Gewaarschuwd SW gaat naar Alkmaar FRENCH CANCAN: geestig en kleurig Eén jaar geëist tegen liandvormer uit Breda Ruitentikker gearresteerd Materiaaldiefstal bij RET voor rechtbank LUXOR VERWACHT A.B.C-CABARET Uit liet dagboek van de politie Wat er zo al te doen is Volleyballers vergaderden Z endings film voor CFA RW-weekend gaat niet door Nachtwaker verhindert koperdiefstal Weer tennist Harahap Een H W G wordt opgericht Marktberichten Wat zij vingen Het Vrije Volk Zeven maanden geëist EET VRIJE VOLK ZATERDAG 8 OCTOBER 1955 PAGINA 5 De rood-groenen gaan Zondag op bezoek in de kaasstad Alk maar waar vorige week Willem U's ongeslagen record een roemloos einde vond en waar de Tilburgers verrast werden door een enthousiast en fel attaquerend Alkmaar-elftal. Een en an der houdt voor de SVV-ers een ernstige waarschuwing in om Zondag terdege waakzaam te zijn. BINNENBRAND AANGEREDEN De SVV ■reserves Passage: Vrijdag tot en met Donderdag. Als ietwat ironische muzikale comedie laat „French Cancan" zich best genieten. Wij waren waarlijk geboeid en getroffen door de geestige manier, waarop Jean Renoir met zijn motieven en personen werkt. Op de filmavond, die de CFA Vrijdag in de grote zaal van Irene voor zijn leden had be- legd, vertoonde men de rol prent „Ik ben met u". (Vervolg van voorpagina) De heer Jones was enthousiast over de vorderingen, die ge maakt zijn met de aanleg van het vliegveld Zestienhoven. „Een jaar geleden heeft deze delegatie ook een bezoek gebracht aan Rotterdam. Wij kunnen nu constateren, dat Zestienhoven een voortreffe lijk vliegveld wordt. Er zijn nog bepaalde wensen, die wij ten aanzien van de opzet hebben, maar wij twijfelen er niet aan of hierover zal overeenstemming bereikt worden." Laatste orgelconcert van het seizoen Artsen op Zondag „Wij zijn bereid Ook veel toeristen Predikbeurten „Maar ik wilde helemaal niet stelen Bescheiden program voor de korfballers Familie verrast met onbestelde goederen Geen kwaad (niet de gezochte) PREMIÈRE .liv. CORRY VONK en WIM KAN De grootste krant van Nederland. Poging tot diefstal De Alkmaarders beschikken over een hecht verdedigingsblok, waarbij echter snelheid niet de sterkste zijde is, zodat de SW-voorwaartsen deze reuzen-verdediging alleen schaak mat kunnen zetten met een overvloed van tempo in hun aanvallen. Ook de SW-verdedigers zullen in Noord-Holland hun handen vol heb ben aan de Alkmaarse Smitten. Do verdedigers van SVV hebben het 1.1. Zondag, vooral na de rust. uitstekend gedaan en wanneer zij met de nodige bezieling en zelfvertrouwen naar Alkmaar gaan, dan kunnen en moe ten zij het klaren met deze aanval lers. In deze competitie zyn de doel- Door nog onbekende oorzaak ont plofte Vrijdagavond om 8.15 uur een petroleumvergasser in de woonkamer van de familie H. aan de Warande. Er brak binnenbrand uit, die snel om 2ich heen greep. Door moedig op treden van een buurman, de heer K. M. Groenewegen en de heer J. II- mer uit de Leliestraat werd de brand met waterleidingwater bedwongen voor de brandweer, o.l.v. ir. S. Moes- ker, arriveerde. De heer H. die vrij ernstige brandwonden had opgelopen werd door de brandweercommandant naar het gemeenteziekenhuis ver voerd en moest vandaar naar het militair hospitaal in Den Haag wor den gebracht, daar het slachtoffer beroepsmiliatir is.Mevr. H. is in sterk overspannen toestand naar haar ouders gebracht. De materiële schade is groot. Op de Overschiesestraat is Vrijdag middag omstreeks 16.30 uur een man aangetroffen die zonder zich te be wegen op de rijweg lag. Bij onder zoek bleek het de 