es voor Interessant programma zaterdagmiddagvoetbal M - K DWS-Wilton F: grote Schiedamse derby Agent achtervolgt dronken chauffeur Cursus handenarbeid voor jeu Vlaardingse actrice in een Rotterdamse film over emigratie SW en Hermes-DVS bekeren beide thuis DE BAZAR Zó spelen zij cle bekerwedstrijd De Kreek in 't amateur-team Wat er zo al te doen is Uit het dagboek van de politie Verwachtingen lager voetbal Nieuwe cursus in EHBO Sectie Jeugd van de SG V. DE KLERKSZN Contact-avond van DHS Voor zestig huizen 532sfe STAATSLOTERIJ 4e kfas -—17e lijst St. Ambrosius in Plantage GTB 1 ontmoet onbekende club FEEKSEN EN PANTOFFELHELDEN Gezellige avond Bestimrclersboncl iSP „REMBRANDT" Met W. v. lependaal Schiedam in de overgangsklasse? Fotografeer in kleur die herfst-fleur! HUIZE BRABANT Contactavonden SSV „HBSS Verwachtingen voor cle korfballers HET VRIJE VOLK VRÏJDAG 14 SEPTEMBER 1956 PAGINA 5 95 „Schrompelkopjes" (Les petites Têtes) van Max Regnier is een kluchtig blijspel met twee bazige en hebzuchtige vrouwen en drie pantoffelheiden. De titel houdt verband met de ge woonte van sommige Zuidamerikaanse oerwoud-Indianen, de afgesneden hoofden hunner vijanden te doen verschrompelen. Een pantoffelheld verschrompelt geestelijk onder de invloed van zijn tirannieke wederhelft. HAKKERT Hoogstr. 163 Tel. 67914 MUZIEK 8L HAARDEN EN |Jj|» KACHELS O. In de hoofdklasse dameshandbal zijn zondag weer enkele be langrijke ontmoetingen te melden waarbij AtheneZeeburg de meest aantrekkelijke zal 'zijn. Het Haagse Hygiea ontvangt de dames PSV en het zal daar door wel op een nederlaag voor de thuisclub uitdraaien. TWEED- EN WINTERJASSEN AUTOCOATS REGENJASSEN va39.75 DE SCHIEDAMSE Gemeenschap heeft, zo blijkt uit een pu- biikatie, enige tijd geleden een „Sectie Jeugd" ingesteld. Deze sectie „wil enige acties ontplooien ten dienste van de jeugd organisaties en van de ongeorganiseerde jeugd". J Een 17-jarig Vlaardings meisje gaat de hoofdrol spelen in een- korte Nederlandse speelfilm. Het is Tini van Roon, die na een reeks testen-rmet-concurrentie werd uitverkoren. Tini is geen beroepsactrice. Zij zat op kantoor. In de komende drie maanden zal de camera haar meester zijn. Net als wij, wanneer we met vakantie zijn: van 24-29 september. Visafslag Advertentie I.M. Sparia (op Spangen tegen Xerxes) doel: Van Dijk; achter: Visser en Schop: midden: Verbeek, Terlouw en De Koning; voor: Van Ede. Ben- ningshof, Verhoeven, Van der Gijp en Geel. Xerxes: doel: Vermeer: achter: Kentie en v. d. Lee; midden: Kan- ters, v. d. Knaap ert Koers: voor: De Jong. Middeldorp, Cammeraat, Mo- lenbeek en Rijshouwer. Feijenoord (in het stadion tegen ONA): doel: Onderstal; achter: Koo ien en Brilleman; midden: Steen bergen. Blankemeijer en Osterholt: voor: Den Bleyker, Bak, Schouten, De Kreek en Moulyn. De opstelling van ONA wordt van avond pas bekend gemaakt. Hermes-DVS 'zaterdagmiddag 3 uur in Schiedam) tegen Archipel: doel: Van Diest; achter: v. d. Sloot en Mommers; midden: Schenk, Rüke en Mijnsbergen; voor: v. d. Burg, v. fl. Tuyn, v. d. Gevel, Broeders