V erwachtingen voor het lager voetbal Willem Ruys' terug van vijftigste reis Pas van de ketting na wederzijdse cautie Contour biedt overzicht van hedendaagse kunst Dit jaarbedaarder* schilders aan bod Burgerlijke stand Hoge straffen geëist tegen juwelendieven svc Twistpartij in café B innenbrandje zelf geblust Feestelijk begroet in Rotterdam Geschept door koplamp Vonnis gehandhaafd Engels fregat op bezoek Trawlvisserij afgelopen WF CONTRA HET STERKE SATURNUS chiedammers onder elkaar Kosteloos inenten Afsluiting van Koemarktbrug Volleybaltoernooi Visafslag Restu ur dersbond herdenkt Uitspraak kort geding ivalvisvaarders: Honkbaltoernooi Pinksterdag Stand Arbeidsmarkt Nieuive industrie in Spaansepolder Jan Jiskoot breekt record estafette 3 x 100 m wisselslag Gevonden voorwerpen HET VRIJE VOLK, DONDERDAG 3 MEI 1956 PAGINA 5 SVDPW krijgt zondagmiddag het vrij sterke 's-Gravendeel op bezoek. De ploeg, waarvan DHS vorige week met 3—2 ver loor. Toch hebben we er goede hoop op, dat de mannen van Door Plicht Winnen het minstens tot een gelijk spel weten te brengen. Die hoop ontlenen we aan de laatste resultaten van onze stadgenoten: een gelijk spel tegen de lijstaanvoerder RCD en een fraaie zege op DEH. De derdeklasser Excelsior 1920 ontvangt liet matige Wester kwartier. Van de ar.dere vierdeklassers spelen DRZ en Schie dam uit, respectievelijk tegen HWD en SMV, DHS is vrij. Stille omgang Duivensport Uit de AJC Afd. Rotterdam Zaterdagmiddag V" OOR DE VIJFDE maal geeft de Contourtentoonstelling in het Prinsenhof te Delft een samenvattend bééld van een aspect van de hedendaagse beeldende kunst. Dit jaar zijn de wat „bedaarder" kunstenaars aan bod, in tegenstelling tot de „wildere" jongens, die vorig jaar om Karei Appel gegroe peerd hingen. Natuurlijk kan een dergelijke expositie niet pre cies door een theoretisch jasje gedekt worden en ook hier schie ten de mouwen tekort en komen er schilders uitkijken, die net zo goed of eerder thuishoorden op de vorige, minder geache veerde expositie. Corneille Ongetwijfeld liggen de kaarten voor Excelsior het gunstigst. Niet al leen staat het er op papier beter voor dan Westerkwartier, maar het heeft de laatste tijd ook getoond over de nodige dosis schotvaardigheid te be schikken. Schiedam en DRZ komen tegen on geveer even sterke tegenstanders uit, zodat moeilijk valt te voorspellen, wie met de punten zullen gaan strijken. Misschien dat de Rode Zonnen het iets makkelijker dan hun stadgenoten zullen krijgen. Wat nu komt hoeft de lezer niet te geloven. Het staat hem of haar vrij ie denken wat hij oj zij wil. Maar wij hebben er zo onze eigen gedachten over. Is het mogelijk dat een zwerm muggen, vliegen of bijen in de hoorn van een telejoon kruipt, zuiver en al leen om het de luisteraar bijzonder lastig te maken. Zou het mogelijk zijn dat deze eerste lentc-achtige meidagen de insekten actief doet worden? Wij moesten gisteren verschillende gemeente-instanties bellen. Wij ver wachtten niets ongewoons. Maar hoe merkwaardigZodra wij door de tele foniste met iemand anders in telefo nisch contact zouden worden ge bracht begon een sinister gezoem. Het leek wel alsof we kunnen die gedachten niet van ons afzetten alsof plotseling snorrende beesten zich tussen ons en de verlangde per soon hadden genesteld. Het was een. soort stoorsysteem. En steeds iveer. ook na herhaald afbreken van de lijn, opnieuw aanvragen en wachten, kwam ons het zelfde geluid tegemoet De telefoon hebben wij ter operatie aan de dierenarts overgegeven. Mis schien weet hij wel raad. Het spreekt vanzelf dat wij die dag telefonisch met de afwikkeling van onze zaken niet zijn geslaagd. Nu