23-jarige bank werker M. K. uit Rotterdam tj zijn. K. reed op de fiets in de richting Overschie toen hij werd aangereden door een met hekwerk' beladen vrachtauto. De wagen is doorgereden. Met kneuzingen aan de linkerrib is K. door de GG en GD naar het Bergwegziekenhuis in Rotterdam vervoerd. punten extra veel waard en indien SVv zijn positie in de kopgroep van deze hoofdklasse wil behouden dan zal het Zondag met beide punten naar Schiedam moeten terugkeren. Laat men in SVV dus de doelpun- tenmolen maar eens extra smeren, zodat deze in Alkmaar op volle toe ren draait, want het zal nodig zijn. De leiding van deze wedstrijd is in handen van scheidsrechter H. J. Veidhuizen. SVV 2 krijgt Zondag weer bezo:k van Haarlemmers. Ditmaal is het RCH 2 dat op bezoek komt en ook deze wedstrijd kan interessant wor den. Hopelijk hebben de SVV-ers ditmaal meer succes tegen de Spaar- nestadbewoners en kunnen zij de volle winst behalen. Het aanvangs- uur is 12 uur. SVV 3 gaat op bezoek bij Hermes DVS 3, hetgeen dus een plaatselijke derby wordt waarvan de uitslag nim mer te voorspellen is. SVV 4 speelt eveneens thuis tegen Goal 2, voor deze reserves is het zaak weer eens met een overwinning uit de bus te komen. Deze wedstrijd begint om 10 uur. ZATERDAG Bioscopen Passagetheater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: French Cancan (18 j.>. Monopoletheater, 3, 5, 7 en 9 uur: De wraak van het monster (14 j.). Tentoonstellingen: Stedelijk museum, 25 uur: „Bali". Cult. Contact Centrum, 96 uur: expositie Dook Everse. Apotheek: Tot 13.00 uur: Rembrandt, Rem- brandtlaan 5, tel. 68855. Diversen: Collecte Dierenbescherming. Irene, 8 uur: CFA-filmvoorstelling. Ons Huis, 8 uur: ledenvergadering GDI. Musis Sacrum, 7,30 uur: feestavond pers.ver. Techn. Bedrijven. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: con tactavond Schied. Volleybal-Club.. Arcade, 8 uur: cabaretavond, Cart. Fabriek. Tivoli, 8 uur: jaarfeest, De Kinder vrienden. ZONDAG Bioscopen: Passagetheater, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: French Cancan (18 j.) Monopoletheater, 3. 5, 7 en 9 uur: De wraak van het monster (14 j.l'. Tentoonstellingen Cult. Contact-Centrum, 115 uur: expositie Dook Everse. Diversen: Terrein Parallelweg, 1 uur: ope ning SVDPW-terrein. Arcade, 3 uur: R.K. EHBO St. Ll- duina, jubileumfeest. Van het agendabureau van de Schiedamse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens: 8 October: Geb. Irene, 20.00 uur: Chr. Film Actie: „Ik ben met U". „Ons Huis", L. Haven, 20.00 uur: Chr korfbal ver. ODI: Ledenvergade ring. Musis Sacrum, 19.30 uur: Pers. ver. Techn. Bedrijven: Feestavond 10- jarig bestaan. Chr. Soc. Belangen, 20.00 uur: Schied. Volleybalclub: Contact- avond. Geb. Arcade. 20.00 uur: Schied. Cartonnage fabr.; Cabaretavond. 9 October: Terrein Parallelweg, 13.00 uur: SVDPW: Opening van het nieuwe terrein. Geb. Arcade, 20.00 uur: RK EHBO St. Liduina: viering 25-jarig bestaan 10 October: Hotel Beyersbergen, 20.00 uur: Zakenstudiekring Schie dam: Lezing: Problemen der vrije tijdsbesteding. 11 October: Musis Sacrum, 20.00 uur: Geref. Reciteerver. „Geron": „Er komt een vriend vanavond" door Jacques Companeez en Yvan Noé. 12 October. Volksgebouw, 19.30 uur: Alg. Bedrijfsgroepen Centr,: Film avond. Irene, 20.00 uur: Ver tot beharti ging der belangen van tbc.-patiën- ten: Propaganda-feestavond. Musis Sacrum, 20.00 uur: W. F. pers. ver. Ontw. en Amusement: Operette: „De klokken van Corne- ville". 