ORANJEFEESTEN IN KETHEL Tweede deel programma (dank zij beter weer) Kinderen hadden veel plezier Schiedammer de gele trui? Technische School houdt sportdag Wiel rolt in etala vakantiefoto's vergroten interesse van bedrijven bij bouw restaurant Inrichting jachthaven kost f 185.000.- Zware brand in de ,soos' van Manege Diploma's leerlingen TS uitgereikt Zes maanden geëist tegen Schiedammer Nachtelijke overval op taxi-chauffeur ,öfl igmmm Machinefabriek Rietveld gaat naar Schiedam Leraren verloren van pupillen Enorme ravage Voltooiing Maasboulevard chiedammers onderelkaar Om KNVB-beker Verbetering van Wilhelminaliaven Jachthaven mety. HET VRIJE VOLK VRIJDAG 20 JULI 1956 PAGINA 9 Ach, het wordt langzamerhand wel erg vervelend om melding te maken van staatsvijand numero een", ome nare, trieste Hollandse regen. Maar men ontkomt er niet aan, vooral in deze zomerdagen die nu eenmaal door vele verenigingen benut worden om openluchtfeesten of wedstrijden te organiseren. Wat slaagt, gebeurt tussen twee buien door, en wat niet slaagt is nauwelijks de moeite van het vermelden waard. Gearriveerd Schiedamse renners stelden, voor de gele trui toe te kennen aan Prof- Ariëns. Ten slotte is hij degene, die iedere Schiedammer in staat stelt te rennen naar hartelust, door de verkoop van zijn ■wereldberoemde pasvorm schoenen! Kunt U nog rennenren dan mee naar Ariëns schoenen huis, de schoen voor iedereen! Broersvest 54 Schiedam. Laat Uw Uniek voor Schiedam en omstreken volgens het nieuwste KODAK-systeem Laat u zich door ons voorlichten Kwalitatief het beste voor de halve prijs! ,0INE-F©«l}!BrlL^ jjHUIZi BRABANT" TUINLAAN 98, TEL. 67464, Uit het pölitiedagboek die zich bekend maakte^fs" eend^li^ to Kampen. Zou doeken •JiVOiflNCl N-R-1CHT-IN raT IMig Dit laatste Is wel van toepassing i bracht het niet verder dan een paar s de oranjefeesten in Kethel, die 1 verregende nummertjes. Maar de kermis aan de' Schledam- seweg trok wel veel bezoekers; men vond daar ten minste nog onderdak! Ook donderdag zouden de feesten op een weiland achter de kennis op woensdagavond werden ingezet en to taal mislukten door hevige regen. Het was een naar begin van et traditie, die elk jaar door de Oranjevereni ging Wilhelmina ten ultvoet wordt gebracht. Van het uitgebreide pro gramma kwam die avond weinig te recht. Het tamboer- en pijperskorps van DOK zou er optreden. Het Hat Buurthuis van Nieuwland oefent op ons een mysterieuze aan trekkingskracht uit. We kunnen het niet laten zo af en toe eens te kijken, hoe de stand van zaken er is. En het is waar: men schiet hard op. Officieel is er nog niets geopend dat zal ten slotte pas kunnen gebeuren als de laatste centimeter kabel is aan gelegd en de schilders hun laatste 'kwast met verf in dit kleurige gebouw hebben uitgestreken. Wel kan men al van de uitleenbibliotheek met zijn honderden boeken gebruik maken. Maar de zalen, waar straks ijverig vergaderd of zomaar gewerkt zal ivorden, zijn. nog ongemeubileerd, kaal. Maar ondanks het ontbreken van interieur biedt het geheel iets van eert. frisse, moderne „vormge ving", om het zo maar eens te noe men. Opvallend zijn de wanden, die verschillende kleuren, hebben. Op vallend is het toneeltje, dat verbor gen wordt achter een kleurig gordijn. Makkelijk en fraai van vorm zijn de stoeien, die nu jiog wat doelloos in de hal staan doch straks hun juiste bestemmip.g zullen krijgen. Uiteraard zal. men .er nog veel meer van horen. Maar nu al' kan, zondér enig overdrijving worden gezegd, dat dit wijkgebouw, waar zo lang aan is gewerkt, een juweel voor Nieuwland betekent. En men zal straks kunnen uitroepen: niet voor niets hebben' we zo lang gewacht! Zaterdagavond om 18.30 uur speelt SVDPW 1 tegen 3e klasser van de KNVB, Leonidas 1 op het RFC-ter- rein aan de Essenburgstngel om de KNVB-beker. worden voortgezet. Gelukkig kon het programma doorgaan, zonder tussen komst van die natte spelbreker. In ieder geval was er 's middags van alles te doen. Om negen uur startte het tweede gedeelte dan met het op treden van het gezelschap van Cór Don. Het werd een leuke kindervoor stelling en de belangstelling voor de goocheltoeren van „Awiietto" bleek niet gering. Daarna volgde het ringsteken, een sport die telkens weer de nodige hi lariteit onder de toeschouwers op wekt. Dit ringsteken per fiets werd gewonnen door Theo Reeling, gevolgd door G. Ruigrok en F. Oisthoom. De deelnemers waren allen ouder dan zestien jaar. Ook het hardlopen met hindernis sen voor dames had een geanimeerd verloop. De zusters A. Wijsbroek en L. Wijsbroek werden eerste en tweede. Toen volgde nog het zaklopen voor dames en later ook voor de heren, het grappige tonsteken, waarvoor een geweldige stellage was opgebouwd. En voor de avond stond het op treden van de rijvereniging De Maasruitera op het programma, waarbij de muziekvereniging St. Rad bout medewerking had toegezegd. De ruiters werden met muziek in gehaald en vooral de stoelendans met paarden trok zeer veel belangstel ling. Ondanks de regen, die ook don derdagavond het ruiterfeest dreigde te mislukken, had het programma een vlot verloop. Het was op de ker mis die zaterdagavond zal worden ge sloten, nog een gezellige drukte. Verdere uitslagen van de wedstrij den zijn als volgt: Tonsteken dames: 1. mej. C. Poot, 2. mej. T. Olsthoorn, 3. J. Schellekens. Zaklopen dames: 1. mej. A. v. d. Ven, 2. mej. A. Bos. Tonsteken heren: 1. Th. Keijzer, 2. C. van Tiel, Hardlopen met hindemissen voor he ren: '1. P. Lansbergen, 3. P. Snijders. Hardlopen heren: 1. M. v. d. Ven, 2. L. Sebei. Zandruiter heren: 1. A. v. d. Pas, 2. M. v. d. Ven. Advertentie LM. Nu de overdracht van het terrein van de NVT Schleveem aan de Wll- helminahaven aan de Tankerclae- ning heeft plaats gehad zal moeten worden overgegaan tot het uitdiepen van een deel van de haven. Het baggerwerk zal worden uitge voerd in aansluiting op de voor de inrichting van de derde ligplaats voor de Tankearcleaning uit te voe ren werken. De uit de haven komende bagger specie zal dan worden benut voor de opspuiting van het Industrieterrein bewesten de Schie en Voor opspuiting van het Balkengat. B. en W. vragen voor de uitvoering van deze werken een krediet van 700.000. Be Machinefabriek Rietveld, sinds v(Jf laar gevestigd in de Willinge- atraat in Rotterdam-Zuid, zal in Schiedam een nieuw bedrijf oprich ten. Vermoedelijk zal de eerste paal voor dit gebouw aan de Overschiese- weg al eind van de maand in de grond gaan. Het gebouw krijgt een hoogte van negen, een breedte van dertien en een lengte van veertig meter. Het zal rus ten op vijftig (houten) palen en is ontworpen door het Rotterdamse In genieursbureau voor Bouwwezen en Industrie Van Wijk. De Vries-Wie- ringa. In het bedrijf zal vijftig man per soneel te werk worden gesteld. Circa negenhonderd vierkante meter "rond wordt