Hervormd Weeshuis herdenkt zijn 350-jarig bestaan Talrijke belangstellenden woonden kerkdienst bij HULDE! Wandelaars opgelet! Jubileummarsen tijdens internationaal sportfeest Polo-zege voor het tweede team SZC Brandweer bestrijdt om strijd namaakbrand MEISJES m 1 ADVERTEERT leren is profiteren VFC-Neptunus Zondagavond op HDVS-terrein Feestavond jeugdleiders Onderscheiden Het Vrije Volk Matroos sloeg zijn eerste stuurman Soc. Unie komt lijst met eigen I Het I confectiepak I Marktberichten Gouden kapper J. Vollemans in de bloemen i chiedammers elkaar onder Veel belangstelling voor ESS- sehaaktoemooi V oetbaluitslagen SBLO-toernooi 89.50 Appelm arktbrug tijdelijk gesloten Gouden ANMB geeft feestavond Burgerlijke Stand De grootste krant van Nederland Avondvierdaagse Siagersbsdiende Slagershalfwas en Winkelmeisje GEVRAAGD-, i i 1 i ■J i HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 JTJNI 1955 PAGINA 5 In de Grote Kerk te Schiedam is Woensdagmiddag een korte herdenkingsdienst gehouden ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van het Weeshuis der Hervormden. 9 Juli: elfde Wilhelminamars Verschil Dienstbaarheid MODE VOOR MODERNE MANNEN KAMGAREN COSTUÜM v.af 4ï[y zuid-hollanpsche KANTOORBOEKHANDEL VLOTTE SPORT- COLBERTS v.af 29.15 van 19.95 t/m 47.50 HOOGSTRAAT 174 SCHIEDAM De beslissingswedstrijd om het kampioenschap derde klas se KNVB tussen VFC en Nep- tunus vindt Zondagavond op 't terrein van H-DVS in Schie dam plaats. De wedstrijd begint om 6.30 uur. Voor Vlaardingen zijn Vrijdag en Zaterdag kaar ten in voorverkoop verkrijgbaar bij „Het Vrije Volk," Dayer 2. De heren van het tweede polo-zevental van de „Schiedamse Zwem-Club" hadden beslist geen overwinningsillusies, toen ze naar Rotterdam gingen om de strijd aan te binden met R'4. Buiten verwachting is het een zege geworden voor de Schiedam- al hebben ze het zeker niet cadeau gekregen. mers, Veertig ploegen van de vrijwillige en bedrijfsbrandweer uit verschil lende steden en dorpen in Zuid-Holland, komen twee achtereen volgende Zaterdagen (11 en 18 Juni) naar Schiedam om elkaar en vooral de jury eens te laten zien, hoe de Rode Haan het snelst en doeltreffendst getemd kan worden. Deze provinciale wedstrijd staat onder auspiciën van het Algemeen Brandweer-wedstrijdcomité en is georganiseerd door de Schiedamse brandweer. De algehele leiding berust by de Schiedamse commandant ir. Moes- ker. de jury is samengesteld uit de heren J. C. Putter. D. en W. de Jager en G. Monté, allen uit Schie dam, de heer G. J. Bos uit Gouda en de heer P. Doolaard uit Oud-Bij er- land. Regina-zeep 2 stukken van 60 voor Schoencrême doosje slechts Volvette Graskaas 1 oo gram Boterhamworst Leverpastei blik a 100 gram Makreel in Tom.saus bbk 66 19 Capucijners Spinazie nieuwe oogst Tomatenpuree Macaroni elleboog Pruimedanten Grove Siamrijst Gebr. Siamrijst Bessensap Griesmeei 500 gram slechts Choc. Sinaasstengels ioo gr Grote Pinda's 250 gram Tomatensap ■■inianssain n n mmmam m m j-i 31 A '3 Advertentie IM. Het uehoort tot mijn dagelijkse bezigheden de agenda samen te stel len. Onder het kopje TENTOON STELLINGEN kunt u elke dag le zen: Stedelijk Museum. 