aardingen profiteert van recreatiegebied Openluchtbad Kethel goede trekpleister Arbeidsconflict bij „I arina ordrecht Nu ook betere kansen voor oliepypleiding aders en moeders naar de kinderen TARVO Rotterdam is te vo en te klein I Geoefende organisatie zeker niet nutteloos Voel u met 1 BB-contactavond: aard gedood door stroom Essayprijs voor Brandt Corstius Tuinders voorgelicht Huwelijk met hulde marine at zij vingen Rapport over fonds van AO Met de Maasdam naar Canada Het Vrije Volk Leider Duitse Esso insinueert: eertig jaar bij Van Nelle Marktberichten chiedammers onder elkaar Ontoegankelijk? Merkwaardige brug Het grote gebied Esperanto-agendo Veemarkt Rotterdam Bezoek Vijfsluizen Cabaretavond Zonnehuis Visafslag De grootste krant van Nederland MOUTBROOD HET VRIJE VOLK DINSDAG 19 JUNI 1956 PAGINA 5 HE f REA BIED ten westen van de Poldervaart is van een immense uitgestrektheid. Althans, de daar gelegen polder heelt de echte openheid en karakteristieken van het Hollandse landschap. Veel water, prachtige grasvlakten en boomgroei van krachtige allure. Het is een gebied van bij uitstek gezonde verpozing, met een wisselende charme door hetgeen men er aan recreatiefs aantreft. DOOR .UIT LAND bij Kethel en ten westen ervan hebben wij een kleine tocht gemaakt om eens de stand van zaken op te nemen. Men weet dat er nieuwe voetbalvelden in aanleg zijn, dat het zwembad bij Kethel al profiel begint te krijgen en dat speelweiden en fietspaden het geheel op aantrekkelijke wijze zullen .vervolmaken. Zegelboekjes Bouwbedrijf Advertentie LM. Krachtige Kost voor het Kind Burgerlijke stand Het hoofd van de A-kring Botterdam, Schiedam en Vlaardingen, de heer A. L. Nouwens, heeft gisteravond in de Harmonie tijdens een contactavond de aldaar verzamelde BB'ers en hun echtgenoten nog eens duidelijk de opzet van de BB-organisatie uiteengezet. Enkele films verduidelijkten, zijn betoog. De contactavond was helaas niet zo goed bezocht. De afwezige BB'ers hebben een duidelijke uiteenzetting van wat nu eigenlijk de bedoeling van hun werk is, gemist. Kindermiddag (Vervolg van voorpagina) Feiten cijfers „Het hoogtepunt van mijn leven!" Met die woorden stapte de 66-jarige E. L. Luimes uit Eibergen gisteren aan boord van de „Maasdam". Met zijn vrouw (69) vertrok hij voor drie maanden naar Canada om zijn enige zoon Gerard (vijf jaar geleden geëmigreerd) uitvoerig te bezoeken. Advertentie IM, Let op de zak mei de Zeeuwseboer Uitdieping 55 55 De directeur-generaal van de Esso-Duitsiand heeft in een inter view voor de Westduitse radio enige besliste onjuistheden verkon- digr over de Rotterdamse haven. Heb interview handelde over de plannen om een oliepijpleiding aan te leggen van een Noordzeehaven naar het Ruhrgebied, waarbij het gaat om een keuze tussen het Duitse Wilheimshafen en Rotter dam- De directeur-generaal merkte in dit verband twee voor de Maasstad nadelige factoren op, zo meldt onze correspondent te Bonn: „Propaganda!" In Rotterdamse kringen beschouwt men dit intervieuw als een nieuw hoogtepunt in de propaganda-cam- pagne, die uitsluitend In West- Duitsland wordt gevoerd. Hierbij staat de Duitsers voor ogen, dat de oliepypleiding in ieder geval in Wil heimshafen dient te beginnen. '4 IP MEN WEET ZICH i mocdelijk ook te herinneren dat in de Schiedamsc raad gewezen is vp een prettige verbinding voor de Vlaardingers, die toch zonder twijfel belangstelling voor dit grote recreatiegebied hebben, te meer daar. belangrijke