Van de brug afgezien v' voor Schied. Kunstkring Ko van Dijk prachtig in drama van Miller 11§. Strijd om onderste plaats te verlaten Onder invloed achter stuur: streng vonnis QUID GLAS IN LOOD I V A m BOELGANIN naar SCHIEDAM? Scliieclamseweg afgesloten m Loonsverhoging Glasfabrieken Fa. Scheffers breidt uit Concertreis van Vrouivenkoor Verkeer durfde niet passeren c&têétte Logies voor *t congres gevraagd Tentoonstelling metaalindustrie Wat er zo al te doen is ambitieuze jonge mensen chiedammers onder elkaar NKC-bazar Edisonplein Om schaakkampioenschap Schiedam Artsen op zondag Predikbeurten Aanbesteding C/éM, aeNi&uvve VeioSupèr m k uw CO-OP HET VRIJE VOLK VRUDAG 4 MEI 1956 PAGINA 5 De opvoering van Arthur Miller's „Van de brug af gezien" is een gebeurtenis van. grote betekenis voor Schiedam geweest. Een uitverkocht Passage heeft ademloos en enthousiast de voorstelling bijgewoond. Voor de Schiedamse Kunstkring een onvergetelijk evenement. Dit stuk van Miller is eenvoudiger van bouw en inhoud dan De dood van een handelsreiziger, maar niet minder ontroerend. Een drama van gewone mensen ontwikkelt zich met onverzet telijke kracht. De hoofdfiguur wordt in omstandigheden ge plaatst, die hem noodlottig moeten worden. Het is duidelijk, dat hij zal bezwijken en daarbij ook anderen groot leed zal toebrengen. Plein feesten Avondgebed. Bezieldheid In zfjn bezieldheid ziet hij ten slotte geen andere uitweg meer. Hij ver raadt zijn kostgangers en wordt bij een vechtpartij met de woedende Marco doodgestoken. Meeslepende vertoning De Nederlandse Comedie geeft er onder regie van Henk Rigters in een suggestief decor een meeslepende vertoning van, waarin Ko van Dijk als Eddie diepe indruk maakt. De zeer plastische rol kon voor hem ge schreven zijn. Eddie's morele onder gang voltrekt zich volkomen over tuigend en verwekt, zoals de schrij ver het heeft bedoeld, geen afkeer maar innig mededogen. Ontroerend Levensecht en ontroerend is ook Mimi Boesnach als Beatrice, die DE SCHOEN VOOR IEDEREEN! Passage, t/m donderdag. „Die letzte Briicke", (Mensen zoals jij en ik). Wat deze bijzonder fraaie film met bittere oprechtheid vaststelt is 't vol gende: van twee partijen, die met elkaar in oorlog zijn, heeft geen volkomen gelijk, maar degeen die zich boven de strijd plaatst, die probeert te gehoorzamen aan een belangrij ker mo raal dan de moraal van vaderlandsliefde, gaat ten onder. Korte Hoogstraat 22 - Rotterdam ïf 91y(oH voor blouteó en japonnen apart mode! Alles op het gebied van Os wasmaohlne die U werkelijk rust geeft De krachtige heen en weer gaande beweging van de was- vin veroorzaakt zelfs bij zeer langdurig wassen niet de min ste slijtage en de uitvoering Is zo solide dat U met zeker heid kunt zeggen - VEL0 "WASC'HMACHINE MIJ. N.V. HOOGSTRAAT 97, SCHIEDAM, TELEF. 69599 nanHHsannsni NEDERLANDSE VERBRUIKSCOÖPERATIES ROTTERDAM dverteren kust geld Niet adverteren is duurder De havenarbeider Eddie verandert van een braaf echtgenoot en een wat strenge, maar hartelijke pleegvader in eeh fel jaloerse egoïst, als zijn knappe pleegdochter Catherine gaat houden van de jonge Italiaan Ro- dolpho. Hij- verdenkt Rodolpho van Wij hebben do schade nog eerl! be keken, daar in het Julianapark. XJ weet- dat er enkele dagen "geleden boze lieden waren, die uit baldadig genoegen de tulpen over een afstand van 10 meter uit de grond