Men werkt hard aan de Vakantie-revue dedJouSk -<-n bet dierenziekenhuis is Verbetering huizen bij Slachthuislaan olifant Dombo in goede handen Bob Kouwenhoven de eerste kampioen Groot-I Jsselmonde ruime recreatie ,ALLE HENS AAN DEK' Route optocht Jeugd Jolijt liet Vrije Volk Partij feest in Den Haag VFC klopt ook Excelsior '20 Na drie jaar experimenteren: Burgemeester houdt 2 weken Marktberichten Auto versleept, zaak nog in onderzoek Wat zij vingen Van bouwwerk gevallen Plaquette bij Caltex-Pernis Geld van broer verbrast Chauffeur redt jongen uit Schie ONGEVALLEN Route manifestatie 70 jaar Jeugdwerk De grootste krant Burgerlijke Stand Monster-Hoogvliet spannende finale M. Dirkzwager Hzn overleden Visafslag Wisselkoersen het VRIJE VOLK DONDERDAG 28 JUNI 1956 PAGINA 5 Openlucht-bijeenkomst Reizen en trekken Ook de sketches Miss Schiedam Dikke benen „Dan splitsen de girls zich en komen op van de zijkant. Die schoon heidskoningin moet mooi statig aan komen stappen. Ja, dat wordt aardig. Nou, beginnen we opnieuwNatuurlijk begint men opnieuw. Regisseur P. Ruys is nog niet uitgesproken of de revuegroep barst los in een enthousiast lied over reizen en trekken met de VVV Schiedam en zo meer. Wie binnen loopt in het repetitie lokaal van gebouw Arcade, zal ze er vele maanden elke maandag- en woensdagavond aantreffen, de klein- kunstartiesten. Zij zullen straks tij dens de vakantiedagen die de Schie- damse Gemeenschap organiseert in <je revue „Alle hens aan dek" optre den. Vanaf midden mei komt men al regelmatig „op". Nu nog in een kale, holle ruimte, waar de wyde gebaren van de regisseur het enige toneel matige effect bieden. Hier een stoel, daar een groepje zingenden. Natuur lijk heeft men al grote steun aan de Vandaag vindt de gekostumeerde optocht in het oosten van de stad plaats. De kinderen verzamelen om 7 uur op de speelplaats van de Prin ses Beatrixschool, Buys Ballotsingel. Om ongeveer kwart voor acht ver trekt de stoet met de band van de Oranje Garde voorop, dan de ezel die voor de gouden dukaten zorgt en ten slotte de verklede kinderen. De route is: Buys Ballotsingel, Van Marumstraat, Boylestraat, 's-Grave- sandestraat, Van Marumstraat, Boy lestraat, Cartesiusstraat, 's-Grave- sandestraat, Leibnitzstraat, 's-Gra- vesandestraat, Newtonstraat, New- tonplein, Pascalstraat, Buys Ballot singel, C. Drebbelstraat, Buys Ballot singel, Daltonstraat., Morzestraat, Lo- rentzlaan, v. Swindenstraat, Edison- plein, Wattstraat, Stephensonstraat, KO laan, Teylerstraat, Stationsstraat, reamurstraat, Stationsstraat, rond gebouw Van Gend en Loos, slot. Het comité „Schiedam voor Chris tus" belegt zaterdag om 8 uur in de Plantage een openluchtbijeenkomst, waar ds. G. van Duinen, Gerei, pre dikant te Wassenaar, zal spreken. Enkele muziekkorpsen zullen vanuit de verschillende wijken van Schiedam van te voren een mars houden, welke eindigt in de Plantage. VLAARDINGEN Hieronder volgt de route, die za terdagmiddag gevolgd zal worden door de groepen, die deelnemen aan de manifestatie ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van „Liefde en Vrede". Vertrek Callenburgstraat (gebouw „Obadja") om 4 uur, Sohiedamseweg, Verploegh Chassépleln, Binnensin gel, Julianasingel, Schiedamsedijk, Plein 1840, Rotterdamseweg, Van Ho- gendorplaan, Kethelweg, Emous, Kortedük, Hoogstraat, Afrol, Groen van Prinstererstraat, Van Schraven- dijkplein, Van der Driftstraat, Huy- gensstraat. Vondelstraat, Billiton- iaan, Bangkastraat, Soendalaan, Hermëtte Roland Holststraat, Nieu- welaan, Westnieuwland, Nieuwland- straat, Gedempte Biersloot, Korte Hoogstraat, Westhavenplaats, Oude Brug, Sohiedamseweg, Arnold Hoog- vlietstraat ontbinding) piano, die met verve bewerkt wordt door de heer P. Dorrenboom. Met dat bewerken bedoelen