voetbalclubs er hun wedstrijden zullen speler* Ten slotte: Vlaardingen ligt op steenworpsafstand van Kethel en omstreken. Er is in de raad gepraat over een mogelijke verbinding via ds Laan van Bol'es, ter bevordering van een vlugge toevoer van bezoekers. Vreemd, is het spel der kinderen. Nauwelijks uit de wieg willen ds meisjes moedertje spelen. De grate psycholoog Fraud zou daar wel een. verklaring voor weten. Mo.ar toe wil len ons niet in de wetenschappelijk heid verdiepen en blijven ons dus verwonderen. Dat toeft ook fijn. Stel nu eens, dat mr.i niet meer ver baasd zou staan. Hat zou veel van ie charme van dit leven ontnemen. We zouden keihard worden, alles zou „de gewoonste zaak van de wereld wor den Het zou geen verwondering wekken ais er, in plaats van regen melk uit de wolken viel. Niemand voelt enige beroering wanneer serieus beweerd wórdt dat er bij Kethel vlie gende koeien zijn aangetroffen. Wij zouden onze schouders ophalen ah iemand ons zou gaan vertellen dal hij de burgemeester op de Broersvest had zien schaatsenlopen. Neenvrienden, veel sou ons ont nomen worden. Dat kan niet, vinden wij, en daarom hebben we intens ge- roten van dit vadertje en moeder spet (let O wel op het verkleinwoord, dat alleen de vader wordt toebe dachten de grote ernst gadegesla gen die bij het beoefenen van dit levensspel gepaard gaat. Nimmer krijgen de ouders ruzie, zo zagen en hoorden we. Het was dus aandoenlijk. De ouders, die er trouwens zelf ook bij zaten, hebben aandoenlijk geglim lacht, Zij kennen het leven beter, dachten we zo. Voor niet-georganiseerde bouwvak arbeiders bestaat gelegenheid tot het Inleveren van de vakantiezegelboekjes 1955—1956 (volledig ingevuld) op: vrijdag'22 juni 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur, saterdag 23 juni 's middags van 2.30 tot 5.30 uur. Na inlevering In verband met pen- dager,* zaterdag 30 juni 's middags van 2.30 'tot 5.30 uur. Inlevering vakantiezegels schilders bedrijf. voor niet georganiseerde Er ligt daar eer gebied, dat voor auto's ontoegankelijk is. Maar, we zouden haast beweren, ook voor fiet sers. Want die zwarte koolaspaden zijn bezaaid met glasscherven. Hoe dat mogelijk is? Ook wij vragen ons dat ai Maar ze liggen er, die venij nige stukjes glas, loerend op fiets banden. En niet alleen over een kleine afstand blinkt zulk een weg in het felle zonlicht, nee, de meeste paden ten westen van die Poldervaart/voor bij het sportpark van Excelsior, ver tonen de sporen van een scherven- actie. Komt men heelhuids ergens aan, dan verliest men zijn ergernis welis waar vlug. Daar liggen kleine eiland jes in aandoenlijk idyllische vijvers, waar zwanen we tellen er vier in een romantische entourage rond zwemmen. Daar slingert de weg zich over gloednieuwe bruggen en langs sappige weiden. Men komt er trouwens een merkwaardig brugje tegen. Aan weerskanten steken houten pijlers ver uit boven de brugleuning: het dek zelf wordt in het midden gescheiden door een houten richel, waarover men in het donker moet vallen. Zowel voor voetgangers als voor wielrijders zal die lat zonder twijfel een onple zierig obstakel blijken. Langs dergelijke wegen bereikt men Kethei, dat in aandoenlijke rust slui mert in de namiddagzon. Geenszins krijgt men de indruk x> vlakbij de grote steden ie zijn. Die charmante landelijkheid draagt voor een groot deel bij in de aantrekkelijkheid .'an het hele recreatiegebied. Wij spraken immers van een wisselend karakter; een kleine