Concert met voorzitter als pianosolist GUY MOLLET Eerste haring aan Vlaardingse markt TARVO Emma gaat futloos naar 1-4-nederlaag Kunst gedijt op trapje Unilever heeft steeds meer academici nodig 9?5 (pnffoud Jubileum Toonkunst Schiedam Politiemannen onderscheiden Het Vrije Volk Bandopname als geschenk Vanavond naar de Plantage! Voel u zé met Lager voetbal clit weekend Ook kansen voor anderen Wat er zo al te doen is Dordtse ploeg bij SVV Matroos viel in dok eg*c tram Emigratie naar Australië GEVONDEN VOORWERPEN Koper gestolen chiedamnievs onder elkaar De grootste krant van Nederland Tweede lustrum melkliandelaren Burgerlijke Stand MOUTBROOD Weclstrijdprogramma RKB HET VRIJE VOLK VRIJDAG 25 MEI 1956 PAGINA 5 DE SCHIEDAMSE AFDELING van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst Beslaat 75 jaar. Ze is een vol komen idealistische vereniging, streeft dus geen winst na en heeft altijd geld nodig, maar ze doet ietsze wekt hij duizenden Schiedammers het sluimerende muziekinstinct tot leven en bij vele andere stadgenoten stimuleert ze het muziek- besef, niet alleen door het onderwijs op de Toonkunstmuziek- sehool, maar ook door haar jaarlijkse series orkestconcerten. De belangstelling voor deze serie is de laatste jaren steeds gestegen (o.a. door de activiteit van de energieke voorzitter van de afdeling, notaris A. S. H. A. Blaisse), totdat se thans een maximum bereikt heeft, een gedwongen maximum omdat het Passagetheater niet meer mensen kan. bevatten. Collecte Rode Kruis Hengelsport DE SCHOEN VOOR IEDEREEN! In sijn vrije tijd Let op de zak met de Strak schot „Naarmate de produktie meer gemechaniseerd wordt en de markt hoger ontwikkeld is, stijgt het aantal leidende functionarissen in verhouding tot de totale personeelsbezetting", concludeerde gister middag de vice-voorzitter van de raad van bestuur van Unilever in de algemene aandeelhoudersvergadering. Eigen opleiding apart model Het is een goed initiatief van de Gemeente geweest om op verschil lende plaatsen in de stad banken te plaatsen. En er wordt ook druk ge bruik van gemaakt. Geen wonder trouwens met het fraaie weer van de laatste dagen. Nu de traditie van het op-een-bankfe-voor-het-huis-zit- ten er langzamerhand helemaal uit raakt de ruimte voor die gezellige zitjes ontbreekt nu eenmaal in een grote stad is het een troost dat men niet helemaal naar een park hoeft te lopen voor een pleister plaatsje, maar ook midden in de stad zo'n rustpunt kan vinden. De verbreding van de Koemarkt- brug, een trekpleister van belang stellenden, zou zelfs aanleiding kun nen zijn om de „staanplaatsen" op te ruimen en de kijkers gelegenheid te geven op hun gemak de werkzaamheden te bezien. Elke dag weer wordt veel commentaar geleverd door voorbijgangers, die het allemaal zo best weten en werkelijk geïnteres seerd zijn. Zij kunnen niet genoeg krijgen van het gedreun der boren, het lawaai van klinknagels die in het ijzer worden geslagen en het ge sis van lasapparaten. We geloven dat een tribune ter plaatse zeker elke dag goed bezet zou worden. Maar ja, eens zal een einde komen aan geha mer en gesis. Misschien is de brug dan werkelijk breed genoeg voor een paar banken aan. de zijkant. Het is maar een idee. Hec Bode Kruis zal op 28, 29 en 30 mei en op 1. 2, 4. 