Openluchtbad bij Kethel heeft duidelijk profiel Moeilijkheden bij bouw zijn nu overwonnen I Zware straffen geëist tegen ,Toon de Soep' en twee kornuiten Ambtelijke inbraak? u Rotterdamse begroting in evenwicht Tarieven (tram, gas, water) te laag? Politie heeft mobilofoon voor 't eerst in gebruik Waterballet werd arm schaduwspel 1 m Wedstrijd op rolschaatsen Van de duiventil Uit het dagboek van de politie Overleden na motorbotsing Vrouw bleef aan draad hangen m Gevonden Motorrijder gewond Man viel van wantwagen 55 jaar in cle eelit verbonden m Motorrijder gewond chiedammers j elkaar onder Vakantieweek Floralia verwacht de 10.000ste Gunning w Wisselkoersen HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 Net van buizen Geleidelijk In beweging Het hele bouwterrein was in be weging en hier en daar ontstonden grote scheuren. Maar het betonwerk (ca 3260 m3)Hs klaar gekomen. Dat ten gevolge van de slechte grondge- steldheid speciale moeilijkheden voor de bekisting moesten ioorden over wonnen sprak haastvanzelf. Stalen balken, opgelegd op reeds grote con soles en speciaal te storten gewapende werkvloeren moesten hiervoor worden aangebracht. "WW SillïP® Tarieven achtergebleven In de beschrijvingsbrief by de ont werpbegroting duikt bij verschillende onderdelen het begrip tariefsverho ging op. Bij het gasbedrijf lezen wij bij de huidige tarieven zal voor de komende jaren niet op een sluitende exploitatie gerekend kunnen worden. Havens De Schiedamse Verkeerspolitie heeft vandaag voor de eerste maal een mobilofoon-installatie in gebruik genomen. In het Hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat zal briga dier J. Uiytdenwilligen, die bij de Dienst Bescherming Bevol king al sinds 3 jaar met dit bijltje heeft gehakt, de zend- en ontvangst-apparatuur bedienen. ALS EEN DROOGDOK strekt zich het diepe bassin van het open- luchtbad bij Kethel uit over een lengte van vijftig meter. Droog, omdat voorlopig de eerste druppels water nog in het bassin moeten vloeien. Dat zal nog wel enige tijd duren. Het Schiedamse publiek moet nog maar op de volgende zomer wachten eer de eerste ferme duik in dit zwembad kan worden genomen. In december 1954 werd een begin zoeken. Uiteraard worden het geen met de bouw gemaakt. Nu, achttien drijvende bladeren maanden later, begint dit zwembad duidelijk profiel te krijgen. Een deel van de kleedhokjes voor dames en heren nadert zijn voltooiing. De twee vleugels zijn verdeeld over twee maal zes segmenten, die elk uit 8 wissel cabines bestaan. Deze vleugels om vatten de drie zwembassins, waarvan het kleuterbad bijna klaar is. Kleuterbad Het heeft een middellijn van vijf tien meter. In dit cirkelvormige „pierebad" komt het water slechts dertig centimeter hoog te staan, zo dat de kleuters er heerlijk kunnen rondspartelen. In het midden zal straks een betonnen zeeleeuw, op zyn neus een bal jonglerend, een attrac tief element zijn met zijn spuitende waterstralen. Voorts kunnen de kin deren op betonnen platen In de vorm van drijvende bladeren, van een waterplant gezellig een plaatsje uit- DE FOTOWEDSTRIJD van de Schiedamse Gemeenschap heeft nog niet. velen tot het maken van plaat jes gezet. Maar de ervaring heeft ge leerd in vorige jaren dat men eerst tegen de sluitingsdatum (11 augustus) waarlijk actief wordt. De S. G. ontving daii pas een stroom van inzendingen en het is te hopen dat men daar ook nu op kan rekenen. Zoals bekend zullen de bekroonde foto's het eigendom worden van de Schiedamse Gemeenschap. Er zijn voorts geldprijzen uitgeloofd,, welke in waardebonnen