we niets kwaads. Hj) kent, zo konden we constateren, de techniek van het ondersteunend begeleiden goed. We willen hier niet het hele pro gramma verklappen. Die verrassing laten we aan het hooggeëerde pu bliek over. Maar we hoorden wel iets van „Miss Schiedam, de schoonheids koningin". En we zagen of hoorden beter gezegd, een duet. Ontroerend. We zongen het liedje „Reizen en trekken" al mee, zo gemakkelijk ging dat. De vrijwilligers uit toneel- en ope retteverenigingen zongen op volle kracht. Zü vormen een groep van veertig ongeveer. Veertig enthousiaste amateurs, die de revue zullen „bren gen", die voor de proloog en de finale zorgen. Uiteraard zijn er meer die aan ,Alle hens aan dek" meewerken. Want de sketches worden nog ge repeteerd. Dat gebeurt weer op een andere avond. Dan zal men al iets kunnen horen van de hevige twist in een „Havenkroeg", van de ge sprekken bij „Maxim (van 1890)" en zal de „Spaanse kolder" ten tonele worden gevoerd. Maar we lopen toch weer vooruit. Hoofdzaak is dat er flink gewerkt wordt. Zonder twijfel zullen we er meer van horen. Op 27, 28, 29 en 30 augustus zal in het Passage Theater „Alle hens aan dek" worden uitge voerd door al die nu nog anonieme amateurs. We zijn razend benieuwd wie Miss Schiedam wordt. Dat knappe meisje misschien van gisteravond in Arcade? Ach, er waren zoveel aardige meisjes. Het is nog heel moeilijk te zeggen. En regisseur Ruys had het te druk Advertentie LM. Een snoodaard uit Schiedam heeft laatst een Zaaiertje in de krant geplaatst: „ik heb", zo schreef hij zonder blozen, „nog steeds geen goede vrouw gekozen wie stuurt mij spoedig een bericht, of liever nog, zichzelf op zicht?" Dat is nu twintig jaar geleden, doch hij heeft nog geen spijt, tot heden De vrouw, die hij trouwde heet Marie en ze is een financieel genie: want zij gaat voor een goede schoen naar Ariens-pasvorm-kampioen. Tip-top gekleed van hak tot teen met Ariëns schoen voor iedereen! ARIËNS' SCHOENENHUIS, Broersvest 54, Schiedam. Het gewest Zuid-Holland van de PvdA organiseert een partij feest om de verkiezingsoverwinning te vieren in de Houtrusthal, Den Haag op donderdag 5 juli, de 70e verjaardag van dr. Drees. Aan het programma dat om 19.45 aanvangt (einde 22 uur) werken o.a. De Jonge Flierefluiters mee; spre kers Evert Vermeer en mr. J. A. W. Burger. Schiedamse deelnemers vertrekken met de trein van 18.50 uur. Toe gangsbewijzen 10 cent zijn vooraf Uii on Hli Op het kruispunt Van Bever straatHuismanstraat kwamen woensdagmorgen een motorfiets en personenauto in botsing. De bestuur der van de motorfiets, de machine bankwerker L. W., gaf geen voorrang, waardoor de auto een aanrijding niet kon voorkomen. L. W. werd van zijn motorgeslingerd en kreeg snijwon- den aan zijn kin; ook zijn zesjarige zoon, die bU hem achterop zat, liep verwondingen op. Beide voertuigen werden beschadigd. De vijfjarige jongen B. v. O. stak woensdagmorgen plotseling de Sin gel bij de Overschiesestraat over. Een personenauto moest daardoor onverhoeds stoppen maar raakte toch nog de knaap. Deze kreeg een hersenschudding en een bloeduit storting en werd naar de Dr. Nolet- stichting overgebracht. Ook een ach ter de auto rijdende bromfiets liep schade op. Voor een café aan de Broersvest ontstond woensdagmorgen enige consternatie toen een paard dat aan een fietsenrek was vastgebonden, op hol sloeg. De koetsier had het paard op deze wijze even „gestald" om het dier van een nieuw hoefijzer te laten voorzien. Het paard sleurde het rek achter zich aan, liep eerst tegen een per sonenauto op en vervolgens tegen een vrachtauto. Omstanders konden hefc dier ten slotte in toom houden. Het paard kreeg door het meesleuren van het fietsenrek verwondingen aan de achterpoten. Irt een van weerskanten matig gespeelde