2500 woningwetwoningen volgens Muwi-systeem Gemeenteraad kan er vri aan geven Halte Vlaardingen-Oost nu officieel geopend 'nS/mpfex-f/ets mmff' Veel aandacht voorde beschutte werkplaats Hard voor voetballers hard voor me zelf CJMV organiseert haar jaarlijkse voetbaltoernooi Groot doek van Honthorst ontdekt in Delftse pastorie Restaurateur L. Marchand doet belangrijke vondst ODI promoveert naar 2e klasse Jaarverslag Dienst Soc. Zaken Toon v. d. Enden: MANAGER SVV Uit het dagboek van de politie Gezin at per week veertig ons bonbons' He! Vrije Volk chieJimmers onderelkaar Ook communisten in België tegen Stalin Burgerlijke Stand '55 Zwolle krij gt een tweede I Jselbrug Visafslag Verdachte vertelt: De grootste krant HET VRIJE VOLK WOENSDAG 27 JUNI 1956 PAGINA 5. Rembrandtherdenking Blauwe Doffer De Blauwe Doffer hield een wed vlucht uit Chateauroux; afstand 604 km. 1 Kouwenberg; 2 17 H. J. Brökling: 3 5 7 8 12 dipl. N. Kerk hof; 4 M. Putters; 6 Gebr. Lems; 8 A. v. Limborgh; 10 16 W. v. d. Hoe ven; 11 J. v. Leeuwen Co.; 13 C. A. Hersbach; 14 P. Ilmer. Op het voorplein van het station Vlaardingen-Oost wapper den vanmorgen feestelijk de vlaggen. Gisteravond laat waren de mannen van de spoorwegen nog bezig om stof van richels af te halen, om de gangen schoon te boenen.- Kortom, men be reidde zich voor op de officiële ingebruikneming van vandaag. - i 5? Op 1 juli zal Toon van. den Enden zijn uiterst veelomvatten de taak bij deze semi-profclub beginnen. Zélf zegt deze moder ne voetballeider, met zijn zakelijke instelling ten opzichte van spel en spelers, er van: „Wéér zullen het uiterst moeilijke om standigheden zijn" Er zijn contracten Vrienden Gekocht en verkocht Vijf spelers Werkobjeclen j Ouderdomsvoorziening Met een beetje spuug Expert komt V- ?n i 4r Tn om een overeenkomst aan te gaan 5Pe' ,1-'s ep. Winters Bouw- en Aannemingsbedrijf te Rotterdam voor continubouw van woningen in het Muwi-systeem. 0e overeenkomst betreft de bouw van 2500 woningwetwoningen. SM "oni"Kn: Eert gesprekje in het gezellige VVV- kantoor bij de Plantage met de heer Van Lohuizen. energiek, gevat, vol humor bracht ons weef eens op de toekomstige Schiedamse projecten, waarmee we moeten bewijzen vreem delingen te kunnen aantrekken. Het is begrijpelijk dat juist de leider van het VVV-bureau met smart uitziet naar de verwezenlijking van de plan nen, die er al zo lang zijn Hij praat van een hal geen spe cifieke sporthal, zegt de heer Van Lo huizen met klem, maar een ruimte waar nog meer gedaan kan worden dan alleen maar sportbeoefening en van het restaurant aan de Maas boulevard. Hij praat van het Nationaal Ge- distelleerd Museum, dat hij als het ware compleet ingericht «oor zich ziet en hij mijmert wal over de aan trekkingskracht van een dergelijk museum. Ten slotte: de vreemdeling zoekt iets in een nieuwe omgeving. Wat kunnen we hem bieden? Een gesprek met de heer Van Lo huizen is een gesvrek vol vraagte kens. Dat is jammer. We hopen hem weer eens te ontmoeten. Maar dan verwachten we een positiever praat je. Vol uitroeptekens liefst.' In het kader van de Rembrandt- herdenking en de desbetreffende tentoonstellingen zullen gedurende enkele weken in de Kunsthandel Passage reprodukties van werken van Rembrandt in de etalage geëx poseerd worden. Het tweede twaalftal van ODI heeft VIOS uit Numansdorp met 23 ver slagen! Daarmee is de promotie naar de tweede klasse een feit geworden. In de eerste helft'kwamen onze stad genoten met 0—2 voor. De tegenpartij zorgde ervoor, dat met 12 werd ge rust. maar na de pauze kwamen de Numansdorpers er niet meer aan te pas. Met vlag en wimpel passeerden de ODI-reserves de eindstreep. De B-adspiranten van ODI behaal den het kampioenschap van hun af deling door SSV in eigen huls met 2—6 te verslaan Ha hiermee is ook voor ODI het seizoen 1955—1956 afgesloten. De Belgische communistische partij heeft zich in de gelederen van haar berouwvolle zusterpartij en uit andere landen geschaard. 