samenvatting bewijst de juistheid van onze bewering. Het moderne zwembad een object van grote recreatieve beteke nis. De voetbalvelden in de maan den december tot mei werkten er on geveer zestig arbeiders vormen straks wellicht de grootste trekpleis ter in het gehele gebied. Dan Kethei, in zijn onverstoorbare aanwezigheid een prachtige plek voor wandelaars, en ten slotte alles, wat erom heen ligt en binnen afzienbare tijd tot volwaardig gebied zal behoren. Voor waar, bij elkaar geen kleinigheid! Geboren: Ingrid M. dr van P. A. Koppenhagen en M, J. Heerebrand; Christina J. M. dr van G. Rens en M. A. G, '/redebregt; Louisa F, M. dr van C. Holierhoek en E. Kustner; George F. zn van A. F. Wiegel en P. G. M. Suur. Bij de Dordtse voedingsmiddelcnfabriek „Farina" is een staking uitgebroken onder het vrouwelijk personeel. De oorzaak van het con flict is het uitblijven van een beslissing van de directie om het per soneel de uitkering van drie percent over 1955 en een loonsver hoging van 6 percent te geven, terwijl tevens verbetering van de secundaire arbeidsvoorwaarden niet was ingevoerd. De staking betreft ongeveer 20 meisjes. Uit protest tegen de houding van de directie besloten zij gisteren nadat zij in de afgelopen* maanden herhaaldelijk op de verbetering van de arbeidsvoorwaarden hadder. aan gedrongen, het werk neer te leggen. Van de zyde van de werkgever is toen het voorstel gedaan, dat zij het werk zouden hervatten, waarna in de loop van de middag overleg zou kun nen worden gevoerd. De meisjes, van wie 80 percent niet is georganiseerd, weigerden op dit aanbod in te gaan. Daarop werden zij van het fabrieks terrein verwijderd. Zij vervoegden zich bij de districts bestuurder van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale, de heer Oos terhuis jr. Deze kwam met de meis jes overeen, dat zij bereid zouden zyn het werk te hervatten, op voorwaar de dat de ABC met de directie van Hef HBB leidde zijn betoog in met schilders: woensdag 4 juli en donder- het visitekaartje van de BB" de ver- toning van de Polygoon -filmreportage van de Nationale 3B-manifestatie, die op 25 juni in Rotterdam gehou den werd. Na de vertoning van deze dag 5 juli 's avonds van 7.30 tot 9.30 uur. Plaats van inlevering: „Het Volksgebouw", Tuinlaan 50. Woensdag van 24 en van 46 uur vinden in Musis Sacrum, Lange Haven. 2, filmvoorstellingen plaats voor idnderen van ouders die bij het NW aangesloten zijn. De kinderen ontvangen een zakje snoepgoed en «en leuke ballon. Er zijn nog enkele kaartjes aan de zaal verkrijgbaar! Een paard van de heer J. W. v. d. S. is maandagavond tegen een onder stroom staande tuidraad van een heimachine opgelopen. De negen jaar oude bruin werd door de stroom ge troffen en was op slag dood. Het paard bevond zich op een weiland bij de Damlaan en dë Oudedijk. Jaudon, la 21an de junio klub- vespero. Konversacia kunveno ce gek. v. Gink, Ploegstraat 19. La vetero estas tia, ke vi certe. po- vos pasigi kelkajn horojn en Espe- rantujo. Op advies van de jury voor de Essayprijzen-1955, bestaande uit me vrouw ir. Annie Romein-Verschoor en de heren G. Borgers en B. Stro man, hebben B. en W. van Amster- dam besloten een In opdracht 'an de gemeente geschreven literatuur historische studie van dr. J. C. Brandt Corstius, getiteld „De nieuwe bewe ging", te onderscheiden niet een der Essayprijzen-1955, sen bedrage van f 1000.