Goris drievoudig tennis kampioen van Rotterdam mm Dehnert in eindstrijd verrassend verslagen Tennis Joop van Wetten wint eerste ronde Antoon Geesink in R'dam verslagen Pechvogel Pos ster van de Omloop der Kempen Winnaar ondanks lekke band en valpartij Wilis tóii fiilfiiÜS Brinkinan-v. Vliet winnen omnium RFC en Hengelo: géén doelpunten Puttershoek ziet wielrennen Valt beslissing in Apeldoorn? mm .Meesterlijk!" EET VRIJE VOLK MAANDAG 16 JULI 1956 PAGINA 5 J s§^2iMfl Wa«* Nieuwe successen voor zwemsterren Hoewel de regen veel stagnatie heeft veroorzaakt, is de wed strijdleiding er toch in geslaagd op de laatste dag van het toernooi, dat op het tennispark Overschie werd gehouden, nog heel wat eindstrijden afgespeeld te krijgen. Het meespelen van J. G, Goris en A. E.- Dehnert gaf deze kampioenschappen een apart tintje en Goris zorgde voor een mooie verrassing door Dehnert in de eindstrijd te slaan. Hij liet het hier niet bij en won ook de titel in het heren-dubbel en gemengd-dubbelspel. Nog geen titel In de halve eindstrijd van het dames-enkelspel had de niet goed in vorm zijnde mevr. Roolker drie sets nodig om de vinnig spelende mej. Van Urk te overwinnen. Mej. Van Kuyk had in de andere halve eind strijd de voor haar bekende tegen stander tegenover zich. Mej. J. Ver- steege begon in de le set goed, doch zakte wat af en werd onzeker. ZeevaartscHolieren 1 winnen zeilrace I Torbay-Lissabon Uitslagen KNVB Promotie derde klas: Promotie vierde klas: Vlucht Van Mesdag derde in Essen A 'A-3 CX j RFC en Hengelo hebben zondagmiddag op het knusse veldje aan de Essenburgsingel te Rotterdam 90 minuten hun best ge daan de titel amateur kampioen van Nederland te veroveren. Resultaten heeft dat geploeter niet opgeleverd want toen de speeltijd verstreken was, hadden geen van beiden gedoelpunt. Dat betekende dat ze het volgende week nog eens ovp^ gaan doen. Ut* mmmm Delftse Sport-dames winnen 111 Luzern "VfH.;.: Vrt^T Cockie Gasteiaars, Atie Voorbij, Rita Kroon en Lenie de Nijs hebben te Boxtel in het bad Molenwijk (50 m. baan) overwinningen behaald. De belangrijkste uitslagen zijn? Dames, 100 m vlinderslag: 1. Atie Voorbij (Robben) 1 min. 18 sec., 2. Mary Kok (Robben) 1.20,6. 3. Truusje van Oostrum (Robben) 1.23. 100 m vrije slag: 1. Cockie Gaste laars (SZC) 1.7,8. 2. Loes Zandvliet (LGB) 1.8.7, 3. Lenie de Nijs (Rob- 1 beni 1.10.5. i 200 m schoolslag: 1. Rita Kroon (Robben) 2.58.7. 2. Nel Wiegers (Robben) 3.1,5, 3. Doortje de Leeuw (RDZ) 3.9,6. 100 m rugslag: 1. Lenie de Nijs (Robben) 1.14,6, 2. Ineke fitats (Robben) 1.18.2, 3. Corrie Wt^.-.mk (Robben) 1.20.5. Heren, 100 m vrije slag: 1. Jis- koot (Merwede) 1.2,8 De oud-wereldkampioen zwaar gewicht Jersey Joe Walcott heeft het plan. nu de wereldtitel vacant is, terug te keren ln de ring. Ia de eindstrijd van het heren- enikelspel A-toemocd, begon Dehnert direct Goris onder druk te zetten. Hij kreeg hierdoor een 41-voorsprong. De volleys van Dehnert waren ln die periode scherp en goed geplaatst. Go ris kwam er niet aan te pas. Langza merhand kreeg ook Goris een betere touch op de volley en passeerde hij Dehnert diverse malen met keurige backhand-passings langs de lijn. De stand