Eva Bonheur door Rotterdams Toneel 1395 KREUGER Zaterdagvoetballers hebben nog een kans Geen zeilboot ligt meer in de winterstalling Uitreiking diploma's Red dings Brigade (sub Voor Katholieke Kring OVERHEMD R1VIÈRA SHIRTS Voor zeilers kwam van rusttijd niets terecht Opstellingen C?nftict<d 995 Wat er zo al te doen is Aanschaffing zandtrechter Interkerkelijke bijeenkomst 55 jongelui doorstonden proef Zware strijd verwacht AHRO speelde voor AHRO President Soekarno Oude hoefstal staat in de weg hiedammm onder elkaar Kies Uw uit deze drie KERK0 FABL0 „MISTER U" LAGER VOETBAL EN HONKBAL ƒ22.50 Afsluiting hulpbrug over de Schie Van trap gevallen Juniorentoernooi van DHS D VS-Wa gen in gen C/OHr Ver vvacli tiugen voor korfbal HET VRIJE VOLK VRIJDAG 18 MEI 1956 PAGINA 5 Het toneelstuk Eva Bonheur van Herman Heijermans, dat veertig jaar geleden voor 't eerst werd opgevoerd, spreekt het hedendaagse publiek nog zeer goed aan. Men kon dit gister avond vaststellen in het Passage Theater, waar het Rotterdams Toneel voor de Katholieke Kring Schiedam dit genoeglijke spel ten tonele bracht. Blauwe Week Orgelconcert Plantage TaJafoon 67649 WTnWffig 12.50 14.50 16.50 11.90 14.90 16.90 MEER KEUS Wat het lager voetbal betreft staat er alleen voor de Schie damse zaterdagmiddagelftaUen wat op het spel. De zondag voetballers hebben enkel onbetekenende restanten af te werken. Zodoende worden er alleen zaterdag een paar wedstrijden van belang gespeeld. De derdeklasser HBSS speelt uit tegen Rijnsburgse Boys en in de afdeling Rotterdam gaat GTB op bezoek bij ZWSH. Zondagvoetbal Dat is 'n ideale dracht. ZIE ONZE ETALAGES. voor betere herenmodes Broersvest 56, Schiedam Honkbal (Van onze zeümedewerker) Het watersportseizoen is weer geopend. De toervaarders trek ken er de weekends weer op uit, de wedstrijdzeilers hebben de. aanmelding voor de eerste grote wedstrijd reeds gepost. Naar buitenland Meertje in aanleg Melbourne... Hulp bij rampen Gestolen tijden Diploma's uitgereikt SPORTHUIS TER BRACK apart mode! Natuurlijk zijn we wat gereserveerder geworden ten aanzien van de idealistische levenshouding, die Heijermans in zijn figuren symboliseerde. De vele goede inborstcn, die in dit spel gelijdelijk aan onthuld worden, hebben voor ons niet zoveel meer met de werkelijk heid te maken waarop ze veertig jaar terug toch wel aanspraak maakten. Langzaam maar zeker zien we de voorbodes van dn komende verkie singen: de verkiezingsplaten. Achter vele Schiedamse ramen hangt het be kende rode biljet, mei het nummer dat voor ons een wegwijzer is en voor onze tegenstanders een doorn in het oog: 2, Toch, het gaat er bij ons in deze tijd maar heel kalmpjes toe. Wij zijn nu eenmaal een rustig volk en wij zijn ook vaak bij voorbaat so zeker van onze zaak dat roe ons heus niet laten overdonderen door een hoeveel heid bonte affiches, zoals men die in Italië pleegt ten toon te spreiden. Je krijgt altijd een beetje het idee: er komt zeker weer een circus in de stad, maar als je Aan scat dichterbij een reclamezuil met kleurige platen staat dan bemerk je, dat het om zware politieke strijd gaat. Maa.r de Italianen, een warmbloedig volk, vlug emotioneel bewogen, zeggen opge smukte propaganAafrasen veel meer dan ons. Wij houden ons nuchter bij datgene, wat in de loop der tijd zijn marde heeft bewezenen dat zonder twijfel even „duurzaam." voor de toe komst zal blijken. Maar een beetje