wedstrijd heeft VFC het vrij zwakke Schiedamse Excelsior verkrugbaar bu de ^jkleiders en by ee„ ^„nederlaag toege- de secr.. Graaf Flonsstraat 14. gebracht. Niettemin brachten de bezoekers het er beter af dan het vorige jaar, toen zij met een 80-nederlaag huiswaarts moes ten keren. Geboren: Ronald zn van L. Broekmeijer en M. Meulstee; Johan nes zn van J. Mangelaars en W. A. van den. Hof; Emilie C. -dr van A. 3. Bijloo en F. Scheffer; Margaretha E. dr van A. den Dunnen en M. Ardon; Jelle zn van M. Zijlstra en L. de Vos. Overleden: A. Schreuder 43 jr; J. A. Hofland 2 mud; H. Blankestijn, 80 jr wed van M Ruijs SINDS 1953 heeft de gemeente proeven genomen om het uiterlijk van de woningen aan de Slachthuislaan te verbeteren. Ook de geringe waterdichtheid van de muren was en is nog steeds een groot probleem, waarmee de bewoners te kampen hebben en waarvoor verschillende oplossingen zijn gezocht. In een voorstel aan de raad doen B. en W. van Schiedam uit de doeken welke proeven er zoal genomen werden en wat men nu wil ondernemen om tot een defini tieve verbetering te komen. Deze ontmoeting stond op een la ger peil dan de vorige'wedstrijden, die VFC voor zijn nederlaagserie heeft gespeeld. Na 17 minuten kon Schotel gemakkelijk doelpunten uit een pass van Remmers, waarna De Wilt de stand op 20 kon brengen toen doelman Meeder de bal niet m bezit kon houden na een schot van rechts. Alle Schiedamse aanvallen, die weinig om het lijf hadden, liepen dood op de stevige Bos en de beide backs Den Outer en Oole. Wel had Vollebregt een keer pech toen hij tegen de paal schoot en Dettingmeyer op de grond liggend de bal in zijn armen kreeg. Daarna schoot Van Bui tenen op een meter afstand tegen een VFC-back. Na de rust viel er niet veel te genieten. Uit een pass van Van Eyk bracht Streefkerk de stand op 3—Geruime tijd later speelde Van Eyk de bal achterwaarts naar de vrij lopende Dekker, die er met een beheerst schot 40 van maakte. Het was A. Bierhuizen, die ten slotte op nog vrij onschuldige wijze de eer voor Excelsior redde (4—1). Prof, Numan van de Veeartse nij kundige Hogeschool te Utrecht heeft er een patiënt bijgekregen met een zadelrug, zeer grote ron de oren, twee stoottanden en een behaarde slurf. Dit signalement moet voldoende zijn voor trouwe bezoekers van onze Diergaarde. Zij hebben misschien al opge merkt, dat Dombo, de enige Afrikaan tussen de Aziatische olifanten, zich niet meer op het terras of in de stallen vertoont. De nu ongeveer zesjarige Dombo, een uit de Belgische Congo afkom stige bos- of rondoor-olifant, in lichaamsbouw sterk verschillend van de Aziaten Taruka, Kumari, Rajah, Sonny, Aida, Menika en Kamala, is het zorgenkind van de kudde. Zij (het is een meisje) kwam in oktober 1953 in de Diergaarde aan. Toen zfj voor het eerst op het buitenterras werd gelaten, sloegen de veel grotere Indische olifanten blazend en trom pettend op de vlucht. Zo'n raar oli fantje hadden ze nog nooit gezien. Rajah, de bul, was de schrik vrij gauw te boven en viel de nieuweling aan. Hij sloeg de kleine Dombo met de slurf en schopte haar. Oppasser J. Bijl moest tussenbeide komen en Dombo apart zetten. Om te voorkomen, dat het dier zich eenzaam zou voelen en zou gaan kwijnen, heeft de heer Bijl zich die eerste tijd heel veel met haar be moeid. Hij ging dagelijks met haar door de tuin wandelen, of maakte een fietstochtje, waarbij Dombo hem als een hondje naliep. Langzamerhand werden de Aziaten wat vriendelijker voor de rondoor met zijn hoge rug. Het pleit leek gewonnen, maar in de herfst van het vorige jaar kwa men er andere moeilijkheden. Dom- bo's voorbenen werden dik en stijf. Ze kon ten slotte alleen nog voetje voor voetje lopen. Smeersels en zwachtsels hielpen niet. De dokter stond voor een raadsel. De