werd 42, Dehnert won hierop zijn service- game, doch ook Goris won de zijne 44. Beide spelers kwamen nu her haaldelijk aan het net. Na 55 won Dehnert zijn service, doch Goris maakte weer gelijk. Via 7—6 won Goris die set met 8—S. Goris begon in de 2e set zijn ser vice te winnen. Toch wist Dehnert. met niet bepaald sterk spel, weer een voorsprong van 21 te krijgen. Dehnert werd onvast en kwam tot eenvoudige missers. Gori3 koos op het juiste moment de net-aanvallen en had succes. Hi) won de service van Dehnert er. kwam op 52. Goris ser veerde secuur en na het in 2e match- punt in zijn voordeel gehad t,e heb ben, maakte hij met een keurig volley de partij uit en -won hiermede de titel. De eindstrijd tussen mevr. Roolker en mej. Van Kuyk wordt maandag avond gespeeld. Het heren-dubbelspel werd een ge makkelijke overwinning voor Goris en Dehnert op Den Hoed en Arends. Arends heeft zich in dit milieu goed weten aan te passen en zal zeker nog succes boeken. De eindstrijd gemengd-dubbelspel werd een wat moeizame ontmoeting Sr was reeds veel van de spelers ge vergd, zodat het peil van deze wed strijd hierdoor wel wat geleden heeft Met. Van Kuyk en Goris wonnen niet met altijd even sterk spel. van mei. J. Versteege en Den Hoed. De eindstrijd van het dames-dub belspel wordt a.s. dinsdagavond af gespeeld tussen de dames Roolker J. Versteege en Van Kuyk—Van Urk. De uitslagen van de laatste ronden A-toernooi. Heren-enkelspel. Kwart- eindstrijden: Dehnert vers. v. d. Lely 62. 84, Llmm versï. Den Hoed 64, 75. J. H. Goris versl. Ir. Karamer 75, 6—3, Bruna versl. Gustafsson 6—2. 6—0 Halve eindstrijden: Dehnert versl. lAmm 6—2 61, Goris versl. Bruns 64. 7—5. Eindstrijd: Goris versl. Dehnert 8—6 Dames-enkelspel. Halve eindstrijden: mevr. Roolker versl. mej. C. v. Urk 10—8. 5.7, 6-4. mej. Van Kuyk versl. mej. J Versteege 46, 6—4, 64. Eindstrijd wordt maandagavond gespeeld. Gemengd-dubbelspel. Halve eindstrij den mej. Van Kuyk en J. H. Goris versl. mej. C. v, Urk en Elffers 6—2. 6—1, mej j. Versteege en Den Hoed versl. mevr Roolkers en Aalders 60. 75. Eind strijd: mej. Van Kuvk en Goris versl mei. J. Versteege en Den Hoed 6—3, 6—4 Heren-dubbelspel. Halve eindstrijden Dehnert en J. H. Goris versl, V. d. Lelv en Hoogendoorn ^—3, 6—1. Den Hoed en Arends versl. Veltenaar en W, AKkersdijk 6—3, 6—2 Eindstrijd: Dehnert en Goris versl. Den Hoed en Arends 62, 6—2. Dames-dubbelspel. Halve eindstrijden- mevr. Roolker en mej. J. Versteege vers! mej. H, Versteege en mej. A. Jansen 7—5, 6—2. mej. Van Kuyk en mej. v. Urk versl. mej mr. Jamln en mevr. Losecaat. Vermeer 6—2. 3—6. 6—2. Eindstrijd wordt dinsdagavond gesneeld. B-toernool. Heren-snkelspel. Halve eindstrijden: J. Goud versl. Vink 6—1. 57, 6i. De resterende partijen worden eind september afgespeeld. Dames-enkelspel: Halve eindstrijden: mej, Venema versl. mej. Schenk 86. 6—2. mej. Voordenberg versl. mevr. Girmscheld 6—0, 6—2. Eindstrijd: mej Venema versl. mej. Voordenberg 45 6—4. 6—2. Gemengd-dubbelspel. De halve eind- s trilden en eindstrijden worden eind september afgespeeld. Heren-dubbelspel. HAlve eindstrijden' Steffen en Tcha! vers!. C Hennlnk en Sröve 6—2 8—6. gebr. Kersbergen versl. Hartmans 'en Porthelne 62. 