13 October: Passage Theater, 20,00 uur: Ksyv. kring: „De Erfgename" door het Nationaal Toneel v. België. Musis Sacrum, 20.00 uur: Ger. Re citeerver. „Geron". „Er komt een vriend vanavond". Irene,' 20.00 uur; Aquariumveren. „Tropica": Lezingen, films. Volksgebouw, 20.00 uur: Inst. voor Arb. ontwikkeling: „Bouwkunst" door H. Janse, met lichtbeelden. 14 October: Musis Sacrum, 20.00 uur: Ger. Reciteerver. „Geron": „Er komt een vriend vanavond". 15 October: Irene. 20.00 uur: CJVF Ring Schiedam; „Maison Liedeveld in Tricotages" door toneelgroep Ons Doel Getrouw. Dagelijks Sted. Museum van 2 tot 5 uur: Tentoonstelling „Bali". Dagelijks Cultureel Contact Cen trum. L. Kerkstraat 34 van 96 uur (behalve 's Maandags) 's Zondags van 115 uur, Tentoonstelling wer ken van Dook Everse. Jean Renoirs vader was de be roemde schilder Auguste Renoir, impressionistisch schilder uit het eind van de vorige eeuw, tijd- en mentgenoot van schilders als Monet, Toulouse Lautrec, Pisaro en Degas. En in zijn vader's tijd speelt deze film van Jean Renoir. Zij levert een fan tasie over het ontstaan van de „Moulin Rouge", het beroemde Parijse cabaret en heeft als hoofd persoon een talentvol ondernemer, gespeeld door Jean Gabin. Deze man maakt alles ondergeschikt aan zijn „theater", ook zijn liefdes en het kost de vrouwen, die verliefd op hem worden en door hem als artisten wor den „gemaakt", moeite om dat te aanvaarden. Wij zien twee „kunstenaressen" met hem in conflict komen. Een van hen is de bijzonder bekoorlijke Nini, door Gabin als danseresje ontdekt. Fran- qoise Arnoul speelt die roï met al haar charme. Het liefdesgeschiedenisje is nauwe lijks het hoofdmotief van de film. Er worden vele aardige typeringen in gegeven van de tijd en van personen in de tijd, van de rijke decadente liefhebbers en de cynische pooiers, van de lastige, verwende, bespotte- lijk-verleidelijke vrouwen en de pit tige volksmeisjes. In prachtige kleuren en fraai afge wogen beelden wordt ons een nogal geromantiseerde schets gegeven van de fin-de-siecle, waarnaar zovelen heimwee hebben. De film eindigt in een snel beweeglijk dansfeest- met Op de jaarvergadering, die de Schiedamse Volleybal-Club Vrijdag avond in het gebouw voor Sociaal- Christelijke Belangen hield, is het aftredend bestuur voor de duur van één jaar in zijn geheel herkozen. Er waren geen tegencandidaten. Een belangrijke beslissing, die ook op deze avond genomen werd, was de goedkeuring van. de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement door de vergadering. Dank zij de welwillendheid van het gemeentebestuur is voortaan niet alleen op Vrijdag-, maar ook op Maandagavond een zaal beschikbaar. Als gevolg hiervan kan SVC weer nieuwe leden aannemen. De Schiedamse volleyballers doen ook dit seizoen weer aan de compe titie mee, die 25 October begint. SVC komt uit met drie herenteams, twee damesteams en een juniorteam. Tot ongeveer half Maart zullen dan wedstrijden in competitieverband zijn en daarna de gebruikelijke beker wedstrijden. veel Cancan, waaierende rokken en iange onderbroeken, van duidelijke en nadrukkelijke pikanterie. Patachou zingt in deze film niet alleen in het fragmentje waarin wij haar in levende lijve zien, maar even een het chanson, dat de film met haar aardige melodie doordrenkt. Monopole: Dinsdam t.m. Don derdag. „De man zonder noodlot". Kirk Douglas mag dan „De man zonder noodlot" zijn, hij heeft niette min moeilijkheden genoeg, maar dat mag hem niet hinderen. Met een blijde glimlach slaat hij alle boze mannen uit de weg en neemt de schone vrouwen in zijn armen. Hij heeft het in deze film erg moeilijk, maar toch weet hij een