gereserveerd voor buitenwerk en opslagruimte. In de vrijkomende bedrijfsruimte' te Rotterdam zal zich Vissers Autoban- denhandel vestigen. Ter afsluiting van het schooljaar hebben ieraren en leerlingen van de T.S. elkaar donderdag tijdens de traditionele wedstrijden op de sportvelden, van de vereniging Excelsior aan de Oude Dijk spor tief bestreden. Het weer was (even traditioneel) goed en dus kon het hele programma zonder ongelukken worden afgewerkt. Nu ja, een ongelukje was er wel, maar het was gelukkig niet ernstig. Bij het hoogspringen brak leerling A. Buitenhuis zijn pols toen hij op het gras viel; zijn naaste concurren ten waren toen zo sportief om hem als de beste springer te betitelen en wezen hem spontaan de ere-palm toe. Men was al vroeg in de morgen begonnen met de hengelwedstrijden in de Poldervaart. De langste en het grootste aantal vissen hengelde F. Nieuwenburg uit het water (97 cm). Daarna vonden zwemwedstrijden in het gemeentelijke zwembad plaats, waarbij aardige prestaties werden ge leverd. Toen volgden nog atletiek- en voetbalwedstrijden o.m. tussen do centen en leerlingen. De leraren ver loren met 27 en de uitslag wekte groot gejuich bij de jeugd op. De bankwerkers en de rest van de leerlingen bevochten elkaar in een stevige strijd, 'die eindigde in een overwinning voor' de eersten (4—1). De overige uitslagen zijn: Atletiek: Hardlopen: H. Polder vaart; 2. B. Scheepmaker; 3. E.Dam mers van Buren. Zaklopen: I. E. Lammers van Buren; 2. W. Kraz; 3. Sioot. Hoogspringen: 1. A. Buiten huis; 2. L, v. d. Hamer; 3. B. Scheep maker; 4. J. Bosman. Verspringen: 1. C. Friedel; 2. M. van Dijk. Esta fettelopen: 1. klas 2E Friedel, Scheepmaker, Poldervaart, Van Dijk; 2. klas 2T De Hoog, Schoonmade, v. d. Nagel, Romeyn; 3. klas 13 Van Santen, Keyzer, Gonlach, Valk. Zwemmen: Estafette senioren: klas 3J Gonlag, Heinzbroek, v. d. Mark, Putters, Van Heest. Junioren: klas 1W Giliamse, Heesbeer,- Van Soest, Kroon. Schoolslag senioren: 1. Lan- gedam: 2. Splinter; 3. Wansink, Schoolslag junioren: 1. Bijl; 2. Hees- Advertentie LM. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: You're never too Young (a.L). MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.; Het fort der wrake (14 jr); Tentoonstellingen CULT. CONTACT CENTRUM» 9-0 U- Werken van Nico Molenkamp RHBS, Overschlesestraat 2: 95 en 7—10 uur, werk van leerlingen. Apotheek! Fa. Backer, St. Lldulnastraat 58. Diversen: ARCADE, 8 uur: Jeugdoperette ..Per* leftne. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: You're never too young (a.L). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: Het fort der wrake (14 jr) Tentoonstellingen: CULT CONTACT CENTRUM. 9-6 UUT werken van Nico Molenkamp. RHBS; Overschlesestraat. 9—5 uur: tekenwerk van leerlingen. Apotheek: Fa. Backer, St. Lldulnastraat 58. Diversen: ARCADE, 2 uur: Kindenniddag Het Singelkwartier. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Goldrush. 2. 7 en 9.30 uur (ai.). CAPITOL: De gouden berg. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Wie is zonder zonden. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur De naakte oorlog. 5.30, 7.45 en 10 uur (14 jr). COLOSSEUM: De zoon van Sindbad. 2, 7 en 9.30 uur (14 Jr). HARMONIE: Prins der piraten. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIÈRE. Vrijdag: LullaDay of Broadway. Maandag en dinsdag: Calamity Jane. Woensdag en don derdag: By the light of the silvery moon. (a.L). 