Gas- en electriciteitstarief omlaagwater duurder Tuinierende scholieren kregen hun diploma Sclioolmelkvöorzienin; bereikt mijlpaal Succes wint na spannende strijd van Overkanters Schiedamse handballers zijn op de goede weg sC °o9 Beide hoofdverdachten hoger straf opgelegd Schiedams college stelt voor: T ankercleaning start over twee maanden Dr. Dupuis: Geen ooievaars! Gymnasten vergaderden Jeugd dronk 2.000.000 liter Contactavond Sin gelk wartier voelt Uw vingertoppen: Vim maakt véél schonerl Vonnissen zaak-Anneke Beekman Demos-nieuws lAdaaJeuA, Esperanto agendo ,Otliello' voor KFA in Monopole Burgerlijke Stand Poedelaars geklopt met klein verschil cO O- Aanbesteding Zonnebloemwerk breidt zich uit Veemarkt Rotterdam HET VRIJE VOLK - DINSDAG 25 OCTOBER 1955 PAGINA 5 Minimum tarief Omhoog De Schooltuin aan de Vlaardingerdijk-Slaehthuislaan, beheerd door de Vereniging Schiedamse Schooltuinen, werd Zaterdag middag om drie uur officieel gesloten. Elke scholier, die in het afgelopen jaar tot tevredenheid van de leiders had getuinierd, kreeg een diploma. Bovendien reikte men nog ruim dertig prijzen in de vorm van een plant in een pot uit. reinigt vlugger, grondiger en... toch zo veilig I Bestaat er beter bewijs? Als een spiegel zo glad 2ijn de tegels onder Uw vingertoppen, dus op en top schoon! Tegen Vim's bruisend snel- schuim is geen vuil bestand. Vraag dus altijd Vim, in de gele bus VIM schuimt nog meer en kan niet krassen De uitreiking Autoped op stoep (l) Ik zou de persoon die het inge zonden stuk schreef over de lastige kinderen met steps op de trottoirs willen vragen: Waar moet het heen als dc kinderen niet meer op het trottoir mogen spelen? Autoped op stoep (II) B. en W. van Schiedam zullen Vrijdag de raad voorstellen de tarieven van het stadsgas en electriciteit te verlagen en het watertarief te verhogen. Olie en afval van de tankers be dreigen de visstand, de volksgezond heid. Het schoonmaken van deze sche pen, hetgeen dikwijls op volle zee of aan boeien in havens en rivieren ge beurde en nog gebeurt is een aan gelegenheid waarover het laatste woord nog niet gezegd is. Toen in Januari van dit jaar de directies van de N.Y.'s Van Ommerenen Unitas besloten tot de oprichting van de N.Y. „Tankercleaning", was dat dan ook een initiatief van internationale betekenis. De werkzaamheden op het terrein van het voormalige Sehieveen aan de Wiihelminahaven te Schiedam, waar de nieuwe N.V. Tankercieaning" zijn bedrijf zal uitoefenen zijn thans zo ver gevorderd, dat men erop rekent in Januari 1956 aan de slag te kun nen gaan, De oudercommissie van de Jan Ligthartschool A had Maandag in de grote zaal van het gebouw Irene een ouderavond belegd, waarop dr. P. F. J. Dupuis, arts te Rotterdam, sprak over dc. „Sexuele opvoeding," Wij proberen allemaal onze kinde ren zo goed mogelijk groot te bren gen in deze trant sprak dr. Du puis maar het sexuele aspect wordt nog wel eens verwaarloosd. Hij wees er nadrukkelijk op, dat hij geen sexuele voorlichting, maar sexuele opvoeding (dus als integre rend deel van de algehele opvoeding) propageerde. Belangryk is ook meer openhartigheid van de zyde der ouders. De heer Dupuis vestigde er de aandacht op, dat men vóór de pu berteitsjaren met de sexuele opvoe ding van kinderen moet beginnen. Wanneer het kind al een puber is, is het eigenlijk al te laat. De „ooie