Verbetering door Nieuwe loonregeling drankindustrie 1 werk van erkende vakbonden Lonen voor vrouwen aanmerkelijk gestegen ,Nog te veel zwarte lonen te Schiedam Here boer terroriseert houten stadje Even aangestipt Sophia Loren Vijfmaal per minuut een nieuwe pose ABC-bestuurcler in vergadering: °P Uit het dagboek van de politie Begrafenis van bnsslachtoffers pas op maandag Onderscheiden Twee jubilea Israëlisch stuk over Amsterdam O' Andere route lijnen 4 en 17 Tentoonstelling van glaswerk Wat zij vingen Kantoor Eerste Nederlandse aanbesteed Het Vrije Volk HET VRIJE VOLK ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 chiedammers onder elkaar Winkelsluiting in vakantieweek Lonen vrouwen Bij de mannen Artsen zondag Predikbeurten Dercle toertocht Vendel Schiedam Burgerlijke Stand Taak werknemer Na zfjn uiteenzetting over de onderhandeling wees de heer v. Hattem op de taak van de werk nemer. De regeling krijgt eerst waarde, wanneer deze het gees telijk eigendom van een ieder, die in de drankindustrie werk zaam Is, zal worden. Hij drong in dit verband aan op aanslui ting bij de vakbond," te meer, daar men in verband met een toekomstige ontwikkeling van de loonpolitiek mogelijkheden tot verbetering slechte gezamenlijk kan verwezenlijken. 3000ste bezoeker bij „Scbip en Werf" VisafsJag M o n o p o 1 e, tot en met maandag. Het klassieke houten voortrekkersstadje heeft in de Wild- Westfilm „Stad in boeien" (Man with the gun) een naar ver houding groot kerkhof, overeenkomstig het hoge sterftecijfer in dit plaatsje, dat door een zeer misdadige hereboer wordt ge terroriseerd. i ND ANK S haar indruk- wekken.e lichamelijke aanleg is de Italiaanse film ster Sophia Loren de minst fraaie Europese gla- mourgirl waar ik mee gepraat heb. Ze heeft een lange neus en een kwalijke kinlijn, die moeilijkheden schept als men haar van opzij wil fotogra feren. Van voren gezien heeft ze een aardig gezicht met machtige ogen als toermalij nen en met volle lippen. De grootste krant van Nederland VOOR EEN ZEER groot aantal werknemers uit de drankin dustrie ga£ de heer L. van Hattcm, hoofdbestuurder van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale vrijdagavond in het Volks gebouw te Schiedam een overzicht van de onderhandelingen, die de nieuwe loonregeling in de drankindustrie tot gevolg heb ben gehad. In zijn uitvoerige en uitstekend gedocumenteerde toelichting, wees de heer Van Hattem erop dat alle verbeteringen in loon- en arbeids voorwaarden tot stand kwamen door de onverflauwde activiteit van de erkende vakbonden. Er is met hardnekkigheid en verbetenheid gestreden, aldus de hoofdbestuurder, en men heeft het uiterste he- reikt bij de Stichting van de Arbeid en het College van Rijksbeinid- delaars. Het augustusnummer van „De Schiedamse Gemeenschap" is uiter aard geheel aan Schip en Werf' ge wijd. Er zijn tal van aardine herinne ringen aan de oude tijd, men mag wel zeggen de „houten" tijd, in dit nummer opgenomen. En zo blijkt dat we het bepaald be ter hebben gekregen in tachtig jaar. Want leest u maar eens aandachtig het volgende: Uit het journaal van de bark Ami- citia, 25 december 187i; „Vierden kerstfeest op de gebruikelijke wijze met een dubbel rantsoen spek en en met een maal van bruine bonen- rijst met bessensap." En hoe luidde het kerstmenu van de bemanning van de tankschepen der Petroleum-Maatschappij „La Co rona" in 1954? Russisch ei. Koninginnesoep. Nier broodje. Filet van zeetong. Wijnsaus. Puree. Worteltjes. Biefstuk. Doperw ten. Gemengde salade. Gebakken aardappelen. Gebraden konijn. Ap pelmoes. Pudding. Kaas met crac kers. Vers fruit. Geconfijt fruit. Kof fie. Wijn: Graves Supérieur. Dit admiraalsmenu zou de jongens van 1874 wel een bedorven maag heb ben gekost. Dat de bemanning van die tankschepen naar de komende feestdagen uitkijkt, lijkt me voor de hand liggend, 'k Wou, dat ik ooq zeeman was. Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare ken nis, dat zij voor de werkdagen van de van 23 augustus t/m 1 september '56 te houden Vakantieweek 1956 een al gemeen geldende ontheffing hebben verleend van de bepalingen betref fende de winkelsluiting, in dier voege, dat de winkels op die dagen tot mid dernacht geopend mogen zijn, met bepaling, dat door het personeel geen overwerk mag worden verricht. Bij de onderhandelingen, die varl oktober 1955 tot juli 1956 werden ge voerd bleek al gauw, dat de werk gevers, min of meer onder druk van de omstandigheden, de lonen met zes of meer procent hadden ver hoogd. De officiële loonregeling, die ook voor de bierhandel en de mineraal water-industrie werd vastgesteld, moet nog in de Staatscourant ver schijnen, maar men heeft, vooruit lopend op die publikatie, een offi cieuze regeling opgesteld welke aan de leden van de bonden zal worden uitgedeeld. XTït deze regeling blijkt, dat vooral de lonen van de vrouwelijke werk nemers aanmerkelijk zijn gestegen. Wanneer slechts de zcs-procent-toe- slag zou zijn berekend zou men nog verre zijn achtergebleven bij de lonen van de mannelijke werknemers. De verhoging van de lonen voor meisjes en vrouwen bedraagt op het totale weekloon gemiddeld 28%. Deze percentages liggen bij de mannen uiteraard veel lager. Zo zal een werknemer, behorend tot de A- groep, een verhoging van 6,7 ont vangen; uit de AB-groep 10,3 de B-groep 7,7 en de C-groep 4,3 Bij de jongens, die in de laatste groep geplaatst blijven, liggen deze verhogingen tussen 9.15 en 4,1 respectievelijk van 16-22 jaar. Bij de jongens die vanaf achttien jaar in de nieuwe B-groep geplaatst worden toont de nieuwe regeling (van 18-22 jaar) een verhoging van 13,4. tot 14,2 °!c. De verhoging voor de meesterknechts 5,a 5,50) be draagt 6,78 a 6,3 De vakantie wordt gebracht van twaalf op vijftien werkdagen per jaar (daarvan zullen niet meer dan twee zaterdagen mogen zijn). Ten minste zes dagen zullen aaneenge sloten worden genoten, maar ge streefd wordt naar een aaneenge sloten vakantie van negen werkda gen. In de regeling is opgenomen een verplichte vakantietoeslag van twee procent, uit te betalen bij de vakan tie, en een verplichte extra-uitke ring van twee procent, uit te be talen op een voor de werkgever te bepalen ander tijdstip in het jaar. Die twee procent worden bere kend over het jaarinkomen, met uitzondering van gratificaties en Het is onze stellige overtuiging dat ook in de Schiedamse drank industrie nog maar al te vaak zwarte lonen worden uitbetaald. Deze Ionen, die lager liggen dan de vastgestelde want zwart zijn niet alleen de uitkeringen boven de lonen volgens de regeling brengen slechts een ongezonde toestand teweeg, die onverbiddelijk vermeden moet worden. wekte tot hechte aansluiting bij het NVT. Vaak blijkt nog, aldusspreker.dat in een Schiedams bedrijf van tach tig tot negentig man maar enkele aangesloten zijn bij de vakbeweging. Ook