Verkeer en kermis W Watertoernooi had veel last van straffe Demonstraties met Vele aardige puzzels op derde toertocht Y akaiitie-modeshow in de open luclit 1 't Voorntje won concours in Delfshavense Schie tegen Hermes DVS Wisselbeker weer voor Rotterdam Nooit meer natte voeten WALDO-TAXI 3 Vakantiefeest ROE1WEDSTRIJDEN OP POLDERVAART voor de 122 deelnemers 67570-69915 Lampionoptocht moet slagen! Prijzen voor zeekadetten In september damtoernooi Openluchtfeest ging toch door Marineschepen blijven langer Uit het dagboek van de politie 's Nachts langs de weg chiedammers <mderelhaar Oproep tot de jeugd Op kamp Loosdrecht Jubileum damclub iV Van de duiventil Burgerlijke Stand Esperanto-agendo Afsclieid directrice Gem. Ziekenhuis Wu ?'45 ld het VRLIE VOLK MAANDAG 27 AUGUSTUS 1956 PAGINA 6 Moeilijk Prijzen Weinig animo De roeiwedstrijden startten 's mid dags met een groep van elf deelne mers tussen 1418 jaar, waarbij J. C1?lP£a/).beStry' 2' 7 en 915 uur H^°HirD(ajTelStOÖ-,ag0r' 7 Het programma van het Va- kantiefeest luidt voor MAANDAG Passage-Theater, 9, 11,14 en 16 uur: Jeugd-filmvoorstellingen. 10 uur: Excursie Wilton-Fjjen- oord. Grote Kerk, 14-16 uur: Toren- beklimmen. 16 uur: Excursie Werf Gusto. Musis Sacrum, 19.30 uur: Va- kantie-bridge-drive. Passage-Theater, 20 uur: Revue „Alle hens aan dek" van P. Rhuis en P. J. Dorrenboom. Plantage, 20 uur: Dansavond en grammofoonplaten-wedstrijd. 10-12 en 2-4 uur: Bezichtiging marineschepen in Voorhaven. DINSDAG Passage-Theater, 9-11 uur: Jeugdvoorstelling door Stichting „Nieuw-Jeugdtoneel" onder regie van Cruys Voorbergh. 10 uur: Excursie Wilton-Fijen- oord. 14-16 uur: Jeugdvoorstellingen door Scapino Ballet. Grote Kerk, 14-16 uur: Toren- beklimmen. Wachtschip Spica, 14-17 en 19- 22 uur: Tentoonstelling Zeecadet- korps. 16 uur: Excursie Werf Gusto, Musis-Sacrum, 19.30 uur: Grote vakantie-bridge-drive. Passage-Theater, 20 uur: Revue „AHe hens aan dek". Plantage, 20 uur: Utrechts By zantijns koor, Mastklimmen en „Vrij en Blij". 10-12 en 2-4 uur: Bezichtiging marineschepen in Voorhaven. Zon-overgoten was de ker mis zaterdagmiddag, toen wij een wandeling langs de ver schillende stands maakten. En vooral de jeugd onder de tien jaar vermaakte zich geweldig bij de autootjes, die weliswaar niet bestuurbaar zijn, maar daarom, juist een gevaarloos ritje garanderen. En men kan er nog iets van leren ook! Verkeersborden, die men overal op straat tegenkomt, zijn hier opgesteld en vertellen de jeugdige bestuurders iets van de verkeersregels. Zo'n nachtrepetitie is toch maar het ware. Dan kan men eigenlijk pas goed beoordelen wat er zo allemaal te pas komt voordat een revue in elkaar zit. We zijn er eventjes ge weest, die bewuste avond in het Pas sage Theater, en we hebben bewon dering gehad voor dia stoere ama teurs. Want het valt niet mee om van 12 tot diep in de ochtend achter el kaar in touw te zijn, alleen naar om het publiek straks te behagen. Het viel niet mee. Dat vond toch ook wel de regisseur P. Rhuys, die we er wat verhitter uit vonden zien dan meestal tijdens de repetities het geval was. Wonderlijk, zoals de re petitie-koorts iemand kan aangrijpen. Want ook wij wonden ons wat op wanneer er iets niet goed ging. Ja waarlijk, men leeft intens mee omdat duidelijk is wat er op het spel staat: een goed, fraai lopend ensemble of een chaotische boel. Nu, er is vrese