twijfelachtige overwinning uit het revolvervuur te slepen. Het grote probleem is prikkeldraad. Kirk Douglas, als de zwervende cowboy. Dempsey Rae heeft ernstig bezwaar tegen prikkeldraad en ont vlucht het, want hij houdt van de wijde, ongerepte vlakten. Het prikkeldraad achtervolgt hem echter, maar dat schijnt hij niet erg te vinden. Een film vol keiharde mannen en verleidelijk vrouwen. Monopole: Vrijdag t.m. Maan dag. „De wraak van het monster". „De wraak van het monster" is ont. leend aan de ongebreidelde fantasie van mensen, die telkens weer gruwe lijke wezens weten te creëren, die natuurlijk bij voorkeur in onbegaan bare, onherbergzame of onbekende streken plegen te huizen. Het mon ster dat in de Amazone niet alleen wordt ontdekt, maar bovendien wordt gevangen, is half man, half vis. Dit wezen schijnt het niet eens prettig te vinden in Florida als bezienswaardig heid te worden geëtaleerd Het weet te ontsnappen en neemt jri het voor bijgaan nog de assistente van de professor mee. De toeschouwer wordt op veel griezelen en sensatie onthaald eer de „zeemeerman" zyn prooi ten slotte op het strand achter laat en zelf ongedeerd in de golven ontkomt. Het voorprogramma bestond uit een film over de wederopbouw in Nederland „Door samenwerking sterk". Deze rolprent was niet bijzon der boeiend, weinig actueel en nogal rommelig. De CFA, die anders altijd met een filmprogramma van uitste kende samenstelling op de proppen komen, heeft zich dit keer klaarblij kelijk verkeken. Een betere indruk maakte de hoofdfilm „Ik ben met u'' (eigendom van de landelijke CFA. Deze behan delt op boeiende wijze het zendings werk in 2\vart Afrika, 't Spel der ac teurs was sober en .levensecht". Vele schitterende natuuropnamen ver fraaiden iiet geheel. De voorzitter van de afdeling Schie dam van de CFA, ds. G. Brinkman, opende de avond en toonde zich ver heugd over de grote belangstelling (de zaal was tot de laatste stoel be zet). Voorts uitte hij zij ndangbaar- heid aan het adres van de Generale Synode van de Gereformeerde Ker ken, die besloten heeft de vrije Chris telijke filmvertoning financieel te gaan steunen. Hedenavond is een herhaling van het programma, even eens in Irene. Uitstekend vliegveld, vinden Engelsen AJC-ers opgelet'. Het Rode Wach ters-weekend gaat niet door, Zon dagavond kunnen jullie om halfacht terecht in het Volksgebouw voor Handenarbeid. Gereedschap mee brengen. Woensdagavond 12 October, zal de organist Jacq. P. Bekkers in de Grote Kerk te Schiedam het laatste orgel concert van dit seizoen geven. Aan het programma, dat werken van Buxtehude, J. S. Baeh, Handel en Mendelssohn-Bartholdy bevat, zullen voorts meewerken de sopraan mevr. Leni Hoogland, de organist Jac. de Graaf en het kerkkoor van de Ned. Herv. Gemeente met begeleiding van orkest. De volgende artsen nemen ge durende het weekeinde de medische dienst waar: Ch. A. Poll, Tuinlnan 92, tel. 67856; F. Jungerius. Vondel laan 2. tel. 67355; W. A. de Ridder, Stadhoudersaan 46, tel. 67590. APOTHEEK De dienstdoende apotheek is F. H. Backer, St. Liduinastraat 58a, tele foon 68364. Reeds drie jaar geleden heeft de Engelse maatschappij pogingen in het werk gesteld om op Nederland te kunnen vliegen. Men liet toen het oog vallen op Ypenburg, maar de Nederlandse regering wilde deze luchthaven niet openstellen voor ge regeld commercieel verkeer. De East Anglia Flying Services Ltd. is na de oorlog opgericht. De maat schappij maakt thans een flinke groeiperiode door. Men beschikt over elf toestellen van verschillend type, maar dit aantal wordt drastisch