Afrikaanse bosolifant is een tamelijk zeldzame verschijning in Europese dierentuinen. Men heeft veel meer ervaring met de Indische dikhuiden, en dat zijn ook al lastige patiënten. Bovendien is het heel wel mogelijk, dat Dombo in haar prille In 1954 besloot men een aantal proefvlakken aan te brengen met tweeerlei soorten verf, te kiezen in overleg met de Nijverheidsorganisatie voor toegepast natuurwetenschappe lijk onderzoek (TNO) te Delft. Deze instelling inspecteerde op 15 maart 1955 de verfmonsters. Hierbij bleek, dat enige verfmonsters prak- DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 3.15 uur. Engelen zonder vleugels (14 Jr). MONOPOLE-THEATEB, 2. 5 en 7 u.: Aasgieren van New Tork (13 jr). Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 29. TentoonsteUingen: C0LT, CONTACT CENTRUM, 96 U.. werken van Frits Klein. STEDELIJK MUSEUM, 2—5 uur: wer ken van Cornellle. Diversen: AMSTELBRON, 8 uur: Gewestelijk Arbeidsbureau, filmavond. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en S.15 uur. De mooiste vrouw van de wereld (14 jr). MONOPOLE-THEATER, 2, 5 en 7 U.. Paniek in Gibraltar (14 Jr). Apotheek: Fa. Gouka. Hoogstraat 29. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 2—5 uur: wer ken van Comellle, CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 96 uur: werken van Frits Klein. Diversen: MUSIS SACRUM, 7*30 uur: ultvoemg Toonkunst Muziekschool. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The desperate hours. 2, 7 en 9,30 uur (18 jr), CAPITOL: Comanche! 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: Le dossier nolr. 2. 7 en 3,15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Botsende Jeugd. 5.30, 7,45 en 10 uur COLOSSEUM: Botsende jeugd. 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). HARMONIE: Een Keerde niet terug. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). LTJMIêke: Sincerely yours. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.i.). LUTüSCA: Gevaarlijke ontmoetingen. 2.15. 7 en 9.30 uur (18 jr). LUXOR: Op de drempel der oneindig heid. 2, 7 en 9.30 uur (14 Jr). METRO: Het moederhart spreekt. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRINSES: Puberteit. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). EEX: Bloedvlag boven Quinto. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: De prairie verdwijnt. 2.15. 7 en 9.30 uur (a.i.). 't VENSTER: Ik hou van belasting. 2, 7 en 9.15 uur (al.). VICTORIA: Botsende Jeugd. 2. 7 en 9.15 uur (18 Jr). ROTTERDAM DONDERDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toonkunst Conservatorium, einduitvoering, S uur. Het Haags gerechtshof heeft in hoger beroep de straf, die was op gelegd aan de burgemeester van Nieuw-Helvoet twee weken gevan genisstraf en een jaar ontzegging uit de rijbevoegdheid bevestigd. De burgemeester, de 56-jarige W. S. de V., had op 2 augustus van het vorig jaar onder invloed van sterke drank achter het stuur van zijn auto gezeten, had daarbij een meisje aan gereden en was zonder te stoppen doorgereden. BARENDRECHT. 27 juni Prij zen van de groenten; Aardappelen Eerstelingen 1418; Andijvie 1217. geveild 20.000 stuks; Bloemkool A 53—65,B 46—54. C 38— 41, geveild 20.000 stuks; Snijbonen 150170; Prineessebonen 150—160; Tuinbonen 35—38; Peulen 106124; Platglaskomkommers A 27—31, B 24 —28, G 20—23. 29—32 per kg. ge veild 18.000 stuks; Kroten 711 per bos, geveild 21.000 bos, 2935 per kg, geveild 33.000 kg; Bospeen 303S; Waspeen 4246; Postelein 4247; Rabarber 912; Radijs 1319; Sel derij 2—5; Sla A 2,50—3,70. geveild 99.000 stuks; Tomaten A 90—96, B Sjalotten 1318. 