maar hopen dat men ons gauw van dit luidruch tige euvel verlost. O ja, het kan na tuurlijk ook wel zijn dat die beestjes in de telefoonhoorns van de desbetref fende gemeentelijke instanties zitten. Als dat zo is raden wij aan met DDT te spuiten. Wellicht kan echter ook een monteur uitkomst bieden! De Algemene Bond van Ouden van Dagen roept alle leden op, deel te nemen aan de stille omgano ter her denking van de gevallenen; aantre den om zeven uur op de oude plaats Boterstraat. Zondag organiseert „De Blauwe Doffer" een nachtvlucht vanuit Nu- mansdorp voor alle georganiseerde dvivenliefhebbers. Zondagmorgen in- korven van 7.30 tot 6.30 uur. Vrijdagavond verzamelen alle bo ven veertienjarige Trekvogels en Rode Wachten om 13.30 uur by het rioolgemaal aan de Marconiweg. Zaterdagmiddag verzamelen alle 'Zwaluwen, Trekvogels en Rode Wachten voor de kinderspelen om twee uur bij het Volksgebouw. In café de Vest ontstond gisteren een twistparty toen enkele jonge zeelieden de boel op stelten wilden zetten. Cafébezoekers, die daar niet van gediend waren, konden de la waaischoppers de deur uitkrijgen, waarop vijf jongemannen op de rui ten begonnen te slaan. Op de Broersvest raakten cafébezoekers en zeelieden slaags, waarbij de 19-jarige stoker J. W. R. boven het linkeroog werd gewond. De vfjf zeelieden wer den naar het politiebureau gebracht. Op vrijdag des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat voor kinderen vanaf 6 maanden oud gelegenheid tot kos teloze inenting tegen difterie, kink hoest en tetanus m het gebouw van de GG en GD, Tumlaan 80. In de eerste klas B speelt WF zon dag om twee uur zijn laatste wed strijd van deze competitie. Op bezoek komt het machtige Satumus. Deze is lijstaanvoerder. Voor WF, dat momenteel de tweede plaats op de ranglyst inneemt, is Saturnus on bereikbaar. Niettemin zullen beide ploegen in dit „duel tussen de sterk- sten" de eer voor zich willen houden, zodat het belooft te spannen aan de Vlaardmgerdijk. Eerste klas A. Ursus ontvangt het" potige Hurricanes. Dat zal zeker geen gemakkelijke strijd voor onze stad genoten worden. Martinit zal wel we ten te winnen van Sportvogels, dat op bezoek komt. Eerste klas C. SFC, dat zich vorige week zo goed geweerd heeft tegen TOGB, speelt thuis tegen het Noor den. Gezien het laatste resultaat re kenen we ook nu weer op een pun tenverdeling. DEMOS ontvangt de hekkesiuiter van C, de Jonge Spar taan. De tweedeklasser Singelkwartier ontvangt het zwakke Activitas, De derdeklasser Schiedamse Boys neemt het in een uitwedstrijd op tegen CH VV. De derdeklasser HBSS, wiens lot van hekkesiuiter bezegeld schijnt te zijn, ontvangst SSS. Onze stadgeno ten zullen wel weer aan het kortste eind trekken. PPSC, in de vierde klas, gaat bij SVOW op bezoek. Hier zit voor de Schiedammers wel de moge lijkheid op een gelijk spel in. In de afdeling Rotterdam spelen GTB en GSS. De „technici" beproe ven hun (nogal zwakke) krachten op DVO '32. De Gusto-mensen gaan naar Rozenburg. Op de Mesdaglaan 10 raakte van morgen vermolmd hout in brand toen een schilder daar werkzaam heden verrichtte. De brandweer stuurde een ladderwagen, maar dit binnenbrandje kon met eigen mid delen worden geblust. De Koemarktbrug zal in de nacht van 3 op 4 mei voor alle rijverkeer afgesloten zijn i.v.m. herstelwerk zaamheden. De afsluiting geschiedt van 0.30 uur tot ongeveer 5.30 uur. Namens het bestuur van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs te Kethel is het uitbreiden van de Koningin Juiianaschool met 3 lokalen enz, aan de Vlaardingseweg te Schiedam ge gund aan de firma Willemse en de Vroedt te Rotterdam voor 