lijk veel gedaan nog op die generale repetitie en daarvoor zijn allen een pluim waard. Wel, tot vanavond en teel succes! AAN DE DERDE toertocht voor fietsers en bromfietsers, die zaterdag werd verreden, namen 122 Schiedammers deel. Om drie uur startte men bij het Beursgebouw aan de Lange Haven in drie ploegen. De bromfietsers hadden negentig kilometer af te leggen. De fietsers waren ingedeeld in twee groepen van boven en onder de vijftien jaar. De eersten hadden zestig en de anderen zeventig kilometer voor de boeg. De toertocht voerde de brom- en fietslustigen langs de mooiste plekjes in de omgeving van Rotterdam, Zevenhuizen en Gouda, zoals de Kra lingse Plas en de Reeuwijkse Plassen. De deelnemers letten extra nauw keurig op hetgeen zij voorbijkwamen, daar zij enkele gegevens moesten meenemen en eventuele geheime controleposten in de gaten moesten krijgen. Wat die geheime controleposten be treft: deze waren te herkennen aan een blauwwit vlaggetje. Er waren er drie: een hengelaar, die zijn simmetje Advertentie IM. Op woensdag rekent de organisa trice van de Lampionoptocht 1956, de vereniging Wandelvriendenop deelname van' de Schiedamse jeugd verenigingen. Men verzoekt ons der halve nogmaals een oproep te richten tot de plaatselijke verenigingen, zo als wandelsport-, gymnastiekvereni gingen, de AJC, de ARMA, CJMV, Padvindersorganisatie en allen, die mee willen lopen. Vereiste is natuur lijk dat men een lampion mee neemt. Voor deelname hebben zich reeds opgegeyen de Drumband van Wilton- Fyenoord, Accordeonver. Kunst Door Oefening en het Tamboer- en Pijperkorps Harmenie; men ver wacht meer inschrijvingen. De op stelling vindt plaats Warande, hoek BJC. laan. Vertrek circa 8 uur via Warande, St. Liduinastraat, Nw. Haven, Schoolstraat, Willem de Zwij gerlaan, Stadhouderslaan, Willems- bade, Groenelaan, Willem Brouwer straat, Hooftstraat, Lekstraat, Nw. Maasstraat, Rozenburgerstr., Stads- houderslaan, Dr. Noletstraat, Jul. v. btolbergstraat, Nassaulaan, School straat, Warande. Ouders, die hun kinderen ■willen vergezellen gelieven ook voor enig Ucht te zorgen. Leden van vereni gingen gaarne in uniform. Het Zeekadetkorps Jacob van Heemskerck, dat deelnam aan het jaarlijkse zomerkamp voor zeekadet ten van de Koninklijke Marine te Loosdrecht, heeft een mooi succes geboekt. De Schiedamse kadetten wisten beslag te leggen op de twee uitgeloofde prijzen. Op de slotavond van het zomer kamp reikte de kapitein-ter-zee b.d. S. Dobbenga, voorzitter van het zee kadetkorps Nederland, aan de Schie damse jongens de wisselbeker voor de beste prestaties met zeilen en roeien in modelsïoepen B 2 uit. De beker was beschikbaar gesteld door het Engelse Sea Cadet Corps. Tevens ontving het zeekadetkorps Jacob van Heemskerck de blauwe wimpel als de ploeg, die de beste algemene indruk had gegeven. Aan deze prijs bleek nog een spe ciale attractie te zijn verbonden: een twintigtal Schiedamse kadetten kan aanspraak maken om volgend jaar te worden uitgezonden naar het kamp voor Sea Cadets in Engeland 1 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de damclub „Schiedam" zal deze vereniging een driedaags jubileumtoernooi organiseren op de avonden van 24, 25 en 27 september in de grote benedenzaal van de „Am- stelbron." Het toernooi zal worden verspeeld in drie klassen, namelijk le en 2e klasse en een speciale groep voor