de heer "Van Hattem betoog de, dat men eerst iets kan bereiken wanneer men niet alleen staat te genover de onderhandelaars, maar een sterke groep achter zich weet. Te velen profiteren nog van de nieuwe verhoging, zonder in te zien dat zij zich als niet-aangeslotenen moreel schuldig maken aan wat door de vakbond is bereikt. Men kan geen vuist maken als er geen hand is. zo zei de hoofdbestuurder van de Algemene Bedrijfsgroepen- Centrale. Bij de onderhandelingen is geble ken, dat de BPM welwillend staat tegenover een nieuwe CAO voor de drank- en mineraalwaterindustrie. Maar een vertegenwoordiger van de drankindustrie onder de werkgevers verklaarde onlangs dat men dat niet nodig achtte. Ook dit vond de heer Van Hattem een bewijs te De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische diensten waar; dr. W. H. F. Meyer, Swammerdamsingel 43. telef. 69696, dr. A. C. Q. Klomp, Jul. v. Stolberg laan 3, telefoon 69952, dr. Ormel jr.. Schoolstraat 5, telefoon 64244. De dienstdoende apotheek is fa. v. Westendorp, Singel 8.1, telefoon 67674. Hervormde Gem. Grote Kerk, 10 u., dr. R, Frankema, Beiden, 5 uur, ds. G. W. Kwant, 's-Gravenzande, Nieuwe Kerk; 10 uur, ds. L. v. Har- tingsveld. Maassluis, 5 uur, ds. J. van der Sar, Pemis. Westerkerk: 9 en 10.30 uur, ds. H. W. Hemmes. Vredeskerk: 9 en 10.45 uur, ds. O. S. Caremler, Dalfsen. 7 uur, ds. G. W. Kwant, 's-Gra,venzande. meer dat men zich in de drankin dustrie nog niet voldoende heeft georganiseerd. Dat waren de woorden van de heer Van Staveren, bestuurder van de Algemene Bedryfsgroepen-Cen.- trale. die tijdens de vergadering in het Volksgebouw de aanwezigen op- Zaterdag 25 augustus organiseert het Vendel Schiedam van de Oranje Garde in het kader der Schiedamse Vakantiefeesten voor de derde maal zijn toertochten voor fietsers en „brommers". De te rijden afstanden bedragen voor jongens en meisjes beneden de zestien jaar -iO km. Voor oudere fiet sers is de afstand van het parcours 60 km, terwijl de „brommers" een 90 km lang traject te rijden krijgen De tocht zal langs de mooiste piek jes van oostelijk Zuid-Holland voeren. Tijdens de tocht dienen bekende en geheime controles te worden aange daan en verschillende opdrachten moeten .worden uitgevoerd. Niet de snelheid zal dus doorslaggevend zijn maar de juistheid waarmee het par cours uitgereden wordt. Iedere deelnemer zal na het be ëindigen van de tocht een fraaie her inneringsmedaille ontvangen; voor Iedere tocht zijn voorts extra prijzen beschikbaar gesteld. Het geheel be looft weer een zeer aantrekkelijke en sportieve vakantiebesteding te wor den. Aanmeldingen voor de tochten kunnen plaatsvinden op het VW-bu- reau in de Plantage te Schiedam. Ook aan de start, die plaatsvindt in het Beursgebouw aan de Lange Haven bestaat gelegenheid tot inschrijven. De starttyd is om 15.00 uur precies. De startbureau's zijn tot een half uur na de starttijd geopend. Geboren: Martina J, dv M Schwa- germann en D J de Jager; Henriëtte C. d v P de Keyser en E J Meijer: Gijsberta, d v W Graafland en C Verkade; Robert, z v J C L Bedeaux en N M Bleiksloot. Overleden: A. Roza 52 j. inkomen uit overwerk. Voorts is in de regeling opgenomen een mini- mum-aanvullingsregeling bij ziekte en ongeval. Op de tweede ziektedag ontvangt men 60% van het inko men, op de derde 80% en vierde t.e.m. zesde ziektedag 100%. De heer E. R. G., 21-jarige monteur te Schiedam, heeft