Dit weekeinde in Schiedams zalen Carbon 2 en 3 promoveren BOOTTOCHT OOSTERHOUT Realistische film in Monopole Ongeluksscliip op Nwe Waterweg Fortuna de mindere van energiek DHC Boskoopse brandweer aan de kop Excelsior P nu in veiligheid Tcifeltenniscompetitie Oorlogsfmieties ambtenaren Uit bet dagboek van de politie Muziekconcours in Tivoli Vara-TV'dub Hoofdbaas jubileerde DE SPORTUITSLAGEN Nieuwe school in Barendrecht naar het VRIJE VOLK MAANDAG 13 JUNI 1955 PAGINA 7 Over het bloeiend bestaan, dat het amateurtoneel in onze stad leidt, schieven we reeds meermalen. Maar het zijn niet alleen de ouderen, die zieh tot „de planken" voelen aangetrokken. Er zijn ook tal van jeugdige Schicdammertjes, die actief tonelist zijn. Het bewijs hiervan leverden Zaterdagmiddag in A'.-cade „De Diiettantjes," de afdeling Jeugdtoneel van de Schiet! amse toneelvereniging „l5e Amateur." Sprookjesspel Voltastraat feestte Zalerdagcom petitie Harmonischeavond De Harmonie van „Wilton-Fijen- oord" hield Zaterdagavond in „Musis Sacrum een gezellige feestavond. De „harmonisten" vierden het 30-jarig bestaan van hun afdeling. Burgerlijke Stand Voor de derde maal zijn Zaterdag to het Tafelteninsc'entrum Carbon 2, Carbon 3 en Wifra 4 aangetreden om uit te maken, welke twee teams aanspraak mogen maken op een plaats to de Overgangs klasse. Carbon 2 en Carbon. 3 kwamen to hun strijd tegen etoaar opnieuw tot een gelijk spel. Brandweerconcours in Vlaardingen Vierde klassers Lekkerkerk wint laatste strijd Afdelingsvoetbal SVO-Abbenbroek 1-2 Derde klassers Slikkerveer-DCL gestaakt Avondvierdaagse is ten einde Het reisbureau „De Vrije Wereld" organiseert voor de lezers van „Het Vrije Volk" een op Zondag 19 Juni Tijdens de boottocht treedt de bekende accordeon-virtuoos Torany Bakkenes op. PFC-Zuiderster 5-0 Afdeling Rotterdam Maasdam neemt twee punten mee De jeugdige tonelisten voerden het sprookjesspel „De slimme kat, die laarzen had" van frater Lucitlius op. Iaicidius, gééft hier een nieuwe en frisse versie op het oude sprookje van de gelaarsde kat, die zijn baas. de jongste zoon van de moienaar, tot markies weet te maken. De opvoering van vee] sprookjes is meestal onmogelijk door de veelvul dige, vereiste decorwisseling en het te grote aantal spelers. Lucidius heelt deze bezwaren prachtig ondervangen zonder afbreuk te doen aan de oor spronkelijke bekoring. Hij heelt het -prookje „pasklaar" gemaakt voor het toneel. De auteur illustreert op juist ge kozen momenten de handeling met zang en dans. Hl) heeft zijn toneel stuk on deze drie factoren ge bouwd (zang spel en dans) en is er wel in geslaagd een zeer aan trekkelijk schouwspel te scheppen. De overgrote meerderheid van het publiek was jeugd. Dus met recht een middag voor en door kinderen. Jam mer was het. dat de hoofdrolspeler Alb Sanstra door werkzaamheden niet aanwezig kon zijn, HM werd waargenomen door de secretaris van „De Amateur." Goed spel lieten leke Wiizenbroek als de kat. Ria van 't Hof als de nar Hokipoki en Jan Dorst als de koopman zien- De regie had me vrouw N. Dettmeijer-Tettelaar. In Juni 1945, dus op de kop af tien jaar geleden, richtte men de buurt vereniging „Voltastraat" op. Wat was dat toen er-» groot feest. Met mede werking van verscheidene winkeliers had men midden op de straat een ge weldig diner georganiseerd. Ook voor de kinderen had men allerlei prettige verrassingen bereid. In „Arcade" vierde men Zaterdag avond het tweede Iuctrum van deze nog altüd zeer actieve buurtvereni ging, De voorzitter van de feestcom