worden gegeven, te be steden bij de fotohandel. De jury be staat uit de heren B. Hesper, M. Holl, P. Niestadt, H. v. Rossum en J. A. Simons. Amateurs doe u best! WIJ spraken een toerist, die Schie dam kort aandeed. Hij wilde weten hoe oud de stad is. Dat wisten we niet precies, maar het altijd parate Gemeentearchief kon ons daarover inlichten. Een heleboel Schiedammers, zo vernamen wij ook, weet niets meer ai van het feest, dat in 1950 gevierd werd ter gelegenheid van het 675- jarig bestaan van Schiedam. Of, beter gezegd, 675 jaar geleden ontving Schiedam, stadsrechten. Het plaatsje als zodanig dateert ver moedelijk vanaf 1250. Maar het is opvallend, zo vertelde ons de archi varis, dat zo weinig Schiedammers, toeristen hieromtrent kunnen in lichten. Maar u kunt het nu. dus ook weten: dit jaar bestaat Schiedam 681 jaar. Over negentien' jaar hebben we weer feest. Op vrfjdag 31 augustus zal ln de Nassaulaan de rolschaatsenwedstrijd 1956 worden gereden. Jongens en meisjes van aoht tot zestien jaar kunnen eraan deelnemen. Zij wor den daarvoor in drie groepen ver deeld, namelijk van 810, van 1113 en van 1416 jaar. Voor deze wedstrijd zijn mooie prij zen beschikbaar gesteld door de Schiedamse Gemeenschap. De deelname is gratis. Men kan zich opgeven bij de volgende adres sen: M. van Dijm, Galileïstraat 74a; w, Nieuwstraten, Maasdijk 108a; P. F. v. d. Ploeg. Prof. Aalberselaan 68 en op het kantoor van de Schiedam se Gemeenschap aan de Plantage (WV-huisje). De inschrijving sluit op 25 augus tus. „De Blauwe Doffer" hield een wedvlucht uit Chimay, afstand 196 km. De uitslag: 1 A. P.. de Rouw; 2 7 Kerkhof; 3 14 15 19 H. J. Brokling; 4 B. Rokers; 5 H. Dik; 6 13 17 Van Leeuwen en Co.; 8 Sebrechts; 9 J. Fllpse: 10 V. d. Kant: 11 A. J. Kazen- broot; 16 v. Deursen en Co.; 18 v. d. Sloot; 20 Putters en Zn. Filter huis Boven het filterhuis waar de ver schillende installaties voor de zuive ring van het water binnenkort wor den opgesteld, bevindt zich een terras, waar men zich inwendig zal kunnen verfrissen. Zonneschermen zullen het geheel een kleurig aan zien geven. Het verst verwijderd van de ca bines is het bad voor geoefender, met I een maximale diepte van 1,20 meter, schuin omhoog lopend tot een diepte van zestig centimeter. Ook dit bad ligt reeds volledig klaar. Van de drie bassins uit loopt een net van buizen naar het filterhuis, waar nog hard aan wordt gewerkt. Trouwens, aan dit hele project, dat men in november van dit jaar hoopt te hebben voltooid, zijn meer dan honderd arbeiders te werk gesteld. Drie draglines ploe gen dè grond om voor de komende beplanting door de Plantsoenen dienst. Met bosschages en bloemper ken zullen de ligweiden het verdere recreatieve element bij dit fraaie openluchtbad vormen. Om het diepe bad te vullen zou men slechts de kranen hoeven open te draaien, dachten we. Maar dat zou tot gevolg hebben dat in de wijde omgeving de bewoners nauwelijks nog water uit hun kranen zouden zien lopen. De druk vermindert na melijk met sprongen, zodra dit diepe bad ineens vol water zou Jopen. Daarom zal men dit proces langs de weg van de geleidelijkheid moeten uitvoeren. Van de uitvoerder, de firma H. .1. Nederhorst N.V. te Gouda, vernamen wij nog dat het gehele werk aanvan kelijk beheerst werd door de uitzon derlijk slechte grondtoestand met alle gevolgen van dien. Er kon bijna gezegd worden dat de grond iedere dag op de loer lag om, de uitvoerders een poets te bakken. Men moet zich maar eens voorstellen, dat een bouwput (met taluds van een verhouding van een op zes tot een op tien) op een