Vier sprekers op platformavond Dr. Drees: „Men wil ons de toegang tot Limburg en Brabant ontzeggen Tweede deel „08 15": kalmer, waardiger Subsidie bij kerkbouw werd niet toegezegd Goede verbindingen met Vlaardingen gewenst Recreatiegebied moet snel bereikbaar ziin H. B. Engelsman in Schiedamse raad: Collée kreeg openbare les Joh. Weergang uit de raad Bankwerker aan been gewond TELEFONISTE VERKOOPSTERS HET VRIJE VOLK ZATERDAG 26 MEI 1956 PAGINA 5 Dr, DREES IS OP ZIJN VERKIEZINGSTOURNEE door het land onvermoeibaar. Gisteravond sprak hij in Vlaardingen eerst, toen in Schiedam, op de Plantage. Vele honderden stonden gespannen te luisteren bij een temperatuur, die aan herfstige dagen deed herinneren. Maar wat gaf het. Mej. mr. J. Zeelenberg, wethouder van Rotterdam, lid van de Tweede Kamer, had zich eerst tot de vrouwen gericht. Toen getuigde mr. N. Stufkens als gereformeerd christen in een knappe rede, gedragen door een protest tegen de onre delijkheid en ongerechtigheid van een kapitalistische wereld van hebzucht en materialisme, voor het socialisme. Geert Ruygers, katholiek in de PvdA, leverde vervolgens een vlammend betoog tegen de falende christelijke coalitiepolitiek, be rucht uit de crisisjaren na 1930, een betoog ook voor de grote be ginselen van de doorbraak, waarmede het gebeurde te Roermond en Venlo in zulk een schrijnende tegenstelling staat. Om de vrouw Stem van de katholiek Ze waren geschrokken Bescherming De gemeenschap, waarvan de staat de uitdrukkingsvorm is, dient de enkeling tegen maatschappe lijke onzekerheden te beschermen. Passage, t./m. donderdag. De Duitse filmindustrie is uitgekomen met bet tweede deel van "08/15", getiteld „08/15. Het vervolg." Wie verwacht dat regisseur Paul May met dezelfde soms wel wat overdreven woede aan het werk is gegaan als in het eerste deel, zal be drogen uitkomen. Want deze beschrijving van de oorlog is kal mer, waardiger. Zij is daarbij even interessant als het eerste deel. koemarkt De verbreding van de Koemarkt, het zorgenkind van de raad, werd ook nu weer aangesneden. Wel ging de raad akkoord met het voorgestelde krediet van 85.000 voor de verdere verbreding volgens de heer K. Bosch weliswaar een lapmiddel maar de heer Mak maakte zich toch ernstig bezorgd over de kwetsbaar heid van de verkeerstoevoer bij een eventuele technische storing aan de brug. Hij wees in dit verband op de noodzakelijkheid van een uitwegmo gelijkheid voor het verkeer in de rich ting Vlaardingen. Bromfietsen Hierop zette de wethouder uiteen, dat om. verbetering van de Konin- Mijn ervaringen Toen sprak Drees. begroet met warm applaus, over zijn droeve erva ringen in Limburg. DE VERBETERING en aanleg van wegen, het aankopen van gronden ten behoeve van de stadsuitbreiding en het plaatsen van verkeerslichten waren wel de voornaamste punten, die in de raadsvergadering van vrijdagavond werden afgehandeld. En het is, gezien de eentonigheid van de door B. en W. van Schiedam ingediende voorstellen, voor de hand liggend, dat de wethouder van Gemeentewerken, de heer Th. J. L. van den Berg, zich herhaaldelijk van achter de groene tafel moest verantwoorden ten aanzien van het beleid van het college. In het bijzonder was dit het geval bij het voorstel tot plaat sing van nieuwe verkeerslichten op het kruispunt van de Ger- rit Verboonstraat en de Oranjestraat. Betreurenswaardig Ruiterlijk erkend Recrea tiege b ied Vaag Parallelweg Woningbouw Onteigening Tot slot behandelde de