3ij bekent een fout te hebben ge maakt door niet voldoende aan dacht te hebben geschonken aan de mogelijkheid van Russische exces sen tijdens Stalins bewind. De N.V. Mn ijs en De Winter heeft in Schiedam reeds meer dan 1500 woningen gebouwd. In hun toelich- ting op het voorstel schrijven B. en W, dat op deze wijze er enerzijds meer continuïteit in de woningbouw wordt gebracht en anderzijds dit gecombineerd wordt met de uitvoe ring in systeembouw, 7-Iet bouwpro gramma wordt er belangrijk door vergroot en de Sohiedamse woning voorraad verbeterd. Waar op deze wijze regelmatig een voldoend aantal woningwetwoningen tot stand zal kunnen komen, aldus schrijven B. en W., zal ook de nodige aandacht besteed kunnen worden aan de bouw van woningen door particu lieren. Ook dit achten zij van bete kenis. Gedurende de benodigde periode van vijf jaar zal' voldoende bouwrijpe grond ter beschikking kun nen worden gesteld. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft reeds mede gedeeld dat er zijnerzijds geen be zwaren zijn tegen het contract. Evenwel kan hij zijn medewerking niet toezeggen zolang niet in overleg met Gedeputeerde Staten en de hoofddirecteur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting is kómen vast te staan, dat van die zijde geen be zwaren tegen het vastleggen van een dergelijk bouwvolume gedurende vijf jaren bestaan. Hierover zal. nog nader bericht worden ontvangen. De minister heeft zich reeds eer der bereid verklaard ten aanzien van de volgens dit systeem te bouwen woningen extratoezeggingen te doen: Vier woningen, gebouwd volgens het Muwi-systeem, komen ten laste van het bouwcontingent 1956 als slechts drie woningen. De overeenkomst bevat verder tal van punten waarbij de gemeente zich voor alle risico's dekt en de verdere voorwaarden, die de minister aan dit soort bouw stelt. Vrijdag avond zal de raad een beslissing nemen over dit voorstel. Geboren: Jansje P D, d v J Noord zij en H Vink; Willibrordus H z v J Dries en M Buijs; Martinus, z v M J M van Ry en H C van Geeren- stein; Rita, d v j m de Mos en C de Winter; Antonius J, z v G K Bergkotte en H D Aarden; Maria L J, d v J Waalwijk en G J M Ho- lierhoek; Gerhardus P M, z v J Olde Monnikhof en M S Werkes: Johan nes H M, z v J j Belzer en J M Zoetmulder; Friedrich F, z v J van Woerkom en W Liibkemann; Evelina C, d v H W J Hilbers en H T Rij kers; Theodoras H J, z v P J Keur ling en C J M Groenendaal; Luise J, d v M van der Tas en A F T Rijn- talder; Wouterina H W, d v L M van der Vliet en W W den Ridder. Overleden: c Zwankhuizen, 77 j; G A van Schendelen, 44 j; E Kou- wenhoven, 89 j. V. G'W Vlaardingen groeit. Bijna geen maand gaat cr voorbij of er komt wel een of ander groot bouwwerk gereed. Vandaag wis het de halte Oost van de Spoorwegen. Op de foto ziet men arbeiders de laatste hand leggen aan de voorzijde van het sta tion. Vrolijk wapperden de vlaggen. VIERPOLDERS Marktbericht 26 juni; Aardbeien 200240; Aard appelen 1017: Andijvie 816 per kg: Bloemkool A 32—40; B 25—34; C 1021 per stuk; Bonen, dubbele 130 165: snij 100155; grote 2936 per kg; Kroten 611.5 per bos; Peen A 44—58: B 25—38 per kg; Peen 40—54 per bos; Sla A 2,53,2 per stuk; Sja lotten 1014; Spitskool 2837 per kg. Advertentie LM door minder - '7/opcs en naven: W'nVSlMPUX^V^!l. U rijdt lichter Uit een te Schiedam ingesteld onderzoek is gebleken, dat ter plaatse circa dertig tot veertig personen in aanmerking zouden kunnen komen voor tewerkstelling in de zogenaamde beschutte werkplaats van de Gemeentelijke Dienst van Sociale Zaken. Reeds lang bestaat in Schiedam het voornemen om over te gaan tot de bouw van zulk een werkplaats. Van het rijk heeft men toezegging van een subsidie op het loon en de sociale lasten van negentig procent, terwijl een subsidie van vijftig procent verleend wordt op de kosten van de leiding. TOON VAN DEN ENDEN (45), de man die het „mirakel van i als NEC waar men voor ongeveer een Xerxes" achter zijn naam kan schrijven, die deze oude Rotter- welfde bedrag aan spelers gekocht - XlBSlfc TJAflrmPf* WPUfï Hp ppv<c*p Hiviclo damse voetbalclub onder uiterst moeilijke omstandigheden in de eerste profdivisie wist te brengen, heeft de functie van ma nager aanvaard bij de Schiedamse club SW. SW kon zieh het afgelopen seizoen niet in de hoofdklasse handhaven. Daarvan zegt de nieuwe manager: „Er was iets, dat een stempel druk te op de verrichtingen van het elftal. Wat het was weet ik niet, maar ik z a I er achter komen". H« stelt met enige woorden duide lijk'de koers vast: „Ik ben in prin cipe voorstander van gemoedelijke verhoudingen tussen bestuur, spelers en manager. Maar ik ben ook hard. H4rd voor de spelers, hard voor me zelf, omdat ik tot taak heb SW terug te brengen naar de top!" En verder; „In de meeste vereni gingen heersen nog opvattingen, die strijdig zijn met de wijze waarop thans (semi-professionaiisme) de voetbalsport bedreven moet worden!" „Men moet zich nog aanpassen aan de moderne verhoudingen. Dit geldt voor de bestuurders én voor de spe lers. Vooral de spelers beseffen al te vaak niet, dat er een nieuwe tijd is aangebroken. Zij worden betaald! Het gebrek aan zelfdiscipline is groot. Onze voetballers, de goeden niet te Zaterdagmiddag organiseert de Commissie voor het Jongeman- nenwerk in de Federatie van dé Schiedamse CJMV weer haar jaarlijks voetbaltoernooi tussen de diverse jongemannenafdelingen. Het toernooi wordt gehouden op het DHS-terrein in Kethel, aan- van half drie. Halverwege het toernooi wordt dit maal een veteranenwedstrijd ge speeld tussen het Dagelijks Bestuur van de Federatie en enkele jongens leiders en het Bestuur van de CJMV Sportvereniging „HBSS". Het zal een genoegen zijn om ook de „oud jes", die niet altijd in korte broek en shirt op het voetbalveld rond springen, eens te zien voetballen. De opstelling van de veteranen- wedstrijd is als volgt; CJMV. A. v. d. Mark (doel); J. C. van Weert en G. van Katwijk (ach ter) H. v. d. Linden, A. v. d. Most en P, de Keizer (midden); A. Mun- nik, A. Monster; D. Krommenhoek, J. Timmermans en H. Meijers (voor). HBSS. J. van Bel (doel)G. Plooy en J. van Velzen (achter); J. Troost, De gezagvoerder van het Zweedse schip „Esbjorn Gorthon" heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal van 500— uit zijn hut. Het schip ligt bij de werf „Nieuwe Wa terweg" in reparatie. Ten nadele van mevr. S. heeft het 2I-jarige dienstmeisje C. H. B. 25,— gestolen. De 12-jarige l R. uit Vlaar dingen zette