Heijboerfonds opgericht ter ere van secretaris De CAB organiseerde 145e colonne-rit Huldiging jubilaris Bonn steunt nu W illielmshafen m i i Grote deelname aan J eugd verkeersexamen Hakker! gitaar MOLOTOV Plakkers in de nacht DDD C?nffot<d n* mum CENTRO Uw bromfiets. f24.- Wat er zo al te doen is Waar komt die pijpleiding? Voetangels en klemmen in stad Uit het dagboek van de politie 1200 aspiranten demonstreren Hennes besluit competitie Helikopter op Maasboulevard AMOfiVT Rijkswaterstaat sluit strand bij Moerdijk af cbiedammers oncUrelkaar Witte tanden - frisse adem met COLGATE •I Honkbal voor 't weekeinde Hennes-DVS speelt in F eij enoor d-stadion SVV EDO Gebrekkige Kiezers naar stembus het VRIJE VOLK VRIJDAG 8 JUNI 1956 PAGINA 5 WEER HEBBEN BEREIDWILLIGE Schiedamse ^autobezit ters aan de oproep van de CAB, bet Comité voor Auto- en Boottochten voor lichamelijk gebrekkigen, gehoor gegeven om vele invaliden een plezierige dag aan te bieden, ergens in Nederland. Voor de 145e maal reed een lange colonne perso nenauto's door Nederland, meestal begeleid door plaatselijke politie en allerhartelijkst ontvangen op de pleisterplaats. Ditmaal waren het circa tachtig CAB-pupillen, die met 41 auto's vervoerd werden naar het ontspanningscentrum Oud Valkeveen bij Muiderberg. Zij hebben er genoten van een sma kelijke koffietafel en, indien dat mogelijk was, kleine wandelin gen bij het IJselmeer gemaakt. En daar in Oud-Valkeveen vond ook de huldiging plaats van de onvermoeibare en we zouden bijna zeggen onvervangbare „motor" van de CAB, de secretaris-penningmeester K. J. Heijboer, voor ieder een oude en trouwe bekende. Daar ook heeft men hem in het zon netje gezet wegens zijn dertigjarig werk voor de CAB. Als kroon op het werk van deze fitale secretaris maakte voorzitter A. T. Schudebeurs bekend dat men besloten heeft het K. J, Heijboer fonds op te richten, dat zich zal bezighouden met het verstrekken en onderhouden van invalidenwagens. Grootste tocht+bïa!c VeHswaar 1°Ï Loer' men Slopers Gooise traditie De voorzitter van de CAB, de heer Schuddebeurs, sprak allen een har telijk welkom toe en beloofde de Gooise traditie eer te zullen aan doen door het gezelschap panne- koeken te bieden. Sympathie In een buitengewoon sympathieke toespraak, waarin hij ook met na druk wees op de werkzaamheden Van het hele bestuur, bedankte de heer Heyboer voor de vriendelijke geste der aanwezigen. Hij complimenteerde de voorzitter met de aard van het fonds, welke zo volkomen in de lijn ligt met zijn eigen persoonlijk ideaal, „Wat men voor onze GAB-pupiiien heeft gedaan is grotendeels te dan ken aan de zuinigheid van het be stuur," aldus de heer Heijboer in zijn ontroerend dankwoord. Naar onze correspondent te Bonn meldt heeft de Duitse vice- kanselier Bluecher aan de regering van Neder-Saksen meege deeld, dat hij de pogingen steunt om de oliemaatschappijen te doen besluiten de pijpleiding Noordzee-Roergebied vanaf Wilhelmshafen af te laten aanleggen. DE ENIGE ECHTE DU88ELZIT Autoriteiten Het jeugdverkeersexamen, dat ook nog vandaag van 9 tot 12 uur werd gehouden, stond onder leiding van in specteur J. j. Knook. Administratieve medewerking verleenden de brigadier J. Molenaar en hoofdagent A. Wessel. legen levert een voor (-f 1 jaar garantie) Muziekschool aanwezig SCHOENEN VOOR IEDEREEN •immiiiimiiniiimiHiuiiiHiHijiiimiiHirtmfiismHtriiiniHniiiiniiiiflu