Schiedamse korfballers waren onfortuinlijk Weersomstandigheden bemoeilijkten het spel Smakelijke bijeenkomst in het Volksgebouw De mens en zijn vri Donderdag heropening winkel annex museum Afsluiting Haringvliet begint in '56 Heren van D WS gaven ex-kampioen klop Vriendschap huldigde aftredende voorzitter Ie Toonkunst Concert Uit het dagboek van de politie Verjongd GTB in Barendrecht verslagen Humanistisch Verbond L Boer denkt vooruit Schiedammers aan de wandel Ursus-reserves DHS overwon 's-Gravendeel Het Vrije Volk Prof. H. J. Pos overleden Wat zij vingen ROTTERD, PH8LH. ORKEST Burgerlijke Stand Veemarkt Rotterdam Minister Algera: De grootste krant van Nederland HANDBAL Wisselkoersen Vrouivenkoor geeft jubileumconcert Esperanto-agendo Visa.i'slag HET VRUE VOLK DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 pagina 5 Als we de prestaties van de korfballers per vereniging gaan af meten, dan blijkt Succes het afgelopen weekend de beste pres taties te hebben geleverd en ODI de minste. Nemen we echter die van de eerste twaalftallen als maatstaf, dan komt Schiedam bovenaan, ODI als goede tweede en Succes als slechte derde. Toch hebben de drie eerste teams alle drie verloren. De twee eerstgenoemde eervol, maar Succes kwam heel slecht voor de dag. Hoog tempo In de eerste helft van de wedstrijd ODIPernix 2 zag het er naar uit, dat de bezoekers met groot verschil zouden gaan winnen. De Leidenaren waren sneller en schoten vooral aan merkelijk zuiverder. De eerste zes doelpunten namen zij dan ook voor hun rekening. Eerst toen kon ODI tegenscoren. En voorts De heer J. M. van Dansik: uit Den Haag hield Zondagmorgen in Musis Sacrum voor leden van het Humanistisch Verbond te Schiedam en belangstellenden een inleiding over „De mens en zijn vrijheid". Het begrip „vrijheid" betrof hier de mogelijk heid voor het individu om innerlijk tot volle wasdom te geraken, oftewel tot een waarlijk vrij mens uit te groeien. V ooruitstrevend (Van onze parlementsredactie) Nog in 1956 hoopt men een begin te maken met de aanleg van de bouwput voor de grote uitwateringssluis, nodig voor de afsluiting van het Haringvliet, zo deelt minister Algera in zijn toelichting op de begroting van Verkeer en Waterstaat mee. De leden van de Schiedamse reisvereniging „De Vriendschap" kwamen Maandagavond in de zaal Marijke bijeen voor een reünie-vergadering. Tevens nam men afscheid van de heer J. van der Heul als voorzitter. 'MM I I Mn -I i 1 1 «11 Dat Schiedam aan Olympiaan een zware dobber zou krijgen, stond bij voor baat al vast. De rood-zwarten moesten nameiijk drie van hun beste krachten wegens ziekte missen. Weliswaar had men betere vervangers dan de vorige keer. maar het teamverband was nu eenmaal verstoord. De Hagenaars speelden vooral in de eerste helft vlot en technisch goed ver zorgd. Aan Schiedamse zijde was men vooral aanvallend beduidend zwakker. Bovendien stelden de gladde bal en 't gladde veld' hoge eisen aan de dames en heren. Aan deze omstandigheden pasten de gasten zich zeker de eerste helft het best aan. Toch verliep deze wedstrijdperiode gunstig voor onze stadgenoten. Na vijf minuten benutte H. Verschoor een strafworp, maar in de volgende minuut was de balans al weer in evenwicht. In tweede opstelling was Olym piaan duidelijk sterker. Met twee fraaie doelpunten werd de stand op 1—3 gebracht, maar in de volgende opstelling verzuimde men verder uit té lopen door het missen van een strafworp. Tegen de verwachting in lukte het Schiedam toch gelijk te maken. Mej. J. Carnere bleek zo goed op schot te zijn, dat