97.600, Het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, de trotse „Willem Ruys", is vanmorgen vroeg van zijn vijftigste reis naar In donesië teruggekeerd. Schip, bemanning en passagiers werden fees telijk begroet door pittige marsmuziek van het harmoniekorps van de maatschappij. Op de BK.laan werd gisternacht de 24-jarige steward W. M. aange reden door een personenauto, be stuurd door de heer M. S. mt Rot terdam. Een uit de richting Schie dam komende auto wilde W. M. de gelegenheid geven over te steken en hield vaart m. De achter hem rij dende auto van de heer M. S. week naar links uit. en kon een botsing niet voorkomen. W. M. werd ge schept door de rechter koplamp en op het rijwielpad gegooid. Met won den aan bovenbenen werd hij per GGD naar een ziekenhuis in Viaar- dingen vervoerd. Na behandeling kon hij aan boord van zijn schip terugkeren. De Schiedamse volleybalclub SVC heeft de eerste reeks wedstrijden in 't kader van de nederlaagserie weer achter de rug. Dit keer waren de zestallen van het Rotterdamse Hou Stand in Schie dam te gast: zu moesten m drie van de vier ontmoetingen het hoofd bui gen. Dames 1 zegevierde na spannende strijd met 21. Het tweede dames team, zwak spelend moest beide pun ten afstaan. Met 21 verloren de Schiedamse reserves. Heren 1 overspeelde het zestal van Hou Stand en won overtuigend met 30. Heren 2 won eveneens <21) maar speelde door de zwakke tegen stand, geen goede wedstrijd Vrijdag II mei ontvangt SVC de zestallen van het Rotterdamse ZVC. Betere en spannender wedstrijden kunnen dan verwacht worden. Op die vijftig reizen heeft de „Wil lem Ruys" meer dan anderhalf mil joen kilometer afgelegd en dat is ongeveer vijfmaal de afstand van de aarde naar de maan. Het was 1820 zeedagen onderweg en iedere minuut varen kost alleen aan brandstof vijf gulden. Heden kwamen aan de Visafslag alhier van IJmuiden, Stellendam en elders 250 kisten verse zeevis en 60 kt paling aangevoerd. De prijzen waren: Tong gr 2,25 2,30, midd 2,00—2,30, klein 2,15—2,20, slips 1,801,85; tarbot gr 2,102,20, klem 0,751,25; griet 0,901,10 alles oer kg; schoi midd 27,0031,00, kiein 13 00—18,00; schelvis midd 33,00— 3G,00; kabeljauw gr 33,00—35,00, midd 27,00—31,00. klein 21,00—24,00; ma kreel 15,00—17,00; wijting 19,00— 24,00: verse haring 16,0018,00 alles per kist; kuit 0,45^—0,60, levend? pa ling dik 3,703,90 per kg. De vaandeldragers v&n de bij de NW-Bestuurdersbond aangesloten organisaties worden verzocht om vrij dag te 19 uur aanwezig te zijn bij het monument aan de Gerrit Ver- böonstraat. De leden van de aangesloten orga nisaties die m de stoet willen mee lopen worden verzocht te 18.30 uur aanwezig te zijn m de Boterstraat. Mede namens de Commissie van Herdenking verzoekt het bestuur van de NW-Bestuurdersbond Schiedam de leden stipt op tijd aanwezig te zijn, want alleen dan is het mogelijk precies om ,20 uur twee minuten stilte in acht 'te nemen. Mr. J. van Vollenhoven, president van de Rotterdamse rechtbank, heeft dinsdag uitspraak gedaan in het korte geding, dat voorlopig beslist over het lot van de twee walvisvaarders, die vorige week m Rotterdam aan de ketting zijn gelegd. De president heeft hierbij bepaald, dat beide procederende partijen een bepaalde cautie moe ten stellen, waarna het beslag op de schepen zal worden opgeheven. Aan brandstof verbruikte het schip dus meer dan dertien miljoen gulden. Aan kanaalrechten voor de doorvaart door het Suezkanaal werden meer dan zeven miljoen gulden betaald. De „Willem Ruys" vervoerde in die tijd 87.400 passagiers, die geza menlijk bijna drie miljoen pension- dagen aan boord doorbrachten. Een flink hotel aan de wal heeft daar vijf en zeventig jaar voor nodig De veestapel, die in deze acht jaar werd verorberd, bestaat uit 3680 koeien, 4120 varkens, 1050 kalveren, 3150 lammeren, 405 wilde zwynen. 