missie. de heer H. van Gulik. opende de avond en nodigde 't voltallige be stuur met wederhelft op het toneel. HM bood hun zijn gelukwensen aan en roemde hun ijver en doorzetting in de afgelopen tien iaar. Iedere be stuurder kreeg een geschenk en de dames van de afdeling toneel ont vingen een bouquet bloemen. De op richters van „Voltastraat'* ziin de heren L. S. C. de Wolf en P. van Gulik. Om het feest te doen slagen had men een prima stel artisten aan genomen .The Jolly Players" zon- In de Zaierdagmiddagcompctitie wachtten HBSS en RCL tevergeefs op de scheidsrechter. Excelsior M werkte zieh wat omhoog door met 19 te winnen. SHO en VVGZ ver deelden met X—1 de buit, terwijl Ex celsior I' met 21 van Gr. Lindt won en na in veiligheid is. PPSC had bezoek van TSB dat door met 3—0 te winnen kampioen werd en xn feestvreugde Vlaardingen opzocht. MFB 'won maai* net met 1—0 van Wijk, doch TOGR liet met een 4—O-zege op Veen niets aan het toeval over Sprang klopte Ameide met 41. In de afdeling wist Barendrecht met 41 van WOR te winnen, ter wijl Spijkenisse kampioenswaardig met 3—1 van ZBVH won. Doordat Red Stars met 30 van Groen Wit won kwam Rhoon veilig te staan en hier deed zich het geval voor dat Rnoon na enerverend spel een 1O-voorsprong had op DOS toen het bericht van Red Stars bin nenkwam. Hierna was de fut er bij Rhoon ineens uit en wist DOS zhu slag te slaan. gen en speelden qd hun accordeons populaire melodieën de gooche- iaar-telepaath Eddie A- Scbuyer deed geheimzinnig en haalde de meest onbegritpelijke toeren uit en ook de „Gerto's" waren in een zon nig humeur Voorts verleenden de Schiedamse radio-zanger Wim Scholte en de vlotte conferencier Bep Koedam hun mede werking aan het programma. Voor de muzikale garnering zorgde Gerard Lambermon. De Voltastraters kun nen terugzien op een zeer geslaagde avond. De voorzitter de heer L. C. Elich heette in zijn openingswoord in het bijzonder de heer C. Kei]er. lid van het hoofdbestuur van „Wilton-Fijen- oord." welkom. De tamboers boden aan het bestuur een nieuwe vlag aan. Deze WF-afdeling telt nu tachtig leden, die onder leiding van de heer J. F. Pala dikwijls uitvoeringen geven. Voor de feeststemming zorgde op uitstekende wijze het cabaretgezel schap „Tempo" o.l v. de heer P. van Homvelingen. Over de kwaliteiten van dit gezelschap schreven we reeds uit. voerig in ons ver-lag over de feest avond van de Ouden van Dagen op Woensdagavond 25 Mei. MAANDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: The Colditz-story (14 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Wapensmokkel naar Honduras (14 jr.). TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: 25 uur: eigen collecties. APOTHEEK M. M. H. Evers, Lange Haven 81, tel. 68242. DIVERSEN Gem. Zwemplaats, 8 uur: Water- polowedstrtjd SZC 2VZC 2. DINSDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur; The Colditz-story (14 jr.). Monopole-theater, 2. 7 en 9 uur: De gedoemde patrouille (14 jr.). TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum, 25 uur: Eigen collecties. APOTHEEK M. M. H. Evers, Lange Haven 81, tel. 68242, DIVERSEN De Kroon, 8 uur: Contactavond Kegelclub Noveni. Amstelbron, 7.30 uur: ESS streek- toemooi. Advertentie IM. Geboren: Maria L., d. v. F. M. <,V van Leeuwen en J. J. Meerkerk; Janny, d. v. C. de Graaf en J. Scho ne veld: Marianne, d. v. A. Verkade en O. Zonne-veld; Anneke, d. v. M. v. Wieringen en P. D. Barendregt; Antoinette E„ d. v. H. de Jonge en P. W. Kevenhörster. Overledeó: L. van Rij, 60 jr.; M. Dingier, 88 jr., wed. van E. R. Boas. Zaterdagmiddag werd in Vlaardin gen een nationaal brandweercon- cours gehouden. De uitslagen waren: 1. Levers Zeep-Maatschappu: 2. Naaldwijk B: 3. Oostvoorne; 4. Maas land: 5. Monster; 6. Rotterdam- West; 7. Naaldwyk A; 8. Schiedam; 9 Bluteenhexd Rotterdam 20: 10. Jur- gens; 11. De Lier: 12. 