5, 6, 7 en 8 juni de enveloppen ophalen die reeds huis aan huls zijn afgegeven. Op 9 Juni volgt een huiscollecte. Het secretariaat van e Hengel- sporrtvereniging Schiedam en Om streken is thans gevestigd bij de heer B. VUegenthart, Korte Kerkstraat 6a, Schiedam. Advertentie I.M, de Franse minister-president, stond ons een gesprekje toe, naar aanlei ding van zijn bezoek aan Moskou. „Frankrijk nodigt binnenkort Russi sche atoomgeleerden uit," zo zei Mollet, en nadat hij eren rondgeke ken had of er niemand meeluisterde, vervolgde hij: „Ik zorg er voor, dat de meest deskundige lieden ter -wereld op wat voor gebied ook Parijs bezoe ken. Zo mocht ik 2 weken geleden een bezoek ontvangen vaat de Deen Kasbröd, een voedlngs-specialist; maar het hoogtepunt tot nu toe is het bezoek van de Hollander, Brof. Ariëns geweest. Hij heeft ons gewezen op de noodzaak van deskundige voor lichting op het gebied van schoeisel en sindsdien bestelt het hele Franse ministerie zijn schoenen bij Ariëns' Schoenenhuis, Broersvest 54, Schie dam. In de kantine van het hoofdbureau van politie heeft dr. P. 3. W, Beukers van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen vanmorgen twee medailles uitgereikt aan de agenten J. J. Droge en C. de Vos. Bij een kolendamp-vergiftigingsge- val op 8 februari hadden beide agen ten kunstmatige ademhaling toege past op de bedwelmden, een echt paar, waarvan echter de vrouw over leed. De heer Dröge ontving uit han den van dr. Beukers de gouden draagmedaille en een beloning van 150; de heer De Vos kreeg de bronzen draagmedaille en 75. Commissaris K. Rijpma dankte namens de agenten voor deze onder scheidingen en wees daarbij op de sociale taak bij de politie. Ook het belang van kennis der EHBO werd door hem onderstreept. Een instelling als „Toonkunst" kan een jubileum niet met luisterrijke feesten vieren; ze heeft dan ook al leen het laatste concert van de abon nementsserie tot een feestconcert ge maakt, maar dat is dan ook voor treffelijk geslaagd. Het podium van de gemoderni seerde zaal was smaakvol met bloe men versierd, het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest liet zich onder Eduard Fiipse in een animerend pro gramma. van zijn beste kant horen, er was een stampvolle zaal met fees telijk gestemde muziekliefhebbers, burgemeester mr. J. W. Peek heeft de vereniging, gepersonifieerd door de heer Blaisse, in dankbare bewoor dingen toegesproken, maar bovendien was er het optreden van de voorzit ter als pianosolist in Beethovens eerste pianoconcert, dat hij als een beroepspianist van artistieke be kwaamheid briljant heeft voorgedra gen, in eensgezinde samenwerking met het orkest. Bijna niets wees er in deze vertol king op, dat de heer Blaisse de mu ziek alleen in zijn vrije tijd kan be oefenen: hij beschikt over een per fecte vingertechniek, over een groot nuanceringsvermogen en over een diep muzikaal begrip van wat hij speelt. Men kan er van mening over ver schillen, of dit werk van de jonge Beethoven zo heftig-heroïsch aange pakt dient te worden als hij het deed met veel forte, én met sterke accenten en ook kan men een wat soberder pedaalgebruik voorstaan, maar dat doet niets af aan ons res pect voor de overigens volwaardige prestatie, die hier door een amateur werd geleverd. De grote bewonde ring van het publiek vooral de rustige zekerheid van de solist viel velen op! ontlaadde zich in een grootse ovatie, die op het podium door dirigent en orkest werd gedeeld en opgeluisterd werd met fraaie bloemstukken. Eduard Fiipse, die voor een fraai sluitende begeleiding zorgde, heeft het programma gecompleteerd met Mozarts Don Juan-ouverture, Wa- genaars „Saul en David" (met een gave harpsolo van Annemarie Bom), het pittige, Roussel-achtige Scherzo van Léon Orthel uit 1955 en de altijd stralende Meistersin- ger-ouverture van Wagner. Op een miniem vergissinkje van enkele bas-instrumenten na, die de g van het dominantseptiemaccoord kort voor het slot van het laatste werk een maat te vroeg wilden Inzetten, is er op zeer