Mfu??14°riteSen kWam" 2' 7 Cn D'15 I Ran tafel nut. mtunr Hftt. rtt.oH De tweede CAB-tocht m 1958 be gon donderdagmorgen by de Prins Bernhardlaan. De deelname was groter dan ooit en het spreekt van zelf dat er een grote organisatori sche macht voor op de been was om de colonne in de juiste volgorde op te stellen. Dat lukte spoedig; de po litie zorgde voor een nuttig escorte tot aan Rotterdam en in vrij snel tempo werd koers gezet naar Alphen a. d. Rijn, om via Loenen en Hil versum Oud-Valkeveen te bereiken. Omstreeks een uur werd daar de koffiemaaltijd genuttigd en iedereen was vol lof over de afwisselende route die men gevolgd had, In deze tijd van het jaar, met het prille groen van bomen en dreven, zou dan ook mislukking van een dergelijke tocht ondenkbaar zijn. Een hevig on- aan tafel zat, maar dat deed niet de minste afbreuk aan de stemming der reisgenoten. Advertentie IM. Krabben en peuteren ïaSYffl. maakt de kwaal steeds wl. erger. De helder vloeibare Illtftlflfl D-D-D- dringt diep ia de - poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TCGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF - BALSEH~- ZEEP Zo'n onooglijk brugwachtershuisje bezorgt de slopers toch nog een hele boel werk. Zij hebben zich met woede op dit bouwwerkje aan de Koemarkt- brug geworpen, want het staat in de weg. Het belemmert de uitbreiding, naar welke voltooiing we met smart (om de rommel en al die verkeers- omleggingen) uitkijken. En wie dus gedacht zal hebben: een brugioach tershuisje is een mals boutje voor de slopershamer vergist zich. Sinds en kele dagen al slaan de stoere man nen op steen en beton, tot grote vreugde van de Koemarktbrugkijkers. Deze nieuwe fase in de geweldige operatie de patiënt heeft wel wat te verdurenl is een welkome af wisseling in het al zo vertrouwde beeld. Examen Jarenlang lessen volgen op school en dan een examen doen: zonder spiekbriefje of hulp van kameraden: dat is een hele opgave. Bijna duizend Schiedamse jongens en meisjes heb ben donderdag en vandaag aan het verkeerscxamev. deelgenomen. Zij al len weten wat het toil zeggen de ze nuwen in bedwang te houden. En maar nadenkenwant de theorie zo plotseling „in werkelijkheid" te zien eist nadenkendheid. Een iJer kandi daten, een jongetje, dacht (misschien van de zenuwen) wat al te. veel na. Bij een moeilijk punt van de te rijden route stapte hij gewoon van zijn fiets af, bekeek de geheimzinnige perkeers- borden, achtte ze kennelijk, te moei lijk en sloeg een heel andere weg in. Maar daar mocht hij nu juist niet fietsen Jammer, dat de mannen met bloc notes, die overal langs de route ston den, zulke scherpe ogen hadden! De Arbeiders Muziekverenlg. Cres cendo geeft zondagavond 8 uur een concert in de Plantage onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer Bosch jr. Het programma vermeldt o.m. werken van J. Strauss, Ch. Gou nod en G. Boedijn. Tijdens zijn tafelrede memoreerde de heer Schuddebeurs de grote groei rtin de CAB in dertig jaar van t ieine gemeenschap tot een grote groep en vanzelfsprekend noem de hij in dit verband de naam van de heer Heijboer, een der oprichters van de CAB. Niet fraai, maar welgemeend was zijn omschrijving van de kwieke secretaris-penningmeester hij noemde hem een „werkezel", onuitputtelijk in zijn goede raad, zijn adviezen en organisatorisch werk. Uit de groep van vaste autorijders heeft men, ter gelegen