's-Graven- zande; 13. Maassluis 8: 14. Rotter- dam-Schiebroek; 15. Maassluis A. De eerste drie ploegen kregen een beker. In de vierde klasse wist kampioen Lekkerkerk ook zijn laatste wedstrijd tegen GSV in een zege om te zetten hoewel de cijfers 1—0 wel zeer be scheiden zijn, VEP houdt Haastrecht op de laatste plaats gezelschap door met 30 van Boskoop te verliezen, terwijl Haastrecht met 21 van Oudewater verloor. SMV speelde tegen Woerden een uiterst prettige strijd en ondanks het slechte weer was het spel zeer aardig en sportief. Met rust had SMV met 32 de leiding en eerst ver in de tweede helft wist Woerden gelijk te maken. Door met 32 van Schoon hoven te winnen wist RVC zich van de tweede plaats te verzekeren ten koste van HWD dat nu als derde eindigde. DZB werkte zich door een 21- zege op Flakkee nog een plaatsje hoger op de ranglijst, terwijl PPG met liefst 50 won van Zuiderster, dat toch niet hoger kon komen, ter wijl PFC nu boven WRWit eindigt. Voor het kampioenschap van de afdeling wist Schiedam een fikse 42-zege te boeken op Dilettant en nu staan alle candidaten gelijk met één gewonnen wedstrijd uit twee wedstrijden. Carbon'3 en Wifra 4 deelden even eens de punten. Maar tussen Carbon 2 en Wifra 4 zou de striid anders verlopen. Bij een gelijke 44-stand slaagde T. Eerland erin Carbon 2 de leiding te geven door een zege op Nol Kulk en bij het dubbelspel zorg den T. Eerland en W. Schuller er voor, dat deze voorsprong in defini tieve winst werd omgezet. Dit bete kende, dat Carbon 2 en Carbon 3 zullen promoveren, terwijl Wifra 4 het volgend seizoen moet trachten opnieuw het kampioenschap van de eerste klasse te veroveren. Een op gave, welke voor Wifra 4 in deze for matie wel niet te zwaar zal blijken. In de Bevanko-PTT Bekerco/ipe- titie maakte Lafano zich -kampioen van de eerste Masse door in een be slissingswedstrijd te zegevieren over Milksteamers, Xerxes 6 werd kam pioen van de tweede klasse afd. A door met 8—2 de beide winstpunten van Tava 2 op te eisen. Een beslis singswedstrijd tussen Insulinde 2 en Milksteamers 3 bracht Insulinde 2 met 54 net kampioenschap van de tweede klasse afd. B. In afd. 3A werd Milksteamers 4 kampioen, terwijl Bevanko 2 de twee de plaats opeiste door een 5—0-zege op Vanhessen 3. In afd. 3B bezet Shell 5 de eerste plaats. In afd. 4A hees Insulinde 4 de kampioensvlag. door een verrassende nederlaag van VBP 3 tegen Diveko. In afd. 4B is voor het vaststellen van de kampioen een beslissingswedstrijd tussen RET 4 en Sheli 6 noodzakelijk, terwijl in de laatste afdeling, 4C, VBP 5 de De laatste wedstrijd die Abben- broek in dit seizoen speelde tegen SVO werd weer een succes en daar door eindigen de rood-witten op de tweede plaats. Na 20 minuten spelen nam Abbenbroek de leiding door een prima doelpunt van Jan Torreman: 0—1. Keer op keer liep Abbenbroek storm op de SVO-veste, maar toch moest er een strafschop wegens hands toegekend aan te pas komen om Bevaart m staat te stellen de ruststand op 0—2 te brengen. De tweede helft kwam SVO sterk opzetten, maar verder dan een doel punt door de midvoor gescoord kwa men de gastheren toch niet: 12. De resterende 35 minuten hield Ab benbroek met 3 invallers in de ge lederen