25 uur: Eigen collecties. Soms staat er voor dat laatste de naam van. een of andere schilder of beeldhouwer die ii. een der zalen van het museum zijn werk tentoonstelt, zoals verleden maand. Jan van Luyn, de schepper van ons nieuwe herdenkingsmonu ment. Maar ik wil het nu eens in het bij zonder hebben over die „eigen collec ties". Dezer dagenbracht ik fvan 2—5 uur) een bezoek aan het Stede lijk Museum, bewonderde de eigen collecties en kwam tot de overtui ging, dat dat „eigen" beslist niet al leen. wil zeggen, dat het Museum de eigenaar is van wat de expositie ruimten vult, maar dat de meerge noemde verzamelingen ook óns, bur gers en burgeressen van Schiedam, toebehoren, omdat zij deel uitmaken van het verleden van ónze stad. Die prachtige Oudhollandse keu ken met zijn tinnen servies, de lin nenpers, de grappige mutsenstrijker, maar ook de vondsten uit de ruïne Mathenesse, het middeleeuwse wie rookvat'enje hebt stadsrechten of niet.de galg, dat alles is onlos makelijk verbonden met óns verle den. Er zijn ongeveer 400 Vrienden van het Museum, min of meer trouwe be zoekers.... goed, maar Schiedam telt ruim 76.090 inwoners. Men vertelde mij, dat er nog tuel een aantal ouderen zijn, mensen, die zich het „goeie ouwe Schiedam" her inneren, -die het museum regelmatig met een bezoek vereren. En verder buitenlanders en tverplichtkinde ren in schoolverband of ter gelegen heid van een bijzondere expositie. Maar m'-n vraag of Schiedams jongeren ook belangstelling aan de dag leggen voor het venleden, werd ontkennend beantwoord. En dat is jammer, weet u, want er valt zovenl ie genieten en bovendien zoveel te leren van die „eigen collecties", juist voor diegenen onder ons die op groeien bij het lawaai van straal motoren, te midden van het jachtige gedoe van de 20ste-eeuwse mensheid. Overigens.tot die eigen, collec ties behoren ook hedendaagse kunst producten. Maardaar gaat het mij nu niet om. Ik wilde alleen maar even uw aandacht vestigen op dat da gelijks wederkerende regeltje uit onze agenda: Stedelijk Museum, 25 uur: Eigen collecties. Hulde voor onze achttienjarige stadgenoot Gij sbertus Plooij, die Maandagavond zonder zich te bedenken van de Appelmarktbrug de Lange Haven insprong om de vijf jarige Jan Post uit de Westmolen straat, die van de brug in het water gevallen was,-te redden. Tweemaal moest de dappere Gijs- bertus duiken, voor hij erin slaagde de drenkeling veilig op het droge te brengen. Wilhelmina-mars! Een vertrouwde klank, een alom bekend evenement in de Schledamse wandelwereld. Dit jaar zal op Zaterdag, 9 Juli, de elfde Wilhelmina-mars gelopen worden, waaraan zowel jongeren als onderen, groepen als.individuelen mogen deel nemen. De organisatie is zoals vanouds af. Er zijn drie 'rttarsen: een jeugdmars (18 km), een hoofdmars (30 km) en een extra-jeugdmars (12 km). Na de start om drie uur vanaf de Plantage wordt eerst door de drie groepen een défilé gehouden langs het Stadhuis. Daarna splitsen de groepen naar gelang van de verschil lende afstanden. Na afloop van de mars worden de prijzen uitgereikt. Tijdens de uitrei king is er voor deelnemers en be langstellenden een vrolijk feestpro gramma samengesteld op het feest terrein ra de Plantage. U kunt zich laten inschrijven bij A. H. Niewenhuis, Vlaardmgerdijk 331 b in Schiedam en mondeling kunt u zich tot 2 Juli melden bij J. Luyten, Kat. Lagedijk 200b, Rot terdam-Zuid. Het ESS-schaaktoernool, dat in de Amstelbron zal worden gehouden, heeft een groot aantal deelnemers getrokken, zodat zowel de bovenzaal als de benedenzaal volledig bezet zullen zijn. De inschrijving sluit op Zaterdag