fantasie op ome verkiezingsborden zou, terzijde opge merkt, helemaal niet onaardig zijn. Het vrolijkt het stadsbeeld op, en zo dra het vervelend begint te worden, verdwijnt alles ook weer. Een1 beetje oneerbiedig gezegd: liet circus trekt dan ie stad weer uit! Tot instandhouding en uitbreiding van de consultatiebureaus tegen alco holisme zal er van 21 tot 26 mei een Blauwe Weekcollecte worden gehou den Collectriees en collectanten kun nen zich opgeven aan de Westfran- kelandsestraat 2 en vrijdag 25 mei van 7 tot 8 uur aan de Lange Haven 33. Jacq. P. Bekkers zal woensdag 23 mei het orgel van de Grote Kerk bespelen. Het programma vermeldt werken van Buxtehude, Bacfh, Pa- eheibel en Handel. Aanvang 8 uur. Het muziekkorps van het Leger des Heils geeft op eerste pinksterdag een concert in de Plantage o.i.v. de heer Ale wij ii Gulik. Aanvang drie uur. Advertentie LM ■Éfhub». Mat h aan tkmrgti, wafralwaan kt Van de Schiedamse Gemeenschap ont vingen wij de volgende gegevens over het tijdvak 22 tot 27 mei. 22 mei: Arcade, 10, 14 en 20 uur, Pa ters van Scheut: film „Klokken van Na gasaki"; Irene, 20 uur. Wljkgemeente Wijk V: Contactavond voor de medewer kenden van de gehouden bazar. Musis Sacrum, 20 uur, Schops Vlceswarenfa- brlek: Cabaret en bal. 23 mei: Irene, 19.30 uur: Chr. Gym. Ver. „D.O.K.": Fropaganda-avond voor jongens en meisjes van 14 tot 17 jaar; Arcade, 20 uur, St. CaeciUa: Uitvoering m.m.v. Juies de Corte; Toonkunst, 20 uur. Alg. Fotokring Schiedam: Kring avond; Musis Sacrum, 14 uur. Wilton- Fijenoord: Toneelmiddag voor oud- werknemers, verzorgd door het Amstel- Toneel; Musis Sacrum, 20 uur, Vereni ging Ontwikkeling en Amusement „Wil- ton-Fijenoord": Cabant-avond. Passage-Theater, 20 uur. Toonkunst Concert; Irene. 20 uur, Alg. Bond van Melkhandelaren: Toneelavond t.g.v, het het 10-jarig bestapn. 25 mei: Sursum Corda. 20 uur. „Pro Juventute": Jaarvergadering: Plantage, 20 uur, Partij van de Arbeid: Verkie zingstoespraken door dr. W. Drees. G. Ruygers, mej. mr. N. Zeelenberg, J. v. Hattem. muziek door „Crescendo"; Ire ne, 19.30 uur, Ned. Chr. Bond van Werk nemers in de Hout- en Bouwnijverheid: Jaarvergaderlna. 26 mei: Arcade. 20 uui. Kunst door Oefening: „Kathle Jokt nooit"; Musls Sacrum. 20 uur, Ver. „Het Singelkwar tier": Toneel, bal; Irene. 20 uur, Matar AmamüischoolToneelavond. 27 mei: MusU Sacrum. 20 uur, Her- mes-DVS: feestavond; Lange Haven 70, 20 uur, RK Instuif: liedjes van Tonny Huurdeman; Arcade, 20 uur. RKHC Spi rit: Gezellig saniPiizijn. Dagelijks Cultureel contact Centrum van 4 tot 6 uur 'zondag en maandag gesloten 1: Ten toon «teil Ine? werken %an Willy Boers. Sted. Museum, \an 2 tot 5 uur, woens dag- en vrijdagavond van 7 tot 10 uur: ..2000 jaar Chinese schilderkunst"- Maar Heijermans humor blijkt tü- aeloos en <ie wijze, waarop het spel tot een boeiende vertoning is opge bouwd, is nóg modem. Men dient zich te realiseren, dat al deze toneel vondsten veertig jaar geleden bijzon der origineel waren. Men kent 't verhaal. Het gezin van Jasper komt voor een financieel de bacle als de vrouw des huizes onge lukkig gespeculeerd heeft met ofie- effecten. De bovenbuurvrouw, Eva Bonheur, schuldeiseres, tiranniseert het gezin. Een buurjongen verlooft zich met de enige dochter, maar ver laat haar, zodra hij „armoede ruikt". De gevolgen van hun engagement mochten natuurlijk niet ontbreken om de houding van dochter, vader en