zij in de 22ste mi nuut tweemaal de korf vond. Een Advertentie IJVI. Donderdag 29 Sept. 1955, 8 u. PASSAGE THEATER Dirigent Eduard Flipse Solist: LEON FLEISHER, Piano Dat iemand een chocolade-auto maat. gevuld met geld en repen van een muur afrukt en meeneemt is af te keuren, maar mogelijk. Dit ge schiedde afgelopen Zondag ten na dele van de bakker K. K. aan de Lorentzlaan. Maandagavond is er echter bij de politie aangifte gedaan dat de be wuste automaat een paar huizen verder gevonden ismèt repen en geld. Vreemd. Vrijdagmiddag om drie uur zal de brigadier van politie A. Koremans, daar hij 1 October met pensioen gaat, afscheid van het Schiedamse korps nemen in de cantine van het hoofdbureau. Met een verjongd elftal was GTB Zaterdag bij Barendrecht op bezoek en al werd ook deze wedstrijd met 20 verloren toch was er verbetering bij het Schiedamse elftal te consta teren en GTB kan het verdere ver loop van de competitie met vertrou wen tegemoetzicn Barendrecht ging direct tot de aan val over. De Schiedammers lieten zich niet van hun stuk brengen en verweerden zich fel. Na tien minuten spelen kon Ba rendrecht, zij het in buitenspelposi tie de leiding nemen, 10. In de 25e minuut reageerde de Schiedamse doelverdediger een fractie van een seconde te laat en de stand was 2-0. Na de rust kwam GTB verwoed opzetten en de achterhoede van Ba rendrecht met de keeper aan het hoofd moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Twintig minuten voor tijd wees de scheidsrechter bij een GTB-aanval naar de witte stip. De strafschop werd hard genomen doch uitstekend door de keeper gestopt. GTB bleef aanvallen en toen de midvoor voor het doel was opgedoken werd deze ten val gebracht. Ook deze indirecte vrije trap leverde niets op. De Schiedamse ploeg bleef in de aanval maar Barendrecht wist met kunst en vliegwerk zijn doel schoon te hou den. GTB 2 moest de eer aan Sunlight laten en verloor met 1—2. GTB 3 verloor in de plaatselijke ontmoeting met 4—2 van GSS 2. kwartier later bezorgde J. Post met een verre treffer zijn club zelfs de leiding (43), maar in de volgende minuut was de stand weer in even wicht (4—4). Na de hervatting trof Olympiaan weer vlot doel, maar daarna zakte het tempo aan weerszijden aanmer kelijk. De Schiedam-verdediging had er goed het oog in, maar de aanval bracht er weinig van terecht. Een kwartier voor tijd gelukte het Olym piaan eindelijk zijn voorsprong op 4—6 te stellen. In de volgende opstelling mocht men weer een strafworp nemen, maar ook deze werd gemist. Een minuut later werd dit verzuim echter goed gemaakt (47). Het verschil was wat al te groot en J. v. d. Tuuk toon de dit juist aan door de stand op 57 te stellen. De Schiedammers verdienden nog een tegenpunt, maar zoals het vaak gebeurt: in de laatste minuten viel juist aan de andere zijde een treffer, waardoor Olympiaan met 58 een wat te ruime zege behaalde. Na de thee liep Pernix 2 tot 1—8 uit en toen meende men het wat kal mer aan te kunnen doen. ODI dacht daar terecht anders over. In de laat ste 20 minuten zag men nog kans tot 58 in te lopen. De noodzakelijk ingrijpende wij zigingen van de Succes-ploeg blijken auideiyk niet zonder schade te ver- lopen. De hoge eisen, die het gladde veld en de moeilijk hanteerbare bal aan technisch kunnen en lichaams- beheersing van de dames en heren stelden, bleken in de uitwedstrijd tegen KNS nog niet te kunnen wor den geleverd. Bovendien was de thuisclub bijzon der schotvaardig, maar KNS is nu ook weer niet zo'n ongenaakbare ploeg dat het scoren van tegenpunten on mogelijk