—. ROTTERDAM, 18 juni.Aanvoer in totaal 2038 dieren. Vette koeien en ossen 1108, varkens 930 De prijzen waren: Vette koeien 3,25—3,65, 2,90—3,10, 2,70—2,80; var-- kens (levend gew.) 1,77, 1,75, 1,73 per kg. Overzicht. Vette koeien: aanvoer ruimer, handel redelijk, niet geheel Prijshoudend. Enkele prima's boven notering; varkens; aanvoer korter, handel vlug, even hoger in prijs, zouters boven notering, zware var kens van 1,63—1,65 per kg. Het dagelijks bestuur van de Schie- damse Volkstuindersverenlging Klein Babbers polder, hield zaterdag een rondgang over het tuin-complex aan de Vijfsluizen met de heer Joh. Bergsma uit Rotterdam van de Rijks- tuin voorlichtingsdienst. De heer Bergsma was zeer tevreden over de indelingen der tuinen. Op merkelijk was, dat de vragenstellers merendeels advies vroegen over vaste planten en fruitteelt; wet een bewijs, dat ook hier de nutstuin gewijzigd zal worden in sier en fruitteelt. De heer Bergsma spoorde aan een cursus in sier en fruitteelt te gaan volgen, welke door het bestuur in de wintermaanden zal worden georgani seerd. Als de tijd daartoe gekomen is zal de heer Bergsma aan enkele volkstuinders hulp verlenen bi) het snoeien van fruitbomen. Op 12 augustus organiseert de reis- vereniging van de volkstuinders een reis per touringcar naar Amsterdam, waar een tuincomplex zal worden bezichtigd. Men kan zien melden aan het be kende adres. Eveneens voor het bloe- mencorso in Zundert kan men zien reeds opgeven. De patiënten van hei: Zonnehuis hebben maandagavond genoten van een cabaretprogramma, dat hun werd aangeboden door het Prinses Irene- fonds. Verschillende artiesten traden op onder leiding van mej. Jeannema- rie Mens uit Rotterdam. Veraere medewerking verleenden Ted Vale rian (accordeon), Cora Ville met haar grappige praatjes en d Rile Bros, twee jongens, met parodieën op grammofoonplaten. knappe reportage deed de heer Nou wens de gehele opzet en organisatie van de BB uit de doeken. Er wordt wel eens beweerd, aldus de heer Nou wens. dat by" een atoombom-aanval de BE toch nutteloos zal blijken. Dit is beslist niet waar. De schade, aan gericht door een atoombom, kan tot een minimum beperkt worden, als er een organisatie is, die goed geoefend en paraat op het beslissende moment ingrijpt. De heer Nouwens deelde verder mede, dat nu spoedig ook de Dienst Sociale Verzorging in het oefenings- programma zal worden opgenomen. Hij wekte de aanwezige dames van DSV op, trouw de cursusavonden en de oefeningen by te wonen. Tijdens zijn betoon vertoonde de heer Nou wens een filmstrip over de mogelijk heden van de BB. Na de pauze werd de korte, maar zeer suggestieve film „Beschermers der Bevolking" vertoond. Deze gaf een goed beeld van het werk dat de BB verricht. Tot slot van de avond draaide men de rolprent „De vijf fasen van. het reddingswerk". Deze instruetiefilm van Engelse origine het zien, wat er al zo te pas komt bij het redden van slachtoffers van bom bardementen. Een deputatie van Hr, Ms. mijnen veger Abcoude vormde maandagmid dag een erehaag op het bordes van he tstadhuis, toen .laar de luitenant ter zee 3e klas J. C. Punt met zijn bruid, mevr. J. Funt-v. d. Geer, na de huwelijksvoltrekking aan de uit gang verscheen. Stram stonden officieren en man schappen in de houding, alhoewel wy toch enige matrozen sikaar olijke knipoogjes zagen geven. Dat mocht ook wel bij die stralende zon een met een stralende bruid en bruidegom er onder. Het was toeval dat de heer Punt op deze wyze maritieme eer werd be wezen; de mijnenveger lag narnelyk juist voor anker bij de werf Gusto, zodat' een afvaardiging van de be manning alle gelegenheid had om by het huwelijk aanwezig te zyn. .