vaarsverhaaltjes" raadde de spreker in ieder opzicht en te allen tijde af. Na afloop was een vergadering van de oudercommissie.De avond werd geopend door de voorzitter van de commissie de heer E. R. Boas. Aangezien in Augustus van dit jaar door de wet is bepaald, dat de omzetbelasting op de levering van gas en electriciteit aan particulieren (de 47c) vervalt, dient, aldus het college de besparing op de uitgaven, welke hieruit voor de gemeente voort vloeit, aan de gebruikers ten goede te komen. De besparing van omzetbelasting levert een „voordelig verschil" van f 24.000 op. Dit restant wenst dc ge meente nu te gebruiken voor een verlaging van het gastarief. Deze verlaging komt in het kort hierop neer: de prijs voor gas, ge leverd over de gewone meter wordt van 19,5 cent per m3 verlaagd tot 18,8 cent voor de eerste 20 m3 (per maand) en voor elke m3 daarboven van 14,5 cent tot 14 cent. Het gastarief voor verwarming en industrie wordt per m3 14 in plaats van 14,5 cent. Ook voor de „groot-gasverbrui- kers", Is de verlaging gemiddeld een halve cent per m3. De pry's voor gas, dat over de penningmeter wordt geleverd, wordt eveneens voor de eerste 20 m3 van 19,5 cent verlaagd tot 18,8 cent, voor elke m3 daarboven van 14,5 tot 14 cent. Om de meterhuur te waarborgen en tevens de aansluitkosten te dek ken achten B. en IV. het nodig een minimumtarief van f 1,— per maand in ie voeren. Dit tarief zou echter voor de kleine afnemers (5 m3 en minder) nadelig zijn. Om de minst draagkrachtigen onder deze afnemers tegemoet te komen wil het college het genoemd i bedrag, op schriftelijk verzoek, redu- ceren tot het bedrag der werkelijke kosten van het afgenomen gas. Dit geldt dan voor hen, wier inkomen overeenstemt met de uitkering krach tens de Noodwet Ouderdomsvoor ziening. B. en W. voegen hieraan toe. dat het de bedoeling is, mettertijd de calorische waarde van het stads gas te verhogen. Hiertoe is het nodig de gasprijs te baseren op de gele verde calorieën. Om het publiek reeds enigszins vertrouwd te maken met de te gebruiken rekeneenheid Meal (Me ga calorie), is het gewenst nu reeds de berekening van de kosten in Mcal. op de kwitanties te vermelden. Ook de electriciteitstarieven gaan omlaag. Met ingang van de boekingsmaand October 1955 wor den de vastrechttarieven met 4 verminderd, de kWh-prijzen voor dagstroom van 6,5 tot 6,25 cent en van 25 tot 24 cent verlaagd en die voor nachtstroom van 3,5 tot 3,25 cent. Ten slotte zal Schiedams college dus voorstellen het watertarief (en weel met ingang van 1 Januari 1956) te verhogen. Het Waterleidingbedrijf werkt namelijk met een verlies van f 75.000. B. en W, wensen dit verlies cijfer met een bedrag van voorlopig f40.0OQ,te verminderen, hetgeen neerkomt op tariefsverhoging voor de verbruikers. Nu zij opgemerkt, dat de waterpryzen in onze gemeente reeds lang te laag waren. De tariefsverhoging houdt in, dat het abonnementsgeld voor 60 m3 water van f 12,80 wordt verhoogd tot De christelijke gymnastiekvereni ging „DOK" hield Maandagavond in het Geref. Jeugdhuis een ledenver gadering. De agenda-punten zoals notulen en jaarverslagen werden vlot afgewerkt. By de bestuursverkiezing kwam de heer P. Kegel, die voordien de func tie van algemeen adjunct bekleedde, in plaats van de heer F. Bonman, die enkele tientallen jaren in het be stuur heeft gezeten en nu tot