was VOOr- Burgemeester ontving cadeau onder* couvert voor het zi ne Verzet Ethel win gebroken Veelzijdig programma voor de komende week Kan Gina eigenlijk Politie nam afscheid van insp. Van Marion Scliiedamsè en Vlaardingse politie houdt sportdag RotterdamseHermandad afdelingskampioen piano's JEUGD JOLIJT "xw ■r g: Wat zal er zo al te doen zijn Hel Vrije Volk Tege n de O 56 onze methode Wat zij vingen Straatvoetbal Tunnel via Lek naar Utrecht Centrale Comité Wereldraad komt bi jeen HOUTMAN GEEST ELMKÏEVEH het VRIJE VOLK ZATERDAG 2 JULI 1955 PAGINA 4 Fontijne's moderne fabriekshal aan de Industrieweg- is ge opend. Vlaardingen is weer een nieuwe fabriek rijker, een pand, dat een sieraad mag worden genoemd in de Grote Vettenoord- sepolder. Als laatste van een lange serie sprekers voerde van morgen burgemeester mr. J. Keusdens het woord. Voor de offi ciële openingshandeling nodigde hij mevrouw de weduwe C. Fontijne-Bijloo, weduwe van de in 1952 plotseling overleden grondlegger van het bedrijf, de moeder van de huidige leden van de directie, uit op de bedrijfsclaxon te drukken. Dat was het startsignaal. Alle daartoe aangewezen werknemers van Fontijne's Machinefabriek N.V. hadden zich naar de respec tieve banken gespoed; ineens was het bedrijf in volle gang. De grootste krant van Nederland Br zijn enkele veranderingen en verschuivingen gekomen in het Jeugd Jolijt-programma. dat •wij enige tijd geleden volledig publi ceerden. Hieronder volgt het programma voor de komende week: Twee jubilarissen Twee jubilarissen werden hartelijk gehuldigd. Het waren de heren A. C, VVittmer en W. Dediger. beiden uit Schiedam de laatste komt in Vlaardingen werken die hun zil veren jubileum derhalve vierden op een voor het bedrijf zeker gedenk- Ds. Huizinga spreekt over Moskou Passage v.a. Vrijdag. „Brood, liefde en fantasie." Kan Gina Lollobrigida nu eigenlijk spelen of niet? Dat is een ernstig probleem, althans voor Gina Lollobrigida, want zij vindt het hoogst onaangename, dat de kwaliteiten van haar lichaamsbouw hoger worden geacht dan de kwaliteiten van haar spel. Burgerlijke Stand Vliegeren m Wi Politie concerteert in de Plantage In de cantine van het hoofdbureau van politie heeft inspecteur J. van Marion, die Maandag naar de West zal vertrekken, af scheid genomen van het politiekorps. Onder de aanwezigen waren, behalve de officieren van het Schiedamse politiekorps, de officier van Justitie te Rotterdam, mr. I. H. van de Roemer en de oud-commissaris, de heer J. H. van Veen. ■fegÉp WIËMM Samenwerking VAN DE INTERPOLITTONELE VOLLEYBALCOMPETITIE speel de men Vrijdagmiddag in het Volkspark de vijfde poule, het tweede gedeelte van de strijd om het afdelingskampioenschap. De sportvereniging van de Rotterdamse politie „Hermandad" bezette met zes wedstrijden zonder één verliespuntje de eerste plaats. Tweede was de Schiedamse Politie Sportvereniging. Competitieprogram Artsen op Zondag Predikbeurten Advertentie I.M Slnso) 114—116 - Schiedam - Tel 68811 Van het Agendabureau van de Scble- damse Gemeenschap kregen wij de vol gende gegevens: 2 TOT 9 JULI Broers vest 53, 20—22 uur: Dagelijks viering 10-jarig bestaan van de Baptis ten Gemeente Schiedam. Bijzondere spre kers, zangkoren en herinneringssamen komsten, i ZATERDAG 2 JULI Volkspark, 15.30 uur, bij ongunstig weer Julianakerk. Geref. Jeugdverband Schiedam: openluchtmeeting met mede werking van Chr. Harmoniever. „Sur- sum Corda", Schiedams Chr. Mannen koor en de Chr, gymnastiek ver, DOK. Musis Sacrum. 20 uur: EHBO afd. Rot terdam, cabaret-avond met bal. MAANDAG 4 JULI Gem. Zwemplaats. 20 uur: Schiedamse Zwcinelub, polowedstrijden. Gebouw Irene, 20 uur: Gidsenbeweging Singelkerk, feestavond. Plantage, 20 uur; Polltiemuzlekgezel- scbap, concert. DONDERDAG 1 «TULI Musis Sacrum. 