zijn fiets niet op slot bij de school aan de Burg. Hommer- lage Gretelaan neer. Het rijwiel werd ontvreemd. K. J. Eibers en K. F. W. Groeneweg (midden);. F. Droge, Van Loopik; Van Walsum, D. van Hemen en F. van der Zee (voor). Aan het toernooi is een wisselbe ker verbonden, die ter beschikking is gesteld door de Federatie van de Schiedamse GJMV's. Het geheel wordt opgeluisterd door het CJMV Tamboer- en Pijperkorps „Harmonie", dat marsmuziek zal spelen. na gesproken, willen met zo min mogelijk moeite zo. veel mogelijk geld verdienen" „Die tijd is vooroy. Hej vrolijke amateur-tijdperk, waarin een voet baller kon doen en laten wat hij wil de is voorbij. Er zijn contracten!" En dan spreekt Toon van den En den over de studiereis, die hij maak te naar Engeland, naar het grote Arsenal: „Daar vindt men zelfdisci pline onder de spelers. „Zij trainen zélf. Zij verwachten niet. dat de ma nager hun voortdurend persoonlijk aanwijzingen komt geven en hen persoonlijk komt stimuleren. Dis spelers hebben genoeg aan een paar woorden." „Bü Arsenal is het mij duidelijk geworden van hoeveel belang het voorts is, dat er een ploeg vrienden in het veld staat. Men behaalt geen grote successen met een ploeg, die uit louter fonkelende sterren bestaat, als het moreel niet hoog is." „Ik heb dezelfde ervaring gehad bij Sparta, waar men dit principe al lang huldigt. Bij Sparta spelen vrien den, En men oespeurt de resultaten. Tijdens de wedstrijden moeten de spelers elkaar aanvoelen, by elkaar passen. Als men sterren naast elkaar zet, die zich niet willen opofferen, komt er weinig van terecht." „Bij Sparta heeft men bereikt, dat de spelers het «en begrip zijn gaan vinden om in de rood-witte kleuren te mogen uitkomen," aldus Toon van den Enden. En hij vervolgt: „Het 'mirakel van Xerxes' gerust op hetzelfde principe. Xerxes was in het begin van het sei zoen door omstandigheden gedwon gen voor 65.000 gulden spelers te ver kopen. Tóch hebben wü het gered." .Daartegenover staat bijv. een club Toon van den Enden schudt de hand van de beroemde Arsenal-manager Tom Whitcher (rechts). heeft. Daarmee werd de eerste divisie niet bereikt." Het streven van SW-manager Van den Enden om een elftal van vrien den in het veld te brengen wijst op handhaving van zijn gemoedelijk heids-principe. pók in de moderne voetbalwereld. „In hoge mate geldt dit ook voor de organisatorische opzet van de ver eniging. Toch zal er in de toekomst veel moeten veranderen. Neem bijv. het instituut van de elftalcommissies Het samenstellen van een elftal moet het werk zijn van een. vakman. Een pioeg voetballers bijeen garen is com positorische arbeid. Men kan het óf men kan het niet. Over Xerxes zegt hij; „Ik heb een georaende vereniging achtergelaten. Wil' hebben afscheid genomen als vrienden. Het blijven mijn vrienden." Over SVV: „Er is veel jong mate riaal aanwezig. Bovendien, kan ik vijf spelers kopen, hoewel ik niet weet of het zover komt en of het noodzake lijk is." Ln tot slot; „Men moet begrijpen, dat ik geen jaren de tijd heb om voor bereidingen te treffen De successen Een en ander ontlenen wij uit het jaarverslag over 1955 van de Ge meentelijke Dienst voor Sociale Za- -ten, dat dezer dagen Is verschenen. Op het ogenblik bevindt, zich een soort werkplaats aan de Sint Anna- zusterstraat. Men heeft er de be schikking over drie werklokalen, een magazijn, kantine en een kantoorlo kaal. Het ligt voorts In de bedoeling de papierophaaldienst, die nu nog onder de