hoog peil ge musiceerd. Moge deze heuglijke aag een nieuwe ledenstroom naar „Toon kunst" tot gevolg hebben A. VAN AMERONGEN Een nog viel in zeer „abstracte" staat verkerend geschenk heeft de penningmeester van Toon kunst, mr. G. M. Hovingh, gister avond tijdens een receptie in ho tel De Kroon aan de solist van de avond, overhandigd. Notaris A. S. H. A. Blaisse toonde zich bijzon der verrast hiermee. Hij was na melijk niet op de hoogte van het feit, dat er in de zaal, boven het orkest, een microfoon hing, welke diende om zijn vertolking met het Rotterdams Fhilhanno- nisch Orkest van Beethovens eerste pianoconcert in C op de band op te nemen. En deze op name per band nu was het ge schenk, dat het jubilerende Toon kunst Schiedam zijn voorzitter aanbood. Op de receptie zagen wij velen uit het Rotterdamse en Schie- damse muziekleven. Onder meer waren ook aanwezig de burge meester van Schiedam, mr. J. W. Peek en de wethouder van Cul turele Zaken, mr. M. J. M. van Kinderen. Vanmorgen om 11 nur is de eerste haring in Vlaardingen afge slagen. Het waren twaalf kantjes die om 8 uur door de Vlaardingen 83 „Comelis", schipper Leen Rog, in IJmuiden was aangevoerd. Melkhandelaren vierden donder dagavond feest in .Irene". De afde ling Schiedam van de Algemene Ne derlandse Melkhandelaren Bond be staat namelijk deze maand tien jaar. De Schiedamse ANMB begon in 1946 met 19 leden en telt nu 61 leden. Een groot'deel van het feestpro gramma werd verzorgd door het to neelgezelschap „Amicitia", dat de klucht in drie bedrijven „Een rare familie" van Arnold en Bach op de planken bracht. Een vermakelijk ge val, De regie had de heer P. B. van Hees. De ere-vooraitter van de afdeling, de heer J. Lips sr., gaf aan het be gin van de avond een historisch ex posé, waarin hij wees op de goede resultaten, die de bond vooral in de laatste jaren heeft geboekt. Hij hul digde het bestuur en verraste namens de vereniging de echtgenoten met een fraaie plant. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer J. C. Kramer- Freher, die in het bijzonder de ver tegenwoordigers van aanverwante organisaties verwelkomde. Na afloop was er een geanimeerd bal m.m.v. Hakkerts band. Vanavond dan vindt de platform- vergadering plaats, belegd door de Partij van de Arbeid. Spreken zul len dr. W. Drees, mej. mr. N, Zee- Ienberg, lid van de Tweede Kamer, Geert Buygers, van de Katholieke Werkgemeenschap in de Party van de Partij van de Arbeid en J. van Hattem, hoofdbestuurder van de Al gemene Nederlandse Metaalbedrijfs- bond. Muzikale medewerking verleent de Arbeiders Muziekvereniging Cres cendo. Aanvang van de bijeenkomst 8 uur. ONDERTROUWD: C 3 H&tenboer 26 en K E Groenhof 23; P H Hulsman 27 en C M Folet 23; F Blom 33 en A Happee 34; B Boekema 29 en A J Kuipers 21; W Dijkshoorn. 45 en h Rodenburg 38; L C W Oeers 23 en H A Brouwer 26; C T van der Graaf 23 en R M Marrevee 25: J H de Groot 24 en J M Kerklaan 25; J Holswilder 26 een W X. PlooU 24: O A KeiJ 23 en C v d Gaag 21; M Landman 27 en. J M v d Hoek 24; K W vd Linden 28 en J W Mak 21; C Meuldijk 33 en A P Klop 299: H A J Naastepad 63 en J M Kinnegln 61; R ran den Oosten 299 en M J C Tomasslni 19; F Rupke 24 en J van Looplfc 18; P Stolk 71 en T Tannond 60; A J Wijzenbroek 20 en M J v Berg 17. GEBOREN: Johannes G zn van. L van Leeuwen en M M Post; Lam tortus zn van J D de Graaf en A M Allart; RijK zn van G A Wehler en T Bakker; Jo hanna B dr van G W v d Moezel en J C Willemse. GEHUWD: W G van Diggelen 23 en E Smeet* 20; F v d Vlist 32 en P van Pelt 28; J P M v d Hoeven 23 en C Vrees wijk 17; H P M den Herder 31 en A M Droog 24; P H Kling 22 en C Meerburg 27: B P Swam 