raad. het onteigeningsplan Broersvest. Be zwaren, om tot onteigening van hu'zen aan de Broersvest over te gas j in verband met de verhoging van het trottoir tot de hoogte van de ri, veg, waren er niet. Predikbeurten Artsen op zondag P. F. VAN DEN ENDE bankwerker elektrisch lasser autogenisch lasser VAN BÊRKEl/S PATENT CONSTRUCTIE MIJ. ÜY. Stormloop tegen PvdA is actie van conservatisme Het was -een verkiezingsvergade-dachte, omdat hier wezenlijk achter ïnv «tip vpr uitvin? hnvpn Hp hpfp. ring, die ver uitging boven de bete kenis van de komende 13e juni. Deze platformvcrgadering werd een nieuw en stralend bewijs van de wil tot samenwerking, die in de doorbraak' partij als een kostbaar goed uit crisis- en bezettingsjaren is bijeen gebracht om niet meer te worden gescheiden. ,Jk ben gelukkig geen lid van Romme's KVP," zei de katholieke socialist Geert Ruygers ergens in zijn toespraak. „De doorbraak heeft ons een in nerlijke verrijking van het leven ge bracht," zo getuigde de protestants- christelijke socialist Stufkens. „In de Partij van de Arbeid strij den wij vrouwen voor ons persoon lijke geluk en voor ons gezinsgeluk/' zo sprak mej. Zeelenberg, die voor de bezettingstijd behoorde tot de vrijzinnige democraten. „In onze Partij van de Arbeid js iets van gemeenschappelijke en ze delijke betekenis, dat de verhoudin gen van mens tot mens bepaalt op andere wijze, dan in Limburg is ge demonstreerd," zo luidde een uit spraak in de rede van dr. Drees, die uit de SDAP tot de PvdA is ge komen. Zo werd deze meeting op de Plan tage een bevestiging van de politieke en geestelijke vernieuwing, die zich na de oorlog in de Partij van de Ar beid ais enige in het land heeft voltrokken. Dit te behouden, dit uit te bou wen, die vernieuwing ook in het bestuur van ons land door te laten werken, ziedaar, waar het op 13 juni, een beslissende dag, om gaat. Mej. Zeelenberg sprak over de plaats en taak van de vrouw in ge zin en samenleving. In ons werk dragen wij onze gevoelens uit, zei ze. De samenleving heeft ons nodig, ook in ons werk. Terwijl de overheid, de staat, de provincie, de gemeente ge lijk ioon voor gelijke arbeid geeft, is dat in het particuliere bedrijfs leven nog op geen stukken na het geval. De PvdA heeft twee moties in de Tweede Kamer aangenomen weten te kragen: de ene voor gelijke belo ning, de andere voor de gelijkbe rechtiging van de gehuwde ambte nares. Het behoort tot de „oude wereld" de gehuwde vrouw als een tweede rangs burner te beschouwen. Zo is het huwelijk een duurzame levens gemeenschap, waarin man en vrouw gelijkwaardig moeten zijn. Daarin past niet de handelingsonbekwaam heid van de vrouw en het was wijlen mr. Donker, PvdA-minister van zit het conservatieve streven om vast te houden aan de rechten van de geprivilegeerden: de bevoorrechten verdedigen daarmede hun belangen- posities. Sn daarmede bestrijden zU een rechtvaardige ordening van het maatschappelijk leven; van mate rialisme gesproken.... Geen partij als de PvdA stelt zo ernstig de vraag, hoe het volk deel te laten hebben aan cultuur, kennis en schoonheid! De barmhartigheid eist voorzie ning in de nood, het een niet zon der het ander. Deze verkiezingen gaan om de uit bouw van gerechtigheid en om de mogelijkheden tot ontplooiing van de mens. Het gaat om grote, ja, geweldige dingen. Bewogen riep mr. Stufkens uit: Spreek erover met uw vrien den, want er staan dingen van diepe ernst op het spel. Geer' Ruygers, de katholieke so