In 'SIbegonnen met 61 leden; nu 412 Expositiefilms en Russische dansgroep Wein ig geslaagdefi lm over een hondenliefde Natuurvrienden houden weekeinde bij Kethel GEB In circus Mullens herleven vele klassieke nummers 3 Vakantie 0 gemeenschap' Een primeur voor Schiedam Meer bussen op Pendreeht-lijn Man van boot gevallen WIE WEET WAT FRIS DRINKEN BETEKENT? een koolzuurhoudende, alcoholvrije drank drinkenl I üs&ff/ nhrffrh schenktVfrisse moed! HET VRIJE VOLK ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 „ttAINJNEER MEN DE GROEI van ons Instituut vanaf de oprichting der afdeling \olgt. mag men toch met een zekere voldoening terugkijken op hetgeen in de afgelopen jaren tol stand is gekomen. In maart 1951 telde het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling te Schiedam slechts 61 leden; per 31 december 1952 waren het er al 157. In '53. '5-1 en '55 telden we respectievelijk 217. 272 en 358 leden en nu, per 31 juli 1956, zijn we de vier honderd ruim gepasseerd. Hoge honoraria Program mapun ten Zoeklicht op Rusland Musea-bezoeken Passage t.m. donderdag; Dat „The lady and the tramp {De lady en de vagebond) Walt Disney's beste tekenfilm is, zouden wij waarlijk niet durven beweren. Wel zijn er enige aardige figuren en enige aardige scènes in te bewonderen. Zo treedt er een duo Siamese katten in op dat de moeite waard is. En ook onder de vele honden, die de film bevolken, zijn aardige types: de bulldog met zijn gezicht van zware jongen, het caneilleuze cabaret-zangeresje, het oude heertje van de Schotse whiskeyflessen. chiedammers elkaar onder Onderscheiding voor M. v. Harmeien Snoezig geflirt Auto contra motor Burgerlijke Stand Predikbeurten Artsen op zondag Ezel met humor Let op? Hier komt het antwoord: fris drinken is En daarmee is er een nieuwe nederlaneise uitdrukking voor een moderne gewoonre geboren. Wat zeggen wij dus, als wij zo'n heerlijk glas „belletjes" aan de mond zetten? Wij zeggent ik drink fris, U drinkt fris.,, wij drinken allemaal graag en heel veel en altijd fris. Het hele jaar door! Inschrijvingen bij arbeidsbureau Wat een verrukking! Zie die dansende koolzuurbelletjes omhoog spatten in Uw glas. Proef met genietende tong die verfrissende smaak. „Hèheerlijk", zegt U dan, „van zoveel frisheid knap je op Koolzuurhoudend Alcoholvrij W interprogram IvAO aantrekkelijk geheel MET EEN ZEKERE trots in zijn ogen vertelde ons dat de beer P, Spruit, voorzitter van het IvAO, wie wij om enkele inlich tingen omtrent het aanstaande winterprogramma verzochten. De heer Spruit, een even welsprekend als actief bestuurslid, ontvouwde ons met enige schroom dit programma. Schroom, omdat er lang hard gewerkt is aan de voorbereiding var. al het werk. dat straks, omgezet in hetgeen binnenkort in het Volksgebouw of waar dan ook gedaan zal worden, enthousiasme, of misschien zelfs teleurstelling zal wekken. Dat laatste is niet te hopen en het is bovendien geenszins te verwachten. Men heeft ge streefd naar een gevarieerd geheel, dat ook nog anders zal zijn dan anders Schroom ook, omdat de prijzen van de inleiders op de avonden steeds hoger worden. Omdat men als het ware krom moet gaan liggen om een boeiend en algemeen geschat spreker toch naar zich toe te trekken. Dat Is niet altijd een gemakkelijke toer.. Het is begrijpelijk, zo zegt de heer Spruit, dat men hogere honoraria vraagt wegens de eisen des tijcis. Het publiek is kritisch. De regelmatige bezoeker van avonden heeft geleerd onderscheid te maken tussen lezin gen, die hout snijden en oppervlak kige praatjes. Bovendien is het materiaal zoals kleurenfilms, dia's en wat verder illustratief bij een voordracht kan worden genoemd, ook duurder ge worden. Het publiek verlangt dus meer, maar de „geachte sprekers" doen dat ook, Bn om beiden tevre den te stelien is een lang niet lichte opgave. Men heeft daarom ook „dure" krachten moeten afschrij ven. Toch heeft het programma daar niet onder te lijden gehad. Dank zij