23 en H Lenos 21; J C Klelss 28 en M E Smlet 22; J B Hesoort 29 en A Groenendijk 23; P B Heldentrijk 30 en C Klaassen 26: P Flaisier 31 en M X Koor 26; C A Janse 42 en L van leerdam 49; A J van den Berg 19 en H Gordijn 18; H Evenblij li en I X Bng- dahl 33. Per auto werd de haring naar Vlaardingen gebracht. Handelaren en reders toonden grote belangstel ling voor deze aanvoer van de rede rij Van Toor. Na de keuring trok men naar de nieuwe afslagzaal waar de haring vlot werd verhandeld. De kwaliteit was aanzieniyk beter dan verleden jaar. De prijzen liepen uiteen van 600 voor de kleintjes tot 450 voor de groten. Over het algemeen lag de prijs lager dan in Scheveningen, waarvan 700 tot 430 werd betaald voor de dertien aangevoerde kantjes. Inmiddels zijn de loggers, die nog op zee varen, een nieuwe race be gonnen. Dit keer is het een wedstrijd tegen het horloge. De vangsten wa ren vannacht goed en men wil nog voor het weekeind markten, zodat zaterdag en zondag overal in Neder land haring gegeten kan worden. Vanmiddag is er opnieuw afslag in Vlaardingen als de aanvoer van de Vlaardingen 84 van de rederij Van Toor ter markt komt. Advertentie LM. Zondag begint de strijd om de gouden plak, om het kampioenschap van de afdeling Rotterdam van de KNVB. Kampioenen van de ver schillende afdelingen promoveren automatisch. Martinit gaat dit week einde bij het Rotterdamse Saturnus op bezoek. In de derde en vierde klas KNVB worden enkele onbetekenende res tanten althans van geen beteke nis voor de Schiedammers afge werkt. Excelsior '20 speelt uit tegen Westlandia. De Rode Zonnen be zoeken Belvédère en de DHS-ers, gaan naar Zuiderster. In de afdeling Rotterdam speelt Ursus tegen Hurricanes. ZATERDAGMIDDAG De vierdeklasser PPSC moet nog één punt uit de resterende twee wed strijden zien te halen, wil het veilig komen te staan. Zaterdag is er niet veel kans op dat de Schiedam mers dit puntje verkrijgen. Het sterke Sportlust komt namelijk op bezoek. Ook voor GTB is het degra datiegevaar nog niet geweken. Het heeft nu nog slechts één punt voor sprong op de hekkesluiter RSM. Dit weekeinde speelt GTB tegen kop loper Zwervers. DE LAATSTE TIJD lopen bij Emma enkele spelers in het veld, die men hij het zomeravondvoetbal misschien tot de uitblinkers zou rekenen, maar die-in geen enkel opzicht in de hoofdklasse thuis horen. Zij zijn de obstakels voor de „oudere" clubgenoten, zoals Janus van der Gijp, Veldhuis en Jan Hardenbol, die tenminste nog over een dosis techniek en balcontrole beschikken. Donderdagavond scheen de nodige wilskracht niet opgebracht te kun nen worden. Wellicht speelde daar bij ook een rol het gemis van een trainer, want Bob Janse is afge zwaaid en neemt een paar weken vakantie voor hij zijn taak bij Excel sior gaat opnemen. Inderdaad, er staat voor Emma niets meer op het spel, maar een beetje doorzettingsvermogen en aan pakken wil er bij het publiek toch altijd in. Nu was het de moeite van het aankijken niet waard: het ging alles even gemoedelijk en ongeïn teresseerd. Het zou wat anders zijn als Emma volkomen onmachtig was geweest, maar voor de rust hebben de Dord- tenaren laten zien, dat de meestcn van hen toch wel over een zekere techniek beschikken. Maar nogmaals, alle geestdrift en doorzettingsvermo gen ontbrak. Toen later de defensie ook al op haar lauweren ging rusten, kostte het 't vrij zwakke Sittardia niet eens veel moeite de 41-zege te behalen. Toch had Emma reeds na vijf mi nuten de score geopend. Van der Hoeven absoluut ongeschikt voor de mid voorplaats lanceerde toen van rechts een voorzet, waaruit doel man Peersman de bal voor de voeten van Eef Stolk deponeerde, die