cialist, wiens naam. in ons land al een begrip is geworden, bevestigde in ronde, duidelijke taal zijn socia- iist-zijn. Onmachtig waren de christelijke regeringen van vóór 1940 om de enorme ellende van de werkloosheid te bestrijden. Niet de politiek van „de gave gulden", maar de politiek van het Plan van de Arbeid had gelijk. Toen leerden wij over de hokjes en schuttingen heen elkaar kennen in de bezettingsjaren. Ziedaar twee ervaringen, waarom de doorbraak kwam. Romme pleit nu voor bezitsvor ming. Hij had eraan moeten denken vóór 1940, toen de arbeiders nog al die rechten moesten veroveren, die ze pas na 1945 onder de stuwende kracht van de PvdA hebben kunnen krijgen, zei Geert Ruygers. De gedachte van de doorbraak houden wij hoog, niet om stemmen te winnen, maar omdat de doorbraak een geestelijk goed van ons volk is geworden. Romme spreekt over de solidari teit van de KVP. De solidariteit van de PvdA is van andere orde; zij Is de solida riteit met de verdrukten in deze wereld; zij is de solidariteit van democratie en geestelijke vrijheid; zij is de solidariteit van mens tot mens en laat men dat in Roer mond en Venlo maar eens aan de mensen leren, riep Ruygers uit. Het zijn toch geen volgelingen van Justitie, die hieraan een eind wenste dg Zan(ït geweest die naar Roer- 4. mónd en Venlo waren gezonden om te bewijzen, dat er een stuk demo cratie en geestelijke vrijheid op het spel staat? te maken en de wet veranderde, Lot en leven van de vrouw zullen op een hoger plan komen, indien eindelijk aan de vrouw recht wordt gedaan. Daarvoor strijdt de PvdA princi pieel. Geeft de nieuwe regering na 13 juni sterke leidsels in de hand, zo besloot de Rotterdamse wethouder. Dat zult ge doen door de PvdA, door Drees uw vertrouwen opnieuw te geven. In de kringen der confessionele partijen was men na de verkiezingen van 1953 ontsteld. De doorbraak bad men gekleineerd, maar nu demon streerde zjj zich krachtig. En sedert dien heeft de PvdA aan de feiste bestrijding door de confessionele poltieke partijen blootgestaan. Zo begon mr. Stufkens. Hij zette uiteen, welk een grote geestelijke verworvenheid de PvdA is in dit land van hekjes en hokjes, van ver splintering en verzuiling. Het Herderlijk Schrijven van de Synode der Ned. Herv. Kerk heeft aan de rechtvaardiging van de door braak geen twijfel laten bestaan. De stormloop der confessionele partijen richt zich niet alleen tegen de doorbraak, hij richt zich ook tegen het socialisme. Mr. Stufkens lichtte toe, hoe in de praktische politiek de confessionele partijen evenzeer als de PvdA in zien, dat de staat onmisbaar is als vertegenwoordiger van de volksge meenschap om" maatregelen van al gemeen belang te treffen. Dat heeft prof. Zijlstra bij de kartelmaatrege- len het verwijt op de hals gehaald van zijn eigen partijgenoot prof. Gerbrandy geen anti-revolutionaire, maar revolutionaire wetgeving te maken. De staat is er om gerechtigheid tot gelding te brengen. Maar, zei mr. Stufkens, men be strijdt de PvdA met de staatsge- de toegang tot de katholieke pro vincies ontzeggen. Dat is een ernstige zaak, want het gaat om de vrijheid van vergadering, van het woord en de mening. Maar in Nederland bestaat de vrijheid voor ieder Nederlander om te gaan naar die provincies en die plaatsen, waarheen men wil, zei dr. Drees. Wie dit beleeft, wat in Limburg en Brabant is gebeurd, is des te ver heugder over de samenwerking in nauwe vriendschap, die in de PvdA bestaat. Voor mij