W. DREES IN 1-MEIREDE anisatie is sterk wil en strijd Uitspraken [Fakkels lichten in de hoofdstad rechtbank Niet slechts terugblik Jonge socialisten vieren 1 mei op hun manier Sportmuziek en spel op koninginnedag aatis pas Indrukwekkende meiviering Boeiende 1 -meiwandeling en geslaagd mmmmi m Nieuws van de PvdA 'i Simplex-fiets Niet verouderd Onderscheiden De Clutemba een succes Deelname aan herdenking ■HM HET VRIJE VOLK WOENSDAG 2 MEI 1958 PAGINA 5 chiedammers onderelkaar j Nieuwe dirigent1 De CJMV-mondaccordeonvereni- j ging Bravo zal donderdag in gebouw „Irene". Nieuwe Haven 155 haar 26e jaarfeest houden. Naast het optreden j van Bravo zullen De vrolijke zwer- j vers van de CJMV Feijenoord en hef Scala-duo uit Rotterdam hun medewerking verlenen. T elevisieclub Deze week twee bijzonder aantrek kelijke kijka vonden: Voetbaltoto Men verzoekt ons mede te delen, dat tengevolge van de radicale wijzi ging in het voetbal-programma van zondag toto-formulieren nr. 24 zijn vervallen. Een volkomen uitverkochte zaal heeft in de avond geluisterd naar de 1-nieircde van dr. W. Drees. In liet met rode tulpen en gele narcissen versierde Musis Sacrum betrad dr. Drees de lessenaar, die geflankeerd was door fleurige meibomen. Op de achtergrond stonden de vaandels der verschillende arbeiders- muziek- cn zangverenigingen en vakbondsvlaggen opgesteld. Dr. Drees memoreerde de strijd van destijds. Hij gaf uiting aan zijn ontroering in de jaren 1903, toen zo velen de strijd tegen ongerechtigheid aanbonden. Men kampte met de zo ver- schrikkelijke maatschappelijke verhoudingen, de volslagen af- wml h» wezigheid van sociale verzekering en de grote tegenwerking op organisatorisch gebied. Collecte militaire fondsen Woningnood Dr, Drees wees in zijn rede op de woningnood, die in vergelijking met 1900, een veel belangrijker onder werp is, ondanks het feit dat het aantal vertrekken per honderd in woners verhoudingsgewijs de helft bedroeg van het tegenwoordige aan tal. De grotere welvaart van nu, de vooruitgang der techniek n de daar mee gepaard gaande ontwikkeling maakten het eerst later- mogelijk tot een betere maatschappeiyke orde ning voor „de massa" te komen. Winst Spanningen Esperanto-agendo i MM§m. „Waarom zouden wij jongeren het meifeest niet eens op onze eigen manier vieren!" Dat was de gedachte,.die leefde onder de jeugdige Schiedamse socialisten, toen de voorbereidingen voor de 1-meifestiviteiten werden getroffen. Pe dag van de a .beid is in Schiedam gevierd met overtuiging en vreugde, met redevoeringen en dansen. De 1-meileuze van de Partij vah de Arbeid werd, voor zover dat mogelijk was, uit gevoerd op 'n wijze die nauw beantwoordt aan haar strekking. Dat de Schiedamse socialisten die strekking begrepen hebben bleek uit de samenstelling van het lmeiprogramma, dat op vele plaatsen in de stad ten uitvoer werd gebracht. 's Ochtends - vroeg al verzamelden zich de deelnemers aan de 1 mei-wandeling bij het punt van uitgang, om onder de instructieve leiding van Schiedams stedebouwkundige, de heer J. M. Horvath, de route te beginnen. Een schat van interessante details hadden zij reeds meegekregen op de eerder gehoud n inleidingsavond; nu konden zij hun kennis in praktijk brengen. Oud en nieuw Onvermoeibaar De deelnemers hebben zich uitge breid laten voorlichten over de stand van zaken van het ogenblik en zij hadden aan de heer Horvath een onvermoeibaar gids. Het was werke lijk een wandeling van ongekende rijke inhoud, geïllustreerd door dat gene wat verteld werd. Kinderfeest In Musis Sacrum vond 's middags een kinderfeest plaats, georganiseerd door de Vrouwengroepen van PvdA en NW. Circa 500 kinderen namen deel aan de AJC-kyaderspelen, Een volkomen rustige zaal volgde ge spannen de filmavonturen van Tin