Wat Rotterdam te doen staat Indonesië wil minder import, meer export TUC verzet zich niet langer tegen looneisen ABC Boeiende demonstratie aan Nieuwe Haven BB-oefening bij KW-haven is geslaagd 0.90 en 1.25 Mr. Van der Mandele in Kamer van Koophandel: Vrouwenhond was op stap Kentering in Brits vakverbond Volleybalclub gaat trainen Speurderswerk bij sportveld Marktberichten Voorlopig doet EBOH mee Lonen liogere ambtenaren HET VRIJE VÓLK WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1956 PAGINA 5 y~\MSTREEKb negen uur werd Schiedam dinsdagavond t m opgeschrikt door het gehuil van sirene's. Op een sukkel drafje kon men even later de Schiedamse brandweer door de straten zien rijden. En wie eerst nog in de waan ver keerde dat er „groot alarm" was gegeven 't leek wel alsof het hele korps uitrukte: kon al gauw opgelucht constateren dat er iets anders moest zijn ER WAS IETS anders. Dat bewees het matige gangetje van die stoet. De gouden Schiedamse brandweer was op weg om, ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum, een brandweer- demonstratie te houden, waarbij ook de Jeugdbrandweer het terrein bij de Nieuwe Haven dinsdagavond had uitgekozen om duizenden kijkers een fraai schouwspel aan te bieden. Historie Vuurwerk Collecte voor de kankerbestrijding chiedmimen onderelkaar Plantenwedstrijd van Ketliel Grote problemen vragen in de komende periode om een op lossing. Daartoe zal de Kamer van Koophandel zijn medewer king moeten geven en hij zal niet minder initiatieven moeten nemen om die problemen met alle beschikbare krachten de baas te worden. Burgerlijke Stand Havens havencomplex Woningen Vliegveld Mannheim Visafslag De romans m iedere boekhandel verkrijgbaar en kosten slechts 532ste STAATSLOTERIJ 4e kias ue njst Opleiding staan hun Dank zij die luidruchtige voor aankondiging lokten de jeugdige brandblussers zeer velen naar de plaats waar verschillende demonstra ties zouden plaatshebben. Dat was ter hoogte van Gebouw 'Irene. Daar ook sprak ir. S. Moesker, de com mandant, de belangstellenden toe. In een kort welkomstwoord dankte Spreekuur wethouder Het wekelijks spreekuur van de Wethouder van Onderwijs zal deze week niet, zoals gebruikelijk op woensdag, maar op donderdag van 2,304.30 uur worden gehouden. WOENSDAG Bioscopen: MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.. Het zwaard der Saraeenen. (14 jr PASSAGE-THEATER, 2 en 8.3S uur: Picnic (aX). Tentoonstellingen JULIANAPASK, 7.2012 uur: „Flo- ralla", ipotheek: Nieuwland en ta. Jansen. DONDERDAG Bioseepen: MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.. Het zwaard der Saraeenen (14 jr). PASSAGE-THEATER, 2 uur: Picnic (al.). Apotheek: Nieuwland en fa. Jansen. Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur: Ned. Comedle met ,De ware Davd". ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Bonjour Kathrln, 2, 7 m 9.30 uur (al.). CAPITOLMenselijke torpedo's, 2, 7 en 9.IS uur (14 jr). CENTRAAL: Kaiserwalzer. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 u. Charlie's tante, 5.30, 7.45 en 10 uur (18 Jaar). COLOSSEUM: Beklemmende uren, 2, 7 en 9,30 uur (18 jr). HARMONIE: De zwarte rlddei, 2, 7 en 9.IS uur (14 Jr). LUMBSRE: Rock- around the clock. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUTÜSCA: Inspeteur Callaghan en de geheime code. 2.15, 7 en 9,30 uur (14 jr). LUXOR: Gas-oll, 2, 7 en 9.30 uur (18 jr). METRO: The man with the golden ana. 2, 7 en 9,15 uur (18 Jr). PASSAGE: Picnic. 2 en 8.15 u. (al.). PRINSES: Het salvo der dapperen. 2.15. 7 en 9.30 uur (14 Jr). REX: Buffalo Bill grijpt In. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIA: De wereld der stilte. 2,15, 7 en 9.30 uur (a.l.). 't VENSTER: Summer madness. 