91—98, C 85—89, Peterselie 3—5; ROTTERDAM Waalhaven. An dijvie 717; Bloemkool IA 4572: 2A 21—57; 1B 31—50; 2B 15—37; C 11— 32; Sla 214—4; Bos peen 1 2743; 2 15—31; Tomaten IA 89—90; 1B 84; IC 83; 1 CC 73; Binnenland 49—68: Aardbeien Jecunda 1 A 1.501.70; 2A 1.10—1.50; Climax IA 1.60—1,80; 2A 1.10—1.90; Madam IA 1.50; 2A 1.20— 1.40; Aardappelen gr 1520; p 1318; kr 7—15; Spitskool 28—36; Rabarber 7—10; Dubb. Prins. 1.20—1.60; Snij bonen 1.201.50; Tuinbonen 32—36; Waspeen 38—57; Kroten 4—11; Spi nazie 35; Peulen 1.50; Postelein 46; Aardbeien p. doosje 3045; Rode Bessen p doosje 76. ODD -BEI JERLAND 27 juni: aardbeien 117—149 per kilo, per doosje 39—54; Jonathan 115; tomaten 100—102; stamsnijbonen 142: princes- senbonen 144—145; rabarber 4-11; Waspeen38; peulen 136140; spits kool 37—38: sjalotten 11—12; tuin bonen 34; spinazie 4145 alles per kg; doré 18.40—20.—; Eerstelingen 17.1018.50; drielingen 13.6015.70. alles per 100 kg; perziken 28; bloem kool 26—55 per stuk; boskroten 1—7; bospeen 3138; sla 2.50260 per 100 krop. tisch nog geen gebreken vertoonden en ook de hechting en de ondergrond was in het algemeen nog goed te noe men. Alleen de proefvlakken op de balkons vertoonden enige gebreken. Later werden nog enige proeven ge nomen en daarbij is gebleken dat het verfmonsters Alpha Sasnotex 't best had voldaan. Meer proeven, tun, een behandeling met zandstralen en het voegen en behandelen met een Siliconen-preparaat werden nog ge nomen. De muren werden voorts be handeld door een chemisch stoom- gevelreinigingsbedrijf, maar de re sultaten lieten te wensen over. Al deze laatste behandelingen blij ken zeer kostbaar te zijn en daarom zal het college van B. en W. de raad voorstellen tot het eerste procédé over te gaan. De bewerking van de gevels met Alpha Sastotex vergt een bedrag van 31.500 (6000 m2 ii f 5,25). Een dienovereenkomstig kre diet zal daartoe moeten worden ver leend. Daarmee zal dan vermoede lijk het euvel aan de desbetreffende 126 woningen in de Klein-Babbers- polder worden opgeheven. VLAARDINGEN De strijd om twee spannende fi naleplaatsen in de 2e klas KNVB (zaterdagvoetbal) gaat zaterdag een spannende finale tegemoet. De stand luidt thans: jeugd niet het juiste voedsel heeft gekregen. De gevolgen daarvan kun nen zich nog na jaren openbaren. Men weet van haar. dat ze in het oerwoud is buitgemaakt en in de ba gagekoffer van een auto naar de be woonde wereld werd gebracht, waar een Europese dame zich over haar ontfermde. Een olifantje dat nog in een autokoffer past, moet heel jong zijn, wellicht te jong om de moeder melk al te kunnen missen. Verandering van het dieet door toe voeging van meer ijzer- en kalkhou- dende voedersoorten heeft niet veel geholpen. De strenge winter za! het euvel hebben verergerd. Vandaar het besluit, Dombo naar het dierenhospi taal in Utrecht over te brengen. Prof. Numan zal haar enige tijd ob serveren, röntgenfoto's laten nemen en bloedonderzoek laten doen, en dan een behandeling voorschrijven. Tussen de paarden Dombo staat nu in een dubbele paardebox. Het heeft veel moeite gekost haar daarin te krijgen. De paardelucht beviel haar kennelijk niet. Ze is er nu wel aan gewend, gelukkig maar, want andere aan spraak dan met paarden en paarden- verzorgers heeft ze voorlopig niet. Als ze om zich heen kijkt, ziet ze overal paardehoofden. Maandag kreeg Dombo bezoek van de heer C. van Doorn, Blij- dorps diereninspecteur. Ze steunde met haar slagtanden op de onder deur van de box, perste haar slurf door de stijlen van de bovendeur naar buiten en trok een banaan uit de jaszak van de bezoeker. Dombo fouilleert zijn be; ^eker: diereninspectuer C. van Doorn. De zwaar beschadigde Citroen van de Sommelsdijkse kantonrechter mr. J. Zuur, die dinsdagochtend in alle vroegte in een sloot te Heenvlict werd aangetroffen, is weggesleept naar Gouda. Zoals wü gisteren reeds schre ven, was er van de inzittenden geen spoor te bekennen. Naar wij