STEMMING BEST NA 24 REPETITIES Voorbeschouwing van de revue Alle hens aan dek Hard werk voor allen die eraan meewerken Eén kaal schaap maakt nog geen Echtpaar Monteux en ïfiin Rotterdam Rijden onder invloed: celstraffen geëist SG kon opnieuw een feesttaart uitreiken ...ZOMER! ;sbts.Nv- A Het Vrije Volk Arma-jeugd in Beekbergen Vakantiefeest T rainingsvlucht De Postduif Spirit naar wedstrijden in Rotterdam Oefemveds trijd van HBSS 20.000ste op Flomlia ,Lage streek': 4 weken cel Voetgangster aangereden Gevonden bïïSs f;?n VïïSSf Demos naar Dordt Burgerlijke Stand Kermis geopend AJC neemt deel aan ontvangst Rederij .Magelliaen' opgericht De grootste krant HET VRUE VOLK DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 NU DE EERSTE uitvoering van de revue „Alle hens aan dek" voor de deur staat (op maandag 27 augustus) kan men zich al aan een kleine voorbeschouwing wagen, ook al durven wij na tuurlijk nog niet onze goed- of afkeuring aan deze revue te geven. Maar het is zeker niet oninteressant om iets van de voorbereidingen te vertellen. ZOALS de lezer wel bemerkt zal hebben heeft de revue „Alle hens aan dek" al geruime tijd onze aandacht en -wij willen daarom niet in herhalingen treden. Het hoeft bepaald niet nog eens beweerd te worden dat de stemming onder de medewer kers en medewerksters uitstekend is, de regie van de heer P. Rhuis -een pseudoniem overigens van een man, die gewend is dagelijks geheel andere zaken te behartigen dan die van het regisseursschap energiek en veelbelovend en het werk van toneelgroep en ballet verdienstelijk. De feiten Enkele feiten. Tot nog toe zijn er 24 repetities geweest, waarvan enkele met orkest-begeleiding. Dit orkest, onder leiding van de heer P. J. Dor- rënboom (eveneens iemand, die da gelijks geheel andere dingen doet dan muziekschrijven of een orkest lei den) bestaat uit musici, die zeker niet onervaren zijn. Het bleek overi gens geen geringe opgave om zich min of meer aan te passen aan de Repetities Tijdens de repetities van de afge- Geschoolde krachten Aankleding Anders van opzet kotterdamse bioscopen „KOM", dacht dit Tessel- se schaap gisteren in een Haastrechtse weide, „ik laat me 's scheren, 't Is vandaag zomer!" En het schaap, zwetend in zijn dikke vacht, speurde de horizon af. Warm had het schaap het, ontzettend warm. De zon scheen met ongekende, onbe heerste kracht op het mollige polderland en op de mollige schaapsvacht. Plotseling rammelde het houten hek bij de sloot. Daar verscheen een blonde jongen in overall met de schaar in de hand. Het schaap schrok toch nog wel even, maar toen geroutineerde handen hem uit zijn bontjasje losknipten, voelde hij zich toch een stuk behaaglijker. Net als die duizenden Nederlanders, die gisteren voor het eerst misschien hun regenjas thuis lieten. Het schaap voelde zich wel wat naakt, net als die duizenden Nederlanders. Maar het liet zich lekker door het zonnetje bruin branden, net als die duizenden. Helaas, in de avond werd het frisjes en het schaap stond te rillen op zijn dunne poten. „Ach", dacht het schaap, wat ben ik begonnen? Een echte zo meravond is het toch nóg niet WIJ willen geenszins vooruitlopen op hetgeen straks geboden zal wor den, maar de verschillende repetities, die wij bijwoonden, hebben indruk ken bij ons achtergelaten. prestaties van amateurs De muziek is