Ketliel verliest een deel van oude laan van Bol es Laten we büj zijn: er komt iets moois terug Vakantie 9 Wat kost het? Veel! Voor acht miljoen aan kunst in liet Prinsenhof Mal commentaar bij Verloren Continent ai Kunsthandel biedt weer schatten aan Vechtlustige familie twee maanden cel in m 98 HISTORIE WIJKT VOOR NIEUWBOUW "U)actr/i£e*v. Speurzinhandelsclurf en enorme vakkennis Prijsuitreiking Komt u maar 'n paal afhalen Feestavond PREDIKBEURTEN Andrea Doria': 50 slachtoffers cbiedammers Concert Grote Kerk Artsen op zondag I Kinderen mei Anna naar Beekbergen Burger lij ke Stand HET VRIJE VOLK ZATERDAG II AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 EEN DEEL van de oude laan van Bol'es, waarvan men nu nog de fraaie oude bomen kan bewonderen, heeft plaats moeten maken voor het nieuwe openluchtbad bij Kethel. Deze laan die vermoedelijk omstreeks 1700 werd aangelegd, doorsnijdt namelijk het zwembad; welnu men zou denken een aardige onderbreking van de beplanting Lustslot Er heeft vroeger nog een fust- slot langs de laan gestaan. De plaats is echter niet meer pre cies bekend. Het was eigendom van de oude familie Bol'es, die naar de naam aanduidt afkom stig moet zijn geweest van de ge meente Bolnes. yy Passage: „Continente Perduto" (Het verloren continent) is de sombere titel van een goeddeels feestelijke en steeds fraai gekleurde documentatie, vervaardigd door een groepje Italiaan se cineasten, die „langs de wegen die Marco Polo ging", Hong kong, Borneo, de Soenda Eilanden, Java en Siam hebben be zocht. Gemeentewerken dacht daar an ders over. En terecht. Het gaat niet aan een laan door een zwembad te laten lopen. Daarom zijn nu vele oude bomen verdivenen. de weg zelf loopt nog een eindje door in het ge- loopt nog een eindje door in het ge- J elkaar ned lcaar men volgend jaar zal zon- onaer nebaden en zwemmen. Maar de laan Mocht U straks tijdens de vakantie- feesten een been breken, een hoed verliezen of Uw beurs laten rollen, verwacht dan van de Schiedamse Gemeenschap geen schadevergoe ding. Het staat er namelijk uitdruk kelijk bij in het zojuist verschenen programmaboekje: De Schiedamse Gemeenschap aanvaardt geen enkele aansprake lijkheid voor eventuele gevolgen, die voortkomen uit bijwoning van. of deelname aan evenementen tij dens het Vakantie)eest. Zo, dat iveten we dan weer. Een tikkeltje overbodig lijkt ons die op merking wel, maar icellicht heeft de SG nare ervaringen gehad in de vori- ge jaren en dan kan men beter lasti ge zaken voorkomen. Uit dit programmaboekje blijkt overigens, dat. èr veel aandacht aan de kinderen is besteed. Wij vermeld den. al het optreden van het Scapino- ballet, dat wij bij voorbaat warm aan bevelen. De hoofdschotel van het Scapino- programma wordt gevormd door ,X>e list van Li Foe of de aanhouder teint", een grappig Chinees verhaal met vlinder, apen, mandarijnen en nog veel meer. En dan is er de Stich ting Nieuw Jeugdtoneel van Cruys Voorberg, eveneens 'n gezelschap dat bijzonder aardige uitvoeringen op zijn naam heeft. Het Jeugdtoneel zal het bekende sprookje ,JJe gelaarsde kat" opvoeren. Ook dit gezelschap is waard gezien te worden. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4,15. 1 eil 9.15 uur; Het verloren continent (a.l.). MONOPOLE-THEATER, 3. S. 7 en 9 uur; De drie piraten (14 Jrj. Apotheek: Rembrandt Apotheek. Eembrandtlaan 5, tclef. 68855. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 15 en 710 uur: ..Schip en Werf. JULLANAPARK. 7.30—12 uur: Floraila. Diversen: nvOLI. 3 uur: feestavond Martlnit. ZONDAG Bioscopen PASSAGF-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Het verloren continent (a.l.). MONOPOLE-THEATER. 3. S. 7 en 9 uur: De drie piraten (14 jr). Tentoonstellingen: JULLANAPARK. 7.30—12 uur: Floraila. STEDELIJK MUSEUM, 1—5 uur: „Schip en Werf". ipotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 29, tel. 68080. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Goldrush. Zaterdag en zondag 2. 