moeder een engelachtig accent te geven. Neil Koppen zwierde als een stijf koppige, zich van haar „recht" be wuste weduwe door de boven- en benedenverdieping van het huis, keef roddelde, sneerde en gluurde op on volprezen wijze. Ze was hartverove- rend grappig, maar wist de suggestie levend te houden, dat ze tevens bij zonder gevaarlijk was. Terecht kreeg zij bij't slot het leeu wendeel van de ovatie, die de uit verkochte zaal het gezelschap bracht. Wim van den Brink, als vader Jasper, bleek goed opgewassen tegen het spel van Nell Koppen. Coba Helling was de moeder, Thera Verheugen de dochter en Steye van Brandenburg maakte van de amoureuze buurjon gen een aanvaardbaar sujet, wel licht wel wat al te aanvaardbaar voor ons van 1956 om de morele ver ontwaardiging van vader Jasper nog te kunnen volgen. A.L. Advertentie LM. Prima pasvorm, 3 mouwiengten het alom beken de merk en zijn prima pasvorm 'ii groot succes, het vaste- boord hemd. Met reserve boord en manchetten Zie onze etalages BROERSVEST 6 De herenmodezaak van Schiedam Om op snellere wijze zand van de op de. straatmakerswerf aanwezige zandvoórraad op de auto's te laden achten B. en W. het nodig een grote zandtrechter aan te schaffen. Met de aanschaffing van deze trechter houdt verband de aankoop van een zelf- ladende zandtransporteur, ter bevor dering van een snelle toevoer. Daartoe zal aan de racte worden voorgesteld tot aankoop beide apparaten voor een bed g van 11.500,—. Advertentie IM. Rijnsburgse Boys heeft twee punten i meer dan hekkesluiter HBSS. Weten' de Schiedammers deze ontmoeting in hun voordeel te beslissen en verliezen de Boys ook de daaropvolgende wed strijd. dan hebben onze stadgenoten nog een kans aan het degradatiespook te ontsnappen. Dan volgt er namelijk een beslissingswedstrijd tussen HBSS en Rijnsburgse Boys. Maar voor het zover is.zaterdag winnen, Bi de eerste klas van de afdeling Rotterdam maakt het vele malen als gedegradeerd gedoodverfde GTB een goede kans in de eerste klas te blij ven. De „technici" zijn er namelijk ia geslaagd drie achtereenvolgende wed- stroden te wmnen. Nu bezet ZWSH de laatste plaats. Bii dit elftal gaat GTB zaterdag op bezoek. Weten de Schiedammers hiervan te winnen en nog een punt te halen uit de reste rende wedstrijden, dan staan zij veilig. De tweedeklasser GSS speelt tegen Vuicyon/Zwaluwen. Het zondagvoetbal valt dit week einde op maandag, tweede pinkster dag Veel valt er overigens niet te be leven. In de KNVB speelt alleen DHS. De Schiedammers komen uit tegen het zwakke DEH. In de afdeling Rotterdam spelen Martinit en Ursus. Martinit ontvangt Advertentie IM. TIMCO DOK. waarvan het kan winnen. Ur sus zal het wel moeilijker krijgen te gen het felle Oud-Beiierland. Het eerste negental van Schiedam speelt zaterdagmiddag op Boshoek tegen Allen Weerbaar, dat nu nul punten uit twee wedstrijden heeft. Gezien de huidige sterkte van onze stadgenoten, rekenen we op een zege. Het comité „Schiedam voor Chris tus'' hield donderdagavond een druk bezochte bijeenkomst in de Grote Kerk. Verscheidene koren en het or kest van het Leger des Heils verleen den hun muziekale medewerking aan deze avond. Brigadier L. Nijman, divisie-officier van het Leger des Heils in Zuid-Ne derland, sprak over „Waar horen wij bij?" De heer Nijman was van me ning, dat iedereen hier persoonlijk antwoord op moest geven. De bijeenkomst werd geopend door ds. V/. A. Krijger