is. De oorzaken van het ontbreken daarvan moeten in eigen kring worden gezocht. In de eerste helft vond de thuis club achtmaal de korf en in de twee de helft nog viermaal, zodat de overigens prettige wedstrijd in een 12O-zege voor KNS eindigde. Uit deze derde nederlaag in suc cessie valt zonder meer af te leiden, dal de blauw-witten alie moeite zui len hebben zich in de 3e klasse te handhaven. De reserve-teams van Succes kwa men elk met een gelijk spel voor de dag. DOP 2Succes 2 eindigde in 11 en overkanters 3Succes 3 in 2—2. Schiedam 2 schoot in de uit wedstrijd tegen Zwaluwen 3 met scherp. Hier werd het 09. Schie dam 3 verloor met 10 van DOP 4. De nederlaag van ODI 2 tegen Spi rit 2 (54) is een tegenvaller na de grote overwinningen in de beide voor gaande weken. ODI 3 verloor op eigen terrein met 04 van Koag 2. De Succes-adspiranten wonnen hun wedstrijden. De A-ploeg met 26 van WION b en de B-ploeg met 01 van Ons Huis d. De A-adspiranten van ODI verloren uit van Spirit a met 4—1. DINSDAG Bioscopen Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur: Verborgen Moederschap (18 jaar). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur: Het Mysterie van de Gouden Ade laar (14 j.). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, 25 uur: „Bali" Cultureel Centrum L. Kerkstraat, 96 uur: Werken van Karei Appel. Apotheek: Fa. Gouka en Co., tel. 68035. Groenelaan 127 Diversen Grote Kerk, 8 uur: Gem. Zangver. Excelsior Concert. Volksgebouw, 2 en 8 uur: Coöp. Vrouwenbond". Kook- en bakdemon- straties. V/OENSDAG Bioscope.'.: Passagt^neater, 2. 7 en 9.15 uur: Verborgen Moederschap (18 j.). Monopole-theater 2, 7 en 9 uur: Het Mysterie van de gouden Adelaar (14 j.). Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, 2—5 uur: „Bali". Cultureel Centrum, L. Kerkstraat, 96 uur: Werken van Karei Appel. Apotheek: Fa. Gouka Co., tel. 68035. Groenelaan 127, Diversen Volksgebouw, 8 uur: ABVA Con tactavond. Volksgebouw, 2 en 8 uur: Coöp. Vrouwenbond: Kook- en bakdemon- straties. De Amstelbron, 8 uur: Ned. Bond v. Oud-Strijders. Toonkunst, 8 uur: Alg, Fotokring „Schiedam". r:mt. De bedreiging van de vrijheid (die in feite een voortdurende zelf-ver- werkelijking is) schuilt in de mens zelf. Zij vloeit voort uit een ontwik keling, die zich in totalitaire staten reeds lang voltrokken heeft, doch elders gaande is. In die staten bestaat het individu nog slechts ter wille van de collec tiviteit. De mens is of wordt daar be wust de mogelijkheid tot zelfverdie ping en bewustwording ontnomen. En juist in die bewustwording schuilt de enige mogelijkheid tot innerlijke vrijheid en bevrijding. Tegenover die innerlijke vrijheid staat de angst. De vrije mens kent de De winkel van de heer L. Boer aan de Vlaardingerstraat in Schiedam zal een paar dagen voor het publiek gesloten zijn om Donderdag middag om vijf uur officieel heropend te worden. Heropend te wor den, niet alleen als visbedrijf, maar nu ook als patat frites-winkel angst, doch aanvaardt hem en komt hem te boven. De onvrije mens onfr loopt de angst door onder te duiken in de collectiviteit. De onvrije mens leeft niet. doch „wordt geleefd". En juist daarom is de massa-mens zo gevaarlijk, omdat hij door het ontbreken van elk stre ven naar verdieping en bewustwor ding een innerlijk vacuum heeft, dat door geestdrijvers maar ai te ge makkelijk gevuld kan worden met allerlei rampzalige nonsens. Als voorbeeld van 'n „leeg" massa mens koos de heer v. Dansik Himmler, hij noemde Goethe en Thomas Mann als voorbeelden van de vrije mens. De meeste mensen zijn