hebben drie mensen van verschillende levensovertuigingen ge sproken. DAT IS DE PvdA en aat is haar grote waarde. Dr. Drees behandelde daarna po litieke aspecten, wees hat verwijt van staatsbemoeizucht, dat eigen zou zijn aan de PvdA, met kracht van de hand. Zouden de winkeliers bijv. weer tot negen uur of later hun zaken geopend willen zien, eenvoudig door de winkelsluitingswet op te heffen? Dat heeft de PvdA nagestreefd voor de landarbeiders, voor ouden van dagen, voor zieken voor de arbei ders door sociale wetgeving en be staanszekerheid, ook door te streven naar volledige werkgelegenheid en deze is er. De PvdA wil geen gelijkheid. Deze is onmogelijk, maar ze wil wel een grotere gelijkheid, want de scherpe Dr W. DREES: ..en de vrijheid.. tegenstellingen tussen rijk en arm moeten de wereld uit. In die ontwikkeling is de PvdA de stuwende kracht, zei dr, Drees en voorts: het grote herstelwerk in dit land heeft ons volk een sterke veer kracht gegevev. Ge hebt het gezien Ook in de toekomst zullen wij het mogelijke doen. Hoe het In tien jaren in dit land met de PvdA is gegaan, dat hebt n kunnen zien, zei de minister-presi dent. Ik hoop, dat wij voort zullen kunnen gaan. En dr. Drees zei ten slotte: „Op grond van wat gedaan is, op grond van het program van de PvdA, kan ik slechts wensen, dat ons volk op 13 juni zal laten blij ken, dat wij voort moeten gaan. Ik spreek als mijn overtuiging uit, dat dit zal zijn in het belang van ons land en van ons volk." Het was een prachtige vergade ring, geleid door ir. C. Boerman en met muziek van Crescendo opge luisterd. Wel bromden er af en toe motoren over de weg. maar lachend merkte dr. Drees op: „Dat is hier niet opzettelijk." Over het advies van B. en W. om ten adres van de Nederlandse Bond van Overheidspersoneel in verband met de verhoging van salarissen van overheidspersoneel voor kennisgeving aan te nemen, was de heer B. E. Collée (e,p.n.) nogal boos. Hij wilde een onmiddellijke verho ging van zes procent als feit gesteld zien. De wethouder van Financiën, mr. P. van Boekhove, maakte de heer Col- lée duidelijk dat de bij de EVC aan gesloten bond zoals steeds doet voor komen, alsof zij het initiatief tot verhoging van salarissen heeft geno men. De heer Collée dient te weten, aldus de wethouder, dat eerst toe stemming van Gedeputeerde Staten moet worden afgewacht, alvorens de verhoging plaats kan vinden. Ook wordt het wel tijd, dat de heer Collée zich realiseert dat de gemeente niet zomaar tot verhoging over kan gaan. Met dit verhelderende lesje nam het enige c.p.n.-raadslid genoegen. Het gebouw van de Gem. Openb. Leesz, en Bibliotheek aam de Lange Haven zal maandagavond voor het publiek gesloten zijn wegens biblio theekcongres. Er wordt in deze film een beeld gegeven van de tweede wereldoorlog die voor het nationaal gevoel niet kwetsend is, terwijl aan de nazi's geen enkele eer wordt gegeven. Wel wagen wij ons af of het wel waar is wat ons hier verteld wordt en ot de waarheid niet veel onaangenamer en minder hoopgevend is. Hoe het zij, de film is goed ge maakt en boeiend. Wij worden ver plaatst naar een Duitse batterij aan het Russische front in de winter van 1942. De batterij krijgt een nieuwe Ten aanzien van het voorstel van B. en W. om aan de Ned. Her- vormde Kerk grond te verkopen voor de bouw van een kerk, bestond enig misverstand tussen de chr. historische wethouder van Gemeen tewerken en de heer A. Hoek (a.r.). Deze wilde weten hoe het college