6—1. Eind strijd; gebrs. Kersbergen versl. Steffen en Tchal 6—2. 63. Dames-dubbelspel: Eindstrijd: mej. v. d. Linde en mej. Voordenberg versl. mej. Venema en met. van. Es 26. 86, 64. C-toernooi (eindstrijden). Heren-enkelspel, stelwagen versl. M Jansen 61, 64. Dames-enkelspel: mej. Meljne versl. mej. Valk 3—6, 64, 64. Gemengd-dubbelspel. Eindstrijd wordt eind september afgespeeld. Heren-dubbelspel.. Dwarshuts en Vos versl. Stelwagen en Wegman 6—4, 75. Dames-dubbelspel: mej. Fortanler en mej. Valk versl. mevr. Cohen en mej. Teurlings 36, 62, 64. De strijd om de tennistitels van Rot terdam is bijsonder jel geureest. Hier ziet u een overzicht van het heren- dubbel. Vijftien leerlingen van de Zeevaart school te Southampton, die nog nooit eerder op zee zijn geweest hebben de beroemde zeilrace voor jachten van meer dan 100 ton van Torbay tot Lis sabon gewonnen. De jongens van 16 tot 17 jaar oud stonden onder bevel van de Schotse kapitein Harry Stewart en drie onder officieren. Hun schip, 'De Moyana' bereikte als eerste Lissabon en ver moedelijk zal het Engelse jacht ook in de algemene rangschikking, waar toe ook schepen onder de 100 ton vallen .eerste worden. In de categorie van minder dan 100 ton werd het Italiaanse jacht Artica 2 als eerste geklasseerd. De •Maybe' van de enige Nederlandse deelnemer ir. J. J. van Rietschoten uit Bilthoven is zaterdagavond om kwart voor elf door de finish gegaan. De lange Noordwijker nieuweling Joop van Wetten heeft zaterdag in Puttershoek op onweerstaanbare wijze de eerste ronde gewonnen. Hij had zich heel verstandig, kort na de start, uit het langgerekte, ruim GO man tellende peloton, naar voren gewerkt. Voorin de groep, welke door ettelijke valpartijen danig werd gehavend en ook de plaatselijke favoriet Verhoeven als slachtoffer telde, kon hij met elke ontsnapping mee en liep op deze plaats minder risico door om zich heen dom rijdende en in de bochten te veel remmende renners tegen de vlakte te gaan. Advertentie I.M Toen niemand aanstalten maakte terreinwinst te willen boeken, deed Joop het zélf maar. De Rotterdam mer Jongejan en de Hagenaar Van Egmond, eerstgenoemde aanvankelijk In judo-kringen was men het over één ding al geruime tijd eens: Antoon Geesink is in Europa niet te verslaan en hoogstens in Japan zijn nog judoka's, die het tegen hem op kunnen nemen. Maar zater dagavond heeft de Rotterdammer Winters heel vlot laten zien, dat men daarom tegen Geesink nog niet bij voorbaat kansloos behoeft te zijn. Hij heeft zich niets aangetrokken van de wereldfaam van Antoon, ging de Europese kampioen onbevreesd tegemoet en wist hem zowaar volle dig onderuit te krijgen. Bravo, riep het publiek van louter kenners. On getwijfeld zal de Rotterdammer nog wel meer van rich laten horen, Geesink reageerde zoals men dat Slikkerveer—VDL 2—3, VDL pro moveert. VIOSRoodenburg 3—2, VÏOS promoveert. DelftGelukvogels 2—1 (na ver lenging 31). Delft promoveert naar de derde klas. Zaterdagafdeling ARCGenemuiden 52, Harke- ma BQuick B 3—5. Quick B 58 ARC 54 IJsselm. V. 46 Harkema 50 Genem.d. 56 (Van een onzer verslaggevers) Pechvogel Geurt Pos uit Vreeland heeft zich zondag in de