veel medewerking en „economisch beheer" is men tot een alleszins ver antwoorde samenstelling gekomen; enige risico zit daar dan we! bij. Gelukkig maar. zouden we willen neggen. Dat betekent namelijk dat men niet de veel betreden paden be wandelt, maar iets nieuws aandurft, iets. dat inderdaad niet zonder risico zal zijn, maar dat de belangstelling levendig zal houden. Ondanks de hogere kosten zal het lidmaatschap niet worden verhoogd. Dat zal wei het geval zün met de entreeprijzen. In verhouding met de financiële zorgen van het IvAO be tekent die (geringe) verhoging slechts een nietig offer Op 25 september zal dr. J. M. Lo- dewijks een lezing met film houden over Australië: op II oktober komt Jef Last („hij is niet duurder gewor den". zo vertrouwde de heer Spruit ons toei met een voordracht over China. De heer Last, die lange tijd in China verbleef, zal zeker tal van interessante wetenswaardigheden over dit land vertellen. Zeer bijzonder is het optreden van een Russisch-Oekraïns gezelschap .AVesjokie Rebjata", dat met twintig medewerkers op 20 november een bont programma van volksdans, zang rn muziek (balalaika-soli!) brengt. Het hoeft geen betoog dat dit het instituut grote financiële offers vraagt. Toch heeft men niet willen afzien van een dergelijke spectacu laire avond. Op 18 december volgt een voor dracht met muzikale omlijsting over de Peer Gynt Suite van Grieg door de heer Cor Breed. Men mag, zo zei de heer Spruit, gezien de grote waar dering die Cor Breed overal ont vangt, zeer zeker op een geslaagde avond rekenen De heer W Verschoor houdt op 22 januari een lezing over psychologie. In februari vindt een causerie met film over Noorwegen plaats; in maart zal men „het werk onder de grond" bezien tijdens een lezing over de Staatsmijnen, met film. De heer P. N. Windmeijer zal op 9 mei een kleu renfilm vertonen. Met de camera onder water in de sprookjesachtige koraal-tumen bij de Duizend Eilan den. Veelbelovend.... In samenwerking met De Vrije Wereld wordt er van april tot mei een cursus in buitenlands toerisme georganiseerd. In oktober en decem ber zal gedurende tien avonden het zoeklicht op Rusland zijn gericht. Belangstellenden zullen onder leiding een historische tocht door Rusland maken om vertrouwd te raken met de sociale en economische verhoudin gen in dit alleszins merkwaardige land. Van Djenghis-Khan tot Chroestsjow .s de titel van deze cursus. Het materiaal voor leze cur-\ sus zat door het Centrale Bestuur beschikbaar ivorden gesteld. Verder organiseert het Instituut weer een cursus Engelse taal en een cursus Handenarbeid. Vermoedelijk zal In oktober een paddestoelen-tentoonstelling worden ingericht. Het zal een bescheiden expositie worden, opgezet door een onderafdeling van de Natuurvrien den. Als speciale attractie hoopt men het bestuurslid de heer v. d, Gaag bereid te vinden eeri lezing te hou den over het Schiedamse Sterrebos. Zoals het was. Die lezing (met dia'si. waarin ook oud-Schiedam behandeld wordt, be looft een boeiend facet van het win terprogramma te worden. In september zullen voorts excur sies worden georganiseerd naar het Museum Boymans te Rotterdam. Men zal dan de Rembrandt-tentoonstel- ling (schilderijen) kunnen bewonde ren. Ook enkele andere Rotterdamse musea zullen worden bezocht. In grote lijnen is dit hetgeen in de winter zal worden geboden. Het officiële programma van het IvAO zal binnenkort verschijnen. "Wij hopen, dat het in brede kringen de aandacht zal ontvangen die het zeer zeker verdient! De voorzitter van het IvAO is slecht te spreken over de samen werking met de Schiedamse Ge meenschap. Beter gezegd, over het uitblijven van die samenwerking De culturele sectie van de Schie damse Gemeenschap is meer dan tioee jaar niet meer bij elkaar ge komen. De heer Spruit richtte zich in april van dit jaar schrif telijk tot de SG met het verzoek' een vergadering te beleggen. Hij kreeg geen antwoord. ..Er is te weinig contact met de