met een strak schot voor 10 zorgde. Die Stolk is een der beste „aan kopen" die Emma zich veroorloofd heeft. De andere is keeper Zonder- van, die aan de vier doelpunten geen schuld heeft. Voornamelijk door slap verdedigen kwam na 37 minuten de gelijkmaker. Eerst had Zondervan een welgericht schot van Gruisen tot hoekschop verwerkt, maar daaruit kon dezelfde Sittardiaan vlak onder de lat voor 11 zorgen Nog voor rust namen de Limburgers een voorsprong Linksback Pauwe bracht de bal van het middenveld tot vlak voor de uit lopende Zondervan, zonder dat hem door de Dordfcse verdedigers een strootje in de weg werd gelegd. Rus tig gaf hij over naar de eveneens vrijlopende Ehlen en. het was 12. In de tweede helft deed slinger- back Riet nog enige moeite om erger te voorkomen. Daardoor bleven de pogingen van Gruizen, Schils en Gardicr onbeloond. Bijna echter had Riet zelf voor een treffer in eigen doel gezorgd, toen hü de bal hard terugspeelde, juist tegen de paal. Veldhuis deed het even later met een welgerichte kopstoot beter, doch toen werkte Brull de bal met het hoofd weg. 6 minuten voor het einde kreeg Erkens van Ehlen een niet te missen kans de stand op 13 te brengen en in de laatste minuut, toen Zondervan uit een vrije schop door Gruisen genomen de hal onbe- grüpelük liet vallen, schoof Gardier het vierde doelpunt over de lijn (1—4). Prettig, dat trapje bij de Korte Geldersekade in Dordt. Het is eigenlijk bedoeld voor bezitters van bootjes die in het Maartensgat hun thuisha ven hebben. Maar het wordt ook ijverig benut door de lieve jeugd die per vlot af en toe expedities onderneemt in de Dordtse binnenwateren. Maar tevens en dat ziet u hier leent het trapje zich uitstekend voor beoefenaars van de teken- en schilder kunst. Twee jeugdige Dordt- sen „noteren" in geboeide aan dacht de schoonheid van de oude stad rond de Grote Kerk. De heer Sidney J. van den Bergh sprak over leiders in het bedrijf. Hij achtte de schaarste aan leidingge vend personeel een reden om zich van het vraagstuk der voorziening ernstig rekenschap te geven. „Iemands geschiktheid voor een der gelijke functie wordt niet in de eerste plaats bepaald door diploma's en afkomst, maar vooral door zijn per soonlijke kwaliteiten," stelde hij als uitgangspunt. Anderzijds kwam de heer Van den Bergh tot de slotsom, dat het bedrijf tn de toekomst in. toenemende mate behoefte zal hebben aan jongelui met een academische opleiding. Gelijktijdig voorspelde hij, dat men bij Unilever vele leidinggevende figu ren zal aantreffen, die in een een voudige betrekking zijn begonnen en zich door eigen kracht hebben opge werkt. H« pleitte voor een selectie in het bedrijf, waar men dan ook de jon geren een volle kans moet geven, verantwoordeijk werk te doen en alle kanten van de onderneming' te leren kennen. De heer Van den Bergh toonde zich een voorstander van eigen cur sussen, conferenties en nogmaals verantwoordelijke posten. Hij wees ook op het internationale ka rakter van de onderneming. Zjjn algemene conclusie was, dat iedere jongeman, of hü nu een uni versitaire of een middelbare school opleiding heeft genoten, de kans moet hebben zich op te werken tot een lei dinggevende functie. Over de hoofden van de aandeel houders richtte hy zich in dit ver band tot de jongeren met de waar schuwing nu, in deze tijd van schaarste aan werkkrachten, niet in de eerste plaats te kijken naar de positie van. dit moment, maar meer aandacht te besteden aan de toekomst. De mogeiykheden zijn er, maar ze eisen inspanning en zelfdiscipline. La ten de jongeren de kansen grijpen door aandacht te besteden aan hun ontwikkeling en vorming, waar schuwde de vice-voorzitter van Uni lever, die op 270.000 mensen personeel 22.600 leidinggevende functionaris sen heeft. Van de Schiedamse Gemeenschap ont vingen wij het volgende agendanieuws over het tijdvak van 28 mei tot 4 juni. 29 mei. Arcade; 20 uur Amusements ver. „Trlonica", „Tot wederdienst to- reld". ölljspel in drie bedrijven door Piet Mossinkoff. Musus Sacrum: 20 uur Hoogstraat Belangen, feestavond. Irene: 14 uur Ned. Chr. Vrouwenbond, lezing. Toonkunstgebouw: 19.30 uur Ned. Prot. Bond, bazaar. 