stand. De competitierestanten in de der de klasse brachten enkele wedstrij den waarbij niet veel meer op het spel stond. De 10 zege welke Hil- iegom op JBEC behaalde bracht deze club wel niet van de laatste plaats maar zij komt nu gelijk met Rip- perda te staan. y VPExcelsior '20 en HPSVAl phen brachten beide een 23-ultslag, welke evenwel geen wijziging op de ranglijst veroorzaakt. Sliedrecht wist zijn laatste wed strijd in de derde klas tegen Hille- sluis nog in een 6—0-overwinmng om te zetten, waardoor Hillesluis op de laatste plaats kwam, daar Alblas- serdam zowaar kans zag om de Mus sen met 3—0 te kloppen. Dubbeldam verloor op weinig twijfelachtige wijze zijn thuiswedstrijd tegen Hollandiaan nl. met 72. Waddinxveen en SVw deelden met 2—2. Bij Slikkerveer— DCL was het met de rust 1—1, doch toen. liet de scheidsrechter, die op zijn badschoentjes liep maar niet meer beginnen Transvalia was Zaterdag naar Zwijftdrecht getrokken en beëindigde de competitie met een 52-zege CKC wist zijn uitwedstrijd tegen VDL ook in een fraaie 3l-zege om te zetten, terwijl Overmaas tegen Leonidas niet verder kwam dan 10 welk doelpunt nog gescoord werd door linkshalf v .d. Hoof. eerste plaats voor zich heeft opge ëist. Hiermede is een einde gekomen aan de vierde bekerserie, welke door Bevanko en PTT op voortreffelijke wijze werd georganiseerd. De laatste uitslagen waren: KI. 1: MilksteamersLafamo 45; KI. 2A: Justitla—Tava 2 7—3; Tava 2—Xer xes 6 2—8; KI. 2B: Insulinde 2— Milksteamers 3 54; KL 3A: Shell 4—RSX 28; Bevanko 2vohessen 3 50; KL 3B: O ving 3- nsulinde 3 28; Nekaf—PTT 5 1—9; 'Gewaro 2—Tava 3 010; KL 4A: Diveko VBP 3 64; Nekaf 2—Insulinde 4 2—8; KL 4B: PTT 7—Lafamo 3 7—3; Ovlng 3Tava 4 46; KL 4C: Van hessen 4—Shell 7 64; RSI 3—Tava 5 64; VBP 5—Nekaf 4 10—0. Alle wandelaars, 71 in getal, hebben het parcours van de Avondvierdaagse uitgelopen. De opgaaf was drie maal 15 en één maal 20 km. voor de oude ren en vier maal 10 km voor de jengd. De kinderen zijn bij de finish met bloemen ingehaald. Het was Zaterdag prachtig weer en alle wandelaars kwamen dan ook dik tevreden Arcade binnen. Deze wan deltochten waren georganiseerd door de wandelsportvereniging „Wandel vrienden". De leiding van deze avondvierdaag se hadden de heren L. van Vliet, H. J. Rademakers en C. J. Oers. f HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel 68798 Deze dagtocht, per luxe-motorschip, gaat via de rivieren Nieuwe Maas, De Noord, Dordtsche Kil, de Biesbosch en het Wilhelminakanaal naar Ooster hout. Het bezoek aan dit vacantie-oord, met zijn natuurbad, zandverstuivingen en prachtige heide velden is de moeite waard. Het motorschip biedt de passagiers een goede accommodatie, ook bij minder gunstig weer. Aan boord zijn consmnpties tegen billijke prijzen verkrijgbaar. Vertrek 9.00 uur, terug 21.00 uur. Plaatsbewijzen voor deze interessante tocht zijn, voor zover voorradig, tot en met VRIJDAG 17 JUNI a 3,50 per persoon, verkrijgbaar aan onderstaande adressen: Rotterdam: Het Vrije Volk, Slaak 34 (in de hal) Schiedam: Het Vrije Volk, Passage 20; Vlaardingen: Het Vrije Volk, Dayer 2. DIRECTIE „DE VRIJE WERELD" In tijden van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandig heden zal het gemeentepersoneel ge bouwen en andere eigendommen van de gemeente moeten bewaken. Om hierop voorbereid te zijn znllen de ambtenaren deel moeten nemen aan oefeningen die met deze taak ver band houden. Bovengenoemde regeling die het gevolg is vap enkele wijzigingen in het ontwerp algemeen ambtenaren- regelement