N V V-Vrouwenbond besloot t seizoen Loem oia was oorzaak n van felle familieruzie aats aan weg naar Dordt F ortuna-V olendam kan beslissend zijn Bronsdiefstallen uit loggers opgelost ISPP SSsfe Jongetje viel van viaduct Twee vrouwen overleden Nieuws van Nieuwe Koers Duitse gasten bij DWS Consumptie en produktie weer verder gestegen Cabaret voor scheepsbouwers Buslijn 43 wordt dinsdag omgelegd Betere regeling van veerdienst GEVONDEN VOORWERPEN Van stelling gevallen N.V.Maassluis' opgericht Tegenbezoek aan Basel üel Vrije Volk u> HET VRIJE VOLK DONDERDAG 17 MEI 1955 PAGINA 5 cbiedammers onder Pbs. v. Ommeren 14- dividend I Broers en zwagers voor politierechter: Volle saai Na het optreden van het muziek- ensemble Berg Vrij heeft, de volle Gouden echtpaar Nieuw Jeugdhuis Gasslang losgeraakt Slaafse houding Grotere omvang LU TON A speelt Vader Job Verkiezi ngsplaten van PvdA Zeer binnenkort wordt de eerste paal geslagen voor de nieuwe pleisterplaats van de heer Van Kekem, de exploitant van De Koffietent, aan de verkeersweg tussen Rotterdam en Dordrecht. Het wordt een complex van gebouwen, waar de vermoeide auto mobilist een kopje koffie, een volledige maaitijd, maar ook nachtrust kan genieten. F eijen oord-S V V klassieke strijd Burgerlijke Stand Bromfiets vermist Zwaluwen op de proef Derde valse tientje in Dordrecht De Vlaardingse recherche heeft een drietal arrestaties ver richt. Het gaat hier om een achttienjarige en een twintigjarige jongeman, die verdacht worden van bronsdiefstallen op log gers. De derde arrestant is een Rotterdamse opkoper, die van heling wordt verdacht. Vrijdag zal het drietal voor de officier van Justitie worden geleid. Per taxi O De grootste krant HET NIEUWE Buurthuis aan het Dr. Wïbautplein nadert zijn voltooiing. Schilders zijn bezig hun werk te verrichten, ie verschillende vloeren zijn al gelegd. Het Buurthuis zal vermoedelijk over zes weken opgeleverd- worden. Dan sul len de verschillende vereni gingen eindelijk, de zaaltjes aan de Ruys de Beerenbrouck- laan kunnen bespelen. Ook de leesbibliotheek in het lage ge deelte van dit huis kan dan worden ingericht. Voor Nieuw- land betekent dit huis een zeer welkome aanwinstwaar men zeer lang met smart naar heeft uitgezien. Ook de Vrouwenbond van het NVV heeft nu het winterseizoen •ugesiolen. In het Volkshuis kwamen de leden woensdagavond bij een om getuige te zijn van een feestavond, die een goed slot bele nende. Zij hebben geluisterd naar de opwekkende klanken van Berg ij U1^ Vfoardmgcn, dat onder de stipte leiding van de heer Verburg at dadelijk de juiste stemming erin bracht. Inclusief een winstsaldo van het vorige jaar ten bedrage van ƒ4.291.125,62 is het netto bedrijfs resultaat van de N.V. Phs. van Om meren over 1955 23.473.896,59. Hier uit kan 14% dividend (v.j. 12%) worden uitgekeerd, terwijl de Alge mene Reserve met ruim 12 miljoen wordt versterkt. Deze komt daardoor op 105 miljoen. Alle onderdelen van het bedrijf hebben een gunstig jaar achter de rug. Het gunstige economische tij eist uitbreiding van de bedrijfsbasis en er is dan ook een groot investe ringsprogramma tot 120 miljoen voor de komende jaren opgezet. Wel zijn de kosten sterk gestegen, maar deze worden door de stijging der bruto-rësultaten ruim overtrof fen. Het verslag hoopt, dat de loon- en gagestijgingen de animo om te werken zullen vergroten. Dit jaar zal waarschijnlijk begon nen worden met de bouw van een nieuw kantoorgebouw in Rotterdam. Verontrusting spreekt het verslag uit over de registratie van tankers en vrachtschepen in landen ais Pa nama, Liberia, enz., waardoor buiten landse reders geen belastingen be hoeven te betalen. Nieuwland biedt, als men er door heen loopt, een fascinerend beeld. De bouwactiviteiten zijn duidelijk hoor baar, zoals dat bij elke nieuw te bouwen stad of wijk betaamt. De grond wordt er ruw