ochtend. Dinsdagavond om halfa'ht wordt het toernooi geopend, waarna de eerste ronde gesueeld wordt. Naar verwachting zal er fel ge streden worden, vooral in de zgn. kampxoensgroep, waarin de plaatse lijke kampioenen van Delft, Dor drecht, Vlaardingen en Schiedam elkaar zullen ontmoeten. Maar ook in de overige groep er. zullen tactiek, durf en geluk het spel een boeiend karakter geven en drie ronden lang de aandacht gevangen houden bm- nen de grenzen vt.n de 64 velden. De voorzitter van het college van regenten en regentessen, de heer P. Schaberg, hield een toespraak, waar. in hij allereerst onder meer welkom heette de burgemeester van Schie dam, mr. J. W. Peek, de gemeente secretaris, mr. N J. Post, de kinder, rechters van Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Alkmaar en Haarlem, mr. Schouten, die het Ministerie van Justitie vertegenwoordigde, de com. missie van de Centrale Kerkeraad, de besturen van de Ned. Hervormde Kerk en de Protestantenbond, ver tegenwoordigers van het Nationaal Bureau voor Kinderbescherming, Ned. Herv. Kinderzorgbond, Schiedamse Gemeenschap en Pro juventute. „Het feit, dat het kerkgebouw zo veel belangstellenden bevat getuigt van de goede roep, die van het Wees huis der Hervormden uitgaat'', merkte ae heer Schaberg op. Op de vraag, waarom deze her denkingsdienst juist in de Grote Kerk werd gehouden, gaf de spreker het antwoord, dat de historische ver bondenheid van weeshuis en Her vormde Gemeente deze keuze van zelfsprekend maakte. De heer Schaberg gaf vervolgens een kort overzicht van de ontwikke ling van het jubilerende weeshuis en wees op het verschil tussen de hui dige taak der regenten en die van hun voorgangers. De tegenwoordig verpleegde kin deren, zijn geen wezen of halfwezen meer (de laatsten hebben dit voor jaar het tehuis verlaten) maar jongens en meisjes, die vallen onder de Kinderbescherming. Slechts zelden is het Weeshuis in de openbaarheid getreden. In 1782, bij de opening van het nieuwe ge bouw, in 1882 bjj de 100-jarige her denking, hiervan (bij deze gelegenheid sprak de bekende ds. Haverschmidt een rede uit!) en in 1929, toen het tehuis ook voor halfwezen werd ge opend. f Ten slotte sprak de heer Schaberg zijn dankbaarheid uit jegens de vele milde gevers, die in de loop der jaren het Weeshuis met bijdragen hebben gesteund, jegens de leiding, van het instituut, de bestuurders, de overheid en zeer in het bijzonder de binnen- regent en zyn echtgenote, de heer en mevrouw Ritsema van Ecr. „Het bestuur en de directie zal ook in de toekomst al het mogeijke doen om de kinderen, die de zorg van een vader en moeder moeten missen, te heipen en een goede plaats in de samenleving te verschaffen." Aldus besloot de heer Schaberg zijn toe spraak. De tweede spreker, ds J. Gras, her vormd predikant in Schiedam, legde de nadruk op de dienstbaarheid, de christelijke naastenliefde, die de grondslag vormt voor alle liefdadig heid. Naar aanleiding van Bijbel tekst: „Dit is' mijn gebod, dat gy elkander liefhebt geiyk Ik u liefgehad heb" ging de spreker dieper m op de waarden van barmhartigheid, niet uit sleur of beroepsyver, niet om dans en eer te oogsten, maar uit gehoor zaamheid aan Gods wil. Na afloop van de kerkdienst was er collecte voor het Weeshuiswerk. Daarna begaven de genodigden en vele belangstellenden zich naar de feestelijk versierde Lindenhof. waar de regenten en