4.30 7 en 9.30 uur (a.i.). CAPITOL: Davy Crockett. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). CENTRAAL: Because you're mine. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC-: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlie's tante. Zaterdag en zondag 5.30, 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: You're never too young. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). HARMONIE: Het plateau des doods. Zaterdag 2 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 jr). LUMIÈRE: Serenade. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTUSCA: Artists and models. Zat. en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (a.l.). LUXOR: Hans Christian Andersen. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (aJL). METRC: Storm over de Nijl. Zaterdag 3.30. 7 en 99.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). PRINSES: Dansmeesters. Zaterdag en Zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). REX: Spijkers met koppen. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (ad.). THALIA: De terugkeer van Lemmy Caution. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (14 jr). 't VENSTER: Summer madness. Zat. 2, 7 en 9,15 uur. Zondag 1.30. 4.15. 7 en 9.15 uur (18 jr). VICTORIA: Charlie's tante. Zaterdag 2' 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 jr). Jr ROTTERDAM f ZATERDAG 1 GROTE SCHOUWBURG. Zuidplein. Revue „ZoZoHallo" met Cees de Lange en Johnny Jordaan 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. <5? De Hoofdstad Operette met „Hör 49 mein Lied. Vloletta". 3 uur. SIMONSKERK. Simons traat-Sch ie- 4? kade. Orgelconcert door Dirk Jansz. Zwart, s uur. jr, ZONDAG OPENLUCHTTHEATER „DIJKZIGT". Leids Jeugdtoneel met ..Builetje en Bonestaak" 2.30 uur. <6 grote schouwburg, zmdptein. ss Revue „ZoZoHallo" met Cees de Lange en Johnny Jordaan 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. De Hoofdstad Operette met „Hör metn Lied, Vloletta", 8 uur. ZATERDAG EN ZONDAG 2 KRUISKADE. Circus Jos Mullens. 3 (beh. vrijdags) en 8 uur, tm. 17 aug. t&'/rCXr/ï In de Amerikaanse perswereld is een storm van protest opgestoken naar aanleiding van de weigering van bet Ministerie van Buitenlandse Za ken om toestemming te verlenen voor een. bezoek van Amerikaanse journalisten aan communistisch China. Advertentie I.M. koffers aiie maten alle prijzen ROTTERDAMSEDIJK 264 van Bol'es kreeg er een nieuw stuk bij, natuurlijk zonder bomen. Hoe de toestand er zal uitzien ais de dragliners straks klaar zijn met graven is nog niet bekend. Of de rest van de laan van Bol'es, die een ver binding vormt tussen de Harreweg en de Kethelweg, zal blijven bestaan, kan men bij een zulk onstuimig groeiende stad als Schiedam moeilijk voorspellen. Ge kunt er nu nog ge bruik van maken, en èen wandeling zomaar is zeker de moeite waard. Wel is bewaard gebleven de boer derij „Landvreugd", maar die werd ook pas in 1906 gebouwd. Gezien de opmars van de stad is het vermoe den, dat deze boerderij misschien een korte historie zal bezitten, zeker ge rechtvaardigd, Hoe het ook zij, het oude moet een plaats inruimen voor de pro- dukten van onze tijd. Men kan daar met spijt over napraten. Men zal zich afvragen: kon het ook anders? Met de laan van Bol'es ver dween een brokje historie. Laten we echter blij zijn: er komt iets moois voor terug! DE KUNSTHANDEL is een adembenemend vak met adem benemende prijzen- Men slingert de nullen op de cheques alsof men zeepbellen blaast. Maar so vluch tig zijn de bedragen niet Op de achtste Beurs voor Oude Kunst en Antiek te Delft, betaalt men voor een Jan Steen 35.000 gulden, voor een Jan van Goyen 40.000, voor een (dan ook uitmuntende) Terborg 120.000 gulden, voor een Chinese schaal uit de K'ang Hsi- Uid 3500 gulden, voor een Boeddha uit dezelfde tijd en hetzelfde land 60.000 gulden, voor een paar Chi nese schotels in famille-rose van bijzonder groot formaat (een