van het Centraal Orgaan voor Gemeentelijke Personeelsaange legenheden in Den Haag, is ook in bchiedam van kracht geworden. Uiteraard zullen slechts die amb tenaren voor een dergelijke taak wor den aangewezen, die hiertoe in staat zijn. Er is ern afzonderlijke regeling voor de vergoeding van eventueel hieruit voortvloeiend overwerk. In het geval dat een ambtenaar op grond van een vrijwillige verbin tenis ln werkelijke dienst is. wordt hi) geacht met verlof te zijn en nor maal doorbetaald. Blijft hij langer dan twee weken als noodwachter in dienst dan wordt de beloning die hij als noodwachter verdient van zijn loon afgetrokken. Deze regeling is niet geldig indien de noodwachter zijn dienst vervult tijdens zijn vacan- tieverlof. Het 2-jarige meisje J. de B. wo nende aan de onelliussingel was Za terdag omstreeks 1 uur op de Swam- merdamsingel aan het spelen toen zij werd aangereden door een vracht auto, bestuurd door W. M. A. v. d. H. Het slachtoffertje liep een lichte hersenschudding op. De Schiedamse bakker D, P. H. v. d. M. verleende Zaterdagmiddag op de hoek B. K. Laan-Aleldastraat geen voorrang aan de motorrijder E van K, Het gevolg was dat M met een rechteronderbeenfractuur naar de Noletstichting vervoerd moest worden. De Rotterdammer J. M. deed bij de politie aangifte dat uit een afge sloten hokje van het Boshoekterrein tijdens de wedstrijd PSCTSB zijn portefeuille en portemonnaie ont vreemd zijn. Zondag Is een paard dat bij de West-Frankeiandsedijk aan het gra zen was al grazend het Spuikanaal Ingelopen. Het dier werd op het dro ge gebracht maar moest naar het battoir vervoerd worden. De muziekschool „Tijn l'angalila" hield Zaterdag in Tivoli de 26e leer lingen-uitvoering met een hawalt'an- eoncours. Hieraan namen zes en sembles deel. Als eerste kwam uit de bus het gezelschap de „Mahuna Ha- waiïans" met zang van „The Vocal Guys", die juist uit Hilversum terug kwamen, waar ze 's middags voor de radio hun debuut hadden gemaakt. Tweede en derde werden respec tievelijk de „Zuidzee Hawauans" en de „Kua Ina Minstrels". De jury be stond uit mejuffrouw Rietbergen en de heren W. van der Seten, Schmo- ler, A. van Rhoon en Vólker. In de pauze traden met veel suc ces de accordeonisten Jopie Meder en Henny Govaart. op. Voorts ver leenden ook de gitaristen W, van der Steen en A. van Roon hun medewer king aan deze avond. Zij brachten voor een aandachtig (en talrijk) pu bliek .Romance" van A. Weber en een andante van CarulU. Aan het einde van de avond dank te de directeur van de muziekschool de heer T. Fangalila de organisator van dit concours, de heer J. Meeder. Tevens vond toen de prijsuitreiking plaats. Ten gevolge van een. misverstand ter zetterij stond in onze krant van Zaterdag niet de recensie over de tot Dinsdag in het Monopoletheater draaiende film „Wapensmokkel naar Honduras". De vóór het Passage theater vermelde film Bekentenis sen van een zondares" draait daar niet. Wij bieden voor deze fout onze verontschuldigingen aan. '-'et ingang van Dinsdag vertoont het Monopoletheater de dramatische film „De gedoemde patrouille" (The lost patrol). Deze rolprent toont ons de tragedie van een twaalf man tel lende patrouille die is blootgesteld aan de ontberingen van de Arabische woestijn en de moordlust van wrede Arabieren. Na de dood van de commandant neemt de sergeant het bevel over en de patrouille ziet zich genoodzaakt een schuilplaats te zoeken om zich teweer te stellen tegen de lafhartige aanvallen van de meestal onzicht bare woestijnbewoners. Eén