissie, de heer J. Gouka., opende de avond en heette in het bijzonder de afge vaardigden van de NATU. van de Schiedamse Gemeenschap en van dc zusterverenigingen wtl'-.om. Onder leiding van de beroepsregis seur, de heer F. E. Butzelaar, die door SG ter beschikking van „OKG" was KAMPIOENSCHAP SVDPW—Schiedam 5—0 EERSTE KLAS DemosSFC 1—7 TWEEDE KLAS DPBVlerpolders 11 DERDE KLAS A: Abbenbr.—St. Hooger 41 Puttersh.—Varkenoord 7—1 HES. EERSTE KLAS A: RFC 5CVV 5 1—5 B: Musschen 3TRH 2 5—1 D: Musschen 4SMV 2 02 I: LMO 3Sportief ia 2 110 RES. TWEEDE KLAS B: Fonaina 5—DCV 4 3—2 Leonidae 3—VDL 3 VDL no CDCL 4—PFC 2 1—2 D: Fl&kkee 3—Exc. *20 4 3—1 DDO 3—RKWIK 3 1—2 DZ3 3— Steeds Volh. 3 6—2 F: Germinal 2—Demos 2 2—1 3chledam 3DJS 3 3—1 Tediro 3Dilettant 2 21 RES. DERDE KLAS C: Dirksi. 2—Exc. '20 5 3—0 Leonidas 4Spart. '20 5 01 D: Neptunus 7—HUleb. 3 7—0 Spart. '20 7—Poortug. 3 4—0 F: Flakkee 4—St. Voih. 4 34 Hurricanes 3AVS 3 1—3 Safcurnus 3—Progress 4 5—2 I: Gr. Witten 2—Soag 2 5—2 St. Hooger 2—SVDP 3 4—5 OML 2SVO 2 10—2 Zwart Wit 2—Radio 2 5—2 RES. VIERDE KLAS 3' HOV 8Slikkerveer 4 4—3 DCL 5Fortuna 7 4—1 Holl an dl aan 5—RFC 11 82 Neptunus 8Leonidas 5 C: DCL 6Hollandlaan 6 Leonidas GNeptunus 9 Siod 4Excelsior '20 S D: Transvalia 6—PFC 3 Feljenoord 15—Exc. '20 7 Musschen 7Nieuwenh. 3 VOC 7—HiUegersb. 4 Leonidas 7Neptunus 10 E: Zuiderster 4—VDL 4 F: Aeolus 5—VOC 8 Dindua 5—DHZ 10 Feljenoord 16—HUleg.b 5 G; Dindua 6—Bloemhof 3 Zwart Wit 3—Noorden 6 Roga 3Roekan je 4 H: Sportvogels *1AVS 4 VND 4Nestoro 4 LMO 4Bloemhof 4 I: Gr. Witten 3—WCR 3 RET 3—Onit 3 Crooswijk 3Voorw. 3 Pechvogels 3—Activitas 3 Eureka 4DOZ 3 SFC 6Rood Groen 2 OBR 2—Puttershoek 3 K: Wico 4Boulev. B 2 TOGB 5—TOGZ 2 Gr. Witten 4—DESV 3 L: Abbenbr. 2St. H 3 Afrikaander B 2Oidi 2 Pantserboys 3O-W 5 RJB 3—Zwart Wtt 4 OML 3—DHS 8 M: Sra.L 3—Boulev. B 3 TOGZ 3—Fios 2 ZATERDAG RVB PROMOTIE De ZwerversRozenburg EERSTE KLAS Barendrecht—QT3 DVO '32—Spijkenisse TWEEDE KLAS Ai Zwaluwen R— En. B E: Goudsw. Binsul, Zinkwegse BHCSZ 4—3 Hoil no 2—2 2—1 1—2 9—0 1—1 2—2 2—2 5—4 1—4 12—1 10—2 2—0 6—2 Roga no AVS no 2—5 3—1 4—1 1—5 4—5 0—2 4—3 1—7 6—4 1—18 0—13 1—2 0—7 5—3 4—7 2—4 12—0 4—4 1—6 6—2 1—4 1—5 2—3 3—4 2—1 RES. ZATERDAG RVB EERSTE KLAS A: ZWSH 3RVVH 2 3: Spijkenisse 2—ZBVH 2 TSB 2—Zuidland 2 RVVH 3— DOTO 3 TWEEDE KLAS A* Barendr.GTB 2 BBSS 3RSM 2 Viaardingen 2DOTO 4 C: TOGR 4—HBSS 5 Capelle 3—DVo '32 2 D: Zwervers 4—NSW 3 Fleinenoord 2L-W '23 4 DERDE KLAS Zwaluwen V 0VDL 2 \Tlaarchngen 3Rozenb. 3 Zwaluwen V 8G-W R 3 Capelle 4— RSM 2 F: Gr. Wit R 4—RSM 4 Zwal. V 9Slikkerveer 2 Bolnes 3Stedos 2 G: Barendr. 4—Exc. P 3 GOZ 2— Gr. Wit R 5 H: GOZ 3Zinkw. Boys 2 JUNIOREN 1: Feijenoord al—RFO al 21 Spartaan '20 al—HOV al 1—3 Leonidas alVOC al 20 TOGR al—SVDP a 7—3 Unicum al—St. Lodew. al 1— Slikkerveer a-FSV pret a 10—0 6: DOS '32 a—USC a 0—2 9: Exc. R u2—SW a2 41 Xerxes a2Musschen al l0 12: Nept- a3Sparta a4 72 14: Leonidat a3Exc. R a5 1—4 15: Noorderkw. aDRZ a DRZno Germinal a—Dindua a 0—11 St. Hooger a—Satumus a 61 Nado V a—HWD a HWD no Zuiderster a—Slod a 60 17: Unicum a2Wico a 33 tet. Lodewijk »2DDC a I2 vxc