Kunsthandel vormt schakel tussen atelier en Expositie Krijn van Dijke in CCC geopend Voor Dordtse rechtbank Tien dagen uit cel; weer misdragingen VOGELS IN NOOD Elfstedentocht - ijs ziet er prima uit! de (Beste (Bromfiets I.D.W. H. B. MATTHIJSSEN J. ENGELEN Vijftig jaar lief en leed ÜÏTtiÉT RpLPRENTENBOEK Wat er zo al te doen is Uit dagboek van de politie ityfans cadeau Winston toestel in - toestel uit Geervliet en het Botlekplan Is universiteit in Rotterdam verantwoord? Jubileumspel van het NVV in Stadsgehoorzaal chiedammers onderelkaar Artsen op zondag Predikbeurten Burgerlijke Stand Wereld vrouwengebedsdag in Schiedam I Met Ingang van vandaag kunt u in het Cultureel Contact Cen trum in Schiedam een collectie schilderijen bezichtigen van de Rotterdamse kunstschilder Krijn van Dijke. Vrijdagavond heeft de conservator van het Stedelijk museum, de heer D. Schwa- germann de tentoonstelling, die tot en met 3 maart wordt ge houden, officieel geopend. De belangstelling voor de korte plechtigheie was groot té groot bijna voor de bescheiden ruimte, waarin de expositie is ondergebracht. Passage, t/m donderdag. De film „De glorie van. het leven" is gemaakt naar de „best seller" „Not as a stranger" van Morton Thompson. De intelli gente acteur Robert Mitchum geeft een krachtige vertolking van de jonge arts Lucas Marsh, een eerzuchtig en egocentrisch man, die van elke geneesheer en in de eerste plaats van zich zelf onfeilbaarheid eist. 'n 19 NATTFY v3' Uw maakt 10Ö ?hurcdècftt66$. Bij dteekedic acUUden mi Nu startplaats nog Grote sortering en voorraad bij BROERSVEST 43 - TEL. 67552 - SCHIEDAM Speciaal BERINI-service ll 0 ff HET VRIJE VOLK ZATERDAG 11 FEBRUARI 1956 PAGINA 5 Vindt u het ook niet echt weer om over het weer te pratenOf bekoort u tot de lieden, die het amateur- KNMI-en banaal, dom en onbelang rijk vinden? Bent ti één van de honderden ge zelliger., die in de tram, op straat en in de huiskamer het weder van een hartig commentaar voorzien of acht u de koude luchtlagen, de overdrij vende wolkenvelden en de neerslag beneden uw stand? Wanneer u tot die laatsten behoort, wees verstandig en lees dit cursiefje niet: het gaat over het weer. Uw cursivist maakt namelijk deel uit van ie horde der eerstgenoemden, de broodetende weerprofeten. U ziet, ik verberg mijn gezindheid niet onder stoelen of banken. Waar om zou ik? Niet alleen is het praten over het weer een ontspannend, on schuldig en onderhoudend tijdver drijf, niet alleen is de opmerking over het weer altijd actueel en onder alle omstandigheden te plaatsen en niet alleen kan een beschouwing over de weersomstandigheden een goede aanloop vormen voor een ge sprek, maar tevens is het weer naar alle waarschijnlijkheid het oudste, dus eerbiedwaardigste onderwerp dat door de mens besproken is. Neenl Zullen de banaalvinders uitroepen: het onderwerp dat het in leeftijd wint is ongetwijfeld „de liefde", of „de godsdienst" .of „de kunst" of „de spijsvertering". Ik ben het m'et deze meningen niet eens. Denkt u zich nu eens even in: Adam ontwaakt en ontwaart voor het eerst een medemens: Eva. Denkt u nu dat hij zal zeggen: „Onbekende, ik heb u lief." Of: Mevrouwhoe denkt u over de Dordtse synode?", of „Lieve dame, vindt u Karei Appel een charlatan?", of: „Meid, meid, wat heb ik gisteravond heerlijk ge dineerd." Natuurlijk niet. Zijn eerste opmerking heeft zonde), twijfel het weer gegolden. Adam was natuu, lijk eerst een beetje verlegen, een beetje nieuws gierig verbaasd