ker, de mijnwerkersjongen. Natuur- iyk werden de kinderen tydens dit feest-op lekkernijen getrakteerd. WSV Flardinga organiseert de avondvierdaagse Ringsteken Ringsteken voor circa 175 kinderen bracht de Warande in rep en roer. Concerten De muziekvereniging Gusto gaf, eveneens 's middags, een concert in de Plantage en het mandolinegezel schap ONT musiceerde in de zieken huizen en huizen voor bejaarden, waar zij warme bijval ontvingen. Sch ooiwedstrijden Uitslagen van sporttoernooi Dodelijk ongeval te Schiedam Excelsiorverleende gewaardeerde medewerking aan het mei/eest. De. zangeressen en zangers in actie. Wat zonde, dachten ivij, om nu ook je schoenen en je trui oranje te laten verven, alleen om koninginnedag nóg uitbundiger te vieren, 't Moet bij strikjes en lintjes blijven want zo'n jtaaie modetinl is oranje niet. '.aar dat hadden we dan \jarkeerd. Die dame met die oranje schoenen en het meisje met de oranje trui gaan met de mode mee. Wij wisten dat niet. tot toe weg wijs werden ge maakt door een ingewijde. Oranje is mode, zoals cognac het destijds was, en antraciet en paars. Dat is och vjel begrijpelijk sij al die buitgenwone kleurtjes ontbrak eigenlijk het oranje. Overigens bleek koninginnedag weer een grote verscheidenheid aan jop- en feestartikelen op te leveren. Werd u ook zo bekogeld met die bal letles aan draadjes? Waarlijk, zo vlogen ons om de oren. Evenals de voetzoekers, kloppertjes en al dat an dere knaltuig. Dan is 1 mei een heel wat bezadig der /eest, maar zeker niet minder rijk ven inhoud. Wie de activciteiten van AJC, 1-mel-c.omitc, NVV-Bestuur der sbond en de Vrouwengroepen van PvdA en NVV hebben gevolgd, zullen dit slechts kunnen onderstrepen. Want telkenjare zijn zij het, die de handen uit de mouwen steken om ons op de betekenis van de dag van de arbeid te wijzen en er vreugde aan geven. Of die vreugde nu is in het hart van da oud SDAP'er of in dat van dc kleuter, die na het zien van de film Tinker in Musis Sacrum met opgewonden gezicht de zaal uitliep en aan de wachtende moeder vroeg: Moe, wanneer is het weer 1 mei? Versteken Carillon Het carillon is de vorige week „ver steken", d.w.z. er zy'n andere melo dieën op het automatische speelwerk gezet. Op het heel uur speelt het carillon uit de Pinkstercantate van Bach- het lied: „Mein glaubiges Herz froh- locket" en op het half uur laat de beiaard de melodie van Gezang 296 (Hervormde Zangbundel) horen. Tevens zal op deze avond de heer A N. van Daalen, die ruim 25 jaar dirigent is geweest zijn functie over dragen aan de heer J. J. Krommen hoek. Vanavond (aanvang 8 uur): Film avond met filmvaria en de hoofd film „Aleeen voor mannen". Zaterdagavond (aanvang 8 uur> Nationaal programma vanuit het Mi nerva-Theater te Heemstede, waarin een keur van Nederlandse en buiten landse artiesten optreden. In de plaats daarvan is gekomen bet formulier nr. 24a. Dit is op de bekende adressen, o.m. net clubge bouw en P. van Eijk, Kethelstraat. vanaf heden verkrijgbaar. Voor de toto van volgende week, nr 25 dus, wordt een extra-jubileum premie beschikbaar gesteld. DE RECHTBANK te Rotterdam heeft vonnis gewezen in de zaak tegen drie Rotterdammers, die be trokken zijn geweest bij diefstallen van koperen en bronzen materialen uit fabrieken aan Noorderkanaal- weg en Schiestraat. De 19-jarige losse werkman H. S. kreeg twee en een b' 'f jaar jeugdgevangenis (eis: twee ,aar>. de 24-jarige kolensjou- j wer M. de J. twee jaar met aftrek (eis: een jaar en drie maanden) en de 23-jarige kolensjouwer M. F. de V. tien. maanden met aftrek, waar van twee maanden voorwaardelijk en drie jaar proeftijd. Tegen De V. was een jaar met aftrek en vier maanden voorwaardelijk geëist. EGENS HELING in deze zaak werd de 58-jarige opkoper S. de W. ver oordeeld tot