heid van Heijboers jubileum, een comité gevormd, dat kwam tot de oprichting van eerder vermeld fonds, het K. J. Heijboer-fonds. Men meende de jubilaris op deze wijze het beste te kunnen eren om zijn grote kwaliteiten. De gelden voor het fonds zullen toevloeien uit de kas van^ liet comité. Er is' reeds eèn bedrag 'Voor 'aankoop van een invalidenwagen aanwezig! Geschenken Namens de autorijders overhan digde de heer Schuddebeurs een kist sigaren; mevrouw Heijboer werd na drukkelijk In de hulde betrokken voor haar grote verdiensten in het kader van de cab-activiteiten. Zij ontving een vaas met bloemen. Uit naam van de invaliden sprak de heer a. Visser. „Bahkbaar zijn wij voor het mooie werk van dê cab." Hy noemde Heyboer een pio nier voor de gemeenschap en >>y noopte, dat deze dé CAB voorlcpig niet in de steek zal laten. De CAB- pupillen lieten zich in dè hulde niet onbetuigd en boden de jubilaris eveneens sigaren aan èh mevröUW Heyboer een fles au de cologne. Om circa half vier brak men op de wegen werden vrijgemaakt door de bereden politie en over Bussum, Utreeht en Gouda keerden de auto rijders met hun gasten terug naar Rotterdam, waar in het Kralingse Bos de colonne werd ontbonden. Een prettige, geheel geslaagde tocht was ten einde. Advertentie LM. mm ROTTERDAMSEDUK 2 64 Gegevens van het SG-Agenda- bureau over het tijdvak van II tot en met 17 juni: II juni; Monopolê-theater, 19,00 u.: Kath. Film Actie: „Emll en zijn detectives"; 21.00 u.; Kath. Film Actie: idem. 13 juni: Musis Sacrum. 20.00 u.: Supportersver. Hermes-DVS: Caba ret-bal. 14 juni: Arcade ,20.00 u.: KVP: Contactavond; Irene, 20.00 u.: EHBO: Diploma-uitreiking: Irene, 20.00 u,: Brandweer: Diploma-uitreiking. 15 juni; Irene, 20.00 u.: Ned. Chr. Vrouwenbond: ..Levenswaardenng" döor de heer Kok. 16 juni: Arcade, 20. 00 u.: Comedia: Toneelavond: Musis Sacrum, 20.00 u.: EHBO-Rotterdarn: Cabaret en bal. Advertentie I.M. Nieuwe heerlijke, smaak! Erg lekker ook voor kinderen Nieuw actief schuim! Houdt Uw mono fris en gezond Nieuwe lage prijs! Nu kan iedereen zich Colgate veroorloven. Colgate de meest verkochte tandpasta ter wereld slecht» Standaard Familietubc f*vv*ur<ï*4t'sr~ï 4 1ir" Si#?!?» Voor tie eerste maal sinds zij de gala-uniformen ten geschenke kre gen van liet Rotterdamse bedrijfs leven marcheerden de mariniers in groot-tenue door de Maasstad. Tamboers on pijpers voorop, daar achter dc Marinicrskapcl en daarna de compagnie, die de crc-waeht vormde tijdens het bezoek van Groot hertogin Charlotte van Luxemburg, Koningin Juliana en Prins Felix. Op de Coolsingcl begroetten vele Rotterdammers enthousiast deze „première". Het werd een voortref felijke mars. In perfecte marsordc marcheerden de galamariniers vanaf het YVest- plcin via de Binnenweg naar de Coolsingei. Vandaar via de Meent naar de Waranda waar het eindpunt was. De regering in Bonn heeft aan de oliemaatschappijen reeds de verzekering gegeven, dat het vaarwater op de Jade (naar en Advertentie UUL Zaterdag speelt SW-honkbai een thuiswedstrijd tegen Allen Weerbaar. Het is te hopen, dat de rood-groenen zich dan volledig hersteld zullen heb ben van de twee laatste nederlagen. Aanvang wedstrijd 5 uur. Het tweede negental speelt uit te gen RFC 2; het derde komt zondag uit tegen Neptunus 3 (10 uur). Hermes-DVS zal in het Feyenoord- stadion de beslissingswedstrijden spe len voor een plaats in de