Aan Nieuwpoortweg morgen steen voor drukkeri j Dames van SVC zijn inzinking te boven Uit het politiedagboek Wilde jonge vrouw brand stichten? Suurhofi vecht voor ideaal T m fe'./ï Js? SV* f felfe' Hogere lonen in centrale verwarming' Vrouwengroep PvdA zag film over Kinderzorg Cabaret voor de voetballers Een Russische vluchteling in Vlaardingen Dynamo's naar Rotterdam? Tegen recidivist hogere eis Kunstnij verheid en grafiek in het CCC Scheidsrechters worden getest reeds drommen Begonia 1956 nu al succes Biljartschema is gewijzigd Vrachtauto reed van de Lekdijk JfóSf tl LStudievrienden tonen hun iverk Wisselkoersen Burgerlijke stand natuur sluimert in de knop VOLLEYBAL Het lag op straat die op een Visafslag HET VRIJE VOLK WOENSDAG 21 MAART 1956 PAGINA 5 y~My ^4 Er ligt ook een stukje natuur besloten in de King rol Wanneer U deze opent, kunt U genieten van de weldadige eigenschappen van het edele natuurproduct, waaruit King pepermunt is bereid De natuurzuivere Het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkivikkin Simplex - bromfiets mei Sachs-motor Een winnend team! er zijn daa ,*5£, '#d-$&}?; 3 "/Ir4^ - Xvl >VA v'A'f YY'?A>*ïjsi V Als gevolg van dc invoering van wcrkclassificatie zijn met ingang van S maart de Ionen voor de werkne mers in het Centrale Verwarmings- bedrijf belangrijk verbeterd. Deze verbeteringen zijn in de c.a.o. voor dit bedrijf opgenomen. Boven de nieuwe c.a.o.-lonen, op basis van de werkclassificatie, kun nen de werkgevers voorts een premie van 5 pet. verlenen als beloning voor kwalitatieve en/of kwantitatieve pres taties. De invoering der werkclassifi catie in het Centrale Venvarmings- bedrijf is gevolgd op een soortgelijke reeds in het Joodgietersbednjf getrof fen maatregel. Men verwacht in vak bondskringen dat nu spoedig ook in het elektrotechnisch bedrijf werk classificatie met de daarbij behoren de hogere lonen zal worden inge voerd. Advertentie LM. De Vrouwengroep van de PvdA heeft dinsdagavond een interessante bij eenkomst gehouden in het Volksge bouw, waar een prachtige kleuren film over het werk van de Einderbe scherming werd vertoond. De film „Het Broze Riet" die door de stich ting, de Opbouw uit Utrecht ge draaid werd, laat zien hoe de kinde- ren, in verschillende tehuizen in het land opgenomen, voortreffelijk wor den verzorgd in een omgeving met veel natuurschoon. Na de film las mevr. M. Drukker-v, d. Brink voor uit het boek „Vuurdoop in sehoffies- land" van Juliette Parys. Voorzitster mevr. G. Bos-v. Ringen besteedde in haar openingswoord enige aandacht aan het 50-jarig bestaan van de Kinderbescherming. De voetbalvereniging DUS houdt in zaal Tivoli aan.de nieuwe,Haven vrijdag een contactavond met een cabaretprogramma. Het gezelschap Henk Polder treedt op en na afloop is er 'n bal op muziek van de „Three Theunees", WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 7 en 9.15 uur: Doctor at bc-a (al.). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Helden zonder glorie (14 jr). Apotheek: Firma Jansen, Swammerdamslngel 41, tele£. 67734 en firma Nleuwland, Dr. Wlbautplein 19. telet. 67532. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: kunstnijver heid uit eigen bezit. CULT. CONTACT CENTRUM: Kunst nijverheid en graTlek. Diversen: IRENE: Wljkgemeente wijk V, Illm „De goede aarde", 8 uur. MUSIS SACRUM: Wtlton-Feijenoora brengt: „Blijf zitten waar je", 8 u. ARCADE: Grafische Studiekring, ka lander tentoonstelling met inleiding van L. Schrovers uit Delft, 8 uur. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Doctor at sea (a.!.); 's avonds geen voor stelling MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Helden zonder glorie (14 Jr.). Apotheek: Firma Jansen. Swammerdamslngel 41, teler. 