toen hij in de prille ochtend zijn wederhelft ontdekte Hij zal enigszins aarzelend naar haar toegegaan zijn, uiterlijk onverschillig zal hij een sigaret hebben opgesto ken naar de overdrijvende wolken velden hebben gekeken en langs zijn neus weg hébben opgemerkt: „Hm, we zouden best wel-es regen kunnen krijgen Én toen zei Eva blozendn.aar nee, daar hebben we het niet over. Het ging er mij alleen maar om u te overtuigen van de waarheid van mijn veronderstelling, dat het weder het oucfste, eerbiedwaardigste onderwerp j is dat de homo sapiens ooit besprak. Daarom en niet daarom alleen acht ik diegenen, die het teer als gesprekstof verwerpen, op z'n zachtst gezegd onverstandig. En ten slotte nog dit: zegt u nu eens eerlijk, in ons dagelijks bestaan hebben we uiteindelijk meer te ma ken met, zijn afhankelijker van C: weersomstandigheden dan bijvoor beeld het huwelijk van Grace of de Russische vijfjarenplannen. Tenminste, zo denkt uw cursivist erover, vandaar dat hij het echt weer vindt om over het weer te pra ten.... altijd. De 'heer Schwagermann sprak al lereerst zijn waardering en bewonde ring voor het baanbrekend werk van de heer en mevrouw Van Dijk uit, die met het houden van tentoonstel lingen in hun kunsthandel een cul turele oase scheppen in Schiedam, dat behalve n het Stedelijk Museum en het CCC de Muze van de beelden' de kunst nauwelijks onderdak kan verschaffen. De belangstelling voor de mo derne kunst in onze stad is stij gende, maar nog steeds uitermate gering. Een rede te meer om het organiseren van dergelijke exposi ties te loven. De taak van de kunsthandelaar, aldus de conservator, is allereerst het vormen van een contactpunt tussen het atelier van de kunstenaar en het publiek, de koper. In de laatste ja ren hebben de musea deze taak veel al overgenomen, hetgeen echter aller minst inhoudt,, dat daardoor het be lang van de kunsthandel verminderd zou zijn. De positie van het Cultureel Con tact Centrum n Schiedam is hier een duidelijk bewijs van. Nieuwe vrijheid Als inleiding op het werk van Krijn van Dijke gaf de heer Schwa germann vervolgens een beknopt overzicht van de ontwikkeling van de schilderkunst in de 'laatste halve eeuw. De spreker haalde in dit verband de woorden van Paul Cezanne aan: ,AUe vormen m de natuur zijn te herleiden tot geometrische figuren". Het kubisme maakte door het ana lyseren der vormen, deze vormen vrij, schiep als het ware een nieuwe vrijheid. In plaats van de traditionele pers pectivische ruimte-weergave kwam de kubistische ruimtelijkheid, een nieuwe eenheid van aanvankelijk vooral door hun vormen, later ook door hun kleuren onderling verwan te vlakken. Behalve de vorm en de kleur speelt ook de dynamiek, de ritmische j opbouw van het schilderij, een be langrijke rol. In de onderlinge span- ningen van '-lakken, lijnen en kleu ren weet de kunstenaar het leven, de beweging op heterdaad te betrappen en vast te leggen. Krijn van Dijke. aldus de heer Schwagermann, is een schilder, die met zijn noordelijk, gesloten karak ter, zijn eerlijkheid en zijn fijn ont wikkeld gevoel voor verhoudingen, in zijn werkeneen sobere kracht leggen, een kracht die in de toe komst wellicht beter tot z{jn recht zal komen in muurschilderingen, in welke richting verscheidene van de tentoongestelde schilderijen duidelijk wijzen. Nadat de spreker de tentoonstel ling voor geopend had verklaard, bood de schilder hem als aanden ken een zelfvervaardigde litho aan. Nog geruime tijd bleven de aanwe