rukten. Natuurlijk een zeer afkeurenswaar dige daad. Iedereen zal het hierover eens zijn. Maar moet het nu zo blijven in het Julianapark? Het ziet ernaar uit zoals het perk ervoor staat. Juist op dit. moment, nu de zon er volop is en de parken heerlijke opvangcentra van zonbehoeftige wandelaars zijn. We vinden dat er iets aan gedaan moet worden, want het is bepaald ontsie rend. Ten slotte: nu de overige tulpen bijna uitgebloeid zijn zullen"vermoe delijk andere bloemen als kleuren- gordel om het beeld een plaatsje k'ijgcn. Wij hopen, dat men niet tot de asters wacht.' Eindelijk is de lente er dan werke lijk.' Zij is zelfs doorgedrongen in dit verborgen hoekje van oud-Schie- datn. De Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen bericht ons: Voor de pleinfeesten zullen er vijf verzamelpunten zfjn: Het Rozenbur- geiplein, de Overschiesestraat hoek Parallelweg, het Wibautplein, het Fa- briplein en het Van 't Hoffplein. Daar kunnen de kinderen zich ver zamelen. Om half drie moeten ze aanwezig zijn. Deelname gratis. Voorts zal vandaag aan het ge bouw van de Schiedamse Gemeen schap in de Plantage gelegenheid zijn om toegangsbewijzen te kopen voor de kindervoorstelling op 5 mei ven 's morgens 10 uur a 25 cent en voor het avondconcert en het bal a 50 cent. Het oecumenisch avondgebed, dat elke zaterdagavond van halfacht tot acht uur in de Lutherse Kerk plaats vindt, zal ni mei door de volgende predikanten worden geleid: ds. J. Gras, 5 mei; ds. E. j. Oomkes, 12 mei; dr. L. J. Cazemier, 19 mei; ds. J. D. Smids, 26 mei. Advertentie I Ai- speelt zij de „dame" maar xlj I* een „kleine dame" met een van onze vloite kindermonturen. vVSthcfuinartr,t--;;'5GHIEDAM Telefoon 67649 In verband met asfalteringswerk- zaamheden tussen het Marcortiplein en de Lage Erfbrug, zal de Schiedam- seweg met ingang van 7 mei geheel zijn afgesloten. Alle verkeer van Schiedam in de richting van de stad moet dan gebruik maken van de Mathcnesserbrug of de Ruigeplaat- brug. in overleg met de havenmeester is bepaald, dat steeds ten minste één van beide bruggen geopend zal zijn voor het wegverkeer. De te volgen routes zijn door middel van borden aangegeven. De door wijkgemeente V van de Hervormde Gemeente georganiseerde bazar ou het Edisonplein is een waar succes geworden. Duizenden hebben de grote tent bezocht. De totale bruto opbrengst bedraagt 10.792,50. Voorzover de prijzen daarvoor nog niet zijn afgehaald, is op de volgen de nummers een prijs gevallen: Taart 496. 580 en 1436; j.rsey blou se 915; autostep 44 (groene serie); autostep 31 'grijze serie); doopjurk 5834; babycape 3426; radiotoestel 1961, Van de overige verlotingen en at tracties zijn de prijswinnaars reeds- bekend. De prijzen moeten vóór 1 juni afgehaald worden.bij de heer P. Jongste,, Van Leeuwenhoeckstr. 1. een zelfzuchtige toeleg en gelooft zelfs, dat de jongen homosexueel is. Hij wil Catherine „redden" maar zijn motieven zijn onzuiver omdat hij zelf ook op het meisje verliefd is ge raakt. Rodolpho en zijn broer Marco zijn Amerika illegaal binnengekomen. Eddie heeft hen in zijn woning op genomen (het' zijn neven van zijn vrouw Beatrice) en, houdt daarmee hun iot in handen; 'als hij hen aan geeft bij de emigratiedienst, zullen ze onmiddellijk worden opgepakt. Een gegeven als voor het volksto neel, maar meesterlijk uitgewerkt in sterk gespannen scènes