gedeeltelijk gecompo neerd door de heer Dorrenboom, die ook de arrangementen heeft ge maakt; arrangementen van bekende melodieën, die. graag door het pu bliek wordon gehoord. De Arma-jeugd vermaakt zich uit stekend in het kamphuis „De Wa tervar' te Beekbergen. De zeventig kinderen, die vorige week vertrokken, bésteden. deze week aan allerlei sporten en opdrachten, welke met een cijfer zullen worden beloond. Per groep zal vrijdagavond de winnaar tijdens een bote avond, die door de kinderen zelf wordt verzorgd, een prijsje ontvangen. Voorts staan speurtochten op het programma. Menzal o.m. de Bos kabouter moeken opsporen en verder is rèeds een bezoek gebracht aan het Troelstra-oora. De dag begint meestal met ochtend gymnastiek en vlaghijsen. En eindi gen zal. deze hele. vrije zonnige va kantie met de bonte avond. Men hoopt zaterdag op tijd te vertrekken om tegen twaalf uur In Schiedam te rug te zijn., SSV Demos gaat zondag met haar elftallen naar Dordrecht om de Mer- weboys te bekampen. Om 11 uur ver trekt men per bus vanaf het post kantoor. Zij, die de reis willen mee maken, kunnen zich opgeven bij G. v, 'i Geloof, Gordonstraat 50 en W. Groenhorst, Belerlandsestraat 5Da. lopen weken heeft men wel enigszins te kampen gehad met het feit, da', vaak maar een deel van de mede werkers op de planken kon komen wegens de vakantie. Het kwam zelfs voor dat men het met minder dan de helft moest doen. Een tweede „moei lijkheid", die o.i. echter overwonnen kan worden, bleek te zijn dat het gezelschap meest uit ongeschoolde dilettanten bestaat. Ja, men heeft zelfs de indruk ge kregen, dat er in Schiedam eigenlijk veel inecr acteurs en actrices zijn die over een zekere ervaring beschikken, maar zich niet op de audities van de Schiedamse Gemeenschap hebben ge meld. Waarom niet? Ach, misschien door een zeker schroom om buiten de te- staande, vertrouwde kring van het eigen gezelschap waarvan men lid is te moeten optreden. Toch werkt er in de revue een kleine kring van goed-geschoolde amateurs mee, waaraan de weinig ervaren medewerkers zeer zeker steun hebben. Bij de balletgroep liggen de verhoudingen wellicht iets anders. Maar hoe het zij, wij mochten woensdagavond in Arcade constateren, dat daar goede vorde ringen zijn gemaakt en dat de prestaties veelbelovend zijn. De leidster van de balletgroep Phyllis Ligthstone heeft zeker niet stilgezeten en ook al heeft men er in de afgelopen weken weinig ophef van gemaakt, toch kan nu al met ver trouwen worden beweerd dat het bal let zeker niet hoeft onder te doen voor de toneelgroep. Van de aankleding van de revue is veel werk gemaakt. Ongeveer tweehonderd kostuums zullen „de re- j vue passeren." Zij worden geleverd door de firma Van Nooyen uit Rot terdam, die ook het kapwerk zal ver zorgen. De decors zijn van de firma Beyne uit Amsterdam en de firma G. Madem uit Schiedam. In totaal wer ken honderd mensen mee aan de re vue, waarbij dus inbegrepen de bal letgroep van zestien meisjes en het orkest, dat uit tien man bestaat. De revue is anders van opzet dan gebruikelijk. De sketches nemen niet meer zo'n grote plaats in het geheel in. Daarvoor in de plaats zal men meer showwerkte zien krijgen, waarbij natuurlijk wel individuele punten naar voren, komen. Alles ivordt gebracht in snel tempo en men heejt er naar gestreefd de nummers zoveel