ere-lid werd benoemd. De heer Kegel werd hiermee voorzitter van de af deling Heren en tweede voorzitter van de vereniging. J. van Noortwjjk jr. koos men tot algemeen adjunct. Bij de dames traden af mejuffrouw M. Hoekstra (alg. adjunct) en me vrouw C. Zeelenberg (tweede pen- ningmeesteresse)In hun plaats kwamen de dames C. van Bokkum en G. van de HU. Na afloop van de vergadering ver toonde men een film over wedstrij den van DOK in het afgelopen jaar, de Gymnaestrada-film en een zwem- film. In Februari geeft DOK twee grote uitvoeringen in het Passage-theater. De vergadering werd geopend en ge leid door de voorzitter de heer J. van Noort. Jaudon, ja 27 an de oktobro. Klub- vespero Nia krino rakontos pri siaj travivajoj en Salzkammergut en f 13,60. Verder wordt de waterprijs Ploegstraat 19. per m3 met 1 cent verhoogd. I Venu multnombre al familio v Gink. Onder grote belangstelling is hedenochtend op de Commenius B-school voor openbaar lager onderwijs aan de Singel in Schie dam de tweemillioenste liter schoolmelk uitgereikt. Het was de 11-jarige Hans Munnick uit de vijfde klas, die deze eer te beurt viel. Diep onder de indruk door het feit, dat hij zo maar in het middelpunt van de belangstelling stond, nam de geluk kige zijn flesjeén een boekenbon in ontvangst. Behalve voor hem was het ook voor het Schoolmelk Comité een be langrijk moment. In 1947 werd in Den Haag het»kwartje tot 20 cent per kind per week - /-. i l-nn Tvrvrrirm trArlao erd Het tuinjaar 1955 begon op 4 April en heeft in totaal 29 weken geduurd. Er .waren 540 deelnemertjes, verdeeld over elf groenen. De groepen hebben het gehele seizoen onder toezicht van een leider gewerkt; er waren negen leiders. Het begin van het tuinjaar leverde nogal wat moeilijkheden, op in ver band met de late vorst en sneeuw val- Het gevolg hiervan was een stag nering in de voorbereidende werk- De wijkvereniging „Het Singel- kwartier" geeft dit winterseizoen tien contactavonden voor haar (850) leden. De eerste is ai weer achter de rug. Maandagavond kwam men gezellig' bijeen in de zaal Marijke. De voorzitter A. Teerds 'opende de avond en zinspeelde op het zilveren jubileum, dat men in het najaar van 1956 hoopt te vieren met esn grote feestavond in de zaal Odeon te Rotterdam. Eigen leden zorgden daarna voor een vlot en gezellig programma. Men voerde een drietal leuke sketches op en daar tussen door was er wat muziek, verzorgd door de accordeo- niste mejuffrouw A. van der Merwe, de mondaccordeomst Tonio en de Hawaiian-syncopaters o.l.v. Namysl. Na afloop was er dansen. De afdeling Schiedam van de KFA gaf Maandagavond in het Mo- nopole-theater twee filmvoorstellin gen voor haar leden. Na 'n interes sant voorprogramma, waarin de toe schouwers onder meer werden mee genomen naar de Parijse stadswijk Saint Germain des Prés, vertoonde men de Mercury-film „Othello". Othello is de eerlijke, emotionele, echter te heftige mens, die m het verderf wordt gestort door de vol maakt slechte Jago (ik ben niet, zo als ik ben). Orson Welles vertolkt oo treffende wijze de rol van de Moorse generaal in dit product van hemzelf. Er is over deze film al zo veel goeds gezegd en geschreven, dat wij ons er zonder meer bij aan sluiten. Geboren: Adriana dvA van Oud- heusden en A C Schiller; Saskia A d v H Voogt en B op 't Ende; Elisabeth jMlvAA van Mil en E B Lans bergen; Ronald