SG over de evenementen in de stad," zo betoogt hij. ,jZou het. niet van werkelijk gemeenschapsgevoel hebben blijk gegeven wanneer men het Instituut omtrent de plannen van „Schip en Werf" in kennis had gesteld?", zo vraagt de heer Spruit zich af. Ook bemiddeling bij subsidie verlening aan de culturele orga nisaties zou zijns inziens geen overdaad zijn. Maar de voornaam ste grief acht de heer Spruit toch wel het gebrek aan mededeelzaam heid. Van een „Schiedamse Gemeen schap" in de letterlijke betekenis van het woord is soms geen sprake, meent hij. Advertentie I.M. Ien Vavm. O lid» mi koffers all« maten alle prijzen De markt is voorbij. Papierresten en afval liggen in trieste icanorde op straat. De Reinigingsdienst komt met veel misbaar de. overblijfselen van een drukke marktdag opruimen. Hol klinkt ijzer tegen ijzer. Even later ligt hei Broersveld weer verlaten. Hadden wij zoeven met nog die on volprezen standwerker gehoord, die metforse stem zijn heerlijkheden prees? Daar stond hij, omringd door de altijd nieuwsgierige kopers of niet- kopers. Met wanhoop in zijn stem, schenkthij zijn boeltje weg. Groot is zijn acteurstalent. Maar soms ook vergist hij zich in zijn laaiend koop- mans-enthousiasme. Zo ook met die laatste verrekijker. De laatste, riep hij. Dat roept hij al sinds weken, en steeds weer wordt z'n voorraad op geheimzinnige trize aan gevuld. Goed. als hij een week wegblijft en een volgende vrijdag opnieuw ver schijnt, vindt hij ook nieuw publiek. Me ar toen deze Rotterdammer giste- len weer „de laatste" riep en daar voor m zijn koffer dook. schoten vele omstanders in de lach. Want de goe de man had vergeten zijn. kof/er weer dicht te doen. En duidelijk zichtbaar lagen daar nog tientallen „laatste" verrekijkers. Toch, men vergeeft het hem on middellijk. Zelfs die zogenaamde al lerlaatste ging toeg, al bleek men ziende blind te zijn. Want wij houden allen van toneel.en lage prijzen. 't Is maar hoe men het combineert. Maar helaas is het verhaal lang gerekt en sentimenteel en heeft Disney nauwelijks zijn best gedaan om er iets van te maken. En zo overweegt in deze cinema- scopefilm niet de goede karakterise ring, die men van Disney gewend is en die zo langzamerhand zelfs al weer „cliché" is geworden, maar de pure kitsch van sneeuwnachten honneponnige interieurtjes en bak vissen-liefde tussen honden. Het verhaal gaat over een net hondje, in een net huis liefderijk ver zorgd, dat een bittere ervaring op doet. Het wordt achtergesteld bij de baby-op-komst. Dit hondje nu heeft een kennis opgedaan, een vrolijke, dappere straathond, en als Tante Saartje onrechtvaardig. Lady de muilkorf Bij K.B. is toegekend de zilvereren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan de heer M. van Harmeien, constructeur-teke naar bij de NV Machinefabriek A. Fontyne, te Schiedam. Het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling" zal in september een primeur voor Schiedam op touw zetten. Het recreatie-oord bij Kethel zal namelijk op 15 en 16 september 't gebied zijn waar de Gewestelijke Natuurvriendendag wordt gehouden. Natuurvrienden uit Zuid-Hol- Iand krijgen er, in samenwerking met het IvAO een week-einde, dat met behulp van goed weer ongetwijfeld een succes gaat worden. Men verwacht een groot aantal leden. In de voorafgaande jaren wer den dergelijke week-einden meestal m Schiedam zelf gehouden. Men bood de leden allerlei aantrekkelijke dagtochten aan; de oude stad werd grondig bezichtigd en ook de stads uitbreiding werd niet vergeten. Thans wijkt men dus af van het ge bruikelijke programma. Trouwens, het Instituut, dat in de wintermaanden steeds zijn grootste activiteit tentoon spreidt, is nog druk bezig met het zomerprogram- ma. Op 9 september zal een drui- ventoeht worden georganiseerd naar 't Westland: op 8 oktober volgt een excursie met leden naar het Water loopkundig Laboratorium. De tocht naar het natuurreservaat De Beer in mei trok zeer veel be