staat tegenover de subsidieregeling bij kerkbouw. En wethouder Van den Berg legde uit dat men tegemoet was gekomen in de prijs van de 1300 m2 grond aan de Burgemeester Honner- lage Gretelaan. De heer Hoek vroeg zich echter af hoe het college in het algemeen staat tegenover een sub sidieregeling bij kerkbouw. Het lukte hem niet een uitspraak te ontlokken. Ook de heer W. Kok bleek niet geheel bevredigd door het antwoord van de wethouder. Ruygers sprak uitvoerig over de aanpak van het sociale vraagstuk, dat in wereldverband moet worden opgelost, als het eerste en beste wa pen tegen het communisme. Bjj de komende verkiezingen is de enige belangrijke vraag: Hoe sterk komt de PvdA uit de stembus, want daarvan hangt het af, of een pro gressieve politiek ten zegen van ons volk zal kunnen worden voortgezet. „Er is één plicht voor allen, die het wel menen met ons land en ons volk: te stemmen op Drees," zo be sloot Ruygers de luid toegejuichte rede. „Goede verhoudingen in ons volk worden hiermee ondergraven," zei de minister-president. Alleen al het feit, dat de PvdA in Limburg komt, werkt provocerend volgens de KVP. Men wil een beweging ais de onze De heer J. Weergang, vanaf 1946 lid. van de Gemeenteraad van Schie dam, zal met ingang van 18 juni geen deel meer uitmaken van de raad wegens zijn benoeming tot be heerder van het Wijkcentrum in Nieuwland. Over zijn opvolging wordt nog be raadslaagd. De voorzitter van de FvdA-fractie, de heer J. van Lith, heeft de heer Weergang tijdens de Jongste fractievergadering bedankt voor zijn tienjarige werkzaamheden in de raad. De heer J, J. Bieze (arb:) vroeg zich af waarom men destijds bij het verlenen van een krediet voor de asfaltering van de Gerrit Verboonstraat in juli 55 niet direct contact met de Technische Bedrijven had opgenomen, zodat het thans benodigde krediet van 17.250,— tegelijkertijd verleend had kunnen worden. Dit zou een vlotte behandeling van de verkeersver- betenng zeker ten goede zyn gekomen. Df eer Bieze moest nu wel tot de «onclusie komen dat de samenwerkir sen Gemeentewerken en de Technische Dienst heel wat te wensa iaat. Hij drong ook voor dc toekomst aan op een betere coördinatit n de betreffende instanties. De heer K. Bosch (v.v.d.) betreurde eveneens dat er niet meer verkeers lichten geplaatst worden. Hij noemde in dit verband de oversteekplaats bij hotel De Krc-n. aam de Koemarkt. Tevens vroeg nii de wethouder wan neer men de verkeerslichten aan de Burgemeester Knappertlaan zal op stellen. In zijn antwoord aan de heer Bieze erkende de wethouder Van den Berg de slechte samenwerking tussen de Gemeentedienst en de Technische Be drijven. ook hü vond het betreurens waardig dat deze bedrijven niet ge raadpleegd werden toen men met ge noemde asfaltering bezig was. Men heeft langs elkaar heen gewerkt, al dus de wethouder, en wederzijds was men in de veronderstelling dat een der instanties het nodige krediet wel zou aanvragen. De Technische Be drijven achtten zich niet in staat dit te doen en Gemeentewerken wachtte op zijn beurt op het advies van cie Dienst...! Naar aanleiding van de vraag van de heer Bosch zei de wethouder dat gehandeld wordt op aanraden van de verkeerscommissie. die het standpunt huldigt: zo min mogelijk verkeers lichten. Ook hij meende dat té veel lichten slechts schadelijk zijn voor het verkeer, omdat voertuigen dam tel kens gedwongen zijn te stoppen en autofiles ontstaan. In tweede instantie was de heer Bieze wel