voor één worden de dappere mannen, die bo vendien te kampen hebben met hon ger en dorst, vermoord. Ten slotte blijven slechts de ser geant en twee manschappen over, van wie één krankzinnig is gewor den. Wanneer laatstgenoemde de touwen, waarmee zijn twee makkers hem moesten vastbinden, verbreekt en de woestijn inloopt, rent één van zijn vrienden hem na om hem te redden. Beiden worden door de Ara bieren gedood. Met behulp van een krijgslist weet de alleen overgebleven sergeant met een machinegeweer zijn belagers tot de laatste man uit te ro"ien. Hij wordt op het nippertje door een pa trouille gered. John Ford heeft dit verhaal fel en boeiend verfilmd en Victor McLaglen en Boris Karloff geven goede vertol kingen van de sergeant en de krank zinnige Sanders. Deze week brengt de Vara TV-club twee uitstekende programma's. Dins dagavond wordt u na de actualitei ten geboden: „Mysteriosa". een oor spronkelijk TV-spel waarin u kunt genieten van het spel van Paul Storm en Paul Deen. Zaterdagavond vraagt de club uw aandacht voor „De zingende stift", een film-verzoekprogramma. The Dutch Swing College en een TV-ver- slag van de fantastische Walt Disny- film: „20.000 mijlen onder zee", Donderdag zal de adjudant bij de politie, de heer J. B. Timmerman, in de cantine van het hoofdbureau om 2 uur een receptie houden ter ge legenheid van zijn zilveren dienstju- bïleum. Heden en morgen wordt er in Kethel een collecte gehouden voor een autotocht voor ouden van dagen. Onder pUz, .derhjk slechte weers omstandigheden is PFC erin geklaagd om zich in veiligheid te brengen; hei, liet Hermandad met juist 1 punt achter zich met de rode lantaarn. Na wederzijds terreinverkennen ontketende Zuiderster een fel offen sief waarop PFC echter het antwoord niet schuldig bleef en met vlijm scherpe aanvallen werd keer op weer het heiligdom van doelman Tom broek belaagd. Doelpunten bleven uit, totdat na eën half uur spelen Van "t Hof met een hard schot Tombroek kansloos sloeg en PFC een 10- voorsprong gaf. Dit succesje bracht zonodig nog meer vaart ln de PFC- aanva! en Van der Schee zorgde daarbij, dat de rust met een 20- voorsprong inging. Ondanks het feit dat de regen onverminderd neer- plensde het arbiter Winkel toch voor de tweede helft aantreden, waarin PFC na 12 mmuten de voorsprong tot 30 opvoerde door Gerrit van der Slot. Zuidersfer was nu een ge slagen ploeg en PFC opereerde voort durend op de speelhelft der ster mensen. Steijl verschalkte na 25 mi nuten Tombroek met een hard schot (4c) en was Tombroek niet uit het goede hout gesneden geweest, wel, dan was het op een débhcle voor zijn ploeg uitgelopen. Nu kwam PFC met verder dan een 5e doelpunt, dat Ger rit- van der Slot 2 minuten voor tijd in het druipende net liet verdwijnen. Advertentie X.M. «0» CCHEEi. VW VHM! BR0EBSVESTw.54 SLHiEOAM ln de feestelijk versierde cantine van de MetaaSbuizenfabriek „Excel sior" heeft men Zaterdagochtend de heer J. van Katwijk, die veertig jaar bij de firma in dienst is, gehuldigd. De jubilaris, die als lasser begon, klom op van voorman tot baas en werd later hoofdbaas. De directeur de heer W. Bamber ger bood namens allen de heer Van Katwijk en zijn echtgenote zijn ge lukwensen aan. Hij noemde de jubi laris iemand, die altijd met volle te vredenheid ijver en toewijding heeft gewerkt. Als geschenk van ds firma ontving de heer Van Katwijk een te levisietoestel. Ook de heer B. Platschart sprak zeer waarderende woorden over de werkzaamheden van de hoofdbaas. De heer W. de Jong bood namens de collega's