2.15, 7 'en 9.30 uur. LUTUSCA: Het geheim van de vijf graven. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr) IL'XOR: Goedemorgen Juffrouw 2' 7 en 9-3<> uur (ad.). METRO: The ladykillers. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). PRLNSES: Het mysterie der gesmoorde stemmen. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). REX: Hoe langer hbe gekkerI 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). THALIA. Dunja. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). t VENSTER: Tempi nostrl. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). VICTORIA; De naakte oorlog. 2. 7 en 9.15 uur (14 jr). ROIXKKDAJU VRIJDAG - GROTE SCHOUWBURG, Zuldplen Ce (vilach in top Radio-revur ®dsemble Rens van Dorth, 8 uui jCXOR-THEATER, Kruiskade. Ons aaa-show door Toon Hermans 3 uur. BIJ DE VOORBEREIDING van de plannen tot bouw van een café-restaurant aan de Maasboulevard is gebleken, dat ook het bedrijfsleven geïnteresseerd is bij het tot standkomen van een dergelijke inrichting. Ging men in het begin uit van de bouw van een eenvoudige theeschenkerij, nu ziet men ook het grote belang in van een waardige ontvangst van gasten in een restau rant van grote allure. Nu een aantal bedrijven verklaard heeft financieel bij te springen, blijkt het dus ndet nodig te zijn dat alleen de gemeente de bouw en de exploitatie van een café-restaurant aan de boulevard ter hand neemt. Wel dient de gemeente in deze zaak zeggenschap te blijven houden, zo luidt het voorstel van B. en W., waarin de raad sal worden gevraagd een krediet van 100.000 toe te staan voor het klaarmaken van de grond, waarop het desbetreffende gebouw zal komen 4e staan. Bij de opzet vafi dit restaurant wordt gedacht aan de stichting van een naamloze vennootschap, waarin zowel de gemeente als het bedrijfs leven zullen zijn vertegenwoordigd. Deze n.v. zal een geplaatst kapitaal hebben van circa 300.000, waarin de gemeente voor 18.750 deelneemt. De n.v. zal het verdere kapitaal aantrek ken door een lening van 450.000 aan te gaan, dit dan onder garantie van de gemeente. De watersportverenigingen aan de mond van de Wilhelmlnahaven zul len moeten verdwijnen ten gevolge van het gebruik van de mond door de N.V. Tankercleaning. B. en W. van Schiedam achten het echter jammer dat daardoor de watersport, die In MET ZEVEN STRALEN bestreed de Rotterdamse brandweer vannacht een felle brand In de sociëteit van de Rotterdamse Manege aan de Kra- lingseweg. De keuken en de sociëteit van de Jockeyclub brandden geheel uit, de bestuurskamer en de betim mering van een deel van de piste liepen schade op. Maar de manege bleef intact en de meer dan veertig kostbare paar den, die in de stallen stonden, be hoefden zelfs niet weggevoerd te worden. De gunstige wind en het harde werken van de brandweerlie den voorkwamen een ramp voor de manege. Om kwart voor een werd de felle brand ontdekt. De nachtwaker merk te onrust onder de paarden op, ging op onderzoek uit en zag een vuurzee achter de ramen van de sociëteit. Hij sloeg alarm en binnen korte tijd was de brandweer met een gereedschaps wagen, twee autospuiten en een lad derwagen aanwezig. Grote hoeveel heden bluswater werden in de vlam menzee gespoten. Hoog laaiden de vlammen op, maar zij kregen geen gelegenheid om verder onheil aan te richten. De nablussing duurde tot half zeven vanmorgen. De schade is