doorboord ter wille van een vaste fundering, en steen en beton vullen de ruimte er boven. Er heerst nu eenmaal in Nieuwland een heel andere sfeer dan in de Schiedamse binnenstad. Er wordt daar als het ware gepraat met gedempte stern, terwijl men daar in Nieuwland de kinderen luide hoort. Op de een of andere manier behoort fi oofc daar aan het kind de straat, om- dat het verkeer er minder inten sief is en voor spel en sport meer ruimte is. De tegenstelling is toch altijd toeer wonderlijk groot, en dat, zal so, ver moeden wij, ook lang blijven. Schiedam schaart zich met zijn „randstad" bij de rest. van Neder lands steden, waar naast hst oude het nieuwe op grote schaal wordt aangepakt. Maar hoe zal dat later gaan? Zul len onze kleinkinderen en hun kin deren het oude Schiedam blijven bevolkenZullen de tegenstellingen steeds groter wordenWij zouden zo oud ais Methusalem wensen te wor den om op die vragen een'antwoord te kunnen geven. Te zijner tijd. Mevr. A. Brand—Dijkhoffz opende de avond en sprak allen een harte lijk welkom toe. Zij deelde mee dat de landdag, oorspronkelijk beraamd op 28 juni, niet za! doorgaan in ver band met het jubileumfeest van het 50-jarige NW. Toch zal men nu een districtsdag ij Rotterdam houden, en wel op elKCt i! juni in het Perehof te Rotterdam, Men zal er kunnen luisteren naar muziek, liedjes en voordracht; voorts staat een rondrit door Rotterdam op het programma. De thee zal wor den gebruikt op het dakterras van het Groothandelsgebouw. Het nieuwe jeugdgebouw van de AJC, aan de Stadhouderslaan tegen over no. 100 (tussen, de tennisbanen) zal op zaterdag 26 mei om 3 uur officieel worden geopend. Vanmorgen 'omstreeks zeven uur bemerkte de fam. H., wonende op de eerste etage van het huis Mesdag laan 3d te Schiedam een sterke gas- lucht. Men waarschuwde onmiddel lijk de politie die twee vrouwen van middelbare leeftijd in de achterka mer van het benedenhuis buiten be wustzijn aantrof. Het waren de 68-jarige mej. J. A. Kicboom en de 5G-jarige mej. C. van Neede. Per GGD werden de slacht offers naar het Schiedamse Gemeen teziekenhuis gebracht, waar men slechts de dood door verstikking kon vaststellen. Twee kinderen van de fam. H., de negenjarige Dirk en de zevenjarige Geertruida, waren bij het wakker worden onwel geraakt. Men kwam daardoor op het spoor van dit zo tragische ongeval. De slachtoffers waren van plan om op vakantie te gaan, aangezien de politie gepakte koffers in de slaapkamer aantrof. De achterkamer, die als slaapka mer diende, staat met een doorgeef luik in verbinding met de keuken. De politie vermoedt dat van een daar staand gasstel de nieuwe gasslang moet zijn losgeraakt, waardoor het ps vrij uit kon stromen. De muur kraan was nl. niet afgesloten. Een der slachtoffers is 's nachts waar schijnlijk nog in de keuken bezig j geweest en het is mogelijk dat daar pU de gasslang losgeraakt is. kg. Op 23 mei zullen de heer en me vrouw J. Heijster, Schieibaanstraat 30, de dag herdenken, waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. Onze hartelijke gelukwensenl zal hartelijk kunnen lachen bij de malle liedjes en fratsen, uitgevoerd door het Rotterdamse schoffie Paul Renes. De districtsbestuurder van het NW, de heer G. Spruyt, hield daar na een toespraak to.t de vrouwen. De spreker belichtte de onderge schikte positie, die de vrouw al te lang heeft moeten innemen in het maatschappelijk bestel. De verbete ring van de maatschappelijke toe standen Is weliswaar voor een groot deel het werk van de mannen ge weest, maar de steun, die zij van hun vrouwen hebben gehad, bleek steeds van zeer grote betekenis te zijn. De heer Spruyt gaf een sprekend voorbeeld van slaafse houding tegen over de werkgever, zoals dat een zeventig jaar geleden gewoonte was; die onhoudbare toestand mogen wij nimmer terugkrijgen, aldus spreker, en het is goed dat de vrouwen