30 mei. Toonkunstgebouw: 14.30 uur Ned. Prot. Bond. bazaar, speciaal voor kin deren: 19.30 uur Ned. Prot. Bond. bazaar Arcade: 20.15 uur Stichting Schiedam Orkest, openbare repetitie, waarop een ieder, die belang in het orkest stelt, welkom is. 31 mei. Passage-Theater: 20 uur CAB. show en revue „Uitverkoop", Arcade: 20 uur KVP jongeren-bijeenkomst. Toon kunstgebouw: 19.30 uur Ned. Prot. Bond, bazar. 1 juni. Irene: 20 uur Burg. Van Ha&ren- groep» cabaret-avond. 2 Juni. Musis Sacrum: 20 uur Onder ling Kunstgenot, toneel en bal. 3 juni. Arcade: 14 uur RK Gymn.ver. .Excelsior", uitvoering van de Junioren (leeftijd 4 tot 12 jaar). Lange Haven 70: 20 uur RK Instuif. Carlo en Riètta Mell en Truusje en Annie Mell brengen gul- taarspel, Spaanse zang en dans. Dagelijks tot en met 31 mei Cultureel Contact Centrum van 9 tot 6 uur (Zon dag en maandag gesloten) tentoonstel ling werken van Willy Boers. Zondag komt de Dordtse ploeg van DFC op bezoek bfj SVV. Aangezien de Dordtenaren nog kanshebbers zijn voor een plaats in de ere-divïsie, ko men zij ongetwijfeld met de beste be doelingen naar Schiedam om de zo kostbare punten In de wacht te slepen. De DFC'ers hebben zondag met de bekende stugge verdedigingstactiek het sterke Feijenoord een gelijk spel afgedwongen en zij zullen zeker ook met deze speelwijze bij SVV trachten succes te boeken. De SVV'ers hebben echter met dit spel in Dordrecht reeds kennis gemaakt! Een en ander belooft in ieder geval een spannende en vinnige stry'd te worden aan de Bosrand. De reserves: SVY 2 speelt zondag in Rotterdam tegen Excelsior 2. Dit betekent weer een zware uitwedstrijd voor- deze reserves. Zo ook voor SVV 4, dat op bezoek gaat bij Feijenoord 4. In Dok II van de N.V. Dok- en J Werfmij. Wilton Fijenoord vond don derdagmorgen een ongeluk plaats, waardoor de 33-jarige matroos E. H. H. vrij ernstig werd gewond. H., die in het dok met werkzaam heden aan het Duitse vrachtschip „Reimar Edzard Fritzen", eigendom van de firma Joh. Fritzen. en Zn. te Emden, bezig was, beklom op een ge geven moment een touwladder, die over de railing hing. Toen hy bijna de verschansing van de boot had be reikt, viel hij op de bodem van het dok, aangezien de touwladder slechts provisorisch was bevestigd en los schoot. H. werd met verwondingen aan hoofd en ledematen en inwendige kneuzingen overgebracht naar het Gemeente Ziekenhuis. In verband met de interlandwed strijd NederlandBelgië, die zondag op Houtrust in Den Haag wordt ge speeld, heeft de KNKB een heel be scheiden wedstrijdprogramma vast gesteld en de RKB aile ploegen vrij gelaten. De ploegen van Schiedam en Succes komen dan ook niet bin nen de lijnen, waardoor de spelers en speelsters in de gelegenheid zyn het Nederlands twaalftal aan te moedigen. Van groot belang voor Schiedam is de wél vastgestelde wed strijd VeloxUnicum, die in verband met terreinrestauratie op het Rozen- burg-veld wordt gespeeld om 12 urn-. Wint Velox dat is ongetwyfeld het grootste kanspaard dan volgt nog een beslissingswedstrijd Schie damUnicum om de degradatie. Ook de CKB-competitie raken op hun eind. ODI 1 speelt zaterdag de returnwedstryd