uit gebreid. Momenteel worden diensten onder houden op Parijs. Calais. Ostende en dc Kanaal-eilanden. Deze renderen uitstekend, zodat de „gezondheids toestand" van de maatschappij voor treffelijk is. Vanzelfsprekend zullen kantoren van de beide Engelse maatschappijen in Rotterdam gevestigd worden. Wanneer alles gereed is? Met een glimlach verklaarde mr. Jones: „Wij zijn bereid, alles hangt nu van Rot terdam én van de Nederlandse rege ring af. Wij moesten nog bepaalde condities stellen, maar wij geloven niet, dat wij het hierover niet eens worden. Het betreft zekere techni sche voorzieningen". In een gesprek dat wij konden voeren met de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Southend- on-Sea, mr. Fred. H. Woods, voorzit ter van de luchthaven-commissie, toonde deze zich eveneens zeer ver rast over de bijzondere snelheid waarmee Rotterdam het vliegveld Zestienhoven in gereedheid bracht. „Behalve in het zakenverkeer", aldus mr. Woods, „verwacht ik in de zomermaanden ook veel toeristische belangstelling voor de luchtverbin- ding. Wat het zakenverkeer betreft zijn de relaties tussen Londen en Rotterdam, beide grote haven- en in dustriesteden, zodanig, dat wij het woord succes bij voorbaat al in onze banier willen schrijven". Over de luchtbasis: „Een jaar ge leden konden wij ons slechts verbeel den wat er zou komen. Nu zagen wij een buitengewoon attractief vlieg veld. Er zijn nog enige zaken te re gelen, maar de onderhandelingen verlopen uitermate prettig". Naar wij nog van delegatie-leden vernamen ligt het bovendien in de bedoeling van Southend om metter tijd de mogelijkheden te scheppen voor een snelle, elcctrische treinver binding SouthendLonden. Dit zou de tijdsduur van de treinreis aan merkelijk bekorten, mede omdat de frequentie van de diensten opgevoerd zal worden. Herv. Gem. Grote Kerk, 10 uur ds. A. Hoffman, H. Avondmaal; 5 uur ds. A, Hoffman, H, Avondmaal en dankz. Nieuwe Kerkl 10 uur ds. J. D. Smids, voorber. H.A.; 5 uur ds. J. G. Jansen. Wester Kerk, 9 en 10.30 uur dr. L, J. Cazemier, H.A.; 5 uur ds. J. D. Smids, Dankz. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen, voorber. H.A. en H. Doop; 7 uur ds. A. P. Mijnarends, Amsterdam. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond. 10.30 uur ds. W. C. F. Metz (Herv.). Middelburg. Oud-Kath, Kerk: 10.15 uur Hoog mis. Leger des Heils; 10 uur Heiligings samenkomst; 12.15 uur Zondags school; 6.30 uur Openluchtprediking, Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur Ver lossingssamenkomst. Baptisten Gem., Broersvest 53: 10 uur W. Kloos, Gouda; 7 uur ds. R. Reüing, Bapt. pred te Rotterdam. „Maar ik wilde helemaal niet stelen, edelachtbare," zei de 44-jarige handvormer H. F. van O. uit Breda Donderdag verontwaardigd voor de Rotterdamse rechtbank. Maar de officier was niet onder de indruk van zijn verontwaardiging. „Een brutale poging tot diefstal" noemde de magistraat het voornemen van de Bredanaar om op 6 Augustus in te breken in een fabriek te Rotterdam. Hij eiste een jaar gevan genisstraf met aftrek. In de avond van de zesde Augus tus reed de' heer Van der Sluis, ex peditiechef bij Van Melle met zijn vrachtauto een controlerondje over het industrie-terrein bij de Sluisjes- dijk te Rotterdam. Naast de fabriek van zijn werkgever, voor de koper gieterij N.V. Welders zag hij een per- Hoewel het ernaar uitziet, dat het komende weekend niet zo gunstig zal zijn als de laatste weken wat de weersomstandigheden betreft, ver trouwen we er toch maar op, dat de korfballers toch nog aan bod komen. Het programma