67734 en firma Nleuwland Dr. Wibautpleln 19, telef, 67532. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: Kunstnijver heid uit eigen bezit CULT. CONTACT CENTRUM: Kunst nijverheid en grafiek. Diversen: PASSAGE-THEATER: Jubileumcon cert „Harpe Davids", 8 uur. IRENE: Wljkgemeente wijk IV, film, 8 uur. MUSIS SACRUM: bedrijfsfilm Wllton- Fijenoord, 3 uur, VOLKSGEBOUW: feestavond AMBH en huldiging Jubilarissen, 8 uur. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De prlvé-oorlog van MaJ. Benson, 2, 7" en 9.30 uur (a.l.). CAPITOL: Stad In boeien. 2, 7 eu 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: De afvallige. 2, 7 en 9.15 uur (13 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Alarm In dc Pacific. 5.30. 7.45 en 10 uur 114 Jr). COLOSSEUM: Het recht om geboren te worden. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). HARMONIE: De man zonder noodlot. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr), LUMIêre: Het verloren continent. 2.15, 7 en 9.30 uur (aJ.). LUTUSCA: Kam'zelle Nitouche, 2.15, 7 en 9.30 uur (ai.). METRO: Het meisje van de rivier. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). PRINSES: 'n Meisje In slecht gezel schap. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). HEX: Hoog In het zadel. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA; Paris Canaille. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). "t VENSTER: Doctor in the house, 2, 7 en 9.15 uur (ai.). VICTORIA: De onsterfelijke wals. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). ROTTERDAM 1 WOENSDAG I.ÖXOR-THEATER, Kruiskade. Slees- wijks nieuwste Snip en Snap Revue „Hollandse nieuwe" (....tast toel), S uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. De Hoofdstad-operette met „Hor" meln Lied, Violetta", 8 uur. BEURSGEBOUW, Meent 110. Anti- vivisectiestichting, forumavond, 8 u. - Er wordt in Schiedam flink gebouwd. Terwijl dezer dagen de firma J. v. d. Tempel haar plannen bekend maakte voor de nieuwe Indus triehallen aan de Parallelweg, komt nu de steen- en offsetdrukkerij „Vita Nova" met een bericht dat donderdagmiddag om half vier de eerste steen wordt gelegd voor het nieuwe gebouw aan de Nieuw poortweg ten westen van de Schiedamse Schie. Het bedrijf is nu nog aan de Bak kerstraat gevestigd. De drukkerij zal het nieuwe bedrijf spoedig kunnen openen want voor de officiële steen legging is er al heel wat gebouwd. Vita Nova zal in haar nieuwe druk kerij een speciaal procédé voor ver pakking van levensmiddelen gaan ontwikkelen. De oudste directeur van het bedrijf, de heer J. J. J. v. d. Wa ter, zal de eerste steen leggen. Deze steen is een. lithografische steen zo als steendrukkers die vroeger en ook nu nog wel gebruiken. Hij is kunstig bewerkt door de chef van de steen- drukafdeling, de heer J. Smit. Het gebouw naar ontwerp van de architect P. M. Pol uit Vlaardingen, wordt 30 x 45 meter groot en op de voorzijde staat een verdieping van 40 x 8 meter, waar de kantoren een plaats zullen vinden. De drukkerj- hai heeft een bijzondere constructie en is over de gehele ruimte vrijdra gend (zonder pilaren). Een Russische vluchteling en zijn gezin heeft zich in Vlaardin gen gevestigd. Het is de heer Mi chael Schapkun, zijn Oostenrijkse vrouw Erna en hun drie dochter tjes. De Russische vluchteling is metselaar van beroep. Hij woont in de Francescastraat 32. „I In een etalage van verfhandel G. van Loenen in de Vlaardingerstraat is op het ogenblik een bescheiden ex positie van werk van leden van de amateur-,„,iteken- en schildervereni- ging „De Studievrienden" te