PzvLJM Vemooij en J G C Genesis; Karei P z v K P Companje en J C E Weber; Andreas M A z v A S A Sciarone en C M Meijster; Neeltje C en Jacoba M, dochters v B v d Hoek en L J Ger ritsen: Robert A z v P H van Meurs en A W de Blok. Overleden: K. van Eyk 79 j; P Soe- ■ters 65 j; C H Ruigrok 72 j; N H Rauhé 60 j. Gehuwd; F. J. v. d. Stel, 28 jr. en R. P. W. *t Gilde, 24 jr. Overleden: J. Maathuis, 95 jr., wed. van J. Hoefman; N. v. d. Horst, 90 jr.; A. O. Houtman, 88 jr. Door de weersomstandigheden zijn het afgelopen weekend een aantal terreinen afgekeurd, waardoor niet alle korfbal-wedstrij den die op het programma stonden zijn gespeeld. De wedstrijd Die Haghe—Schiedam moest na de rust worden gestaakt, maar de Hagenaars hadden toen al een 10—2-voorsprong. Wel een bewijs van hun kracht. Oranje Nassau—ODI werd afgelast, evenals Actief 4Succes 2 De wedstrijd OverkantersSucces is normaal doorgegaan. Zoals we ver wachtten is deze geëindigd in een overwinning van de thuisclub, maar die is heel wat minder gemakkelijk bereikt dan we veronderstelden. Succes was ditmaal bijzonder goed op dreef, misschien mede door de steun van énkele oud-gedienden, op wie uit nood een beroep moest wor den gedaan. In elk geva! waren de blauwwitten sneller dan hun tegen standers. zij het als ploeg misschien technisch wat zwakker. De wedstrijd had een typisch ver loop wat de score betrof, die een vrij grote hoogte bereikte. In eerste op stelling was de stand al na vijf mi nuten 11, nadat H. Bons onmiddel lijk na de uitworp Succes de leiding had bezorgd. In de tweede opstelling liep de thuisclub tot 3—1 uit, maar in derde opstelling zorgde mej. A. Kauffman op keurige wijze er voor, dat de ba lans weer m evenwicht kwam. In de beginopstelling trof H. Bons weer het eerst de roos," waardoor hij zijn club andermaal de leiding bezorgde (34), maar ook nu weer maakte Overkan ters gelijk en liep men m de tweede opstelling met twee punten uit (64) Na de hervatting volgde A. van Krogten in derde opstelling het voor beeld van mej. Kauffman door de score weer in evenwicht te brengen (66), maar daarna, ging het spel letje niet meer op. De Rotterdammers troffen ditmaal in de beginopstelling twee maal de roos (86). Spanning Toch kon F, Ruseier daarna nog tot 87 ophalen. Er restte nog tien minuten en de spanning steeg ten top. Succes had dc kans om 'n gelijk spel te bevechten en Overkanters had een overwinning binnen zijn bereik. Ten slotte bleek de thuisclub over het zuiverste schot te beschikken. In de laatste minuut was men met de negende treffer zeker van de over winning (97). Het tweede twaalftal van Schiedam blyft op de weg van de grote over winningen voortgaan. Ditmaal werd Sperwers 6 op eigen terrein met 010 verslagen. Ook ODI 3 behaalde een ruime overwinning. Kwiek 3 werd met een 70-nederlaag naar huis gezonden. In de plaatselijke ontmoeting Schiedam 3—Succes 3 trok de thuis club aan het langste eind. Hier werd het 2—1. Bü de adspiranten verloor Succes a voor de eerste maal met grote cijfers. Trekvogels a won met 8—2. Succes b boekte weer eens een 1—1 gelijk spel, ditmaal tegen OSCR c. zaamheden. Ook het voorjaar en de voorzomer waren niet „denderend": het was veel te koud. Gelukkig maak te de warme zomer veel goed. De scholieren hebben bil het tuinieren veel hulp ondervonden van de leiders, de tuinchef de heer