ere-divisie. Het programma daarvoor wordt vol gende week vastgesteld. Het ligt in de bedoeling dat Hermes zijn wed strijden op zondag speelt. In het oosten van de stad begon donderdagmorgen het praktische gedeelte van het jeugdverkeersexamen, waaraan 658 leerlingen van lagere scholen deelnamen. Start en finish van het te rijden parcours bevonden zich bij de ingang van de Prinses Beatrixschool aan de Buijs Ballotsingel, terwijl op het Newtonplein een poort met drie doorgangen was opgesteld als examen test voor de jeugdige rijders. Gewapend met de theoretische ken nis moest zij feilloos kunnen aan tonen welke doorgang van de poort, waaraan verkeersborden waren be vestigd, voor het verkeer openstond. In de Edisonstraat bleek een ver keerslicht te staan en in de Pascai- straat was het een stopbord dat op juiste wijze moest worden beoordeeld Al deze verkeerstekens dienden om Bij de Scheepswerf De Jong en Co brak gisteravond een brandje uit, doordat tijdens laswerkzaamheden een zeil vlam vatte. De brandweer, met drie wagens onder leiding van ir. Moesker aanwezig, had geen moeite met de blussing. Een daklijst van het Gemeente Ziekenhuis vloog vanmorgen in brand. Schilders waren bezig met het afbranden van verf, toen het hout werk ging branden. Met een schuim- blusser werd het vuurtje gedoofd. De brandweer hoefde niet in te grijpen. Drie jongens van 9 jaar maakten donderdag in Schiedam een feest- tochtje door de stad. Een van hen had nogal veel geld bij zich, dat werd besteed aan snoepgoed. Later gingen twee knapen rondjes met lijn 4 ma ken. Het personeel van de RET, dat beide jongens om 12 uur nog in de tram zag, waarschuwde de politie, die een eind maakte aan dit avon tuurtje. Bij de politie werd aangifte gedaan van vermissing van een bromfiets, die 's morgens bij de stalling van Wilton Fijenoord was gestald, 's Mid dags bleek de bromfiets te zijn ver dwenen. een voldoende beeld te krijgen van het begrip omtrent verkeersregels by de ièerlingen. Ook waren in het examen- gebied zes controleposten ingericht. s Middags namen 315 kandidaten deel aan het examen; in totaal kreeg men inschrijvingen van 35 scholen. Van het aantal ingeschreven leerlin gen bleek op het examen maar een kiein aantal afwezig te zijn. In de loop van donderdag gaven de wethouder van Onderwys, de heer H. Sabel, de voorzitter van de Vereni ging Veilig Verkeer de heer H. W. G. Hoek en commissaris K. Rijpma van hun belangstelling blijk, De uitslag van het examen, waar elk jaar steeds meer leerlingen aan deelnemen, zal pas over enige dagen bekend zijn. De uitreiking van de diploma's zal uiteraard een feestelijk tintje krijgen. van Wilhelmshafen) tot 12 meter diepte zal worden uitgebaggerd en later op 13 meter zal worden gebracht. Enige dagen terug deed de rege ring van Neder-Saksen, waarin Wil helmshafen ligt, een beroep op Bonn om financiële steun ten einde het voorstel van Rotterdam tot de aan leg van. een vierde petroleumhaven bU Den Hoek te kunnen beconcurre ren. Men schijnt thans succes gehad te hebben met dit beroep. Inmiddels heeft gisteravond de raad van Wil helmshafen een resolutie opgesteld, waarin Bonn verzocht wordt onmid dellijk aan de oliemaatschappijen de verzekering te geven, dat er 70 mil joen markt beschikbaar gesteld wordt voor de aanleg van een 13 m diepe geul door de Jade-baai. De Westduitse minister van Eco- nomisohe Zaken, Ludwig Erhard, heeft