helaas be- v door de vrijheid, daar de ver tig daarvan meestal gepaard lat met een zekere vereenzaming. Daar evenwei ook de Humanisten zich ernstig toeleggen op innerlijke verdieping en bewustwording, zal besloot de heer Van Dansik zijn in leiding het moderne Humanisme stellig een zeer belangrijke bijdrage leveren in de strijd tegen de alom toenemende „Vermassung". We brachten de heer Boer een be zoek in zijn zaak, die behalve een „ge wone" winkel een allesbehalve ge woon museum is. Een museum van de wonderen der diepzee. Vanaf de wanden staren tientallen grillige zee dieren, die de heer Boer eigenhandig heeft geprepareerd, de klanten aan: een 300 jaar oude zeeschildpad, een hondshaai, verschillende krabben, een geduchte egeivis en talloze andere vertegenwoordigers van de zo bizarre zeefauna. Bovendien heeft de heer Boer een uitgebreide collectie schelpen, die De wandelsportvereniging Schie- j01, en Omstreken heeft met succes deelgenomen aan de jaarlijkse Naald- tocht te Rijswijk. Onder leiding van mevrouw Oers heeft de jeugdgroep een vierde prijs W de wacht gesleept. Volgende week zal Schiedam en Omstreken deel nemen aan de Rode-Kruiswandel- tochtta in Den Haag. Geboren: Pieter J, z v P Rosman ®h p Haak; Johannes C, z v J F Mees en J M Hoedt: Jan, z v J van der Bie en C Vollemans; Petrus J J, z v H A T Adriaansens en J F M Sleegers. Overleden; K de Winter, 72 j; M. Helbers 73 j; C E P Combrink 74 j, Weduwe v J D Geeratz. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 en 12.30 uur en 25 uur: zwarte porte- monnaie; lichtbruine portemonnaie; vijl; rol papier; zwarte vulpen. Te bevragen bij de vinders: Ta bakspijp. B. de Vlieger, Boerhave- laan 109b; 1 pak draadnagels, Kou- wenhoven, Dam 36; koper roetje. F. de Groot, Singel 49b: tangen en sleu tels, F. Beukers Iepenlaan 8; kap mes van schilder, J. Vlug, Voornese- straat 24; autoped, P. Schravenzande Boerbavelaan 13b; rode autoped, J. Vermeer, v. Dijckstraat 21a; zwem broekje, Schoonenberg. Rozenburg- sestraat 10b; groene regenjas, de Regt, Hogenbanweg 53c; groen jasje, P. Krul, Rotterdamsedijk 237; kin derschoentje, parkwachter in ae keet aan de Maasboulevard; grijze jas en 1 paar bruine glacé handschoenen, A. v. Gerven. Dwarsstraat 82; zwem broek en handdoek, A. Soetcrs, Sin gel 123/16; schoolétui met inh. Zand wijk, Archimedesstraat 9; kinderpor- temonnaie, B. v. Heiningen, v. Osta- delaan 51b; bruine portemonnaie, A. Schaap, Fabristraat 51; bruine da mestas, F. Mak, Beierlandsestr. 2c: oortcfeuillc met inh.. parkwachter In keet aan de Maasboulevard: huis- v. Ei.ik. Lange Kerkstraat 68. straks het interieur van de vernieuw de winkel zal verfraaien. Maar de nieuwe winkel zal niet alleen getuigen van de artistieke hobby, maar tevens van de vooruit strevende zakelijkheid van de heer Boer. Zijn zakelijkheid spreekt uit de beslissing om aan de vele verzoeken grote en steeds toenemende vraag naar patates frites, croquetten en dergelijke gehoor te geven zijn voor uitstrevendheid blijkt uit de aanschaf van een uiterst modem bak-appa- raat, een zogenaamde „Horofriteuse", waarmee tot nog toe ongekende re sultaten op bakgebied te verkrijgen zijn. Alleen al het feit, dat de heer Boer de derde in ons land is, die een dergelijk apparaat heeft aan geschaft, bewijst de durf en onder nemingslust van deze Schiedam mer. Met ingang van Donderdagmiddag staat de heer Boer weer voor zijn klanten gereed, met de Horofriteuse die in twee minuten uw patatten o:' Ursus 1 was Zondag vrij. De re serve-elftallen wisten alle drie te winnen. Ursus 2 versloeg