gereformeerd predi kant te Schiedam. Majoor Drentje van het Leger des Heils leidde de ge meentezang in. De hulpbrug over de Sohie (naar het industrieterrein) za! zaterdag 19 mei van 14.00 uur tot 32.00 uur zijn afgesloten voor alle rijverkeer. Tijdens de Goudse Zeilweek, met Pinksteren, hopen lij, in hun Finnjollen, sharpies, valken, vrijheidjes, 16 kwadraats, O-jollen, sterntjes (een nieuwe klasse) en jeugdbootjes, de eerste sucoessen In "36 te boeken. De grotere klassen komen pas de 27ste op het water, als op het Brasemem>eer 'Hoi- landia' gezeild wordt. Bij het witten van de muur viel de 73-jarige heer P, v. S. gisteren, van de trap. Hij kwam met zijn hoofd tegen een elektrische schake laar aan en kreeg smjwonden. Een passerende agent verbond het slacht offer. Bij onderzoek in het Gemeen te Ziekenhuis werd voorts een lichte hersenschudding vastgesteld. Meen niet, dat de zeilers de lange tijd tusen oktober en mei stil gezeten hebben. Met ongekende ijver hebben velen van hen de Olympische Spe len werpen hun schaduwen ver voor uit zich aan de training gewijd. Geen moeite was hun te groot, geen inspanning te veel om reeds nu aan het begin van het seizoen vergeef ons de vreemde vergelij king beslagen ten ijs te kunnen komen. 'Houd je body fit' was het devies. De Voorberndingscommissie Zei lers naar de Olympische Spelen "56 zorgde voor goede trainingscentra, te Rotterdam, Leiden en Amsterdam. Wekelijks kwamen de zeilers daar by elkaar om onder leiding van zeer bevoegde instructeurs een paar uur hard, heel hard te werken. Wat werden op die avonden de spieren en gewrichten onder handen genomen en wat werd er getranspi reerd! En met welk een ernst pro beerden die zeilers alles toch maar zo goed mogelijk te doen! Sportin- structeur Pauka kende geen pardon: Niet goed. dan nog eens. Looppas, rompoefeningen, sprin gen. balspel, reactie-oefeningen, het werd alles gedaan met een bewonde- rmgswaardige ijver, alsof de keuze commissie elke avond 'langs de lijn' zat:, om nu reeds uit te maken, wie er uitgezonden zou worden. Zo berekWen zich Simon de Wit, ,Tac. Stap, de gebroeders Kraan, Stutterhcim, Keegstra, Bah Wiilems, Dit is allerminst de Franse slag. Flip Keegstra, Simon de Wit en Harry Lesage tonen, hoeveel :dj voor een goede conditie over hebben. Keegstra ging deze oefe- ning zelfs even boven zijn krach- ten. Harry Lesage, Jac. v. d, Berg, Dudok van Heel en Willem de Vries Lentsch te Amsterdam op het komende sei zoen en Melbourne voor, zo deden dit anderen te Rotterdam en Leiden. Maar er was niet alleen aandacht voor de lichamelijke conditie. De zei lers kwamen ook regelmatig bij el kaar om, alweer onder deskundige leiding, de techniek en de tactiek van het zeilen te bespreken en te bestuderen. Ook de uitleg van het wedstrijdreglement, het wetboek van de zeilerij, kreeg de volle en zo no dige aandacht. Neen, stilgezeten heèben de zeilers deze winter niet. En zo stappen zij dan het nieuwe seizoen in. dat heel belangrijk zal zijn en dat een zeer vol programma biedt. Belangrijke ontmoetingen in het buitenland, niet minder belang rijke op de Nederlandse wateren. Reeds zeilden enigen onzer zeilers in Engeland, Monaco en België, waar redelijke successen behaald werden. Van 17 tot 24 juni is de Kleler Woche: Olytnpiajollenzeilers zullen in de tweede helft van juli naar het Gardameer trekken: zeilers in de Plying Dutchmanklasse varen van 19 tot 24 augustus op de Starnbergersee: aan het emd van het seizoen trekken de Finnjollenzeilers hoogstwaar schijnlijk nog naar Italië. En dan do traditionele grote wed strijden in Nederland. De Westemder Zeilwedstrijden, dit Jaar voor de tiende maal te houden op 9, 10, 16 en 17 juni; de Braassemermeer, op 7, 3 en 9 juni: de Kaagweek van 14 tot en met 18 juli, de Nieuw-Loos- drecht- en Hollandweken, van 21 juli tot 5 augustus, de Aikmaardermeer- wedstrijden. 