zigen bijeen en lieten zich door de heer Van Dijke rondleiden langs de geëxposeerde werken. Dinsdag 14 februari herden ken de heer D. N. van Tiel (76) en mevrouw C. C. van Tiel- Doove (73) het feit, dat zij vijftig jaar geleden in het hu welijksbootje zijn gestapt. De heef Van Tiel neemt nog ac tief aan het maatschappelijk leven deel. Als bestuurslid en bode van de Schiedamse af deling van de Algemene Bond van Ouden van Dagen is hij een goede bekende van vele in gezetenen van onze stad. Het gouden echtpaar woont aan de Rotterdamsedijk. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst in Schiedam waar: W. T. Nüenhuis, Burg. Knappertlaan 154, etl. 69880; L, B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067; W. A. de Ridder, Stauhouderslaan 46, tel. 67590. De dienstdoende apotheek is; Fa. Gouka Co., Groenelaan 127, tel. 68035. Van bet agendabureau van de Scbie darase Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens: II februari: Arcade, 20 uur, Schiedam se Toneelgroep Comedia: „SVUde Rozen" van Joh. van Eetcelen. Musis Sacrum, 20 uur, SATV Tot Steun in den Strijd: „Graaf Janus" door Jack Bess. Volks- gebouw, 20 uur, Arb. Muz. Ver. Crescen do: Famlile-eontactavond. Irene, 19.30 uur, CJMV Privosa: Gecomb. cantact- avond, film. 13 febru»r!- Irene, 19.30 uur, Chr. Turn Vei. Juliana: Muziek-toneel. Mu sis Sacrum, 20 uur, RK toneelgezelschap Brederode: Toneel, vastenavondsviering 14 februari: Volksgebouw, 20 uur, Inat voor Arb. Ontwikkeling: Film „Met de Willem Barendsz op Walvisvangst.' causerie door dr. A. Melchior. Irene, 19,45 uur, Ned. Christen- Vrouwenbond: Boek bespreking, 15 februari Maison Westhuis, 14.15 u-, Ned. Ver. vm Hulsvrouwen: Ledenverga dering. Musis Sacrum, 20 uur: Film avond. Irene. 20 uur, Wijkgemeente Wijk V: Het Schled, Toneel brengt „Romance aan de Riviera." Volksgebouw, 20 uur, Alg. Bond Mercurius: Huldiglngs- en be- groetingsavond. 16 lebruan: Passage Theater, 20 uur, Chr. Gymnastiekver. DOK: Uitvoering Musis Sacrum, 20 uur. Volksonderwijs. Toneel, bal. Irene, 20 uur, Wijkgemeente Wijk IV: „Geef mij uw hand," tragedie in 3 bedrijven van Wim Dumont. Dagelijks: Cultureel Contact Centrum van 9 tot 6 uur, 'e zondags van 11 tot 5 uur ('s maandags gesloten): Schilderijen van Krijn van Dijke. Stedelijk Museum van 2 tot 5 uur, woensdag- en vrijdagavond van 7 tot 10 uur „start" en werk van Karei Appel. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. J G Jansen, 5 uur ds. J Gras, H Avondmaal; Nieuwe Kerk 10 uur ds. H W Hemmes, 5 uur ds. A Hoffman; Westerkerk 9 en 10.30 uur ds. J D Smids, 5 uur ds. H W Hem mes; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. A Hoffman H Doop, 7 uur dr. W H Beekenkamp, Delft, jeugddienst. Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds. H J Kater, Amsterdam. Oud-katholieke Kerk, Dam 28, zon dag 10.15 uur Hoogmis; woensdag 9 uur H Mis, Assewoensdag. Baptisten gemeente, Broersvest 53, 10 eri 7 uur ds. J Segaar. Leger des Heils, 10 uur heiligings bijeenkomst, 12.15 uur zondagsschool, 6.30 uur openluchtprediking, G. "Ver- boonstraat; 7.30 uur verlossingssa menkomst. By een spoedoperatie maakt hy echter een noodlottige fout. Ontred derd en gekweld door een schuldbesef zoekt hjj troost' by zyn vrouw, die hy slecht heeft behandeld en die hy alleen maar had getrouwd om met haar spaargeld zijn stadie te betalen. Haar liefde heeft alle beproevingen doorstaan.,.. Vele ziekenhuistaferelen en enkele operaties zijn onder de doeltreffende