DrNoletstichting opent nieuwe vleugel Modem bouwwerk voorziet in behoefte Geleidehondenschool in Dordt werkt door... De gehuwde vrouw en 't Burgerlijk Wetboek 0.90 en 1.25 ÉmmÈÈgtÊÊaÈÊSÈÈtÊÊÈtm^ÈÊê Zusterschool Rapport naast zich neergelegd Jan v. Scliijndel voor juniorèn [Mi «mini Hl mm Dit jaar 24.650 kinderen met gaven verblijd Hogerhuiszaak zestig jaar oud Zeven dagen gevangenis Oud-Rotterdam straks onder slopershamer Bijzondere Adventsdienst 529ste STAATSLOTERIJ 'i. ifajCJji. Marktberichten chiedammers onderdkaar Vara-speelgoedactie Bioscopen gesloten op Oudejaarsavond? Wisselkoersen Begrafenis wijlen cle heer Den Hoed Laat vlagvertoon Aanbesteding Burgerlijke Stand Donderdagmiddag: zal de bisschop van Haarlem, mgr. J. Hui- bers, de officiële opening verrichten van de nieuwe vleugel van de Dr. Noletstichting, het r.k. ziekenhuis in Schiedam. Door deze nieuwe vleugel wordt de capaciteit opgevoerd tot 180 bedden. In het oude gebouw is thans nog plaats voor 155 bed den, doch de ruimte is er eigenlijk nauwelijks voldoende voor honderd patiënten. Door de nieuwbouw wordt het oude gedeelte ontlast en zijn er nieuwe mogelijkheden in verband met het steeds toenemende aantal patiënten. In het oude gedeelte blijven de klassever- pleging en de polikliniek, terwijl er ruimte geschapen wordt voor administratie, laboratoria e.d. Nieuivste snufjes (Van een cmzer verslaggevers) Aan de activiteit van de Geleidehondenschool voor Wolfshonden uit Dordrecht is nog geen einde gekomen. De exploitanten hebben zich niets aangetrokken van het rapport, dat onlangs over deze school is uitgebracht en waarvan de conclusie was dat zij niet in aanmerking kon komen voor een officiële erkenning. Al jaren geleden waren er ernstige bedenkingen tegen de stich ting Geleidehondenschool voor Wolfshonden. Eén man had toen een monopoliepositie, de heer Saarloos. Hij was eigenaar van de kennel, als enige mocht hij wolfshonden fokken en africhten. Onder andere vlag Alles op temperatuur 1 Te Jdein De afdeling Schiedam van de Coöperatieve Vrouwenbond hield Dinsdagavond in de grote zaal van het Volksgebouw een bijeen komst, waarop mevrouw R. ten Heege, hoofdbestuurslid van de bond, sprak over „Het wetsontwerp tot opheffing van de han delingsbekwaamheid van de gehuwde vrouw". De grote kindervriend bij „De Kindervriend" Oe romans zijn m iedere boekhandel verkrijgbaar en kosten slechts hw 5H A,' HH B' H HC- HH 1. De nieuwe vleugel is geheel inge richt als beddenhuis voor ongeveer 150 patiënten. Hier is al de kinder afdeling in gebruik genomen en ver der zal er de zgn. zaalverpleging worden ondergebracht, doch van zie kenzalen is eigenlijk geen sprake meer, wel van kamers voor maxi maal zes patiënten. Het nieuwe gedeelte bevat een kel der, een gelijkvloerse afdeling en drie etages. De bovenste etage is voor de kinderafdeling. ,Op het dak is voor lopende patiëntjes een solarium (zonnebad) gemaakt. De kinderetage is door twee gangen in drieën, ver deeld. In het midden vindt men cou veuse-afdelingen en dienstvertrekken, aan de zuidzijde uitsluitend zieken kamers en aan de andere zijde weer allerlei dienstvertrekken. Patiëntjes met een besmettelijke ziekte kunnen worden geïsoleerd. In de drie afdelingen voor vrou wen en mannen zijn aparte isoleer kamers gemaakt. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: 2, 7 en 9.1S uur De gravin gaat barrevoets (18 jr.) MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur. De kleine wereld van Don Camtïlo (a.l.). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: Schiedammers uiten zich. CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 u.: Expositie werken van Brands. Apotheek: Firma Westendorp, 67674, Singel 81, teler. patiënten door de specialist wor den behandeld. Dit bad is een com binatie van vlinderpacï en loopbad en is iets nieuws in de medische wereld. Trouwens, in de nieuwe vleugel zijn overal de nieuwste snufjes aan gebracht, o.m. een moderne radio apparatuur, ouproepinstallatie, een „moederklok" voor de electrische klokken, bliksembeveiliging, liften geschikt voor brancards, een lucht- afzuigsysteem voor enkele afdelingen en een centrale zuurstofleiding op de kinderafdeling. Het geheel is. prachtig uitgevoerd in moderne kleuren. De kosten van de nieuwe aanwinst bedragen twee en een kwart milliocn gulden. Er is rekening mee gehouden dat het ziekenhuis ook met dit nieuwe gedeelte In de toekomst te klein zal worden. Men kan er zo nodig weer een vleugel aanbouwen, waarbij de huidige trappenhal het centrum zal worden van het eventueel te schep pen nieuwe geheel. Maar voorlopig richt men het oog nog op de plech tige en feestelijke opening van de nieuwe vleugel op Donderdag a.s. Hu de Dr, Noletstichting aan het uitbreiden geslagen is. weet men van geen ophouden! Nóg is de nieuwe vleugel niet officieel ge opend en reeds is aanbesteed het bouwen van een zusterschool, waar ongeveer veertig leerling verpleegsters zullen worden opge leid. Het nieuwe gebouw za! be halve de beganen grond twee eta ges bevatten. De recreatiezaal en de eetzaal zullen kunnen worden samengevoegd om als aula dienst te doen Over enkele weken zal reeds met de bouw worden begon nen. Twee zwanen en een paar eenden zagen gisteren tot hun verwondering en misnoegen het water van hun vijver verdwijnen. Het was de vijver bij het gemeentelijk rioolgemaal aan de. Marconistraat. Men pompte het water weg opdat de kelder van het gemaal droog zou komen te staan. In deze kelder wil man met asfalt aan de slag om het bederf door het water tegen te gaan. Dit werk zal niet veel tijd in beslag nemen Intussen bivakkeerden de zwanen en eenden gisteren op de droogge legde bodem van de vijver. Ze hadden den zich er figuurlijk al bij neerge legd, zeker in de veronderstelling dat er plotseling eb ingetreden was.... Hedenavond zal Jan van Sehijndel het een en ander over zijn voetbal loopbaan vertellen aan de 3c- junloren, dit op uitnodigjng van de Schiedamse Scheidsrechters-Vereni- ging. Men komt bijeen in Christelijke Belangen aan de Lange Haven 73 en de bijeenkomst begint om halfaeht. Ook andere dan 3c-junioren zijn welkom. In verschillende bladen is ver- I meld dat de heer A. van Schie als lid 1 van de Sportcommissie is benoemd. Dit bericht is niet juist, daar niet de heer Van Schie, doch de heer M. A. A. de Jonge in de vacature-Boven berg als zodanig is benoemd. De commissie die toen een onder zoek instelde vond dit een ongewenste toestand en had bovendien bezwaren tegen de manier waarop de honden werden gedresseerd. Ook de kwaliteit van de afgerichte honden liet vaak te wensen over, volgens de commissie. Dit jaar is opnieuw een commissie ingesteld, die tot taak had te advi seren welke geleidehondenscholen erkend konden worden; zij bestond uit vertegenwoordigers van de drie blindenhonden, de stichting