regentessen recipieer den. De burgemeester sprak tot de bestuurders een hartelyk woord en uitte, mede namens het gemeente bestuur zyn waardering voor het vele goede werk, dat in het Weeshuis der Hervormden tot stand is gebracht. Tijdens de zeer druk bezochte ont vangst boden bewoonstertjes van de Lindenhof, gekleed in aehttiende- eeuwse weeshuis-jurkjes de gasten verversingen aan, De uitslagen van de in de afgelo pen dagen gespeelde voetbalwed strijden voor het junior-toernooi van de ..SBLO" luiden: DHSHBSS 0— 3: DRZSchiedam 41; Excelsior SVDPW 9—0; HDVS—SVV 0—0; DRZ—SFC 2—4: HBSS—Schiedam 3—3; HDVS—Ursus 3—0: SVV— SVDPW 4—0; SFC—HBSS 1—1; DHS—Schiedam 4—3; SVDPW- Ursus 12; SVVExcelsior 11. Advertentie 1. M 'PASSACE SCHIEDAM V U L P>E N H O U .D R' S Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Schiedamse Bond van Lichamelijke Opvoeding, organiseren de gezamenlijke Schiedamse wandel- sportverenigingen een aantal marswedstrijden. Deze jubileummarten worden gehouden tijdens het Internationale sportfeest ea wel op Zaterdag 18 Juni. De Appelmarktbrug (over de Lan ge Haven) zal, in verband met daar aan te verrichten herstelwerkzaam heden vanaf Vrydag 10 Juni des Voor iedereen is deelname, zowel individueel als in groepsverband, mo gelijk. Er worden drie afstanden ge lopen: 10 km \oor de jeugd tot 12 jaar, 15 km voor de 12- tot 15-jarigen en deelnemers (sters) ouder dan 15 jaar leggen een afstand van 25 km af. Ieder, die de mars volbrengt krygt een speciaal voor deze tochten ont worpen medaille, groepen ontvangen uiteraard een groepsprijs. "Voor scholen, BB-groepen, be drijfsverenigingen, tamboer- en pij perkorpsen, militairen, jeugd- en burgergroepen zijn bovendien extra- prijzen beschikbaar gesteld. Zaterdagmiddag, om 3 uur, heeft de start plaats by de „Korenb-- Zy, die zich voor de marsen willen opgeven, kunnen terecht bij de vol gende adressen: A. J. Schmitt, Vlaardingerdyk 229b, Schiedam: G. Lagendijk, Cannemanstraat 14, Rot terdam; P. Hoegee, Lekstraat 80, Sphiedam en C. P. Schrey, Boylestr. 32b, Schiedam. De Algemene Nederlandse Metaal Bedryfsbond, afdeling Schiedam, viert zUn gouden jubileum. Ter ge legenheid hiervan wordt Donderdag 16 Juni in het Passage-theater een revue opgevoerd. De klinkende namen van de mede werkenden aan deze avond'. Berry Kievits. Gerard Walden. Francis en Capy, Harry Boda, Joh. v. Heumen, Coby Beek, Mitzey Tieland, Harry Woodson en het orkest van André van Wattingen, staan er borg voor, dat het een vrolijke avond wordt. Geboren; Petronella F., d. v. A. Munnik en P. F. van Zomeren; Ro nald H„ z. v. P. J. Sterk en A. E. Bedeker; Anna M„ d. v. F. Kool en A. M. Kalisvaart; Agnes M., d. v. Th. J. Bosman en E. M. Th. vars Hagen; Aaltje, d. v. M. Cino en J. M. Sny- ders: Maarten, z. v. P. van Heest en M. H. van Hoek; Arij, z. v. A. van Katwijk en A. G. van Eek; Ellen H., d. v. J. J. Heintz en H. v. d. Linden. Overleden: S. J. Bohnen. 