Gemeentereiniging ressor teert, bij de beschutte werkplaats on der te brengen. Sedert begin mei kon reeds van deze drukke halte gebruik worden gemaakt. Nu het plein klaar is, de RET-bussen han haltes na het nemen van scherpe bochten bij het station veilig bereiken, en bloemen in de gazons werden geplant, konden vele belangstellenden hedenochtend die officiële plechtigheid bijwonen. Tot het door de N.V. Het Spoor wegbouwbedrijf te Utrecht genodigde gezelschap behoorden om. Burge meester en Wethouders van Vlaar dingen. de directeur van Gemeente werken, Ir. W. E. A. van Oosterom, het hoofd van de Plantsoenendienst, de heer D. J. v. d. Weijden en de chef van de afdeling Stadsuitbrei ding, de heer M. Bot. Het gezelschap werd op het perron welkom geheten door ir. W .Maas Geesteranus die een overzicht gaf van de werkzaamheden aan het gehele spoorwegcomplex. Het hele werk, zo zei de heer Maas Geeste ranus, heeft een lange geschiede nis achter de rug sinds de plan nen in 194S ter tafel kwamen. Hij zei, dat het werk op prettige wijze werd uitgevoerd en hij bedankte het spoor- en bouwbedrijf voor de goede zorgen die bü de uitvoering besteed zijn. De burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens, sprak over de in tensiteit van het verkeer bij de door gangstunnel. Nu men deze drukte bekijkt staat men verbaasd dat Vlaardingen het zo lang zonder, die doorgang heeft kunnen stellen. De burgemeester noemde het stations gebouw een waardige entree tot het ftïadsgecieehe en hij roemde dit werk van ir. K. v. d. Gaast. Hierna maakte hel gezelschap een rondgang door hel gebouw. Vanmid dag zal men in hel Dcitahotel, op uitnodiging van het spoorwegbouw bedrijf. de lunch gebruiken. Voor de beoordeling van de werk- objecten en voor 'de regeling van de plaatsing der arbeiders zijn verschil lende commissies gevormd. Als com missie van advies dient de bestaande commissie voor de Gemeentelijke So ciale Werkgelegenheid. Sind 2 janu ari is de werkplaats in gebruik; De leiding berust bü de heer B. J. J. Westdijk. Uit het verslag blijkt dat vier ob jecten onder handen waren van de Gemeentelijke Sociale Werkvoorzie ning, namelijk de Plantage, die in juli 1955 klaar kwam. het Volkspark, waaraan het hele jaar. is gewerkt (onderhoud en aanleg van paden enz.), Nieuwland (onderhoud van be plantingen, wegbermen en wandelpa den, terreinegalisatie enz.) en de Papierophaaldienst. Aan de Plantage werkten zestien tot 25 arbeiders, aan het Volkspark circa twintig en de Papierophaaldienst kon het werk aan met drie personen. De commissie van onderzoek nam in 1955 voor de noodwet-Ouderdoms voorziening 374 nieuwe aanvragen in behandeling. In 34 gevallen kon de uitkering niet woraen verleend om dat de inkomstengrens te hoog was. Zwolle krijgt naast de reeds be staande brug over de IJsel een twee de brug. Deze zal aansluiten op de te verbeteren en te vernieuwen Zuiderzeestraatweg. Het is.de bedoeling dat de nieuwe brug komt te liggen In de richting Kampen. Een en ander is nodig om dat de oude brug voor het steeds drukker wordende verkeer te smal wordt. Rijkswaterstaat, directie "Zutphen, is reeds geruime tijd bezig met het uitwerken van de plannen. Verwe zenlijking daarvan kan binnen af zienbare tijd worden verwacht. moeten het aanstaand seizoen komen ach tens deze wet ontvingen 2890 Daarom zal ik vee), heel veel van dé personen een uitkering, onder wie spelers vergen ais het kan In een 1054 gehuwden. 