306 reeën, 85.000 kippen en 51.250 piepkuikens. Sinds december 1947 hebben twee duizend kippen onafgebroken uitslui tend voor de „Willem Ruys" eieren moeten leggen, want de passagiers en bemanning peuzelden bijna vier miljoen eitjes op. Een ijsberg ter hoogte van duizend Domtorens geeft aan hoeveel ijsjes werden gesnoept en dat ter afwisse ling van vijf miljoen kopjes thee en zeven miljoen glazen bier. Er zouden duizend ferme vrachtwagens nodig zijn om alle aardappelen te vervoe ren. Er moesten bijna 300.000 zuigfles sen worden gevuld en 60.000 tafel- tennisballetjes gingen verloren, even als 91.000 borden, 73.450 koppen en schotels en 123.500 glazen. En de vol ijverige perschef Carel Knijff be weert, dat ze in bijna vijf miljoen scherven gingen Op deze vijftigste reis bracht de „Willem Ruys" 998 passagiers naar Engeland en Nederland, van wie 272 kinderen beneden twaalf jaar, zodat aangenomen mag worden, dat de hoeveelheid gebroken aardewerk nog aanzienlijk is gestegen. De voetbal- en honkbalvereniging Schiedam organiseert op tweede pinksterdag op Boshoek een honk baltoernooi. Hieraan zullen deelnemen SVV, RVC, Neptunus en Schiedam. Het beslag op de walvisvaarder „Olympic Challenger" is gelegd door zeven Noorse walvisrederijen, die van mening waren, dat zij een vorde ring van 2.500.000 hadden op de Panamese financieringsmaatschappij .Austral Financiera Commercial", gevestigd te Panama-Stad. Dit schip zou in het vangstseizoen 1952-53 buiten het open seizoen en op ver boden dagen walvissen hebben ge vangen, waardoor voor de Noorse rederijen schade was ontstaan. De Panamese financieringsmaat schappij had na het aan de ketting leggen van de „Olympic Challenger onmiddellijk beslag laten leggen op de ook in de Rotterdamse haven lig gende Noorse walvisvaarder „Kos mos III". De president achtte het in zijn uitspraak geboden dat ter beperking van de schade zo spoedig mogelyk een cautie zal moeten worden ge steld, die hij voor de Austral Finan ciers Commercial op 1.594.000 stel de. De mogelijke schade van de Noorse rederijen schatte de presi dent op 230.000, op welk bedrag hij de cautie stelde voor deze rede rijen. Op 28 maart 1956 stonden inge schreven 108 mannen en 21 vrouwen, van wie er resp. 93 en 6 geheel werk loos waren. Het aantal inschrijvingen geduren de de maand april 1956 bedroeg 107 mannen en 26 vrouwen; geplaatst werden 75 mannen en 14 vrouwen; afgevoerd werden 40 mannen en 6 vrouwen, zodat op 26 april 1956 nog ingeschreven stonden 100 mannen en 27 vrouwen, van wie er resp. 85 en 7 geheel werkloos waren. Gedurende de verslagmaand wer den ontvangen 106 nieuwe aanvra gen van werkgevers voor mannen en 44 voor vrouwen, terwijl op 26 april nog 2055 aanvragen voor mannen en 137 voor vrouwen als onvoldaan ston den geboekt. Voor emigratie werden in april 3 nieuwe gevallen genoteerd en ge vallen werden afgewerkt. Op 26 april waren nog 10 tien gevallen in behan deling. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de rechtbank bevestigd tegen de 39-jarige broodbe zorger G. J. J. S. uit Dordrecht. Het vonnis van de rechtbank luidde één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de regering. S. had in de jaren 1954 en 1955 diefstal, verduistering en heling ge pleegd. De officier van Justitie was van het vonnis van de rechtbank in beroep gegaan. De procureur-gene raal bij het hof had tegen S„ die reeds elf maal veroordeeld is, een gevangenisstraf van drie jaar gere- Ci ui ree rei Kort geleden heeft de raad