Omloop der Kempen laten zien. Deze 21-jarige militair heeft- getoond uit het goede hout gesneden te zijn en door zijn fraaie' zege in deze 205 kilometer lange wedstrijd wel heel duidelijk- bewezen, dat men met hem terdege rekening heeft te houden,, Het, verhaal van deze renner is dat van een blijspel. Hem werd deze middag weinig rennersleed onthou den en dat hij ten slotte toch nog winnaar werd, tekent de goede eigen schappen van. deze Jonge veelbelo vende renner. Met 188 anderen was Geurt Pos om een uur in Veldhoven vertrokken voor een rit door het Brabant-se land over 205 km. In het peloton had hii doorlopend met de anderen zijn werk gedaan, maar bij de uitlopers had men hem de eerste 120 kilometer niet gezien. Toen werd hij geplaagd door een lekke band. Op een keiweg tussen korenvelden en aardappelakkers moest Pos toezien, dat de grote" ge rekte rennerskaravaan aan hem voorbijtrok. Pos vond de kracht cun met veel bravour en met een ontembare kracht de achtervolging in te zetten. Het peloton was inmiddels reeds in vier groepen uiteengereten. Van groep naar groep sprong Pos. die na een solovlucht (waarin hij aan het slot de steun Kreeg van ae inmiddels ook teruggevallen De Groot uit Beverwijk) van ongeveer 30 kilo meter weer op kop kwam. —Steeds streed Pos daarna mee in de eerste gelederen, maar pas acht kilometer voor de finish te Veldho ven sloeg hij zijn slag. Een solo vlucht van Bertus Lute was door de strijdvaardige Van Vliet uit Rotter dam teniet gedaan en meteen sprong Pos weg. Weer was Van Vliet erbij, .maar nu kreeg net peioton geen gelegen heid meer om erbij te komen. De kracht van het duo Pos—Van Vliet was zo groot, dat de anderen zich wel gewonnen moesten eeven. Nög was het leed niet geleden. Twee kilometer voor de eindstreep, in Veldhoven vielen belde renners door een oneffenheid ln een pas opengebroken weg. Bebloed aan armen en benen gre pen zij weer naar hun fietsen om de laatste restjes kracht, die zij nog in hun benen wisten, eruit te persen. Pos reed Van VUet nog een dertig meter los. Het aanvankellike drama-Pos was plotseling een blijspel geworden. De man, die de bloemen en de kus van Lenie Zijlmans kreeg, verdiende deze dan ook volkomen. 1. Geurt Pos, Vreeland, 205 km ln 5.25.10: 2. J. van VUet. Rotterdam, op 10 sec.; 3, A. van Wetten, Noord- wijkerhout, 4. P. Steenvoorde, Heem stede; 5. Th. Sijthoff. Uselmonde; 6. L. v.d. Brand, Schijndeï, op 30 sec.;7. J. Rol, Alkmaar; 8. J. v.d. Rutten, Den Haag; 9, B. Lute,- 's-Graveland; 10, B.Teunisse, Utrecht.) van een groot kampioen mag ver wachten. Hij beloofde zijn overwin naar een zwarte band te zullen stu ren met speciale borduringen, die hij uit Japan had meegebracht. Geesink en Winters waren twee van de bijna tweehonderd deelnemers aan het judo-toernooi van Retnler Huls- ker in het openluchttheater Dijkzigt te Rotterdam. Uit het gehele land waren de judoka's opgekomen, ter wijl ook 's middags al honderd twintig jongens van 7 tot 17 jaar strijd ge leverd hadder.. De regen viel steeds voor en na de wedstrijden: de zitplaatsen waren dus nogal vochtig en de matten moes ten voor de a vond wedstrijden zelfs worden aangedweild, maar niemand is er echt nat geworden. De volledige uitslagen luiden: Jeugd (alle banden) tot en met 11 jaar: 1 Wijnbergen (J. C. Vander- horst. Utrecht)2 Van Rhenen Ju doclub Vanderhorst, Utrecht). Jeugd 12 en 13 jaar (alle banden) 1 Konings (Wagenaar, Amsterdam), 2 Derks (Vanderhorst, Utrecht). Jeugd 14 en 15 jaar (gele banden) 1 Kleinstra (Amersfoort)2 v. Ger- sen (Dordrecht). 