mogelijk onder de amateurs te verdelen. Om teleurstelling te voorkomen zij hier tot slot nog opgemerkt dat men niet tot de laatste dag moet wachten om de revue te zien. De ervaring heeft geleerd dat het publiek meer belangstelling heeft voor de slotuit- voeringen dan voor de première. De eerste dagen is de zaal dan niet goed gevuld en later kan men geen kaar ten meer krijgen. Het dient beslist aanbeveling om zich op tijd van een plaats in het Passage Theater te voorzien. Het programma voor het Va kantiefeest op VRIJDAG luidt als volgt: Arcade, 9, 11, 14 en 16 uur: Pop pentheater Henk Zoutendijk. Grote Kerk, 14-16 uur: Toren- beklimmen. Plantage, 20 uur: Amateur show. Op zondag 26 augustus organiseert de SCV De Postduif een trainings- vlucfat vanuit Nieuwerkerk. Inkorven zondagmorgen van 3 tot 9 uur (vrachtprijs 10 cent per duif). Aan deze vlucht kan deelgenomen worden door iedere liefhebber die aange sloten is bij een erkende bond. Geboren: Lena, d. v. M. Klinge en P. Pors; Theodora H. M„ d. v. T. H. M. Kuiters en E. van Aitenborg; Jo hannes J., z. v, J. J. Schoo en P. M. van Ingen; Maria J., d. v. J. P. Joma en D. A. Foekema. Maria A, d. v. A. J. Jansen en S. M. Visser. Geboren: Cornelia, -d v P J Ste- houwer en E Bolk; Anja, d v J L v d Touw. en J M Borrani; Theodorus A, zvPJJvd Brug en J G T So- Óverledeu: S. C. Bok, 71 jr; A. M. van Wijk, 89 jr, wed. van E. T. Schiller: J. de Kok, 72 jr.; L. Her mans, 90 jr; J. Heggers, 61 jr. Overleden: W R Guldenaar, 79 j; D Ooms, 79 j. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: 't- Zit ln de lucht (a.l.). MONOPOIiE-THEATER, 2. 7 en 9 uur: Commando des doods (14 jr). Tentoonstellingen STEDELIJK TUSEUM. 1—5 en 7—10 uur: „Schip en Weri". JULIAN AR ARK. 7.30-12 uur: Floralla. Apotheek: Pa. r. Westendorp. Singel 81, tel. 67674. Diversen: HET HOOFD. 7 uur: Begin vakantie- leest. VRIJDAG Bioscopen PASSAGE THEATER. 2 en 8.15 uur: Alarm ln de Pacific (14 jr). MONOPOLE THEATER, 2. 7 en 9 uur: Ontsnapt uit Cblku Shan (14 Jr). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 1—S. en 7—10 uur: .Schip en Werf" JUIIANAPARK, 7.30-12 uur: Floralla. Apotheek: Fa. v. Westendorp, Singel 81, tel. 67674. ARENA: The Goldrush. 2. 7 en 9.30 uur (ah). CAPITOL: Gevaarlijke eerzucht. 2, 7 Sn 9.15 uur (18 jr). CENTRAAL: Because you're mine. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC: Journaal van 0 tot 5.15 uur. Charlie's tante. 5.30. 7.45 en 10 uur Jj* 2r>- COLOSSEÜtt: De prlvé-oorlog van majoor Benson. 2, 7 en 9.30 uur JaL). HARMONIE: Marcella een circuskind. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). bïïMIÈRE: Alle hens aan dek. 2.15, .LSP 9-M uur (a.l.). LUTTJSCA: Artists and models. 2.15, Isn 9.30 uur (ah). LuXOR: Je kunt 't toch niet mee nemen. 2, 7 en 9.30 uur (a.l.). METRO: De terugkeer van Lemmy Caution. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr) PRINSES: Sun vaüey serenade. 2.15. 7 en 9.30 uur (ah). B&X: Robin Hood. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). THALIA: De wereld der stilte. 2.15, 1 en 9.30 uur (ah). VENSTER: Summer Madness. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). VICTORIA: Charlie's tante. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). ROTTERDAM DONDERDAG ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Het Rotterdams Toneel met „Krlk- krak". 