van Schiedam grond in erfpacht uitge geven in de Spaanse Polder ter be bouwing met z.g. industrieflats, klei ne panden die niet van een étage worden voorzien. Een viertal daar van is aangekocht door de Haagse Confectiefabriek GAZAN N.V. In deze flats wordt een atelier gevestigd, waarin een beperkt aantal bewerkin gen zal worden uitgevoerd. Het hoofd bedrijf blijft te 's-Gravenhage ge vestigd. De plannen zijn in een vergevor derd stadium, doch wachten nog op de goedkeuring door het Ministerie van Wederopbouw. Inmiddels echter heeft het Haagse bedrijf tijdelijk de hand kunnen leggen op een oud ge bouw aan de Nieuwe Haven te Schie dam, dat thans gerestaureerd wordt. Half mei beginnen daar de werk zaamheden, die mede zullen bestaan m het opleiden van krachten m deze voor Schiedam nieuwe industrie. Evenals in Den Haag het geval is, zal in Schiedam naast het normale produktieschema een leerlingenstel sel worden ingevoerd, waarby meis jes van 15 jaar. gesalarieerd, een be- drijfsschool volgen. Daarnaast wor den de leerlingen -op kosten van het bedrijf gedurende twaalf uren per week opgeleid in algemeen vormende vakken zoals koken, hygiëne, kinder verzorging, e.d. aan de Huishoud school. Inlichtingen over dit stelsel, waarbij de meisjes na 10 maanden een diploma na examen kunnen ver werven, worden o.m. gegeven door de Gewestelijke Arbeidsbureaus. Is het dromerig, soms intens door leefd, soms geacheveerd, soms vrij cru, maar altijd boeit het vanuit zijn volstrekt eigen aard. Verderop is o.a. werk van Paul Citroen (twee knapgetekende kop pen), Georg Stahl en Wim Schutz, die fel gekleurde karikaturen van mensen in hun gèwonê doen maakt. Daarbij geeft hij hun schijnheilige, nietszeggende gezichten, die de be schouwer in eèrste instantie dwin gen er meer achter te zoeken, totdat hij dit trucje doorheeft. In zeven zalen hangen nu ruim 200 kunstwerken van 45 kunstenaars en dat biedt een bijzonder boeiend schouwspel van wat er dit ogenblik door de Nederlandse schilders en beeldhouwers wordt gepresteerd. Drie schilders zijn zeer rijk gerepre senteerd: Reinder Drayer, Jef Diederen en Corneille. De eerste zaal wordt daardoor beheerst door een achttal doeken van Drayer. Neo-expressmisme is de naam. die men ervoor uitgevonden heeft. Het zijn zeer kille, streng geo metrische landschappen en een stilleven, soms zozeer beheerst door een welhaast architectonische op bouw, dat ze vlak naast affiches komen te staan en nu en dan maar weinig meer betekenen. In deze zaal vindt men voorts o.a. de veel gela dener primitieve verbeeldingen van Co Westerik, het nauwkeurige werk van de Rotterdammer Dolf Henkes, drie dynamische, felle beesten van Dick Elffers, de wat nadrukkelijke getekende gouaches van Van der Spoel en verrassend sterk werk van de sinds kort in Amsterdam wonen de Duitse Jutta Metzger. Gust Ko mijn, die met twee van zijn „figura- tiefste" doeken vertegenwoordigd is, hoort eigenlijk niet in dit gezelschap, gezien zijn laatste, belangrijker werk. Jef Diederen voert de boventoon in de volgende zaal. Na de weldoor dachte koelheid van Drayer spreekt Diederens warmbloedigheid des te meer. Zijn suggestieve spel tussen het herkenbare en de abstractie, ge voerd met voornamelijk blauw en wit, geaccentueerd door wat steen rood, is overrompelend. Wellicht om dat in zijn landschappen noch de bekoorlijkheid der kleuren, noch het onderwerp, noch de fantasierijke vertaling, die Diederen aan het ge ziene geeft, op de voorgrond treden. Vooral in zijn laatste grote doeken (bijna nog nat) doseert hij al deze factoren in een bijna volmaakt evenwicht, dat het werk tot bijzon dere hoogte tilt. Bij Diederen