thuisdammers. De damclub „Schiedam" heeft zeer aantrekkelijke prijzen beschikbaar De deelname aan dit toernooi is gratis; men verplicht zich echter wel tot het uitspelen van de drie te spe len partijen. Inschrijvingen, met vermelding in welke klasse men wenst deel te ne men, kunnen tot en met 10 september worden gericht tot de secretaris van de damclub, de heer W, M. Pranger, Geervlietsestraat 32 b. uitwierp in de Rotte, een man die bezig was zijn brommer te repareren en een in het land vlakbij de rijweg spittende boer. Al met al hadden- de deelnemers heel wat puzzels op te lossen. Nog wat moeilijker werd het voor hen, toen zich tegen de avond de regen als spelbreker meldde. De meeste brommers en fietsers voor de 60 km kwamen namelijk tussen acht en tien uur binnen. Zodoende waren er nogal wat uitvallers, om precies te zijn 22. Voor elke groep had men drie fraaie prijzen uitgeloofd. Kwamen er meer winnaars binnen met evenveel punten, dan moesten die een ver- keersexamen afleggen. Dit bleek later nodig te zijn voor de 60-km-groep, waarvan zestien van de vierentwintig deelnemers met evenveel punten binnenkwamen. De winnaars waren ten slotte: 90 km bromfietsers: 1 J. Moerer (deze werd vorig jaar ook winnaar), 2 G. A. Jongman, 3 mevrouw A. Brouwer. 60 km fietsers: J. Sandbergen, 2 W. A. J. J. van Tienen, 3 A. Heinsbroek. 30 km fietsers: 1 K. Heijnemans, 2 P. de Kruyf, 3. G. Stöve. Voor een vrij talrijk publiek, dat zich door de dreigende lucht boven de Plantage niet heeft laten afschrikken, vond in het kader van de Vakantiefeesten een plezierige modeshow plaats. Deze show, gebracht door de eMKa, was een noviteit voor Schiedam en de opkomst van modeliefhebsters bewees, dat men voor deze idee veel waardering had. Het was ook een aardige show, waarin getoond werd wat de Neder landse fabrikanten van stoffen, wol en confectie aan modieuze en aan trekkelijke waar hebben te bieden. En dit alles in een decor, dat de romantische snaren aan het trillen brengt, waar kikkers brutaal kwaken en waar insekten verdwaasd in het licht van de schijnwerpers rondflad deren. In dit décor vertoonden de manne quins van eMKa uit Den Haag wat de vrouw nu en straks bij (nog meer) kou kan dragen, zonder dat daarvoor al te grote bressen in de beurs be hoeven te worden geslagen. Draag baar en bereikbaar was dan ook het motto, waaronder deze geheel Ne derlandse show werd gegeven. Draagbaar, in de slaapkamer, in de keuken, op straat, op recepties en feesten; pyjama's, ochtendjassen, jurkjes voor alle dag en voor feeste lijke gelegenheden, schorten, mantel pakken, mantels en de bijbehorende hoeden en accessoires. Omdat het eigenlijk nog wat te vroeg is voor een echte modeshow voor winter en herfst en omdat het toch eerlijk nog zomer is, was dit accent op draagbaar des te prettiger. Daarom ook waren er nog voldoende zomerdrachtea te zien, die in over eenstemming waren met de vakan tie besteding. Intussen heeft men kennis kunnen maken met enkele nieuwe stoffen, zoals merita en jokari, beide honderd procent spunrayon, de eerste be drukt, de tweede effen, en met mero- nyl, een stof van katoen met nylon, die vlug droogt, alle produkten van. Menko. Plezierig was ook een nadere ken nismaking met de japonnen van Anco, de Topllne-mantels, de Lingerie de Luxe-pyjama's en de AaBe-stof- fen. Zij bewezen gezamenlijk, dat de Nederlandse fabrieken veel