zijn gelukwensen vergezeld van een geschenk aan. Verder spra ken nog de heer M. Grceneweg, die dikwijls heeft samengewerkt met de heer Van Katwijk, de voorzitter van de kern de heer H. van der Mark en de heer R. Buising namens de per soneelsvereniging. De heer Van Katwijk dankte voor de vele blijken van medeleven en de prachtige geschenken. De Excelsior- band o.l.v. de heer L. Vogel zorgde voor de passende feestklanken. KAMPIOENSCHAP AFDELING SchiedamDilettant 42 PROMOTIE RES. Ie KLAS KNVB Aeolus 2Schiedam 2 41 Overmaas 4SVDPW 2 2—2 Hlllegersberg 2CKCS 2 21 TWEEDE KT»A3: B: St Lodew,DPB 2—8 DERDE KLAS A: SVO-Abbenbroek 1—2 RES. Ie KLAS: E: St Volhard 2—Hermd.2 52 Roga 2VND 2 23 RES. 2e KLAS: A: Sparta 8VDL 2 03 C: DCL 4—HUI es 1 4 8—4 D: Overmaas 6VFC 4 42 NeptunuB 6Excels 20/4. 22 Nado V 3RKWIK 3 5—5 DRZ 3Hion 3 1 RES. 3e KLAS: A: DOV 5—Herm. DVS 7 10—0 Feijenoord 10—Coal 5 60 B: Transv 4—Herm DVS 8 61 Leonidas 4—Hillesl. 5 b n o Spartaan *20/5—VFC 5 VFC no D: Kept. 7Hermand. 3 42 Mus#,en 6Hlllegersb. 3 54 E: Overm. 8Aeolua 4 25 F: Flakkee 4SMV 5 O4 H: SVDPW 3Progress 4 50 Kt Zwart Wit 2—DJS 5 9—3 RES. 4e KLAS: A: Excels. R 10—Xerx. 9 10 DCV 6Feijenoord 12 15 B: Fortuna 7—RFC 11 9—1 Leonidas 5De Holland 5 21 C: DCL 6Slod 4 6—1 Neptunus 9Excels. 20/6 30 Nept. 70Hlllegersb. 4 61 Feijenoord 15VOO 7 82 Mussen 7Excels. '20/7 Exc no E: DRZ 4—VDL 4 2—1 F: Aeolus 5Feijen. 10 41 Dindua 5Hlllegersb. 5 10 Spartaan '20/9—VOO 8 4—2 I: Gr. Witten 3Germ. 5 7—2 Pechvogels 3Onit 3 14 Eureka 4Crooswijk 3 1—0 RET 3DOZ 3 3—3 J: OBR 2SchledBoys 2 1—6 K: DESV 3NHS 2 3—4 L: Afrik. Boys 2—Gr. W. 5 3—2 Zwart Wit 4St Hoger 3 Z1 M: TOGZ 3Boul. Boys 3 TOG no ZATERDAG RVB EERSTE KLAS: BarendrechtWOR SpiJ kenlaseZBVH TWEEDE KLAS: A: Rhoon—DOS '32 Gr. Wit R—The Red St, ZATERDAG RVB RES EERSTE KLASSE Hoogvliet 2Unicum 2 RWH 2—WOR 2 TOGR 3HVO 2 B: RWH 3—ZBVH 2 MFB 2—PPSC 2 Capelïe 2—Spljkenlsae 2 TWEEDE KLAS: B: Sunlght 2—DOTO 4 D: Rhoon 2—NSW 3 PROMOTIE Barendr. 2—Zw. Wit 3 DERDE KLAS B: Zwaluwen V 7TSB 4 SDV 2—Excelsior M 5 C: Zwal. V 8—DOS '32/3 D: RSM 3—Gr. Zwart 2 TOGR 5Unicum 3 F; Zwaluw. V 9Stedos 2 G: Barenür 4Gr. W. R5 Excelsior P 3GOZ 2 H: SSÓ 3NBSVV 3 JUNIOREN: 2: DCV alOverm. al Spart. '20 al—Exc. '20 al 8: Fortuna a2—PPSC a 10: Herm DVS a2Sp. a3 Mussen a2DHZ a2 Nept. a3Overmaas a2 Nado V a—Noorderkw. a Satumu8 a—HWD Hiona—Germinal a 16: ZWSH a—Zulderster a 17: 8ch*pbr o't Noord a St Ladew. a2—Activitaa a2 Ursua a—Fortuna a3 4—1 3—1 1—3 0—3 6—1 1—4 1—2 1—4 4—5 5—1 6—2 0—4 2—1 7—2 2—4 7—1 9—5 5—6 6—1 3—1 l—O 4—2 4—2 2—1 2—1 1—3 0—1 4—3 3—1 8—1 1—1 2—3 2—0 4—2 2—5 WA Zaterdagmiddag is de Johannis Hus" de Nieuwe Waterweg opge sleept. Het dodenschip passeert Vlaardingen op weg naar Schiedam De duizenden belangstellenden ver stomden, toen de rampzalige tanker voorbijkwam. Tot driemaal toe deed midvoor B. van Luik van Maasdam het Zwerver- net bollen en verrichtte de hattrick Voor de rust ging het stroef met do groenwitten. Zij Heten het midden veld aan de tegenpartij en kregen derhalve in de verdediging handen vol werk. De Zwerver linksbuiten scoorde vijftien minuten voor de rust een zeer fraai doelpunt. Na de thee veroverde Maasdam door J. Vermaat het middenveld om het niet meer prijs te geven. Maasdam was op alle linies de sterkere en kwam met 31 voor te staan. Tegen het einde werd het 3—2. Alles bij alles nam Maas dam verdiend de twee punten mee. SCHIEDAM Hoeks Zuurstoffa- briek N.V. te Schiedam zal 'n nieuwe fabriek aan de Binkhorst in Den Haag openen. Dezer dagen