20 uur: HAV-Bank. feestavond met bal. De bij de openingsplechtigheid aanwezigen hebben het modern ingerichte bedrijf vervolgens be zichtigd. Vanmiddag recipieerden commissarissen en directie, waar na de hal voor bezichtiging voor het Vlaardingse publiek zou wor den opengesteld. In het keurig opgeruimde bedrijf er werd reeds in gewerkt, voor dat de bouw was voltooid verza melden zich vanmorgen vele geno digden. Het voltallig personeel was daarbij eveneens aanwezig. De heer J. J. Fontijne schilderde in een uit voerige rede nog eens de geschiede nis van het bedrijf, waarvoor wij verwijzen naar ons blad van 24 Juni 1955. De redenen van de (thans ge deeltelijke) overplaatsing naar Vlaar dingen zette hij duidelijk uiteen; het ligt in de bedoeling het gehele be drijf in enige jaren van Schiedam naar Vlaardingen over te brengen. Vele personen betrok de heer Fon tijne in zijn dankwoord. Vol lof was hij over de gemeentelijke autoritei ten. van wie hij in Vlaardingen zo veel medewerking mocht ondervin den; hfj gaf hiervan enige voorbeel den „wat je elders niet vindt" i waardige dag. Zij kregen van de I directie een cadeau onder couvert. Er werd nog een cadeau onder couvert overhandigd, namelijk aan... mr. J. Heusdens. Maar dit was niet voor trouwe dienstbetrachting, doch een blijk van waardering voor de on dervonden medewerking van Vlaar dingen en bestemd voor de Vereni ging voor Ziekenverpleging. Vervolgens hebben o.a. nog het woord gevoerd mr. J. Hage uit Heem stede, president-commissaris van de N.V., de heer S. T. Goslinga namens het architectenbureau Swaneveld Goslinga, örs. Bos namens de Con tactgroep Metaalindustrie, de heer P. van Leeuwaarden als voorzitter van de fabriekskern en de heer M. van Harmeien, secretaris van de personeelsvereniging. Enige cadeau's werden overhandigd. De openingsplechtigheid duurde ca. anderhalf uur. Er waren veel bloem stukken van relaties, etc. De Neder landse driekleur en de Vlaardingse vlag wapperden voor de hoofdingang. Het was een grote dag voor de groeiende onderneming, 2 Juli. mo gelijk in de toekomst wel de bedryfs- feestdag ZATERDAG Bioscopen: Passage-theater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Brood, liefde en fantasie (a.i.) Monopole-theater, 3. 5, 7 en 9 uur: De tyran van Californië (14 j.) Tentoonstellingen Stedelijk museum, 25 uur: eigen collecties. Apotheek: Tot 13 uur: Rembrandt-apotheek, Rembrandtlaan 5, tel. 68355. Diversen: Volkspark 2 uur: Openluchtbijeen komst. Geref. Jeugd verband. Musis Sacrum, 8 uur: EHBO-di- ploma-uitreiking, bal en tombola. Beatrix, 8 uur: STV De Amateur, contactavond. e ZONDAG Bioscopen Passage-theater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Brood, liefde en fantasie (a.i.). Monopole-theater, 3, 5, 7 en 9 uur: De tyran van Californië (14 j.). Dinsdag 5 Juli: Rolschaatswedstrijd in de Lange Nieuwstraat, Jongens en meisjes van 815 jaar kunnen deelnemen. Op die avond proberen wij de kam pioen rolschaatsen over de afstand van de Lange Nieuwstraat te ontdek ken. Opgeven voor de start in de Lange Nieuwstraat. De wedstrijd be gint om 7 uur. Autopedwedstryd in Kethel. De deelnmers moeten zich verzamelen bij de muziektent om 7 uur. Daar wordt bekendgemaakt in welke straat wordt gereden. Woensdag 6 Juli: Om 2 uur poppenkastvoorstelling voor kinderen beneden de 8 paar op de speelplatas van de Pr. Beatrix- school aan de Buys Ballotsingel. Om halfacht zijn er autopedwed strijden in de Wattstraat voor jon gens en meisjes van 8—12 jaar. 