inmiddels telegrafisch bericht, dat hy het streven van Wilhelms hafen zal steunen, Zaterdagavond speelt SVV zijn laatste wedstryd In Haarlem tegen EDO. Aangezien er voor deze clubs geen belangen meer op spel staan kunnen, beide ploegen uiteraard volop experimenteren. De rood-groenen kwamen zondag tegen BW met een nieuwe opstelling verrassend voor de dag. Tegen EDO zal daarom met de zelfde samenstelling worden gestre den. Jan van Schyndel en zyn man nen zullen echter wel trachten om deze laatste competitiewedstrijd in een overwinning om te zetten. Op het feestterrein Volkspark zal de Kring Rotterdam en omstreken van het Nederlands Chr. Gymnastiek Verbond zaterdag een aspiranten middag houden waaraan ongeveer 1200 jongens en meisjes zullen deel nemen. Op die middag zal de jaar lijkse gymnastiekivedstrijd plaats vinden, bestaande uit een driekamp; brugturnen, bokspringen en vrije oefening. Voorts staat een marswedstryd op het programma en een gymnastiek- demonstratie. De deelnemers zijn o.m, de Rotter damse verenigingen Rotterdam-Zuid, Concordia, Tenaco en K en V; uit Dordrecht DIO en SIOS; uit Maas sluis Advendo en voorts ODIT, Hil- legersberg, ODO, Schiedam en DOK, Schiedam. Ter gelegenheid van deze asplran- lenmiddag geeft de georganiseerde Schiedamse gymnastiekveren. Door Oefening Kracht op zaterdagavond van 7.45 tot 9 uur in de Plantage een gymnastiekuitvoering, die gratis toe- gankeiyk is. Vele demonstraties zul len door DOK worden uitgevoerd. Nu de kampioensroes min of meer is weggeëbd, gaat Hermes-DVS zich voorbereiden op tie promotie-compe titie. een serie van acht Wedstrijden, waarbij het uiterste van spelers -n leiding zal Worden gevergd. En daar bij is het prettig te weten, dat ge rekend kan worden op de steun van een grote aanhang. Maar voor het zover is, wacht Her mos eerst nog op het slot van de nor male competitie, nl. zondag aan de Dnmlaan tegen Haarlem. De ontmoe tingen tussen Haarlem en Hermes- DVS worden tot de „klassieke" ont moetingen gerekend; terecht, want Haarlem en Hermes behoren tot de oudste clubs in den lande en zy heb- hen dus in de loop dei jaren een groot aantal wedstrijfev tegen elkaar gespeeld. Ook nu is de wedstrtid veer van belang, want al heeft iiermes niets meer te verliezen, voor Haarlem staan de zaken anders. Haarlem is nog niet geheel zeker van een plaats in de eerste divisie. Het heeft daar voor nog een punt nodig. Dé strijd begint om twee uur en wordt geleid door de heer A. la Cfolx uit Amsterdam. Het tweede elftal vnn Hennes klop te vorige week Excelsior 2 met 4— en gaat zondag de competitie beëin digen met de thuiswedstrijd tegen ADO 2. Aanvang half elf. Advertentie I.M. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Advertentie I.M De Partij van de Arbeid neemt, zo als bekend, met een hefschroefvlieg- tuig op originele wyze deel aan de verkiezingsactie. Zaterdagmiddag om 5 uur zal een helikopter-landing plaatsvinden op het terrein bij de Maasboulevard. Aan boord bevindt zich de heer J. H. Scheps. lid van de Tweede Kamer, die alle vrouwelijke en mannelijke kiezers, jongeren en bejaarden, zal toespreken. Kijk uit naar die helikopter. Komt allen naar deze unieke bycenkomst. zcy-, lucUt- en wacjcHzicktc De directie wegen van Rijkswater staat is begonnen met het leggen van een geduchte prikkeldraadversperring die het strand aan het Hoilnndsch Diep by de Moerdykbrug