bewon deren. Gedurende een maand zullen de amateurschilders daar hun werk laten zien. Het is zeer waarschijnlijk dat een Russische voetbalploeg naar Rotter dam zal komen. Of dat Dynamo's zal zün, is nog niet zeker. Er was indertijd reeds een datum afgespro ken: 13 juni, maar het schijnt dat de Russen na andere plannen heb ben. Het ligt in de bedoeling met enkele representatieve ploegen tegen teams uit Italië, Portugal en Neder land te spelen. De wedstrijd van 13 juni was ge pland in overleg met de Russen. De Dynamo's zouden dan als tegen stander de Braziliaanse ploeg Bota- fogo hebben gekregen. De baten zou den bestemd zijn voor de uitzending van de Nederlandse ploeg naar de Olympische Spelen 20 maart Engels pond 10.64%10,65% Amerik. dollar 3,82%3,83% Franse frank 1,0817%—1,0827% Belgische frank 7,62%7,83% Zwitserse frank86,96%— 83,01 Zweedse kroon 73,28%—73-33% Duitse mark 90,82%—90,87% Deense kroon54,99%55,04% Noorse kroon 53,20—53,25 Zwitserland (vrij) 89.36%—89.41% Canada 3,83%3,83% Italiaanse lire 60,70%60,75% Argentijnse dollar3,79%3,8014 Japanse dollar 3,78"/»3,795/n Turkse dollar 3,79:/i.—3,79'Vn Geboren: Bernard, z v D Samson enHAM Dries: Mattheus, z v J de Rouw en E Zandbergen; Marina C J, d v A van Loenen en C Zagwijn; Pranciscus J A, z v J G M Bakker en C M M Lubrecht; Eduard, z v A Holleman en J M Hoenderkamp, (V. Het is de bedoeling, dat er iedere week nieuw werk komt te hangen, zodat alle leden hun beurt krijgen. ---- - - - - Op het ogenblik zijn er twee fors les over zwak spelende Rotterdamse HVC, dat tegen de felle aanval schilderde portretten van P. Tom-van machteloos bleek. Het eerste dameszestal van dc Schiedamse Valleybal Club SVC schijnt zijn inzinking weer te boven te z"ün, Met 4—0 zegevierde de Schiedamse geschilderde brink. D, Schepen maakte rJge mooie aquarellen, waaronder een ver gezicht op Delft. Ook staan er van hem vlak achter de ruit twee ge slaagde poppen: een muzikant en een oud vrouwtje. De Studievrienden komen gewoon lijk woensdagavond en zaterdagmid dag bijeen om samen de kunst van het schilderen en tekenen te beoefe nen. De plaats van samenkomst is in gebouw Arcade. Zeventien maal is de 52-jarige Schiedammer C. van S. reeds ver oordeeld, Op 28 maart voigt zjjn achttiende vonnis, want woensdag morgen stond de man terecht voor het Haags gerechtshof: in hoger be roep van een vonnis van de Rotter damse rechtbank. Van S, was tot tien maanden, waarvan twee voorwaardelijk, veroor deeld voor herhaalde diefstallen van gietijzeren broodjes, die bij de bouw van de Botlekbrug in Rotterdam ge bruikt werden. Met een vrachtauto had hij in november 1955 het gietijzer (in totaal 8000 kilo) in drie ladingen meegenomen en verkocht. Hij drong zelf aan op een voor waardelijke straf, omdat hij trouw plannen heeft. De procureur-gene raal zag niet veel heil in een geheel voorwaardelijke straf en vorderde twaalf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Het eerste herenteam speelde in Rotterdam tegen leider Rotterdam- Zuid een bijzonder spannende en hoogstaande partij volleybal. De gro tere routine van Rotterdam-Zuid gaf hier uiteindelijk de doorslag. Met 3—1 moesten de SVC-heren beide punten in Rotterdam laten. Heren 2 speelde tegen Smash 2 in Rotterdam een zeer slechte wedstrijd en werd verdiend met 3—1 geklopt. Het tweede dameszestal kwam deze week niet In het veld. Het programma voor zaterdag luidt: HVC—SVC (dames 1); Libanon 2 SVC 2 (heren 2). Advertentie I.M. Een interessante voorjaarstentoon stelling is er van 21 maart tot 21 april te zien in het Cultureel Con tactcentrum. Men exposeert kunst nijverheid voor huis en kleding. Bo vendien is er