573 ongehuwde man sfeer van vriendschap en gemoede- llen en 1263 ongehuwde vrouwen, liikheid." Rotterdam 26 juni. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden, Stellendam en elders 150 kisten verse zeevis en 30 kg paling aangevoerd. De prijzen waren: Tong midd. 2.30 tot 2.55, klein 2.25 tot 2.30, slips 2.10 tot 2.15, alles pe kg. schol midd. 36 tot 39, klein 30 tot 32; schelvis midd. 23 tot 30, klein 13 tot 16; kabeljauw midd. 23 tot 30, klein 14 tot 22; ma kreel 16 tot 18; zeehanen midd. 38 tot 41, klein 21 tot 23; wijting 15 tot ?7, alles per kist; levende paling dik 4.15 tot- 4.20, dun 2.20 tot 2.25 per kg. „Uw hele familie moet dan wel een kunstgebit hebben," zei de officier van Justitie, mr. Van de Roemer, dinsdagmorgen tegen de 49-jarige huisvrouw G. H.-R., die aan de recht bank vertelde, dat in haar gezin met vijf kinderen pe: week veertig ons (vier kilo!) bonbons werd opgesnoept. „Hoe is het mogelijk," verzuchtte een van de rechters.... Hoofdverdachte in deze zaak was de 40-jariRe W, de R.. die bii een chocoladefabriek, waar hij als mon teur werkte, honderden kilo's bon bons en chocolade had gestolen. De waarde van dit snoepgoed was drie duizend gulden. De rechtbank veroor deelde hem tot zes maanden met af trek waarvan drie maanden voor waardelijk en één jaar oroefijtd. Een keer per week kwamen de „afnemers" op bezoek Een van hen was zijn broer, de 28-jarige winke lier H. de R.. die door de rechtbank wegens heling werd veroordeeld tot en maand voorwaardelijk met twee iaar proeftijd alsmede een boete van f 100.— of één maand. De huisvrouw, die met haar gezin per week die veertig ons zou hebben opgegeten en tegen wie de officier een maand onvoorwaardelijk had ge- eist. kreeg een boete van 60.— of 24 dagen. Haar man werd echter van heling vrijgesproken. De rechtbank veroordeelde ten slotte nog de 36-ja- rige huisvrouw J. M. C.-W. tot een boete van 25.— of 10 dagen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Een groot, gesignleerd doek van de zeventienöe-eeuwse meester uit de Utrechtse school Gerard Honthorst is enkele weken geleden ontdekt in de pastorie van de oud-katholieke kerk aan het Ba gijn hof te Delft. Het schilderij, dat de Bespotting van Christus voorstelt, werd door de Dordtse schilder en restaurateur Leo Marchand als een be langrijk werk uit de Utrechtse school herkend en hij was het ook, die de signatuur „G Honthorst 1638" aan het licht bracht. Leo Marchand heeft In weinig ja ren zo'n goede reputatie als restau rateur gevestigd, dat hij tegenwoordig rijksopdrachten uitvoert. Zo kreeg hij onlangs opdracht, een rapport op te stellen over het schil- derijenbezit van de oud-katholieke kerk te Delft. Hij vond er een twin tigtal min of meer waardevolle doe ken en panelen waarvan een deel zich in zeer slechte toestand bevond. Al eerder had pastoor J. C. M. Keman pogingen in het werk gesteld, dit bezit te laten restaureren, maar daar kwam niets van. De heer Marchand zag aanstonds dat de „Bespotting van Christus", een doek van twee bij twee meter, bijzondere artistieke kwaliteiten had en wees op de herkomst uit de Utrechtse school. De toestand van het schilderij was echter deplorabel: er zaten grote gaten en scheuren in, de verf was aan het afschilferen, het spieraam was geheel verteerd en doorgeslagen in de verf. In zjjn rapport drong de heer Marchand erop aan, dat aan dit doek de allereerste zorg besteed werd. Drie weken geleden kwam de heer D. F. Lunsingh Scheurleer, Rijksinspecteur voor roerende monumenten, het