regie van Stanley Kramer boeiend weergegeven. Monopol e, t.m. Maandag „De man met het litteken" is drie jaar geleden byna gelyncht voor een moord, die hy niet gepleegd heeft. Hy is gevlucht, zyn haa* brengt nem terug naar het dorp. Daar gunt de sheriff hem drie uren om uit te zoe ken, wie er eigeniyk opgehangen moest worden. De op wraak beluste vluchteling slaat niet generaliserend aan het uit moorden, maar brengt als speurder uit een goed detectiveverhaal alle verdachten, aan het praten. De ge spannen sfeer en de zeer menseiyke reacties maken het belangrijkste deel uit van deze film. Dinsdag t.m. Donderdag. „De ijzeren handschoen". Drie Ierse vechtjassen behoren in deze kleuren film tot de aanhangers van prins James Stuart, die probeert koning George I van Hannover van de En gelse troon te verdrijven. De aanvoer der van het trio is Charles Wogan (Robert Stack), een knappe man, vlug met dolk en degen en behendig in het verijdelen van moordaanslagen op zyn heer. Een bekooriyke handlang ster van 's konings spion nr. 1 maakt hem het hoofd op hol, maar wordt zalf ook verliefd en kiest dan de party van de troonpretendent James. Na veei avonturen in Engeland en op het continent mag Charles haar de zijne noemen. Hy heeft prins James zoveel gewichtige diensten be wezen, dat deze hem en zyn twee kor nuiten tot ridder slaat. Het primitieve verhaal is hier. en daar aan de grap pige kant en soms wel spannend. In de afgelopen nacht hebben vijf buitenlandse zeelieden een cafétaria- houder op het Rubensplein lastig ge vallen. Zy eisten van hem dat hy hun acht limonadeglazen en tien croquet- ten gaf. Toen de man protesteerde namen zy de gevraagde zaken onge vraagd mee, Toen de zevenjarige Gerrit p. vrijdagmiddag by de Ooievaarsbrug de sterkte van het ys probeerde bleek dat het niet hield. Een agent van po litie hielp Gerrit door handreiking op het droge. De jongen heeft geen na delige gevolgen van het yselijke avontuur opgelopen. De 69-jarige mevrouw O. V. uit de Aleidastraat is vrydagmiddag om streeks 5 uur bij de bushalte tegen over de Passage door de kou bevan gen en onwel geworden. Zij werd naar het ziekenbus vervoerd, waar- bleek dat zij inmiddels overleden was. Op de Noordvest ter hoogte van de Kethelbrug is vrydagmiddag de bromfietser J. K. uit Schiedam tegen een door de Vlaardinger B. C. B. be stuurde tankauto aangereden. K. verleende geen voorrang. Met een gebroken rechtervoet en wonden in het gezicht is de bromfietsbery- der door de GG en GD naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Toen de zesjarige scholier Gerrit van der V. wonende aan de Parallel weg vrydagmiddag om 15.50 uur zon der voldoende op te letten de Singel overstak werd hy aangereden door een vrachtauto. Met licht letsel is hy door de GG en GD naar zyn woning vervoerd. HET WAS AL GAUW weer misgegaan met A. de J. uit Sliedreeht. Een dag of tien nadat deze 31-jarige dekknecht zes maanden gevan genisstraf had uitgezeten, bezorgde hij de justitie weer werk door diefstal, mishandeling en weerspannigheid. Hij moest zich daarvoor vrijdagmiddag voor de Dordtse rechtbank verantwoorden. De rechters zagen wel in, dat zy j en grepen de oproermaker vast. Daar In dit geval weinig zouden hereiken was deze allerminst van gediend en Advertentie IM. mjrmtcn ':Ii#4:lr I LA Jdéding Olivia de Havilland en Robert Mitchum, de hoofdpersonen in de film ,JDe glorie van het leven" (Pas 's age). run VS> jWAyW-JN met het volgen van de normale procedure, omdat