zeven maanden met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk en drie jaar proef tijd. De eis luidde acht maanden met aftrek, waarvan vier voorwaar delijk. De 30-jarige J. S. werd van heling vrijgesproken. TEGEN MAANDEN met aftrek kreeg de 31-jarige kelner A. H. uit Rot terdam, die ten nadele van een caféhouder duizenden guldens had gestolen. De officier van Justitie had één jaar gevraagd. Conform de eis van de officier werd de kel ner echter ter beschikking van de regering gesteld. I DE KOOPLIEDEN G. G. en A. van der T. uit Schiedam, die een plaat rood koper hadden gestolen, zijn veroordeeld tot negen maanden met aftrek, waarvan drie voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. Men schrijft ons: Nu zaterdag op de bevrijdingsdag de Gezamenlijke Militaire Fondsen hun jaarlijkse collecte gaan houden, waar in ook onze stad betrokken is, beveel ik deze collecte warm aan en doe ik een beroep op de burgerzin van de stadgenoten. Aan de vooravond van deze dag zal het Nederlandse volk weer pos tuum hulde brengen aan hun ge- vallén helden. Ik moge hierbij op het nauw verband van deze hulde en de collecte wijzen. Uw gave, zij moge groot of klein zijn. zal weer worden aangewend om „Wy kunnen nu wel zeggen: Het is' mooi wat we bereikt hebben en tot stand brachten wanneer wij hierop terugzien. Maar het mag daar niet by blijven. Wel kunnen wij moed en vertrouwen putten, doch wy die nen dit dan dienstbaar te maken voor de toekomst.'' Het meifeest is van historische be- Dr. W. Drees tijdens het uitspreken van de meirede. tekenis, altlus dr. Drees, omdat het wijst op de tegenstellingen tussen vroeger en nu en de strijd om ver betering. Strijd om economische vooruitgang ook, die mogelijk is als de arbeid centraal gesteld wordt. Laten wij er ons op verheugen dat er uitbreiding van de 1-meiviering plaatsvindt. Het is mooi, maar het betekent niet altijd winst. Dr. Drees noemde in dit verband de betogingen in Franco-Spanje. de pogingen van het nationaal-socia- lisme van Hitier en de onaanvaard bare militante facetten, die de com munisten aan de 1-meiviering ver binden. Spreker stond uitvoerig stii by de internationale spanningen, die ver oorzaakt worden door hoge schei dingsmuren tussen verschillende lan den, Dit betreurenswaardige ver- schynsel mag ons er echter niet van weerhouden onze verbondenheid en verplichtingen tegenover de achter gebleven gebieden duidelijk voor ogen te stellen. In ons eigen land hebben wy een taak voor de opmars naar betere verhoudingen ie vervullen, en wan neer w(j onze krachten versterken en strijdvaardig zijn kunnen wij streven naar betere verhoudingen. Interna tionaal gezien hebben "wü deze morele plicht, aldus dc minister-president. Met een oproep tot deze strijd vaardigheid voor een hoog ideaal ten behoeve van een gezonde opbouw van onze toekomst en ter vohvaar- diging van de menselijke verhoudin gen besloot dr. Drees zün toespraak. Muzikale omlijsting Het muzikale gedeelte van deze avond- werd verzorgd door de ge mengde zangvereniging Excelsior I o.l.v. de nieuwe dirigent Leo Smit en "net mandoline-orkest La Mati- nata o.l.v. de heer Jung. De voor- treffelyk uitgevoerde liederen cn or keststukken kregen bij het publiek enthousiast onthaal. Otto Sterman droeg voorts proza en gedichten voor o.m. van Adama van Scheltema en Garmt Stuiveling. Na de pauze trad een balletgroep op van de Rotterdamse dansschool van mevr. Netty van der Valk. De avond werd besloten met het zingen van de Socialistenmars. Gedenk dus de collectebus als deze u gepresenteerd wordt. Collectanten kunnen zich dagelijks van 9 tot 12 en van 1.30 tot 5 uur melden aan het adres Nieuwstraat 26, afdeling militaire zaken en op de bevrydingsdag vanaf 8 uur 's mor gens. Ook deze hulp is