Het Ne derlands Blindenwezen, de voorzitter van de sociale raad in Den Haag en dr. A. F. J. Portielje als zoölogisch deskundige. De commissieleden waren van óór deel, dat de Dordtse school ook nu niet kon worden aanbevolen. Welis waar zou er een einde zijn gekomen aan de machtspositie van de heer Saarloos; hij was als instructeur in loondienst genomen, maar de admi nistratie was zo onoverzichtelijk, dat men van een warwinkel moest spre ken. De financiële toestand was bo vendien zeer ongunstig. Er was een schuld van meer dan 10.000 en te vrezen viel, dat de bij dragen voor een gTOOt deel voor schulddelging gebruikt zouden wor den. Er werd (en w^rdt) druk gecolpor teerd met een blad van de Neder landse Wolfshondbezitters, maar een goede controle op het bedrag, dat de verkopers ophalen, was om mogelijk. Hoewel geen erkenning werd ver leend, is de Dordtse school blijven doorwerken, zij het onder een iets andere vlag. Over de stichting van de school wordt niet meer gesproken. De propaganda wordt nu gevoerd onder de naam van de Nederlandse Vereniging Wolfshondbezitters. In een „bekendmaking" deelt het bestuur deze week mee, dat de af levering van gratis honden onver minderd wordt voorgezet en dat de vereniging „bij haar werkzaamheden op dit terrein steunt op de haar ver strekte volmachten door haar konink lijk goedgekeurde statuten". Het feit, dat de statuten konin klijk zijn goedgekeurd behoeft echter helemaal niet te betekenen, dat de blindengeleidehondenschool in Dor drecht op de juiste wijze wordt ge ëxploiteerd. Aan hen die een school van blin dengeleidehonden willen steunen, wordt aangeraden alleen aan een van de twee erkende scholen bij dragen te sturen. Het zijn: het KNGF, het Ko ninklijk Nederlands Geleidehonden- Fonds (Middenweg, Amsterdam) en de Stichting voor Blindengeleidehon den, gevestigd te Zwijndrecht. Diversen: VOLKSGEBOUW, 3 uur: SMHV Sym- phonla, St.-Nteolaasleest. 8FORTFONDSENBAD, 6.30 u.: Schied. ReddingsbrigadeSt.-Nicolaaswed- strijden. MUSIS SACRUM, 8 uur: Hermes-DVS, Feestavond. TIVOLI, 2 uur: Ned. Vrouwenbewe ging, St.-Nicolaasfeest. ARCADE, 2 uur: Schied. Politie Sport- veren., St.-Nlcolaasfeest. IRENE, 2 uur: Wijk 5 der Ned. Herv. Gemeente. IRENE, 8 uur: Ned. Herv. Mannenver. STEDELIJK MUSEUM, 8 uur: Vrlen- den van het Museum, Concert. CHR SOC. BELANGEN, 2 uur: Voet balveren. Ursus, St.-Nlcolaasfeest. MARIJKE, 3 uur: Nut en Ontsp.ver. Steeds Vooruit, St.-Nlcolaasfeest. HOOGSTRAAT 192, 7 uur: Schied. Toneel Amigo, St.-Nlcolaasfeest. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER: 2, 7 en 9.15 uur, De gravin gaat barrevoets, (18 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: De kleine wereld van Don Camlllo (a.l.). lentoons tellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: Schiedammers uiten zich. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 96 uur: Expositie werken van Brands. Apotheek: Firma Westendorp. Singel 81, telef. 67674. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Kath. Kring, Toneel. DE AMSTELBRON, 8 uur: Gew. Ar beidsbureau, Voorlichting en film. VOLKSGEBOUW, 8 uur: PvdA-jaar- vergaderlng. BOTTERDAM RIVIÊRAHAL. Rotterdams Fhllharm. Orkest, concert voor jazzband en orkest m.m.v. The Ramblers, 8.15 uur. GROTE SCHOUWBURG. Zuidplein, concert door het kinderkoor „De Kleine Stem", 7,30 uur. LOMMERRIJK, Straatweg 99. accor deon-concert door de accordeonver. ..Progresslo", 8 uur. SPES BONA, Enk 142, speeltuin ver. „Vrijheid", St.