8 uur. MEVROUW MONTEUX houdt de zwarte poedel Fifi zorgvuldig op de ereplaats. Zonder haar hondje zou ze waarschijnlijk niet zo blij moedig voor de fotograaf hebben geposeerd. Het had er trouwens alle schijn van, dat Fifi keurig getrimd en met,Franse gratie het ook de gewoonste zaak van de wereld vond om op die ereplaats te zitten. Haar baas vond het zo wel goed, maar toch was hij de man, op wie de fotograaf aasde, want Pierre Mon teux is de beroemde dirigent van het Baston Symphony Orchestra, dat een tournee door Europa én Rusland gaat maken. In Nederland zal Pierre Mor.teux op 17 en 21 november het Residentie-Orkest dirigeren. De heer en mevrouw Monteux en Fifi arriveerden vanmorgen met de „Nieuw Amsterdam", die ook 150 Amerikanen meebracht. Onder lei ding van de aartsbisschop van Bos ton, monseigneur Gushing, gaan zij een „goodwill-reis" door Europa ma ken. Zij blijven een dag in Rotterdam en een dag in Amsterdam en reizen dan verden naar Duitsland, waar de minister van Buitenlandse Zaken, dr. von Brentano hen officieel zal ont vangen. „Dit is een reis van gewone, vre delievende mensen," vertelde de aartsbisschop, die er nadrukkelijk op wees, dat het geen pelgrimstocht is. De Amerikaanse peignms, die hei ligdommen in Italië en Frankrijk gaan bezoeken ter gelegenheid van het vijfde eeuwfeest van de rehabi litatie van Jeanne d'Arc zijn in Le Havre van boord gegaan. Fi'irit speelt zaterdag in de disirictswedstrijden van de Regionale Afdeling Zuid-Holland van de CKB. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van Laag Zestienhoven te Rotterdam. De Spirit-teams komen uit in klasse 2C tegen: Thor, Bolnes, Vriendenschaar en Kinderdijk; in klasse 3A tegen: DIO 3, Oranje Wit2, PKC 3 en Be Fair; in klasse 4C tegen: Blauw Wit 3, ODO 3, Alba- tfos 3 en Aimkerk; in de junioren B4-klasse tegen: Bolnes, Blauw Wltb, Aimkerk en ODI. Ter voorbereiding voor de compe titie die op 8 september begint speelt het le elftal van HBSS een oefen wedstrijd tegen ZWSH uit Rotter dam, aanvang 4 uur, n.m. Terrem Spieringshoek. Tevens speelt een combinatie van HBSS tegen GSS op het terrein van GSS, Spóorbaanstraat Kethel, aan vang 4 uur n.m. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 637S8 i „Wanneer iemand een automobilist onder invloed van sterke drank ziet rijden, is hij volkomen gerechtigd om de politie te waar schuwen. Dat is zelfs zijn plicht," zei met nadruk de president van de Rotterdamse rechtbank, mr. Bloemarts, toen dinsdagmiddag de 46-jarige kolenwerker K. K. uit Rotterdam voor de rechtbank stond. De kolenwerker had, volgens een getuige, slingerend gereden in de Bas Jungeriusstraat. Dc getuige waarschuwde de politie, die de man aanhield. Het bleek dat hij zes glazen bier had gedronken. De Schiedamse Gemeenschap heeft weer een taart kunnen uitrei ken. Ditmaal ter gelegenheid van het bezoek van de 20.000ste aan „Fioralia" in het Juiianapark. Het was de heer H. C. van Dijk uit de Prins Mauritsstraat 8a, die met zijn echtgenote, broer en twee kinderen woensdagavond omstreeks negen uur Fioralia binnenkwam. Daar stond de heer F. Groenen- daal, directeur van de Schiedamse Gemeenschap, hem en zijn famiiie al op te wachten. Op de rotonde volgde toen een officiële ontvangst, waar de heer M. Holl, voorzitter van de S.G., de familie feliciteerde met dit bij zondere