dringend ge wenst. De burgemeester, mr. J. W. Peek. Jaudon, la 3an de majo. Klu-bves- pero. Pendas sur la muro kaj tiktakas, ce fam.: v, Gink, Ploegstraat 19. Cin ceestanto estas lauvice kdo Nierop. WLmm Een der hoogtepunten van dc meiviering in Amsterdam teas een fakkeloptocht door de dichtbe volkte Jordoan, die de bewoners van deze buurt bijzonder op vrijs stelden. In een stoet, die 25 mi nuten nodig had, om voorbij te trekken, werden ontelbare fakkels meegedragen. De camera schiep dit beeld. Het Centraal Vrouwencomité te Schiedam doet een zeer dringend be roep op alle vrouwen, deel te nemen aan de plechtige herdenking van de gevallenen op vrijdag 4 mei. De deelneemsters worden verzocht uiterlijk 7 uur in ryen van zes, gereed te staan in de Boterstraat. De vrou wen zullen achter de Nationale Re serve aansluiten. De vlaggendraag sters moeten uiteriyk kwart over ze ven bij het monument aanwezig zijn. Koninginnedag zetle in Schiedam in met een muzikale wandeling van drie muziekkorpsen, Harpe Davids, Crescendo en St. Ambrosius. Op de Grote Markt kwamen de korpsen bij elkaar en eik gaf daar een concert ten beste. Inmiddels was het in de Plantage zeer levendig geworden, want naar schatting zaten 1300 kinderen met koude ledematen'. te wachten op Frans Menhuis, die om 10.00 uur toonde hoe je dit moet aanpakken. Zij hebben het meifeest op liun eigen manier gevierd. Dinsdagavond in de Koopmansbeurs. Met een groot bal. De polonaise, waarmee de avond begon, bracht de goede stemming er weidra. The Melody Serenaders o.l.v. P. Voorburg brachten pittige dans- Advertentie I.M. <i u»r door min<ler U trapas cn naven. wr''V'"mPl.tX-CycIo'de- Neen. de beweging is zeker niet aan het verouderen. De heer A. v. d. "Wel, de voorzitter van de NVV-bestuurdersbond. zei het ten overvloede tijdens de opening van- de 1 mei-bijeenkomst in Musis Sacrum. En hy doelde op het bal in de Koopmansbeurs, een experi ment, dat volledig geslaagd is. Hij sprak van de 'groeiende or ganisaties, van het ledental, dat de 132,000 reeds gepasseerd is en van de aantrekkingskracht van de Party van de Arbeid. Schiedam zal niet achterbbjven In de komende verkiezingen, al dus de heer v. d. Wel in zyn wel komstwoord tot dr. W. Drees, en het heeft zich tot taak gesteld te ijveren voor de uitvoering van de 1 mei-leuze: Door maatschappe lijke ordening naar sociale ge rechtigheid en culturele ontplooi ing. muziek ten gehore, waarmee de jeugd al zwierend en schuifelend instemde. Het bal werd een enkele maal on derbroken voor wat visuele nummers. Zoals het optreden van enkele leden van de balletgroep van Netty van der Valk. Hun bydrage tot het dans feest werd zo bleek uit het stevi ge applaus door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Geslaagd warén de oefeningen van de acrobaten en de ritmische groep van de arbeidersgymnastiek- vereniging „ARMA". Natuurlijk mag op een meifeest niet de dans om de meiboom worden vergeten. Deze werd uitgevoerd door de volksdansgroep van de Arbeiders Jeugd Centrale. Rest ons de conferencier te noe men, Henk Voorwinde, die liet blij ken niet op zyn mondje te zyn ge vallen. De feestelykheden werden met een enkel woord ingeleid door Cees Boer man. By KB is de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. toegekend aan de heer E. van Diggelen, chef-huttemeester bü de N.V. Verenigde Glasfabrieken te Schiedam. Via een bezichtiging van de cude binnenstad, de oudste hofjes en alleroudste krotten waar overigens een onverwachtse weldadige rust heerste wandelde men naar Nieuwland. En ook daar boeide Schiedam, nu om zyn grootse uit breiding. Zij hebben stilgestaan by de „hartader" van het nieuwe Schie dam, zü zagen het nieuwe Buurthuis, dat over enkele weken klaar is en geopend zal worden. Waar zich