een collectie grafiek te zien van o.a. v. Kruiningen, Matisse, Picasso en Tanguy. De tentoonstel ling is dagelijks van 9 tot 6 uur te bezichtigen. Op zondag en maandag is het CCC gesloten. Donderdagavond 22 maart, aanvang 8 uur, vindt in de zaal van Chr. Be langen, Lange Haven 70 in Schiedam, een regionale testavond voor voetbal scheidsrechters plaats. Het betreft hier arbiters uit Delft, Schiedam en Vlaardirfgen, De deputatie uit de haringstad bestaat uit de fluitisten Balvers, Keizer, Van Leeningen, Paal vaste en Van der Linden. De voor zitter van de Vlaardingse scheids- rechtersvereniging, de heer A. B. van Steenbergen, is tot jurylid benoemd. Te bevragen bij de vinders: tasje met gereedschap. H. Brökllng, Beijerlandse- straat 41a; blauwe autoped, Glsthoorn, Dorpstraat 1, Kethel; speelgoed-hijs kraan. L. Schonenberg, v. Beverenstrant 42b; boodschappennet. J. v. Diggelen, Prof. KamerUngh Onneslaan 146a: da- mesporu.-rr.onnaie met Inhoud, J. Mole naar. Alb. Thymstraat 26a; portemonnaie met inhoud, B. Durenkamp, Schledam- seweg 205. Kethel; portemonnaie met in houd, R. de Zwart, Hogenbanweg 25b; klnderportemonnale met Inhoud, A. v. Berkel, Nlc. Beetsstraat 31b; damesporte- monnaie met Inhoud, R. v, d. Valk, Boerharelaan 60; grijze halsdoek, I. Donkersloot, Goereesestraat 8; bruin grijs gestreepte sjaal. A. Groenheiden, Strijenscstraat 1; zwart klnderschoentje (L). Koster. Kortlandstraat 16; zwarte gebreide handschoen (R), Postkantoor, Tuinlaan; bruine halsdoek, A, v. M&rle, Lorentzlaan 36c; zwarte regenbroek, H, de Bruin, Lange Achterweg 73; geruite halsdoek, Sj, Klelss, Rotterdamsedijlc 186c; rood kinderhandschoentje (L), F'. SIgtermann, Jullamlaan 04a; vulpot lood, v. d. Horst, P. Potterstraat 15b; ring met sleutels, Zagwijn, Maasdijk 106a; sleutel. B. Markenstein, Rotter- damsedljk 399b; dopsleutels van brom fiets, Monté, Broersvest 82. Dinsdagmiddag om ongeveer half- vijf viel de tienjarige Pranciscus G. C. van de K.O.-laan in 'n vier meter diepe bouwput van de riolering aan de burg. Honnerlage Gretelaan. De jongeman trachtte over een vlonder, die over de put lag, te fietsen. Alles liep echter goed af, omdat hij niets mankeerde toen hij weer uit de put klom. De GG en GD die op waarschuwing te hulp kwam kon weer inrukken. Een elektrische zaag machine in de bouwput werd licht beschadigd. De tachtigjarige heer A. L. uit de Nieuwe Maasstraat kwam bij zijn wandeling over de Maasboulevard ongelukkig te vallen. Hij kreeg een snijwond aan de kin. Een passerende agent legde een snelverband en de GG en GD vervoerde het slachtoffer naar de Noletstichting. Onvoorzichtig oversteken was de oorzaak van een aanrijding in de St. Liduïnastraat. De- tienjarige Jo seph L. liep tegen de rechtervoorzh'de van de auto van de heer J. G. van M. op. Zijn schaafwonden werden ter plaatse door de GG en GD verbon den. VLAARDINGEN De actie van het „Comité school- korps natuurbescherming" van de plantenkweekwedstrijd „Begonia 195$"- kan wat de belangstelling voor deze wedstrijd betreft ge slaagd genoemd worden. De leerlingen van de scholen voor g.l.o. bestelden in totaal 10.500 plantjes. Dit aantal heeft de verwachtingen ver overtrof fen en levert tevens het bewijs, dat het streven van het comité om via het aankweken van liefde voor de natuur bij de jeugd, vernieling van natuurschoon tegen te gaan, de volle belangstelling geniet Op de tentoonstelling, die in begin september a.s. gehouden zal worden, zullen de volwassen plan ten door een jury beoordeeld wor den. Voor elke soort planten zul een aantal prijzen beschikbaar ge steld worden. ROTTERDAM, 20 maart. Aan de visafslag alhier werden 200 kisten