en een dia loog waarbij geen woord te veel wordt gezegd. Een stuk bovendien met bijzonder speelbare rollen, die van menselijkheid zijn doortrokken. vergeefs probeert haar simpel huwe lijksgeluk te redden. Frans 't Hoen als de primitieve, aanvankelijk goedaardige kracht mens Marco is eveneens uitstekend. De nog jonge actrice Sigrjd Koetse toont talent in haar vertolking van Catherine. Waardering komt toe aan de eveneens nog weinig ervaren Ramses Shaffie, al ging de uitbeel ding van Rodolpho (de blonde pruik stoorde) wel iets boven zijn krach ten. Henk Rigters heeft de rol van de advocaat Alfieri, die als verteller optreedt en nu en dan ook bij het spel wordt betrokken, van Louis Saal- born overgenomen. Zijn toon is soms te pathetisch; Alfieri is bovendien de enige figuur in dit stuk, die iets opzettelijks heeft. De dankbare bewondering van het publiek ging vooral uit naar Ko van Dijk, wiens prestaties van grote in dringendheid waren. B. B Advertentie I.M. Na zijn bezoek aan Engeland heeft Boelganin in Moskou verklaard, dat hij waarschijnlijk een bezoek zal brengen aan Schiedam. Zoals u zich wellicht uit de krant herinnert, hebben de heren B. en G. menig ongedwongen wandeltochtje in Londen gemaakt. ..Het enige onplezierige was", aldus de heer B. op een persconferentie in het Kremlin, „dat mijn voeten gloei den, toen we in het vliegtuig stapten. Een afgezant van Prof. Dr. Ariëns (pasvormschoenen-anti-pijnlijke-voe- ten-specialist) in Londen gaf me het advies Schiedam te bezoeken en daar bij Prof. Dr. Ariëns zelf de schoenen voor mijn leven te kopen." De inwoner van Schiedam hoeft voor een paar van, deze begeerlijke schoenen niet zo ver te reizen Ariëns Schoenenhuis, Broersvest 54, Dat de regisseur Helmut Kautner ons duidelijk maakt, dat wie de „menselijkheid" boven het „partij schap" kiest het gelijk en de moraal aan zijn kant heeft, maar niet ISyen kan, is een in de wereld van de film uitzonderlijke verdienste. Men moet voor zijn werk dan ook alle eerbied en waardering hebben. De film handelt over een vrouwe lijke arts tijdens de oorlog In Joego slavië die de partisanen als bandie ten beschouwt en wanneer zij gewond en gevangen in haar lazaret worden opgenomen, wordt zij afgestoten door hun vreemdheid. 'Liefde voor een Duitse sergeant bindt haar aan haar eigen moraal en zij hoopt op een Duitsq overwinning. Zij wordt ech ter door de partisanen ontvoerd. Zij wordt gedwongen haar vijanden te helpen en doet het eerst met tegen zin, later met overtuiging. Want z(j ziet in dat voor haar, een arts, het begrip vriendschap of vijandschap niet geldt en zij ziet bovendien in, dat de „vijanden" niet beter of slechter zijn dan haar landgenoten. Maria Schell eri Bcrnhard Wicki in de aangrijpende film „Die letztc Briicke" f ..Mensen zoats jij en ik") De vierde ronde om het persoonlijk schaakkampioenschap van Schiedam kenmerkte zich vooral door strijd om de onderste plaats te verlaten. Wat de hoofdklasse betreft: v. d. Starre en Bijloo, elk met 5 punt uit drie partijen, hebben zich goed geweerd tegen resp. Leerentveld en Reitsma, v. d. Starre kwam met Leerer.tveld remise overeen. De partij van Bijloo die in een gewonnen stelling blun derde en Reitsma werd afgebroken. Noordegraaf ging met twee torens en drie pionnen het eindspel in tegen Piek, die over een toren en vijf pion nen beschikte. Het kleine voordeel