vindt men verder het aristocratische gevoelige werk van Henk de Vos en een tweetal kleuren- orgies van WU Bouthoorn. Corneille heeft een apart zaaltje met elf schilderijen. Na 1949 is elk jaar vertegenwoordigd tot en met 1955. Het laatste schilderij (Pays A l'aube) is een sterk voorbeeld van Corneilles kunnen. De veelzijdigheid van deze Cobraman blijkt uit vrijwel alles wat hier van hem hangt; soms Hans Petri maakte dit beeld van een Gehurkte man. Het is te zien op de vijfde Contour tentoonstelling te Delft. Geboren: Richard, z. v. B. v. Beek en W. Zeilstra; Martin P., zv. H. Overheul en J. Gerrets; Antonia M., d. v. L, J, Kerkhof en W. M. Hers- bach; Louis G. P. M., z. v. J. A. van Zeijl en J. G. Geurts; Ellen. d. v. EL W. Frank en A. van Haasteren; Mar jan H., d. v. P. C. Veltenaar en A. H. M. van Elswijk; Pieter W„ z v. W. H. Tempeiaar en C. de Neef; Ary, z. v. A. Rademaker en J. Bijkerk; Francisca H„ d. v. M. van Geeren- stein en I, C. Bonnet; Maria P., d v, J. M. Dries en P. M. Etman; Ellen, d. v, M. van Veen en S. Mojel; Dirk, z. v. J. F. Veraart en A. C. Schou ten: Cornelia W., d. v. W. C. v. d, Pluijm en A. C. J M Sunaerman: Martinus, z v. L. Séholten en T. Weij; Marjo, d. v. P. H. Kegel en C. Zeelenberg. Overleden: J Harreman, 75 j.: L. M. Sitton, 81 j„ wed. van P. J. Ro mein: J. van Eekelen, 95 j.; J. A. Foncke, 89 j.: A. J. J. Dries, 71 j. Geboren: Hendnka C. S„ d v L. van Bennekom en C. J. H. Hoeks; Herman C„ z v H. Lelie en A. W. N. Angenent; Willem, z v H. Plaisier en G. Ket. De zestienjarige Jan Jiskoot van Merwede heeft woensdagavond in het Sportfondsenbaö te Dordrecht een fraaie prestatie geleverd door het Nederlandse record op de 3x100 me ter wisselslag estafette persoonlijk met 2.9 seconde te verbeteren Hij maakte een tijd van 3.58,7. Het oude record stond op naam van J. de Jong van LZO uit Leeuwarden. Jiskoots recordverbetering kwam niet onverwacht: reeds tijdens de training was hij onder de tijd van De Jong gebleven. Omdat een officiële recordpoging tegen het horloge m verband met de aanstaande Olympische Spelen niet is toegestaan, moest hij wach ten tot woensdagavond, toen Mer wede onderlinge wedstrijden organi- uitermate bekoorlijk rustpunt In het zaaltje waarin tekeningen zijn on dergebracht van Ko Mogendorff. Ficter Giltay en Willem van de Kerke. Het werk van de laatste, nog jeugdige kunstenaar past wonder wel by de indringende knappe te keningen van de twee reeds lang bekenden. Er zijn dit jaar veel aquarellen en tekeningen op Contour; ze kwa men ter afwisseling in de plaats van het grafisch werk. Er zijn aquarellen van de meester Kees Ver- wey, van Jeanne Bieruma Oosting, van Jan Wiegers (een beetje Japans, maar toch met...), van Johan Bu lling en nog tekeningen van Maaike Braat, Agnes van den Brandeler en D. Lammers. welke te zamen dank baar stemmen voor het besluit van de samenstellers om op deze zijde van de beeldende kunst een accent te leggen. B(j de wat spaarzamer sculptures valt allereerst het werk op van Hans Petrie. Het is tegelijkertijd gracieus en gespannen, zeker niet vrij van oathos, maar in zijn meest beheer ste vorm (Staande man) van een geladenheid, die hartverwarmend is. Van Frie Heil is er een uiterst ge voelig bronsje, Pap voerende moe der. Tot 6 juni blijft Contour in het Prinsenhof te zien. Ook dit jaar is T een subsidieregeling van kracht, die 1 ekemngen particulieren bijstaat bij aankopen Midden in de rondgang langs ai van het geëxposeerde. schilderijen vindt men een I ADRI baan deze Voor veertigduizend gulden aan goederen en voor bijna duizend gulden aan geld hadden de <Jl-jarige opperman 3. S. en de «-jarige bediende