is ditmaal niet groot. Van de eerste twaalftallen komt alleen Succes binnen de lijnen en nog wel tegen. De Spartaan te Rotter dam, welke club tot dusver ook nog puntloos is. Van deze ontmoeting hangt voor beide partijen veel af, want de winnaar kan zich weer wat veiliger voelen. De prestaties van onze stadgenoten bleven tot dusver beslist onder de Maat en we menen stellig, dat de blauwwitten meer in hun mars heb ben. We zien daarom de strijd met enig vertrouwen op een goede afloop tegemoet. Voor de reservetwaalftallen zijn vastgesteld: Rozenburg 5Succes 2, Schiedam 2Wion 6, Charlois 4 Schiedam 3, Eureka 4Succes 3 en Kwiek 3—ODI 3. De adspiranten komen in de vol gende wedstrijden uit: Spangen b Succes b, TOP a—ODI a en TOP o— Een familie in Papendrecht werd in het najaar van 1954 bij herhaling verrast met allerlei goederen, die zij echter moest weigeren, omdat ze niet besteld waren. Spoedig bleek dat er sprake was van een flauwe grap. De 58-jarige P. B., overbuurman van de familie, stond Vrijdag voor de Dordtse rechtbank terecht. Vals heid in geschrifte was hem ten laste gelegd. Hij zou bestelbonnen uit ad vertenties hebben verzonden op naam van zijn overbuurman. P. ontkende alles. Na verhoor van twee schriftdeskundigen en andere getuigen eiste de officier van Justitie 750.- of drie maanden hechtenis. De verdediger bepleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. De uit spraak volgt over veertien dagen. sonenauto staan, waarin hij één mannenfiguur opmerkte. Dit kwam de heer Van der Sluis vreemd voor. Hij parkeerde zijn vrachtauto achter de personenauto en wachtte op de dingen, die komen gingen. Het was de verdachte, die als een koekoek zijn hoofd buiten de deur van de kopergieterij stak. Maar toen hij de vrachtauto in het oog kreeg, verdween hij weer bijzonder snel. De expeditiechef begreep genoeg. Hij reed naar de dichtst-bijzijnde po litiepost en keerde juist met twee agenten terug, toen de mysterieuze personenauto wilde wegrijden. De inzittenden bleken twee Inwo ners van Breda, die in dienst waren van de firma Wolders. Zij hadden geen kwaad in de zin, verklaarden zij op het bureau. De geforceerde deur van de fabriek was voor de po litie echter genoeg aanleiding het tweetal vast te houden. „Ja, edelachtbare", zei de hand vormer voor de rechtbank, „ik was eerst wel van plan om te stelen, doch ik bedacht me in de fabriek. Daarom keerde ik terug. Maar ik schrok zo van de vrachtauto, dat ik geprobeerd heb een andere uit gang te vinden." De raadsman van Van O. verzocht de rechtbank rekening te houden met de mogelijkheid dat zijn cliënt de waarheid sprak. Van O. had vier veroordelingen op zijn straflijst staan. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. Twee agenten slaagden er vannacht in een „ruitentikker" na een achter volging in te rekenen. Pe man sloeg een ruit bij Ter Meuïen op de Nieuwe Binnenweg in en ging er met zes hor loges vandoor. Niets wijst cr echter op dat de dader iets te maken heeft niet de grote diefstallen van gouden sieraden en juwelen, die de laatste maanden in Rotterdam zijn gepleegd. De agenten hoorden tijdens hun nachtelijke ronde glasgerinkel, ren den toe en zagen de schim van een man verdwijnen. De achtervolging leverde voor de politiemannen suc ces op. Zy arresteerden de 29-jarige losse werkman H. S„ die zonder vaste woon- en verblijfplaats is. Hij had zes horloges in zijn zak. De „ruiten tikker" is in het hoofdbureau opge sloten. Tijdens zün contrölerondje op het spoorwegemplacement achter het ter rein van Stokvis aan de Vierhavens- straat