van Noordegraaf bleek beslissend voor z(jn winst te 'zijn. Groen sr. be reikte in zijn duel met W. de Bruin een gewonnen stelling en wikkelde goed af. De Bruin liet zich echter pat zetten en snoepte Groen sr. daar mede een kostbare halve punt af. De grootste belangstelling ging echter uit naar de party tussen v. Eden en not. Meijer. Welnu, er kwam een verrassende uitslag. Met een correct paardoffer wist v. Eden de partij in zijn voordeel te beëindi gen. Ais Reitsma zijn afgebroken partij wint, is de stand in de hoofdklasse nu vier ronden: 1, 2 en 3 v. Eden, not. Meijer en Reitsma, 3 p.: 4. Lee rentveld 2¥j p.: 5. en 6. Noordegraaf en Piek, 2 p.; 7. en 6. W. de Bruin en Groen sr., Iti p.; 9. v. d. Starre, 1 p.; 10. Bijloo, ',i p.. De uitslagen in de eerste klasse A waren: Slagmolen—v, Etten li, Winkelmanv. d. Velde 01, v. Bee- kum-Marks 01, Paapv. d. He(jdc 10, PenningPlanken 1—0. Aan de kop gaan hier: 1. Marks 4 p.; 2. Pen ning p.: 3. en 4. Paap en v. d. Velde 3 p. Uitslagen eerste klasse B: Koster Groen jr. 10, VisserImmerzeel I0, A. de Bruin—v. d. Berg 1—0, Steenhouwerv. d. Meer 10, v. Tol Koogje 01. Stand aan de kop: 1. en 2. A. de Bruin en Visser, 4 p.; 3. Steenhouwer, 3 p.; 4. Koster, 2Ii p. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst waar: dr. L. H. Geerdes, Veen- lantstraat 2, tel. 68357; dr. J. van Buren, Buys Ballotsingel 72-76, tel, 69661; dr. W. H. F. Meyer. Swam- merdamsingel 43. tel. 69696. De dienstdoende apotheek is; Fir ma Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080. Resultaten tweede klasse: Tindal— Bronneman 10, Den Harfcog—J. Groeneweg 01; BergmanRooden- burg 01, Deijl—v. Toledo 1—0. Stand: 1. Roodenburg. 3 p. en een afgebr. partij; 2. Deijl, 3 p.: 3 en 4 Bergman en J, Groeneweg 2p. De eerstvolgende ronde wordt ge speeld op vrijdag 11 mei. Naar wij vernemen is overeen stemming bereikt omtrent de drie ën zes-procenisloonsvcrhoging bij tie Verenigde Glasfabrieken N.V. Met de drie vakbonden is besloten de regeling als volgt te doen ingaan: de drie procent verhoging zal in drie termijnen plaatsvinden, namelijk vanaf 1 mei tot en met juli. Vanaf 30 april treedt de loonsverhoging van zes procent in. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, 10 uur, ds. J. Gras; 5 uur. ds. Gouds waard: Nieuwe Kerk. 10 uur, ds. J. W Hemmes: 5 uur, ds. Winter Kil- legersberg); Wester Kerk, 9 en 10.30 uur, ds. Heffman; 5 uur, ds. G. J. Jansen: Vredeskerk, 9 en 10.45 uur, dr. Casimir: 7 uur, ds. J. Gras. Ned. Protestantenbond: 10.30 uur, ds. H. W. Meihuizen. Den Haag. Oud Katholieke Kerk, Dam 28, 10.15 uur, Hogmis. Baptisten Gemeente: Broersvest 53, 10 00 en 7 uur. ds. J. Segaar. Leger des Heiis: 10 uur, heiiigings- bijeenkomst; 12.15 uur, zondags school; 6.30 uur, openluchtprediklng, Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur, ver lossingssamenkomst. Op de „laatste brug" tussen de Duitsers en Joegoslaven sterft zij, slachtoffer van een moraal, die haat en vijandschap niet kan erkennen. Maria Schell en Bernard Wlckl spelen prachtige rollen in deze film, die ieder denkend mens een gevoel van schuld en aarzeling bezorgt. M o n o p o 1 e, t.m. maandag. „De laatste der Sioux". De pogingen die de Indianen hebben aangewend om hun vrijheid te behouden, kan men nu ook in Cinemascope aanschouwen. Victor Mature speelt niet onverdien stelijk voor een