vernemen, heeft de ver- keersgrocp van de rijkspolitie te Dordrecht de. zaak thans in han den. Het onderzoek is evenwel nog niet geopend, omdat mr. Zuur nog niet gehoord kon worden. Tot nu toe zijn wij er niet in ge slaagd de heer Zuur zelf een verkla ring te vragen van deze gang van zaken. Ook vanochtend was hij niet te bereiken. Morgenochtend wordt hij in Utrecht beedigd als kantonrechter. WGZ Monster Hoogvliet 3—0 0—1 0—2 Monster en Hoogvliet zullen nu in de laatste wedstrijd uit moeten ma ken welke club volgend seizoen de 2e klas zal completeren. Laatstge noemde club heeft hierbij de beste papieren, omdat een gelijk spel al promotie oplevert. In dat geval geldt nl. het doelgemiddelde van de afge lopen competitie, welk van Monster ongunstiger was '•an van Hoogvliet. Monster, dat in de competitie drie punten op deze tegenstander ver overde, zal dus zaterdag per se op winst moeten spelen. De wedstrijd wordt op het Zwalu- wenveld gespeeld en begint om 7 uur. Negen renners wisten zich tijdens het Rotterdams kampioenschap „lange afstand" voor nieuwelingen op de baan aan de Kromme- zandweg een volle ronde voorsprong te veroveren. Tot de laatsten, die hierin slaagden, behoorde ook Bob Kouwenhoven, die daarna op magnifieke wijze in de eindsprint zijn Feijenoord-clubgenoten Aad Jongejan en Aad de Graaf in volgorde wist te kloppen. Te Koog aan de Zaan is op 62- jarlge leeftijd plotseling overleden de heer M. Dirkzwager Hzn., directeur van de N.V. Stijfselfbariek „De Bijen korf" voorheen M. K. Honing. De heer Dirkzwager, in 1893 in Maassluis geboren, werd daar op 21- jarige leeftijd directeur van de N.V. Rederij-kantoor y.h. M. Dirkzwager Gzn. en van de Maassluisse Stoom-, Haring- en. Beugvisserij. Gedurende die jaren was hjj vice-consul van Noorwegen, maakte deel uit van de J gemeenteraad van Maassluis en was j lid van het hoofdbestuur van de Re dersvereniging voor de Nederlandse Haringvisserij. In 1931 trad de heer Dirkzwager in dienst vna „De Bijenkorf" en in 1950 werd hij in de directie opgenomen. De heer Dirkzwager was commissaris van John Moir, een Zuid-Afrikaanse dochteronderneming van „De Bijen korf", van de N.V. Kon, Pellerij Mer- curius, voorheen Gebr. Laan teWor- merveer en van het N.V. Kon. Scheepsagentuür Dirkzwager te Maassluis. De teraardebestelling is woensdag in alle stilte te Maassluis geschied. „Dag Dombo Hoe gaat het er nou mee?" Dombo knipoogde, slokte de ba naan op en begon haar vriend op nieuw te fouilleren. Haar snoeplust was niets verminderd, maar die nare voorbenen waren nog even dik en stijf. Moge het onderzoek tot een i harirï"- groot juiste'diagnose en een heilzame be- Uqon in handeling leiden. Prof. Numan heeft wel eerder olifanten in de kliniek ge- Vertrokken 27 Vangsberichten van hedenmorgen: VI 70 20 ktj; VI 78 25 ktj; VI 203 20 ktj; VI 205 30 ktj; VI 206 17 ktj; VI 207 30 ktj; VI 216 20 ktj; VI 29 2 ktj; VI 86 2 ktj; VI 114 12 ktj; VI 114 12 ktj; VI 115 29 ktj; VI 190 18 ktj; VI 196 65 ktj, nog 16 netten: VI 197 50 ktj, nog 20 netten; VI 53 30 ktj; VI 61 20 ktj; VI 83 20 ktj; VI 166 68 ktj; VI 50 5 ktj; VI 14 6 ktj; VI 84 10 ktj; VI 89 8 ktj; VI 112 5 ktj. Prijzen van hedenmorgen. Maatjes 4450; trawl klem had, zij het nooit eerder een Afri kaanse rondoor. juni; VI 132 H. Plugge; VI 142 A. Rog; VI 208 P. v. 1 d. Z'.van; 79 D, van Rijn. ROTTERDAM HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Favoriet Verdoorn vond het nodig van start af meteen fel te demar reren. Zijn 33 collega's lieten hem even begaan, maar maakten na hooguit vijf ronden resoluut een einde aan mogelijke illusies. Een volgende poging weg te komen ging uit van Ravens, gevolgd door Span- jersberg, Kroon en Neleman, die een voortreffelijke rit reed, maar het was Kouwenhoven, die de