bevredigd door de ruiter lijke erkenning van de wethouder. Hij drong evenwel nogmaals aan op een betere samenwerking. En ook de heer Bosch kon gerust zijn: de ver keerslichten suilen er komen en het, college zal zich inspannen om tot, een betere verkeersregeling in de stad te komen. Burgemeester J. W. Peek, die ook nog in dit debat be trokken werd, stond afwijzend tegen over het voorstel van de heer Bosch wat betreft een maximumsnelheid voor het verkeer, omdat dit zijns in ziens slechts een verkeersopstapeliug ten gevolge zou hebben. De raad besloot toen tot aankoop van de nieuwe verkeerslichten-instal latie. Bij het voorstel tot verlenen van een krediet van f 1.300.000 voor de bouw van de Poldervaartbrug II en het maken van de opritten van deze brug met een toegang naar het recreatiegebied ten westen van de Poldervaart, wees mr. H. B. En. gelsman (artu op de nog gebrek kige toegangswegen, speciaal van uit Vlaardingen, naar dit gebied. Hetyg logisch, aldus de heer En- gelsm%t dat men zorgt zo vlug en prettig mogelijk vanuit Schiedam de sportvelden en het zwembad te be reiken. Maar heeft men ook wel aan dacht besteed aan de mogelijkheden voor Vlaardingen? Volgens hem had men dit vergeten en zou men er met de verbetering van de Laan van Bol'es niet komen. Hij zou liever in de toe komst een andere toegangsweg tot het recreatiecentrum willen zien. Ook ir. K. J. J. Dommicus (ax.) vroeg de wethouder opheldering om trent het voorstel. Aangezien men nog niet over vol doende gronden beschikt voor de aanleg van een nieuwe verbindings weg, zal men het toch met de Laan van Bol'es moeten doen aldus het antwoord van wethouder Van den Berg. Volgens hem zou dat een zeer behoorlijke verbinding worden. Op de vraag van de heer Engels man of men bij het beramen van het krediet van 1.300.000 rekening heeft gehouden met de omlegging van de Laan van Bol'es antwoordde de heer v. d. Berg vaag dat er geen nieuwe kredieten gevraagd zuilen worden. Daar moest de heer Engelsman het maar mee doen. Bij het begin van de vergadering informeerde de heer A. J. van Lith (arb.) meteen naar de schuilgelegen- heden en het voetpad aan de Paral lelweg. De raad had al op 24 februa ri besloten dit raadsstuk aan te houden voor een verder onderzoek van Gemeentewerken. Nu blijkt dat in september een be gin wordt gemaakt met de uitvoering Spoorwegwerken, achten B. en W. het niet verantwoord 5000 uit te geven voor het voetpad. De heer Van Lith vond het alleszins verantwoord om af te zien van deze verhoging. Ook de raad was het daarmee eens. ginnebrug geen gemakkelijke zaak is wegens de verhoging van de water kering. Wat de geprojecteerde brug bij de Kamerlingh Onneslaan betreft, zei de wethouder dat men niet zo vlug tot een oplossing zal kunnen komen. Verder deelde hij mee, dat, nu dus ook het brugwachtershuisje bjj de Koemarktbrug gaat verdwijnen, bromfietsers van de middenweg ge bruik kunnen maken, maar alleen tijdens de spitsuren. Op deze wijze zal het verkeer zich op vlugge wijze kunnen verplaatsen. Hierna aanvaardde de raad het voorstel. Ook het voorstel om 3000 m2 grond te verkopen aan de heer H. v. d. Kraan ter bebouwing met 10 vrije huizen, accepteerde de raad, zij het, dat de heer P. Mak (ar.) het teleur stellend vond dat dit het enige voor stel na zes maanden is dat door B. en W. op woningbouwgebied versche nen is. Ook de heer W. Kok (c.h.u.) hoopte dat het bouwen in de vrije sector bespoedigd zal worden. De waarnemend wethouder