ons nu, dank zij de jongste beslissingen van onze socialistische minister van Justitie, volledig ter zijde kunnen staan. De districtsbestuurder besloot zijn toespraak met het uitspreken van de hoop, dat de Schiedamse afdeling j van de NW-Vrouwenbond in de komende tijd een nog grotere om- vang zal nemen. Voor de pauze voerden enkele leden van Berg Vrij nog een sketch op. De avond werd voortgezet met verder optreden van het ensemble en de komieke conference met zang door Paul Renes. Tot slot van deze sluitingsbijeenkomst zongen de aan wezigen de Socialistenmars. Wanavond zal Cees Boerman een inleiding houden over bezitsvorming. Gezien de verwarring, die over dit i onderwerp heerst en de demagogie, welke politieke tegenstanders daar over bedrijven, is het zeker gewenst eikaars gedachten uit te spreken. Aanvang 8 uur op B.K.-laan 189a. Vrijdag 25 mei wordt er een plat formvergadering belegd door de Partij van de Arbeid in de Plantage. Zorg, dat onze generatie goed vertegen woordigd is op deze bijeenkomst. Op donderdag 31 mei zal men de verkiezingen goed onder de loep ne men onder leiding van de heer H. B. Engelsman. Vrijdag 25 mei zal het propagandablad van Nieuwe Koers weer verspreid worden. Hulptroepen worden verzocht om half acht op de B.K.-laan te zijn. Een honderdtal Duitse handballers en volleyballers uit Bremen, zullen de komende dagen te gast zijn bij de Schiedamse sportvereniging DWS. Zaterdagmiddag worden de gasten uit Bremen in het Volkshuis aan de Tuinlaan ontvangen. Zondagmorgen begint dan het pro gramma. dat op het terrein Oude Dijk afgewerkt zal worden. De sportuitwisseling, die voor de derde maal plaatsvindt de Schie dammers gingen in 1955 naar Bre men geschiedt in samenwerking met HWD (voetbal). Het sportprogramma Is als volgt samengesteld; voetbal: HWD 1Bre men Neustadt 1, HWD 2Bremen Neustadt. 2; om 12 uur, DWS 1 tegen Bremen Neustadt 1. Na de sportontmoeting zullen de gasten met hun „pleegouders" een boottocht maken door het Rotter damse en Schiedamse havengebied. 's Avonds is er dan een feest met bal in Musis Sacrum. Maandagmor gen zal men afscheid nemen van de Duitse gasten. Op de gemeenteavond van de Evangelisch Lutherse Gemeente te Schiedam, woensdag in de grote zaal van Irene gehouden, bracht „Lutona" het moraliserende toneelspel „Vader Job" van Hans Nesna voor het voet licht. De amateurtonelisten maakten er een onderhoudende, frisse verto ning van. De rolbezetting was over de gehele linie bevredigend. De regie was in goede handen bij de heer A Zuidgeest. De avond werd ingeleid door ds. A. Jensen uit Gouda, die sprak op uitnodiging van de kerkeraad te Shiedam. Woensdagmorgen verscheen voor de Rotterdamse politierechter een lange rij verdachten die betrokken waren bij een vechtpartij in de St. Andries- slraat. Het bleek een „familiezaak" te zijn, want er stonden vier broers, twee zwagers en een aanstaande zwager van de familie V. voor het be klaagdenbankje. De aanslaande zwager werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewfjs. De zes andere verdachten werden veroordeeld tot één maand met af trek. De vechtpartij vond plaats in de nacht na de bevrijdingsdag. Het ge zelschap had in enigszins aange schoten toestand ruzie gemaakt of er al dan niet op een loempia getrakteerd zou worden. Ruim vierhonderd mensen waren ten slotte in de St. Andriesstraat sa mengestroomd „De familie is zeer aan elkaar ver knocht" verklaarde de raadsman van de verdachten, mr. A. A. de Bakker. De politierechter, mr. A. Heijnsius, begreep dit niet geheel, doelend op de onderlinge ruzie, waarbij men zich later gezamenlijk tegen de politie keerde. Drie agenten liepen letsel op. „Gelijke monniken, gelijke kappen" oordeelde de officier van Justitie, mr. Louet Feisser. Hij eiste een maand gevangenisstraf met directe inhech tenisneming. Mr. De Bakker vroeg in zijn plei