diepte ontgraven werd en dat'de volgende dag bleek dat de grondslag weer 15-25 centimeter om hoog was gekomen Maar nu men die moeilijkheden dus heeft overwonnen, het beton werk nagenoeg gereed is en men de verdere afwerking ter hand heeft genomen begint dit zwem bad, dat tot een der mooiste van Nederland zdl behoren, gezicht te krijgen. En de gemeente Schiedam zal trots op dit bezit kunnen zijn. Het diepe bad is gebouwd volgens de Internationaal vast gestelde wedstrijdmaten. De gemiddelde diepte is 1.80 meter. Het bassin heeft een breedte van twintig meter en is vijftig meter lang. Om het te vullen zal men het water slechts ge leidelijk mogen toelaten, omdat anders de wijde omgeving geen druk meer op de waterleiding zal hebben. J Het bovenvlak van het fil- terhuis dient als terras voor zwemmers en bezoekers; tevens v wordt de kiosk gebouwd waar men straks een flesje limonade zal kunnen drinken. Binnen- j kort zullen de zuiveringsin- stallaties worden geplaatst. e f De kinderpolitie heeft twee meisjes van twaalf en dertien jaar ernstig onder handen genomen, omdat de kinderen kleinigheden uit een waren huis aan de Koemarkt hadden weg genomen. Ook kreeg de poli de een zeven jarige jongen onder ogen die uit het zwembad aan de Wcstfrankenlandse- aijk geld had ontvreemd. Aangehouden is de zeventien jarige fabrieksarbeider S. R. uit Schie dam. die vorige weck een fiets heeft gestolen. Tevens word aangehouden de 21-jarige Schiedamse fabrieksar beider M. G„ eveneens verdacht van diefstal van een rijwiel. De politie heeft de achttienja rige bediende W. S. uit Schiedam ge arresteerd. Hfj wordt verdacht van oplichting van zijn baas voor een bedrag van 200,—. Vanavond wordt in het Julianapark de 10.000ste bezoeker van Floralia verwacht. De Schiedamse Gemeen schap zal de gelukkige een kleine herinnering aanbieden. „Wij hebben hier te maken met een gemotoriseerde bende, die gewapend het land afstroopte," zei de procureur-generaal bij bet Haagse gerechtshof, mr. Zaaijer, woensdagmorgen, toen dit hof zich bezig hield met „Toon de Soep" uit Oss en twee mede-verdachten in een reeks diefstallen en andere kwalijke praktijken. Slechts één van de drie, de 34-jaiïge Rotterdammer Th. G. van H., erkende de hem ten laste gelegde feiten. De 44-jarige Ossenaar A. J. H., die als „Toon de Soep" bekend staat, en de 63-jarige Utrechtse koopman A. J. R., beijverden zich, overigens zonder elkaar te sparen, om de Rotterdammer als de ware schuldige aan te wijzen. SCHIEDAM Na onderhandse aanbesteding heeft architect J. Dek ker te Hazerswoude namens de N.V. Glasindustrie Pieterman te Schiedam aan de firma Kuyper te Schiedam gegund het bouwen van een fabriek aan de Van Riebeekweg te Schiedam voor 200.000,—. Aan dezelfde aannemer werd door architect P. W. Vreeswijk te Rotterdam namens de N.V. Gebr. H. J. Scheffers te Schiedam opgedragen de bouw van een fabriek aan de Van Riebeekweg te Schiedam. De 24-jarige Zwijndrechtenaar C. Rijsdyk, die verleden week donderdag bij een verkeersongeluk in de Joh. de Wittstraat te Dordrecht, levensge vaarlijk werd gewond, is vanmorgen zonder nog bij bewustzijn te zijn ge komen overleden. Het slachtoffer was met een motor tegen een vrachtwagen gereden. Een duopassagiere werd eveneens gewond, doch veel lichter. Zo omstandig werden ten slotte de verhalen van de oudste van het trio (zijn straflijst telt tussen 1916 en 1948 zesentwintig veroordelingen), dat mr. Zaaijer juist van het tegendeel van diens beweringen overtuigd raakte. Hij had toen al tegen de Rotterdam mer Van H. vier jaar met aftrek