2, 7 en 0.15 uur (18 jaar). VICTORIA: Charlie's tante, 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). - 'l ROTTERDAM WOENSDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuldplen. De Schouwspelers met „De huza ren". 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Zo oud als de wereld". S uur, STADHUIS TUIN, Coolsingel. Beiaard concert door Henk Herzog uit Den Haag. 8 uur. hij tevens degenen, die met giften bewezen hebben de jubilerende brandweer een warm hart toe te dragen. Hoofdbrandwacht J. F. Veerman gaf daarop een goed gedocumenteerd relaas van historische werkmetho den der brandweer. Na dit overzicht startte de jeugd brandweer met de demonstraties. Daarvoor had men een kartonnen huis, op de hoek van de Sint Lidui- nastraat en de Nieuwe Haven, in brand gestoken. Een mooie kluif voor de rappe blussers, die onder aanvoe ring van commandant Denny de Jager de brand gingen bestrijden. Dat lukte overigens snel en soepel en de resten van het „perceel" kon den na gedane arbeid in de Nieuwe Haven worden weggegooid. IV ater gordijn De „echte" brandweermannen gaven ook uitstekende staaltjes van hun kunnen. Zjj legden (steeds weer een aantrekkelijk punt van zuik een pro gramma) een waas van druppels over de Nieuwe Haven. De spuiten kunnen een fantastische hoogte bereiken en ook op de ladders hielpen de spuit gasten een handje om het 'water- ballet nog Imposanter te maken. Ja, dit ballet sloeg in bij het pu bliek. Men waardeerde de koene jongleer-kunst van de Schiedammers, daar op die 22 tot 26 meter hoge ladders. Geen sinecure, wanneer men weet dat 15.000 liter water per minuut uit de monden van de slangen In het ge fingeerde vuur werden gespoten. Voor het St. Liwina Gesticht was een houten stellage opgericht, die de gevel van een brandend huis moest voorstellen. Opgegeven was dat het huis in brand stond; de bewoners moesten natuurlijk worden gered. Geen nood voor de brandweer mannen; zij drongen het huis, on danks verstikkende rook, binnen, werkten met redlijnen en redgordels en zo wisten zij iedereen in veilig heid te brengen. Of het in de prak tijk ook zo gaat? Natuurlijk. De behendigheid waarmee men tewerk ging bewees dat Schiedam geen angst voor die praktijk hoeit te hebben. Ook de jeugdbrandweer toonde nog aan. wat voor problemen er zo op treden wanneer mensen, hoog in een huis, opgesloten zijn. Flink realistisch gemaakt de slachtoffers gilden van je welste keek het publiek ge boeid naar de verrichtingen van de jongens. Tot slot van de demonstraties volgde nog een indrukwekkend vuur werk. Aan de voorgevel van het vijf tien meter hoge huis begonnen de cijfers vijf en nul op te gloeien. Vijf tig jaar brandweer, de leeftijd dus, omkranst met veelkleurige kogels. Een waardig besluit (gelukkig met koud vuur) van een geslaagde oefe ning! De jaarlijkse collecte voor de kan kerbestrijding heeft zich reeds een vaste plaats verworven. En terecht, want slechts door onze voortdurende steun kan de strijd worden voortge zet. Wij mogen de begonnen arbeid niet nederleggen .voordat de over winning is bereikt. De collecte van a.s. zaterdag beveel ik daarom van harte by U aan. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. PEEK De heer A. B. kwam bij ons met een aandoenlijke vondst. Iets zeld zaams, zei hij. En terecht. In deze tijd van Suez-kanaal-misère en van drukte om een kabinet dat er niet is, kan men slechts mild gestemd zijn bij het aanschouwen van die vondst: een klaverblad van vier en een kla verblad van vijf. Zouden er grotere klaverbladen bestaan? Wie kan ons daarover inlichten? Hoe dat dan ook zij, de vondst van de heer B. mag er zijn. Ik heb hem jammer genoeg niet zelf kunnen spreken toen hij zijn tere plantjes op de burelen van dit blad deponeer de. Maar 'k zou graag eens met hem een gesprekje willen hebben. Want 'k heb bewondering voor mensen, die zulk een scherp observatievermogen