tegen Oranje Nassau, nu op eigea terrein. De vorige week verloren de Vlaardmgers met 45. Hoewel zij ongetwijfeld op revanche uit zijn, gplpven we toch dat ODI weer aan liet langste eind zal trek ken. Voor de aspiranten zijn vastgesteld Succes AOns Huis C; Succes B Hillesluis A en CO O A—ADI A. f HKT VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 30 - Tel. 68798 Advertentie LM. mm ROTTE R DAM S E D IJ K. 264 Talrijke Schiedammers woonden donderdagavond in „De Amstelbron" een voorlichtingsbijeenkomst bij. ge houden onder auspiciën van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Rotter dam. Op deze avond kwam Austra lië ter sprake. Adspirant-cmigranten hebben uit de eerste hand tal van nuttige en belangrijke gegevens over „het land der kangeroes" vernomen. Een ambtenaar, die dagelijks met emigratiezaken te maken heeft, ver telde over de reis. die hij in. 1954 naar en door Australië maakte. Het was de heer L. van Niinwegen, chef van. de afdeling emigratie van het GAB. Zo vertelde de heer Van Nimwegen dat de Australiër in het algemeen gunstig tegenover de Nederlandse emigrant staat. Voortdurend blijkt hij tot helpen bereid, vooral wanneer hij bemerkt, dat de ander zelf ook de handen uit de mouwen steekt, Noodzakeiyk is het papieren, zoals getuigschriften en kerkeiyke at testen. te doen vertalen. Aansluiten by een kerkgemeenschap van geloofs genoten is ook aanbevelenswaardig. Voorts wees de heer Van Nimwe gen op de verandering van de sub sidieregeling in een bijslagregeling, een verandering ten gunste van de emigrant. De betaalde belasting over het afgelopen jaar is de grondslag voor de nieuwe regeling. Ten slotte gaven twee films een goede indruk van het leven in Aus tralië. De heer G, L. Meyer, emigra tie-ambtenaar van het nevenbureau Schiedam, sprak op deze avond een inleidend woord. Volgens radio-Moskou heeft een Moskouse ingenieur een televisie-uit zending uit Praag opgevangen. De afstand tussen beide hoofdsteden be draagt ongeveer 1.600 km. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Tweede deel 03/13 (18 jr). MONOFOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: De drie musketiers (a.I.J, Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: 2000 Jaar Chinese schilderkunst. CULT. CONTACT CENTRUM, 9—6 U-: Schilderijen en gouaches van w. Boers. Apotheek; Fa. Evers, lange Haven 31, tel. 68242. Diversen: PLANTAGE, 3 uur: Platform vergade ring PvdA. sprekers dr. W, Drees, G. Ruygers, mej. N. Zeelenberg, J. van Hattem. IRENE, 8 uur: Ned. Chr. Bouw Be- drUfsbond jaarvergadering. SURSUM CORDA, 8 uur: Pro Juvea- tutc. Jaarvergadering. ZATERDAG PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Tweede deel 03/15 (18 jr) MONOFQLE-THEATER. 3. 5, 7 en 9 uur: De drie musketiers (aJJ. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: 2000 Jaar Chinese schilderkunst. CULT, CONTACT CENTRUM, 9—6 u schilderijen en gouaches. W. Boers. Apotheek: Fa. Evers, Lange Haven 31, tel. 63242. Diversen: ARCADE. 8 uur: Kunst door Oefe ning: Kathle jokt nooit. MUSIS SACRUM, S uur: Het Singel- kwartier; Toneelavond. IRENE, 8 uur: Matar Amabilischool, toneelavond. VOLKSGEBOUW, 8 uur; Amicitia, toneelavond. SPORTFON DS EN BAD. 7.45 uur: Zwemfeest Wllton-Fijenoord. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Slssl. 2, 7 en 9.30 uur (a.i.). CAPITOL: De redder van Fort Shai- lan. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: De levensroman van Richard Tauber. 2. 7 en 915 uur <aJ.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Brigitte, het meisje van „Place Ptgalle". 5.30. 7.45 en 10 uur (14 jr), COLOSSEUM: East of Eden. 2 7 en 9.30 uur 114 jr). HARMONIE: Geladen zaterdag. 