ge- eist, een eis die hf) later zelf Iets te zwaar noemde. Tegen Toon en de bejaarde Utrech tenaar eiste de PG drie jaar met af trek. Rechtbankvonnissen tegen de drie hadden respectievelijk tweeën eenhalf jaar en tweemaal een jaar en negen maanden geluld. Ten laste gelegd waren onder meer diefstal van autobanden en gereed schap te Rotterdam en een poging tot inbraak in Vorden. De drie maak ten daarbij en nog in andere gevallen gebruik van de auto van de Rotter dammer Van H. Een opmerkelijk verhaal over de inbraakpoging te Vorden hing „Toon de Soep" op. De poging was mislukt, omdat het geluld van* een vallende ruit tot ontdekking zou kun- VLAARDINGEN De 23-jarige mevrouw F. R.-L. had een bijzonder onaangename ervaring. Zij reed met haar bromfiets op de Mr. Kesperweg tegen een over de weg gespannen staaldraad. Zy bleef met haar keel achter de draad hangen. Gelukkig liep het goed af. èiit* nen leiden. Toon beweerde nu, die ruit met opzet te hebben laten val len om zodoende een eind te maken aan de inbraak, waarin hy geen zin gehad zou hebben „Oude rotten in het vak" noemde de PG de Ossenaar (die in 1935 al eens tot tien jaar veroordeeld ls ge weest) en de Utrechtse koopman. Het Gerechtshof zal 22 augustus uitspraak doen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 25 uur: kindertasje met inh.. rozen krans, wieldop, schroevedraaier, Post Kethel onderdeel naaimachine. Te bevragen bij de vinders: Autovlaggetje, A. Zijleman, Lange Sin gelstraat 8: schuimrubber autokussen, C. v. d. Klooster, Vlaardlngerdijk 305b; grijs en blauw Jack, N. v. Rijthoven, Perenlaan 8; windjack, H. v, 't Hof, Ha- vendtjk 178a; grijze pet, M. Hetjnemans, B.K.Iaan 201a; kinderschoentje (L), J. Krelscher, Vlaardlngerdijk 141; bruin kinderschoentje. C. v. d. Mark, Haven- dijk 224; baddoek, J. Schippers, W. Brouwerstraat 13b; herenhandschoen L, v. Uggelen, Am. v. Solmsstraat 31; wit onderbroekje, v .Katwijk, Lange Singel- straat 39; groene capuchon, M. v. Tol, Nieuwe Maasstraat 34; beige regenjas, J. W. Otterloo, Nassauhnven 14; 4-kleu- renpotiood, P. Kok, Broersvest 93; kln- derbril, v. Goch, Zwartewaalsestraat 35; klnderbril, Engelage, Oosterstraat 111; groene zwemvlies, N. v. Beers, v. 't Hoff- plein 17a; groene autostep. Holster, Groen van Prlnstererlaan 11; bedrag aan geld, J. v. d. Zalm, Bingleystraat 64b; bedrag aan geld, C. Admiraal, Aleidastr 98a; damespolshorloge, J. Droog. Beier- landsestraat 26; schakelarmband, v. d. Pluljm, Korte Achterweg 14; manchet knoop, L, Oudekerk, Boylestraat 26; schakelarmband, A. v. d. Kuil, Oude Kerkhof 10-13; klnderportemonnaie met lnh, A. Nolet, Vlaardlngerdijk 305; etui met lnh., wed. Tuinman, Laan 10; zijtas met inh, A. v. d. Wout. Dr. Noletstich- tlng; kindertasje, Groeneveld. Pr. Mau- ritsstraat 28b; kindertas, J. Winterswijk, Puttershocksestraat 42; kindertasje met lnh, v. d. Leede. Broersvest 10; heren- portemonnaie met lnh, v. Houdt, Oost- Zeedijk 302 R'dam; portemonnaie met lnh, J. E. Hendriks, Maasdijk 122; toa met inh, G. Slieker, Jan v. Avannesstr 61; herenportemonnaie met inh, Hod es, Spoorbaanstraat 26, Kethel; bruin met wit hondje reu en riem, M. de Jonge, Singel 52e; bastaard Bouvier met hals band en riem, Gem. Reiniging. In de Jacoba van Beierenstraat in Schoonhoven staan twee huizen, die heel erg scheef zijn gezakt. Een van die huizen is ai geruime tijd onbe woond. Deze huizen zijn door de ge meenteraad van Schoonhoven onbe woonbaar verklaard, waarna de huis eigenaren, de heren A. Groeneveld en G. v. d. Horst, in beroep gingen b(j Gedeputeerde Staten. Dit