Heeft de 25-jarige winkelierster J. de G., thans zonder beroep en wonend te Dordrecht, in de nacht van 13 op 14 november in een pand aan de Ringdijk te Bolnes brand willen stichten of niet? De jonge vrouw vertelde .voor. de Rotterdamse, rechtbank, dat zij alleen maar een paar papieren had willen verbranden. Dé kamer achter de winkel was in vlammen opgegaan, omdat haar voormalige verloofde met lucifers bij de papierbak bezig was. De officier van Justitie achtte echter de brandstichting bewezen en eiste een voor waardelijke straf van zes maanden met drie jaar proeftijd. De jonge vrouw heeft aanvankelijk voor de Ridderkerkse politie en voor de rechter-commissaris te Rotterdam een bekentenis afgelegd, maar na derhand was ze met de andere ver klaring gekomen. Wilde zij bij de eerste verhoren haar verloofde dek ken? „De rol van deze H. is niet te bewonderen," zei de officier, mr. Van de Roemer. „Zijn zaak is nog in on derzoek." De voormalige winkelierster ver klaarde, dat zij die papieren had wil len verbranden, omdat zij haar schuld aan de eigenaresse van de „„w r>„ zaak, een grote grossierscombinatie, warpn- tii mufH?p^l®" niet kon betalen Zij was bang ge weest voor controle. waren: ting middel 2.10—2.25, tarbot groot 2.70—2.80, per kg; schil middel 2831, idem kiein 1924, schelvis middel 2840, kabeljauw groot 3113, wijting 20—33, verse haring 25—27, alles per kist; kuit 0.550.65, per kg. Mr. Van de Roemer was ervan overtuigd dat verdachte in die dagen in grote geestelijke spanningen ver keerde, Mede op grond van het psy chiatrisch rapport en ook door het feit, dat zij bijna twee maanden in het Huls van Bewaring heeft gezeten, wilde hij een geheel voorwaardelijke straf eisen. Uitspraak over een week. Naar wij vernemen zal ook de Schiedammer Ruggenberg deelne men aan de biljartwedstrijden om het kampioenschap hoofdklasse libre 250 caramboles. Er is echter een wijziging in het schema aange bracht. De eerste wedstrijden vinden niet, zoals in het maandblad van het district Schiedam staat vermeld, op vrijdag 23 maart plaats, doch op vrijdag 30 maart. |oen 'Co' Suurhoff in. 1952 draaien. Het was het betoog van zijn lidmaatschap van Turfde de Tweede Kamer en nuchterheid daarbtf niet uit het oog zijn dagelijks werk voor verliest. het NVV opgaf om minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid te worden in het derde kabinet-Drees, had hij een ideaal, dat boven alle an deren op zijn verlanglijstje prijkte. Dat was het iotstandbrengen van een definitieve voorziening voor de oude dag en dat ideaal heeft hem sinds zijn beëdiging als minister geen dag met rust gelaten. Gisteren mocht hfi de voorlopige bekroning ervan beleven, toen hij eindelijk in Het was begrijpelijk, dat de minis ter het teleurstellend vond, dat hjj in zijn rede zoveel aandacht moest Minister Suurhoff zei gisteren sne dig, er geen behoefte aan te hebben, dat uen in de toekomst 'van Suur hoff zal trekken'. Hij vond dat trouwens ook niet mooi klinken. Maar wel eiste hij met reden de verantwoordelijkheid op voor de vormgeving en de indiening van zijn besteden aan allerlei detailkwesties, wetsontwerp. Hij voegde daar echter Tegen het eind van zijn beschouwin gen bracht hij dat gevoel nadrukke lijk onder woorden. Toen vroeg hij nog eens klemmend de aandacht voor de grote betekenis van de oplossing, die door de samen- is aan toe, dat het belangrijkste van alles is, dat de ouden van dagen door de nieuwe wet straks een stapje dichter bij een redelijk bestaan kun nen worden gebracht. In het begin van zijn betoog heeft de minister een uitzondering ge maakt op zijn voornemen geen namen te noemen van mensen, die in de loop