11. 12. 13 en 14 augustus en de Sneekweek, van 18 tot en met 23 augustus. Bovendien staan er oo„. nog selec tie-wedstrijden voor de kleinere klassen, sharpies er- Finnjollen op het programma, wedstrijden t« hou den op 30 Juni. 1. 7 en 8 juli op het IJselmeer. De kans is groot, dat *de Konink lijke Verbonden Nederlandse Wa tersport Verenigingen' verzocht zal worden, het Europese kampioenschap eenmans-zwaardboten (Finnjollen?) te organiseren. Onzo buren, de Belgen, die de or ganisatie zouden verzorgen, beschik ken hoogstwaarschijnlijk dit jaar nog niet over een water, dat daar voor geschikt is. Men is bij Antwer pen druk doende een meertje te ver groten. Of dat op tijd klaar zal komen, staat echter nog te bezien. Hoe en wan ieer die wedstrijden eventueel in ons programma worden ingelast is nog met bekend. Ook het water, waar gezeild zal worden, i» nog niet bepaald. De Hollandweek wordt ditmaal wei heel belangrijk, juist in verband met de Olympische Speten. Op die Hol landweek worden, vooral in de kleinere klassen, veel buitenlanders verwacht. De Belgen bij voorbeeld, hebben al aangekondigd de Holland- week in hun schema, van selectie wedstrijden op te nemen. Ook de Fransen schijnen dat van plan. In de drakenklasse verwacht men ook-al buitenlandse deelnemers. Vast staat, dat de Blue Bottle ran het Engelse koningspaar uitkomt. Het zal gevaren worden door Harer Majes teit® Sailing Master Mann, een Brils zee-officie. En als dit dan alles achter de rug is, de Nederlandse kampioenswed strijden, eind augustus op het Sneeker Meer en begin september op de Westemder en het IJselmeer. Daarna... daarna naar Melbourne. Acht zeilers zullen daar de Neder- landse kleuren mogen verdedigen. Het sullen de acht besten zijn. Wie? Koos de Jong in de Finnjoi? De ge broeders Jac. en Henk Kraan in de sharpies? Simon de Wit of Wim van Duyl of Rikus van de Stadt in de drakenklasse? Men hoort reeds nu hun namen hee! vaak noemen, maarhet is nog lang geen oktober, gelukkig. Hoeveel Schiedamse jongens en meisjes uit de naaste omgeving van Schiedam hebben in de loop der jaren de weg gevonden naar de Schiedamse Reddings-Brigade en daar in verenigingsverband zwemmen geleerd. Het bestuur van deze vereniging stelt zich ten doei de verdrinkingsdood te bestrijden en pakt de zaak reeds jaren lang bij de wortel aan door jonge mensen het zwemmen te Ieren. Onnodig te zeggen, dat de Reddingsbrigade zich na de eerste opleiding veel moeite geeft om die jeugdige zwemsters en zwemmers tevens op te leiden voor het zwemmend redden. Deze vereniging heeft nu ongeveer 500 actieve leden 'eu jeugdleden. Vele malen per jaar verleend deze groep, onderverdeeld in kleine parate groepen, hulp bij de bescherming tegen waterongevallen. Op eerste pinksterdag houdt de voetbalvereniging DHS haar jaar lijkse Junioreutoernooi op het ter rein aan de Schiedamseweg. Deel nemende verenigingen zijn: VFC. Nado/Vooruitgang, EDS, Ursus en DHS. Aanvang