aanzienlijk, maar het concouri- hippique zal dit jaar toch door kun nen gaan. Men is voornemens de sociëteit snel te herstellen. Schiedam veel aanhangers heeft, zou moeten verdwijnen. Zij stellen de raad daarom voor een nieuwe haven ia te richten, niet op dezelfde plaats, maar in de oude Spuihaven. In haar huidige vorm is deze haven echter ongeschikt om alle boten te herbergen; de haven zal dus moeten worden vergroot, hetgeen zal gebeu ren door een verlegging van de land tong, die de westelijke grens vormt van het Balkengat dat zelf zal wor den gedempt. De kosten van het inrichten van deze nieuwe jachthaven worden geraamd op 185.000; de over plaatsing van de ligplaatsen zal voor rekening van de watersport verenigingen komen. Wel zal de gemeente hierbij medewerking ver lenen. Met de aanleg van de jachthaven wordt gecombineerd de uitvoering van werken aan de Oude Spuihaven. Voor de oeververdediging zullen 225.000 nodig zijn, B. en W. stellen de raad voor beide bedragen toe te staan. Vanmorgen omstreeks negen uur rolde met enorme snelheid het rech tervoorwiel van een vrachtauto in de etalage van de horlogerie H. Th. v, d. Vlerk aan de Rottcrdamsedijk 268d. Het losgeraakte wiel veroorzaakte een enorme ravage. De ruit werd vol komen vernield. Ddor de grote kracht, waarmee de autoband in de zij-etalage terecht kwam werden de daar geplaatste klokken ver de winkel ingeslingerd. Daardoor kregen ook de vitrines veel schade. Het mag een wonder heten dat niemand-, by dit „bombardement" dooi de veie rondvliegende glasscher ven werd geraakt. De schade is aan zienlijk. De vrachtauto van de groente- en fruithandel F. Boot Zn, uit Rotter dam reed op de Rottcrdamsedijk, toen de bestuurder, de heer G. C. Boot, plotseling z{jn wagen naar voren voelde zakken. Hij stopte onmiddel lijk en kon nog net zien dat zijn rech tervoorwiel met snelle vaart de rich ting van de winkel van de firma v. d. Vlerk koos. Meteen daarop hoorde hy glasgerinkel. In.de winkel was op dit moment de zoon van de eigenaar bezig. Zij vader, de heer v. d. Vlerk, bevond zich in de kelder. „Het leek wel een bombardement," vertelde ons Henk v. d. Vlerk jr. „De klokken vloegen door de zaak en kwamen achter In de zaak terecht He zag een wagenwiel in de etalage liggen cn begreep toen, wat er was gebeurd." Het wiel vloog ook nog rakelings langs een wielrijdster, en rukte de dynamo van haar fiets. De auto werd vanmorgen door de politie met een takelwagen weggesleept. By het on derzoek bleek dat het wiel van de as- moer was gelopen. beer; 3. Van Soest. Rugslag senio ren: 1, Wansink; 2. Lander; 3. Lan- gedam. Rugslag juinoren; 1. Kok; 2. v. d. Linden; 3. Bijl. Vrije slag se nioren: 1. Lander; 2. Van Oeveren; 3. Wansink. Vrye slag junioren; 1. v. Soest; 2. Weinrauch; 3. Kroon. Hengelen: 1. F. Nieuwenbur: 2. Leenderts; 3. De Besten. De prüzen, bestaande uit teken- benodigheden, werd na afloop door directeur J. Pulieman met een toe- passelük speechje uitgereikt. Vele T.S.'ers zullen elkaar weer ont moeten tijdens de vakantiekampen, die van 6 tot en met 27 augustus in drie ploegen worden gehouden bij Chaleux in de Belgische Ardennen. Circa honderd jongens nemen aan de kampen deel; zij zullen per bus worden vervoerd. Volgend jaar hoopt men volgens de plannen van de di recteur naar Engeland te gaan in het kader van een uitwisseling tus sen de T.S. en een Engelsche school. De politie werd vannacht gealar