de nieuwe stad al dui- delyk aftekent tegen de horizon, bij de Burgemeester van Haarenlaan en de Vlaardingerdijk, het scheidings- punt tussen oud en nieuw, daar nam men afscheid. Kees Boerman, voor zitter van het 1 mei-comité, legde in zyn dankwoord de volle dankbaar heid van de deelnemers. Dank zij de medewerking van vele kanten is de Clutenba een succes ge worden. Er heerste een prettige stem ming en een groot aantal oud-club- huisleden kwam een kijkje nemen en geld besteden. De 'bruto-opbrengst is 1.6)9,50, De uitslag van de verloting: no. 756 schemerlamp; no. 279 koffiemolen; no. 615 theebeurs; no. 377 schaal: no. 849 auto; no. 392 Donald Duck: no. 137 breinaaldenkoker; no. 838 hond; no. Ill postzegeldoosjes; no. 861 gans. De te raden naam van de pop luidde: Annelies. O De W.S.V. Flardinga organiseert namens de Wandelkring-Rotterdam in Vlaardingen de Avondvierdaagse. Deze sportieve manifestatie wordt gehouden van 10 tot en met 15 juni. Dit jaar wordt de Avondvierdaagse voor de tiende maal gehouden. De organisatoren hopen met een record aantal deelnemers. Men kan zich hiervoor opgeven by W. Vroom, Bin nensingel 153. De geboorte van de Avondvier daagse ligt in de oorlog. Toen de bezetter de Vierdaagse te Nijmegen verbood, omdat de NBvLO geen ge- uniformeerde NSB-ers wilde toelaten. Besloten werd toen in afzonderlyke gemeenten een Avondvierdaagse te houden. Nadien is er geen Avond vierdaagse meer tijdens de oorlogs jaren gehouden. Pas in 1947 kon de Wandelkring-Rotterdam van de NBvLO weer beginnen met deze sportieve wandelmarsen. De kinderen genoten van de grie zelkunsten van Sjefolina, van de capriolen van Fransky (op het slappe kood)en van de vrolijke klanken uit de accordeon die Tonny Bakkenes virtuoos bespeelde. Op Boshoek werden 's middags de finales van het schoolvoetbal- en handbaltoernooi gespeeld. De uitsla gen vindt u elders op deze pagina. Die steekwedstrijden trokken zeer veel belangstelling. In serie A werd 1. H. van Dük; serie B: 1. G. Mole naar; serie C: 1. H. de Jong; serie D: 1. J. v. d. Tempel. Voor rolschaatsen kon men In de Nassaulaan en de Lange Nieuwstraat terecht. Hier stonden voorts behen- digheidswedstrijden op het program ma. Winnaars werden H. Sijgers, E. Smidt, G. Jansen, W. Nefkens, C Hovaart en c. de Brinker; Y. v. 't Hof, P. v. Hoek, T. Spaan. W. Stip ter, W. Sitton en G. Baas. Tot slot van koninginnedag voor de volwassenen een bont programma in de Plantage. Kees Manders, Mieke Telkamp, de Pico's en veie anderen brachten een gezellig programma. Op Hemelvaartsdag 10 mei wordt een Nationale Werkersdag gehouden in het RAI-gcbouw te Amsterdam waar alle actieve en belangstellende leden worden verwacht. De afdeling heeft zich weer aange meld voor deelneming aan de Her denking der Gevallenen op 4 mei. Wie in de stoet wil meelopen (opstel ling 6,457.15), sluite zich achter groep II (Boterstraat, komende via Krvupelstraat) Wie op 13 juni voor een gezins- of familielid bij volmacht zou willen stemmen (of in een andere gemeen te), wende zich zo spoedig (uiterlijk 30 mei) mogelijk tot de gemeente secretarie, of tot het afd.-secretariaat om inlichtingen. Zeker zes tot zevenduizend toe schouwers hebben op koninginnedag «e finales van het schoolvoetbal- en handbaltoernooi gevolgd. Dc gespeel de wedstrijden op dc velden aan de Boshoek waren van aardig gehalte, ondanks een lastige noordwester wind me vooral het voetballen bcmoeilïjk- De wedstrijd RHBS—Ulo-combina tie werd een overwinning voor de eerste; zij wonnen na een actief spel met l—o. Burgemeester mr. J. W. Peek deelde na afloop de prijzen uit ensloot dit 9e schoolsporttoernooi De uitslagen waren: Voetbal LS: le prijs: St Hcnricus- school. .e St Aloysiusschool, 3e St. Thomasschool, 4e Pr Beatnxschool, Troostprijs