bezitten. Waar zou. hij trouwens zijn ontdekking hebben gedaan? Bij Ke- thel, in het gras van de nieuwe sport velden? Gras, dat nog maar net voor tfe eerste maal de donkere aarde be dekt? Zo ja, dan mag men de toekomst daar met groot vertrouioen tegemoet zien. Nietwaar: klavertjes vier bren gen geluk. De uitslag van de plantenwedstrijd welke cle Vereniging Volksonderwijs te Kethel ook dit jaar weer organi seerde is thans bekend. Er waren dit jaar niet zoveel planten terugge bracht als andere jaren. Dit wijten de organisatoren aan de slechte zomer. De ereprijs won Frans van Dun Eerste prijs; H. de- Jager met een donkere coleus; H. Ossewaarde met een lichte coleus; C. H. van Dun met een geranium; J. van Klinken met een begonia. Tweede prijs: P. Schaap met een coleus; M. v, Roon met een gera nium; Willy Steenbergen met een begonia. Derde prijs: Doortje v. d. Werf met een geranium; Henk Steenbergen met een begonia. Vierde prijs; R. van Schle met een begonia; A, Voogd met een geranium. Vijfde prijs: A. v. Schie met een begonia. eist Ontstellend groot lijken de taken. Een wereldhaven in opbloei, een wereldstad in opkomst eisen de geestkracht en de toewijding, waar door deze grote gemeenschap, waarvan de belangen ook aan ons zijn toevertrouwd, krachtig zal kunnen blijven leven. Vol lof zijn de vrouwen van de NW~Vrouwenbond over het reisje, dat zij dinsdag naar Arnhem en om geving maakten. De 85 deelneemsters hebben genoten van de fraaie tocht, die hen via Gorkum, Utrecht (bü Zeist werd koffie gedronken) naar .Arnhem bracht. Daarna' doorkruiste men de mooie Veluwe, bezocht Apel doorn en Amersfoort, waar het diner werd. genuttigd, om vervolgens weer de terugweg te aanvaarden. Unaniem was de mening over deze reis: tip top! Geboren: Maria J L, d v J v d Plas en P M Jacobs: Lambertus W, z v W Gerrits en H Marskamp; Jo hannes B J, z v J B J Verschuren en J Kapoen; Neeltje E M, d v H J Simons en M J van Driel; Theodora, d v W Bouwhuis en A Noordzij; Ma ria AP, dv J J Roeling en JGC Sinnige; Fieter, z v H v d Gaag en M v d Knaap: Ivonne M, dv.AJJ Vermaas' en M M Kruining; Hen- driea W, d v L J Lathouwers en H W Schapers; Francisca, dvP Singels en J M Post; Reindert J, z v N R Kramer, gezegd Freher en J S A Juijn. Overleden: J J Prein, 76 jr; J van den Heuvel, 79 jr. De Indonesische regering heeft een nieuw stelsel van voorschriften voor de in- en uitvoerhandel bekend gemaakt, dat onmiddellijk van kracht 15 geworden. Het nieuwe stelsel, be tekent een verruiming van een maand geleden reeds bekend ge maakte maatregelen. De uitvoer zal worden gestimuleerd dow het verlenen van exportpremies. De import zal worden beperkt door bet heffen van invoerpremies op vele goederen. De oDbrengst van deze In voerpremies wórdt gebruikt voor de stimulering van de export. De handelaren, die een invoervergunning willen kopen, zullen eerst moeten aanto nen, dat zij voor een bepaald bedrag aan deviezeneertificaten. hebben gekocht. De opbrengst van deze deviezencertlfl- j-Rten kamt dan weer ten goede aan de exporteurs. Voor de importeurs betekent deze nieuwe regeling in sommige gevallen een verhoging van de prijs van hun Produkten met 400 percent. Dit zal vooral voor luxe goederen het geval rijn. Voor textiel en meel zal 50 tot 75 percent meer betaald moeten wor den. Slechte resultaten. De resultaten van de Handel Maatschappij Europa- Azië, zijn in 1955 niet zo goed ge feest. De inkomsten van liet kan te» te Amsterdam bleven laag, als gevolg van de importmaatregelen, die Indonesië heeft genomen, Het verliessaldo over het afgelo pen jaar bedraagt f50.000 mede ais Feiten cijfers gevolg van het feit, dat geen trans fer uit Indonesië werd ontvangen- Voorgesteldwordt een dividend van 6 (v.j. 8) percent uit te keren. Voor dit dividend zal per aandeel 37,34 uit