meerd door de nachtveiligheidsdienst wegens het vreemde gedrag van drie mannen, die zich op verdachte wijze by een in de Mesdaaglaan geparkeer de auto ophielden. Bij aankomst van de politie wilde een van hen vluch ten. Nadat enkele schoten op hem waren gelost kon de politie de man overmeesteren. De drie personen ble ken Duitse monteurs te zyn, die in Schiedam zijn te werk gesteld. Het lag in de bedoeling om met de auto, die het eigendom is van de Schie damse aannemer H. V. tet de Jan Steenstraat een pleizierritje te ma ken, Toen de politie arriveerde, vluchtte de bestuurder, de 23-jarige H V. De jongemannen zyn op het poli tiebureau ingesloten. Een hele serie vernielingen aan auto's is aan het licht gekomen. Drie matrozen van de Koninklijke Marine hebben gister- en vannacht Schie dam onveilig gemaakt. Zij vernielden verschillende auto-onderdelen, bra ken antennes van auto's af en sloe gen parkeerüchten in. In samei wer king met de politie heeft de mare chaussee de drie mannen van de on- derzeebootjagr „HM Giethoorn", die by de werf Gusto ligt, gearresteerd. Het zijn de 25-jarige machinist W. P. M„ de 23-jarige matroos R. G. en de 23-jarige matroos C. J. M. S. Geparkeerde auto's aan de Nieuwe Mathenesserlaan, Nieuwe Haven en de Tuinlaan kregen schade. Ruitenwissers, achterruiten en meer dere auto-onderdelen werden zwaar beschadigd. In de technische schooi voor Schiedam cn omstreken vond vrijdagmiddag de uitreiking plaats van de getuigschriften der leerlingen. Ook werden de promoties bekendgemaakt. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. Nagel, hield daarbij een passende toespraak, waarin hij de leerlingen wees op de mogelijkheden, die nu voor hen openstaan wanneer zij de maat schappij intreden, in het bezit van een diploma dat de werkgever van faun bekwaamheid zal overtuigen. Tevens sprak de directeur van de school, de heer J. Pulleman over de dringende behoefte aan vakbekwaam personeel. Hij wenste de scheidende leerlingen veel succes in hun toe komstige loopbaan toe en feliciteerde allen, die geslaagd waren of promotie hebben gemaakt. In totaal werden van de 492 leer lingen 100 bevorderd; 54 konden niet overgaan; 198 leerlingen ontvingen het diploma, terwijl 41 daar niet voor slaagden. De volgende leerlingen ontvingen een diploma: Machinebankwerkers. Klasse 2 \V1: J W P Bedeker J, G. den Boer. A H Bok horst, A Bre.ur, A C Broekhuzen, M P Clarlja, F Cordemans, J. C F Esbach, D v d Oaag, P Gommel, B Groen, L v d Hamer, E C Harreman, C L Th v d Hoeven, B Hokke, J Hoogendoorn, W Hoogstad, J F Hoppe, J C Putter, B Noor- lander. Klasse 2 W2: A Buitenhuis, J P A Houtman, H C de Jong, A P de Kievith, G N Kramer Freher, J D Kunst, H J Kuyl, A 3 Lansbergen, H J LiJbers. C Moret. J Otten, A W van Lier, J M A Naterop, J dc Ridder, M Ringlever, P Salm, H J Smits. Klasse 2 W3: A Bos, W V Janseu, J N Lander, M H Th Marx, F J van Oeveren, J Pals, P C van Pelt, E B Pleko, Gvd Plas, J P Plooy, C W Poot, R S de Raat, C Rijsdljk, B B Scholte, ~D Schouten, L W M Steltenpohl, A M L Stoutenburg, Ph W Trlel, J C v d Velde. BAL Vor- maker: wer. K. A. van Dis, W. A. de Hoog, W. H. v. d. Knaap, H. J. v. d. Nagel, W. Schoonmade, F. v. d. Heuvel. Schilders, klasse 2SCH: J- Arena, F. W. Baksteen, A. B. Klcpke. P. A; v. d. Kruit. B. Landheer, G. H. Verboom, Th. Vis. Instrumentmakers (Kopkïasse), klasse 31: A. A. Berger, D. J. Bergmans, J. C. Crama. M. H. van