de man voor de dertiende maal terechtstond, zy gingen daarom in op het voorstel van de officier van Justitie, mr, J. E. Visser, om de zaak voor onbepaalde tUd aan te houden. Eerst zal er een psychiatrisch rapport worden uitge bracht. De J. wekte het medelijden op van een vrouw, toen hy daags voor oude jaar dronken door de buitenwyken van Sliedreeht zwierf, zy riep hem naar binnen en gaf hem (aicohol- vnje) drank te drinken. Terwijl hij even alleen werd gelaten stal hy de portemonnaie van de vrouw en ver dween. De portemonnaie bevatte een gering bedrag. De volgende dag zat hy „als rustig burger, edelacntbare" in een bus. Een buschauffeur, die hem kende, zag hem en vroeg; „Zo, ben je weer vry?" „Ja, gelukikg wel." was het antwoord. De chauffeur, die als passagier meereed, zou toen, volgens De J. hebben gezegd: „Ze hadden je er tien jaar moeten houden." De chauffeur zelf heeft dit echter tegen over de politie ontkend. In elk geval waren bü het verlaten van de bus de moeilijkheden begon nen. De J. had de chauffeur een vuistslag in zyn g zicht gegeven; „ik kon me niet meer bedwingen," be kende hij tegenover d». rechtbank.] Wat niet ter sprake kwam tijdens deze zitting was de wilde jacht dwars door de gangen cn zalen van het Sliedrechlse ziekenhuis. De chauffeur was daar naar binnen ge vlucht, maar hij kreeg de woedende De J. achter zich aan, die ook toen niet vry was van drank, zoals hy voor de rechtbank verklaarde. Een brigadier en een agent van politie waren intussen gealarmeerd hy verzette zich rukkend en trap pend. Zo voegde hy een nieuw straf baar feit aan de andere toe. Wat van dit alles het gevolg moet zijn zal de rechtbank dus later uitmaken. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: De glorie van het leven (18 jr). MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: De man met het litteken (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: „Start", werken van Karei Appel en doeken van Sia Bakema. CULT. CONTACT CENTRUM. 9—8 u.: Expositie werken van Krijn van Dijke. Apotheek: M. M. H. Evers, Lange Haven telef 63242,. tot 13 uur. 81. Advertentie LM. Sl.echts/i8 bomen.U hebt ze zó!. GEBOREN: Franeina. d v F L Ru seier en G Lupker; Peter z v N de Kort en M v d Berg; Petrus J K z v F Zilver en R v d Ven; Geerfcruida A M, d v O A de Vette en P L Kerk hof; Petronella, d v W Nysy en M Ploos van Amstel; Ernestine, dvDA Buschkens en E J van Drute. OVERLEDEN: PSJ van den Oever 79 j; M Schewe 75 J vr v A A van Leeuwen. Xn het gebouw van de Nederlandse Protestantenbond in Schiedam wordt vrendagavond. 17 februari een byeen- komst belegd ter gelegenheid van de Vrouwenwereldgebedsdag. De liturgie voor deze dienst Is op- gestedl door Indiaanse vrouwen uit Arizona in Amerika en heeft tot on derwerp: „Eén kudde, één Herder". De by eenkomst begint om 8 uur. Het ijs is best! Dat Is de algemene indruk die wij kregen toen wij gistermiddag informaties inwonnen naar de toestand van het ijs op de route van de Elfstedentocht. Enkele gedeelten zijn nog jammerlijk slecht en zullen menige Elf- stedenrijder de tanden op elkaar doen bijten, maar andere stukken van de 200 km lange route zien er voortreffelijk uit. IN DE WATEREN rond het ren. Ook de waterpolitie van Dor- Eiland van Dordrecht heerst een drecht wil zich inspannen om te noodtoestand onder de watervo- voorkomen dat er in de vogelwe gels. Reeds zijn er vele van hon- reld een ramp gebeurt, eer omgekomen en wanneer de Zij heeft reeds met succes