hoog ste college van de provincie stelde de huiseigenaren in het gelijk. Nu schijnt deze kwestie nog een staartje te krijgen. Er wordt name lijk beweerd, dat een aantal ambte naren van de gemeente in het leeg staande huis aan de Jacoba van Beierenstraat zou hebber, ingebro ken. De huiseigenaren hebben welis waar nog geen klacht ingediend, maar zich toch wel van rechtskun dige bystand verzekerd. Desgevraagd verklaarde de woord voerder van B. en W. ons niets van een besluit van dit college, om in het huis in te breken, te weten. Dit lid van het college wilde echter met een definitief commentaar wachten, tot de directeur van gemeentewerken van vakantie ls teruggekeerd. VL AARDINGEN Op het kruispunt Burgemeester Pruissingel—H. R. Holststraat ver leende de 29-jarige motorrijder H. de N. uit Schiedam woensdagavond geen voorrang aan een personenauto. Er volgde een aanrUding. waarbU De N. kwam te vallen en licht werd gewond. De 66-jarige P. v. d. S. viel by het werk langs ae K. W.-haven van een wantwagen. Met een schouderfractuur werd hU naar het Algemeen zieken huis overgebracht. 8 augustus Engels pond 10,64-7»10,64% Amerik. dollar 3,82'Vu3,83'/]. Franse frank 1,08401,0850 Belgische frank 7,64(4—7,65 Zwitserse frank87,38(487,43(4 Zweedse kroon 73,914473,96(4 Duitse mark 91,98—91,03 Deense kroon55,0055,05 Noorse kroon 53,22(4 —53,27(4 Zwitserland (vrij) 89.33 (489,38(4 Canada 3,89'V..—3,90'/u Italiaanse lire 60.82(4—60,87(4 Japanse dollar 3,77>/i>—3,77"/i» Turkse dollar3,79(4—3,7944 Dit is een deel van de kleed hokjes voor herenwaarvan er 48 komen. Zodra men van'die wisselkabincs gebruik heeft ge maakt wordt de garderobe op geborgen in het achterliggend wat hoger gebouwde, deel van deze vleugel. Hetzelfde vindt men bij de kdbines voor dames. Ook de Rotterdamse gemeentebegroting voor 1957 heeft weer evenwicht tussen de inkomsten en uitgaven, hoewel het B. en W, veel meer moeite heeft gekost dit resultaat te bereiken dan in vorige jaren. Er was zelfs een meevaller van 2,5 miljoen gulden voor nodig. In 1957 wordt namelijk een na-uitkering van het rijk verwacht, die eigenlijk op 1955 betrekking heeft. Bovendien is een miljoen gulden minder opzij gelegd voor wederopbouwuitgaven, die niet door het rijk worden vergoed. Eén van de oorzaken van de stij ging van het budget is de groeiende last van rente en afschrijving. Deze post is voor 1957 met ruim 5 miljoen gulden verhoogd, gevolg van het feit, dat steeds meer kapitaal in de ge meentelijke „ondernemingen" wordt gestoken en van de hogere rente voor leningen, waarmee in 1957 rekening moet worden gehouden. Bovendien is drie miljoen gulden meer geraamd voor de gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Werk en levert de toepassing- van de nieu we kleuteronderwyswet Rotterdam een nadeel van ongeveer 940.000,— op. De verhoging van de inkomsten heeft met de stijging van de uitgaven geen gelijke tred gehouden. Het totaal aan inkomsten en uitga ven wijst een bedrag aan van 326.803.497,Voor onvoorzien is een bedrag geraamd van 3.258.969 en een bedrag van 3.000.000,voor kleinere kapitaalsuitgaven is ten las te van de gewone dienst gebracht. Deze laatste post is een voortzet ting van het beleid van vorige jaren, rna-m s maar het heeft moeite gekost deze raming te handhaven. Bij de drinkwaterleiding: Reeds eerder wezen wij op de voortgaande ongunstige lyn onder de invloed van de stijgende lasten, by tarieven, die sedert 1923 geen wijziging meer on dergaan hebben. Bij de Rotterdamse Electrische Tram: Het staat vast, dat bij hand having van de thans