gemoederen weer tot rust bracht. Deze laatste was er niet bij toen kort daarna Breure en Neleman in het offensief traden. Jongejan, Ge luk, De Graaf, Lindhout en Faber gingen mee en in minder dan geen tvld had dit groepje, waaruit Faber later verdween, een halve haan voor sprong. Weinig effect sorteerden tegen acties van De Waard, Verdoorn, Ket, Verstraaten, e.a. en na tweederde van de rit kreeg het zestal de alles zins verdiende winsttonde. Verschei dene schermutselingen, waarin Fa- renhout, v. d. Klooster, Ravens en beurtelings de koplopers zich meng den, vonden een besluit met de vlucht van Kroon, Kouwenhoven, Se verens en aanvankelijk ook Koe vermans, die het geweld evenwel nog niet geheel aan kon. Ook dit drietal kreeg een ronde, toen het rondebord nog het cijfer 10 aangaf. Dat de jury toen de „gelapten" uit de strijd nam, lag voor de hand. Negen man, van wie Severens werd geplaagd door kramp, voohten het uit in de sprint en Kouwenhoven had van hen de langste adem. Hij won de 40-km-rit in 1 uur 59 sec.; 2. A Jongejan; 3. A. de Graaf; 4. M. Breure; 5. J. Neleman; 6, M. Lindhout; 7. H. Kroon; 8. P, Geluk; 9. P. Severens. Voor de halve finale sprint-ama teurs plaatsten zich Bastelaar, Van Gooi (snelste 200-m-tljd), Braven- boer en Vis. Deze laatste via de her kansing. waarin hij v. d. Leij en Sijthoff de baas bleef. De Gorkumer A. v. d. Schuit bracht de 8-km-rit voor aspiranten op zijn naam door beide klassementen te winnen. Tijd 13.20; 2. I. Ville; 3. H. Heus; 4. G. Valk; 5. J. Baenen; 6. J. Zoutewelle. De 20-jarige C. v. M uit Schiedam kwam woensdagmorgen bij een bouwwerk aan de Van der Duin van Maasdamlaan te vallen. Met een gebroken arm is v. naar het algemeen ziekenhuis Schiedam vervoerd. Aan de visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren; Tarbot klein 0,651; Griet 0,801,10 p. kg;; Schol midd. 3739, klein 31 —35; Schelvis midd. 3740, klein 16 18 Kabeljauw gr. 35—40, midd. 30 —32, klein 1417; Makreel 2124; Zezhanen midd. 3841, klein 28—31; Wijting 13—15 alles p. ag. Mr. P. H. Valentgoed, directeur- generaal van de Arbeid, heeft gister middag in de kantine van de Caltex raffinaderij te Pernis de plaquette onthuid, die behoort bij de veilig- heidsprjjs in de sectie petroleum, welke deze raffinaderij door de „National Safety Council" is toege kend. Deze onderscheiding is verleend voor de grote verbetering van de mate van veiligheid, die in 1955 in dit bedrijf werd bereikt. Vrijwel alle grote Amerikaanse bedrijven zijn lid van de „Council", die ieder jaar in diverse takken van industrie veihg- heidsprijzen toekent. Dit is de eerste keer, dat de prijs aan een raffinaderij van deze onderneming is toegekend. Mr. Valentgoed kon zich de vreug de over deze beloning voorstellen, enerzijds om het bereikte resultaat in de onderneming zelf, anderzijds om de erkenning van buiten af. Deze er kenning is verworven in een eerlijke competitie met andere ondernemin gen in deze bedrijfstak. In de erken ning van buiten af zag spr. niet al leen een stimulans voor dit bedrijf doch ook voor de andere. De ver richtingen in 1955 op dit gebied in dit bedrijf laten zien, dat dit ook in andere bedrijven mogelijk Is, aldus mr. Valentgoed. Verder hebben nog het woord ge voerd leden van de Amerikaanse en Nederlandse directie van de Caltex. In ons blad van woensdag schreven wij al over het uitbreidings plan in hoofdzaak Groot-IJsselmonde, waarin ruimte is geprojecteerd voor niet minder dan 9100 woningen. B, en W. schrijven aan de raad, dat met inbegrip van het dorp IJsselmonde, Varkenoord en Zomerland dit stadsdeel uiteindelijk 12.000 woningen zal tellen. Na verwezenlijking van Pendrecht, Zuidwijk en Lombardijen blijven slechts Hoogvliet en het gbied van de vroegre gemeente IJsselmonde over voor