opperhoofd, dat zijn jachtterrein tracht te houden. Regisseur Sherman heeft helaas het verhaal enige „diepte" willen geven door het inlassen van enkele visioenen. Want voordat Victor Ma ture het tot opperhoofd heeft ge bracht, krijgt hj als jongen een visioen, dat zijn roeping als blanken- doder duidelijk schildert. Bij dit visioen, en ook bij de latere, zingt een koor van (onzichtbare) engelen. Behalve dit smakeloos trekje heeft de film toch wel verdiensten en voor al de zaak der Indianen wordt zeker sympathiek getekend. De opnamen zijn vaak schitterend en ook aan spanning ontbreekt het niet. M o n o p o 1 e, maandag t.m. don derdag. „De onstuimige rebel", Re gisseur Douglas Sirk, die het klap pen van de zweep kent, heeft alle kleuren van Technicolor en de volle breedte van het Cinemascope- scherm tot zijn beschikking om de onstuimige rebel armslag te geven voor zijn ruig bedrijf. Hij heeft er terdege profijt van ge trokken en de sterk geromantiseerde geschiedenis van een zeer vroege epi sode in de Ierse vrijheidsstrijd (we schrijven 1815) een hartverkwikkend tempo gegeven, dat de liefhebbers van het genre zeer zeker bekoren zal. Roodge'jaste Engelse dragonders en zwierig uitgedoste opstandelingen met verbitterde harten trekken on versaagd van leer en de vorstelijke speelzaal, die de strijdkas van de re bellen spekken moet, vormt een ideale achtergrond voor romantiek van an der allooi. Rock Hudson als de on stuimige kapitein Lightfoot, Jeff Morrow als een geslepen rebellen leider en Barbare Rush als een onbe suisde maar moedige dochter van Ierland vervullen hun rollen naar de eis. Zestien meter diep ging de eerste paal, die donderdagmiddag het nieu we. steunpunt betekende voor de Ap- paratenfabriek van de firma Gebr. H. 3. Scheffers N.V. De nieuw te bouwen fabriek aan de Jan van Riebeekweg krijgt een frontbreedte van 52 meter, een diepte van 80 en een hoogte van II meter. Bij de plechtigheid waren o.m. aanwezig de" oudste firmant, de heer H. J. Scheffers, die zoveel heeft bij gedragen tot de ontwikkeling van de SBLO, en architect P. Vreeswijk; hij vierde juist z'n verjaardag. De firma Scheffers, opgericht In 1909, was een van de eerste firma's die begonnen is met het verwerken van roestvrij staal. Het aantal ar beidskrachten nu 75 zal met deze uitbreiding natuurlijk verhoogd worden. Na de eerste paal gaan er nog 91 de grond in; de fabriek.krijgt een oppervlakte van 4050 m2. Het „Schiedams Vrouwenkoor" dat onder het kunstlievend publick 7.0'n goede reputatie geniet, zal be gin juni een concertreis maken naar Wiesbaden en Wenen. Het zal in Wenen de gast zijn van „Chorvercinigung Jung Wien", dat hier verleden jaar met veel succes in het Museum is opgetreden en door het gemeentebestuur zo charmant is ontvangen. Het ..Schiedams Vrouwenkoor" met zijn uitnemende dirigente Ria Borg- meyer, hoopt in het buitenland haar goede naam nog te versterken en daardoor Schiedam in de belangstel ling te plaatsen. Het is een grote eer In dit belangrijke Mozart-jaar in Wenen te mogen optreden. Laten wij het „Schiedams Vrou wenkoor" dat aan uitmuntende koor zang zoveel ondernemingslust paart, van harte succes toewensen op deze reis. De sociale en economische raad van de Ver. Naties heeft plannen goedgekeurd voor het houden van een studiekring over de vrijheid van voorlichting, die deze zomer in Genève zal worden