50 jr., vr. van J. Vieen; J. G. van Vlaardingen, 80 jr.; M. W. C. Schot, 61 jr., vr. v. C. v. d. Vlies. in tweed en kamgaren PANTALONS diverse kleuren PLASTIC en POPLIN REGENJASSEN! De directie van Gemeentewer ken te Schiedam heeft de aanleg van rioleringen van betonbuizen op niet-onderheide houten funderingen in de Noordvest gegund aan J. L. Burgers te Rotterdam voor 38.500. DONDERDAG Bioscopen: Passage-theater; 2 uur: Het bed (18 j.). Monopole-theater: 2, 7 en 9 uur: Ra.spoet.in (18 j.) TENTOONSTELLINGEN Stedeiyk Museum: 25 uur: eigen collecties. APOTHEEK C. J, Jansen, Swammerdamsingei 41, Tel. 67734 en Nieuwland-apotheek Dr. Wibautplem 19. tel. 67532. DIVERSEN Passagetheater, 8 uur: Cabaretavond Ursus. VRIJDAG Bioscopen: Passage-theater, 2,7 en 9.15 uur: The Colditz-story, (14 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur Wapensmokkel naar Honduras (14 jr.). TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: 25 uur: eigen collecties. APOTHEEK C. J. Jansen, Swammerdamsmge! 41, Tel. 67734 en Nieuwland-apotheek Dr. Wibautplein 19, tel. 67532. DIVERSEN Musis Sacrum, 8 uur: Cabaret avond en bal fa. Van 't Hoff en Jon- gepier. Tivoli. 7.30 uur: Instuif, HBS-ver. Onder Ons. De jeugdleiders, die op 5 Mei niet minder dan vijfduizend kinderen heb ben beziggehouden, kwamen Woens dagavond in de Koopmansbeurs bij een. Zij zorgden er voor, dat vele an deren de bevrijdingsdag konden vie ren en nu hebben ze zelf eens een beetje gefeest. De heer L. Kamp, voorzitter van het comité voor de 5-Mei-viering en voorzitter van de Vereniging Natio nale Feest- en Gedenkdagen, heette in zyn openingswoord de leden van de verschillende verenigingen wel kom. Hy vond het zeer leuk, dat men op 5 Mei zoveel kinderen byeen had gebracht om hen gezamenlyk de be vrijdingsdag te laten vieren. De heer Kamp noemde het een mooi stuk gemeenschapswerk. Hy hoopte, dat een avond voor de jeugdleiders een jaarlijks terugkerend evenement zou worden. Karei Scholte sr. had voor deze feestbyeenkomst verscheidene gezel schappen geïnstrueerd. Er waren volksdansen en men deed spelletjes. Voor de muziek zorgden de Cartoni's o.l.v. de heer L. J. van Dam met zang van H. Somers en S. Poort. By k.b. is de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau, toegekend aan de heer J. van Katwyk, hoofdbaas bij de Me- taalbuizenfabriek .Excelsior" te Schiedam. In een snelle wedstrijd werden bei de doelen meerdere malen onder schot genomen, waarby vooral de jeugdige keeper van SZC, Nico Mul der" zich onderscheidde. In de eerste helft hadden de Schiedammers een kiem overwicht, dat men. ten volle uitbuitte. Reeds kort na het begin gaf middenvoor J. Plomp met een achterwaarts schot zyn ploeg de lei ding. Na dit doelpunt werd het spel der Schiedammers veel beweeglijker en waren er talrijke -plaatsverwisse lingen. Rechtsachter Jan van Soest maakte het tweede doelpunt. Nog voor de rust maakte Plomp er met een omhaal 30 van. In de tweede helft werden de Rot terdammers wat feller en de Schie damse keeper moest er dan ook vele malen aan te pas komen. Toch maak te Plomp uit een corner er nog even 40 van. Kalm aan De SZC-ers deden het toen wat kalm aan.. Het leek soms wel wat op een „kat-en-muis"-spelletje. Jammer was het, dat het plaatsen over de lange afstand by de Schiedammers niet zuiver was. Dit kwam hen op twee doelpunten voor Rotterdam te staan. Aldus was de stand by het eindsignaal 42 in het voordeel van SZC. Maandag 13 Juni ontvangt deze ploeg het Vlaarctingse VZC 2 in het cemeentelyke zwembad aan de West- Frankelandsedyk. De wedstrijd be gint om acht uur 's avonds. ROTTERDAM Ook in hoger beroep is voor het Haagse hof tegen de Rotterdamse matroos G. ,1. V. twee maanden ge vangenisstraf geëist, dezelfde straf als de Rotterdamse rechtbank had opgelegd, omdat hy in Peru de eerste stuurman „had afgedroogd". De