-Nlcolaasfeest, 8 ur AHOY'-HAL, Wytemaweg, Holiday on Ice. 8 uur. EMPORIUM, Kipstraat, verkeersfilm, 8 uur. NIEUWE MARKT, feestverlichting. WINKELPROMENADE LIJNBAAN, sprookjes van Andersen in neon licht. KOTTEKDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Les Dlabollques. 2, 7 en 9.30 uur (18 jr). CAPITOL: Satanselland. 2, 7 en 9.15 uur (13 jr). CENTRAAL: Kiss of Death. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Clske de Rat. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 jr). COLOSSEUM: Broeders zonder vrees. 2; 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Hondo. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). LUMIÈRE: Nana. 2.15, 7 en 9.30 uur (13 jr). LUTUSCA: De slavin der Minnetarces. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Pick up on South Street. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: De man uit Laramie. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: WIJ zondaren. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). KEX: Jolanda, de dochter van de Zwarte Piraat. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: Terug uit de hel. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). 't VENSTER: Het loon van de angst. VICTORIA: Het zwaard der Saracenec. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). Op iedere verdieping vindt men een „moederkruik", waar kruiken door stoom warm worden gem akt, een apparaat voor het drogen van doeken en een door stoom verwarmde plaat waar men van alles kan warm hou den of warm maken. Koud zullen de patiënten het niet hebben, want er zjjn dubbele ramen en een centrale verwarming, terwijl voor het helpen van couveuse-kin- deren infrarode lampen boven de commodes hangen. Die centrale verwarming is onder gebracht in een apTte. vier meter diepe kelder tussen het oude en nieuwe gedeelte in. Vier grote ver warmingsketels verwarmer, niet al leen het nieuwe, maar ook het oude gebouw. Toen de Dr. Noletstichting 28 jaar geleden werd geopend waren er CO bedden. Sindsdien werden er wel kleine uitbreidingen aangebracht, maar het tekort aan ruimte werd steeds nij pender. Ongeveer 20 van de patiënten komt uit Vlaardingen en Maassluis, zodat van een streekziekenhuis kan worden gesproken. In November jl. was de gemiddel de dagbezetting zelfs 160 bedden en dat was in het oude gedeelte eigen lijk veel meer dan normaliter moge lijk is. De kelder is voor een groot deel bestemd voor magazijn, maar er is nog een andere belangwekkende af deling, nl. een vlinderioopbad, waar op patiënten die zich niet goed kun nen bewegen een physische therapie wordt toegepast. In dit bijzondere bad leren patiënten zich in verwarmd water bewegen. Er is een trapje aangebracht waardoor zij zich in dieper water kunnen begeven en aan het ene vlindervormige uiteinde kunnen de Ruim zevenduizend kinderen meer dan verleden jaar hebben een prach tig Sinterklaasfeest gevierd dank zij de Vara-speelgoedactie. De actie is nu vijf jaar oud cn de groei is waar lijk indrukwekkend. In 1951 begon het in het toenma lige Duc-dalfprogramma: 6400 kin deren werden bedacht. Het groeide als volgt; 1952: 7800 kinderen; 1953: 13.750; 1954; 17.500 en di«, jaar 24.650. De actie leeft bij talrijke Neder landers. Bedrijven, verenigingen, clubs, vrouwenorganisaties, legeron derdelen, scholen adopteren een kin derhuis. Zü