tien uur. Het laatste jaar is er ook een pa rate groep die deelneemt aan de oefe ning ter bescherming van onze dij ken om ongevallen by eventuele stormrampen tot een minimum te beperken. Deze groepen zijn uitgerust met draagbare zendaparaten en vormen met elkaar een groep die praeventief werk doet, gericht op de bestrijding van de verdrinkingsdood. I-Ieiaas is ht de laatste tijd niet altijd mogelijk alle jongelui die zich daartoe melden, als leden te aan vaarden, omdat de ruimte op de cluburen dit met altijd toelaat en omdat het aantal beschikbare in struerende ieden onvoldoende is om een goed onderricht in het zwemmen te waarborgen. Daarom heeft het be stuur gesloten tijden ingesteld waar bij aanneming van nieuwe niet zwemmende leden niet mogelijk is. Alles om de kwaliteit van het zwem- noderricht te verhogen. Van tijd tot tijd wordt cr gelegen heid geboden tot diplomazewmmen. Woensdag was er weer zo'u gelegen heid: 55 jongeren namen aan deze proef deel niet het volgende resul taat: Geslaagd voor diploma 1: José Be nen, Beppie Blomsteel, Anita de Boer, Wüly Duchénne, Tineke Pilius, Onno Franken, Joke Hartman. Elfile van Hees, Jan Hollander. Conny Kemper, Anneke Klaasse, Hans Ktabbendam. Hctty Kuiper. Marji de Lange, 3. .ia van der Leiy, Hen- ny Rijswijk, Geertruida Schutte, Conny Sitton, Irene Spijker, Cornelia Staat, Gerda van der Wal, Anton WeveJaar, Helena Witberg, Cornells de Zwart, Aleida van der Hoek, Jen- neke Krommenhoek, N. Verhoeven- Oprei. Eily Vendeloo, W. van Zant wijk en T. M. A. Bontenbal. Geslaagd voor diploma 2- Come Alebregtse, Anno van dei- Belt, Pieter de Bie, -Joke Bolle. Wil de Groot, Conny Heerkens, Hans Hendriks, Hans van de Knaap, Aart Kortland. Rita van der Lelv. Lies Markestein, Bas Moerman, Joke Pil, Elly Roos, Eddy van Stijn, Jeane Wensveen. Nettie de Wit, Ria de Wit, Ronny Zandstra. Direct na het diplomazwemmen ontvingen zij de diploma's. Met de instruerende ieden werd direct daar na een vergadering gehouden om de mogelijkheden bij de opleiding te bespreken. Besloten werd tot een in tensievere opleiding bij het elemen tair onderwijs na een inleiding daar over door de chef badmeester, de heer Gamuut. Verder werd het trai ningsprogramma voor de zomer aan de instruerende leden voorgelegd. Door het gelijke spel van Hermes DVS tegen Helmond wordt de wed strijd op zondag tegen Wageningcn wat moeilijker, want nu heeft Her mes 2 punten nodig om kampioen te zijn. Een overwinning betekent dus, dat 2e Pinksterdag in Schiedam de vlaggen uitgestoken kunnen wor den. Wageningeu hoeft de punten ook dringend nodig. Ten eerste heeft deze club zich nog niet definitief in de eerste divisie geplaatst en ten twee de zou een nederlaag of geliik spel betekennen dat liet laatste kans op de titel verspeelt. Het behoeft dus geen betoog, dat de Schiedammers op een warme ontvangst op de Wa- gemngse Berg kunnen rekenen en dat zby het zo zeer begeerde kampioen schap niet cadeau zullen krijgen. Daarom is het zo prettig, dat een zeer grote schare supporters het elf tal zal vergezellen en de jongens steun m de vorm van aanmoedigin gen zeker niet zal onthouden. 