doek opnemen. Bij dit onderzoek bracht de heer Marchand de signatuur aan het licht niet met infrarode stralen of iets dergelijks, maar meteen beetje spuug. Er is thans een voorlopig restaura tieplan opgesteld. Pastoor Keman hoopt, dat de Rijksdiensten zich ook zullen ontfermen over de restauratie van de talrijke oude paramenten, die zich in de schuilkerk bevinden. „De Bespotting van Christus" da teert uit de Utrechtse jaren van Honthorst, van wie betrekkelijk: wei nig schilderijen bekend zijn. Op het rechterplan ziet men Christus, wie de kieren van het lichaam zijn ge rukt, Twee Romeinse soldaten druk ken hem. de doornenkroon op het hoofd. Op het linkerplan honen twee jongemannen de vernederde Chris tus. Een hond rukt venijnig aan de nog weinige kleding, die men de Mes sias gelaten heeft. Morgen, donderdag, komt een Aae- LEO MARCHAND, getekend door zijn vriend Otto Dicke. rikaanse expert, de heer Judson, die een dissertatie schrijft over Hont horst, het schilderij bekijken. De restauratie zal veel tijd vergen. De verf zal moeten worden vastgezet, het hele schilderij verdoekt, een nieuw kruisraam aangebracht, dan de oude vernissen verwijderd, de verfhuid hersteld, de gaten en scheuren behandeld. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en B.1S uur: Engelen zonder vleugels (14 )r). MONOPOLE-THEATER, 2. 5 en 7 U.: Aasgieren van New York IS jr). Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken var. Comelile. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 9—6 uur: werken van Frats Klem. Diversen: TOONKUNSTGEBOUW, 3.15 uur: Krlnmvond Forokring Schiedam. ARCADE. 3 uur: R.K. Bond van Be jaarden. bijeenkomst. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8 15 uur: Engelen zonder vleugels (14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 2. 5 en 7 u.: Aasgieren van New York (18 Jr). Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 29. Tentoonstellingen CULT. CONTACT CENTRUM, 9—5 u.: werken van Frits Klein, STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken van Cornellle. Diversen: AMSTELBRON. 8 uur: Gewestelijk Arbeidsbureau, filmavond. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The desperate hours. 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). CAPITOL: Comanche! 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Le dossier nolr. 2. 7 en 9.15 uur <13 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Botsende Jeugd. 5.30. 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Botsende Jeugd. 2, 7 en 0.30 uur (18 Jr). HARMONIE: Een keerde niet terug. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIÊRE: Sincerely yours. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.l.). LUTUSCA: Gevaarlijke ontmoetingen. 2.15, 7 en 9.30 uur (13 Jr), LUXOR: Op de drempel der oneindig heid. 2. 7 en 9.30 uur (14 Jr). METRO: Het moederhart spreekt. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: Puberteit. 3.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). REX: Bloedvlag boven Quinto. 2. 7 en_9.l5 uur (14 Jr). THALIADe prairie verdwijnt. 3.15 7 en 9.30 uur (aj.). 'S VENSTER: Ik hou van belasting. 2. 7 en 9.15 uur (a.L). VICTORIA: Botsende Jeugd. 2 7 en 9.15 uur (18 jr). ROTTERDAM DONDERDAG STADHUISTUIN, Coolaingel. Beiaard- concert door Chris Bos uit utrecht, 8 uur OPENLUCHTTHEATER „DUKZIGT" Bond van Ouden van Dagen ..Din ners Vrienden", concert door de Harmoniever. „Vooruitgang", 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1