bij de politie aan gegeven dat een portemonnaie met 70,gestolen is toen hij gister avond in het Sportfondsenbad een duik nam. De politie werd giseteren ge waarschuwd dat er sedert 11 augus tus een groene solex (op slot) on beheerd aan de Aleidastraat was neergezet. Mevr. H. W. uit Schiedam maakte de politie hierop attent en na onder zoek bleek dat de fiets afkomstig was uit Viaardingen, waar het rijwiel enige tijd geleden werd ontvreemd. Voor de tentoonstelling Schip en "Werf in het Stedelijk Museum be staat grote belangstelling. De drie- duizendste bezoeker is reeds geboekt. Vooral, onder de jongeren is veel interesse voor het nieuwe gedeelte met de vele toestellen en apparaten die in werking te zien zijn. Thans is op het Marine-gedeelte zowel 's middags als 's avonds een onder officier der Koninklijke Marine aan wezig om volledige uitleg te geven over alles wat hier is geëxposeerd. De film van de N.V. Stoomvaart Maatschappij Nederland over een reis met de Johan v. Oldenbarnevelt naar Australië zal woensdagavond 29 augustus om 20.30 uur nog eens worden vertoond. De stoffelijke resten van de zeven bij Ulm omgekomen Nederlandse buspassagiers zullen z< -tegmorgen per trein in Dordrecht a& -ien. Omdat zich bij het tran -rt on verwachte moeilijkheden voordeden, moest de teraardebestelling van de Dordtse en Dubbeldamse slachtoffers, die aanvankelijk voor vandaag was vastgesteld, worden uitgesteld. Deze begrafenissen zullen nu maandag ge schieden. Duizenden mensen uit Vöhringen hebben gisteren de laatste eer betoond aan de zeven slachtoffers. De stoffelijke overschotten zijn op met paarden bespannen wagens" naar het station van het plaatsje vervoerd: de kisten waren bedekt met kransen en bloemen van de bevolking, van de Duitse overheid en van de Nederland se diplomatieke vertegenwoordiging. De burgemeester van .Dordrecht mr. J. A. H. J. van der Dussen, heeft zijn collega van Vöhringen schrifte lijk zijn grote erkentelijkheid betuigd voor de wijze, waarop het gemeente bestuur en de bevolking de passa giers van de verongelukte bus tege moet zijn getreden. De plechtige uitvaart van het echt paar Meegens zal maandagmorgen geschieden, na uitvaartdiensten in de parochiekerk van St. Bonifacius. Deze diensten worden gehouden om zeven uur, half acht en half. negen. De teraardebestelling van de drie Dubbeldamse slachtoffers vindt maan dagmiddag om half drie en kwart over vier pla&te. Bij KB is de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, toegekend aan de heer W. Groeneweg, crasseur-afschrijver bij de werf Gusto te Schiedam. Twee medewerkers van de N.V. Dok- en Werf Maatschappij Wilton- Fijenoord zijn vandaag gehuldigd door de directie. De jubilarissen waren: De heer J. Noordenverf, dekknecht, die veer tig jaar in dienst is. en de heer S. Beijer, aanbouwer, die aan zijc z;.- veren jubileum toe was. ROTTERDAM 17 augustus: He den werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot klein 1,10 1.55, griet 1,201,25 per kg; schol midd 42,0015,00, klein 30,0032,00. schelvis midd 28,00—56,00, klein 16,00 18,00, kabeljauw gr 36,0041,00, midd 28,0030,00, makreel 21,00— 23,00, wijting 20,0024,00, verse ha ring 26,0028,00 alles per kist. De benarde burgerij neemt een vreemdeling in dienst die voor goed geld wil proberen orde en rust te herstellen, Robert Mltchum ver schijnt in deze rol als bedaarde, koel bloedige en zelfs wat zwaarmoedige