mid dellijn van 54 centimeter! de dan ook bijzondere prijs van 7500 gul den, per stuk wel fe verstaan. Een deskundige van de beurs vertelde ons, dat de prijzen nog steeds omhoog gaan, enerzijds door de hoogconjunctuur, ander zijds doordat nieuwe landen en zelfs werelddelen op de markt ver schijnen: Canada, Zuid-Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland. Een bepaalde mode spreekt bij de prijsvorming een belangrijk woordje mee, maar gelukkig voor al kwaliteit en, vanzelfsprekend, zeldzaamheid. De Hollandse School maakt nog steeds furore; en vooral Saenre- dam is, naar de woorden van onze zegsman zelf, „onbetaalbaar". Er is er op deze beurs geen; wie er een heeft, kan minimaal rekenen op een ton, en als het een mooie Saenredam is, stjjgt hij misschien wel tot twee ton! Trouwens ook de moderne kunst, die op deze beurs niet voorhanden is aangezien de grens gelegd is bjj een ouderdom van 120 jaar, maakt verbazende be dragen. Onlangs werd er in Parijs een aquarel van Cezanne verkocht voor 80.000 gulden. In de Grote Kerk zal organist Jacq. P. Bekkers, m.m.v. Gerda v, d. Schaff, sopraan, op woensdag 15 augustus een concert geven. Het pro gramma luidt: 1. „AUein Gott in der Höh' sei Ehr', George Böhm; 2. Praeludium en Pu- ga in f., J. S. Bach; 3. „Dir. dir Je hova will ich Singen. (Sopraan en orgel) J. S. Bach: 4. Concert in d. a. Adagio, b. Allegro, c. Allegro; 5. „If God is before us, who can be against us" uit The Messiah. (So praan en orgel)6. Sonate VI (Ge bed des Heren) a. Choral, Andante Sostenuto, Allegro Molto, b. Fuga. c. Andante. F. Mendelssohn-Bartholdy 7. Höre Israël uit: Efias. (Sopraan en orgel), F. Mendelssohn-Bartholdy: 8. Passacaglia, Koraal en Fuga over: „Wie maar den Goeden God laat zorgen C. de Wolf. Eerstvolgende orgelbespeling woens dag 29 aug. a.s. m.m.v. Gijs de Graaf, hobo. Hun cinemascopisch vertoond reis verslag is uiteraard fragmentarisch geworden, maar de meeste opnamen zijn zo mooi, dat men ervan geniet zonder de nogal willekeurige volgorde hinderlijk te vinden. Bijzonder hin derlijk is helaas wel het Nederlandse commentaar, naar het schijnt kri tiekloos uit het Italiaans vertaald. Dit geldt vooral voor de „toelichting" bij de Indonesische taferelen, en het hoogdravende, geforceerd-sensatio nele, soms bepaald misleidende pa thos, dat men bij het aanschouwen van een bruiloft in het land der Da- jakkers te horen krijgt. Het Is duidelijk, dat de reizigers geen ogenblik in gevaar hebben ver keerd en ook van de „moordlustige koppensnellers" alle medewerking hebben gekregen. Het drijven van een kudde kennelijk makke olifanten binnen een gebrekkige omheining wordt aangekondigd als „een drama van het oerwoud". Waarom toch die dwaze dikdoenerij? Het is een verademing, als de com mentator zwijgt en men de geluiden van de natuur of van ere gamalan hoort. Een eenvoudige instructieve tekst zou de waarde van deze heel bekoorlijke, vaak poëtische film heb ben vergroot. Dit malle commentaar doet er ernstig' afbreuk aan. Toch maar gaan zien, deze brui loften, dansen, oogstfeesten en reli gieuze plechtigheden tegen de ach tergrond van tropisch natuurschoon of "prachtige tempels. En laten we hopen, dat de tekst bij een volgende documentaire van dit formaat wel van enig verantwoordelijkheidsgevoel getuigt. Monopole, t.e.m. maandag. Hoe vrolijk het in vroeger eeuwen toeging, als iemand zijn krijgsmak kers verried, kunt u zien in de film j „De Drie Piraten". SSiöSwJS Achtentwintig Nederlandse kunsthandelaars hebben het Delftse „Prinsenhof" volgezet en volgehangen met duizen den mooie, curieuze, zeldzame oude dingen tot een geza menlijke waarde van 8 miljoen gulden. Zij bieden heel deze schat te koop op dè achtste Beurs voor Oude Kunst -en Antiek, die donderdag door de directeur van Museum Boymans, de heer J. C. Ebbinge Wuoben, geopend is en vierentwintig- dagen zal duren. Prins Bernhard Is "beschermheer van de beurs, die uit een weifelend