de agioreserve en 'ƒ22,66 uit de dividendreserve worden geput. Met het oog op de blijvende afzet- moeiiijkheden In het Verre Oosten is besloten de dochtermaatschappijen te Nottingham en Singapore te li quideren. De afdeling in Makassar werd eveneens opgeheven, terwijl de importafdeling in New York haar werkzaamheden heeft gestaakt. Kleine omzet. De aandelenomzet op de Amsterdamse effectenbeurs blijft aanzienlijk bij die van het vorige jaar tenachter. Het vorige jaar werd volgens de opgaven in de eerste acht maanden verhandeld voor ƒ344,7 (v.j. ƒ598,6) miljoen. De omzet in obligaties was In deze pe riode met een totaal van ƒ402,4 niH- joen bijna gelijk aan d-ie van het vorige jaar. Duitse lening. Het renteniveau in Duitsland blijft hoog. De Badische Allnin und Sodafabrik zal een 125 miljoen mark grote 8 percent obli gatielening uitgeven tegen de koers van 93 percent. Protest. De Duitse Lufthansa heeft bij het Duitse ministerie van Ver keer geprotesteerd tegen de inkrim ping van het aantal tussenlandingen, dat de Scandinavische luchtvaart- nmatschauplj, de SAS, in Duitsland mag maken voor haar transatlan tische vluchten. De Lufthansa vindt, dat de inkrimping, met 50 percent niet ver genoeg gaat. (Van onze Londense correspondent) Voor het eerst sinds de oorlog heeft het Britse vakverbond, de TUC, zich gekeerd tegen de economische politiek van de regering. Tot nu toe had het deze, zelfs sinds de conservatieven weer aan het bewind waren, gesteund. Maar het is er thans niet meer van over tuigd, dat het gevoerde beleid voldoende rekening houdt met de be langen der arbeiders. Dit waren de grondgedachten van een rede, die ror. K. P. van der Man- dele dinsdagmiddag heeft uitgespro ken in de vergadering van de Kamer van Koophandel en daarmede werd het nieuwe werkseizoen ingezet. De kamervoorzitter heeft in deze tussentijdse jaarrede zo mogen we haar wel noemen een soort van inventaris opgemaakt van al hetgeen de omhoog 'stuwende stad Rotterdam op het terrein van handel, verkeer, industrie en haven thans bezighoudt of spoedig zal gaan.bezighouden. Het bestuur van het vakverbond heeft daarom maandag besloten, zich niet teverzetten tegen een door 3.900.000 leden ondertekende motie, die zich uitspreekt tegen een ont houding van looneisen. Het bestuur zal dus niet meer, zoals in de afge lopen jaren, het nationaal belang naar voren brengen ten koste van de arbeidersbelangen. De verbittering is daarvoor te groot geworden. Sir Stafford Cripps, de „minister van de soberheid," die voor de vroe gere Arbeidersregering zulk indruk wekkend werk heeft verricht, is sinds zes jaar dood. Zjjn leerstellingen zijn maandag door het vakverbond voor lopig begraven. Voor de bestuursleden komt hier mee een eind aan een ondraaglijk ge worden situatie. Jarenlang moesten zij, als secretaris of voorzitter van Na een rustperiode van enkele weken nemen in september de trai- ningslessen van SVC wederom een aanvang. SVC, dat in het afgelopen seizoen haar posities in de hoogste klassen op keurige wijze wist te verstevigen, is van plan dit jaar weer hoge ogen te gooien in de Nevobo-competltie, die medio oktober start. Het ligt ih de bedoeling dit jaar met twee da mes-, drie heren- en één juniorteam in de competitie te gaan spelen. Iedereen, die voor deze sport voelt, is van harte welkom;Juniores des maandagsavonds en seniorleden des vrijdagsavonds in de gymnastiekzaal Oude Kerkhof, Speciaal liet aantal damesleden kan nog wel wat uitbreiding gebrui ken. Als enige le klasse volleybalclub in Schiedam is SVC de aangewezen vereniging om de naam van onze stad, speciaal op volleybalgebied, hoog te houden. Op het terrein van de Verenigde Glasfabrieken N.V., Schiedam, aan de Kon. Wiihelminahaven, vond dinsdagavond een gecombineerde oefening plaats tussen de bedrijfs brandweer van de glasfabriek en de B.B.'