figuur, die dadelijk alie aandacht krijgt en tot het slot blijft boeien. De film heeft een dergelijke serieuze hoofdrolspeler nodig, want het is een „straigh western", die nergens naai: het kluchtige of pa rodistische overhelt en ook zuinig is met zang en snarenspel. De slechte man-op-de-achtergrond houdt zich tot de laatste episode ver borgen. Geen wonder, want hij is C. Reedijk en Alfred Kossmann hebben het onsterfelijke kinder boek Alice in Wonderland van Lewis Garoll op uitstekende wijze vertaald. Alice in het Wonderland en Alice in het Spiegelland zijn in één deeltje herdrukt bij Ad. Donker als glanzend pocketboekje. De oorspronkelijke illustraties zijn behouden. 0 Eveneens bij Ad. Donker te Rot terdam verscheen een vertaling van Heinrich Heines groteske no velle Uit de gedenkschriften van den Heer von Schnabelewopski. De vertaling is van Alfred Koss mann en Fred van Amerongen. Het was niet makkelijk. Heines beweeg lijke proza vol van achterdeurtjes en dubbele bodems te vertalen: de vertalers hebben deze taak knap ver vuld. In de Robijnenreeks van De Be zige Bij verscheen Nederlandse Liefdespoëzie, een vriendelijk bloem lezinkje door Adriaan Morriën. Het begint met Gorter en eindigt met Remco Campert, De grote vlucht die het geteken de mopje zonder woorden, door gaans de 'cartoon' genaamd, na de oorlog heeft genomen, vindt weer 5eens zijn neerslag in een boekje. Zonder woorden heet een:.kostelijke bloemlezing van veelal zelfs een beetje pikante tekenmopjes, die De Bezige Bij heeft uitgegeven. w' 9 Carnaval der Desperados, de omstreden roman over het Eng- lanöspiel van A. J. Noël de Gaulle, is In één deel herdrukt door De Bezige Bij (ƒ9.75). buitengewoon dik en biedt zijn tegen standers dus een nauwelijks te mis sen doel. M o n o p o 1 e, dinsd. t/m donderd. „Commando des doods" valt in de rij van oorlogsfilms niet door bij zondere kwaliteiten op, maar heeft wel de grote verdienste, dat het een onopgesmukt, van alle poeha ontdaan verhaal is, dat voor een zeer groot deel gedragen wordt door Trevor Howard, die de rol van strenge, rechtvaardige captain Era ser knap vertolkt. Die captain. Eraser kreeg in het begin van de laatste oorlog het com mando over een der vijftig torpedo- bootjagers, die door Amerika aan En geland werden uitgeleend. Er wor den na enige moeilijkheden successen behaald bij het konvooieren en ten slotte krijgt Eraser de gevaarlijke op dracht in een haven aan de Franse kust een groot Duits dok te rammen en op te blazen. Het oude schip moet eraan worden opgeofferd en uiteraard ook vele mensenlevens, want de raid eindigt in een felle strijd. Hert is het hoogte punt van de film. door regisseur Compton Bennett deskundig en aan grijpend in scène gezet. Passage, t/m donderdag: in de lucht." 't Zit 't Is niet bepaald een nieuwe film, maar amusant js zjj ongetwijfeld. Formby als stuntvlieger tegen wil en dank is de moeite van het bezien wel waard en ook zijn verdere avonturen doen de zorgen een ogenblik vergeten. Het verhaaltje is simpel, maar wie Formby kan waarderen en dat zjjn er velen zal zich deze film, niet laten ontgaan. (Van onze correspondent in Jeruzalem) De Israëlische toneelschrijver Max Zweig heeft een stuk geschreven dat in Nederland speelt, getiteld 'Op roer van het hart'. Het stuk beschrijft de tragedie van een joods doktersgezin in Am sterdam tijdens de Duitse bezetting. In het middelpunt van het drama staat