'Ds. Huizinga, voorzitter van de' Unie der Baptistengemeenten in Nederland en eeh van de vier gede legeerden van de Oecumenische Raad, zai Woensdagavond om acht uur in Schiedam in het gebouw aan de Broersvest 53, spreken over zjjn bevindingen in Moskou. De toegang is vrij. Geboren: Petronella ör van W. v. d. Vliet en W. van Walsum; Mar- garetha dr van P. Kortland en A. G. Schrooten: Hans zn van P Kortland en A. G. Schrooten. Overleden: J. P. C. Bernard 65 jr wed van C. J. Kluijtmans; J. H. Kila 48 jr; P. C. v. d. Linden 64 jr. Nu het „modderkanon" van de KVP heeft gesproken, weet de PvdA eens te meer, tot welk een onfris peil sommigen hij hun pro paganda kunnen afdalen. Maar ook nu geldt voor de PvdA: „De modder van de ander kan onze zeep niet zijn." Da PvdA. zal niet zwijgen in dc komende maanden. Zij zal zich tot het volk. Tighten en zij zal dat doen met redelijke argumenten en met. de kracht der overtuiging. Daarvoor is uiteraard geld no dig. Wij hebben ons „Doorbraak- fonds". Dat Jonds zal een millioen gulden moeten opbrengen, heeft ir. H. Vos gesteld. Gedenkt daarom het busje. Stort daarin dagelijks uw kleine bijdra ge. Zo maken duizenden en dui zenden. kleine offers het grote of fer. Giro 5577 van „Het Door- braak/onds", Amsterdamis ook een adres. Zo zullen wij de „O 56" van de KVP kunnen maken tot de „ont goocheling 1956", Eibert Meester Secr. Gewest PvdA. En al heeft zij dan misschien niet veel opleiding en zo. zij heeft haar instinct, zegt ze en dat is het be langrijkst. Andere filmspelende da mes geloven niet in dat instinct en beschouwen haar als mooi, maar ta lentloos. Nu, mooi is zij zeker. Wie dat nog niet wist, moet maar eens naar deze film gaan. Zij heeft haar gro te vormen in een strak zittende lomp gehuld en draagt dit alles op meeslepende wijze door een dorpje waar alle mannen haar begeren. Zij bezwijkt echter niet, slaat de belagers op handen en wangen en springt op haar ezeltje. Ook de nieuwe politie-sergeant (Vïttorio de Sica) die zijn haar be sprenkelt en zijn snor opstrijkt om haar te behagen, heeft geen kans. Hij vindt ten slotte het geluk met een vroedvrouw, terwijl Gina een van zijn jonge ondergeschikten in de ar men valt. De film is alleszins amusant en wij kunnen u .een bezoek aan „Brood, liefde en fantasie" dan ook van harte aanbevelen. Monopole. Dinsd. tun. Dond. „Jungle Jim en het oerwoudmon- stcr." In het oerwouddeel, dat het domein is van Jungle Jim, de geci viliseerde uitgave van Tarzan, ver tonen krokodillen en andere ver scheurende dieren plots een vreem de apathie, wars van elke vechtlust. De oorzaak blijkt het optreden van een groep zogenaamde dierenopko- pers, die injecties op de dieren toe passen. De bedoeling van de groep is verkoop van het extract aan de meest biedende mogendheid, wan neer het ook op mensen zijn uit werking niet blijkt te missen. Door dit verhaal loopt het optre den van een wilde stam, die Jungle Jim aanvankelijk vijandig gezind is. Voorts is er de gigantische aap, waar de film haar naam aan ontleent. Deze geweldenaar blijkt aan 't slot drastisch en 'bloedig mee te helpen aan het onschadelijk maken van de gewetenloze bende. Monopole. Vrijd. t.m. Maand. „De tiran van Californië". Deze week een „Western", waarin de vrijheids strijd van Californië wordt uitge beeld. De vrijheidsstrijders worden aangevoerd door Alfredo Bordega i Cornel Wilde). De vijand Is een bende, die Californië aan een an dere mogendheid wil uitleveren. Er zijn fantastische vuist-, sabel- en revolvergevechten nodig en giganti sche hoeveelheden kruit om deze strijd op leven en dood te beslissen. Onnodig te zeggen, hoe die beslissing uitvalt. Het befaamde romantische draadje in al dit geweld krijgt ge stalte door Teresa Wright, die aan het slot een kus gereed heeft voor de triomfator Het sprookje van „De gelaarsde kat" wordt opgevoerd op de speel plaats van de school in de Huisman straat. De deelnemers komen verkleed om 7 uur naar de speelplaats. Met de Jonge Harmonie voorop trekken wi) de straten door. Zaterdag 9 Juli wordt op de