maken of kopen speel goed in tal van bedrijven wordt het in overwerk gemaakt en waar schuwen Henk Meijer, de leider van de actie; „Wij kunnen een tehuis hebben van zoveel kinderen". Half November zijn er altijd nog aantallen groepen, die niet een heel huis kunnen adopteren, maar wel veel speelgoed hebben. Dat gaat dan naar de Vara, die ervoor zorgt, dat het in de tehuizen terechtkomt. Bovendien komt er veel geld op de giro binnen. Hoeveel houdt Meijer I vooralsnog geheim. Daar wordt ook speelgoed en snoeperij voor gekocht en dit ter wille van de twijfelaars alles wordt gebruikt voor de kin deren. De waarlijk niet zo geringe kosten draagt de Vara. En het is voor kinderen van alle gezindten Sin terklaas interesseert er zich werkelijk niet voor of eer kind uit een protes tants, een katholiek of een neutraal nest komt. Evenals vorig jaar heeft ook thans de Algemene Bedrijfsbond van Kun stenaars en Werknemers in de Film- Theater- en Amusementsbedrijven het verzoek gericht aan de Neder landse Bioscoopbond zich tot zijn leden te wenden met een advies om op Oudejaarsavond hun theaters te sluiten. Zij hopen dat de exploitan ten gevolg willen geven aan deze wens, opdat ook het bioscoopperso neel deze avond in de huiselijke kring kan doorbrengen. Het was Zondag precies zestig Jaar geleden, dat in Friesland werden ge arresteerd de gebroeders Keimpe, Marten en Wiebren Hogerhuis. Daar mee begon de Nederlandse Dreyfus- affaire, die jarenlang de gemoederen in ons land heftig heeft beziggehou den. De gebroeders Hogerhuis werden beschuldigd van diefstal en een jaar later, in 1896 dus, veroordeeld tot ge vangenisstraffen van elf, twaalf en zes jaar. Ondanks protesten van een landelijk comité dat van hun on schuld overtuigd was en een inter pellatie van Troelstra in de Tweede Kamer, bleven de vonnissen gehand haafd. Men is er thans algemeen van overtuigd, dat de gebroeders Hoger huis onschuldig zijn veroordeeld, maar officieel is dit nooit komen vast te staan. Wiebren Hogerhuis is in 1948 als laatste van de gebroeders overleden Hij was toen 84 jaar. De pogingen om tot postuum eer herstel te komen, die vorig Jaar wer den ondernomen, zijn om juridisch- techmscne reden van de hand gewe zen. De Verkeerskamer van de recht bank veroordeelde de 29-jarige chauffeur J. E. T. uit Rotterdam tot 7 dagen onvoorwaardelijk. Hij had met zijn auto op de hoek van de Oost zeedijk en het Oosteinde* de bocht zo groot genomen, dat hij een 65- jarige wielrijder aanreed. Deze man werd dusdanig gewond, dat hij naderhand aan de gevolgen overleed. Te beginnen In 1958 zullen grote stukken van oud-Rotterdam onder de slopershamer verdwijnen. B. cn W. van de Maasstad hebben de raad een aantal saneringsplannen voorgelegd, waarvan het laatste pas na 1980 vol tooid zal zijn. Onder de wijken, die in de loop van de komende jaren zullen ver dwijnen, behoren het stuk oude binnenstad tussen Hartmanstraat, Witte de Withstraat. Binnenweg en Eendrachtsweg, het centrum van het Noordereiland, een deel van de Oranjeboomstraat en de Rose- straat en een gedeelte van het be kende Crooswijk. Na 1972 komen o.m. oud-Overschie, oud-Delfshaven en Kralingen-West aan de beurt. Deze afbraak hangt samen met de nieuwe oeververbindingen, waarvoor grote en ruime toegangswegen ge schapen moeten worden. De kosten van de eerste vier fasen van het saneringsplan zullen onge veer 250 millioen gulden bedragen. De helft daarvan wordt waarschijn lijk door het rijk vergoed. 