de figuur van een jonge vrouw van niet-joodsen huize, die zich op offert voor de door haar vereerde joodse dokter. De strijd der Nederlandse arbei ders tegen de fascistische onderdruk king wordt gesymboliseerd in de peisoon van de echtgenoot van deze vrouw, die om het leven komt in de verzetsbeweging. Een interview met Sophia is als het doorbladeren van een mooie- meisjeskalender. Na een paar minu ten vraagt men zich al af hoeveel interessante houdingen de kunste nares nu nog allemaal zal weten te bedenken maar Sophia's vin- dingrjjkheid op dat gebied schijnt onuitputtelijk. Sophia keert zoveel mogelijk het volle gezicht naar de camera of de interviewer. Terwijl haar romp al lerlei opmerkelijke kronkels aan neemt, blijft haar hoofd steeds op dezelfde hoogte en haar ogen vor men een contrast van rust met de rest van Sophia. Zoals de meeste filmsterren heeft Sophia Loren het recht, alle foto's te keuren, die tijdens een filmpro- duktie van haar gemaakt worde; In tegenstelling tot haar voornaam ste Italiaanse filmrivale Gina Lol- lobrigida die zich zelf ziet als het meisje van hiernaast' be schouwt Sophia Loren zich als 'het meisje dat een man graag naast zich zou hebben wonen.' De meeste foto'p die zij vrijgeeft voor publi katie zijn derhalve vol glamour en/of sex. corres- 1 J pondent van de New 1 York Herald Tribune in 1 Hollywood en zeer be- kend filmcriticus in de 1 Verenigde Staten, legt jj na zijn interview met fjj Gina Lollobrigida 1 vandaag een bezoek af 1 bijSophiaLoren. 1 Hij geeft een boeiend, jj ongeretoucheerd beeld 1 van deze Italiaanse filmactrice, die bést weet wat ze wil, wat ze M waard is, wat haar spe- M ciale attracties zijn. i Sophia die pas 22 is, kent zich minstens vijf maal per minuut een zelf en haar beperktheden bijzon- meuwe pose aan te nemen, alie- der goed. Ze heeft een prachtig maal even bevallig en telkens weer T i OM 111m hkrtwlAM TJnernHA vi aavmH A w adembenemender dan de vorige. Elke beweging en elk gebaar was zorgvuldig ontworpen en uit- figuur Marlon Brando noemde het eens 'ongelofelijk!' Haar kle ren worden ontworpen om haar wespetaille en haar zandloper- afmetingen, 33. 24, 38 (in inches), te accentueren. Tot camouflage van de tekortko mingen in haar gezicht zet ze haar mond- en ogenmake-up extra aan. en richt de aandacht op haar lichaam door een uiterste minimum aan kleren te dragen en door onop houdelijk in beweging te blijven. Een voorbeeld: Ik interviewde haar tijdens een lunchpauze in de studio, waar Stanley Kramer bezig was 'The Pride and t.he Passion' ('Trots en hartstocht') op te nemen. Sophia, verkleed voor haar ro! als Spaanse boerin, droeg een rok en een iaag uitgesneden blouse die de schouders vrijliet. zeischap van Basiiio Franchaina, een bekende Italiaanse filmman in dienst van haar manager Carlo Ponti. Vóór een interview heeft Sophia graag de vragen op schrift voor zich." Dan bespreekt ze die met gekiend. Zelfs de simpele hande- Franchaina, die de antwoorden vooi ling van het doorbreken van een ;5aar opschrijft. koekje scheen gedompeld in eer. geheimzinnige waas van sex. Haar hapjes van het koekje vormden een les in verfijnde etiquette. Sophia is een lang meisje, maar wanneer ze zat maakte ze de in druk van een broze pop, in tegen stelling tot Gina. die wat kleiner is, maar veel aardser in haar ver schijning. Misschien nog meer dan Gina is Sophia een produkt van weldoor dachte