gehouden als de raad daar vergadert. De studiekrin gen, die twee weken zal duren, is toegankelijk voor journalisten en anderen die bij voorlichtingsorganen werken. Op 23 Mei wordt door de hoofddi recteur van Gemeentewerken na mens B. en W. van Rotterdam aan besteed bestek 397, het bouwen van een hoofdingang met wachtruimte voor de begraafplaats .Hofwijk'" in Overschie. Gemeentewerken za! op 24 mei aanbesteden het maken in gewapend beton van een coilecteurriool in de Burgemeester F. H. van Kempensin gel en de Schubertlaan In aanslui ting op bestaande gedeelte van v.m. Hillegersberg. Advertentie IAL DE DORDTSE politierechter heeft donderdagmiddag een groot aantal zaken behandeld tegen dronken weggebruikers. De zwaarste straf werd uitgesproken tegen de 42-jarige expediteur N. W. uit het Noordhoilandse plaatsje Noord-Scharwoude d.ie werd veroordeeld tot een maand gevangenisstraf en ontzetting uit de rijbevoegdheid voor anderhalf jaar. Hij stond terecht wegens in dronkenschap be sturen van een vrachtauto met aanhangwagen. Dit feit was gepleegd op een zon dagavond in februari. W. kwam met zijn auto uit België en was op weg naar Noord-Holland. Een Amster damse vertegenwoordiger en diens echtgenote verklaarden als getuigen, dat zij de auto op de rijksweg niet hadden kunnen passeren, zo slinger de de wagen. Er was een grote file auto's door het onvaste rijden van W. opgehouden, zeiden zij. Bij aanhouding door de politie was gebleken, dat de vrachtautobestuur der sterke drank had gebruikt. Zelf gaf hij toe. dat hij 's middags bij zy'n maaltijd twee glazen bier had gedronken, maar, hij ontkende, dat h(j onbekwaam achter het stuur Had gezeten. De slingerende beweging van zijn auto schreef hij toe aan het slechte weer en de gladheid van de weg. Ook stonden er donderdag en kele jongemannen terecht voor het dronken besturen van een bromfiets. De 22-jarige Alblasser- damse wasknecht T. van den B. verklaarde, dat hij om de kou te verdrijven in een café in zijn woonplaats tien glazen bier had gedronken voordat hij per brom fiets naar huis was gereden. Om dat het de eerste maal was dat deze verdachte terechtstond, wilde de rechter volstaan met een voor waardelijke gevangenisstraf van één week en een boete van 40. De officier had een week voor waardelijk en 50 geëist. Groet aan agenten Drankgebruik had de Dordtse los werkman, de 23-jarige J. V. op de avond van 9 maart overmoedig ge maakt. Toen hij na cafébezoek op Advertentie IML ROTT E RDAM S E D IJK, Z64 zijn bromfiets twee agenten passeer de, draaide hij zich om en riep uit bundig zwaaiend daaag. De agenten waren met deze vriendelijkheid zeer ingenomen, maar niettemin charter den zij een taxi en achterhaalden de jongeman. Hij werd veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevange nisstraf en 30 boete. Vlak voor Kerstmis hield de Gor- kumse politie de 29-jarige Bossche koopman A. G. aan, omdat er aan zijn auto van alles mankeerde en omdat Jnij dit voertuig zo volgeladen had met kerstbomen, dat hü nauwe lijks uitzicht had. Daarby kwam aan het licht-, dat G. krachtens een vonnis van de Bossche kantonrech ter uit de rijbevoegdheid was ont zet. Dit kwam hem donderdag in Dordt te staan op een maand on voorwaardelijke gevangenisstraf. Vor het congres van de Vrouwen bond NTV, dat op 24 en 25 mei te Rotterdam gehouden wordt, moet aan ongeveer 400 