dooi bijzondere aandacht voor twee van de verdachten, de 35-jarige Londense motordrijver R. L. G. (een verband met hun terugkeer naar En geland. De politierechter merkte hierbij nog op; „Weet u hoe er in Engeland ge straft wordt voor dergelijke zaken?" De rechter beval directe inhechte nisneming van het gezelschap. Ge consumptie per hoofd van de bevolking is in de eerste kwartaal van 1956 8% hoger dan in het eerste kwartaal van 1955. De produktie is het eerste kwartaal van 1956 ook hoger dan m 1955. Uit de cijfers van net GBS blijkt, dat de gemiddelde dagproduktie ca. 5% groter was dan m het eerste kwartaal 1955. De ontwikkeling van de indexcijfers van de consumptieve bestedingen per noofd van de bevolking (met uitscha- •gung van prijsfluctuaties) is sinds 1953 regelmatig gestegen hi het eerste kwartaal van 1953 bedroeg het indexcijfer 94 op basis 1951 loo. in het eerste kwartaal 19o4 97 en in het eerste kwartaal van iqÜT werd 116(1 pe(1 van het basisjaar '951 voor het eerst weer overschreden wet loi. in de eerste drie maanden van dit jaar ten slotte is het index cijfer gestegen tot 109. De gemiddelde pgproduktie is sinds 1953 aanzienlijk losgenomen. In 1953 bedroeg deze op basis 1949 100 nog 128 en in 1955 w&s dit cijfer gestegen tot 151. In het eerste kwartaal van- 1956 werd op nieuw een stijging genoteerd tot 156. Nu de verkiezingsdag begint te na deren. komt telkens weer een andere party voor de dag met een aanbeve ling op plaat of biljet. De PvdA geeft de toon aan. maar zeker zijn er nog leden of geestverwanten, die graag een raumbiljetje hebben, om voor Dvees en lijst 2 propaganda te maken. Voor zover voorradig, zijn nog bil jetjes verkrijgbaar bij: A. Bakker, Graaf Florisstraat 14; F. B. Brand, Gordonstraat 31b; M. de Braaf, West- frankelandsestraat 115b; J. J. Bieze, Ruys de Beerenbroucklaan 6; P. Meijer, Heenvlietsestraat 22; W. de Vries, Hogenbanweg 63b. Het wordt geen motel in de zuivere betekenis van dat woord, want in een motel, zoals dat in Amerika ontstond, kan de gast een vrij zelfstandig be staan leiden in een afzonderlijke cabine. Ook ai is het verschil op de rang lijst van afdeling B tussen Feijenoord en SVV te groot geworden, de ont moeting tussen beide ploegen blijft een klassieke wedstrijd en een enigs zins semi-plaatseiijke derby. In deze sfeer spelen de rood-groenen tegen de rood-witte stadionbewoners in het algemeen hun beste wedstrijden. Feijenoord met zijn buitengewoon goed elftal, waarin stuk voor stuk prachtige voetballers rondhuppelen, heeft m de afgelopen competitie somtijds rare sprongen gemaakt. In de laatste wedstrijden heeft zich de club echter definitief boven de be ruchte streep geplaatst. In deze vijf wedstrijden zullen de Feijenoorders echter wel geen punten meer willen verspelen en zij zullen zaterdag avond naar Schiedam komen met het vooropgezette doel ook bij SW de volle winst te grijpen. Of de rood groenen dit zullen toelaten? Wij heb ben het al vermeld: tegen Fejjenoord zijn zij tot eigenaardige dingen in staat. De wedstrijd vangt aan om 6.30 uur. Gezien de grote belangstelling voor deze wedstrijd wordt het publiek Dat zal in de pleisterplaats, die komt op de splitsing van rijksweg 16 en verbindingsweg 2 (naar Baren- drecht), juist voorbij het viaduct aan de Dordtse zijde, niet mogelijk zijn. De pleisterplaats zal meer overeen komst vertonen met, de Duitse „Rast- i hauser" langs de autobanen, met dat i verschil echter, dat men in deze Ne- j derlandse gelegenheid geen rustban ken zal vinden voor een verblijf van korte tijd. De pleisterplaats, die gelegen zal zijn tussen rijksweg en fietspad, zal bestaan uit een ruime koffiezaal, een aparte serre, een grote keuken en vier 2-persoonsslaapkamers met douchecellen, die ook apart beschik baar zijn. Alles wordt eenvoudig maar smaakvol ingericht. De automobilisten zullen de deur dag