•Farina" tot een samenspreking zou komen. Ais voorwaarde voor dit ge sprek zou moeten gelden, dat de di rectie de verbetering van de arbeids voorwaarden, die bij soortgelijke be drijven reeds zijn ingevoerd, even eens zou aanvaarden. Het contact tussen de ABC en de „Farina" leidde echter niet tot een positief resultaat. Later op de dag liet de directie weten, dat zy de meisjes zonder uitzondering ontsla gen had. Als motief voor het verbre ken van het dienstverband gaf zy de werkweigering op. Bovendien, ver klaarde de directie, dat zy de gele genheid nu wil aangrijpen om de pak-afdeling waar de meisjes werk ten, te mechaniseren. Vanmorgen heeft de heer Ooster huis nog eer: gesprek met de directie van „Farina." gehad, om te trachten het geschil bij te leggen De directie verklaarde de interventie van de ABC op prijs te stellen, maar dat zü mede met het oog op de in te voeren modernisering niet van haar standpunt wilde afwijken. Het mannelijke personeel heeft besloten met aan de staking deel te nemen. Het heeft echter evenmin de door de meisjes vereiste verbetering van de arbeidsvoorwaarden gekregen. Wel heeft „Farina" hun met ingang /an mei enige loonsverhoging gege- vi maar deze kwam niet boven t'e 50 percent van de verhoging, in an dere bedryven. De EVC heeft van morgen een poging gedaan de man nen tot staking aan te zetten, echter zonder resultaat. Vangstberichten van hedenmorgen; VI 78 16 kantjes, VI 79 12 k., VI 85 15 k„ VI 172 30 k„ ¥1 203 30 k„ VI 206 8 k.. VI 207 12 kVI 208 13 k., VI 216 15 k„ Vi 29 12 k„ VI 85 28 k„ VI 97 10 k VI 142 15 k„ VI 196 17 k.. VI 197 12 k VI 199 S k. VI 53 14 k., VI 71 34 VI 83 20 k„ VI 50 20 k„ VI 56 40 k.. VI 84 16 St., VI 132 25 k. Prijzen: maatjesharing klein zout (in guldens) 4043, groot 50,3052,70 steurharing 30,60 per kantje. 18 juni vertrokken: VI14, Jac. Rog; V 190. W. Schaar. Regering ga iat aan Rotterdamse plannen De Voedsel- en Landbouworganisa tie van de Verenigde Naties (FAO) heeft een uitvoerig rapport gepubli ceerd over de mogelijkheid om een wereldreserve van voedsel aan te leg gen, welke internationaal beheerd zal worden. Doel van dit wereldvoedselfonds zou moeten zijn de agrarische over- schotvoorradep. te gebruiken om chro nische voedseltekorten en hongers noder. tegen te gaan, terwijl in de gebieden waar voedseioverschotten bestaan sterke schommelingen van de prijzen van agrarische produkten door het fonds voorkomen zouden moeten worden. In het rapport wordt ingegaan op de moeilijkheden die men tot dusver bij het internationaal overleg over deze kwestie heeft ondervonden. De opstellers van het rapport wij zen er op dat men zich goed yoor ogen moet houden wat men wil be reiken en welke moeilijkheden men heeft te ondervinden. De voornaamste moei lijkheid is nl. de chro nische armoede in gro te delen van de wereld, die alleen te overwin nen is door economi sche ontwikkeling. De behoefte aan een voedselreserve Is bovendien juist het grootst In die landen, waar'de voedseiproduktie laag is en de bekwaamheid om een voed selreserve te beheren het geringst is. De opstellers wijden ook veel aan dacht aan de voor- en nadelen, die buffervoorraden in de wereld kunnen hebben op de prijsvorming van agra rische "produkten, zonder dat zij zelf een keuze bepalen voor of tegen. Als moeilijkheden zien zij de niet- homogene