en onzeker begin gegroeid is tot een van de meest verbijsterend en verbluffende ondernemingen. Een der aan de Beurs deelnemende kunsthandelaren, die eerder museum ..Boymans" het prachtige landschap van Hercules Seeghers verschafte- had voor de Beurs twee Duitse primi tieven gereserveerd. Maar kort voor de opening werden die al aangekocht door het Museum in Diisseldorf, Daarop kon deze kunsthandelaar toch twee andere schilderijen van deze aard naar het Prinsenhof bren gen, waarvan er hier een is afgebeeld: Christus, het kruis dragend, Zuid- Duits, tussen 1480 en 1490 geschil derd. Een perfect geconserveerd werk, rijk var, kleur, fraai gecompo neerd tegen een achtergrond van goud, waann blad- bloemmotieven verwerkt zijn. Ergens in Frankrijk wordt een burcht belegerd door de Spanjaarden, de commandant laat zich omkopen en schiet de oude kasteelheer zomaar eventjes dood. Dat loopt om wraak en zijn drie zoons weten hem na heel veel vechten, schermen en schie ten ten slotte te pakken, hetgeen aan de jongste van het drietal het leven een sp»rtlef verloop hebben gehad, kost. Vele griezelige momenten telt deze film. waarvoor beslist sterke i zenuwen nodig zijn. De Schiedamse voetbalvereniging Martinit heeft vrijdagavond in de kantine bij het Volkspark de prijzen van de jubileumseriewedstrijd uitge reikt. In zijn inleidend woord sprak voorzitter A. v. Dijk zijn vreugde uit over het feit, dat de wedstrijden zulk De Dajakse jager Padas met zijn bruid uit ,Jiet verloren continent" (Passage). ROTTERDAM „Het is de laatste tijd een veelvuldig voorkomend misdrijf, dat het publiek zich tegen de politie verzet. Dit is een bijzonder bedenkelijk teken. Streng optreden is noodzakelijk," zo sprak de officier van Justitie, mr. Hoek, toen hij vrijdagmorgen twee ma an den on voorwaardelijke gevangenisstraf eiste tegen de 52-jarige stelling maker W de J., diens zoon, de 29-jarige havenarbeider W. de 3. en diens vrouw, de 28-jarige M. C. de J.—S, De politierechter, mr. Schadee, onderstreepte deze mening volledig. Hij veroordeelde het drietal overeenkomstig de eis van de officier. Twee hoofdagenten van politie ge tuigden, dat zij op zondagmiddag 29 april heel wat moeite hadden om vader, zoon en schoondochter aan te houden. Het trio had in een café een borreltje gedronken, er ontstond ruzie over de afrekening en omdat het gekrakeel op straat werd voort gezet, zag de West-Kruiskade in een minimum van tijd zwart van het volk. De hoofdagenten wilden het drietal mee naar 't bureau nemen, maar door de opdringende menigte was dit onmogelijk geweest. Pas toen er as sistentie was aangerukt, slaagde men erin de zich fel verwerende familie in de Adrianastraat te arresteren. De vrouw was op een van de agenten af gesprongen en had hem mishandeld. Toen deze vrouw bij het horen van de eis opmerkte: „Ik ben moeder van vier kinderen." antwoordde de poli tierechter boos: „Een behoorlijke moeder van vier kinderen loopt niet dronken langs de straat en springt niet naar agenten." Mr. Schadee merkte nog met nadruk op. dat de beide hoofdagenten heel rustig waren opgetreden. U kunt bij mij een bord met paal afhalen. Heel laconiek kreeg de Schiedamse politie vrijdag dit bericht van de portier van Wil ton Fijenoord, het alziende oog van de Werf. Wat was het geval? Enkele zeelieden, opvarenden van het Engelse schip Hyria, gin gen hun vreugde over het feit. dat zij in Schiedam konden passagie ren, botvieren op een argeloos naambord. Zij hadden het op de paal bij de Stadhouderslaan gemunt. Bord en paal teerden uit de grond ge rukt en meegesleept in de richting van het schip. De portier van Wilton liet de heren echter zon der meer niet passeren en infor meerde naar hun bedoelingen. Die waren uiteraard ivat vreemd. Want icat moet men nu met zo iets aan boord beginnen? Kortom, dankzij de oplettend heid van deze voorpost, van Wil ton is de Stadhouderslaan op de kruising Anj Prinslaan niet lan ger meer