geldende tarie ven het RET-bedryf in de naaste toekomst permanent een belangrijk tekort zal opleveren. Aangezien de Rotterdamse ta rieven vergeleken bij die in andere steden iaag zijn, menen wy, dat het op onze weg ligt ook het vraagstuk van de tarieven nader in studie te nemen. Bij Markten en Beurzen: Na aan vaarding van het in voorbereiding zijnde voorstel tot tariefsherziening, zal nog een verlies van rond 40.000 te dekken blijven. In de beschryvingsbrief tonen B. en W. zich somber gestemd over de situatie bij het lager onderwijs. De kweekscholen- zullen in het komende jaar zeer weinig onderwyzers afleve ren, het ruimtegebrek is nog steeds zeer groot. Gevreesd wordt, dat het lager onderwijs, vooral in de winter maanden, niet steeds in volle omvang doorgang zal kunnen vinden. In 1957 zal de Derde Petroleum haven geleidelijk in gebruik worden genomen. Men zal beginnen met de uitvoering van de door de minister goedgekeurde plannen tot verdere havenaanleg in het Botlekgebied en op de westpunt van het eiland Ro zenburg. Een voorstel om de gemeen tegrenzen aan de gewijzigde situatie aan te passen, is in voorbereiding. Gezien de stijgende lijn ln het goe derenverkeer achten B, en W. het verantwoord voor zeehavengeld twee miljoen gulden meer te ramen dan voor 1956. Op 14 augustus hopen de heer en mevrouw F. H. Peter off en J. Peter- off-Kist hun 55-jarig hmvelijksfeest te vieren. Wij wensen dit echtpaar dat zich na het bombardement van Rot terdam te Schiedam vestigde (Prof. Kamerlingh Onneslaan 99b) een zeer prettige, feestelijke dag toe. Proficiat ook voor deze trouwe Voorwaarts- HV V-lezers t Voorlopig heeft men één jeep uit gerust met een mobilofoon. Daartoe bevindt zich achter in de jeep de (dure)' apparatuur. De bestuurder van de jeep kan zich op elk gewenst tijdstip in verbinding stellen met de post HB (Hoofdbureau), welke op zijn beurt regelmatig de jeep kan op roepen om bepaalde berichten door te geven. Ook twee brandweerwagens zijn voorzien van mobilofoons; dit is voor al nuttig wanneer men bijvoorbeeld een brand heeft geblust en intussen een nieuwe melding is binnengeko men. De wagens hoeven dan niet eerst naar de kazerne terug maar kunnen onderweg ai naar de plaats des onheils worden gedirigeerd. Die draadloze telefonie haperde in Woensdagmiddag kwamen een mo torrijwiel en een auto op de Ver bindingsweg-Noord ter hoogte \i\n het benzinestation te Zwyndrecht met elkaar in botsing. De motorrijder A. A. uit ZwUn- drecht kwam daarbU zo te vallen dat hü een hoofdwond en schaaf wonden opliep. HU is per militaire ambulance naar huis vervoerd. De motor werd zwaar beschadigd, terwijl de auto, bestuurd door G, J. K. uit Zwyndrecht, aan de voorzijde aanzienlUke schade opliep. De politie heeft de zaak in on derzoek. Van de drieduizend bezoekers die Woensdagavond naar het Kolpabad kwamen om te genieten van een groots waterballet, zijn de meesten teleurgesteld naar huis gegaan. Toen om negen uur de Bathing Bauties over de rand van het bad wandelden, nadat het publiek een uur op allerlei maieren was beziggehouden, was het enige, dat men kon onderscheiden, de rode parasolletjes. Na de opening „Paris", slaagde men er eindelijk in de onderwater verlichting aan te brengen. Opnieuw werden de aanwezigen teleurgesteld, want „Germaine" een duet van Lueie Bakker en mejuffrouw Vogelaar en het Zwanenballet gebracht door negen meisjes, werd niet meer dan een arm schaduwspel. Ook de overige nummers, die ge bracht werden door The Bathing Beauties deden slechts vermoeden dat dit waterballet bij goede