voor de woningdienst, mr. M. J M, van Kinderen, zegde toe binnen een maand een nota over de woning bouw te overleggen. B. en IV. zulten zich nu tot de kroon richter, met het verzoek hen te mach tigen de desbetreffende plannen uit te voeren. Daarmee zal dan een ver betering kunnen ontstaan voor het steeds drukker wordende voetgan gersverkeer ter plaatse. Vrijdagmiddag werd de 45-jarige bankwerker P. M. Roovers uit de Talmalaan in Schiedam ernstig ge wond toen hij in de machinekamer van het Zweedse ss „Divina" bij Wil ton uitgleed en met zijn linfceronder- been in een draaiend machinedeel kwam. Een sneldraaiende koppeling greep de man bij zijn broekspijp De bankwerker werd naar het gemeenteziekenhuis in Schiedam ge bracht. commandant <rof Kutschera). een voorvechter van het 08/15-systeem. een bullebak en driller, kersvers uit het vaderland naar het front geko men. Hoe hij wordt ontvangen, wat hij misdoet, leert ons deze film, waar in de kazernegeest opnieuw heftig wordt aangevallen. Monopol e, t.m. maandag: „De drie musketiers". And ré Hune- belle heeft een film gemaakt naar het beroemde boek van Alexander Dumas, die bijzonder goed geslaagd is. Om twee redenen. Ten eerste om de prachtige vertolking van de rol van Planchet, de knecht van d'Ar- tagnan. De acteur Bourvil verdient de grootste lof voor de wijze waarop hij de dwaze Planchet voor ons deed herleven. En in de tweede plaats hebben de rijke kleuren ons bekoord. Nimmer zijn zij te hard, noch in de rijke uniformen, noch in de natuur taferelen. Ze doen weldadig aan. Maar ook de andere elementen waaruit de film is opgebouwd, zijn goed. Het beroemde verhaal is maar op ondergeschikte punten geweld aangedaan. Er wordt goed gespeeld, en de film bezit de vaart, die zij nodig heeft. Hervormde Gem.: Grote Kerk: 10 uur, ds. J. Gras; 5 uur ds. H. W. Hemmes, H. Avondmaal. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. J. D. Smids; 5 uur ds. A. Hoffman. Wester Kerk: 9 en 10.30 uur dr. L. J. Cazemier; 5 uur ds. J. G. Jansen. Vredeskerfc: 9 en 10.45 uur vie. A. v. d. Ban; 7 uur ds. A. A. Koolhaas, Amersfoort. Ned Protestantenbond: 10,30 uur prof. dr. W, Banning, Driebergen. Oud Kath. Kerk, Dam 28: 10.15 u. Hoogmis van de feestdag van de H. Drievuldigheid. Baptistengemeente: Broersvest 53: 10 en 7 uur dr. J. Segaar. Leger des Heils: 10 uur Heiligings bijeenkomst; 12.15 uur zondagsschool: 6.30 uur Openluchtprediking, Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur Verlossings samenkomst. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische dienst waar: dr. J. A. H. v. d. Berg. L. Nieuwstraat 175, tel. 68881; dr, P. J. W, Beukers, Burg. Knap^rtlaan 76, tel. 68004; dr. Ch. A. Poll. Tuin- laan 92, tel. 67856. De dienstdoende apotheken zijn: Nieuwland Apctheek, dr. Wibaut- plein 17; Apotheek Jansen, Swam- merdamsingel 41. Advertenties HANDELSKANTOOR vraagt Sollicitaties onder No. N 146 aan Fubl. ./konings haven", Witte de Withstraat 86, Rotterdam. KANTOORBOEKHANDEL, vraagt voor enkele filialen Goed salaris. - Vakantie kan geregeld worden. Brieven of mondelinge sollicitaties aan ons kantoor Noorderkanaalweg 16, Rotterdam. (Bi) de Bergweg). kt verband wvee tHtbreidmg van dt fabricage m ces bedrijf, vragen wij Voor woniag kan te zijner tijd worden gezorgd. Persoonlijke aanmelding dagelijks va» 8-4 «er, zaterdags vee 8-12 «er en bovendien dinsdag 29 mei as. ven 5-é.SO oor n.m. Afdeling Parseneetaeken Industrieweg IS, Vlaardingen Tel. Sfdem. ll.S4.9d-K l«» Tel. Ylsard. 