14 en 15 jaar (oranje, groene en blauwe banden)1 De Bie (Bever wijk), 2 J. Bok (De Maasstad). 16 en 17 jaar (gele banden)1 Da- velaar (Amersfoort)2 Kattestaart (Vlaarddngen) 16 en 17 jaar (oranje, groene, blauwe en bruine banden)1 Flantua (Vanderhorst, Utrecht), 2 Bakker (Amersfoort) Heren: Gele banden: 1 Winters (J. O: Rot terdam), 2 Hoef akker (Amersfoort) Oranje banden: 1 J. Hopman (Amersfoort), 2 De Bie (Beverwijk) Groene banden: 1 N. Bruins, 2 Eygendaa! (belden J. C. Rotterdam). Blauwe banden: 1 In 't Veld; 2 Rit meester (beiden Dordrecht). Bruine banden: 1 Tergouw (J. C. Utrecht), 2 Mackay (J. C. Vander horst) Zwarte banden: 1 Antoon Geesink (Vanderhorst): 2 Bartoiussl (Amers foort) Algemeen winnaar: 1 Antoon Gee sink 3 partijen gewonnen, 1 verloren, 2. 3 en 4 Tergouw, Bruine en In 't Veld, ieder 2 gew. partijen. Rob van Mesdag is in Essen tijdens roeiwedstrijden van de Duitse Roet- bond derde geworden achter de Duit sers Von Fersen en Ruiffs. Ook de vier zonder stuurman van Aegir maakte geen grote indruk en eindigde slechts als vierde met een flinke achterstand op de winnaai Kölner RV. In de tweede klasse deden de Ne derlanders het beter. De Hoop won de twee met stuurman in 7 min. 59 sec. voor Njord, die er een halve sec. langer over deed. Op de derde plaats kwam ETUF Essen. Bij de jonge vier met stuurman be zette de Rotterdamse studenten Roei club de tweede plaats en het Amster- damse Nereus de eerste in zijn serie. alleen, gingen er eveneens tussenuit, maar konden geen vat meer krijgen op de voortsnellende kopman, wiens actie na ca. 35 km met een volle ronde werd bekroond. Jongejan, toen met De Jager, heeft het nog eens geprobeerd om weg te komen, maar voornamelijk door toe doen van Hermes, Kouwenhoven en de Hoekse renner Verrijl kwamen zij niet ver. Slachtoffers Het tempo in de laatste kilometers bleef slachtoffers eisen. De Rotter dammers Verbiest en Geluk, en Fens uit Terheijden bijv. strandden in het zicht van de haven. Visser en v. Eg- mond slaagden erin, 3 ronden voor het einde weg te komen en pikten in htm vlucht meteen van Wetten op, die zeker van zijn zaak afc hij uiter aard was, maar wat voor de anderen uit was gaan rijden. Even ontstond een misverstand toen voor alle renners tegelijk werd afgebeld en na de eerste gehouden eindspurt het publiek de renners wist te bewegen nog een rondje te draaien en opnieuw te spurten. De jury keek toen al lang niet meer en had de uitslag al bijna gereedliggen. Deze was: 1. J. v. Wetten (Noord- wijk) 60 km ln 1.32.36; 2. op een ron de A. v. Egmond (Dij Haag; 3. C. Vis ser (Santpoort)4. H. Koger (Haar lem); 5. B. Kouwenhoven (R'dams, 6. D. Hoogkamer (Leiden)7. H. Ver zijl (Numansdorp)8. A, Jongejan (R'dam): 9. J. Hoopman (Zaandam); 10. W. v. Smirren (A'dam): 11. A. de Jager/(Den Haag; 12. J. Hermes (Berkel; 