afsluit van de drukke verkeersweg over deze brug. Daardoor zal het niet meer zoals vorig jaar mogelijk zijn dat veie duizenden Dordtenaren en Bra banders hier verkoeling en verpozing vinden. De Rijkswaterstaat is tot deze maatregel gekomen met het oog op de zeer gevaarlijke situaties die zich op de verkeersweg plachten voor te doen wanneer de talrijke strandbe- zoekers de weg overstaken. Ook ble ven automobilisten op de weg staan om naar het strandvertior te kijken. Het is te hopen dat er nog een andere oplossing wordt gevonden waardoor dit recreatie-oord weer ge bruikt kan worden en toch het ge vaar voor verkeersongelukken wordt weggenomen. Voor het diploma gezel-Instru mentmaker zyn geslaagd: A. Bitter en G. H. den Blaauwen. Aan de Economische Hogeschool te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de economische wetenschappen de heer A. M. Schoof te Schiedam. Advertentie I.M. trad al ais minister van Buitenlandse Zaken, hetgeen helemaal niet wil zeggen dat hij zich niet meer met buitenlandse zaken zal bemoeien. .Deze portefeuille heeft me altijd veel hoofdbrekens gekost." zo zei de heer Molotov in een tafelgesprek met Zijn Kremlingenoten. „Er is echter een zaak in het buiten land, die me altyd by zonder geïnte resseerd heeft...." De lezer van dit artikel zal nu als Schiedammer geneigd zyn te denken aan Ariëns schoenenhuis, Broers- vest 54. In dezen stelde Molotov tie Schiedammers niet teleur. Helaas schrapte de censuur de vol gende regels, die eindigden met: De PvdA heeft op de verkiezings dag enkele auto's ter beschikking, om hen, die gebrekkig ter been zijn, naar de stembus en weer terug te brengen Leden, die huisgenoten of kennissen nebben, welke daarvoor in aanmer king komen, wordt verzocht dit op to eeven aan de wyklcider, aan de secretaris, aan 't Volicsgebouw of aan de Vrouwengroep (Graaf Florisstraat 77). Wanneer zy dit spoedig doen, kunnen ryschema's worden opgesteld alt een vlot verloop van deze hulp waarborgen. O (Historisch) maakt propaganda genoeg geluiden houden aan en gaat naar buiten. Nijdig en is tientallen meters ver klinken in de stille avond knerpen zyn klompen od Tn een klein schuurtje te zien. Het plakmateriaal verdacht getemperd. Dan het grind. „Mooie boel" 1 wordt gezwoegd, ge- is de vorige avond goed be- schiet ze opeens overeind moppert hij, ,de eerste de timmerd en getranspireerd, steed en alles is op, doch en geeft de rustigsiaepende beste avond al dat misse- Vader verzamelt al zyn volgens de secretaris kwam wederhelft 'n por in z'nrus. Hike gedoe van die lui die amateurtimmertalenten om er nog meer, dus was er „Jöie plakbord zo alle platen van hun tegen een groot plakbord in el- kans op een grotere plaat. zijn aan je plokbord bezig." standers ovcrplakken met kaar te flansen. Planken, Na een avond plakken en Meer heeft vader niet no- hun leuzen. Kenne met d'r palen en latten worden bij nog een avond timmeren is dig. Hij vliegt op en loopt P°te geeneens van particu- elkaar gesleept, gepast en de rust welverdiend en va- naar het raam. Het licht- her eigendom afblijven", gemeten tot er een behoor- der heeft zich nauwelijks te sehijnsel van de maan Grimmig neemt liy zijn lyk vierkant ontstaat. bed begeven of hij is in maakt het hem mogelijk om plakbord in ogenschouw. Met trots bekijkt vadt.. zoete sluimering. Moeder twee donkere schaduwen te Dan trekt er een grijns over het