6 December Engels pond 10.62—10.63 Amerik. dollar 3.82Vi«3.82"/i« Franse franc 1.0810—1.0830 Belgische franc 7.59 Vi—7.60 H Zwitserse franc 86.6786.77 Zweedse kroon 73.0873.18 Duitse mark 90.3490.40 Deense kroon 54.91—55.01 Noorse kroon 53.0653.16 Zwitserland (vrij) 89.21—89.31 Canada 3.82 3.82% Italiaanse lire 60.31—60.41 Argentijnse dollar 3.76Vé—3.77)4 Japanse dollar 3.77—3.78 Turkse dollar 3.79%—3.80% In het Burgerlijk Wetboek, dat dateert van 1838, is vastgelegd, dat de gehuwde vrouw niet zelfstandig elke rechtshandeling mag verrichten. Zij is daartoe niet bevoegd in juri dische stijl gezegd niet bekwaam. Dit is eveneens het geval met minderjari gen en onder curatele gestelden. De getrouwde vrouw moet voor het ver richten van bepaalde rechtshandelin. gen de toestemming van haar man Dinsdagmiddag heeft op „Croos wijk" te Rotterdam in alle stilte ep eenvoud de begrafenis plaatsgehad van wijlen de heer E. den Hoed, die in het Schiedamse verenigingsleven een grote plaats heeft ingenomen. Er waren op de begraafplaats enige ver tegenwoordigers van Schiedamse or ganisaties aanwezig. Bij het graf is op verzoek van de familie niet gespro ken. Het Leger des Heils houdt Don derdag een bijzondere adventsdienst in het gebouw Lange Haven 27. Deze dienst zal geleid worden door majoor en mevrouw DrentjeHaas. Muzikale medewerking wordt verleend door het muziekkorps o.l.v. kapelmeester A. v. Gulik en het zangkoor o.l.v. du heer O. Krommenhoek. De dienst vangt aan om 8' uur n.m. Een caféhouder aan de Hoogstraat had gisteravond enige tijd na, zons ondergang de Nederlandse driekleur nog aan de gevel hangen. Dat was niet bepaald een eerbetoon aan onze vlag, want men behoort de driekleur voor het donker binnen te halen. Dit schijnt een voorbijganger een doorn in het oog te zijn geweest, althans de caféhouder bemerkte later dat de vlag was verdwenen en dat de vlagge- stok was gebroken. Het is van „De Kindervriend" een goede gewoonte geworden elk jaar voor de jeugd uit de buurt van de Kreupelstraat een Sinterklaasfeest te organiseren. Ook Dinsdagavond in de zaai Liberty zagen de kinderen van zes tot dertien jaar de stoomboot weer uit Spanje komen. Onder leiding van de dame's J. Ver- boon en J. Sparla hadden enkele jon gens en meisjes grappige voordrach ten ingestudeerd, die zij nu aan hun kameraadjes lieten horen. De heer B. Löke droeg door middel van zijn accordeon bij tot verhoging van de feestvreugde. Het spreekt wel haast vanzelf, dat de grote kindervriend Sint Nicolaas en zijn zwarte helper nog even kwa men aanwippen. Uiteraard hadden ze voor elk kind wat lekkers en speel goed meegebracht. Het architectenbureau Swaneveld en Goslinga te Rotterdam heeft na mens de Eerste Ned. Fabriek van Ma nometers te Schiedam het bouwen van een bedrij fsperceel aan de Jan van Riebeeckweg te Schiedam on dershands gegund aan aann. bedrijf Van der Vorm N-V. te Rotterdam voor 362.000. Geboren: Margaretha J M, d v Th J Windhorst en C Putter; Gerhard J, z v G J Huigen en G Könemann: Helena Maria E, d v A J A Veldman en S J van Dam; Johanna MO, d v A J den Hond en J Rollof: Joyce J M, d v A P E Huijbregts en J G Heerschap. f HOGE PRIJZEN --PjwJV ƒ1500 3597 7GSS 13964 ƒ1000 11723 12700 19448 19925 20325 21641 ƒ400 2367 10385 15799 16590 ƒ800 2070 3070 3931 4224 4994 5397 6660 666S 7027 7131 7163 7677 7S61 80O3 