1 Het 2e elftal is vrij. Het derde kkrijgt de moeilijke uitwedstrijd te gen DCV 2 welke wedstrijd zaterdag avond m Krimpen wordt gespeeld. Het vierde speelt maandag,, om 10 uur, de Damlaan tegen Neptunus 4. Rotterdammers vieraen. feest in Schiedam. Het waren de leden van de porsoneelveremging „AHRO", die donderdag in Musis Sacrum voor de jaarlijkse feestavond bijeen waren. Eigen krachten verzorgden een rijk gevarieerd cabaretprogramma, dat klonk als de welbekende klok. Hoofdschotel was de opvoering van Godfried Bomans' „De Huistiran" door het toneelgezelschap van de personeelsvereniging. Het werd een vlotte en leuke vertoning, die de kwa liteiten van deze kluccht in twee be drijven alle recht deed. wedervaren. De regie was in goede handen bij de heer J. W. Linkeis. Charmant waren „AHRO's Heart- breakers", die onder directie van Jan Veth aardige zang lieten horen. De gebroeders Greve brachten een ver makelijke parodie. Nina Jonkers zong bekende liederen. Kostelijk waren de. „Andijvie Serenade" en ,De sheriff "an de vallei", twee sketches op rijm. Bijzonder attractief was het optre den van Imre Tdlquesi en Meianja Banowitz, waarvan de eerste Hon gaarse liedjes zong en de ander danste. Voor muzikale omlijsting zorgde Jan Veth. Conférencier was Jacques Greve. De avond werd geopend door voor zitter J. Goudswaard. Na afloop was er een geanimeerd bal mjn.v. Schil- peroords dansorkest. Advertentie LM. Agent Raleigh en Fongers RIJWIELEN GROTE MARKT 3 Advertentie LM. beeft zich op een persconferentie1 in Djakarta nog al ontstemd uitgelaten over een wetsontwerp van minister MAN KVOET. Deze minister wilde namelijk ter be scherming van de binnenlandse markt de invoer van de beroemde Schie damse pasvorm-schoenen beperken. maar president Soekarno. die (in de tijd, dat de verhoudingen nog iels anders lagen) menigmaal lezing heeft bijgewoond van Prof. Ariëns over volksgezondheid, denkt er ken nelijk anders over. „Er zijn mensen." aldus Soekarno. „die als ze de naam „Schiedam" horen meteen dorst krijgen; de laat ste tijd echter gebeurt het dikwijls, dat men bii het woord „Schiedam" even trots naar beneden kijkt en denkt. ook mijn pasvormschoenen komen van Arièns' aohoenenhuis, Broersvest 54, DE SCHOEN VOOR IEDEREEN! SVV: d; Kouwen; a: W. Pauïus en J. v. Meerwijk; m: Hekman, Wink en J. v. Schijndel; v. J. Heyster, L. V/eeda, Kónemann, Maltha en Bis schop. FEIJENOORD: d: v. d. Bijl: a.: H. v. d. Hoek en Osterholt; m.: P. Steenbergen. G. Kerk urn en A. Bak; v.: v. Woerden. Bosselaar, Schouten, v. d. Gjjp en Moulyn. SPARTA; d.: v. Dijk; a.; Visser en Schop; m.: Verbeek. Terlouw en De Koning; v.; v. Ede, v. d. Gijp, Ver hoeven, Benmngshof en v. d. Waal. Op het noordeinde in Kethei, ge deeltelijk uitstekend in de openbare weg, bevindt zich een oude hoefstal, die niet meer als zodanig gebruikt wordt en slechts dienst doet als op slagplaats voor de smederij van de heer Schellekens. Door verwijdering van deze stal zou een plaatselijke ver smalling van het Noordeinde kunnen worden opgeheven, waarmee de be langen van het lokale verkeer ge diend zijn. Om de heer Scheliekens gelegenheid te geven zijn materialen elders op te slaan, stellen B. en W. de gemeenteraad voor hem in ruil voor de hoefstal een strook grond, gelegen, achter zijn erf, aan te bieden. Advertentie 1A1 ROTT ERDAMSEDIJK264 In 't pinksterweekend worden al leen door een drietal QDI-twaalf- talien competitiewedstrijden gespeeld. ODI 1 ontvangt Oranje Nassau uit Vlaardingen, waarvan gewonnen kan worden, ais ae zaken goed worden aangepakt. ODI 2 krijgt de kans om de. fcampioensvlag te hijsen. De reser ves gaan op bezoek by Rotterdam- Zuid 3, welk twaalftal ongetwijfeld