een vorst aanhoudt zat hij onder het beroep gedaan op verschillende gevleugelde volkje nog meer graanhandelaren. Doch ook is de slachtoffers vragentenzij de hulp nodig van de bevolking van mensen te hulp komen. de stad en de omgeving. Het is de Bij duizenden komen watervo- bedoeling, dat er graan, hefsi gels uit noordelijke landen deze gerst, wordt gebracht naar de kant uit De winter heeft hun be- verzamelplaatsen van de water- staan daar onmogelijk gemaakt vogels, hoe meer hoe liever, want en nu zoeken ze open water op. de dieren zijn zeer talrijk en zeer Ze strijken neer in de rietstroken hongerig. van het Nederlandse rivier enge- Wie graan heeft af te staan bied en op de begroeide zandpla- kan zich vervoegen bij het bureau ten in het Hollandsch Diep en de van de waterpolitie aan de Mer- Biesboschwilde zwanen, lepe- wekade te Dordrecht, vlak naast laars, eenden, ganzen, meerkoeten reigers Zolang er open water in buurt is trekken de vogels niet verder, al vinden ze dan ook op de gorzen en zandplaten in de grond geen voedsel meer. Maar het gevaar bestaat, dat ze bij aan houden nan het winterweer geen kracht meer kunnen opbrengen om verder te vliegen. de ingang van de Wijnhaven, te lefoon 8192. Hoeveelheden, die moeilijk versjouwd kunnen wor de den, kan mem thuis laten afhalen. Vanzelfsprekend is ook geld bij zonder welkom. De waterpolitie zal er graan voor kopen en het zo dikwijls als mogelijk is naar de hongerige vogels brengen. Vele kleintjes maken een grote. Bij dragen. worden gaarne in ont vangst genomen op het bureau De Rijkspolitie te water is op van de waterpolitie en op de ver- het ogenblik, in samenwerking met schillende dagbladkantoren in de vereniging tot bescherming van Dordrecht. vogels, onder meer op het ÏJsel- meer in actie om de vogels te roe- Helpt de watervogels en doet het snel! Wat de stormachtige wind in de eerste dagen van deze schaatswinter aan het ys verwoestte, maakte de dooi aan het begin van deze week weer goed. De hogere temperatuur bracht liters water op het fis en al dit dooiwater vulde keurig de kuilen tussen de duizenden bobbeltjes. Toen de dooi daarna week en het opnieuw stevig vroor, vonden de Friezen tot hun blijdschap een prachtige harde ysvloer, zonder on effenheden terug. De rapporteurs van de Friese Elfstedenverenlging gaven geestdriftig het nieuws door. Er zyn uiteraard nog verscheidene slechte stukken en nog enkele byna onberü'dbare gedeelten, zoals het Wijokeler Hop op het Slotermeer en de Luts, tussen Balk en Klppenburg In Gaasterland, waarvan het ys ten dele is vernield door fietsers die deze vaart jilst in de dagen van dooi als ryweg gebruikten. De finishplaats en de startplaats aan het Van Harinxmakanaal be zorgen de organisatoren overigens nog de meeste hoofdbrekens. Nog steeds heeft het ys op het Van Ha rinxmakanaal nog niet een voldoen de dikte bereikt om de duizenden deelnemers te kunnen dragen. „M&ar dat," zo wordt er nu in Leeuwarden geredeneerd, „komt in de komende dagen ook nog wel voor elkaar. De wind zit in de goede hoek, de vorst biyft, de Elfstedentocht gaat door!' Sir Winston Churchill heeft giste ren op reis van Nice naar Londen de ene vertraging na de andere ge had. In Nice zou hij op een Britse tweemotorige Elizabethan stappen, maar de machine kwam niet op dagen. Na vertrek uit Rome was een storing ontdekt, die het toestel dwong terug te keren. Een andere Elizabethan werd Inge legd, Deze, met Churchill aan boord, moest in Parijs een noodlanding