C. van der Gaag en de Plantsoe nendienst. Wat de prijzen betreft, voor elke groep had men een eerste, tweede en derde nriis beschikbaar gesteld. De leider moest uitmaken, wie er een prijsje had verdiend. Bij het toe kennen daarvan lette men ook op het zich verdienstelijk maken door vrijwillige werkzaamheden bulten het eigen tuintje. Voordat de heer J. Dinkelaar van het bestuur van de Vereniging Schie damse Schooltuinen de tuin officieel sloot, haalden de scholieren nog even de laatste oogst boerenkool (zon der worst) en rode kool binnen. De heer Dinkelaar zei in zijn slui tingswoord, dat het bestuur en de leiders dit jaar wel tevreden, maar niet voldaan worden. Er werd wel eens verzuimd en enkele kinderen had den hun tuintje niet goed verzorgd. Dat was natuurlijk een kleine min derheid, Zij kregen geen diploma. In totaal reikte men drie-en-der- tig prijzen uit. De eerste-priiswin- naars zijn: Henny Hameetman Mia Groenenberg, Greetje Brouwer, Frans Blom. Herman Schouten Corrie Zaal, Dtni Kleinekoort, Rudl Foeis.'Arend Hagendijk. Gerard van Gelderen en Rlta Deurioo. Tot slot bracht de heer Dinkelaar zijn dank uit aan het gemeentebe stuur voor de grote medewerking. Toen gingen de hekken dicht, Centraal Schoolmelk Comité opge richt, dat zich ten doel stelde Neder lands lagere-schooljeugd geregeld, zo mogelijk viermaal per week, op melk te trakteren. De melk was echter nog op de bon en er moesten heel wat problemen overwonnen worden om de plannen te verwezenlijken. Toen er uit de residentie bericht kwam, dat er voor de Schiedamse scholen 800 liter per week beschikbaar was, togen enkele Schiedammers onmid dellijk naar Den Haag om duidelijk te maken dat deze hoeveelheid beslist ontoereikend was. Onder protest zegde het CSC een grotere toewijzing toe en na veertien dagen kreeg het Schiedamse comité 2000 liter te verdelen. Al spoedig verdubbelde zleh dit aantal en het resultaat van de acti viteit van het comité was, dat in 1947 niet minder dan 187.784 liter school melk werd uitgedeeld. Dit uitdelen op zich zelf- was geen gemakkelijk karwei. De melk werd namelijk aangevoerd In literflessen. Het onderwijzend personeel moest er voor zorgen, dat elk kind evenveel in zijn bekertje of kopje kreeg. Verbetering In 1948 verdween liefst 262.555 liter melk in de dorstige kelen van Schie dams jeugd. Een grote verbetering was het in voeren van kwart-liter-flesjes (met een rietje), hetgeen de distributie aanzienlijk vergemakkelijkte. In 1949 trokken de christelijke scholen zich terug (voor Schiedam betekende dit, dat de hoeveelheid toegewezen schoolmelk verminderde tot 222.722 liter), het Centrale School melk Comité werd opgeheven, de sub sidie hield op en de kinderen moesten voortaan zelf hun flesje melk be talen. De „inzinking" duurde tot 1952. Toen werd het CSC weer opgericht en een subsidie van 5 cent per liter ingesteld, zodat de prijs van een In een spannende wedstrijd heeft „Tous les Neufs" uit Schiedam met vijf hout verschil de Poedelaars, de vereniging die in November haar zil- veen bestaan hoopt te vierenvbgkvb veren bestaan viert, geklopt. Men speelde weer op de kegelbanen in hotel De Kroon. Dit was de tweede wedstrijd in het kader van het nederlaag-toernooi, dat de Poedelaars hebben georga niseerd. Tous les Neufs behaalde 868 en de jubilerende club 863 hout. De eerste en tweede dagprijs waren