Dijk. N. Eibers, P. Gonlag, P. de Graar. P. van Gijn, H. F. Hey, C. A. W. Heijnsbroek. Th. H. Hoen derkamp, C. J. V. Janse; G. Korpers- hoek, B. N. van Leeuwen, J. M, G. Louis, P. J. v. d. Mark, P. de Mos, P. J. H. Mulder, A. v. d. Poort. P. J. Putters, J. Scholte, B. J. Spa, O. W. D. Valk, M. v. d. Velden, J. Verhaar, W. J. Wan sink. Automonteurs (Kopkïasse), klasse 3AR: A. A. van Aken, J, M. Boomsluiter, H. C- van Doom, S. van Duffelen. E. van, Dullemen, J. C. Krabbendam. D. Lang- kruis, L. v. d. Mark, G. Moerman, NV A. Pieterse, M. Poot, D. J. M. van Rutten, D. Vermeulen, J. C. M. Vollebregt, W, Westdijk, A. A. van Wijngaarden. Erediploma's: KI. 2W1: J. C. F. Es bach, erediploma: KI. 2 W3: B. Ver- steege, erediploma met prijs; KI. 2 W4: C. van Brandwijk, erediploma, allen machinebankwerker: KI. 2 1: B. Lan- gendoen, erediploma met prijs; C„ P. Zuidgeest, erediploma met prijs, belde fljnbankwerker; Kl. 2 £2: J. Voogdt, erediploma met prijs, elektricien. Leerlingen van de kopklassen, die een aantekening zullen ontvangen, dat zij met lof dit onderwijs hebben gevolgd: Kl. 3 I: D, J. Bergmans. lustrument- stenbos, B Versteege, H J Wlegmann, J G WIJnties. Klasse 2 W4: P HM Alberts, A Bos, C van Brandwijk, J van Donkclaar, A Gordijn, S Heuseveldt, W C v d Hooft, H M Kerklaan, K v d Hoek, J J Mleloo, C M van Raay, P J van Room, R Schll- peroord, D Schuitcmaker. M Snijders. K Splinter, R M van Strlen, H G Ver waal, J J P Voets, EAR Volkman. W J M Walbeek, D v d Well, M van Walsum, G M Westhuls. Elektriciens. Klasse 2 El: B Blnnen- kamp, H J Bokhorst, A Diethelm, H Eik mans, C H Friedel, B W G M Frijters, J K H van Hartlngsvelcl, H R Hecscmans, J L Heynemans, P J Klaasse, H M J de Koster. J H Kreuger, C M Krowlnkel, P E van Leeuwen, A J L v d Linde. H H Poldervaart, E Scheepmaker, G H Stam. Klasse 2 E2: C A Arendse, S van Dorp, K Marschall, H Messer, H J D v d Meu- len, M Moerman, M J Palsrok, E H Prins, P N Ptjnacker, B van Schie, H Schou wenburg, W Stlenstra, P C van Teylin- gen, Th. L. Torsy, D Verhey, S D D van Vliet, J Voogd, W "Wuisman, J F Zwang Fijnbankwerkers, klasse 21: P. F.Baan- vlnger, M. Beek, F. A. Bottenberg, J. H. van Cranenburgh, F. Duyn, M. Jumelet A. A. van Katwijk, W. Kratz. B. Lan- gendoen, J. Lens, M. F. Markx, A. Mul der, B. C. P. v. d. Nat, H. E. M. Ouwen- dijk. P. de Ridder, P.osman, J. c. van Spingelen, C. J. v. d. Veiden, J. G, van Vliet. B. de Winter, C. P, Zuidgeest, Timmerlieden, klasse 2T: p. c Bron- de Vroeg de dominee> een van parochianen op Sjellen van 6011 srnst!e ongeluk bij Antwerpen waarbij het kmd van deze man was gedood en de vrouw zwaar gewond. Kl. 3 AR: G. Moerman, auto monteur; M. Poot. automonteur. Advertentie IM Taxi-chauffeur A. J. Bok uit de Tweebosstraat te Rotterdam heeft zich vannacht met hand en tand moeten verzetten om zich drie Zweedse zee lieden van het Hjf te houden. De Zweden, die zich van Kaiendreeht naar Schiedam lieten rijden, vielen de chauffeur op de Schiedamsewee plotseling; om zijn nek. De 20-jarige matroos H. B„ die onder invloed van sterke drank ver keerde, trok de heer Bok met beide handen naar achteren. De aangeval lenen wist zich echter los te rukken, zyn wagen tot stilstand te brengen Advertentie 3ERNE HUISKAMER A71i KAMC-MAHONIE-NOTÊH Onutr - 4 XmIh Ma! tot H 76- 12 nmi. «nlé.- KAtmrtN lEDDEN SLAAPKAMERS SLAAPBANKENIAMCSTELLEN - COTM. KAMERS 2) WITTE m WITHSTE. 