13. H. Kroon (R'dam); 14. J. Potma (Graft) 15, P. Koopmans (Raam5don-k). Adspirant Piet Hermes, vorige week winnaar in het Zeeuwse Kwadcn- dammc, nam geen risico en liet z()n metgezellen in de 25 km-rit na 11 ronden (ca. 9 km) in de steek. Had de rit enkele kilometers langer geduurd, dan had hij zeker een rondje genomen. Onder de negen geklasseer- den bevond zich ook de NUmansdor- per Kramp, die zich netjes wist te herstellen na even gelost te zijn. Hier was de uitslag: 1. P. HeTmes (Berkei) in 48.37; 2. 'J. Jansen (Delft)3. H. ter Borg (Breda)4. R. Riethoven (Leiden 5. J, Mesters (Den Haag); .6." W. Schilling (Den Haag)7. J. Spoormaker "(R'dam) 8. J, v. Schie (Den Haag); 9. L. Kramp (Numansdorp. Méér rookgenot door .filterende" WhJ« ton-lengt# ".-1. .41 Ook dit weekeinde heeft Manus Brinkman, ditmaal in gezelschap van niemand minder dan Arie van Vliet, met de bloemen rond gereden op de Rotterdamse wielerbaan. Zij beiden brachten ccn koppelomnium, zij het met gering verschil op hun concurrenten, op hun naam. Ruim 3500 toeschouwers passeer den zondagmiddag de toegangspoort tot de baan. Arie van Vliet, Gerrit Schulte en Peters waren naar Rot terdam gekomen en reden in volgor de met Brinkman, Post en Hljzel- doorn een koppelomnium. Het eerste onderdeel, de sprint, kwam op naam van de man uit Woerden, v. Vliet, voor Hijzelendoorn, Brinkman, Pe ters, Post en Schulte, welke laatste de drukte van de vorige avond, toen Rapid J. C, het kampioensfeest in zijn sportpark vierde, blijkbaar nog wat in de benen zat. De klassemcntsrll was zwaar. Ook hier had v. Vliet de langste adem, terwijl zijn partner Brinkman hier in als laatste In puntental eindigde. GEURT POS gelukkige pechvogel. De Rotterdammers hebben in deze kogel vloog voorbij Koers maar.... wedstrijd ongetwijfeld de beste pa- ook voorbij de voor hem verkeerde pieren gehad, maar de afwerking kant van de staander. Het was met- liet tegen de stug werkende Hengelose een het laatste gevaarlijke van de verdediging te wensen over. Voigt en Rotterdamse middenvoor, want kort Clarijs, goed gesteund door de bin- daarop moest hij wegens een been- nenspelers Huuksloot en Taffijn be- blessure vervangen worden. Zijn ver heersten het middenveld en hielden vanger Versloot kon ook geen de bal vrijwel steeds op de Hengelose vaart meer in de Rotterdamse aan- helft. De Heijdt had in Oortgiessen va! brengen. Integendeel Hengelo een moeilijke tegenstander en toen kwam iets meer in de aanval en na 20 minuten de Hengelose spil we- Brummelman brak enige malen ge- eens een blessure moest uitvallen, vaarlijk door, zonder echter tot het bleek zijn plaatsvervanger Jeruzalem gewenste resultaat te komen. Kort 7r- m—reLik nog beter. Aan de andere voor het einde leverde Scherpenhui- kant' wau dc Hengelose voorhoede te zen op de rechtervleugel een prima veel op zich zeif aangewezen om de voorzet af die door Taffijn werd in- Rotterdamse verdediging te veront- geschoten. Een vertwijfelde Scholten rusten. Werkelijke moeilijkheden redde toen tot eigen verwondering hebben zich daardoor noch voor Ver- nog op de doellijn. Het was het laat- burch in het Rotterdamse doel als ste wapenfeit van negentig