heeft de aanbesteding plaatsgehad en men kan nu beginnen met de bouw. De fabriek, waarin ongeveer 20 man per soneel te werk zal worden gesteld, is ontworpen door de architect A. Claus te Reeuwijk. De fabriek in Schiedam blijft gehandhaafd. De directrice van de Landbouw- huisbouds~hoo' in Barendrecht deel de tijdens de tentoonstelling in het gebouw mee, dat de beslissing over de bouw van een nieuwe school was ge vallen. Het zullen ac, t lokalen wor den met de kamers voor directrice en leraressen, voorts douche-cellen, een keuken en een werklokaal. Wanneer met de bouw begonnen wordt is nog niet bekend, evenals de plaats aar het gebouw gevestigd zal worden. De miserabele weersomstandigheden ten spijt, was deze vriendschap pelijke ontmoeting het aanzien volledig waard. Vooral van Delftse zijde werd aan trekkelijk veldspel ten beste gegeven en bovendien demonstreerden de groen-zwarte aanvallers deze middag een behoorlijke dosis schotvaardig heid. DHC's doelpunten waren stuk voor stuk van uitstekende kwaliteit terwijl de treffers van Fortuna min der aan eigen kunnen dan aan het falen van de Delftse midhalf toe te schreven waren. De Vlaardingse club experimen teerde met enkele nieuwe aankopen en bezit thans in keeper De Leeuw (voorheen Overmaas) en rechtsbui ten Smits (ex-VDL) beslist bruikbare krachten. DHC had in de eerste helft het windvoordeel en nam 10 minuten na aanvang de leiding, toen v. Willigen uit een pass van linksbuiten De Lange de bal regelrecht op de schoen nam: 10. Een kwartier later bracht de Delftse rechtervleugelman het leder keurig op en kon de tactisch meege komen kanthalf Kanten 2—0 op het scorebord doen verschijnen. Vijf minuten na de wisseling ont stond er in het Delftse doelgebied een schermutseling welke door v. d. Berg sr. met een van dichtbij afge vuurd, doeltreffend schot beëindigd werd: (2—1). Tien minuten later kwam Pieters erdoor; De Leeuw wist de kanjer in eerste instantie te stop pen, doch de tweede keer was het wel raak: 3I. Het doelpunt waarmede de gast heren tot 4I uitliepen, was een juweeltje! Met een lange trap werd de bal uit DHC's achterhoede naar voren gedirigeerd; De Lange pikte het leder op en joeg het ding met een hoge, maar zuivere Dass naar v Willigen, die met een uitzonderlijk mooie kopbal de roos trof. Nog mocht v. d. Borde voor de Vlaardingers een tegengoal scoren, maar verder dan 42 lieten de groen-z*.varten het niet komen. De uitslagen van de brandweer wedstrijden die Zaterdag te Schie dam werden gehouden, luiden als volgt; Klasse n, gem. brandweren: 1. Boskoop 985 punten, 2 Nieuwveen 964 pt, 3 Leimuiden 912 pt, 4 Voor burg II 283 pt, 5 Snelle II 882 pt, 6 Krimpen a. d. IJssel 878 pt. 7 HU- legom 872 pt, 8 Vlist 860 pt, 9 H. I, Ambacht 693 pt. Klasse Ha. Bedrijfsbrandweren: I N.V. Kabelfabriek, Alblasserdam, 1046 pt, 2 RAC, Den Haag, 1008 pt, 3 N.V. Bakker en Zoon, Ridderkerk, 910 pt, 4 Centrale Werkplaats NS, Leidschendam, 897 pt, 5 PTT. groep II, Den Haag, 893 pt, De Vries Robbe en Co, Gonnchem, 815 pt, 7 PTT, groep I, Den Haag, 729 pt. 8 De Vries Robbö en Co, Gorinchetn, 697 pt, 9 Bisc.fabriek „Victoria", Dordrecht, 633 pt, 10 v. d. Bergh en Jurgens N.V., Rotterdam, 620 pt, 11 C Jannn N.V., Rotterdam, 362 pt. De beide eerstgeplaatste groepen van klasse II (Boskoop en Nieuw veen) en van klasse Iïa (NV. Ka- beïfabriek Aiblasserdam en Rijks- Automobielcentrale) zullen in de landelijke wedstrijden, die in Sep tember in Zeist worden gehouden, uitkomen.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1