en nacht open vinden. Er is een parkeerplaats voor zeventig tot tach tig auto's met een veilige in- en uit rit. De ferme sloot zal voorkomen, dat de auto's nog langs de verkeers weg worden geparkeerd. Op die parkeerplaats (2800 vier kante meter) komt ook een „slaap- hoek", waar chauffeurs hun wagens kunnen zetten, waarin slaapgelegen heid is. Aan de pleisterplaats gebouwd en daar één gebeel mee vormend komen twee woonhuizen voor bedienend per soneel. De gehele opzet is zo. dat het Motel-Rasthaus mettertijd, ais daar behoefte aan zou bestaan, kan wor den uitgebreid. De heer Van Kekum, die vele moeilijkheden heeft moeten overwin- aangeraden de plaatsbewijzen zoveel voorzitter van de afdeling O. en A., mogelijk in de voorverkoop te kopen, I de heer J. van der Broek. De afdeling Ontwikkeling en Amu sement van de personeelsvereniging „Wilton-Fijenoord" heeft in Schie dam de serie winteravonden op een stijlvolle wijde afgesloten met een goed verzorgd cabaretprogramma. De scheepsbouwers en hun vrouwen hebben zich woensdagavond in Mu sis Sacrum kostelijk vermaakt. Een keur van artiesten trad op. Allereerst het trio ,.X", dat met sketches en liedjes een groot deel van de avond vulde. Dat de scheeps bouwers op het gebied van ontspan ning tot zeer goede prestaties in staat zijn. bewees op deze avond ten over vloede de WF-band o.l.v. de heer J. A. Montens. Voorts zongen .„Jossie Co." en speelden „The Willi anty's" lustig op hun accordeons. De avond werd geopend door de nen, voordat alle vereiste goedkeu ringen werden verleend, heeft de grond voor vijftig jaar in erfpacht gekregen Hij heeft goede verwach tingen van deze onderneming. Men mag aannemen, dat deze pleisterplaats in feite een groot scheepse proefneming is van Rijks waterstaat, die in principe afwij zend staat tegen dit soort gelegen heden. die het verkeer in gevaar zouden kunnen brengen. De resultaten met dit project zul len bepalen of er In de toekomst nog meer langs de Nederlandse rijkswe gen zullen komen, al blijft Rijkswa terstaat op het standpunt staan, dat het aantal zeer beperkt moet blijven. Buslijn 43 wordt vanaf dinsdag middag 2 uur in verband met repa raties aan de Kethelweg omgeleid. Vanaf die datum zal de bus vice versa de volgende route nemen: Van Hogendorplaan, van Linden van den Heuvelsingel, Sportlaan. Verkadesin- gél, Ant. Knottenbeltsingel. De om legging duurt tot nadere aankondi ging voort. In verband hiermee zijn enkele nieuwe haltes ingelast en vervallen de haltes aan de Kethelweg. De nieuwe haltes ?ijn SportlaanNach tegaallaan (voor belde richtingen) en Van Linden van den Heuvellsingel tegenover de Emmaüskerk voor de richting Schiedam en de Van Hogen dorplaan tegenover het pand van de fotograaf P. Engelse voor de richting Vlaardingen-station. Geboren: Pierre J. zn van F. J. de Rouw en H. Neijerweert; Roberto A. zn van C. A. Wattimena en J. P. C. Nooijen; Ernst zn vail J. Verbeek en J. H. Prein. VLAARDINGEN Woensdag is een vijfjarig jongetje van het viaduct aan de Binnensingel- Spoorsingel gevallen. Het knaapje, K. P. H. uit de Van Leijden Gael- straat, maakte een val van vier meter. Met (vermoedelijk) een schedelbasis- fractuur is het kind naar het zieken huis vervoerd. Het gemeentebestuur van Dordrecht heeft het gemeentebestuur van Wer kendam medegedeeld, de dienstrege ling van het veer „Kop van 't land", met ingang van zaterdag 19 mei 1956 als volgt te zullen uitbreiden: Van de Zuidhollandse oever zal nog worden afgevaren om 22.45, 23.15 en 23.45 uur en van de Brabantse oever om 23.00, 23.30 en 24.00 uur. Hierdoor wordt ongetwijfeld, niet alleen voor Werkendam, doch ook voor de bewoners van het overige gedeelte van het Land van Heusden en Altena, in een behoefte voorzien, en zal velen een reis over de Moer- dijkbrug worden bespaard. De uitbreiding van de dienstrege ling zal echter slechts bij