naamloos. Monopole, dinsd. t.m. donder dag. „In het teken van de gorilla". Stoer is die Johnny Weismuller weer. Deze keer niet als Tarzan in z'n blote lendedoekje, maar als woudloper Jungle Jim met een keurige lange broek aan en een soort sombrero op. Hij waakt zo'n beetje op zijn ma nier over het welzijn van een natuur reservaat, echt een karwei voor een man met een brede borst als hij, want om de haverklap moet-ie z'n leven redden uit de klauwen van een leeuw of zo ja zelfs uit die van een tijger, die daartoe dan speciaal uit Azië ge ïmporteerd schijnt te zijn, gelijk men ook voor de Tarzan-films nimmer nalaat te doen. En passant komt Johnny ook nog een paar gorilla's tegen. Maar dat zijn imitatie wilde beesten alleen maar een lelijke huid met daarbinnen een mannetje met boze bedoelingen om een millioe- nenschat te zoeken en te roven. Een prinses zoekt die schat ook, omdat die aan haar volk toebehoort. En verder is er aangenaam om te zien nog een mooie slanke dame, die zowaar kans heeft gezien een mooi breed bed naar de wildernis te laten slepen om er in dunne zijde in te gaan slapen. En omdat Johnny er zo een is, die 't in zijn films nooit kan laten dames te helpen en boosaards te bestrijden, worden alle mannetjes uit hun goril la-velletje gerammeid en ioopt alles goed af. Bij de circa vijftig wedstrijden, die werden gespeeld, vond geen enkel incident plaats. Scheidsrechters kon den zich volledig' bepalen tot het ieiden van de strijd, zonder spelers het veld te hoeven afsturen. Tevens zette de heer Van Dijk uiteen hoe men bij de verdeling van de prijzen te werk is gegaan. De wisselbeker, die bestemd was voor de club die Martinit de groot ste nederlaag zou toebrengen ging naar het Rotterdamse Excelsior 2. Als de meest sportieve club mocht het Rotterdamse Neptunus 2 de 2e prijs in de wacht slepen. Het ontving elf voetbalshirts naar keuze. Na de prijsuitreiking wijdde de voor zitter nog enkeie woorden aan de moeilijkheden, die met VFC waren ontstaan. VFC was op de avond, dat men moest spelen, niet opgekomen. Zoals elk jaar gaat ook nu weer Martinit zijn verjaardag in de zaal van „Tivoli" vieren. En hierbij heeft het bestuur na rijp beraad het gezel schap van Kees Nouwens „Sterren Stralen uit Den Haag" op de Marti- nit-avond uitgenodigd. Het zeer bekende accordeon trio De drie Jellys met John Mever ais de Imitator en tevens Nederlands jongste kunstfluiter Cor Bieler zul len optreden met als slot een groot bal. Tevens deelt het Martinit-be- stuur de leden mee. dat zij alleen met contributiekaart recht op toegang- zullen hebben op deze feestavond op 11 augustus. (Zaal open 7.30 uur). Hervormde Gemeente. Grote Kerk: 10 uur ds. A. v. d. Most. R'dam, 5 uur ds. C. A. Eevelein, Rozenburg. Nieuwe Kerk: 10 uur ds. J. K. F. Mantz. R'dam, 5 uur dr. L. J. Caze- mler. Westerkerk: 9 en 10.30 uur dr. L. J. Cazemier. 5 uur ds. J. Gerritsen, R'dam. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur ds. A. de Vries, Zeist; 7 uur jeugddienst. Ned. Protestantenbond: 10.30 uur: ds. J. A. Hebby. Oude Katholieke Kerk: 9.00 uur Hoogmis. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische diensten waar: Dr. F. Jungerius, Vondellaan 2. tel. 67355: dr. W, T. P. Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880; dr. A. Hooaendtik. Tuinlaan 74, tel. 68785. De dienstdoende apotheek is: Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Babtistengemeenschap. L. Haven 59: 10 uur ds, J. Segaar. Leger des Heils: 10 uur Heiligings bijeenkomst; 12.15 uur zondagsschool 6.30 uur Openluchtprediking Gerrit Verboonstraat, 7.30 uur Verlossings samenkomst. Het aantal bezoekers is in de loop i der jaren aangezwollen tot een 30.000, de koopbelangstelling uit binnen- zo wel als buitenland is enorm, en mo gen de kosten van de beurs allerminst gering zijn, van de tweede beurs af hebben de deelnemers er goed ver diend. Dankzij een strenge interne selectie is het niveau voortdurend omhoog gegaan en