te bieden hebben en zeker ook voor bescheiden kledingbudgets. De hoeden voor deze show werden beschikbaar gesteld dcor de firma v. Dordt te Schiedam. HET WATER VAN de Poldervaart werd driftig opgezweept door een al te harde wind, die de demonstratie met radiogra fisch bestuurbare bootjes zaterdagmiddag dreigde te doen mis lukken. Voor de deelnemers een klein aantal overigens van de roeiwedstrijden leverde de wind minder bezwaar op, want zij konden met de stroom mee hun krachten op het water beproe ven. Nee, spannend was het allerminst. Daarvoor gingen de zware bootjes te langzaam. Maar plezierig was het wel. VELEN HADDEN zich aan de oevers van de smalle vaart opgesteld om getuige te zijn van dit vakantie-evenement. De wedstrijden werden afgewisseld met demonstratie van die kleine beweeglijke modelbootjes. Knutselwerk Deze geslaagde demonstratie gaf een goede kijk op het knutselwerk en technisch inzicht van de jonge leden. Meestal kon slechts één boot het wa ter op omdat de zenders, die voor de besturing van de modellen zorgen, op dezelfde golflengte ontvangen en uit zenden. Voor de brandstof gebruikte men een mengsel van olie. petro leum en ether. De meeste mo toren hebben een inhoud van twee en een half cc, waarmee de boten ongeveer acht A tien minu ten kunnen varen. Er waren bij deze demonstraties vijf deelne mers; de heer E. Kreulen uit Rotterdam gaf de belangstellen den op vaardige wijze commen taar. Kruit als eerste door de finish tegen over café Polderzicht ging. Tweede werd A. Jansen en derde H. .Freling. Van de groep boven de18 jaar met drie deelnemers(i) werd.de heer J. Lips eerste. En bij de wedstrijd voor echtparen, waarvoor ook al niet veel belangstelling bestond, werd hef echtpaar T. Mastenbroek van de vier ingeschrevenen eerste, gevolgd door P. Tettelaar en echtgenote. Het grote openluchtfeest in de Plantage kon zaterdag niet doorgaan, daar de regen op een niet onbedui dende manier als spelbreker optrad. De muzikale variété-show werd toen maar in de zaal Arcade aan de Lange Haven gegeven. Helaas met het ge volg, dat wegens het beperkte aantal plaatsen vele Schiedammers moesten worden teleurgesteld. Zij, die echter een stoel wisten te veroveren, hebben zich uitstekend vermaakt. Een keur van artiesten zorgden voor een vlot en onderhou dend programma. Vooral de kleurige muzikale shows van The Topliners werden door het publiek hooglijk ge waardeerd. Ook de andere artiesten lieten zich niet onbetuigd. Zo toonde Peter Piekos zich niet alleen een goed imi tator, maar ook een vaardig confe rencier. Een genoegen om naar te kijken waren de acrobatiek van The Movers, het gejongleer van Joe Andy en de trampolin van The Hadory's. De Wama's zorgden ervoor, dat de mensen die wilden lachen, niets te kort kwamen. Met hun originele zotheden brachten zjj het publiek tot groot enthousiasme. De pianist Koos Vermeulen bege leidde de diverse nummers stipt. Rest ons te noemen Dick Binnendijk, de man die voor de samenstelling van dit letterlijk en figuurlijk klinkende programma verantwoordelijk was. Aan de Delfshavense Schie hadden zich zaterdagmiddag 153 hen gelaars opgesteld, wachtend op het beginsignaai van het hengel- concours, uitgeschreven door de Schiedamse Gemeenschap En toen dat sein werd gegeven vielen 158 dobbers in het water, wat niet al te veel beroering in de Schie gaf. Want de sterke zuidwester