-blokploegen 56 en 59. Veron dersteld werd, dat drie bommen wa ren ingeslagen en dat de bedrüfsr brandweer het geval niet alleen kon klaren, zodat de hulp van de over heidsinstanties moest worden inge roepen. Burgemeester Heusdens was per soonlijk op het terrein van de „ramp" aanwezig om polshoogte te nemen. Hij werd aldaar voorgelicht door de heer v. d. Pias, hoofd van de plaatselijke B3„ De bedrijfs brandweer stond onder leiding van de heer H. O. Wellman. De blok- ploegen werden aangevoerd door de heren J. Maat en F, Krommenhoek. Op de wijkpost berustte de leiding in handen, van de heer J. de Hond, plaatsvervangend wykhoofd van wijk vier. Om half negen was de oefe ning ten einde en konden de deel nemers zich aan de kantinewagen laven aan een warm kopje koffie. hun bond, opkomen voor hogere lonen, terwijl de meesten als be stuurslid van het vakverbond terug houdendheid moesten preken. Ongetwijfeld heeft deze groep de terugtocht ongaarne aanvaard. Zij zijn bezweken onder de druk van hun leden, waaraan zij jarenlang waren blootgesteld zonder door de economi sche politiek van de conservatieve regering gesteund te worden. De wachtsnian van de In aanleg zijnde gemeentelijke sportvelden te Kethel verloor gisteren op zijn ronde langs de verschillende complexen de sleutel van de directiekeet. Juist pas seerde ln dit gebied de hoofdagent eerste klasse, de heer Westland, met zjjn disnsthond Asstva. Hij gaf zijn hond meteen opdracht om naar de sleutels te zoeken. Deze speurhond had wel lang werk het was Inmiddels al donker ge worden maar vond ten slotte de verloren sleutels. Een mooi resultaat van deze Asstra! 1 Het Rotterdamse wordt uitgebreid. Het Bolektcomplex is in vergevor derde staat van uitvoering. Haven bedrijven en industrieën vinden er ruimte. Hier zal eventueel het begin punt van een oliepijpleiding naar het achterland kunnen worden gelegd. Plannen worden uitgewerkt voor een vierde petroleumhaven nabij de Beer, goed voor de allergrootste tan kers. Voorts is het de vraag, of haven uitbouw moet plaatsvinden op de Maasvlakte buitengaats, of dat het plan-Lange voor uitvoering in aan merking komt. In elk geval zal s p o e- d i g uitvoering op de plannen moeten volgen. 2 De commlssie-Ooyevaar bestudeert (met hulp van NEH-sfcudenten) de structuurontwikkeling van de ha ven en de eerste rapporten daarom trent zijn reeds gereed. q Verdubbeling van de woningpro- duktie bepleitte mr, Van der Mandele, opdat voor de groeiende taken arbeidskrachten beschikbaar zullen zijn. Hij bepleitte daarvoor intense sa menwerking van overheidsinstellin gen, opdrachtgevers, beleggers en aannemers ter krachtige verhoging van de stedelijke bouwcapaciteit op zo kort mogelijke termijn. 4 De opgang van het Rotterdamse havengebied achtte mr. Van der Mandele niet alleen een conjunc tureel, maar ook een structureel feit met als elementenverkeersdiensten, handel en industrie. Voor gemeente, provincie en rijk liggen hier belang rijke taken, terwijl de kamer zich zal dienen uit te spreken over de nieuwe wet op de ruimtelijke ordening. Van afremming der economische activi teiten zal in dat verband geen sprake mogen zijn, zo stelde de heer Van der Mandele. e De huisvesting in huurpanden voor ambachtsbedrijven, kleine en mid delgrote industrieën en handelaren eist alle aandacht, o.a. in de Spaanse Polder. Daarmede zal ook. bü de be bouwing van Weena, Hofplein, Blaak en omgeving, Hoogstraat (o.a. voor. kantoren, e.d.) rekening moeten wor den gehouden. c De oeververbindingen eisen een beslissing, waarbij de slagader van spoor- en waterverkeer, de Konings haven een grote rol speelt. Het weg vervoer eist daarbij ook ruimte. 