Hogcn- banweg een vliegerwedstrijd gehou den met zelfgemaakte vliegers. De deelname is gratis en opengesteld voor jongens en meisjes van 815 jaar. De vliegers mogen niet groter zijn cfan 75 cm. Wie de mooiste vlieger heeft gemaakt, welke het vlugst de lucht in gaat, wordt met een prijsje beloond. Voor deze wedstrijd moeten de deelnemers zich 5 Juli bij onder staande adressen opgeven: Halley- straat 19a; Hogenbamveg 31a; Bell- straat 3 en Clubhuis St. Joris Doeie, Doeleplein 1. De bergers hebben overwonnen! Het taaie verzet van het wrak van de Engelse ertsboot „Etkelwin" is gebroken. Drie machtige bokken hebben het wrak gistermiddag boven water ge heven en op de zuidelijke over van de Nieuwe Waterweg tegenover Vlaardingen aan wal gezet. De „Condor" en de .Arend" kon den het gistermorgen niet klaren, maar toen ook de reuze kracht van de „Adelaar" zich met het hefver mogen van die twee bokke paarde, was het gauw bekeken. De drie bokken sleurden de lood zware bodem van de „Ethelwin", die bovendien verzwaard werd door de resten van de ertslading, van de bo dem en uit het slijk. Langs de oever kwam het wrak, bijna vijftig meter lang en negen meter breed boven water. Het hing in zes stroppen. Een bruin verroeste chaos van. verbogen ijzer en erts. Een bange vis zocht nog snel een goed heenkomen naar vrij water. Toen lag het wrak, dat meer dan zeventig jaar onopgemerkt in het vaarwater van het drukst be varen vaarroute van Europa lag, on beschermd in het felle zonlicht. De bergers hadden de overwinning behaald. :'ii •ffi ii \V. n «AJfSKV -Wk»** Maandagavond zal het Schiedams Politie Muziekgezelschap onder lei ding: van de heer M. de Graaff een concert in de Plantage geven. Op het programma staan werken van Duroc, Boekei, Fucik, Deibecq, Ketelbey, Bléger, Molenaar, Bratton en. Boedijn De uitvoering begint om 3 uur. Binnen te Scheveningen: Sch. 254 met 26 last van zes schepen; Sch. 30 met 35 last van tien schepen; Sch. 229 met 32 last van vijf schepen; Sch. 201 met 31 last'eigen vangst; Sch. 123 Imet 32 last van tien schepen; Sch. 248 met 31 last van tien schepen; Sch. 25 met 30 last van zeven sche pen; Sch. 132 met 32 last van negen schepen. VI 70, 9 kantjes; VI 78, 20 k.; VI 79, 5 k.; VI 205, 4 k.; VI 207, 7 k.; VI 97, 5 k.; V! 114, 4 k.; VI 142, 17 k.; VI 190, 10 k.; VI 196, 2 k. thuisvarend; VI197, 2 k.; VI 199, 28 k.; VI 53, 7 k.; VI 61 12 k.; VI 71, 12 k.; VI 83, 8 k.; VI 166," 4 k. thuisvarend; VI 200, 12 k.; VI 50, 30 k.; VI 14, 25 k.; VI 56, 20 k.; VI 89, 30 k.; VI 112, 20 k.; VI 132, 17 k. Prijzen van hedenmorgen; Maatjes haring groen: 32—46; id. klein 31,60—34,10; id. groot; 30,9032,80 De commissaris van politie, de heer K. Rijpma opende de lange rij van sprekers. Hy memoreerde de verdiensten van de scheidende in specteur, die zijn krachten gewijd heeft aan verschillende takken van In het B.PJVZ.-sportpark „Vijfsluizen" te Vlaardingen zullen Dinsdag dienaren van de Heilige Hermandad uit Vlaardingen en Schiedam laten zien wat zij op sportgebied waard zijn. De deelnemende korpsen zijnde gemeentepolitie van Schiedam, de Vlaardingse gemeente politie en de rijkspolitie te water, district Vlaardingen. De organisatie van deze sportdag berust bij de Schiedamse politie, als wedstrijdleider fungeert de heer C. Verkaik. Er zullen verschillende takken van sport beoefend worden, 's Morgens om 9 uur begint men met athlet-iek. Op het programma staat; hardlopen, kogelstoten, vèrspringen. hoogsprin gen, en een estafetteloop. Van 9.30 tot 11 uur is er pistool schieten op de schietbaan Vlaardin- gen-Oost en van halftwaalf tot kwart over twaalf zuilen de dienaren der wet elkander bekampen in bet zwembad. (De waterpolitie zal zich ongetwijfeld in het natte ele-ment het best thuis voelen). Na deze vermoeienissen gaan de politiemannen zich wijden aan een gemeenschappelijke koffiemaaltijd in het BFM-restaurant. 