17 R'DAM TEL 22399 Vramg gellL M«ab*lealologa« so, 3 en het portier te openen. Hij Het zich onderuit zakken en met een stuk hout, dat op straat lag, weerde hij de aanvaller af. De beide andere Zweden namen de vlucht, terwijl de heer Bok met be hulp van twee andere automobilisten B, naar de politiepost Buitenhaven weg te Schiedam bracht. De Schie damse politie bracht hem naar het posthuis op het Marconiplein. waar naderhand ook de beide andere Zwe den werden binnengebracht. De zeelieden zyn opvarenden van het ms C. A, Falkland, dat by Wü- ton-FeiJenoord ligt. Roof Is het ver moedelijke motief van hun overval. Een 59-jarige bewoonster van een perceel aan de Vetterstraat te Amsterdam is tydens het ramen lap pen van de eerste verdieping geval len. De vrouw is ter plaatse over leden. De 28-jarige losse werkman C. IV. uit Schiedam, die deze geschiedenis verzon, stond vanmorgen voor de Rotterdamse politierechter De offi cier eiste tegen hem wegens oplich ting een gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. W; heeft een levendige fantasie die nem al vyfmaal voor de rechter bracht. Op 25 mei had hy weer met een gefantaseerde geschiedenis een uitweg gezocht voor zijn financiële moeilykheden. HU belde vanuit Schiedam de de ken op en gaf zich uit voor de domi nee te Kampen. De deken stuurde iemand met de droevige boodschap naar de vader en man van slacht offers: W. zelf. De losse werkman, die dit voor zien had, probeerde nu zyn slag te slaan. Hij wendde zich tot de deken en vroeg 75 te leen om naar Ant werpen te reizen. Maar dit deel van het plan mislukte. De deken gaf geen geld en verwees zyn parochiaan naar de dienst van Sociale Zaken. Daar zag W. een nieuwe kans. Hy vroeg het geld aan de ambtenaar. Toen deze een bewys wilde hebben, overhandigde W. een bevestiging van het telefoongesprek van de dominee met de deken, dat de laatste te goe- dertrouw had afgegeven. Het feit dat de man voor de zesde maai wegens oplichting terecht stond was voor de officier aanleiding de hoogste straf te vragen. Om sen reclasseringsrapport te laten uit brengen, hield de politierechter de zaak tot september aan ongekende koopjes, ook in onze grote magazijnen porseleinen kop en schotels, want wij beginnen met de verkoop van twee grote par tijen importporselein met kleine schoonheidsfoutjes, die niet van invloed zijn op de kwaliteit. Nu koopt U in onze huis- houdafdeiing (beneden) kop en schotels van een hoog waardige kwaliteit porselein van 95 cent Yoor bijna de halve prijs. maai eC" froterv bloem. 8000 Kop e" speciale tUmeskopi", gebloemd, me1 afgewerkt» Zaterdagmorgen om 9 uur begint deze grote porselein verkoop, eike kop en schote. stuk voor stuk een ongekend koopje, omdat U ze nu kunt kopen niet voor 95 cent. maar voor de ongekende Opruimingsprijs van nog géén twee kwartjes. SiN* WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tsl. 29180 Op .de BK-laan in Schiedam vond donderdagnacht een aanryding plaats tussen een personenauto en een fiets bestuurd door de zestienjarige K. v H. uit de Vondellaan. De jeugdige wielryder wilde de BK- laan ter hoogte van de Penninglaan oversteken. Hy deed dat op onvoor zichtige wijze, en werd aangereden door de personenauto. De wielrijder kreeg een hersenschudding en schaaf wonden aan het gezicht en moest per GGD naar het gemeentezieken huis worden vervoerd.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1