wereldmarkten, de risico's die men loopt omdat men een groot aanvangsk p .aal nodig heeft en de aarzeling van de regeringen om grote voorraden of een omvangrijk kapitaal óver te dragen aan een internatio naal gezagsorgaan. Verder is er nog het feit, dat er geen algemene inwisselbaarheid van de valuta in de wereld is. Men acht het niet waarschijnlijk, dat regerin gen die zo tegenstrijdige belan gen hebben als de regeringen van de lander met, voedseiover schotten en harde valuta's en rege ringen met voedseltekorten en zwakke valuta's snel bereid zullen zijn een beheerder van een internationaal vcedselfonds. een behoorlijke bewe gingsvrijheid te geven. Toch zou dit nodig zijn wil het fonds naar behoren functioneren, alsdus de opstellers van het rapport. Gisteren was het rapport onder werp van bespreking van de commis sie voor goederenvraagstukken van de FAO en in juli zal het door de algemene vergadering van de Econo mische en Sociale Raad van de Ver enigde Naties besproken worden. Rotterdam, 18 juni. Aan de visaf slag alhier werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis aange voerd. De prijzen waren: Tarbot ki. 0.80—1.10 p kg; schol gr. 25—27, midd. 2830, klein 19—21; schel vis klein 16—19, kabeljauw groot 4043, midd. 24—26, klein 17— 21; makreel 17—20, zeehanen midd. 41—43, wyting 12—17, alles per kist. Er waren nóg 148 moeders en va ders op leeftijd, die zich in Rotter dam inscheepten op het schip van de Holland-Amerika-Lijn on hun kinderen (én kleinkinderen!! in het verre Canada te gaan bezoeken. De trip, die in georganiseerd ver band geschiedt, is door de Nederland se Christelijke Radio Vereniging uit gedacht en wordt door de Nederland se Christelijke Reis Centrale uitge voerd. Onze Eibergse heer Luimes: „De NCRV heeft ons een prachtkans aan geboden. Hoewel er reen enkele re ductie is wat de prijzen e.d. betreft, is het vooral plezierig om gezamen- lyk en onder goede geleide te reizen." „Wij hebben onze spaarpot voor deze trip moeten aanspreken, maar het leek ons de moeite waard. En ten slotte gas, mijn pensioen door en treedt in 1957 de ouderdomsvoorzie ning in werking." De Canadese immigration-officer, E. E. Ewen, was bij het vertrek van de groep aanwezig: „Ik juich het bij zonder toe, dat ouders hun kinderen op gaan zoeken. Vooral de Nederlan ders hechten aan een sterke familie band." De oudste deelnemer aan de trip is de uiterst vitale 86-jarige heer J. van Rijswijk, die zijn dochter Goverdina gaat bezoeken. Hooldreisleider is de Rotterdam mer E- v. d. Tol, met lichtgryze pet, die verklaardde; „Het zal een leuke tocht worden, vol ontroerende mo menten, vol van vreugde over het weerzien na jaren Daarom alleen al prijs ik me gelukkig mee te mogen gaan." Het overige deel wordt vrijwel ge heel verkregen van de Esso Standard Refinery sa. te Antwerpen en de Lago OH Refinery op Aruba. In officiële Rotterdamse kringen is men bijzonder erheuge! over de gunstige ontwikkelingen. Men vraagt zich thans af of het niet logisch is dat, waar Esso in de Botlek gaat bouwen, ook de oüepijpleiding vanaf Rotterdam aangelegd wordt Men wijst erop, dat Rotterdam een concentratie van belangrijke vesti gingen van grote oliemaatschappijen ryk is. Rotterdam is geheel ingesteld op de olieindustrie. Het tegendeel is het geval met Wllhelmshafen, waar alles wat op moderne outillage ten behoeve van de olieindustrie lijkt, ontbreekt. Met voldoening heeft Rotterdam het bericht ontvangen, dat de mi nister van Verkeer