7 Toeristisch moet gedacht worden aan meer logiesrulmte. De hotel commissie van de kamer bestudeert ernstig de verwezenlijking van een voor Rotterdam representatief hotel. o Spoedig vindt de opening van het vliegveld Rotterdam plaats en komt daarmede een einde aan een toestand, die voor een wereldhaven onaanvaardbaar was. Mr. Van der Mandele bracht hulde aan het gemeentebestuur voor het ge toonde doorzettingsvermogen en de snelle reactie, waarmede geboden kansen zijn gegrepen. Luchtverbin- dingen met Engeland zijn reeds tot stand gekomen, maar met het Euro pese achterland zal het luchtlijnen- net moeten worden opgebouwd. n Verstrekkend en veelsoortig zullen de gevolgen van de Deltawerken zijn, vooral op verkeersgebied en daarbij in de kamer In de Provin ciale Deltacommissie vertegenwoor digd. a De Westeuropese economische in- tegratie confronteert Rotterdam en Nederland met het gevaar van een nieuwe internationale tariefsbasis als bedoeld in het rapport-Spaak, waarin bovendien de dienstverlening een voor ons onaanvaardbare bijzaak wordt geacht. Rotterdam zal moeten verdedigen: gelijkheid van behande-' ling, op commerciële grondslag wer kende bedrijven, uitbanning van na- tionaal-economische doeleinden, dit alles als minimumvoorwaarden voor een Europese verkeersintegratie. 11 Strijd voor de onverkorte hand- haring van de beginselen van de Akte van Mannheim als een we zenlijk brok integratie. 12 Aandacht voor de uitbouw van het Westeuropese waterwegen net, als de Hoehrhein, Rijn-Maln- Donaukanaal, Moezel, e.a. Hei KSG-voorstel van april,om o.a. de vrije vaart op de Rijn te vervangen door een reglementering met minimum- en maximumvracht- ROTTERDAM, 4 sept. Aan de Visafslag alhier werden van IJmui- den, Den Helder, Stellendam en el ders 150 kisten verse zeevis en 25 kg paling aangevoerd. De prijzen warep: tong gr. 4,65 4,70: id. midd. 4,10—4,15; id. klein 3,353,40 alles per kg; schol gr. 49— 50; id. midd. 3242; id. klein 2526; schelvis midd 3034: id. klein 1820; kabeljauw gr. 3843; ld. midd. 28 30; ld. klein 18—20; makreel 2123; wijting 1820; haring, verse 2627, zijn HOGE PRIJZEN 2000 17038 ƒ1500 5735 1000 1863 7070 7741 8747 15143 f400 42S0 5777 9526 10384 14347 14986 20713 21398 300 3094 3359 3376 3581 3704 3848 50ÏÖ 540" 5776 615S 6391 9705 10486 10928 11258 1186S 15052 16439 16652 18667 167611710117502 19050 19051 20D3j. 21061 21443 PRIJZEN VAN 80. 12085 255 256 402 423 532 629 668 721 763 779 S40 S99 919 18016 119 346 357 531 633 6S3 701 749 782 846 888 966 14150 158 161 265 270 349 549 600 616 788 792 814 878 894 903> 15344 353 354 416 443 616 675 832 842 992 16040 090 116 153 186 214 429 5S2 602 rSl 705 17021 113 326 334 370 418 558 589 673 730 790 798 802 901 949 18034 070 251 264 272 336 417 424 579 680 728 789 976 10034 083 186 249 373 481 721 822 20079 084 156 176 190 211 336 347 402 514 556 569 702 806 894 21080 086 165 169 282 1S6 707 749 807 1138 400 436 46- 736 857 998 2000 2022 136 183 186 250 277 411 414 425 490 573 608 656 677 695 719 758 781 959 S032 113 117 178 227 229 261 269 281 315 929 936 4034 054 068 070 099 171 S06 259 274 461 501 509 587 654 686 972 5019 126 135 459 503 697 731 743 948 857 60S" 237 238 287 31S 556 599 628 670 777 7048 152 247 294 359 521 828 8179 327 346 405 416 524 743 759 851 866 8S3 8013 161 318 362 378 461 494 575 583 609 647 738 762 771 775 802 811 964 10002 093 135 249 339 362 376 487 530 615 624 634 648 662 738 884 891 931 942 11038 086 204 221 281 282 518 585 616 919 955 981 12000 1003 035 055 081 106 142 152 158 171 306 311 312 344 361 3S3 372 411. 