bezoek. Hij achtte de belang stelling voor Fioralia, ondanks het slechte weer, een bewijs dat er veel waardering bestaat voor hetgeen in dit park tot stand is gebracht. Twee kleine Jongens, Theo (5 jr.) en Jan (3 jr.) keken tijdens een toespraak een beetje sip. Zij wilden zo graag in de chocoladereep bijten, die een vriendelijke meneer van de SG hun had gegeven. Wat dat. om dat zij eigenlijk hadden aangedron gen op een bezoek aan Fioralia? Zij waren daar ten slotte in geslaagd, want hun vader had 't hun beloofd. En zo stonden zij dan gedwee te luis teren naar een meneer, dié in de mi crofoon sprak. Toen het allemaal voorbij was mochten zij snoepen.... Wel, en nu maar hopen op de 30.009ste. Wanneer de belangstelling, zoals nu voor Fioralia bestaat, aan houdt, zal men daar vlug op kunnen rekenen. Men hoopt uiteraard op méér. Ook de expositie „Schip en Werf" in het Stedelijk Museum mag niet klagen over de belangstelling. Daar boekte men onlangs de 2500ste bezoe ker. „Ver over de schreef," zei de offi cier van Justitie toen hij veertien dagen onvoorwaardelijk en drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid eiste. Eveneens veertien dagen gevange nisstraf, maar zes maanden ontzeg ging, vorderde de officier in de zaak tegen de 46-jarige directeur S. M. B. uit Sliedrecht. Toen deze directeur in vrolijke toestand een dancing aan de Rochussenstraat verliet, had een politieagent gezien dat hij nogal onzeker in zijn auto stapte en weg reed. Verdachte had die avond acht borrels gedronken. Toen de directeur tot zijn veront schuldiging aanvoerde, dat hij die dag zeshonderd kilometer had afge legd en dat deze afstanden soms nog wel groter waren, voegde de presi dent hem toe: „De weg is voor eco nomische doeleinden en niet voor sportieve prestaties. Dan gaat u maar naar Zandvoort." Ook voor de Rotterdamse politie rechter verscheen een automobilist, die zich aan verkeersonfatsoen had schuldig gemaakt. Het was de secre taris-bedrijfsleiding van een grote werf, C. P. J. van der S„ die. in de nacht van 6 juni in de Allard Pier- sonstraat met zijn auto tegen een geparkeerde auto was gebotst en had doorgereden. Zijn eigen wagen was echter zó beschadigd, dat de politie op het gerammel afkwam ,,Wjj beschouwen deze dingen als hoogst-ernstig," zei de politierechter, die de secretaris veroordeelde tot een boete van 150 of dertig dagen, alsmede een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid van drie maanden met twee jaar proeftijd. „Zal ik u nu eens vertellen hoe jullie leven? Jullie wonen in een hof je. Je man verdient 84 per week. Jullie hebt drie kinderen, per week wordt er vijftien gulden afbetaald voor een televisietoestel van 1400.-. Dit zei de politierechter, mr. Ter Haar Romenij, woensdagmorgen te gen de 29-jarige huisvrouw M. J. Z.- van B„ die in een levensmiddelen- magazijn met 25 had betaald, van honderd gulden terug kreeg en met een voordeeltje van 75 de straat op wandelde. Een klant had het echter gezien en was haar achterna gegaan. De vrouw ontkende, maar de offi cier van Justitie vond de verklaring van de getuige zó duidelijk, dat hij het feit wettig en overtuigend bewe zen achtte, ,,'t Is zo bijzonder on- sympatiek, dat ik drie weken onvoor waardelijk eis", sprak hjj. Mr. Ter Haar Romenij merkte op, dat hij deze straf voor „zo'n lage streek" te