verlichting een zeer aantrekkelijke show had. kunnen zyn. The Topliners met zang van Rita Spencer redden in het tweede gedeelte van het programma, met een uitbeel ding van Broadway tussen 1900 en 1925, veel van de avond, die ondanks het uitblijven van de regen, in het water dreigde te vallen. De duikdemonstraties van Icarus uit Rotterdam, gebracht door mevrouw Holleman en twee clowns, was voor een paar honderd mensen, die in een goede hoek stonden en niet de schUnwerpers in hun gezicht hadden, een mooi en amusant schouwspel. De organisatoren van deze avond kan niet verweten worden, dat de meisjes van het waterballet, door pech aan de motor van de bus, anderhalf uur later kwamen dan oor- spronfceiyk was gepland. Maar ongetwUfeld had de springplank vry gehouden kunnen worden, zodat de duikdemonstraties met minder lange tussenpozen hadden kunnen plaats vinden. De schynwerpers hadden op de juiste tUd op de Juiste plaats kun nen staan. het begin wat, maar nadat vanmor gen een ritje door de stad werd ge maakt kreeg men een uitstekende verbinding met elkaar. HB en SH (de jeep) riepen elkaar met de afgespro ken roepnamen op en het ging uit stekend. Met deze mobilofoon-installatie zal de verkeersveiligheid zeer zeker kun nen worden bevorderd. En de politie zal er ook op ander gebied veel pro fijt van kunnen trekken. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: The lady and the tramp af.). MO.N'OPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Speeldulvel en metgezel (14 jr). Apotheek: Rembrandt Apotheek, Rembrandtlaan 5, telef. 68855. Tentoonstellingen STEDEL.uk MUSEUM. 1—5 en 7—10 uur: „Schip en WerI". JULIANAPARK. 7.30—12 uur: Floralia. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Het verloren continent MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: De drie piraten (14 jr). Apotheek: Rembrandt Apotheek. Rembrandtlaan 5. telef. 68S55. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM: 1—5 en 7—10 uur: „Schip en Werf". JULIANAPARK, 7.30—12 uur: Floralta. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Goldruah. 2. 7 en 9.30 uur (aj.). CAPITOL: Heb Je 'm door? 2, 7 en 9.15 uur (aJ.). CENTRAAL: John and Julie. 2. 7 en 9.15 uur (aj.). CLVEAC: Journaal van 9 tot 8.13 uur. Charlie's tante. 5.30, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Stad op stelten. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). HARMONIE: Leven ln de brouwerij. 2. 7 en 9.15 uur (aj.). LUMIÈRE: Serenade. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTCSCA: Artists and models. 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (aJ.). LUXOR: Fernanda! als modekoning. 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: Moeder wat een klap. 2 T en 9.15 uur (a.l.). PRINSES: Liefde kent geen muren. 2.15, 7 en 9.30 uur (aj.). REX: De furie van de Mississippi. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: De terugkeer van Lemmy Caution. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: Summer madness. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). VICTORIA: Charlie's tante. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). ROTTERDAM DONDERDAG MUSEUM BOYMANS. Rembrandt Ht- aenklngstentoonsteiing, tekeningen schilderijen en etsen, tm. 21 oktober, GROTE SCHOUWBURG. Zuldpleln. Ds Schouwspelera met „Boefje". 3 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. De Hoofdstad Operette met „Hör meln Lied. Vloletta", 3 uur. KRUISKADE. Circus Jos Mullens. 3 (beh. vrijdags) en 8 uur. tm. 17 augustus. 9454

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1