resultaat en onder al- niet. zy overdenkt de kan- onderscheiden, die aan zyn zijn gezicht, minstens net gemeen toezicht van het sen met de aanstaande ver- plakbord knoeien. Hij kreunt zo breed als van de maan huisgezin wordt de stellage kiezing. Wat zou de Party kwaad en wil zich uit het die mee over zyn schouders in de tuin geplaatst. van de Arbeid doen? Win- raam buigen. Moeder houdt gluurt. nen of verliezen? Die tegen- hem tegen, „geen herrie in „Nou en..", vraagt moe- „Drees heeft de ruimte partijen gaan te keer of de de buurt", gebiedt ze, „straks der als hfj weer zo'vlug in constateert moeder tevre- wereld vergaat en hun me- als ze weg zyn haai je de de slaapkamer terug is, den. vader gaat enige pas- thoden zyn nu juist niet zo vuiligheid er maar af. dan „Nou enze" hebben er sen achteruit en bekijkt op fair. Enfin, een gezond den- is het nog nat en heb je er n°S 11 he!e rits tweeën bij een afstand de foto van kend mens kijkt daardoor- geen moeite mee." geplakt", grinnikt vader Drees die welwillend vanaf heen. Samen lachen ze hartelijk het plakbord de omgeving Veder ziet cck in dat dit en beseffen uan nog sterker aanschouwt. Ja, de plaat Opeens treft een geluid het beste is en met moeite dat hun strijd geen strijd heeft de ruimte; er had haar aandacht. Er is klom- beheerst hij zich tot de van enkelingen is maar van makkelyk nog een grotere pengeschuifel en stemmen- vyanden verdwenen zijn. grote groepen kameraden foto op geplaatst kunnen gemompel. Misschien voor- Dan trekt hij gehaast en- die elkaar de helpende hand' worden, maar nu Ja, het bygangers? Maar nee, de kele kledingstukken aan en reiken VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur Slssl (a.l.j, MONOPOLE-THEATER, 2, 5 M 7 u.: Het bataljon der gedoemden (14 Jr). Apotheek: Firma Evers, Lange Haven 81. Diversen IRENE. 8 uur: CEFA: Spykers met koppen (Xllm). ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9 15 uur: Slwl a.l.J. MONOPO.LE-1KEATER. 3. 5, 7 en 9 uarHet bataljon der gedoemden (14 Jr). Apotheek: Firma Evers, Lange Haven SI. Diversen: IRENE. 2 uur: Taleltennls Wllton- t ljenoord. VOLKSPARK. 1.45 uur: Adsplranter.- «'jMag Ned. Chr. Gymn. Verbond. PLANTAGE. 7.4S uur: Gymnastiek- uil voering DOK. MUSIS SACRUM, 8 uur: DBO-t'ecst- avond. IRENE, '8 uur: CEFA. Spijkers met koppen (lllm). ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The rose Tattoo. 2. 7 en 9 30 uur (18 jrj. CaPIIOL: Ontwakende begeerte. 2 en 9.15 uur (is jr). OENTRAAL: Het avontuur begon In Bombay. 2. 7 en 9.15 uur (is ir) CINEAC: Journaal van 9 tot 5 15 uur. Nacht der verschrikking. 5 30 7.45 en 10 uur (14 Jr). OOLOSSEUM: Zij alien waren schul dig. 2, 7 en 9.30 uur (14 jr) ^r°ni here to eternity 2. i en 9.15 uur (18 Jr). LUMIÈRE: De man aan de top. 2 35 7 en 9.30 uur (14 jr). LUTUSCA: Storm over de Niji. 215 7 eu 9.30 uur (14 jr). Ltri4°R) Rl80lctto- 2- 7 en 9-30 uur p^I,fls?S: Ecu keerde niet terug 2.15, en 9.30 uur (14 jr) REX: Tarzan in gevaar. 2, 7 ©n 9 15 uur (14 jr). *xo ™'mjIvo°£,tuUT cler eenzamen. 2.15. 7 en 9.30 uur (18 ir) hou van belasting. 2. 7 en 9.15 uur (aA VICTORIA Nacht der 'verschrikking. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). ROTTERDAM VRIJDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Openbaar eindexamen door' de Academie voor Dramatischs Kunst ,,De Toneelschool", 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1