ondekte gisteravond een nachtwaker, dat twee mannen zich op verdachte wüze op het dak van de kopcrloods bevonden. Hij sommeerde de mannen naar beneden te komen, doch daaraan gaven zij geen gehoor. De nachtwa ker loste een schot met zijn alarm pistool, waarop enkele politiemannen toesnelden. De omgeving werd afge zet en na enige ogenblikken kwamen de beide mannen met de handen omhoog uit de loods. Het waren de Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9-12.30 en 2-5 uur: Brillenkoker met bril; zwarte vulpen; 1 p. gymschoenen; bruin-grijze hoofddoek, rode autoped. Te bevragen bij de vinders: Groene plastic capuchon, Westerman, Mes daglaan 21b; rozenkrans In etui, A. Sliedrecht-, Geervlietsestr. 22a; 1 pr scheenbeschermers, Kolmeijer, B. K.- laan '181a; 1 kg gewicht, v. d. Leek, Mathenesserstr. 36, R'dam-W.; da- mesportemonnaie met inhoud, Ten Hope, Swammerdamsingel 75a; da- mesportemonnaie met inhoud, R. v. Dongen, Am. v. Soimsstr. 25; licht bruine tas, J. Timmermans, Singel 154a; portemonnaie, K. Willems, Lange Nieuwstr. 35b; bedrag aan geld, T. de Jager, p.a. C. Smit, W. de Zwy- gerstr. 39. R'dam; zilverkleurige bro che, Geerling, Grote Markt 31: bedrag aan geld, De Ruiter, Lange Kerkstr. 13; oorbel, R. v. Gerven, Dwarsstraat 62; damespolshorloge, M. Winkelman, Oude Kerkhof 3; etui met gereed schap, M. Meivogel, Herenpad 11; rood kinderjasje. Schel, Bagynhof; zwarte zwembroek, E. de Broeder, Tielman Oemstraat 18; bedrukte da- mcsshawl, Kemmers, v. Leeuwen- hoeckstr. 25a; bruin-grijze vulpen, R. Hoogerboord, Jacob v. Lennepstraat 12b; rozenkrans, I. Walbeek, Da Cos- tastr. 31b; rozenkrans, K. Gommel, Zuidlandsestr. 15; rozenkrans. M. v. Djjk, Anth. Muijsstraat 33: zilveren kruisje van rozenkrans, J. Zevenber gen, Mariastr. 79b; vulpen in etui, J. Knol, Broersveld 84. VLAARDINGEN Zondagmiddag zal, indien de baan- en weersomstandigheden het zullen toelaten, de Wimbledonspeler Hara hap medewerking verlenen om een waardig slot aan het jubileum-ten nistoernooi van de VBLO te geven. Hij zal dan op het park „Soenda" in een enkelspel uitkomen tegen de bekende tennisoefenmeester Parle- vliet, die enkele jaren geleden iri de demonstratiepartijen van oefenmëes- ters op de banen aan de Van Linden van den Heuvellweg zijn soepele stijl liet bewonderen. Gespeeld zal worden „best of five", zodat het publiek ten minste drie sets zal voorgeschoteld krygen. In het Volksgebouw zal Maandag avond de heer H. van Woudenberg, alg. secretaris van de Humanistische Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid, een inleiding houden. Het onderwerp van zijn toespraak is; Waarom ook in Vlaardlngen een krachtige Humanistische werkge meenschap?" Voor deze bijeenkomst worden uit genodigd de leden van de Party van de Arbeid, die nog niet by een andere werkgemeenschap zijn aangesloten. Men kan zich, als men verhinderd is de bijeenkomst van Maandagavond bij te wonen, als lid opgeven by A. Cornelisse. Mendelssohn plein 21a. Voor het lidmaatschap van de werk gemeenschap wordt geen contributie geheven. Ook kan men zich by dit adres opgeven, of men zich abonne- 24-jarige fruitwerker N. de G. en de I ren wil op het maandblad van de 22-jarige zeeman F. C. B.. die op het I HWO „Vernieuwing". Dat kost bureau Rochussenstraat verklaarden 1,20 per jaar. Men kan desgewenst dat zij twee zakken koperafval had- een paar proefnummers ontvangen, den willen stelen. Scène uit French Can-Can ZATERDAG' 15 OCTOBER 8 UUR Eiermarkt Barneveld, 6 October. Aanvoer ca. 2.100.000. Handel kippen eieren kalm. Prijzen 