maken, omdat er Iets haperde aan het toestel. Na een half uur vertra ging werd de reis voortgezet in weer een andere Elizabethan. De burgemeester van Geervliet, mr. J. H. Vijgeboom, heeft donderdag avond in een vergadering van de ge meenteraad een beschouwing gegeven over het Botlekplan, De ontwikkeling van het Botleggebied zal zich sneller voltrekken dan werd verwacht, zo zeide hy. De uitbreiding van de Rot terdamse gemeentegrenzen brengt al lerlei problemen met zich, waarby ook Geervliet is betrokken. Burgemeester Vygeboom noemde het dan ook een gelukkige gedachte van Rotterdam om een aantal ge meenten (waarby ook Geervliet) die betrokken zyn by deze uitbreiding van havens enz. uit te nodigen voor een gezameniyk overleg. De burgemeester achtte het in het belang van een juiste ontplooiing van net Botlekgebled gewenst, dat Geerviet toegeeft aan de Rotterdam se verlangens ten aanzien van de loop van het Hartelsekanaal. Er is ook hierover overleg gaande. Grens correcties zullen daarby onontkoom baar zyn. Commissie ingesteld B. en W. van Rotterdam stellen het byzonder op prys een antwoord te ontvangen op de vragen of een te Rotterdam te stichten universiteit op zich zelf levensvatbaar en in het kader van het gehele hoger onder wijs hier te lande verantwoord kan worden geacht. Daartoe heeft het college een com missie in het leven geroepen,die van de vraagstukken studie zal maken. Burgemeester Van Walsum Is er de voorzitter van, vooraanstaande figuren uit de kringen van het hoger onderwys zü'n lid van de commissie, wy noemen prof. dr. O. Bottema, rector magnificus van de Technische Hogeschool te Delft, prof. mr. L. J. Hymans van den Bergh, hoogleraar aan de ryksunlverslteit te Utrecht, dr. H. J. Flieringa, voorzitter van de docentenvergadering van de stich ting Klinisch Hoger Onderwys, dr. J. F. van Moorsèl, voorzitter van de raad van beheer van de Economische Hogeschool te Rotterdam. Bovendien hebben vijf fractievoorzitters van de gemeenteraad een plaats in de com missie. VLAARDINGEN In de Stadsgehoorzaal wordt op 25 februari opgevoerd het NW-jubi- leumspel „Door het donker kwam een wonder." De voorstelling wordt ver zorgd door leden uit Schiedam en Vlaardingen. Het spel werd enige we ken geleden reeds met groot succes in het uitverkochte Passage-theater vertoond. NVV-leden hebben reeds de gele genheid gehad om kaarten te bestel len. Op grote schaal is er gebruik van gemaakt. Er zyn nog enige plaatsen beschikbaar. Bestellingen kan men hiervoor doen by de afdelingsbode. De Vlaardingse NW-leden zullen ook het streekfeest bijwonen, dat ter gelegenheid van het gouden HV7- jubileum op 18 augustus in het Feyenoordstadion wordt gehouden. Uiteraard is hiervoor maar een be perkt aantal kaarten ter beschikking. Wie het feest wil meemaken moet dus niet te lang wachten met de op gave. Dit houdt mede verband met de extra-bussen of treinen, die inge legd moeten worden. Daarom wordt men verzocht uiterlijk op 1 maart by de penningmeester G. v. d. Bos, P. K. Drossaertstraat 22, 'n kaartje in de bus te stoppen onder vermelding van welke bond men lid is en het aantal plaatsen, dat besteld wordt. Het bestuur van de Schiedamse Gemengde Arbeiderszangverenlgiog „Excelsior" verzoekt de leden, on danks het overiyden van de dirigent Piet 't Hart, toch maandagavond sa men te komen in het Volksgebouw. Diversen BEIJERSBERGEN, 7 uur: Fersoneels- avond Ia. Bitter. CHR. SOC. BELANGEN, 2.30 en 7.45 uur: Filmvoorstelling Kefico. ARCADE. 