had ook de Schie een woelig aanzien gegeven. Hermes DVS verscheen in Delft tegen DHC niet volledig. De Schiedammers sukkelen met de bezetting van de midvoor- en van de spilplaats. Vóór de rust wees men de ex-DHC'er Mortimers als aanvalsleider aan, na de pauze werd hij spil en weer later linksback. Of v. d. Griendt van al die probeersels wijzer is geworden valt te betwijfelen. Postduivenvereniging „De Snel wegers" besloot het jonge-duiven- Prograrama met een wedvlucht van uit Noyon (Fr.), 279 km. Met de Fest-zuid-westenwlnd behaalden de duiven een snelheid van 86 km per uur. Uitslag als volgt: 1 2 7 A. Faas: 3 14 22 J. C. Konings; 4 5 15 M. Broekhuizen; 6 10 G. v, Wingerden; 8 19 J. Stolk; 9 11 18 20 21 P. J. van Blik; 12 A. Bezemer; 13 16 H. Groe- neweg; 17 Chr. Zweistra; 23 J. v. d. Met Geboren: Petronelia, d v 3L» «"er- waai en M P van Dijk; Jan, z v M C Weber en M Brand; Hester I, d v W de Kloe en W J Dekker; Louise M, d v D L Schipper en C Silvius; Harald M B, z v J Ulven en C T Hersbach. Overleden: P L Bakker, 82 jr. Jaudon, la 30an de augusto. Klub- vespero ni pritraktos la ïecionon fa- rita antau unu monato. Kunportu la novan „progresanto"n. DHC speelde vóór rust een heel behoorlijk spelletje met Maanen als uitblinker. Er ontstonden een paar uitstekende kansen waarvan v. Miert er één na goed aangeven van Lupker benutte. Er was toen een kwartier gespeeld (1—0). Een strafschop wegens hands schoot v. Maanen recht op de Schie damse doelman aan. Kalden had het niet moeilijk en liet zich niet passe ren. Na de pauze was de strijd veel vlakker en hoe ijverig de jonge DHC-aanval ook was, de opzet sor teerde hoegenaamd geen gevaar. De HDVS-aanval maakte het Kal den evenwel moeilijker dan vóór de rust en het was jammer dat enkele minuten vóór het einde een fout zij nerzijds tot de gelijkmaker van rechtsbuiten v. d. Burg leidde. Het einde kwam met 11. Óp de eMKa-modeshow zag men o.a. deze aardige pyjama in wit-zwart met nauwe pijp jes, genaamd „Cocktail". Op 1 september zal de directrice van het Gemeente Ziekenhuis de dienst met pensioen verlaten. Belangstellenden zullen in de ge legenheid worden gesteld afscheid van haar te nemen op vrijdag, 31 augustus om 4.30 uur in het Zuster huis (ingang Charlotte de Bourbon straat). De beide marineschepen Hr. Ms. „Freyr" en „Hadda", die thans in de Voorhaven liggen, zullen enkele da gen langer blijven dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Het is daardoor mogelijk de schepen ook gedurende de eerste dagen van deze week te be- zoeken en wel 's morgens van 1012 en 1416 uur. Een bezoek aan de beide patrouillevaartuigen kan uit stekend worden gecombineerd met een bezoek aan de tentoonstelling „Schip en Werf", waar ook een be langrijk deel aan de Koninklijke Ma rine is gewijd en waar men door een onderofficier van de KM kan wor den rondgeleid. Het voetbalelftal van het Rotterdamse gemeentepersoneel heeft zaterdag in Gent weer nieuwe lauweren geoogst in het kader van de jaarlijkse sportuitwisseling tussen Rotterdam en Gent. Met een 42- overwinning legden de Rotterdammers weer beslag op de wisselprijs van de dagbladen „Vooruit" en „Het Vrije Volk". Voor de aanvang van de wedstrijd, die op het terrein van White Star werd gespeeld, werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis van de slachtoffers van Marcinelle. Daarna begonnen de gastheren