10301 10328 10676 11159 11331 11349 12581 12613 13476 15510 16138 16397 16S70 17647 18122 18189 18200 1S700 1S744 19042 20135 20166 21232 PRIJZEN VAN ƒ30 1054 060 116 34S 371 471 516 647 722 750 770 827 841 980 2143 240 403 546 552 563 597 699 729 768 891 3095 100 111 125 166 206 279 365 378 384 387» 531 685 707 805 812 828 837 880 912 943 977 4137 521 528 605 791 793 5020 218 233 243 302 416 477 554 598 645 771 775 S92 952 6093 312 356 393 500 700 824 868 041 7192 372 556 623 733 761 8007 118 175 196 265 325 333 374 405 474 495 684 830 865 945 964 9129 189 463 493 525 627 700 943 10053 531 655 722 757 762 840 90S 11000 11157 167 242 262 339 414 521 608 789 968 12155 252 304 392 568 765 797 878 898 941 97** 13004 007 157 303 344 366 3S1 399 412 454 493 666 751 864 871 14156 231 495 662 725 764 958 15022 137 16S 204 295 322 364 603 701 725 815 819 827 852 16007 096 141 151 338 424 544 606 716 856 873 906 985 17U35 149 191 202 247 303 319 329 359 577 689 707 964 991 18076 214 293 481 524 533 648 728 773 946 981 994 19161 181 335 449 509 551 560 566 623 662 772 850 860 S95 928 935 966 20002 019 034 089 228 256 340 371 410 426 474 500 511 525 546 579 597 673 714 729 85S S63 973 21019 453 513 656 816 880 1013 105 140 142 163 195 256 269 28S 305 320 326 336 339 365 470 475 488 517 527 555 5S1 610 660 6SG 696 725 728 738 743 761 S64 909 926 92S 2000 2039 142 177 178 207 211 236 284 294 352 354 405 424 441 454 507 515 555 655 665 718 772 777 7S2 S24 825 S44 845 863 886 924 925 930 968 970 984 999 3000 3038 052 ÜS8 094 103 173 200 215 260 263 2S5 301 350 399 419 511 543 556 562 569 583 635 639 759 762 782 811 83S 921 947 953 4022 036 041 113 131 151 164 176 203 225 25U 279 303 315-347 352 378 401 439 486 535 572 601 610 612 715 716 733 752 758 759 771 777 810 813 817 856 872 875 911 924 929 942 989 5000 5005 028 086 131 143 169 180 203 239 270 291 336 350 4.04 469 499 535 536 556 567 669 712 757 SIS S67 868 870 929 939 941 6021 027 038 053 067 168 200 210 294 322 349 363 416 464 479 493 511 585 631 646 678 679 732 751 S19 823 S52 858 906 948 959 971 7005 014 015 016 018 024 048 071 073 186 263 278 318 ,346 393 395 410 416 425 484 485 551 554 609 626 633 651 655 673 719 735 737 742 753 764 768 812 832 898 957 961 962 963 973 8015 034 060 083 113 176 213 246 255 309 344 375 428 430 442 466 505 528 531 532 577 582 614 633 644 646 649 660 683 700 792 839 851 856 886 892 893 928 941 981 D006 025 064 065 071 115 194 227 344 362 372 381 382 414 418 486 492 507 535 555 571 5S2 599 603 606 616 654 732 752 754 794 S54 880 913 919 925 937 947 969 979 980 985 10074 07S 125 147 180 241 247 258 259 306 307 343 353 41S 460 503 550 574 5S2 596 598 667 769 772 810 811 S27 885 390 904 915 936 958 991 11001 027 171 174 184 191 226 277 299 309 311 314 315 329 384 385 399 408 462 514 NIETEN 573 616 634 644 646 681 683 739 748 764 782 790 791 796 803 830 832 855 871 889 899 910 916 120S9 109 136 139 143 191 214 229 264 298 3G0 315 331 332 373 381 401 442 506 599 691 751 796 79S 805 81G 817 825 S31 841 846 SSO 903 924 932 991 1S005 103 135 143 160 134 186 215 225 228 272 230 314 358 431 432 457 509 516 532 550 556 629 685 743 875 897 928 949 963 14006 008 010 016 045 056 063 074 089. 