en Waterstaat toestemming verleend heeft voor het graven van de super-tanker haven op de westpunt van Rozenburg, Van de zijde van de minister is meege deeld, dat voorts tegen het beginsel van een open havencomplex voor zeer grote schepen bij de monding van de Nieuwe Waterweg geen be zwaar bestaat. In weerwil van de bezwaren, welke daaraan uit een oogpunt van rivier beheer zijn verbonden, heeft (Se mi nister zich ook bereid verklaard goedkeuring te verlenen aan de uit breiding van de Botlekhavens. In aanmerking worden genomen de zeer grote belangen vow on? land en voor de gemeente, welke met deze havenuitbreiding zullen worden ge diend. De minister wil voorts in begin sel bevorderen, dat de weg van Rotterdam naar zee geschikt wordt gemaakt voor schepen met een diepgang van 38 a 39 voet. Van gemeentewege tekent men hierbij aan: De uitdieping heeft be trekking op de vaargeul var Hoek van Holland tot de Tweede Petro leumhaven. Nabij de mond van de Nieuwe Wa terweg speelt echter de mogeiyke deining nog een rol, zodat daar een grotere diepte moet worden aange bracht dan verder stroomopwaarts. Volgens de voorlopige plannen van Rijkswaterstaat wordt gerekend met een minste diepte van omstreeks 14 meter beneden NAP tussen de hoof den verlopend tot 13,5 meter bij de Berghaven te Hoek van Holland. De nieuwe super-tankerhaven kan dus ongeveer 13,5 meter diep zyn. Daarmee is de haven voor zeer grote schepen toegankeiyk. 1. Rotterdam is een zeer drukke haven, waardoor er gevaar voor opeenhoping van schepen ont staat. 2. De bodemoppervlakte, die men in Rotterdam ter beschikking heeft is ternauwernood -rooi genoeg voor de onmiddellijke behoefte van de oliepompinstallaties. Daarnaast ontkwam de directeur- generaal niet aan de erkenning, dat Rotterdam de oliemaatschappijen het voordeel biedt over een volledig ingerichte haven te beschikken met alle huipinstallaties, die voor het werk van een oliepypleiding nu een maal nodig zyn Wilheimshafen, zo verklaarde de Duitse Esso-man voor de microfoon, heeft weliswaar het nadeel dat de haven nog tamelijk onvoldoende is. maar de toegang kan met betrekke lijk weinig moeite op de vereiste Vandaag is bij Van Nelle het 40- jarig jubileum gevierd van de heer D. L. Happee. De heer Happee is zijn gehele diensttijd werkzaam geweest in de orderuitvoering en heeft dus de ge hele ontwikkeling meegemaakt van de met de hand geschreven factuur naar de eenvoudige schrijfmachine, terwijl hij thans een leidende functie vervult in de Hollerith-afdeling. On danks de verschillende middelen, waarvan de orderafdelingen gebruik maakten, was het doel van het werk van de heer Happee steeds hetzelfde; service aan de afnemer. De jubilaris is vanmorgen door de Directie ontvangen. Daarna volgden een huldiging door zijn collega's en een feestelijke lunch. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 ZWÏJNDRECHT, 18 juni Andij vie 7—24; spinazie 43—48; postelein 4049; rabarber 59; waspeen 60 74; spitskool 23—35; bosuien 20—24; tomaten A 141—152; id. B 133—148: id, C 140146; tuinbonen 63; stam- snijbonen 130—150 peulen 120; bloemkool AA 3668; id. A 44sa id. B 37—49: id. C 27 —57; id. D 13— 21; sla A 2,502,90; komkommers gr. A 39—48; id. B 35—43; id. C 28— 34; id. D 2528: id. krom 4149; komkommers witte A 48; id. B 45 48; id. C 41; id. D 37; id. krom 51 53: selderij 4—7; peterselie 26, ra dijs rood 1923; kroten 1521; bos- peen 4657bosuien 67aardappe len 2937; aardbeien 0,700,72. Aanvoeren: sla 96.000 st.; bloem kool 82.000 st.; bospeen 9.0GQ bos; .sel derij 6.500 bos; andijvie 11.500 kg; postelein 1.000 kg; komkommers 34.900 st.; id. krom 7.000 kg; radijs 2.000 bos; peterselie 1.530 bos; spina zie 600 kg: rabarber 7.500 kg. ROTTERDAM—WAALHAVEN, 18 juni Andijvie 921, per kg; bloem kool 1 A 43—80, 2 A 22—63, 1 B 26— 50, C 17—35, 2 B 2049, sla 2,50-3,90 komkommers 1 A 27—33, 1 B 24— 28 per st.; dubb. princ. 