publiciteit. Ze mag zich er dan op laten voorstaan, dat ze nog g K h^ft uitgegeven voor schouders achteruitgetrokken, de borst vooruit en het hoofd opge- In het openbaar is Sophia ge richt. Binnen dat kader zag ze kans woonlijk op persconferenties in ge- Hoewcl haar Engels nu vrij rede lijk is, zal Sophia een handige vraag tijdens het interview altijd door Franchaina laten 'vertalen'. Dit systeem komt ongeveer hierop neer: Vraag in 't Engels: 'Wat be schouwt u als glamour?' Franchaina (in het Italiaans): 'Over een paar minuten staat onze lunch klaar. Ik weet niet hoe 't met jou staat, maar ik. heb honger.' Franchaina (in 't Engels tot de verslaggeverj: 'Sophia zegt dat ze gelooft dat glamour is wat je wilt hebben voor je gaat filmen.' Om miss Loren recht te doen wedervaren moet ik echter zeggen, dat ze best zelf kan denken en dat ze dit ook doet. Maar haar ...verbijstert fotografen... uitspraken zijn voor de krant min der bruikbaar dan die van Fran chaina. Het geheim van Sophia's aan trekkingskracht schijnt te liggen in een combinatie van twee dingen: rollen in films die een maximum aan vertoon en een minimum aan bekwaamheid verlangen, én een goed geleide reclamecampagne. Sophia is zich stellig bewust van de wankelheid van een succes, ge bouwd op zo'n slappe basis, en ze doet echt haar best om een actrice te worden. Ze zei me, dat ze wilde 'loskomen' van haar lichamelijke aantrekkelijkheden. Ze verbijsteren de fotografen. Ik wil graag dat in de toekomst al mijn foto's alleen mijn hoofd ver tonen.' 'Reclame is belangrijk, maar dat is verleden tijd. Nu komt het erop aan actrice te zijn. Binnen tien jaar hoop ik zo ver te zijn dat iedereen me een grote actrice zal noemen en dat ik daardoor naam zal hebben, en niet door mijn boezem.' (Nadruk verboden. Copyright New York Herald Tribune Het Vrije Volk.) Wegens werkzaamheden aan het wegdek van de Nieuwe Binnenweg zullen vanaf maandag 20 augustus gedurende ongeveer zeven weken de trams van de lijnen 4 en 17 in beide richtingen de volgende route volgen: Nieuwe Binnenweg, Mathenesserlaan, Claes de Vrieselaan, G. J. de Jongh- weg. Parksluizen. Westzejdijk, Oost- kousdijk, Havenstraat. Schiedamse- weg en vervolgens de dienstroute. De langs dit tijdelijke traject gele gen halten van de lijnen 10, 11 en lo gelden eveneens voor de tramlijnen 4 en 17 Een tijdelijke halte voor de lijnen 4. 10 en 17. voor beide rich tingen afzonderlijk, wordt geplaatst in de Havenstraat bij de Lage Erf- brug. De firma Jungerhans in Rotterdam heeft een tentoonstelling ingericht van glaswerk van de kunstenaars A. D. Copier, W. Heesen. F. Meydam en S. Valkema. Zij exposeren er drink- serviezen naar nieuwe ontwerpen. Ook wordt uitgebeeld hoe het smélt- procés van glas en de bewerking ervan geschiedt. Vangstberichten van hedenmor gen: VI. 7 34 k.; VI. 70 15 k.; VI. 85 85 k.: VI. 203 10 k.; VI. 205 40 k.; VI. 206 10 k. nog 50 netten; VI. 207 28 k.; VI. 208 10 k. nog 30 netten: VI. 215 5 k.; VI. 29 2 k.; VI. 97 7 k.; thuis varend; VI. 114 25 k.; VI. 40 k,; VI. 190 6 k.; VI. 196 6 k.: VI. 197 58 k.; VI. 199 45 k.; VI. 53 7 k.; VI. 83 30 k.: VI. 166 48 k.; VI. 50 22 k.; VI. 14 17 k.; VI. 84 55 k.; VI. 112 10 k.; VI. 132 2 k. Prijzen van hedenmorgen: Trawl haring: Groen 6086; klein 36 38,40, groot 34—37,60. Vleet haring: Klein 3133; groot 32,6033; volle 33,50: steur 23,70 24,10; zoute vis 111113 per ton. VLAARDINGEN - BINNEN TRAWL VL 142, A. Rog, 35 last. 60 manden verse haring. 