woningbouw aan de linker Maasoever. Het nieuwe plan wordt begrensd in het westen door de spoorbaan naar Dordrecht, in het noorden door de bestaande en ontworpen bebou wing in Varkenoord, Zomerland en het dorp IJsselmonde, in het oosten door de rijksweg 16 en in het zuiden door de gemeentegrens (Zevenbergse Dijkje). Het centrum is van zodanige om vang, dat het geleidelijk tot stand kan komen. De oude bebouwing aan deze dijk zal dus sleohts geleidelijk moeten verdwijnen. In het centrum is plaats voor ker ken, openbare gebouwen, gebouwen voor culturele en sociale zorg, wijk winkels en -bedrijven. Aan de rand van deze kern kunnen terreinen worden aangewezen voor de scho lenbouw en andere voorzieningen. De belangrijkste verbindingswegen liggen buiten de woonbuurten en sluiten aan op een rijksweg rondom het centrum. Voor kleme industrie is in de zuid westelijke hoek van het plan langs de spoorlijn een terrein gereserveerd. Recreatie 227 ha! Als recreatieruimte is voor de wijk 132 ha gereserveerd, namelijk voor schoolsportterreinen, schoolwerktui- nen, speelgelegenheden, buurtpark jes, sportvelden, e.d. Verder bleek het nog mogelijk 95 ha voor dit doel te bestemmen ten behoeve van de 27 juni Engels pond 10.64%10.64% Amerik. dollar3.82'V:»3,83"!» Franse frank 1.0852%—1.0862% Belgische frank 7.655s—17.65% Zwitserse frank 872687.31. Zweedse kroon 73.5873.63 Duitse mark91.13—91.18 Deense kroon 55.00VS55.05% Noorse kroon 53.20%53.25% Zwitserland (vr) 89.35—83.40 Canada- 3.90%—3.90% Italiaanse lire60.83%60.88% Argentijnse dollar 3.79%3.80% Japanse dollar 3.76%—3.77% De Bredase politie heeft zich ont fermd over de 26-jange M B, v. T., die 1600 naar zijn broer in Rot terdam moest brengen, deze niet thuis trof en toen in een minimum van tijd het geld heeft opgemaakt. Van T. was op de onzalige gedachte gekomen, toen hij zijn broer niet thuis trof, met een taxi naar Amster dam te reizen. Hij is daar uitvoerig aan het feesten geslagen, tot zijn geö op het reisgeld naar Breda na, was verbrast. Aan de broer vertelde hij, het geid verloren te hebben. De Bredase po litie vond echter bij hem thuis de lege portefeuille, die hem was mee gegeven, oudere wijken aan de Linker Maas oever, die op dit punt aanzienlijk te kort komen. B. on W. wijzen er nog eens op, dat de agrarische belangen door de stadsuitbreiding onvermijdelijk in het gedrang komen. Zij zullen ech ter, voor zover het in hun macht iigt, al het mogelijke doen om de agrariërs aan andere grond te hel pen. De 23-jarige chauffeur G. Strij- aards uit de Van der Hilstdwars- straat heeft gistermiddag een zes jarige jongen uit het water van da Delfsbavense Schie gered. Het knaap je, Cornells Nieuwenhmzen uit de Blokmakersdwarsstraat, had ge°n letsei opgeïopen. De jongen verloor bij het vissen bij de Geuzenlaan het evenwicht en viel in het water. De chauffeur zag het ongeluk gebeuren en sprong het ventje achterna. Hij wist de dren keling boven water te houden, tot voorbijgangers hen op het droge trokken. Een agent van politie heeft de jongen naar huis gebracht. De 62-jarige mevrouw* B. Broman- van Ommen van de Hordijk viel gis termiddag op de West Varkenoordse- weg met haar fiets, toen een 2!b- jarig jongetje van het trottoir af te gen haar aanliep. De vrouw moest met vermoedelijk een gebroken rech terbeen naar het Zuiderziekenhuis worden vervoerd. - Gistermiddag is de achtjarige Dick van de Wel uit de 2e Reserve- boezemstraart op de Linker Rotteka- de tegen een tramwagen van lijn 15 gelopen. Het ventje, dat ogenschijn lijk geen letsel had, werd naar het Bergwegziekenhuis gebracht. De jon- g en re metijzednmmMgm-nETAO gen reed met zijn autoped van het Schuttersveld naar de Rotte en merk te de tram niet op.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1