2,40, snijbonen 1,80—2, waspeen 2368, peulen 1,50, tomaten IA 1,49—1,51, 1B 1,45, aard appelen gr 2734, poters 2532, kriel 2228, rabarber 8—11, spitskool 30 34, spinazie 2248, per kg; bos peen 1 33—56, 2 17—39, kroten 10—21, sel derij 23,80 per bos; rode bessen 79 84, aardbeien 5397, oer doosje; aardbeien 2,36—3 per kg; tomaten (binnenland) 1,10—1,40, 1 C 1,50, 1 CC 1,24 per kg. diepte van 13 meter worden gebracht, van het bedrijf zijn in Wilheims hafen ruim aanwezig. Tot slot. zeide hij, dat de installatie die de oliemaatschappijen nodig heb ben rond een miljoen vierkante meter grond zal beslaan. De tanks moeten ongeveer een half miljoen kubieke meter olie kunnen bevatten. Naar aanleiding van de uitlatin gen van de directeur-generaal ver klaart men het volgende: 1, Gevaar voor opeenhoping van schepen is uitgesloten. De tanker haven komt vlak bij de monding van de Nieuwe Waterweg. Er is ruimte genoeg om te manoeuvre ren. Er is water genoeg om super tankers gemakkelijk te ontvangen. 2. De oliemaaischappye» zeggen 100 hectare nodig te hebben. Wel nu, die zijn aanwezig. En mochten meer uitbreidingen in de toekomst noodzakelijk zijn, dan weten wij waarvoor ook de ruimte te vinden De uitlatingen van de directeur- generaal van de Esso acht men nau tisch én haven-technisch volkomen onverantwoord. Bioscopen: DINSDAG PASSAOE-Ttiz-nTER 2 en 8.15 uur: Stssl (a.1.1. MONOPOLE-THEA—ER, 2 5 en 7 uur: Richard Leeuwenhart (14 Jr). Apotheek: Rembrandt Apotheek, Rembrandtl. 5. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 en 8.15 uur: Slssi (a.1.1. MONOFÖLE-THEATER, 2. S en 7 u. Richard Leeuwenhart (14 Jr). Apotheek: Rembrandt Apotheek, Rembrandtl. 5. Diversen: MUSIS SACRUM. 2—4 en 4—6 uur: filmmiddag NVV-Bestuurdersbond. TECHNISCHE SCHOOI 3—5 e.r, 7—9 uur: openbare lessen, MAASBOULEVARD:, 1 uur: Jeugd Jolijt. STEDELIJK MUSEUM, 8.15 uur: ope ning expositie Cornellle. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The rose Tattoo. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL; De doder ia ia de eted. 2, 7 en 3.35 uur (18 jr). CENTRAAL: Wedloop met de dood. 2, 1 en 9,15 uur (14 Jrl CINEAC. Journaal van 9 tot 5.15 uur. Nacht der verschrikking. 5,30. 7.45 en 10 uur (14 jr). COLOSSEUM: Semiramls, courtisane van Babyion. 2. 7 en 9.30 uur {18 Jr), HARMONIE* Zijn grote beproeving. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr), LUMIÈRE- La mellleure part. 2.15, 7 en 9.30 uur (13 Jr). LUTUSCA: Vrouwen la de nacht. 2.15, en 9.30 uur (18 jrl, LUXOR: Rigoletto. 2, 7 en 0.30 uur (14 Jr). METRO; Paris canaille. 2, 7 en 0.15 uur (18 jr). PRINSES; Vrouwenbungslow. 2.1J 7 er 9,30 uur (18 jr) HEa: De zoon ran Robin Hood. 2. 7 on 9,AS uur (14 Jr). THALIA: De prairie verdwijnt. 2.15. 7 en 0.30 uur iai.). 't VENSTERIk hou van belasting. 2, 7 en 9.15 uur (a.1.). VICTORIA: Duivels te paard. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM DINSDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Krik-Krak". u. ,1 Si r fi 53

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1