dade lijk met een felle belegering van het Rotterdamse doel. De Rotterdam mers lieten de Gentse storm, die 20 minuten duurde, over zich heen gaan, hoewei het doel van Ten Cate daarbij meermalen nauwelijks aan doorboring ontkwam. Weytens en Haenebalcke weerden zich bijzonder goed en voort durend moesten Bakker en Van Benr- mel op hun hoede zijn. De Rotter damse ploeg speelde wat eenzijdig over links, waardoor de snelle Wil- lemse doorlopend non-actief bleef. Toch kwam, Tiet succes van de rech tervleugel, toen Van Os na 25 minu ten de roos trof (01). Bijna werd het direct daarop 02, maar een fel schot van Timmer beukte de paal. Hoe ragfijn de Gentenaren ook sa menspeelden, tot enige produküviteit wisten zij toch niet te komen. Het bleef voor de rust bjj één doelpunt van de voet van Allegaert, na een voorzet van. Weytens. Het was Braber die de Gentenaren nog onverwacht aan de leiding hielp, door in eigen doel te trappen (12). Na de rust had de Gentse ploeg niet voldoende stootkracht om de zege veilig testel len. Daarentegen maakte de achter hoede van de gastheren vele dek- kingsfouten. Het energiek aanvallende Rotterdam profiteerde .hiervan uit nemend. Met een fel schot maakte Den Ouden gelijk en daarna 32. Het i was Koevermans, die de eindstand op allefgms lofwaardige wijze op 24 bracht. In de „Oude Hoeve" te Deurle, waar de Gentenaren en Rotterdam mers 's avonds bijeen waren, heeft de heer H. van Munster, chef-propa- ganda van „Het Vrije Volk", de wis- selbeker uitgereikt. De Rotterdam mers gaan nu plannen voorbereiden voor het tweede lustrum van deze sportuitwisseling. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie ec Administratie: Passage 20 - Tei. 68798 In Kethel werd donderdag een ge wonde hond aangetroffen. Het is een zware bastaard spaniel met een lange staart; het dier heeft een wond aan een der poten. Op het ogenblik be vindt het beest zich onder de hoede van mej. G. J. M. Th. Walsman, Fabriplein 30b. Op de Broersvest hoek Korte Sin gelstraat veroorzaakte een bromfiets wegens het niet verlenen van voor rang zaterdagavond een aanrijding met een personenauto. De 63-jarige bestuurder van de brommer, de heer B. F. P. S., klinker te R'dam, liep daarbij een wond aan het hoofd en een hersenschudding op. Per GGD werd hij naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Ten nadele van het 13-jarige meisje E. R. is een fiets gestolen, die vanaf vrijdagmiddag onafgesloten aan de Goereesestraat was neergezet. Zondagavond slipte op de krui sing Nieuwe Haven—BK.laan een bromfiets, bestuurd door mevr. J. P. v. G.—v. d. H. Zij liep een gekneusde linkerknie op. De bromfiets werd be schadigd. Op de Broersvest trof een agent zondagnacht de 26-jarige kermis exploitant B., die op ccn fiets zon der licht reed, in beschonken toe stand aan. De agent stuurde de man zonder fiets naar huis, maar na een onderzoek van het rijwiel bleek dat dit afkomstig bleek te zijn uit Rot terdam. Onder het zadel vond de agent van politie namelijk een kaartje met naam en adresB. werd daarom van zijn bed gelicht, verdacht van diefstal. Op het kaartje stond het adres Nootdorpstraat ver meld. Dwalend over de B.Klaan ont moette een tweede agent van politie zondagnacht de 50-jarige bouwvak arbeider A. T. uit Schiedam, die hem vertelde 400,— kwijt te zijn. T. was lange tijd Sn een kroeg ge weest en stapte na het sluitingsuur