2 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMIERE: The Swan. 2.15, 7 en 9.30 uur (aj.). LUTUSCA: Spion voor de onder wereld. 2.15, 7 «1 9.30 uur (14 jr). LUXOR: De regen Kwam. 2, 7 en 9 30 uur (14 jr). METRO: De vrouw die haar man verkocht. 2, 7 en 9.15 uur <13 jr). PRINSES: De regen kwam. 2.15. 7 en w 9.30 uur (14 jr). «h REX: De zoon van d'Artagnan. 2 7 5 en 9.15 uur (14 jr). J THALIA: Jammer dat ze 'n canaille is.... 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). w 'c VENSTER: The constant husband. 2 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). X VICTORIA: De hei van Dien Blen Jg Phoe. 2. 7 en 9.15 uur (13 jr). ROTTERDAM 2 ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Toneelgezelschap Johan Kaart met T „Potasch en Perletnoer.met va- x kantic", 3 uur. 2 GROTE SCHOUWBURG. Zutdpiein. •si, Herman Zaiss spreekt. 7 uur. DE LANTAREN, Gouvernest-raat. tjj Wereld Federalisten Beweging Ne- derland, filmavond. 7 uur. 4 Verdacht van diefstal is donder dagavond aangehouden de 51-jarige elektricien J. W. A. S. uit Den Haag. Op de werf van Wilton Fijenoord worden zes kilo koper vermist. De politie uit Schiedam en Den Haag heeft de zaak in onderzoek, aange zien S. meer diefstallen op zijn geweten schijnt te hebben. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 en 2—5 uur: Boodschappentas; rode auto- step; baret; fietspompje; koperen ge wicht. Te bevragen bij de vinders: 1 doos met margarine, J. Vuljk. Populieren laan 52, Kethei; plaatje van. de wegen wacht, E, Wlgrnan, 2e Tulnslngel; hand- pompje, J. v. Merwljk, Wattstraat 22b: stalen duimstok. Th. Knook, Buiten- havenweg 164b; vulpen, Breevoorr, v. Smaleveldstraat 9b; rozenkrans. Hoen- j derkarap. Morscstraat 30c; hulssleutel, j A. Harteveld, Molensingel 37: autosleu- teltje met lipje, Heesbeen, Hoofdstraat 171/6; ring met sleutels, A. Kraak. Pot- gieterstraas 4; ring met sleutels. J. Spek snijder. Lelbnltzstraat 19; zonnebril en rozenkrans, G. Schuurman-, Huysmans- straat 42c; sigarettenaansteker. J. Mon ster. Nw. Maasstraat 15a zakmes. J. Ver hagen, Groenelaan 71; rolschaatsensleu- tel, P, Kastelein, Rotterdamsedljk 309c; hemdje en kaartje wol. Westhuis, Da Costastraat 38b; hoofddoek. B. van Dijkc. Taimaiaan 43: kinderpantoffel L. J. v. Ekelonburg, D. v. Wassenaar- straat 38c; Jongensjasje met ceintuur. Schwagennan. Belderlandselaan 21; gym schoentje, G. Bonte, Slmon Stcvin3traat 3a; kinderlaarsje <ri. A, v. d. Sluis Lange Slngelstraai. S4b; sjaal. A. Valk.' Taimaiaan 25: gestreept truitje v* Trtcht, Brugmanstraat 30b: klnderachep. F. r. Qeenc. Ridderkerksestra&t 10b- mondharmonlka. A. v. Hossel, Beler- "andsestraat 20b; autostep, magazijn Waar het wiel draalt, Hoogstraat 69- plaatlcbal, P. Voortman. Goeman Bo-- gcslustraat 10; portefeuille met inhoud H. de Jong, W. Brouwerstraat 25a; lede ren portemonnale, F. Hersbach. Ant Muljsstraat 54; kindertasje. X, den. Dun nen. Fh. v. Bourgondlestmat 28b; por temonnale, v. Keulen. Nieuwstraat 12, kamer 10; zwarte damesportemonnals met inhoud. H. v. d. Broek. Bultenba- venweg 166a; klnderportemonnale met inhoud. R. Cütilch, BK-Saan 265b: por temonnale met Inhoud, W. Hoek Mld- delharnissestraat 24; bruine aktentas met inhoud, B. Rook. Boylestrat 5a; zilve ren broche. R. de Groot. Alb. Culjp- straat 7b; metalen broche, H. v. 't Hof HavendUk 178a; herdershond -blauw zwart met grijs, M. Asmus, 'Pernlsse- straat 15: grijze kip. wasserij De Pauw. Stadhouderslaan 3; Duitse staander met -witte pluimstaart (reu) met halsband 226Maiir' Groonewe£ s*- Ketheh telefoon

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1