langstelling. Een groep van vijtig personen heeft er genoten van de „gesloten terreinen" op Rozenburg, waar men (toen al) over de vogel eieren kon struikelen. Midden mei vrienden een hielden de natuur- week-einde bij de Reeuwijkse plassen. Op 23 juni volg de een strandwandeling van Wasse naar naar Scheveningen, een af stand, die door iedereen met het grootste gemak werd afgelegd. In juli maakte men een fietstocht- naar Oostvoorne, waar vooral de afdam ming de belangstelling van velen had. Het zomerprogramma wordt dus afgesloten met het recreatieve-week- einde bij Kethel. De RET-busdienst van en naar Pendrecht (bus 54) is aanzienlijk verbeterd door de invoering van een kwartierdienst tussen ongeveer echt uur 's morgens en vier uur 's mid dags. Een deel van het ochtendspits uur en het gehele middagspitsuur valt hier dus nog buiten. Bij de RET verwacht men echter, dat in het na jaar de gehele Pendrccht-lijn kan worden verbeterd. opzet, gaat de vagebond haar hel pen. Zij beleven, allerlei samen, worden duidelijk verliefd en raken elkaar weer kwijt. Lady komt in het asiel. Daar zingen de honden, van heim wee. een van de aardigste scènes van de film. Eind goed, al goed. Lady komt thuis, Tramp komt haar bedoeken. Zij zien een rat de kamer van de baby binnengaan en overmeesteren na een zwaar gevecht dit gevaarlijke dier. En dan trouwen zij, en leven lang en gelukkig en krijgen vele kin deren. De film is in het Nederlands na gesynchroniseerd, waardoor onge twijfeld enige goede effecten zijn vervangen door minder goede. Het liedje „He is a tramp" bij voorbeeld zal in het Amerikaans wel beter hebben geklonken dan in de zwakke Nederlandse versie. Het is een film voor kinderen, maar of men a! dat snoezige geflirt nu zo bijzonder goed voor kinderen moet aehten, weten wij niet. "Veel „artis tieke opvoeding gaat van deze Disney in elk geval niet uit. In. het voorprogramma draait een cinemascope-documentaire over Zwit serland. In Monopole kan men tot en met maandag volop genieten van de wilde avonturen, van de „Zoon van Sindbad, de zeeman'. Aanvankelijk in ongenade bij de kalief, daarna weer in eer hersteld, komt hij tot grote daden. De harem speelt een be langrijke rol in dit filmverhaal. De meisjes zijn mooi, de gevechten adem benemend. Gisteren reed de Schiedamse chauffeur J. A. B. op de Maasboule vard onvoorzichtig achteruit met een vrachtauto. Daardoor botste de wa gen tegen een motorfiets op, bestuurd door de Schiedamse onderwijzer D. M. v. d. G. Deze werd met een snij- wond aan het linkerbeen naar het ;emeente-ziekenhuis gebracht, maar na verbonden te zijn kon hij naar huis terugkeren. ROTTËRDAMSEDIJK 264 Geboren: Koert, zn. van A. Pfeifer en G. Laribij; Liduint J. M., dr. van A. de Jong en L. E. de Vette; Frie- drich W.. zn. van K. R. E. Seifert en M. H. v. d. Sloot: Wilhelmina F., dr. van F. B. M. van Rutteu en C. J J. Hoppe; Bob L„ zn. van J. C. T. Meulendijk en G. J. C. Mamkus; Jacobus, zn. van P. Morra en J. W. H. Rodenberg. Overleden: M, A. Wagemakers, 87 jr. Geboren: Sylvia G M. d v G A van Gennip en M G A Verbeek: Alexius J. z v A J M Melief en A Tinbergen: Arnoldus G J, z v J C Post en H W Bockkom. Overleden: R v d Zee, 8 weken: G Maliepaard, 85 jr. wed v G J Swjjgers; A J M Vink, 3 maan den. Gehuwd: Gvd Most, 24 en T A Koens. 21; J P van Drunen 31 en P H E Buijtenhek 30; K van Gelder 22 en W Kouwenhoven 21; P A van Diets 25 en M R S van Dam 21; C F Wansleeben 25 en A J Ringelberg 20. Ondertrouwd: P A Baartmans 26 en J Anema 26; G M Clarijs 29 en P E M van Koetseveid 27; F van Dijk 24 en J H Esbach 21; L van Katwijk 24 en H Hesseiberth 18; C de Kroes 79 en J Notenboom 47; W vau Krogten 45 en S M Berkhout 38; J P de Jong 22 en C D van Dalsen 17; J Mast 23 en A van Mourifc 23; G' Olivier 25 en C A Verkade 20; N L van Overdam 23 en C M L Mineur 21E M Schef- fel 23 en J van Vliet 20; T C Schil der 25 en J P L van Dijk 23; B Stra- ver 25 en G W Zuidgeest 25; M Vijf winkel 