voor de heren D. van der Most en J. J. Levens. De hoogste werper bij Tous les Neufs was de heer Van der Most, die bij de Poedelaars mej. R. Lange. Zij behaalden respectieve lijk 204' en 172 hout. De volgende wedstrijd is op Maan dagavond 31 October tegen EVA uit Rotterdam. De Schiedamse heren van D1VS zijn op de goede weg. Zondag was het SOS uit Den Haag, dat met 8—2 geslagen werd. Een druilerige regen en glad veld waren er de oorzaak van dat het spelpeil ver beneden het normale bleef. De eerste helft van deze wedstrijd bleek al spoedig dat het geen zware opgave zou zijn voor de Schiedammers, met een 5-1 voorsprong gingen de heren thee drinken. gen. Met 511 kwam Actief uit Rot terdam als overwinnaar uit de strijd. De ouderen doen het nog best. Zij deelden de punten met Dynamo 4 uit Rotterdam. Uitslag 33. Bij dames jum DWS 1WF namen de DWS-dames geen risico, 50. DWS 2—Dynamo 7—5. Dit team komt er steeds beter in. By heren jun. ontbreekt de juiste samenwerking. Tegen Schutters 1 konden zij het niet bolwerken, 36. Bij de adsp. jeugd werd de derby DWS—WF gespeeld. De DWS a dsn. kregen van de WF meisjes een lesje, 1—6. Na de thee kwam aan het licht, dat de lichaamsconditie aan de weersom standigheden niet was aangepast. De balbehandeling werd gedurende de onophoudelijke regenval steeds slech ter. Nog driemaal werd er door de Schiedamse heren gescoord tegen SOS eenmaal. Einduitslag 82. Het eerste dameselftal had een vrije dag. Dames 2 behaalde een fikse 50 overwinning op Wippolder uit Delft. De reserve heren kunnen het nog steeds niet tot een overwinning bren- Advertentle iygS-gS-g 5 O* vs sV' m %v wï'^jlv Dit voelt U ook met Uw vingertoppen: kon worden verlaagd. Van ie tijd af is er een regelmatige stijging van het schoolmelkverbruik te constateren. In 1954 is er bijna een kwart mii- lioen liter uitgereikt en het totaal van de sinds 1947 verstrekte melk bedroeg 1.785.836 liter. Tot en met 21 October van dit jaar is er niet minder dan 213.684 liter „doorgedraaid", m.a.w. er ontbraken nog 480 liter om de twee millioen vol te maken. Deze mijlpaal is dus hedenochtend bereikt. En zo kreeg de vy'fde klas van de Commeniusschool B vanochtend tal rijk en hoog bezoek. Wethouder H, Sabel, voorzitter van het Schiedamse Schoolmelk Comité, sprak de kin deren als eerste toe. Aan de hand van sommetjes maakte de heer Sabel duidelijk hoeveel twee millioen liter wel was. De wethouder rekende zyn publick voor, dat 444 koeien een heel jaar gemolken moesten worden om deze hoeveelheid melk te leveren, dat, wanneer de melk In 40-liter-bussen zou worden gedaan, de rij bussen een afstand van Schiedam tot Rijswijk zouden beslaan. Vervolgens wees de heer A. Lede- boer de gelukkige Hans Munnick aan die uit de handen van de heer Sabel een boekenbon kreeg. De heer H. C. Meyer, inspecteur voor de Sehool- melkvoorziening» was de volgende spreker. Hy bracht dank aan het onderwijspersoneel, ouders en in het bijzonder het gemeentebestuur dat de voorziening mogelijk heeft gemaakt. De heer A. van Leeuwen, voorzitter van de ORVEM, bood Hans een boek aan en het hoofd van de school de heer J. Beiloo sloot de rij van spre kers. Een driewerf hoera voor het schoolmelkcomité besloot deze feeste lijke plechtigheid. DINSDAG Bioscopen: passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur On the waterfront (18 jr.). Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur- Vrouwenkooi (18 jr.). Tentoonstellingen Stedelijk museum, 25 uur: „Bali" Cult. Contact Centrum 9-6 uur- expositie Dook Everse. Apotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 29, tel. Diversen: Volksgebouw, 8 uur: Ledenverga dering Party' van de Arbeid Volksgebouw, 8 uur: Lezing over woningbouw, NW-Vrouwenbond Amstelbron, 8 uur Ouderavond Commeniusschool A. Grensflat 179, 2.15 uur: Boekbe spreking Ned. Ver. voor Huisvrou wen. Musis Sacrum, 8 uur: Feestavond pers. ver. Vegla. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Club avond Motorclub Schiedam. Irene, 8 uur: Propaganda-avond NCBvO. WOENSDAG Bioscopen: Monopole-theater, 2, 7 en 9 uur On the waterfront (18 jr.). Passage-theater, 2, 7 en 9.15 uur* Vrouwenkooi (18 jr.). Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 2-5 uur; „Bali" Cult. Contact Centrum, 9-s' uur' Expositie Dook Everse. Apotheken: Fa. Gouka, Hoogstr. 29, tel. 68030. Diversen: Arcade, 2 uur: Filmvoorstelling rk Bond van Bejaarden. Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Lezing Chr. Besturenbond. Nieuw,ï Kerk, 8 uur: Filmvoorstel ling Wykgemeente I. Irene, 8 uur: Jaarvergadering buurtvereniging Gusto, Musis Sacrum, 8 uur: Propaganda- avond SANTOS. Bij ondershandse aanbesteding te Den Haag werd aan de fa. Meyer <fc Stegmann te Schiedam opgedragen, het maken van een koperen dak- en torenbedekkng aan de St.-Jacobs- toren te 's-Gravenhage ten bedrage van 37.400,tevens werd by on dershandse aanbesteding te Voor burg aan dezelfde firma opgedragen het maken van een bliksemafleider installatie aan het Gemeente Zie kenhuis te Schiedam ten bedrage van 29.000,—, i Het werk van de Stichting „De Zonnebloem" voor de vorming van de werkende jeugd in Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis is in Schiedam niet onbekend meer. Daar sinds kort De Zonnebloem over meer ruimte de beschikking heeft na de verhuizing naar het gebouw Sursum Corda aan de Nieuwstraat kar» het werk aan- merkeiyk uitgebreid worden. Zo zullen in November cursussen voor meisjes, werkzaam op kantoren, in de winkels en in de huishouding beginnen van huishoudelijke of meer algemeen vormende aard. De cursussen worden twee avonden PSfi week gehouden, gedeeltelijk in de •huishoud- en Industrieschool aan de Pr. Mauritsstraat en gedeeltelijk in het clubhuis aan de Nieuwstraat 12. De jongedames, die interesse hebben voor deze cursussen kunnen inlich tingen verkrijgen bij mej. M. H. Be rends In het clubhuis en wei op Dinsdagavonden van 8 tot 19 uur of anders telefonisch op het nummer 67792. (Vervolg van voorpagina) De rechtbank te Amsterdam heeft gistermorgen uitspraak gedaan in de affaire Anneke Beekman. De verdachten zijn over het. algemeen tot hogere straffen veroordeeld dan die welke veertien dagen geleden door de officier van Justitie waren geëist. Slechts twee verdachten werden vrijgesproken. Toen de president, mr. J. Coninck Liefsting, de vonnissen voorlas was geen der veroordeelden aan wezig. De beide hoofdverdachten, de zus ters E. M. van Moorst en G. M. Lan- gedyir-van Moorst, tegen wie dr. J. F. Hartsuiker resp. tien maanden en zes maanden had geëist, werden veroor deeld tot twaalf maanden onvoor waardelijk en acht maanden onvoor waardelijk. Tegen de 52-Jarige zuster G. M. Langedyk-van Moorst (tante Gé), van wie