18.9019,50 per 100 stuks; kiloprijs 3.09 (basis 62 gram)Henneneieren, handel vlug. prijzen 13.50—17.00, kiloprijs/ 3.07 (basis 51,5 gram), Coop. Eierveiling Barneveld-Ede 6 October: Weekaanvoer ca. 1.100.000.' Handel in henneneieren redelyk, in grote eieren vlug. Prijzen eieren van 43-50 gram 11.51—14.28; 50-60 gr. 14.86— f 18.30; 60-68 gram 13.53 20.09. Vangstberichten van hedenmorgen; VI 79, 4 k nog 50 netten; VI 85, 17 k nog 50 netten; VI 172, 8 k nog 50 net ten; VI 205, 10 k nog 30 netten; VI 206, 3 k; VI 207 10 k; VI 208, 20 k nog 15 netten; VI 29, 34 k; VI 86, 34 k; VI 97, 6 k nog 50 netten; VI 115, 25 k. nog 50 netten; VI 142, 20 k nog 50 netten; VI 190, 10 k; VI 53, 1 k; VI 61, 10 k; VI 71, 10 k nog 70 netten; VI 83, 10 k nog 20 netten; VI 166, 6 k nog 20 netten; VI 80, 4 k nog 35 net ten; VI 14, 17 k; VI 56, 17 k nog 50 netten; VI 84, 7 k nog 20 netten; VI 89, 80 k nog 30 netten; VI 112, 30 k; VI 132, 2 k. Prijzen van hedenmorgen: Vleet haring: Volle haring 29,50 tot 31.90; IJle haring 21,50; Steurharing 21,50 tot 21,90. Trawlharing: Volle haring 32 tot 33; Kuitziek 30,10; IJle haring 21,60; Steurharing 21,60 tot 29; Makreel 28,70. Binnen te ScheveningenSch 56 met 28 last; 402 met 34 last; 48 met 17 last; 285 met 22 last; 264 met 32 last; 312 met 22 last; 2 met 13 last: en 100 kisten verse haring; 6 met 35 last en 200 kisten verse haring. Twee oud-personeelsleden van de RET, de 54-jarige voorman-maga- zijnknccht J. B. en de 48-jarige opzichter C. V. hoorden Donderdag de officier van Justitie te Rotterdam tegen ieder twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek eisen, waarvan 3 maanden voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De officier achtte hen schuldig aan diefstal van materiaal en gereedschap van de RET. B. had van 1947 tot Juli 1955 lam pen en gereedschappen meegenomen tot een- waarde van 300.—. Het ma teriaal betrok hy op de bij de RET gebruikte bonnen uit het magazyn. Hy kwam aan gereedschap door oud om te wisselen voor nieuw. Verdach te werkte byna 30 jaar by de RET, doch was volgens zyn raadsman be zweken voor de grote verleiding. De eerste misstap van de opzich ter V. was in 1947. toen hü zijn col lega B. enkele busjes verf voor eigen gebruik meegaf. Daarna had V. ge regeld goederen mee naar huis ee- nomen. Hy verkocht niets, doch spaarde alles op. Volgens het psy chiatrisch rapport leed V. aar> klep tomania. Hij was reeds 25 jaar in dienst van de RET. De officier zei in zijn repuisitoir, dat hjj met het rapport rekening had gehouden. Uitspraak over veertien dagen. Was het baldadigheid of een po ging tot diefstal van de 25-jarige classificeerder A. de N. uit Rotter dam om in de nacht van 10 op 11 Augustus een ruit van een sigaren winkel in le slaan en 132 pakjes si garetten by zich te steken? De officier van Justitie by de Rot terdamse rechtbank zag het Donder dag als een poging tot diefstal en eiste een gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardeiyk met drie jaar proeftijd. De classificeerder wilde op de 10e Augustus een bromfiets kopen. Maar hy was hevig ontstemd, toen de han delaar hem zei, dat hij eerst inlich tingen over de adspirant-koper wilde hebben. De N. ging 2yn ontstemming wegdrinken en het resultaat was, dat hy s nachts dronken in de Vierha- venstraat liep en met een steen -ie ruit van de sigarenhandel insloeg. In de winkel vond hy de sigaretten, maar hij liet zyn buit vallen, toen hij merkte, dat hjj door een voorbygan p«r werd tredeed'-- j vS ;'-Xi Ml

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1