20 en J Meulstee 19; H G Muus 24 en C G v d Steen 23; Zuidgeest 30 en J Offermans 21. Op het terrein aan de Kruiskade, waar 's morgens nog een voet water stond, heeft het circus Jos Muilens in een wijde kring van wagens zijn grote groene tent opgeslagen. De duizenden bezoekers van de openingsvoorstelling hebben geen natte voeten gekregen. In de piste lag zo'n dikke iaag houtkrullen, dat zeifs de hoeven van de twaalf vurige vossen, gepresenteerd door Willy Muliens, niet meer modderkluitjes dan gewoonlijk konden opwerpen. Het chapitau is ditmaal voor een terecht. Er is een bijzonder komisch Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. J. G. Jansen (H. Doop), 5 uur ds. J. N. de Ruiter, Leiden. Nieuwe Kerk 10 uur vic. Timmers, Rotterdam, 5 uur ds. mr. G. A. Ha- na, Amsterdam. Wester Kerk 9 en 10.30 uur ds. S. Euvernian, Schoonebeek, 5 uur prof. dr. W. C. v. Unnik, Bilthoven. Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. C. Brokken, Rhoon, 7 uur ds. mr. G. A. Alina, Amsterdam. Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds. H. R. Postma, Rotterdam. Oud Katholieke Kerk 9 uur Hoog mis. Baptistengemeenschap, Broersvest 53, 10 uur ds. J. Segaar, Leger des Heils 10 uur Heiligings samenkomst; 12-15 uur Zondags school; 6.30 uur Openluchtprediking Gerrit Verboonstr.; 7.30 uur Verlos singssamenkomst. orkaan gespaard gebleven, maar aan stormvlagen van applaus heeft het niet ontbroken. Geen roofdieren en geen olifanten, wel voortreffelijke paardennummers, zeer goede acroba tiek en clowns, die tot de groten in het vak behoren: Alex, Loyal en partner uit Partis. Zo'n nummertje ais de bokswedstrijd met de bellende handschoenen is al heel oud, maar het heeft terecht nog steeds groot succes. Volgens 'n bericht van met geheel duidelijke oorsprong zouden de zestien Russen, die in dit programma optre den, niet aan het staatscircus van Moskou zijn verbonden. Doet het er eigenlijk iets toe? Het zijn in elk ge val artiesten op internationaal niveau, die Ossenoffs. Waldosnevs en Tarza- nova's. Een der springplankacrobaten maakt een vierdubbele salto mortale en komt dan keurig in de vangstoei De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische diensten waar: dr. F. Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67355; dr. L. B. E- va Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067; dr. A. L. J. Kunze, Nw. Ha ven 115, tel. 67760. De dienstdoende apotheek is: Rembrandt Apotheek, Rembrandtlaan 5. tel. 68855. In de jachthaven te Gorkum is gistermiddag de -2-jarige jongeman Scheliekens uit 's-Hertogenbosch ver dronken, nadat hij van zijn motor boot was gevallen. Ondanks het feit, Bjj Sofia is het eerste Bulgaarse dat een man hem oge" iblikkelijk na- instituut voor atoomenergie in aan- I sprong, kon hij niet worden gered, bouw, dat voorzien zal zijn van een Nadat de politie enige tijd had ge- krachtige reactor, zo heeft radio- dregd, werd het stoffelijk overschot Sofia bekend gemaakt. I gevonden. reknummer en de vliegende mensen aan de trapeze, gelukkig boven een enorm vangnet, geven ook uitstekende toeren weg. De leidster van de Russen. Fran- cheska, een kennelijk zeer bereisde dame (zij spreekt vloeiend Frans en Duits), treedt met acrobatische... duiven op. Het vlot geregisseerde programma bevat verscheidene klassieke staaltjes van paardendressuur. Twaalf rossen verheffen zich op de achterbenen, trappelen met de voorbenen in de iueht en deinzen langzaam terug op een wenk van de meester. De hoge schoolrijder J. Spruyt vertoont zich op een Friese hengst, een monument van beheerste kracht en robuuste schoonheid. Bekoorlijk zijn Jose Slrassburger en het „bloemenpaard" Mustafa. Henri Mullens jongleert staande op een ongezadeld paard met rmgen, kegels en fakkels. U ziet ook weer eens een onberijd bare ezel; een bijzonder speels dier met een krachtig en bijterig gevoel voor humor. Hij heet Napoleon, be halve in sommige Belgische steden met een nogal Fransgezinde bevol king. De pret om de ezel werd sterk bevorderd door „spontane" medewer king uit het publiek. En verder: kunstfictsers, een ze braparodie, het slangenmeisje Ger main met haar partner Gabriel en een klein, maar onvermoeibaar or kest. Respect verdient ook de oudste medewerker aan dit programma: de 74-jange stalmeester en dresseur Ro- berti, die zo nodig nog over een paard heen springt. JS5K8355S8S ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 9-15 uur: Tiie lady and the tramp (a.1 MONOPOLE-THEATER. 