congressisten logies worden verschaft. De Federatie Rotterdam van onze bond heeft hiervoor de hulp van de afdeling Schiedam gevraagd. Daarom doen wü een dringend beroep op alle leden van de aangesloten organisa ties bij de NVV-Bestuurdersbond. afd. Schiedam op te willen geven of u één van onze deelneemsters voor één nacht van 24 op 25 mei kunt herbergen. De gasten worden 's avonds om on geveer elf uur by u gebracht en 's morgens om half negen weer bij u gehaald. U kunt zich hiervoor opgeven by; Mevr. Brand. Gordonstraat 31b; mevr. Vermey. Cort v. d. Lindenlaan 2; mevr. Ossewaarde, Voorneschestr. 19; mevr. Meyer, Heenvlietstr. 2; mevr. Houtzager, Villastr 116b; mevr, Heukels, Fultonstr 11; mevr. Wiel- houwer, Lorentzplein 36b, tel. 65479. In samenwerking met het ministe rie van Economische Zaken zal de Vereniging Nederlands Fabrikaat voorlichting geven aan de school jeugd over het vakmanschap in de verschillende takken van de Neder landse industrie. Dit wordt gedaan door middel van reizende tentoonstellipg; als eerste is nu de tentoonstelling Nederlands vakmanschap in de metaalindustrie gereed gekomen. Vanaf 8 mei staat deze expositie onder auspiciën van het gemeentebe stuur, opgesteld in het Stedelijk Mu seum. De tentoonstelling zal door scholieren in klasseverband worden bezocht. Van het agendabureau van de Schie damse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens: 7 mei: Musis Sacrum. 20 uur. Pa rochie O L.Vr. Rozenkrans, revue „De Slngelkrans" t.g.v. hel 75-Jarlg bestaan. 8 mei: Musis Sacrum. 20 uur. Pa rochie O.L.Vr. Rozenkrans, revue „De Singelkrans" t.g.v. het 75-Jarlg bestaan Tivoli, 20 uur, Expoge en Voormalig Ver zet. Bevrijdingsfeestavonü. 9 mei: Musis Sacrum. 20 uur, Pa rochie O.L.Vr. Rozenkrans, revue „De Singelkrans" t.g.v. het 75-Jarig bestaan Amstelbron. 20 uur, Ned. Bond van Oud- StrlJders en Dragers van het Mobilisatie- kruis, contactavond, Chr. Soc. Bel., 20 uur. Ver. „Het Singelkwartier", slultlngs- avond. Arcade, 20 uur, Symphonia, uit voering. Irene. 20 uur. Bescherming Be volking, con tacta vond. 11 mei: Arcade. 20 uur, KAB. dans avond. Musis Sacrum, 20 uur, Gem. Wer ken, toneelavond met bal. Irene. 20 uur. Chr. Filmactie. „Operatie Cicero". 12 mei: Irene. 20 uur, Chr. Filmactie, „Operatie Cicero". Musis Sacrum, 20 uur» Ver. Glasfabrieken, cabaret-avond. bal. 7, 8, 9 en II mei: Arcade. 19—22 uur, „De Studievrienden", expositie. 10 en 12 mei, Arcade, 1417 uur. „De Studie vrienden", expositie. VRUDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 9.15 uur: Men. sen zoals jij en ik (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 2 en 9 uur: De laatste der Sioux (14 Jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 25 uur: Mo derne Franse grafiek. Apotheek: Apotheek Van Westendorp, Singel 33, telefoon 67674. Diversen: GROTE KERK, 3.30 uur: Herden kingsdienst, Expose en Voormalig Verzet, ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: Mensen zoals JU en ik (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: De laatste der Sioux (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur; Mo derne Franse grafiek. Apotheek: Apotheek Van Westendorp. Singel S3, telefoon 67674. Diversen: MUSIS SACRUM. 3 uur: Veteranen Legioen afd. Schiedam, feestavond. ARCADE. 8 uur: Ons Genoegen, ca baretavond. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Mensen zoals Jij en ik (14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 3, 5. 7 en 9 uur: De laatste der Sioux (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: Mo derne Franse grafiek. Diversen: Lange Haven 70. 8 uur: RK Instuif. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The man with the polden arm. Bevrijdingsdag ,?n zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (13 Jr). CAPITOL: The Indian fighter. Be vrijdingsdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jn. CENTRAAL Een bruid In Japan. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 4.30. 7 en 9.15 uur (a.L). - 1 CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Zonneschijn boven New York. Zat. en zondag 5.30- 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Wonderman. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: De zwarte wreker. Zat. 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIKRE: Operatie ..Kajak". Zater dag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). LUTUSCAAvonturen van Casanova. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (18 jr). LUXOR: Wilde vruchten. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (13 Jr). METRO: Geen moment..zonder student. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur t'a.l.). PRINSES: Vrouwenmoordenaar. Zat. en zondag 4.30. 7 en 9.30 uur (18 Jr). REX: Wrekers te paard. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: The ladykillers. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: The constant husband. Zaterdag en zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr). VICTORIA: Zonneschijn boven New York. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). ROTTERDAM ZATERDAG AHOY'-HAL. Rott. Comité Nationale Belangen Bevrijdingsconcert (Rott. Philh. Orko&t en verschillende Rot terdamse koren). 8 uur. JERUZALEMKERK. Jeruzalemstr. 25. Bevrijdingsconcert. Cor Hansum (organist) m.m.v. mevr. Dien Kroon- Wnlhouwer (sopraan), 8.15 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „De ware vriend", 8 uur. WILHELMINAKERK, Oranjeboomstr. Orgelconcert Felke Asms. 8.15 uur. ZONDAG DOOFSTOMMEN INSTITUUT. Ammanstr. Conservatorium Toon kunst. leerllngenconcert. 8 uur. GROTE SCHOUWBURG. Zuldp>ln. Dansschool Cobi Kloet, leerlingen- uitvoering. 2.30 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Toneelgroep „Puck" met „Stad op stelten". 2.15 uur ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Moord en dood slag". 8 uur. „AaVe" glas- en glaj-in-loodbcdrijf West Frankelandsestraat 16 - Telefoon 66280 Oexe wasvln dSÊE\ a spaart tSJnsto goed Dit ,B do wasmachine Ook leverbaar met "00* m"n 'evQn ga svenvarmfng/S vraagt ten behoeve van haar Hoofdkan toor te Rotterdam die ergens in het commerciële, industriële of administratieve apparaat van Neder landse Verbruikscoöperaties hun carrière willen beginnen. In de gestadig groeiende coöperatieve organisatie ontstaan regel matig vacatures, zodat er voor degenen, die van aanpakken weten en gebruik maken van de studiefaciliteiten die het bedrijf biedt, goede toekomstmogelijk heden üggen. pa» Jongens en meisjes, die nog eindexamen moeten doen, kunnen ook reeds solli citeren. Uitvoerige sollicitaties onder no. 632 richten aan de Afdeling Algemene Personeelszaken, postbus 6008, Rotterdam. v£| w?|

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1