104 133 203 262 304 333 375 3S8 400 471 501 536 560 564 609 703 730 737 744 S08 829 836 902 932 933 939 963 15034 053 054 084 118 121 141 183 193 217 224 229 237 259 265 310 356 390 459 493 506 541 560 579 586 606 634 670 680 6S7 772 782 788 795 801 812 848 894 918 957 976 997 1G094 215 229 231 267 277 287 2SS 293 306 340 363 417 468 507 539 551 559 570 576 598 673 695 705 717 732 733 737 798 806 846 866 875 921 951 966 973 17008 076 106 132 137 160 196 242 264 267 352 389 412 427 445 517 543 563 583 5S5 602 623 639 664 668 721 726 S06 809 816 831 837 873 891 905 921 948 935 958 971 974 999 18052 068 114 234 238 266 276 285 296 326 327 333 337 3S9 414 468 489 514 529 536 543 550 551 577 592 596 607 615 623 635 637 658 705 784 886 923 945 975 987 995 tö020 061 09S 128 155 169 177 194 233 239 356 375 376 378 398 412 415 419 420 433 439 522 542 667 673 677 695 762 776 777 784 802 805 878 882 944 947 975- 979 982 20005 051 146 176 193 204 212 320 356 416 444 449 453 502 503 518 575 580 624 647 687 703 749 777 781 820 861 896 965 983 21025 037 041 047 066 109 141 143 152 153 177 200 211 326 333 362 391 446 472 490 506 530 540 586 618 630 643 688 699 70O 746 75S 766 818 900 960 967 970 984 998 Correctie: Eigen geld: Toevoegen 4390, 15493. 15935. 20356. Nisten toevoegen: 3449, 11411, 11433 Deze UJst wordt gepubliceerd onder voorbehoud van eventuele sein- ot zetfouten hebben. Ter illustratie zij vermeld, dat zij bijvoorbeeld geen huurkoop overeenkomst mag sluiten. Natuurlijk gaat dit niet voor elke handeling op. Zn neemt de Wet zon der meer aan, dat de vrouw voor de dagelijkse uitgaven betreffende de huishouding de toestemming van haar man heeft. En zo zijn er nog enkele gevallen, waarbij de vrouw juridisch wel handelmgsbekwaam is. Indertijd heeft de Nederlandse re gering enkele deskundigen belast met de herziening van het in veel opzich ten verouderde Burgerlijk Wetboek. Eén der voornaamste wijzigingen, waarmee de gehuwde vrouw te maken krjjgt, is deze: wanneer één der echtelieden iets op afbetaling wil kopen, zal ZOWEL DE MAN ALS DE VROUW dc overeenkomst moeten ondertekenen Een en ander vertelde mevrouw Ter Heege in haar lezing, die zij op bij zonder duidelijke en boeiende wij re wist te brengen. Na afloop was er gelegenheid voor de dames tot het stellen van vragen. filmdienst van de Nederlandse Verbruikscoöperaties vertoonde een rolprent, die verhaalde van de 28 we vers van Rochdale, die de grondslag hebben gelegd Voor de huidige ver bruikscoöperaties. Voorts hield de heer A. Bakker, voorzitter van de propaganda-commissle van de Schie. damse verbruikscoöperatie „Door Eendracht Sterker", een propagan distisch praatje. De avond was met een enkel woord ingeleid door de afdelingsvoorzitter van de C.V., me vrouw M Smid-Huizinga WAALHAVEN ROTTERDAM, 6 December. Fruit (resp. St A. St B riH 2. K.): Jonathan 45 51, 3638, 28^35, 3646, 2335 32 rr19 Orange P 87—89. 80— jj5, 7888, 5259. 4048, 6068 .2.Sterappelen 61—70, 51-^-63', 42—43, 08—65, 46—49- Goudrelnetten 4245 4154' 40—37 28—37, 20—35* 28—50: b' Alex Lucas 4047 39—44 32 —38. 30—38, 24—30. 30—36: Zw. Wijnpeer 34—36, 27—30, 20—24. 24—27, 16—19, 20—28: Com-' essecieParis 35-37, 32— \r, r S', 17—30. Druiven: Alicante .41,65. alles per kg. Groenten: Andijvie 2043, groene- kool 7—13, gelekool 5—8, rodekool 5 —8, prei 11—17, waspeen 16—17, spruiten 1743, boerenkool 48, ulf;? 28 per bloemkool A 20 "T4-. B 9—31, knolselderij 714 per 3 out; selderij 5,i07,20 per 100 bos; aardappelen 7,80—9 per 100 kg; gr. peen 61-3, witlof 4465, kroten 510 Per kg.

Het Vrije volk | 1955 | | pagina 1