in liet zand zal moeten bijten. Voorts staat op het programma de adspirantemvedstryd ODI b—TOP c. Op tweede pinksterdag neemt Suc ces deel aan de grote ALO-series in Den Haag. Door westelijke verenigin gen is daarvoor met ruim 100 twaalf tallen ingeschreven. De blauwwitten moeten met een halve combinatie de wlsselprijs, die vorig jaar werd ver overd, verdedigen. Verder neemt een adspirantentwaalftal van Succes deel. ODI heeft ingeschreven voor de bondsdag van de CKB, die in Am- hem wordt gehouden. Dat wordt een grote wapenschouw van deze bond Niet minder dan 4000 korfballers zuilen aantreden: daarbij bevinden zich uan drie senior- en een junior- twaaiftal van ODI. De organisatoren van beide toernooien staan er borg voor. dat de deelnemers een maxi mum aan korfbalgenoegen zullen be leven. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 3.15 uur: 20.000 mijlen onder zee (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Geer hem de ruimte (ad.). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: 2000 jaar Chinese schilderkunst. CULT. CONTACT CENTRUM. 9—6 U:. schilderijen en gouaches, W. Boer». Diversen: IRENE, 8 uur: CJMV Oud Mathenesss, cabaretavond. MUSIS SACRUM. 10.30 uur: vergade ring Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren; 8 uur, voortzetting ver gadering. Apotheek Firma P. H. Backer St. Liduinastr. 53. telef, 68364. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur: 20.000 mijlen onder zee (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 3. 5. 7 en 9 uur: Geel 'm de ruimte ta.l.). Ten toonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: 2000 jaar Chinese schilderkunst. CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 u:. schilderijen en gouaches, W. Boera. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelver. De Dilettant met „Tramlijn Be geerte. Apotheek: Firma F. H Backer. St. Llduinastr. 58. teicf. 6S3S4. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: SissJ. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.J CAPITOL: De duvelstoejager. 3, 7 en 9 15 uur CENTRAAL: De levensroman van Richard Tauber. 2, 7 en 9.15 uur (aJ.J. CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Brigitte, het meisje van „Place Plgalle". 5.30, 7.43 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: Jacht op het groene vuur. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). HARMONIE: Pas op. val niet, 2. 7 en 15 uur (a.L). LUMIÈRE: The swan. 2.15 7 en 9.30 uur (a.L). LUTUSCA: Een meisje mee tempera ment. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXORCarmen Jones. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: The Benny Goodman Story. 2. 7 en 9.15 uur (a.L). PRINSES: De luit droeg een rokje. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.l 1, REX: Tien van het Vreemdelingen- legioen. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). TH ALIA: Jammer dat ze 'n canaille Is.... 2.15, 7 en 9 30 uur (14 jr) 't VENSTER: The constant husbarwb 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr) VICTORIA: Adam had v'ler zonen, 7 en 9,15 uur (14 Jr). Zet Je zorgen op zij, 2 uur (ad.). ROTTERDAM VRIJDAG GROTE SCHOUWBURG Zuidplein De KchAtiv-vpe'.ers —et ,De tree \cezeu", 8 uur. REVlERA-flA.L. Roti. Opera Koor. opera-concer:. uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. 10e Opbouwdag, 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1