met een hem onbekende man in een taxi. Toen hij later in zijn woning naar zijn portefeuille tastte, bleek hij voor ƒ400,te zijn bestolen. In Denemarken behoeft nie mand meer natte voeten te krij gen. Een nieuw preparaat maakt schoenen tcaterafwerend. De schoenen worden een keer met het nieuwe silikonenpreparaat (een waterafstotende stof) bestre ken en zijn dan waterdicht. Wildieren, kalfsleren en geite leren schoenen ondervinden geen nadelen son het gebruik van het middel. Poetsen van de schoenen is niet meer nodig De glans blijft erop en als ze stoffig zijn, worden se onder de kraan afgespoeld. Met behandelde schoenen kan men urenlang in het water blij ven staan. De kosten van het preparaat bedragen in Denemar ken ongeveer et gulden por paar behandelde schoenen. Toch kon de wind het niet belem meren dat er aardige vangsten wer den opgehaald, hoewel het vrij lang duurde voordat de eerste vissen aan de kaak werden gesteld. Binnen twee uur overhandigde men de eerste vis aan hoofdcontroleur H. Prun. Na het wegen bleek dat de hengelaarsvereniging 't Voorntje be slag kon leggen op de mooie zuil die door de SG beschikbaar was gesteld, 't Voorntje haalde 1617 gram uit het water. De prijsuitreiking vindt vanavond by de heer Popper, Broersveld, plaats om acht uur. De overige uitslagen zijn: 1 J. v. d. Heiden 683 gram; 2 H. Lupker 652 gr.; 3 W. Sommer 505 gr.; 4 P. oosterman sr. 467 gr.; 5 J. Lup ker 385 gr.; 6 A. v. d. Stelt 348 gr 7 M. Slavenburg 330 gr.; 8 B. J. Pil 318 gr.; 9 W. Verhaeren 310 gr.* 10 B Oosterman 310 gr.; li l. Tintel 308 gr.; 12 C. v. d. Velde 272 gr* 13 M. Zonneveld 269 gr.; 14 J. Schwa- german 262 gr.; 15 Sterrenberg 260 gr.; 16 B. Buitenhek 250 gr.; 17 F Slavenburg 243 gr.; 18 R. Zwiers CHaeen 225 gr.; 20 W. v. Dijk 208 gr.; 21 E. v. Leeuwen 205 gr.; 22 J. v. d. Velde 196 gr.; 23 A Heystek 192 gr.; 24 P. Oosterman jr! 191 gr.; 25 H. Heyster 185 gr. MAANDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER, 2 7 en 9 uur: Ontsnapt uit Chlku Shan (14 jr). (In Passage-Theater om 3 uur revue Alle hens aan dek). Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 1—3 en 7_M uur: „Schip en Werf". JULIANAPARK, 7.30-12 uur: FlccaJla. apotheek: FttelF' 6836?aCker' St' Llauinlstr' 58, DINSDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 ™reo.a Ctty U4 3r*>' <In Bm- sage-Theater om s uur revue Alle hens aan dek). Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 1—3 en 7— 10.30 uur: „Schip en Werf', JULIANAPARK, 7,30-12 uur: Plee alia. Apotheek: Fa. T.H, Backer, st. Liduinastraat 58, telefoon 68364. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN A uur A(a O 6 Goldrush* 8. 7 en 9.30 CENTRAAL: Kalserwalzer. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.), CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 u CuS uuf (aj? lood*Iete». LUMIÊRE: Het congres danst, 2.15, i en 0.30 uur (ai.). L2^387Air, <ShvnPUns koMerparade, 2.15, 7 en 9.30 uur (a J uVjanx) Cftr0Usel' 2* 7 en *9.30 uur Muu??a 1°)" tWeB Wezen' 2' 7 en 915 FFINESES: Avontuur In Hongkong, 'li 7 en 9.30 uur (14 jaar). ^iur (a3 d8r 2tS' 3* 7 eQ 9*18 THAIJCA: Do wereld der stilte, S, T en 9.30 uur (al.). 't VENSTER: Summer madness 2, 7 en 9.15 uur (18 Jaar). VICTORIA: Charlie's tante, 2, 7 en 9.15 uur. MAANDAG Het Rotterdams Toneel met „Krifc- krak", 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1