3. 5. 7 en 9 uur: De zoon van Sindbad (14 Jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM: 1—5 en 7—10 uur. „Schip en Werf". JULIANA PARK, 7.30—12 uur; Floralta. Groenelaan 127, Op 28 juni stonden ingeschreven 85 mannen en 19 vrouwen, van wie er resp. 67 en 6 geheel werkloos waren. Het aanta! inschrijvingen gedurende de maand juli bedroeg 112 mannen en 44 vrouwen: 'geplaal.fc werden 81 mannen en 29 vrouwen; afgevoerd werd 38 mannen en 14 vrouwen, zo dat op 30 juli 1956 nog ingeschreven stonden 78 mannen en 20 vrouwen, van wie er resp. 68 en 8 geheel werk loos waren. Gedurende de verslagmaand wer den ontvangen 98 nieuwe aanvragen van werkgevers voor mannen en 30 voor vrouwen, terwijl op 30 juli nog 2172 aanvragen voor mannen en 138 voor vrouwen als onvoldaan stonden geboekt. Voor emigratie werden in juli 4 nieuwe gevallen genoteerd, terwijl 4 gevallen werden afgewerkt. Op 30 juli waren nog 8 gevallen in behan deling. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 30 - Tel. 60798 .PUBLICATIE VAN BI ITKB TJ N„0 OUICTIIVI RECLAME B. B. M. apotheek: Fa. Gouka Co., telef. 68035. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4 15. 7 en 9.15 uur: The lady and the tramp (a.l.n MONOPOLE-THEATER. 3, 5, 7 en 9 uur: De zoon van Sindbad (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 1—5 uur: ..Schip en Werf". JULIAN AP ARK, 7 30—12 uur: Floralla. Apotheek: Rembrandt Apotheek, Rembrandtiaau 5, telef. 63355. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Goldrush. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur ul.j. CAPITOL: Heb je 'm door0 Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur <a.U. CENTRAAL: John and Julle. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4 30, 7 en 9.15 uur (a.i.j. CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlie's tante. Zaterdag en zondag 5.30, 7.45 en 10 uur (18 jr). COLOSSEUM: Stad op stelten. Zater dag en zondag 2, 4 30. 7 en 9.30 uur (a.l.). HARMONIE: Leven In de brouwertj. Zaterdag 2, 7 en 9 15 uur. Zondag 2. 4.30 7 en 9 15 uur (a.l.). LUMIÈRE: Serenade. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9 20 uur (14 Jr». LUTUSCA Artists and models. Zat. en zondag 2, 4 30. 7 en 9 30 uur (a.l. LUXOR: Fernandel als modekoning. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (13 jr). METRO: Moeder wat een klap. Zater dag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (ai.). PRINSES: Liefde kent geen muren. Zaterdag en zondag 4.30, 7 en 9 30 xiur (al.;. REX: De furie van de Mississippi. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: De terugkeer van Lemmy Caution. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 jr). 't VENSTER: Summer madness. Zat. 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.15. 7 en 9.15 uur (18 jr). VICTORIA: Charlie's tante. Zaterdag 2, 7 en. 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jrl. ROTTERDAM ZATERDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuidplein De Schouwspelers met „Boeije", 3 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Amsterdamse Comedie met De spooktrein", 8 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuidplein. De Schouwspelers met „Boefje" 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Amsterdamse ComecUe met De spooktrein". 8 uur. ZATERDAG EN ZONDAG KRUISKADE. Circus Jos Mullens. 3 en 8 uur, tal. 17 augustus.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1