nogal over tuigd Sportvogels 2 met 51 en Ur sus 3 liet het derde van Eureka, dat tot nog toe steeds gewonnen had, met een 1O-nederlaag naar huis te rugkeren. Ursus c behaade zijn twee de zege in successie, nu op HBSS c met 31. ROTTERDAM Maandag 26 September: Aanvoer in totaal 1909 dieren. Vette koeien en ossen 1056; varkens 853. Prijzen: Vette koeien 2.60—2.70, 2.46—2.60, 2.16—2.30; var kens (levend eew.) 1.80, 1.78, 1.76. Vette koeien: aanvoer kleiner, handel tamelijk, prijzen hoger. Var kens (levend gew.) Aanvoer als week, handel tamelijk, prijzen iets hoger, zware varkens van 1.701.75 afloop minder. Nog zijn de nieuwe DC Tb vliegtui gen voor de KLM niet afgeleverd, of president-directeur I. A. Aler is alu""'r in Amerika om met de heer Donald Douglas besprekingen te voeren oten de mogelijkheden van de Douglas DC" visje gaar heeft. ïn die" tweë"m7riuten Een vondertoestel met pijlvleugels In een der zalen van het Volks- j gebouw hanteerde Maandagmiddag mevrouw M. Smit, voorzitster van de Coöperatie Vrouwenbond de voorzit tershamer, of juister: de voorzitters lepel bij de eerste van de zes kook- en bakdemonstraties, die de Coöperatie Door Eendracht Sterk voor belang stellende Schicdamsen organiseert. Dat deze demonstraties door onze- dames wordt gewaardeerd blijkt uit het feit, dat bij het Coöp.-bestuur liefst 600 aanvragen binneengekomen zijn om een „voorstelling" bij te wonen. 80 dames moesten worden te leurgesteld uitverkocht. Na het welkomstwoord van mevr. Smit. waarin zij de aanwezigen her innerde aan. de provinciale vrouwen dag, die op 13 October in de Rivièra- hal in Rotterdam wordt gehouden, trad de voorzitter van de propaganda- commissie van DES, de heer A. Bak ker, voor het front der dames. De heer Bakker besprak niet alleen de vele voordelen die een coöperatie zijn leden te bieden heeft, maar stond ook uitvoerig stil by de sociale en economische achtergronden van de gemeenschappeiyke verbruiksorgani- saties. De coöperatie is niet gericht tegen de kleine „zelfstandige" middenstan der, die hard voor zijn dagelijkse boterham moet vechten, maar tegen de grote particuiere bedrijven, wien het louter en alleen om het maken van winst en het vergaren van enorme kaitalen te doen is Aldus de heer Bakker Na dit principeële betoog was het de beurt aan mevrouw N van Kleef, In een vrij aardige wedstrijd hebben de Schiedamse geel-zwart'en kans ge zien, het sterke 's-Gravendeel met 21 te kloppen. Op een spiegelglad terrein namen de gasten van begin af aan het heft in handen en de BHS-achterhoede moest alle zeilen bijzetten om gevaar te voorkomen. Wel deden ook zij gevaarlijke tegen aanvallen, maar 's-Gravendeei was voor rust ongetwijfeld de betere ploeg. Zjj namen dan ook verdiend de lei ding toen de rechtsbuiten scherp voorzette en. Van Buren de bal in eigen doel deponeerde. Na .rust kwam er "een herboren DHS-elftal in het veld, dat een tempo ontwikkelde, dat zelfs de 's-Graven- delers te machtig was. Het verwon derde dan ook niemand, dat v. d. Windt de gelijkmaker scoorde en toen vijf minuten later Van Leeuwen een voorzet lanceerde, was een back van de gasten zo welwillend, om de bal langs zijn doelverdediger te plaatsen. Hoerna trachtte 's-Gravendeel nog een gelijk spel uit het vuur te slepen,' maar de Schiedammers stonden hun voorsprong niet meer af en behaalde zodoende een zwaar bevochte, doch verdiende overwinning. Het tweede van DHS verloor van stadgenoot Excelsior '20 2 met 2—5; het derde van Excelsior '20 3 met 23. DHS 4 won met 31 van Steeds Vol harden 3. DHS 5 versloeg DZB 