gering vond en hij veroo- deelde de vrouw, tot vier weken. Bijna al de Dordtenaren, die 's nachts niet in slaap kunnen komen als dc volgende middag het eerste elftal van DFC voor zijn semi-beroepsbestaan moet werken, hebben zich gistermid dag voor zover zij bij het raadhuis stonden de ogen uitgewreven. Niet van de slaap, maar van bewondering voor het stralende echtpaar, dat zijn eerste 'huwelijkse schreden op het Raadhuisplein zette. De bruidegom is Frc Bellaard, de gevreesde rechtsbinnen van DFC, en de geliefde van Elber- dina van Leeuwen, zijn bruid Op de Burgemeester Knappertlaan ter hoogte van het Juiianapark vond gisteravond een aanrijding piaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer J. v. 't Hof en een voetgangster, de 56-jarige mevr. J. Snijder. De voetgangster stak de oversteekplaats over en weifelde daarbij, zodat de auto een aanrijding niet meer kon voorkomen. Mevr. S. die een bromfiets aan haar hand had, viel tegen de grond en kreeg vermoedelijk een hersenschudding. Zjj is per GG en GD ter observatie in de Dr. Noletstichting opgenomen. De kermis op de Westerkade is vanmiddag geopend. Voor fietsers bestaat gelegenheid om rijwielen op de Warande te stallen, aangezien men dat beter niet op het teyrein zelf kan doen. Alle Zwaluwen en Trekvogels ver zamelen met hun leiding vanavond in uniform om half zeven bij het Ju iianapark om deel te nemen aan de officiële ontvangst van „Neptunes" in verband met de opening van de feestweek. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 9 en 12.30 uur en 26 uur. Bundeltje was goed, colbertjasje. Te bevragen bij de vinders: z.g. handzeis, F. v. d. Stelt, Nieuwe Ha ven 285b; beugel van kinderzitje, W. v. Drunen, Anth. Muijsstraat II; zonnebril, C. v. Walsum, Duijsstraat 19; rozenkrans. Blok, Anth. Muijs straat 17; herenpolshorloge, Dr. Beu kers, B.K.-Laan 76; bedrag aan geld, Bos. Lekstraat 67a; damespolshorloge v. d. Linden, P.K.O.-Laan 90a, 2 x bellen na 18 uur; damesring, tv. v. Ravens. Slachthuislaan 25a; broche, H. v. Hoogdalem Graaf Florisstraat 89; portemonnaie met inh-, mevr. Fotijn, Grensflat 91; kinderporte- monnaie. met inh., J. Foncke, Vlaar- liingerdijk 21b; damesparapluie, v. d. Linden, Groenelaan 125b; portemon naie, met inh., G. v. Reenen, Slmon St.evinstraac 20b; portemonnaie met inh., S. Rietkerk. Jacob v. Lennepstr. 10b; strandbal, T. de Pater, Fr. Ha- verschmidtlaan 39; stepje, v. Houten, ijssalon Favoriet, Broersveld, 30; groene step. Streng, Geervlietsestr' naast waterstoker; 1 paar stelten. A. Log. B.K.-Laan 245b; poppewagen, G. Bruijntje; Hobbemastraat 5; grijs geruit jongensjasje, mevr. de Bruijn, Groen van Prinstererlaan 41; kin derjasje. Ncordijk, Lange Kerkstr. 32; bundeltje wasgoed, M. de Jonge v. 's-Gravenzandestraat; groene cein- v' (i' Touw, Marconistraat 49b; regenbroek, L. Houtsma, B.K- Laan 234a; gehaakte handschoen, L. J. Winters, v. Dijckstraat 22a. Met het doel het verkrijgen, ver vreemden, huren, verhuren, doen bou- en en in het algemeen het exploite ren van schepen opgericht de N V Rerierj) Mageihaen te Rotterdam. Het maatschappelijk kapitaal' be- J 1-009.000,verdeelt in 1000 aanaelen van 1.000.—. Hiervan ziin ^Plaatst en in contanten volgestort 'J C. A. van Wankum Schoep- Kuypers^e^ Schiedam voor flêmo.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1