440 447 465 554 555 642 680 682 693 726 774 779 794 809 849 856 889 946 970 977 2042 095 099 117 124 130 1.53 178 200 204 214 279 338 348 356 373 442 446 481 494 517 568 588 612 650 668 678 718 717 738 754 757 767 800 818 825 837 886 937 S57 972 S011 045 068 082 093 105 109 122 136 142 151 157 188 323 373 406 432 449 483 483 486 525 544 568 573 656 693 784 736 815 836 862 872 894 897 961 98Q 985 994 4010 043 094 118 123 153 164 245 258 330 339 393 424 470 474 488 490 491 SöQ 511 514 522 527 609 611 667 TOO 707 713 718 755 763 789 792 826 668 909 914 925 980 985 ÏÜU7 012 026 038 OS2 092 114 115 119 138 165 171 182 22S 232 250 282 285 294 311 333 409 434 447 456 484 499 529 563 617 629 631 718 726 756 822 823 832 840 847 869 894 919 927 974 6020 029 055 063 104 125 162 ISO 196 227 265 290 376 393 440 467 478 499 563 564 583 610 616 624 639 656 6S6 723 729 790 803 842 856 931 955 965 983 7017 053 05S 093 U.3 119 121 146 162 184 234 276 291 298 307 394 404 434 438 451 467 476 478 435 54S 592 601 618 664 669 674 679 722 733 749 774 333 854 861 870 880 910 925 931 935 939 962 8031 055 079 217 231 248 340 341 371 373 379 390 413 429 454 468 503 525 537 561 567 574 576 641 732 781 7SS 795 798 80S 810 823 842 843 847 861 867 902 911 953 977 366 987 9001 069 071 087 100 126 144 174 215 224 230 243 246 277 315 320 868 373 408 423 433 460 465 470 523 542 601 629 724 733 840 880 881 912 913 936 863 10011 036 042 044 048 060 151 158 195 202 213 214 219 294 305 374 388 390 398 405 41£ 413 462 4K. 536 539 SDI 506 614 656 NIETEN 661 679 710 727 749 775 806 814 847 870 S98 950 951 11080 083 133 135 238 145 193 200 217 219 313 325 332 382 405 429 434 458 500 546 651 675 720 729 865 879 931 936 941 976 12044 052 064 115 226 227 22S 262 342 387 393 424 487 509 512 517 638 683 «87 704 711 SU 828 377 891 897 903 947 969 13(108 047 068 081 087 127 IK) 196 203 210 289 353 358 367 370 377 402 4OS 428 553 564 574 593 601 624 695 709 714 747 791 807 910 930 949 962 985 986 993 14027 057 064 075 082 086 092 096 109 116 138 200 207 209 253 491 492 497 498 511 536 567 538 595 624 640 648 667 671 711 753 785 786 853 860 862 898 924 926 939 951 955 15091 099 112 131 139 164 170 180 1S4 229 230 239 279 289 308 322 851 378 412 415 441 443 478 497 538 556 592 595 606 657 659 667 679 683 .694 718 734 76S 7SS 849 865 872 887 915 930 962 971 16003 099 104 138 162 169 240 267 290 363 391 441 45S 4 SI 547 619 627 692 725 737 759 773 787 79S 841 843 900 915 943 958 17002 005 007 034 129 161 177 204 248 253 293 303 399 464 485 526 563 5S5 596 652 678 724 785 795 825 857 S88 928 18014 046 078 091 133 146 283 299 362 379 400 421 504 524 526 535 569 5S5 632 644 653 685 693 701 726 730 733 770 773 784 803 826 860 SS4 879 897 936 981 9S1 993 19011 134 164 202 239 312 313 327 346 399 464 513 599 624 687 809 842 844 859 883 967 20007 035 058 059 100 186 230 305 327 349 366 374 398 412 427 452 521 584 633 666 707 719 766 770 774 80S 815 S52 838 944 950 978 21028 050 064 077 089 nO 121 190 198 200 203 241 265 291 299 392 406 444 469 490 903 803 511 536 570 571' 673 S93 696 727 735 743 754 77S 785 794 849 837 873 901 S07 954 974 975 1767 In de Bisteren gepubliceerde lijst, moet zijn 1764 De» lijst wordt gepubliceerd onder voorbehoud van eventuele sein- of zetfouten prijzen eist de voiie aandacht der Kamer, 4 Zo eisen ook de regelingen van het internationale wegvervoer de voortdurende opmerkzame activiteit van de kamer. ■j c Een gedachte om voor en door het bedrijfsleven van de haven tot een gemeenschappelijke gedrags lijn in allerlei vraagstukken te komen, zal worden uitgewerkt. ig Ofschoon er grote bewondering in vele kringen is voor de pres taties van de haven is de uitbreiding van de outillage noodzakelijk. Nieuwe laadbruggen en kranten zijn in het afgelopen jaar in gebruik genomen, nieuwe overslagbedrijven hl Waal haven en Botlekgebied gevestigd en in de komende jaren zal de overslag- capaciteit nog belangrijk worden op gevoerd. 