wijze van proef gedurende 3 maanden worden ingevoerd. Laten wij hopen dat van het veer, na 'savonds 10 uur, een zodanig ge bruik zal worden gemaakt, dat er voor het gemeentebestuur van Dor drecht aanleiding mag bestaan de uitbreiding der dienstregeling te be stendigen. Eén van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen - misschien wel de belangrijkste wordt de ontmoeting FortunaVolendam, die maandag tweede pinksterdag aan de Floreslaan wordt gespeeld. Tegelijk met dit treffen vindt ook de krachtmeting Helmondia Tubantia plaats. Bij de politie werd aangifte gedaan van. vermissing van een bromfiets (Mobilette). De bromfiets werd gis termorgen omstreeks halftien door de eigenaar L. J. R. uit Rotterdam bij de Van Swindenstraat neergezet. Om halfdrie 's middags was het voertuig verdwenen; het stond niet op slot. Wie de ranglijst van de eerste klasse O betaald voetbal goed heeft bestu deerd, zal zeker tot- dezelfde conclu sie komen. Zowel Volendam als Hel mondia zijn nog gegadigden voor het kampioenschap, rhaar verspelen hun kansen bij een nederlaag. Zowel Tu bantia als Fortuna voeren nog een verbitterde strijd om de fel begeerde vierde plaats, die de weg opent naar een promotie. Wint Fortuna maan dagmiddag van Volendam en zou Helmondia het op eigen veld tot een zege brengen, dan wordt deze kans op promotie voor onze stadgenoten weer een stuk gunstiger. Daarom is de wedstrijd, die tegen Volendam moet worden gespeeld, zo uitermate belangrijk! Het zal wel druk worden aan de Floreslaan omdat er verder plaatselijk geen KNVB-wedstrijden worden gespeeld. Het Maassluise VDL is tweede pink sterdag aan de laatste competitie wedstrijd toe tegen CKC. Als deze uitwedstrijd wordt gewonnen, heeft de ploeg 34 punten uit 22 wedstrijden en zal men moeten wachten wat VOG verder doet. Verspeelt deze club ook geen punten meer, dan is een Beslis singswedstrijd tussen beide elftallen noodzakelijk om uit te maken wie de kampioensvlag in top mag hijsen. Het verdere programma luidt: SHS 2 Fortuna 2, Fortuna 3Neptunus 3, Hollandiaan 2Hion 2, Feijenoord 11 Hollandiaan 4, Germinal 2-RKWIK 4, VDL 3Fefienoord 13, VDL 5 HOV 8, RFC 11—Fortuna 7, PFC 3— Hollandiaan 5. Voor Zwaluwen wordt het zaterdag middag in Werkendam erop of er» onder. De Vlaardingers moeten de zware uitwedstrijd tegen Kozakken Boys zelf ook nog kandidaat voor promotie naar de tweede klas win nen om te kunnen promoveren. Er is de laatste dagen geducht geoefend terwijl de elftalspelers voornemens zijn van het begin tot liet einde te zwoegen, dat het een lieve lust. is. Misschien kunnen wij voorzitter Smit cs. zaterdagavond toch gelukwensen? Voor. het peil van het Vlaardingse zaterdagmiddagvoetbal zou een pro motie naar de tweede klas KNVB zeer welkom zijn! Verder kunnen wij za terdagmiddag waarschijnlijk een kam pioen begroeten, nl. TRS (Red Stars) dat slechts gelijk behoeft te spelen tegen GOZ in Rotterdam om de titel in handen te krijgen. Het. verdere programma voor zaterdag luidt: Sun lightSpirit, DVOBarendrecht, VVORHVO, Vlaardingen—Goudsw. Boys, HPVMVV '27, Excelsior M 3 Spijkenisse 2, TOGR 3Zwaluwen 3, Zwaluwen 4—Barendrecht 2, HVO 2Zwervers 2, Zwaluwen 5—Vlaar dingen 2, Rozenburg 2TSB 3, DVO 2GTB 2, HVO 3—'Vlaardingen 3, Red Stars 2—MW 2. Excelsior M 5— SDV 2, DVO 3Zwaluwen 7, Zwa luwen 8TSB 4, RSM 3Zwalu wen 9. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Tc bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 9-12.30 uur en 2-5 uur: Psalmenboekje: stofbril: ge vlamde vulpen; controle-tang; steun zool: blauwe damesshawi; pakje katoen band. Te bevragen bij de vinders: Zwart bruin hondje. Café de Vest. Broersvest; i-ode autoped, IT. Collé. Brugmanstraat 23: rode autoped, W. Naüeals, Dr. de Visserlaan 26: rode autoped, W. Meijer, Op het bijkantoor van de Ned Bank te Dordrecht is een vals munt biljet van 10 gulden ontvangen. Het is aan de politie afgegeven voor on derzoek. Dit is de derde maai dat in Dordrecht een vals tientje is ontdekt. Reeds enige tijd was de recherche op zoek naar de daders van brons- diefstailen op loggers. Het patroon van de activiteiten vertoonde telken male veel overeenkomst. In de ma chinekamers van een vijftal loggers bleken bronzen delen van de instal laties weggesloopt te"zijn. De vermis singen vonden zowel plaats op loggers in de Koningin Wilhelminahaven als in de Oude Haven. Intensief speurwerk bracht de recherche op het spoor van een twee tal jongemannen. Ten slotte kreeg men tegen hen zoveel aanwijzingen, dat tot arrestatie kon worden over gegaan. De jongste van het tweetal is een achttienjarige knaap, die in het ver leden reeds enkele malen in aan raking geweest is met de kinderpoli tie in verband met diefstallen. Uit het onderzoek zou vast staan, dat de jongste zich tot de machine kamers van vier loggers toegang had verschaft. Samen met de tweede arrestant bezocht h|j een vijfde log ger. In de machinekamer sloopten zij rustig een aantal onderdelen, die zij naar Rotterdam vervoerden. der inbraken werd een taxi gehuurd om het gestolen goed van de Konin gin Wilhelminahaven naar Rotter dam te vervoeren. Het is volgens de politie vast komen te staan, dat de koper van het gestolen goed op de hoogte geweest moet zijn van het feit, dat de door hem gekochte bronzen voorwerpen van diefstal afkomstig waren. Ver dacht van heling is hij in arrest ge steld, De door deze inbraken veroorzaakte schade beloopt het bedrag van 5.400. Het tweetal bieek overigens voor geen kleintje vervaard te zijn. Bij een Op de stelling van een in aanbouw zijnde woning aan de Viaardinger- dijk verloor gistermorgen de 17-jarige metselaar J. v. Bruggen uit de Jan Steenstraat zijn evenwicht tijdens de bediening van opgehesen cement- wagentjes. Hij viel van een hoogte van vijf meter en brak beide polsen. Per GGD werd hij naar het Gemeen te Ziekenhuis vervoerd. Fabriplein 26b; grijze wollen heren- handschoen <R.l. p. Olsthoorn. Polder weg 148, Kefchel; 1 pr witte gymschoe nen. P Kalkman, Dr. Kuijperlaan 63: 1 pr nylons. Ketelaar. Leliestraat 43; gr. alpinomuts. S. Zonneveld. Parallelweg 152a; geruite strik. J. Dubois. Lekstraat 68a: 1 pr. bruine herenglncês. v d Wa ter, Nieuwe Maasstraat. 91; 1 blauw kin derjack. N Peek, Vlaardlngerdijk 49b; blauw jongensjack. A Bonthandel He renstraat 47; ring met sleutels. Van Kampen. Zalmstraat 38; lederen hoes m. sleutels, Kornaat, Oranjestraat 83; sleu tel aan ring. L. v. d. As, Galllelstraat 57b; zakmesje. Habermehl, Vlaardlnger- cüjk 219; bos sleutels, Schtlperoord. Tuin laan 40; ring met sleutels. E. Peters, Rozenlaan is, Kethel: vulpen la etui, P Grlms, Parallelweg 228c; vulpen. S Foncken, Vlaardlngerdijk 21; bos sleu tels in étui, .T Meljnlnger," Alh Culjp- straat 8a; bril In etui, M Vredebregt, Broersvest 8a: klnderarmhandje. H Maas, i Esdoornlaan 15, Kethel; bedrag aan geld. h V Vliet, Rotterdamsedijk 435: bedrag aan geld, B Berkens, Troelstralaan 101; damespolshorloge, v d Bruggen. Prat. Kamorlingh Onnesiaan 1S8; portemon- nnie met Inhoud. J. Zwep, Sontmeis- dijksestrant 15: damesportemonnale en sleutel, H Winkers. Schiedamseweg 47; portemonnale met inhoud, H v dt Vlerk Rotterdamsedijk 268; portemonnale met Inhoud. O 't Hart, Prlnsensteeg 20; por temonnale met Inhoud P de Hoog. Schlcdamseweg 235. Kethel: portrmori- naie met inhoud, postkantoor TtdnWn. Kinderportemonnaie. K Inpijn, West- rrankelandsestrnat HO; portemonnale met Inhoud, F Karls. Korte Slngelstr. 