47.20-11 1998 ZATERDAG PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 •uur: Tweede deel 08/15 (18 Jr). MONOFQLE-THEATER, i 3, 1 I uur: De drie musketiers (aJ.). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur; 2000 jaar Chinese schilderkunst. CULT CONTACT CENTRUM, 9—8 tt:. schilderijen en gouaches, W. Boer». Apotheek; Fa. Evers, Lange Haren SI. tel. 63242. DiTersen: ARCADE. 8 uur: Kunst door Oefe ning: Kathle Jokt nooit. MUSIS SACRUM, 8 uur: Het Singel- kwartier: Toneelavond. IRENE. 8 uur: Matar Amabiltschool, toneelarond. VOLKSGEBOUW, 8 uur: Amlcitla, toneelavond, SPOKTFONDSENBAD. 7.45 uur: Zwemfeest Wilton-Fljenoord. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Tweede deel 08/15 (18 Jr). MONOPQLE-THEATER, 3, 3, 7 en 9 uur: De drie musketiers (a.l.). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: 2000 Jaar Chinese schilderkunst. Apotheek: Nieuwland Apotheek. Wlbautpleln 17. Apotheek Jansen, Swsmmerdamsln- gel 41, Diversen: MUSIS SACRUM, 3 uur: Hermes-DVS, feestavond. ARCADE. 8 uur: RKHC Spirit, ge zellig samenzijn. LANGE HAVEN 70, 8 uur: RK Instuif. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Sisal. Zaterdag en londag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (a/.). CAPITOL: De redder vau Fort Shal- lan. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: De levensroman van Richard Tauber. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Brigitte, het meisje van „Place Pigalle". Zaterdag en zondag 3.30, 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUM: East of Eden. Zaterdag en aoadag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (H Jr). HARMONIE.' Geladen, zaterdag. Zat. 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 cr. 9.15 uur (18 jr). LUMIBRE: The swan. Saterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: Spion voor de onder wereld. Zaterdag t t zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: De regen kwam. Zaterdag en, zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). METRO: De vrouw die haar rnmi verkocht. Zaterdag 3.30, 7 ïq 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.13 uur (18 Jr). PRINSES: De regen kwam. Zaterdag en zondag 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). REX: De zoon van d'Artagnan, Zat, 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9,15 uur (14 Jr). THALIA: Jammer dat ze 'n canaille Is.Zaterdag en zondag 2, 4 30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: The constant husband. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 120, 4.15, 7 en 9.13 uur (14 Jr). VICTORIA: De hel van Dien Blen Phoe. Zaterdag 3. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (13 jr) ROTTERDAM ZATERDAG AULA MUSEUM BOYMANS liederen- avond door Anna Deutekom, 8 uur ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Zo oud els ds wereld", 3 uur. WILHELMINAKERX, Oranjeboomstr. Orgelconcert door Felke Asma, 8.15 uur. OPtftLUCHTTHEATER „DIJKZICHT". Rott, Volksdans Kring, Letlandse avond. 7.30 uur AHOY'-GEBOUW. Hermann Zalas spreekt, 7 uur. PRINSES-THEATER, Schledamseweg. Speciale kindervoorstelling, 3 uur. ZONDAG AULA MUSEUM BOYMANS. Derde Studlefondseoncert, Hans Henke- (plano) en Theo Olof (vlooi), DE LANTAREN, Gouveraesfcraat. Literair cabaret „Die Schmiere". uit Frankfort a.d. M„ 3 uur ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Zo oud als de wereld". 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1