17 Grote zorg besteed de Unie van Rijnkamers aan het .jrein" hou den van de Rijn, een Europees pro bleem van de eerste orde. 7 o De Vestigingswet Bedrijven 1954 geeft de KvK belangrijke nieu we taken. Er zijn voorts plannen om voor de opleiding van winkelpersoneel een schoolcomplex te bouwen. j 9 Op onderwijsgebied steunt de kamer allerlei opleidingen, ter wijl zij zelf een driejarige handelsop- leiding organiseert met uitstekende resultaten. Het opgerichte Ambachts centrum bleek zeer nuttig te zijn en is uitgebreid. 20. w«st de economische barometer van de „mooi-weer"-conjuctuur naar een naderende depressie? Dure plicht is het om een werkelijke terug gang te voorkomen. Onze instituten bevorderen met kracht en toewijding de buitenlandse handelsbetrekkingen. „Wat ons te doen staat," zo noemde mr. Van der Mandele deze nog maar gedeeltelijke opsomming van Rotter- damse taken; de kennisneming en opwekking tot werk en toewijding be loonde de kamervergadering met ap plaus. VIERFOLDERS, 3 september Aardappelen 7.80—11.90; andijvie 27 42; appelen 2653; bloemkool A 55—62; id. B 35—54; id. C 12—24; bonen dubb. 65—1.14; id. snij 801.35; id, grote 1632; druiven 126—1.43; Alicante 1.281.47; rodekool 2028; sav.kool 23—30; kloten A 5—14; peen A 35—45; id. B 18—31; ld. bos 30—40; peren 2058; prei A 2632; pruimen 2070; sla A 818; tomaten A 55— 78; id. B 68—70; id. C 73—79; id. CC 2760; uien 1219; perziken. 2437; komkommers 1120; augurken 80— 1.46; Ananas meloenen 4098; id. Net 30—75. ROTTERDAM, WAALHAVEN, i- september Andijvie 2640, bloem kool 1 A 43—73, 2 A 26—65, B 20—52, sla 720, komkommers 1 A 1841, 1 B 15—32. 1 C 20—21, perziken 1 A 19—31, 1 B 13—19, 1 C 6—11. dubb. princ. 1 95—1,20. 2 60—1,08. stoksnij- bonen 1 1,02—1,35, 2 681,18, pronk- snijbonen 7286. frankethaler 1118 I,76, aiicante 1,54, aardappelen gr 7 II,30. p 5,10—1,80, rode kool 26—37, kroten 5—19,50, gele kool 2142, groene kool 2637, spinazie 4357, uien 919. waspeen 2142, bos peen 3738. prei 32—35, tomaten 1 A 81, 1 B 74—76. 1 C 86. I CC 60, ananas meloenen 60—1,12, suiker 1,171.31, tonneboers 43,70, Benoni A 1,111,15, B 89, J. Greeve A 75. B 65—71, C 53, Hh A 08—73. Hh B 5.1—66. Hh C 43, Hh 1 52—67. K 25—54, Zigeunerin A 58—67. B 54—64. C 58, Hh A 50— 57, Hh B 44—66, Hh C 39—50, Hh 1 44—50, Hh 2 26—21, K 17—29, Ferz. appel A 58, B 57, C 52—54, Hh A 58, Hh B 57—60, Hh C 45—57. Hh 1 48— 54. Hh 2 41—15. K 29-44, Claps A 56 —60. B 52—55, C 42—51, Hh A 42—44, Hh B 48—57, Hh C 50—58, Hh 1 46, K 20—37, Précose A 50—60, B 45—52, C 42—50. Hh A 49—57, Hh B 43—46, Hh C 31-41, Hh 1 43—48, Hh 2 23— 40. K 29—50, Reine Vict. Hh A 84— 1.09, Hh 1 5096, Hh 2 33—52, Reine Cl. Hh A 60—75, Hh 1 40—43, Hh 2 23—42, Czar Hh 1 71—80, Hh2 40—52. Vijf personen zijn omgekomen en twee gewond bij een ontploffing in een munitieopslagplaats 'in het dorp Marka bij een vliegveld van de Britse luchtmacht aan de rand van de hoofdstad van Jordanië, Amman. De KNVB he<rft in verband met d< moeilijkheden bij de Dordtse eerste- divisieclub EBOH een nieuwe maat regel genomen, In de Sportkroniek Is bekendgemaakt, dat het eerste elftal van deze vereniging voorlopig slechts onder voorbehoud aan de competitie mag deelnemen. Deze maatregel houdt verband met het KNVB-besluit om de heer M. Dronkers uit Schiedam tot mentor van EBOH aan te wijzen. Hem ia opgedragen binnen veertien dagen rapport uit te brengen over de si tuatie bij EBOH. Zoals bekend, wordt deze siuatie beheerst door grote financiële moeilijkheden. Om uit de moeilijkheden te raken heeft EBOH van de gemeente Doiv d recht een vrij grote lening gevraagd. Het gemeentebestuur wil echter deze lening slechts na "een diepgaand geven^"* de raad ln overweging Vrijdag zullen de besprekingen in de Centrale Commissie voor Geor ganiseerd Overleg over de regerings voorstellen tot verhoging van de sa larissen der hogere rijksambtena ren worden voortgezet.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1