's Middag beginnen om twee uur tennis-, volleybal- en voetbalwed strijden. Van kwart voor vier tot vier uur zal één ploeg van de drie ver enigingen tegen een gecombineerde ploeg touwtrekken. Ten slotte zullen om vier uur de prijzen woraen uitgereikt. De athle- tiek-, zwem- en schietuitslagen gel den voor de korpswedstrijden. imrnmm MUBBSsa j dienst. Zo heeft de heer Van Ma rion zich beziggehouden met de kin derpolitie, de inlichtingendienst, de opleiding van reserve-polltie de ver- keers- en recherchedienst. Ook beschikte inspecteur van Ma rion over stylistische gaven. Zijn in zending voor een prijsvraag om ccn verhandeling te schrijven over de verhouding tussen de politie en bur gerij werd met een eerste prijs be kroond en het verslag over de po litionele werkzaamheden in 1954 is van zijn hand. De commissaris noemde het feit, dat de heer Van Marion van de veie candidaten uitverkoren is om uitge zonden te worden, niet alleen een eer voor hem zelf, maar ook voor het Schiedamse politiekorps. „Maar naast de blijschap over deze promo tie is er de weemoed, die met elk af scheid van een vriend gepaard gaat." Ten slotte overhandigde de heer Rijpma, namens de gehele Schie damse politie inspecteur Van Marion als aandenken een polshorloge en mevrouw Van Marion een bloem stuk. Daarna sprak namens de Rotter damse justitie mr. I. H. v. d Roe mer. Hij bracht inspecteur Van Ma rion dank voor de prettige samen werking en wees op het belang van een dergelijke verhouding tussen justitie en politie. Vervolgens voerde nog het woord hoofdinspecteur W. H. Kloeseman, die op geestige wijze enkele dienst- herinneringen ophaalde, Inspecteur H. Willems van Beveren, die lange tjjd als rechercheur met de heer Van Marion samenwerkte, hoofd agent M. Slavenburg, die namens de Centrale Politie Organisatie de in specteur een ingelijste foto van het Schiedamse korps aanbood en ten slotte brigadier J. A. van Duyl als sous-chef van de inlichtingendienst. Inspecteur Van Marion dankte voor de cadeaux, voor aller mede werking en het vertrouwen, dat hij ondervonden had en voor de vele vriendelijke woorden. Na het officiële gedeelte bleven de aanwezigen nog enige tijd bijeen en werden ook de overige leden van het politie-personeel in de gelegenheid gesteld van de heer en mevrouw Van Marion afscheid te nemen. Vier teams namen aan deze spor tieve ontmoeting deel. Het waren be halve de genoemde verenigingen de Koninklijke Marechaussee uit Rot terdam en de politie uit Gorinchem. Men had twee volley-terreinen uit gezet op het tweede veld van het Martinit-terrein. De middag had een prettig ver loop. Niemand werd kwaad, zodat politioneel ingrijpen ter bescherming van de scheidsrechters niet aan de orde kwam. Werkelijk voorbeeldig! De commissaris van de Schiedamse politie, de heer K. Rijpma, kwam ook nog even een kijkje nemen. „Hermandad" speelde zes wed strijden en won alle. Dus zal het volleybal-team van de Gemeente politie te Rotterdam «e afdeling vertegenwoordigen op het districts kampioenschap, dat in Augustus te Amsterdam zal worden gehouden. De top is het landskampioenschap van de Nederlandse Politie Sport bond. Schiedam wist vier overwinningen uit zes wedstrijden te halen, een overigens zeer verdienstelijk resultaat van „onze agenten". Rotterdam bracht het tot één overwinning uit vijf en Gorinchem verloor alle wed strijden. Naar wij vernemen is de toe stand van wethouder mr. M. J. M. van Kinderen redelijk wel. In het belang van de patiënt kan echter voorlopig nog geen bezoek worden toegestaan. Het programma van de straatvoet balcompetitie voor de komende week luidt: Maandag: afd. A: NB '55—Fla mingo's; afd. C; COJKMD. DGL Steeds Vooruit. Dinsdag: afd. A: COJ—DWO; afd. C: DGBDVV, JonathanDAB. Woensdag: afd. B: DSBEldos; afd. C: ODV—DWO; DDB—DSB. Donderdag; afd. A: DSB—Eldos; afd. C: DGL—Jonathan, DAB—COJ. Vrijdag: afd. B: EPB—DWO; afd. C; COJ—DSB, KMD—DWO De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst waar: Mevrouw C. Duyter- Jamin, Burg. Knappertlaan 156, tel. 69991; L. B. E. van Hoogenhuijze, Nassaulaan 59, tel. 68067; C. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856; J. A. H. v. d. Berg, L. Nieuwstraat 175, tel. 68881. De dienstdoende apotheek is F. H. Backer, St. Lidulnastraat, tel. 63364. Hervormde Gem., Grote Kerk 10 uur: Ds. Teutcher, Rotterdam, 5 uur: Ds. H, W. Hemmes. Nieuwe Kerk, 10 uur: Ds. A Hoff man; 5 uur: Ds. v. d. Vloed, Vlaar dingen. Westerkerk 9 en 10.30 uur; Ds. 3. Gras; 5 uur Ds. D. A. Cazemier. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur: Ds. J. D. Smids; 7 uur: Ds. J. Gras. Ned. Protestantenbond, 10.30 uur: Ds. H. F. C. de Boer en ds. Schou- wink. Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, 10.15 uur: Hoogmis. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings- samenkomst; 12.15 uur: Zondags school; 630 uur: Openluchtpredi- king Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur: Verlossingssamenkomst. Baptistengemeente: Brcersvesfc 53, 10 en 7 uur: De heer W, Kloos. Bij Ammerstol is ee'n dezer da gen een voetgangerstunnel- van 140 meter lengte en met een mid dellijn van 3,40 meter voltooid. De tunnel is bedoeld als verbinding tussen twee electriciteitscentrales aan weerszijden van het Amster damRijnkanaal bij Utrecht. Het aannemersbedrijf Zanen-Verstoep tc Ammerstol heeft de tunnel ge construeerd in een bouwput, die straks als haven dienst zal doen. Woensdag zal men de haven laten vollopen. De (drijvende) tunnel wordt dan in de Lek gesleept en gemeerd. Dé volgende dag zal de riskante tocht langs Lek en Amsterdam—Rijnkanaal aanvangen. Een verdere bijzonder heid is, dat de uiteinden van de tun nel onder een hoek van dertig graden met het rechte gedeelte zijn verbon den. Hierdoor zal het kolossale ge vaarte tijdens de ruim 50 kilome ter lange tocht zeer moeilijk te han teren zijn. VAN 2—9 AUGUSTUS zal het Centrale Comité van de Wereldraad van Kerken te Da vos bijeenkomen zo deelt het persbureau der Neder landse Hervormde Kerk mede. Tus sen de assembiée's, die om de vijf of zes jaar worden gehouden, is het 't centrale comité, dat het werk van de Wereldraad van Kerken verricht Het centrale comité, dat eenmaal per jaar vergadert, komt te Davos voor het eerst na de assembiée te Evanston bijeen. Het bestaat uit 90 leden uit een groot aantal kerken De vergadering zal zich vooral bezighouden met wat door de chris telijke kerken op internationaal ge bied wordt gedaan. Daartoe zullen rapporten worden ontvangen van de Commissie van de Kerken voor in ternationale aangelegenheden. Hier in zal een overzicht worden gegeven van wat er door de kerken gedaan is na de oproep van Evanston om mede te werken aan het bereiken van overeenstemming tussen de grote mogendheden ten aanzien van het samenleven in een verdeelde wereld. Verder zal gesproken worden over „De verschillende betekenissen van de christelijke eenheid en de een heid, die de Wereldraad van Kerken wil bevorderen" en over datgene „wat de christelijke eenheid bete kent voor de interkerkelijke hulp en voor de steun aan onderontwikkelde landen." Eind Juli, voorafgaande aan de vergadering van het Centrale Comité, komen de afdelingen en departe menten van de Wereldraad bijeen. Het Centrale Comité zal zich ten slotte bezighouden met de volgende Assembiée van de Wereldraad van Kerken en waarschijnlijk een be sluit nemen, waar en wanneer ai#; gehouden wordt.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1