170 manden vis. Drijfnet: VL 79, D, van Rijn, 28 1. Te Den Haag is door de Eerste Nederlandse Levensverzekering-Mij. ondershands aanbesteed het bouwen van een 80 meter lang kantoor- en winkelpand aan de Coolsingel tus sen Hofplein en Doelwater onder directie van het architecten- en in genieursbureau ir. J. P. van Brug gen. G. Drexhage, ir. J. J. Sterken- burg en A. Bodon te Rotterdam. Van de vijf inschrijvers was laagste Dura's Aann.-Mij. Rotterdam voor 3.850.000 en opvolger Bataafse Aann.-Mij. Den Haag 3.875.000. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEA1 ER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: 't Zit in de lucht (a.i.). MONOPOLE-THEATER 3. 5, 7 en 9 uur: Stad in boeien (14 jr). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 1—5 en 7—10 uur: .Schip en Werf'* JULIAN AP ARK. 7.30-12 uur: Floralla. Apotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 29, tel.68080- ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: *t Zit in de lucht <a.l..L MONOPOLE-THEATER 3, 5, 7 en 9 uur: Stad in boeien <14 jr). Tentoonstellingen. STEDELIJK MUSEUM. 1—5 en 7—10 uur: ..Schip en Werf" JUL1ANAPARK. 7.30-12 uur: Floralla. Apotheek: Fa. Van Westendorp, rei. 67674. Singel 31. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: The Goldrush. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). CAPITOL. Gevaarlijke eerzucht. Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (13 jr). CENTRAAL: Because you're mine. Zaterdag-4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (a.L). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlle's tante. Zaterdag en zondag 5.30. 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: De privé-oorlog van majoor Benson. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (ai.). HARMONIE: Marcelia een elrcusfcind. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur <14 Jr). LUMIÈRE: Alle hens aan dek. Zater dag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (ai.). Ut) TUSC AArtists and models. Zat. en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (ai.). LUXOR: Je kunt *t toch niet mee nemen. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (ai.). METRO: De terugkeer van Lemmy Caution. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9J5 uur (14 jr). PRINSES: Sun valley serenade. Zat. en zondag 2, 4.30. 7 en9.30 uur (ai.?. REX: Robin. Hood. Zaterdag 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a,l.). THALIA: De wereld der stilte. Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9-30 uur (ai.). 't VENSTER: Summer madness. Zat. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.15. 7 en 9.15 uur (18 jr). Victoria: Chariie's tante. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (13 jr). ROTTERDAM ZATERDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuidplein. Revue „Zo.... Zo.... Hallo met Cees de Lange en Johnny Jor- d&an. 8 uur. NIEUWE ZUIDERKERK, Westzeedljk. Orgelconcert door Günther Fischin- ser uit Münster, 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Het Rotterdams Toneel met ..Krlk- krak", 8 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuldplein. Rerue „Zo.... ZoHallo...." met Cees de Lange en Johnnv Jor- daan. 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Het Rotterdams Toneel met krak", 8 uur. „Krik-

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1