met het feit. dat een museumdirecteur de achtste beurs opende, werd nog eens duide lijk te verstaan gegeven, dat het Ne derlandse kunstbezit er door deze „geconcentreerde" verkopingen be paald niet op achteruit gegaan is. Integendeel, tal van musea wonnen bij de speurzin en handelsdurf, hier gedemonstreerd, en zo hoorden we gisteren al bij verscheidene stands de mededeling: „dit of dat is door het museum d'aar en daar gekocht". Hoewel er inderdaad veel naai' liet buitenland, en met name naar Ame rika gaat-, komt er anderzijds zoveel terug, dat van een „uitverkoop", zo als in de negentiende eeuw gebrui kelijk was („ik heb gisteren achthon derd pond antikiteiten naar Parijs gestuurd", zo wordt in een oud num mer van „De Gids" een koopman uit die dagen geciteerd) geen sprake is. Een goed voorbeeld geeft op deze beurs de firma Nijstad, die voor een half miljoen gulden de beroem de Amerikaanse collectie Bingham: het edelste en meest zeldzame Chinese porcelein, kocht, en nnur Nederland bracht. Daarvan zijn weliswaar verscheidene stukken al weer terug naar Amerika verkocht, maar ook West-Europa en Neder land zelf profiteren van deze koene aankoop. De beurs staat dit jaar onder voor zitterschap van Jos. M. Morpurgo uit Amsterdam, een specialist in oude en kunstnijverheid. Men ontmoet zelfs in. dit geselecteerde gezelschap wei nig mensen, die een zo onuitputte lijke vakkennis en tevens een zo on berispelijke, streng onderscheidende smaak hebben als de heer Morpurgo. Met zijn voorzitterschap wordt hem verdiende eer gedaan en wordt te vens. naar ons oordeel ten minste, op heel gelukkige wijze naar voren ge bracht, dat de beurs uiteindelijk steeds zijn grootste kwaliteit juist in de kunstnijverheid, met name in het porcelein. het zilver glas en de bijou terieën gevonden heeft. Waarmee aiets ten nadele van de schilderijen ?n plastieken gezegd wil zijn; dat daarin veel minder topstukken nog ,vrij" zijn, is begrijpelijk maar tevens ip elke beurs weer onmiskenbaar. PIERRE JANSSEN Gracieus en fijn staat op de Kunstbeurs in Delft deze al basten Madonna, slechts 31 centimeter hoog en toch een volwaardig sculptuurtje. Het wordt door de verkoper geda teerd omstreeks 1520 en het is afkomstig uit de Franse land streek Champagne. Van 18 tot 25 augustus zal de Schie damse Arbeiders Gymnastiekver. „Arma" met zeventig kinderen een week kamperen in het. kamp van de stichting Vakantieverblijven l.o. jeugd „De Waterval" bij Beekbergen. Hoofdleider Ome Koos treeft prach tige plannen gemaakt. Er zuilen door dit mooie gebied verschillende speur en wandeltochten worden gehouden. De medische verzorging is in handen van mej. B. Donker. De tocht zal worden gemaakt met twee bussen die j zaterdag 18 augustus om twee uu vanaf het postkantoor vertrekken. Geboren: Johanna E. dr van J. v. d. Most en M. Robberegt; Adrianus J. C. zn van A. v. d. Laar en. P. J. A. Rost; Cornelia H. dr van C. H. Schonk en G. C. van Konijnenburg: Barbara dr van J. Esbach en A. B. Middendorp: Aloysius W. zn van M. Nettenbreijer en M. R. Mietrop. Overleden: J. Haanstra 75 jr vrouw van M. Kiinge. Het aantal doden en vermisten ten gevolge van de botsing tussen de Stockholm en de Andrea Doria blijkt thans niet 52 maar 50 te zijn. Men is er nl. achter gekomen, dat twee gehuwde vrouv.cn in de opwin ding kort na de ramp hun meisjes naam opgegeven hadden. Hierdoor bevonden zij zich dus onder de naam van hun echtgenoten op de vermis- tenlijst. Inmiddels is men in New York be gonnen met het bouwer, van een nieuwe en sterkere boeg voor het Zweedse passagiersschip de Stokholm. Op 15 november hoopt men met de reparaties klaar te zijn. De 25-jarige Louis Angoff. die in Dayton (Ohio) had gewed dat hij binnen twee uur zestien cocktails zou drinken, overleed aan alcoholvergif- tiging kort nadat hij zijn wedden schap had gewonnen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie; Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1