4 met 63. DHS 6 werd verpletterd door Nestoro 3 met 28. DHS 7 won met 20 van Feijenoord 16. De kookdemonstraties werden door de vrouwen vol aandacht gevolgd. die na een korte voorbeschouwing over materiaal en ingrediënten het bereiden van diverse gerechten de monstreerde. Tomatensoep, rijst met ragout en sla, yoghurtvla en boter koek waren de agendapunten, die achtereenvolgens door de vergadering „behandeld en goedgekeurd" werden. Tensiotte werd de koek onder de aanwezigen verloot. Vandaag en Woensdag wordt in het Volksgebouw nog de pollepel gezwaaid. Zekerheid daaromtrent is er overi gens nog niet, omdat men niet kan voorzien wanneer de zeer omvang rijke studie over de afsluiting zover is gevorderd dat de definitieve plaats van het kunstwerk kan worden aan gegeven. Wel zullen zeker In 1956 in het ka der van de Delta-werken enkele be langrijke voorbereidende werken worden gemaakt ter uitvoering van het drie-eilandenplan. Dit voorziet in de verbinding van Noord- en Zuid- Beveland door afdamming van het Veeregat en van de Zandkreek. Daar door zal in deze wateren en in het Noorder-Sloe een oppervlakte grond watervrij kunnen worden gemaakt. Het eerste herenelftaï van DWS leverde een schitterende prestatie door het Haagse AHC '28 met 12—3 te kloppen. Deze kampioen kwam tegenover een gewaarschuwd team te staan. De DWS-ers pakten dan ook van begin af aan stevig aan. Men speelde een goede wed strijd met snelle combinaties, die twaalfmaal met een doelpunt werden afgewerkt. De Schiedamse doelman behoefde slechts driemaal de bal achter zich te zoeken. Enige felle schoten werden door hem op fraaie wijze gestopt. Doelpunten scoorden: J. ten Bosch (6), B. Goedhart (2), C. van Geene (2), H. Wessel en J. van der Wart. De dames van het eerste kwamen in Den Haag tegen DIOS niet tot scoren. Bovendien had men nogal lar4- van de regen. Over alle linies waren de Schiedamse dames de minderen van de Haagse. De wedstrijd eindigde in een 7O-overwinning voor DIOS. Het tweede dameselftal bracht het er beter af tegen De Meeuw uit Rotterdam. In een vrij gelijk opgaan de wedstrijd werd het 3—3. DWS tekende hiertegen echter protest aan. Heren 2 heeft een zejeer lijkende overwinning moeten laten schieten. De DWS-ers kwamen onvolledig op. Met de rast hadden de Schiedam mers een 51-voorsprong". Na de thee pakte Gona 2 flink aan, haalde in en won met 76. Bij de dames junioren won DWS 2 met 83 van gastvrouw Roda 2. De heren junioren verloren met 06 van Schutters 1. De adspiranten (meis jes) behaalden in een uitwedstrijd een klinkende 100-overwinning op V et C. 26 September Engels pond 10.60%—10.61% Amerik. dollar 3.81%—3.81% Franse franc 1.08551.0875 Belgische franc 7.61%—7.62% Zwitserse franc 86.9387.03 Zweedse kroon73.5173.61 Duitse mark 90.56—90.66 Deense kroon 54.8354.93 Noorse kroon 53.03—53.13 Zwitserland (vrij) 89.06—89.16 Canada 3.85%—3.86% Italië 60 7960.89 Met een uitvoering op i October in gebouw Arcade zai Schiedams Vrou wenkoor zjjn tienjarig bestaan ge denken. Het concert, dat het koor onder leiding van Ria Borgmeyer ten ge hore zal brengen bevat onder meer werken van Caplet, Couperin en Strawinsky. Leden van het Rotterdams Plhil- harmonisch Orkest, de sopraan Hanny Jarings en de tenor Wixn v. d, Sluys verlenen aan deze jubileum- ultvering hun medewerking. Jaudon, la 29an de septembro. Ni priparolos la resulton de la verda monato. La familio v. Glnk gastigos nin venu al Esperantujo. De in Schiedam gehouden col lecte voor de sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren en het fonds „Draagt