gevreesd wordt dat zy zich aan de uitvoering van dit vonnis zal onttrekken, werd onmiddellijke ge vangenneming gelast, op aandringen van de officier van Justitie, wiens verzoek tijdens de rechtszitting was afgewezen. De zuster E. M. van Moorst (tante Bets), tegen wie reeds een bevel tot onmiddellijke gevangenneming loopt, is nog steeds voortvluchtig. De 45-jarige verkoopsspecialist J. F. B„ de voormalig pater Amon, die beide zusjes per auto over de grens zou hebben gebracht, kreeg vier maanden met aftrek (eis twee maan den!. De Nederlandse moeder-overste A. V., die het meisje onder de naam Van Laar in het klooster Vaimeer verborgen zou hebben gehouden, werd conform de eis veroordeeld tot zes maanden gevangenneming. De rechtbank sprak de moeder - Hoewel Demos m het begin van de wedstrijd het eerste (en voor de Schiedammers enige) doelpunt maakte, heel't het daarna tegen TOGB niet veel meer te vertellen gehad. De rust ging in met 41 voor de gastheren. Ook in de tweede helft was TOGB voortdurend in de aanval en ondanks het hardnekkig verdedigen van Demos werd de score opgevoerd tot 9—1. overste J. F. W. en de nicht E. D, Si. van Moorst vry, omdat zy in beide gevallen de opzet niet bewezen achtte. ROTTERDAM 25 Oct. Aanvcer 111 totaal 2050 dieren. Vette koeien en ossen 1307; varkens 695; lamme ren 48. De prijzen waren: Vette koeien 2.60—2.78, 2.46—2.60, 2.20—2.40; Var kens (levend gew.) 1.82, 1.80, 1.78 oer kg: Lammeren 120, 100, 90 per stuk Overzicht: Vette koeien: aanvoer groter, handel flauw, pryzen iets minder dan vorige week Maandag, enkele prima's boven notering; Var kens (levend gew.): aanvoer als vo rige week, handel goed, pryzen niet geheel prijshoudend; Lammeren, aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen onveranderd. In een stad als Rotterdam is er voor de kinderen geen speelruimte genoeg, of wilt u hen soms op de rijbaan laten spelen? U heeft zeker geen kinderen. Als u net als Ik met kinderen op een zolderkamer woont zult u er an ders over denken. Ik wil er nog aan toevoegen, dat ik niet begrijp dat de redactie zulke onzin nog wil plaat sen. W. Westendorp, Rotterdam. Wij willen aan de laatste sin nog toevoegen, dat wij iedereen in de gelegenheid stellen zijn mening naar voren te brengen - Jted. U vergist u niet, inzender, wanneer u zegt dat men niet op de trottoirs mag fietsen. Maar dat 11 hierbij de kinderen betrekt en het steppen en het fiet sen (vermoedelijk met drieivirier- tjes) wilt verbieden omdat zy f? trottoirs onveilig maken kan ik met goedkeuren. U bent waarschijnlijk te vroeg «e- boren, dat u zo'n hekel hebt aan kinderspeelgoed, zoals ode ,net echts gróte-mensen voertuinen". Is het niet lijn. dat zij. en ver doel ik voornamelijk on de stari^ki-- deren, op deze wijze hun speeldr -t kunnen uitleven F. v. d. Broek. Vla-.rdin"*»- Autoped stoep fill) Met grote verontwaardiging neb ik het ingezonden stukje ceieren over „Fiets op stoep". Ik weet niet of het door een vader of een moeder af schreven is. Ik krijg zelfs ster;: indruk, dat die persoon zelf ~esn kinderen heeft Zou hij sores ver langen dat de kinderen met ben fietsje of autoped op de straat gas0 rijden? De kinderen staan al ?e" noeg bloot aan gevaar. Gaat u zelf maar aan de kant ais u zo'n kleintje aan ziet komen S. J. Veen—Bohnen, Rdam

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1