man, nu zonder werk, voer on geveer een jaar geleden op het stoom schip „Maas". Het schip legde in een Feruaanse haven aan. Tydens het schaftuur men was hout aan het lossen ging V. met een kameraad, zonder toestemming van boord en kwam een uurtje later dronken te rug. Er was geen huis meer met hem te houden. Hy sloeg links en rechts om zich heen en o.a. viel hij de eer ste stuurman van achteren aan. De Peruaanse politie haalde V, van boord en zette hem. in afwachting van transport naar Nederland, op een klem Peruaans eilandje, letterlijk op water en brood. Vandaar, dat de man het Haagse hof vroeg om een mildere straf, hy had al zo'n fikse straf ach ter de rug. Maar de procureur-gene raal zag geen aanleiding de reeds op gelegde twee maanden te verminde ren. Arrest op 22 Juni. De deelnemers worden beoor deeld naar teamwork, bevelvoering en effectiviteit en de winnaars mo gen meeblussen in de landelyke wedstryd, die m September waar- schynlyk in Gelderland worden gehouden. U begrijpt, dat alle veertig ploegen niet tegelijkertijd op de (denkbeel dige) brand kunnen worden losgela ten. Wij vertelden reeds dat de wed stryd over twee Zaterdagen zyn „uit gesmeerd". Van 's ochtends 10 tot 's middags 6 uur zullen de brand weerheden in de weer zyn, met tus senpozen van twintig minuten verla ten de rode wagens het verzamel punt, de brandweerkazerne. Op de vraag, waar de spuitgasten op afgestuurd worden, het zogenaam de brandadres, mogen we u geen ant woord geven, In het belang van de wedstryd blijft dat voorlopig nog ge heim. Het weertje werkte echt niet mee, het regende en dat op de eerste avond van de avondvierdaagse, die de wan delsportvereniging „Wandelvrienden" heeft georganiseerd. Er verschenen zeventig mensen aan de start, in de zaal Arcade, De jon geren lopen vier avonden elke keer lf km en de ouderen drie avonden avonds 11 uur tot Zaterdag 11 Juni 15 km en een avond 20 km. De leiding d.a.v. 6 uur de:s ochtends of zoveel langer of korter als nodig mocht blijken, voor alle verkeeir gesloten «yn. hebben de heren L. van Vliet, H. J Rademakers en C. J. Oers. En nu maar hopen, dat het Donder dagavond beter weer is! VVvivM asr"idJe/ blik a 200 gram iterblik §9 olikje slechts 33 250 gram 250 gram 500 gram 500 gram rode bessen GEVRAAGD: G. BROEK Van Hogendorp- laan 21A Vlaardingen. Telefoon 4636. Geboden wordt: hoog loon en prettige werkkring. - Voor fabriekskleding wordt gezorgd. - Aanmelden dagelijks N. V. VEREENIGDE GLASFABRIEKEN, BUITENHAVEN 114-116 - SCHIEDAM Kbbp bir Uzell en. de winst iv voor U! Andriesse Fischer C.V. Waaldijk 29. R'dam, tel. 34714 Van Dorp's Kleding Industrie SUcKtho'skade 2. ft'dam, t«l. 26713 Elvo N.V.. Lederen-, Sport- en Suède Kledingindustrie Beatrijsjtraat 71. R'da/n. tel. 37260-33253 N.V. Em. Hertzberger Sluisjesdijk 102. ft'dim. te!. 77600 Hocofa N.V., Dames Conlectieatellers Boompjes 8c. ft dam. tel. 115630 N.V. Kleedingfabriek „De Industrie" (Bervoets) Essenburgsmjel 28. R'dam. t«l. 35215 Lagemann Scholtens Confectfeateliers Oosueeüijk 2l2d. Rdam. tel 112418 Nederlandsche Kleeding Industrie N.V. Berketselaan 97, R'dam. tel- 40193-40998 Optlform N.V. Atelier voor damesmantels en Japonnen Aleidusfraai 3. Rotterdam - iel 33310 N.V. Rotterdamsche Heerenkleedingfabriek „Roklefa" Industriegebouw. Goudsesmge! "152, R dam. teL 29572 »,Vjco" N.V., Atelier voor suède-kledmg Insulmdestraat 240 R dam. tel 87335 N.V. Heeren- en Kinderconfeetiefabriek v.h. L. de Vries Zonen Aleidisitraat 3. Rdam. tel. 31230 Confectieateliers Vroom en Dreesmann Rotterdam N.V. Gouvernestraat 97, ft'da m. tel. 112900 Joh. van der Werff en Co. N.V. Eben-Haèzerstaat 20-26. b'j de Pteoiweg. ft'dam. tel 71045 Worteiboer's Confectiebedrijf N.V. Nieuwe Bmnenweg 310. 