minuten voor Koers ln dat van Hengelo voor- ploeter- en zweetvoetbal, gedaan. Direct na afloop kwamen de be- Kort voor het einde van de eerste sturen van beide verenigingen over- heift wist Ensing de bal in bet Rot- een, dat de beslissingswedstrijd m terdamse doel te werken, maar ieder geval op een terrein van een scheidsrechter Voermans gaf terecht amateurvereniging gespeeld diende te buitenstek worden. Na enig overleg werd beslo ten aan de KNVB voor te stellen de Na tien minuten in de tweede helft wedstrijd vast te stellen op het ter- Eén van de vele vergeefse aanvallen,u hier op het doel van Hengelo. De leek het of RFC de leiding zou ne- rein van Robur et Velocitas in Apel- die gisteren, tijdens de wedstrijd bal vliegt naast men. Den Heijdt kwam vrij en zijn doorn. RFC—Hengelo werd ondernomen ziet J Na v. Vliet kwamen I'etcrs, Post, Hijzelendoorn en Schulte. De afval race duurde voor Schulte kort. De kamprechter zag hem als eerste „afvaller" en haalde zich hiermede nogal wat (te overdreven) gekrakeel vanaf de tribune op de hals. In de voorlaatste ronde ging Post na een tussensprintje door en bleef als laatste in de baan. Na Schillte waren resp. Peters. Brinkman, Hijze lendoorn en v. Vliet afgevallen. Het slotnummer was een Australi sche achtervolging over 4 km, Aan vankelijk namen Brinkman en v. Vliet een 40-tal meiers voorsprong, maar tegen het tandem Post en Schulte. van wie eerstgenoemde het liefst zijn tegenstanders Peters-Hij- zelendoorn zou hebben gelapt, maar dan Schulte van het wiel zou hebben gereden, waren zij niet opgewassen. Post-Schulte won met ruim ver schil vóór Brinkman-v. Vliet. Nadat de balans was opgemaakt, bleken de bloemen, bestemd voor het koppel Brinkmanv. Vliet, dat 23 pnt. liad vergaard. Peters-Hijzelendoom had den er 24 en Schulte-Post 28. Tusen de bedrijven door reden nieuwelingen klassem.ritten over 16 km. Van elke rit kwamen een aantal in de finale. De eerste rit was voor Aad de Graaf, de tweede voor Joop Neleman. In de finale nam Aad van Havens, die het in spurts zeker zou hebben moeten afleggen tegen bijv. Kouwenhoven, Breure en anaeren, het zekere voor het onzekere en nam een ruime voorsprong. Later kreeg hu gezelschap van Kroon en v. d. Berg, maar deze konden hem de zege niet meer ontnemen. De uitslag werd: 1. A. v. Ravens, 16 km in 24 min. 7 sec. met 23 ptn; 2. H. Kroon, 22 ptn.: 3. D. v. d. Berg, 18 ptn.; 4. A. Jongejan, 15 ptn.: 5. B. Kouwenhoven, 13 ptn.: 6. E. Farenhout, 13 ptn.; 7. J. Nele man, 12 ptn. De Delftse Sport-dames hebben tijdens internationale roeiwedstrijden in Luzern de Nederlandse eer in het nummer dubbele vier hoog gehouden, ïn de lijd van 2 min. 50,7 sec, gingen zij als eerste door de finish. Bij de twee met stuurman werd de studentenroeivereniging Njord a??Y® en bij de acht der juniores bereik-ie Nereus eveneens een derde plaat.. De uitslagen waren: „twee fflei stuurman: Bclvoir RC Zur.ch 7.37.2 sec. 2. Ruderges Wiesbaden/ Biebrich 7.40.S sec. 3. Njord, Leiden 7.43.6 sec. Dames dubbelvier met stuurmam 1. Delftsche Sport 2.50.7. 2, Ruderver. Neptun. Konstanz 2.53.3 sec. 3. Bei- yoir RC Zürich 3.01.7 sec.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2