Goeman Borgesiusschool: Ereprüs: J. Ligthartschool (meest sportieve elftal). Voetbal ULO: W de Zwijger I, Techn.sch II en III; alle drie eerste prijzen; Techn.sch I. W de Zwijger II en VI alle drie tweede prijzen. Handbal ULO enz.; le pr: Huish en ïndustriesch: 2e Mater Dei III- Ie pr Mater Dei I; 2e St-Liduinaschool. Handbal LS: le pr Mater Dei I- 2e Kon Wiihelminasch: 3e St Agnessch; 4e St Willibrordussch. Eerepr (meest sportieve elftal) St Jacobusschool. Uitslagen schoolestafette lagere scholen t/m 13 jaar: 1 St Thomas- school: 2 KI de Vrieseschoo! B3 Erasmusschool A; 4 Gr v Prinsterer- school. ULO 13 t/m 16 jaar: 1, 2 en 3 Wil- srhoniZwÜserschool; 4 Rehoboth-I in zorgwekkende toestand. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 3.15 uur: Het schaap met vijl poten (a.1.1. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 U Young at heart (a.!,). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM 2—5 uu: Mo derne grafiek. Apotheek; Apotheek. Van Westendorp. Singel 83, telefoon 67S74. Diversen: IRENE, S uur: feestavond Oranlever. Gusto, MUSIS SACRUM, S uur: Ver. Glas fabrieken, cabaret. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: N-d Comedic. Van de brug af gezien! MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u Young at heart (a.l.j. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken. van Jan van Heel en moderne grafiek, STEDELIJK MUSEUM 2—5 uu: Mo derne grafl=k. Apotheek: Apotheek Van Westendorp. Singel 83 telefoon 67674. Diversen: IRENE, 8 uur: CJMV Mondaccver Bravo, jaarfeest. MUSIS SACRUM, 3 uur: toneelavond Gem. Tech. Bedrijven. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The man with the golden arm. 2, 7 en 9.30 uur (IS Jri. CAPITOL: Vrouwen en soldaten. 2. 7 en 9.15 uur (13 Jr). CENTRAAL: Zwel blaue Augen. 2 7 cd 9.15 uur (14 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur De klokkenluider van de Notré Dame. 5.30, 7,45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Onderbroken melodie 2. 7 en 9.15 uur (a.i.). HARMONIE: Een meisje in slecht gezelschap. 2, 7 en 9.15 uur (18 !r> LÜMIÈRE: Als mannen kerels zijn. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Simon and Laura, 2 15 7 en 9.30 uur (14 Jr). Pete Kelh''s blues. 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: De heiden zijn vermoeid. 2. 7 en 9.1o uur (18 jr). PRINSES: I!j stierf duizend doden 2.1a. i en 9.30 uur (18 Jr). REX: Tarzan en de duivelin. 2 7 en 9.15 uur (14 Jr). T?^nIA: The !ach'klUers. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). t VENSTER: The constant husband. 2. 7 en 9.15 uur (14 ]r)) VICTORIA: The French line. 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). ROTTERDAM WOENSDAG GR°P SCHOUWBURG. Zuidpleln. Rott. Toneel met ,,Het eeuwlcr mis- verstand. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Haagse Comcdie met ,,'t Is nooit te laat 3 uur. Ecu ernstig verkeersongeluk heeft gisteravond het ieven gekost aan de 53-jarige heer W. F. Schuurman- Hess, Frans Halsplcin 3b. HU over leed in de nacht van dinsdag op woensdag aan een schedelbasisfrac- tuur. De heer Schuurman wilde op ziin bromfiets de Vlaardingerdyk over steken, komende uit de Burgm. Hon- nerlage-Grethelaan. Een uit de richting Vlaardingen komende mo torrijder verleende hy geen voor rang zodat op het kruispunt Rem- biandtlaan teide voertuigen met el kaar in botsing kwamen. De bestuurder van het motorrii- o1!- i 23~iat'ige bankwerker H. Schinkel, Gaiileistraat 6b, werd van zyn voertuig geslingerd en bleef zwaar gewond liggen. Beide slacht- ouers werden naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd, waar de be stuurder van de bromfiets vannacht overleed. De heer Schinkel verkeert

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1