8'-am. tel, 34080 V PUBLICATIE VAN SOCIALE COMMISSIE VOOR HET CONFECTIEVAK SECR. fENDR*CHTSWEG 59. R'DAM De Socialistische Unie heeft beslo ten deel te nemen aan de verkiezin gen voor de Tweede Kamer in 1956. Zij zal in alle kieskringen een geiyk- luidende candldateniyst indienen. De Socialistische Unie heeft ook in 1952 aan de Kamerverkiezingen deelgenomen lijstaanvoerder was de heer C. Pronk uit Rotterdam doch slaagde er toen niet in een zetel te veroveren. Het dageiyks bestuur van de Unie bestaat op het ogenblik uit de heren W. Meyer (Zwolle), voorzitter; mr. F. R. Bóhtling (Oegstgeest), secreta ris; A. Landman (Eeverwyk), pen ningmeester; C. Th. Rigters (Schie dam), administrateur en C. Projak (Rotterdam), redacteur. ZWIJNDRECHT, 8 Juni Andij- vier 3263 spinazie 8.5023; poste lein 2231; rabarber 49; prei 9 17; sla A 2,509; stoofsla 1014; komk. gr. A 3236; id. B 2529; id. 17C 17—24; id. D 10—17; id. krom 32—39; id. witte A 37—38; id. 8 31— 33; id. G 2830; id. krom 38—41; bloemkool AA 37—43; id A 24—36; id. B 19—30: C 11—23; id. D 9—12; radys rood 210; id. witpunt 68; bospeen 43—60; selderij 1114; pe terselie 38; kroten 2029; spitskool 34—52; stamsnybonen 179; tomaten I,081,10; aardbeien 0,520,77 per doosje. Aanvoeren: Komk. 38.000 st; idem krom 5.500 kg; sla 165.000 st; bloem- koal 111.000 "st; spinazie 12.600 kg; andyvie 6.000 kg; radijs 39.000 bos. BARENDRECHT 8 Juni: Kom kommers Al 38—41. BI 29—33, Cl 32 26; kg ''342; boskroten 2235; bospeen 4755, sla Al 5.5011.90: bosuien 24; rabarber 410: radys (witpunt) 8.1012.30; rode 6.10— II.10; seldery 812; stoofsla 1019; andijvie 5157 bloemkool Al 2941, BI 21—25, Cl 15—18; spinazie 8.50— 37.00, aardbeiden 5272 per 2*4 ons; sla aanvoer 150.000 kroppen; radys aanvoer 18.000 bos. Golden Delicious HHB 81—93; HHI 60—76; Jonathan HHG 51—63; HHI 40—52, St. Rémy 20—23. ROTTERDAM Voor zegge en schrijve vijf centen konden de Rotterdamse mannen in 1905 in de salon van de heer J. Vol lemans hun baard laten verwijderen. De lS-jarige kapper was toen juist voor zich zelf begonnen in een zaak aan de Katshoek, tegenover de plaats waar nu het gebouwtje van de Heli port staat. Het was een moderne salon met tien bedienden, toen de grootste he renzaak van Rotterdam. Later kwam er ook een d-^meskapsalon by en veel later, m de Meidagen van 1940, werd het kappersbedryf verwoest. De heer Vollemans gaf de moed niet op. Hy werkte verder m een zaak aan de Noordsingel 64, waar hij Dinsdag een gedenkwaardig jubileum vierde. Een halve eeuw kapper m Rotterdam, het is een gebeurtenis om even stü by te staan. Dat deden dan ook vele klan ten, relaties, vrienden en kennissen. Er was een bejaard heer by, die als een van de eersten aan de Katshoek zyn haren liet „snijden". Hy is de zaak nimmer ontrouw geworden. Te midden van zyn familieleden ont ving de „gouden kapper" zyn vele gasten. Talryke bloemstukken sier den de zaak. die ter ere van dit ju bileum verbouwd en van een nieuw interieur voorzien is. f ft

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1