M a2— Fnrtima s3 52 0—5 s.n.o 8—3 1—3 6—2 1—3 7—6 7—0 3—2 2—4 8—0 3—5 R *lo 3—7 Cap no 2—2 3—4 5—1 0—1 5—1 1—2 gesteld, voerde men de thriller „Fluffy neemt de leiding", een komisch geval van George Batson in een vertaling van Jan Teurlings, op. De toeschou wers hebben enkele uren genoeglijk kunnen rillen. Men zag goed spel van de dames R. Brouns en A. Venderbos en van de heren T. Venderbos, C. van der Graaf en A. Crama. Na afloop kon men gezellig dansen olv. de heer P. Brouns. Voor de mu ziek zorgde M. Slaavenburg. In Tivoli was het Zaterdagavond de toneelgroep van de ontspanningsver eniging „Amigo", die voor het voet licht trad. De tonelisten brachten het blijspel in drie bedrijven „Drie is te veel" van J. Blazer sr. en J. Blazer jr. Jammer was het. dat er zo weinig aanwezigen waren. Desondanks speelde men met plezier en fiair. De regie had de heer P. Burg. B\j afwezigheid van de voorzitter opende de penningmeester J. Speyer de avond. Na afloop was er gezellig samenzijn. Pokeren Een bijzonder humoristisch blijspel voerde de toneelvereniging Alber- dingk Thijm" Zondagavond in de gro te zaal van „Arcade" op. Men bracht An Partijtje Poker", een spél in drie bedrijven haar het Amerikaans van Robert Smïley-Peple in een be wer king van C. van Kerckhoven, ten to nele. De regie had de heer P. Midden dorp Het spelpeil was heel behoor lijk. Zeer goed spel zag men van de heer P. Middendorp en van mejuf frouw J. Lansbergen. Na afloop wa» er dansen. Voor ae muziek erbij zorgden de ,31ue Stars". ROTTERDAM De 25-jari£;e .havenarbeiders S. de Walle Uit de Craandijkstraat kreeg Zaterdagmiddag aan. boord van een sehip in de Waalhaven een grote partij steenkool boven op zach. HU liep vermoedelijk een rechterheup fractuur op. Bovendien werd hü aan zijn linkerschouder gewond en kreeg hu een lichte hersenschudding. De man is naar het Havenziekenhuis gebracht. Op de hoek HooidriftFupiilen- straat werd Zaterdagmiddag de 25- jarige instructeur J. Talie uit de Jan Kruyffstraat met zijn scooter door een auto aangereden. Hij moest in bewusteloze toestand naar het Berg wegziekenhuis worden gebracht. Daar constateerde men een hersenschud ding. De scooter iep zware schade op. De 48-jarige monteur E. de Pot ter uit Schiedam is Zaterdagmiddag op de Rijksweg oij IJsselmonde met zijn fiets tegen een personenauto ge botst. Hu moest in bewusteloze toe stand naar het Zuiderziekenhuis wor den vervoerd. De 5-jarige B. Buurman van de Statemveg werd vanmorgen, toen hij ploteling de Vroeseniaan overstak, door een scooter aangereden. Het kind liep een hoofdwond op en is naar het Bergwegziekenhuis gebracht. ROTTERDAM, 6 Juni. Aanvoer in totaal 2261 dieren w.o. 1225 koeien en ossen, varkens 1036. Pryzen: Vetten koelen Xe kw. 2,80 —3,00, 2e kw. 2.60—2,78, 3e kw. 2,20— 2,50; varkens (levend gew.) resp 1,60, 1,58, 1,54. Overzicht: Vette koeien, Aanvoer voldoende, handel traag, prijzen even lager; prima's boven notering. Varkens. Aanvoer groot, handel traag, prijzen lager; lichte soorten iets boven notering;; zware varkens moeilijk te plaatsen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1