8 uur: Toneelvoorstelling Comedia. MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelvoor stelling Tot Steun in de Strijd. VOLKSGEBOUW, 8 uur: Contactavond Crescendo. MARIJKE. 8 uur: Feestavond drum band Excelsior. BEATRIX. 8 uur: Feestavond PTT- personeelsver. Brocks Vrienden. IRENE, 7.30 uur: Jaarfeest CJMV- Centrum. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 415, 7 en 9.15 uur: De glorie van hte leveu (18 Jr). MONOPOLE-THEATER, 3. 5, T en 9 uur: De man met het litteken (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: „Start", werken van Karei Appel en doeken van Sla Bakema. CULT. CONTACT CENTRUM, 11—5 U.: Expositie werken van Krijn van Dijke. Diversen: LANGE HAVEN 70. 8 uur: Carnavals avond R.K. Instuif. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Semiramls. courtisane van Babyion. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (18 jr). CAPITOL: Het bataljon, der gedoere den. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: 't Nachts op de Boule vards. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr), CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Jacht op het groene vuur. Zaterdag en Zondag 5.30. 7.45 en 10 uur (14 jr). COLOSSEUM*. Haven der begeerte. Zaterdag 2, 7 t. C is uur. Zoed-sg 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (13 jr). HARMONIE: Johnny Guitar. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMISRE: Het meisje van de rivier. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (18 jr). LUTUSCA: Meisjes van Montmartre. Zaterdag en zondag 2, 4-30. 7 en 9.30 uur (14 Jr), METRO: The tall men. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 jr). PRINSES: De witte Non. Zaterdag en zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (18 jr). REX: Om het goud van Nevada. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: To catch a thief. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.) 't VENSTER: Havenkwartier. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (18 jr) VICTORIA: Jacht op het groene vuur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM ZATERDAG SCHOUWBURG. Zuidpleln. GROTE De Schouwapelers met „De twee wezen", 8 uur. LUXOR-THEATER, Kruiskade. Slees- wilk's nieuwste Snip en Snap Revue „Hollandse nieuwe" (....tast toe!), 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Indringers", S u. KRALINGSE VOLKSHUIS, Hoflaan 132. Max Croiset komt met een Tsjechow-programma. 8 uur. EMPORIUM, Kipstraat. Rott. Toneel gezelschap „Door Eigen Kracht", balmasqué, 8 uur. KONLNGINNEKERK. Chr. Oratorium- vereniging „Rotterdam-Zuid", uit voering van de „Hohe Messe", 8 u, ZONDAG AULA MUSEUM BOYMANS. Leo de Vries (viool) en Eduard Verschoor (piano). 2.30 uur. GROTE SCHOUWBURG. Zuidpleln. De Schouwspelers met „De twee wezen", 8 uur. LUXOR-THEATER. Kruiskade. Slees- wUk's nieuwste Snip en Snap Revue „Hollandse nieuwe" (....tast toet). 2 en 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Nieuw Jeugd Toneel met „De beer en de Pasja". 2.30 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Het eeuwig mis verstand", 8 uur. LUXORTHEATER, Kruiskade. Kunstz, Prop. Commissie, film- en concert ochtend, 10 uur. PRINSESTHEATER, Schiedamseweg. Speciale kindervoorstelling. 2 uur. "t VENSTER, Gouvernestraat. Film liga, filmvoorstelling „Faust", 10.30 uur. Advertentie LM. Overal «genten Verkrijgbaar bij fi CELSIUSSTRAAT, hoek P. K. Onneslaan Telefoon 66852

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1