20a; damestasje met Inhoud, Kerklaan, Nleuwstraat 10: zakkam, K Rotteveel] lepenlaan 50; hangslot. J Daalmeljer. Nieuwe Maasstraut 76: 1 pot verf. J Mulder, J v Lennepstraat 4: 2 ijzeren kratten met flessen, M Levering, Watt straat 54; blikje visconserven, postkan toor, Tuinlaan. Met een maatschappelijk kapitaal van ƒ1.000.000, verdeeld in 1000 aan delen van 1000, is opgericht de me taal- en houtbewerking maatschappij „Maassluis" N.V. te Vlaardingen. De vennootschap heeft ten doel het fa briceren en installeren van scheeps- onderdelen, het repareren van sche pen. en machines, het aannemen en uitvoeren van staalconstructies en brugwerken, smeed-, ijzer- en las werk, het be- en verwerken van me taal en hout enz. geplaatst en vol gestort zijn 400 aandelen. In het ka pitaal wordt deelgenomen door de N.V. Slavenburg's Bank voor 359 aan delen. Directeur is de heer P. A. Noordermeer. Commissarissen zijn de heren tnr. H. J. Sjollema en W. C. v. der Mark, De voetbalvereniging Excelsior/M gaat een tegenbezoek brengen aan de sportvereniging „Bürgerspital" in Basel. Vorig jaar vertoefden de Zwit sers een week in Maassluis en nu zullen onze stadgenoten van 19 tot 26 mei de gasten zijn van de Zwit serse sportvrienden, welke zeer pret tige herinneringen bewaren van hun bezoek aan ons land. De groep van Excelsior wordt gevormd, naast het eerste elftal met drie invallers, door een aantal dames en heren, die dit eerste buitenlandse bezoek in de ge schiedenis van de vereniging mee maakt. Het gezelschap bestaat uit 34 personen en vertrekt vrijdagavond om 5.42 uur van Maassluis naar Hoek van Holland, waar overgestapt wordt op de internationale trein naar Basel, die zaterdagmorgen om 6.25 uur daar arriveert. DONDERDAG Bioscopen: MONOPOLE-TREATER. 2, 7 en 9 U.: Marcella, een circuskind {14 Jr). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: 2000 Jaar Chinese schilderkunst. CULT. CONTACT CENTRUM. 9—6 u;. schilderijen en gouaches, W. Boers. Apotheek: Firma P. H. Backer, St. Liduinastr. 58. telef. 68364. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Eva Bon- heur voor Kath. Kring. GROTE KERK. 7,45 uur: bijeenkomst Leger des Hells. IRENE, 7.45 uur: Ned. Chr, Vrouwen bond. lezing. MUöfS SACRUM, 8 uur: Toneelavond Personeelsver. Alireud en zn. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-xHEATER, 3.15 uur; 20.000 mijlen onder zee (ad.). MONO POLE-THEATER, 2. 7 en 9 uur: Geef hem de ruimte (a.l.). Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: 2000 jaar Chinese schilderkunst. CULT. CO., I'ACT CËNiRUM. 9—6 U.. schilderijen en gouaches, W. Boers Apotheek: Firma F H. Backer 58. telef, 68364. St. Liduinastr. Diversen: IRENE. 8 uur: CJMV Oud Mathenesse, cabaretavond. MUSIS SACRUM, 10.30 uur: vergade ring Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren; 8 uur. voortzetting ver gadering, ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Vrouwen in de val. 2, 7 en 9.30 uur <18 jr). CAPITOL: Het monster van de zee bodem. 2, 7 en 9.15 uur (a.D. CENTRAAL: Moord op de voorpagina. 2, 7 en 9.15 uur 18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Djenghts Khan. de overwinnaar. 5.30, 7.45 en 10 uur {18 jr). COLOSSEUM: Djenghls ló^an, de overwinnaar. 2, 7 en S.15 uur (18 jr). HARMONIE: Het bataljon der ge- doemdeu, 2, 7 en 9.15 uur (14 jr) LUMIÊRE: Phffft2.15, 7 en 9 30 uur <18 jr). LUTUSCA: King's Rbapsodle. 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUXOR; Carmen Jones. 2. 7 en 9.30 uur (18 jr), METRO; Moord op de voorpagina 2, 7 en 915 uur (18 Jr). PRINSES; Lielde. die duur betaald wordt. 2.15, 7 n 9.30 uur (18 jr), REK: Hannoc. de Indiaan. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: Picnic. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.l.). •t VENSTER: The constant husband. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). VICTORIA: Djenghls Khan, de over winnaar, 2. 7 en 9.15 uur (18 jr), ROTTERDAM DONDERDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuiöplein. DeSchouwspelers met „De twee wezen 8 uur. RIVIÈRA-hal. Rott. Operakoor operaconcert. 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1