elkanders lasten" heeft f3894.06 op gebracht. Dank aan gevers en col lectanten. kunt u uw ogen de kost geven aan de verzameling schelpen en zeedie ren.... en straalmotoren, waarvan de héren Aler (midden), Douglas (links) en KLM-directeur Besangon. (rechts) een model bekijken. De heer C. Zandstra opende de avond en de vergadering begon. Het nieuwe bestuur stelde zich a's volgt samen. Als voorzitter koos men C. Zandstra en J. v. d. Heul jr. Eerste meester werden achtereenvolgens H. Zandstra en J. van de Heul jr. Eerste en tweede secretaris zijn nu A. Tet- telaar en J. Schippers. De heer J. van der Heul sr. heeft twintig jaar lang de reisvereniging met volle toewijding gediend. Dat de leden dit altud gewaardeerd hebben, bleek wel uit de woorden van de nieuwe voorzitter de heer Zandstra, die de oud-voorzitter, die om ge zondheidsredenen moest aftreden, toesprak. Als blijk van dank werd de heer Van der Heul met echtgenote flink in de bloemetjes gezet, waarbij ook een rokertje in de vorm van een kistje sigaren niet vtrgeten was. Na afloop van de vergadering was er een gezellig sameizijn. Men deed enkele gezelschapspelen, maakte een dansje en zong mee met de vrolijk spelende accordeon van Jo Bosman. Voorts voerden de heren C. Zand stra en J. Schippers enkele leuke sketches op. „De Vriendschap" is een bloeiende vereniging en telt momenteel veertig leden. Op de laatste Zondag in Juni maken de leden ee 1 twee-daagse reis naar Duitsland. Heden werden aan de visfaslag al hier van Schcveningen en elders 400 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen war ei: tarbot klein 0.95 —1.10. griet 0.80, schil middel <\33— 0.39, idem klein 0.170.19. schelvis Klein 1317, kabeljauw groot 44—-48, idem middel 4045, idem klein 1619 makreel 20—23, zeehanen middel 30 —34. idem klein 1015, wyting 1517 j haring vers 15—18. I Gisterochtend is in het Elisabef is- gasthuis te Haarlem op 57-jarige overleden prof. dr. Hendrik Josephus Pos. hoogleraar in de wijsbegeerte aan de gem. universiteit van Am sterdam. Prof. Pos werd 11 Juli 1898 te Am sterdam geboren en vervulde zijn ambt aan de hoofdstedelijke univer siteit sinds 1932. Sinds 1945 was hij tevens voorzit ter-redacteur van het „Algemeen Tijdschrift voor Wijsbegeerte", en redacteur van „De Nieuwe Stem". Verscheidene werken en tijd schriftartikelen zijn van zijn hand verschenen. Vangstberichten van hedenmorgen: VI. 70 6 kantjes, nog 35 netten: VI. 196 50 k. nog 25 netten; VI. 197 20 k; VI. 79 5 k-; VI 199 5 k.: VI. 172 60 k. nog 70 netten: VI. 61 9 k.; VI 71 30 k.: VI. 205 38 k, nog 50 netten; VI. 83 34 k.: VI. 166 14 K.; V. 207 85 k. nog 70 netten: VI. 200 40 k. nog 50 net ten; VI. 208 100 k. nog 70 netten- VI. 50 20 k.; VI. 80 4 k.: VL 97 30 k.: VI. 84 5 k.; VI. 114 75 k. nog 50 net ten; VI- 115 17 k.: VI. 142 10 k.; VI. 190 110 k. nog 60 netten; VI 132 weinig. Prijzen van gistermorgen: Vleet- haring; volle haring 30.50 tot 31.40: Steurharing 21.10 tot 21.70; IJle haring 21.20; Trawl- haring groen 40.10; Volle haring 31.7032.60; Maatjes en volle haring 29.40 tot 30 -; IJle haring 23.—; Zoute vis f 60— tot 75.— per ton. VERTROKKEN VL 203, H. v. Roon; VL 216, A. Vis ser sr.; VL 206, A. Visser; VI '4. D. v. d. Pias. Binnen te Schevenlngenoch 15 met 38 last, Sch 250 met 41 last, Sch 189 met 26 last, Sch 73 met 32 last. Binnen: VI 112 A. Bot. 31 last: VI 56, D. v. d. Pijl. 34 last: VI 86 C, v d. Lely, 36 last; VI 78. K. Pronk, 36 last trawl 70 kst verse haring 10 kst vis. ton zoutevis. Sfj'Jüïl i'J

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1