van de grote vaart H. R. in een paar maanden tijd bij inbraken gestolen. De officier van Justitie eiste tegen S„ die zeven maal eerder is veroordeeld, drie jaar en zes maanden met aftrek en tegen R. (één vonnis) twee jaar en zes maanden met aftrek. Op verzoek van de verdedigers heeft de rechtbank de zaak tot 29 mei. aangehouden. In die tijd zal er een reclasseringsrapport over de verdachten worden uitgebracht. Opperman en zijn a.s. zwager, de bediende, hebben een volledige be kentenis afgelegd. In de nacht van 24 op 25 december stalen zij foto toestellen uit een winkel aan de Walenburgerweg. In de nacht van 20 op 22 januari stalen zij geld uit een banketbakkerij aan de Oostzee dijk. Twee nachten later pleegden zij twee inbraken aan de Nieuwe Bin nenweg en in de nacht van 9 op 10 februari brachten zij êen ongewenst bezoek bij een juwelier aan de Schieweg. De buit werd onder de vloer verstopt. De officier sprak over een „georganiseerde plunder tocht" waaraan door goed recherche werk een halt is toegeroepen. De officier heeft verder nog één Jaar zonder aftrek geëist tegen de opkoper L. K. van Z„ die zes foto toestellen zou hebben gekocht en vjjf maanden met aftrek waarvan twee maanden voorwaardelijk en drie jaar proeftijd tegen de stuka door J. F. K. G. die bij deze verkoop bemiddeld had. Over veertien dagen rechtbank vonnis. wijst de Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9-12.30 uuur en 2-5 uur. Bruine pantalon en één paar slof fen; rijwielzijtassen; portemonnaie met inhoud. Te bevragen bij de vinders; Rozen krans in etui, Lagerwaard, Kortland straat 4; vierkleurenpotlood, A. Lus- senburg, Boerhavelaan 42b; rozen krans, C. Geeratz, v. Esveldstraat 22: kastsleutel, W. Ham, Noordemde 17; balpen, L. Jansen, Rotterdamsedijk 411b; portemonnee met inhoud, A. W, Prins, Parallelweg 158; damespara plu, A. Bierhuizen, Prof. Kamerlingh Onneslaan 79b; aktentas met '-«houd, A Verhort, Stationsstraat 27b; zeil doeken tas, J. Prein, Talmalaan 55; portemonnee, H, v. Geer, Seringen hof 8, Kethel; hoofddoek, v. d. Spek, Beieriandsestraat 24b; paar heren giacé's, J. v. Peit, Ouddorpsestraat 20a; glacé herenhandschoen (r.), Lö- ke, Pernissestraat 12; zwembroek, washandje en zeep, Boeie, Jan Steenstraat 11; popjjënmuts, H. Non- nerd, Rotterdamsedijk 201c; beige halsdoek, W. Bunte, Simon Stevm- straat 3a; balletschoentje, B, Berg veld, Rotterdamsedijk 417; groene kinderwant (r.), P, Fnedrich, P. Pot terstraat 10b; zwarte lederen dames handschoen, (r.), C. Jansen, Fr. Kaverschmidtlaan 60; gele wollen sjaal, E, Zijlstra, Broersvest 95c; broodblikje, Lóke, Pernissestraat 12; ijzeren trekhaak, J, Stevens, IJssei- mondestraat 58a; bedrag aan geld, A. Giile, Wilhelmmaplein 2; bloedkora len ketting, W. v. d. Bogert, Vlaar dmgerdijk 50, r.k. Kerkhof; gouden ring, v. Dijk, Hoogstraat 119. VLAARDINGEN Op 20 mei zal het Engelse fregat HMS „Porchester Castle" een niet- officieel bezoek aan Vlaardingen brengen. Het fregat ls uitgerust voor de strijd tegen onderzeeboten. Het heeft een lengte van 76 meter en een breedte van ruim 11 meter, alsmede een maximale diepgang van 5 meter. De bemanning bestaat pit 100 kop pen. Het schip blijft waarschijnlijk een dag of vijf in Vlaardingen. Na de vangst in IJmuiden gelost te hebben, zijn in Vlaardingen bin nengelopen dé Vi 83, schipper L. Rog en VI 71, schipper A. v. d. Toorn. Zij hebben de trawlvisserij beëindigd. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Ned. Comedie. Van de brug. al gezien, MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 U.: Young at heart (al.). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur; Mo derne grafiek. Apotheek: Apotheek Van Westendorp, Singel 83, telefoon 87674. Diversen: IRENE, S uur: CJMV Mendaecver. Bravo. Jaarleest. MUSIS sacrum, S uur: toneelavond Gem. Techn. Bedrijven. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 9,15 uur: Men sen zoals JIJ en lk (14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 2 en 9 uur; g De laatste der Sioux (14 Jr). t Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: Mo- derne Franse grafiek. Apotheek: Apotheek Van Westendorp, Singel 83. telefoon 67674. Diversen: GROTE KERK, 3.30 uur: Herden kingsdienst. Expoge en Voormalig Verzet. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The man with the golden arm. 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Vrouwen en soldaten. 2, 7 en. 9.15 uur (13 Jr). CENTRAAL: Zwel blaue Augen. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. De klokkenluider van de Notre Dame. 5,30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Onderbroken melodie. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIE; Een meisje ln slecht gezelschap. 2. 7 en 9.15 uur 1 IS Jr). LUMIÊRE: Als mannen kerels zijn.... 2.15, 7 en 9,30 uur (14 Jr), LUTUSCA: Simon and Laura. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Pete Kelly's blues. 2, 7 en 9 30 uur (18 Jr). METRO: De helden zijn vermoeid. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Ik stierf duizend doden. 2 15. 7 »n 9 30 uur (18 Jr). REX: Tarzan en de duivelin. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: The ladykillers. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: The constant üusoand. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr)), VICTORIA: The French line. 2. 7 ea 9.15 uur (18 Jr), VRIJDAG ARENA: The man with the golden arm. 2. 7 en 9 30 uur. Hemelvaarts dag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur (18 Jr). CAPITOL: The Indian lighter. 2. T en 9.15 uur Hemelvaartsdag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Een bruid ln Japan. 2. 7 en 9.15 uur Hemelvaartsdag 2. 4.30, 7 en 0.15 uur (a.l.). CINEAC' Journaal van 9 tot 5.15 uur. Zonneschijn boven New York. 5.30, 7.45 en 10 uur. COLOSSEUM: Wonderman. 2. 7 ea 9 15 uur. Hemelvaartsdag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: De zwarte wreker. 2, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag 2, 4,30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIËRE: Operatie „Kajak". 2.15. 7 en 9.30 uur. Hemelvaartsdag 2, 4.30, 7 en 9 30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Avonturen van Casanova. 2.15, 7 en 9.30 uur. Hemelvaartsdag 2. 4 30, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUXOR: Wilde vruchten. 2, 7 en 9.30 uur. Hemelvaartsdag 2, 4.30, 7 Oh 9.30 uur (18 Jr). METRO: Geen moment.... zonder student. 2, 7 en 9.15 uur. Hemel vaartsdag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (a.l.) PRINSES: Vrouwenmoordenaar. 2,15, 7 en 9 30 uur. Hemelvaartsdag 4.30, en 9.30 uur (18 Jr). REX: Wrekers te paard. 2, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag 2, 4.30, 7 ea 9 15 uur (14 Jr). THALIA: The ladykillers. 2.15, 7 en 9.30 uur. Hemelvaartsdag 2, 4 30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: The constant husband. 2, 7 en 9.15 uur. Hemelvaartsdag 1.30. 4.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr). VICTORIA: Zonneschijn boven New Tork, 2, 7 en 9.15 uur. Hemel vaartsdag 2, 4U0, 7 en 9.15 uur (14 jr). ROTTERDAM DONDERDAG RIVIÈRA-HAL. Sunnaams-Antlhiaan- se expositie en geschenken H.M. de Koningin van 19—23 uur met op treden van orkest Las Cobanas en bezoek feeëriek verlichte Tropen- serre.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1