der jaren het hunne heb ben gedaan om het probleem van de ouderdomsvoorziening uit de werking van zovelen tot stand gekomen, nadat het meer dan een wereld te helpen. Dat was een heel de Tweede Kamer zijn ontwerp kon halve eeuw onmogelijk is geweest, begrijpelijke en heel billijke uitzon- verdedigen. tot een algemeen bevredigend resul- dering. Minister Suurhoff heeft zich van t&at te komen. Want het is immers lang niet die taak gekweten op de manier, die Toen legde hij de volle nadruk op algemeen bekend, dat de synthese, we van hem Terwacht hadden en het karakter van de oplossing, die die in het wetsontwerp haar defi- die typerend is voor zijn persoon. er nu eindelijk zal komen en die een nitieve vorm heeft gevonden, het Hij sprak drie en een half uur lang, synthese is, een nieuw geheel, waar- eerst is gezien door de heer J. J. A. zonder frasen, maar openhartig en in oude tegenstellingen tussen voor- Berger, die tegenwoordig' een der strijdvaardig, recht op de man af, standers van verschillende systemen directeuren is van het Gemeenschap zonder om enig strjdpunt heen te als beëindigd kunnen worden be- peljk Administratiekantoor. schouwd. Gistermiddag omstreeks kwart voor een reed een vrachtauto met stenen van de Lekdijk af. Het onge luk gebeurde ter hoogte van De Ham, tussen Schoonhoven en Am- merstol. De passagiers van de ach- teroprijöende TP-bus zagen het on geval vlak voor zich gebeuren. De in zittenden van de in elkaar gedeukte ■wagen, de chauffeur en de bij rj der, kwamen met de schrik vr j en liepen met witte neuzen om de ravage heen, elkaar gelukwensend met de goede afloop. In dat slot van zijn rede reageerde de bewindsman ook op het vermaan van de antirevolutionaire afgevaar digde Stapelkamp. Deze had ge vreesd, dat de algemene ouderdoms wet straks zou worden beschouwd als het resultaat van het werk van één partj. De heer Stapelkamp had daarmee uitdrukking gegeven aan gedachten, die o.a. ook in sterke mate in de KVP leven. Men heeft het daar nooit kunnen verkroppen, dat ons volk het van zelfsprekend heeft gevonden, de eerste algemene voorziening in de noden van de oude dag in de wan deling steeds te noemen naar de man, die haar tot stand bracht: Drees. De heer Berger heeft zijn baan brekende werk gedaan als secretaris van het NW, in het kader van de toenmalige Raad van Vakcentrales. Hij was in die tijd lid van de Tweede Kamer, maar gisteren mocht hij daar de verdiende lof horen als toeschou wer. Veerschillende wensen uit de kamer heeft minister Suurhoff met be grip bejegend, zonder tot hun inwil liging te kunnen overgaan. Hij moest zich daarbij op het standpunt stel len, dat diverse verlangens, hoe sym pathiek ook, in andere wetten moeten worden opgelost, omdat zij aan de regeling van het bodempensioen vreemd zijn. Wei verklaarde hij zich bereid het SUURHOFF verlanglijst amendement Van lier (axb.) met een gunstiger regeling van het 'smarte- geld' voor weduwen beneden de 65 jaar in de wet op te nemen. Veel aandacht heeft de minister moeten besteden aan de kwestie van de aanpassing van particuliere pen sioenen. Terecht mocht hij daarbij vaststellen, dat deze zaak buiten de kamer geleid heeft tot een agitatie, die in geen verhouding staat tot de betekenis van het wetsontwerp. Intussen toonde de minister zich er ook over verheugd, dat de discus sies in de kamer op dit punt veel re delijker waren uitgevallen. Zijn na dere verdediging van het beginsel der aanpassing kwam ons zeer over tuigend voor. Tot beslissingen kon men gisteren niet komen, omdat het debat over de verschillende amen dementen vandaag zou beginnen

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1