en Zaal. Archipel (westelijke derde klasse amateurs): doel: v. d. Berg; achter: Janssen en Van Driel; midden: Mid deldorp, Stadhouder, Nijhuis; voor: Mallee, De Wild, Mey, Spronsen, Mensink. Excelsior (in Schiedam tegen SW) doel: Den Hertig; achter: Veldhui zen en Slagter; midden: De Hartog, Visser en v. d. Polder; voor; Braams, Döit, Vermeer, Slavenburg en Corpe- leijn. De opstelling van SVV Is nog niet bekend. Het Nederlandse amateuréiftal, dat woensdag te Bocholt tegen Duitsland uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Wetzel (Maurits, Geieen). Achter; Van Bruggen (DPC, Dor drecht) en Claus (Helmondia, Hel mond) Midden: Van Ham (Zeeburgia, Am sterdam), Blom (WW, Winschoten) en Ten Braak (HRC, Den Helder) Voor: El/ring (Robur et Velocitas, Apeldoorn), Fabels (Be Quick, Gro ningen), Verhoeven (Lugdunum, Lei den), Bakker (UW, Utrecht) en De Kreek (Feijenoord). Reserves: Van der Lee (HFC.Haar lem), Bouwens (AFC. Amsterdam), Winter (HFC, Haarlem) en Van Gaans (Moe 17, Bergen op Zoom). Vaa het Agenda-bureau der Schiedamse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens over het tijdvak van 15 tot en met 23 september. 15 september. Musis Sacrum. 20 uur. Onderling Kunstgenot, „Angst voor de eenzaamheid. Chr. Soc. Belangen, 20 uur. Werkende Jeugd, filmavond. Inzameling voor de nationale bloemen- en fruit- dag 1956. 17 september. Irene, 20 uur. Wijkge- meente Wijk III. ös. K. A. Straatsma spreekt over „Oude wet-nieuwe wet" Muzikale medewerking door de heer Jacq. P. Bekkers. 18 september. Chr. Soc. Bei., 20 uur, Ned. Chr. Vrouwenbond, ds. A. K. öiTautsma spreekt over „Uit de kamfer- klst". 19 september. Chr. Soc. Bel., 20 uur. Bond van oud-strijders en dragers van bet Mobllisatlekruis en Kon. Ver. Oost en West. lezing met kleurenprojectie, „Door het land van Berbers en Arabie ren" door Lode van Gent. Irene. 20 uur, Wljkgemeente Wijk V. film „Clske de Rat". Musis Sacrum. 20 uur. Wllton- Fljenoord O. en- A.. fUm „Paula". 20 september. Irene. 20 uur. Stichting „Bartholomeus". lezing. Volksgebouw, 20 uur. Vrouwenbond NVV. film „Zon nige Harten" en enige andere filmpjes. Passage-Theater, 20 uur. Pers. Ver. Gusto", Magna Pete nrengt „Aan de oever van de snelle vliet". 21 september. Musis Sacrum, 14.30 uur. „Margriet", brei- en modeshow; 19 uur. „Margriet", brei- en modeshow; 21 uur. ..Margriet", brei- en modeshow. Irene. 20 uur, Beschermlg Bevolking, film avond, 22 september. Irene, 20 uur, Comm. Nieuwe Westerkerk. cabaretavond. Musls Sacrum. 20 uur. Tot Steun in den Strijd, „De wereld heeft geen wachtkamer" door Maurits Dekker. Arcade. 20 uur. De Amateur, toneelavond. Kantine Gusto, Maasdijk. 12 uur, Gusto's schildersclub werken door de leden van Beatl gemaakt. 23 september. Kantine Gusto, tentoon stelling werken van de schildersclub „Beatl". Dagelijks; Cultureel Contact Centrum, van 105 uur Cs zondags gesloten), ten toonstelling schilderijen van Theo Bitter. Nare vrouwen en slappe mannen zijn zelden boeiende figuren. De auteur en het Nederlands Toneelge zelschap weten dat natuurlijk ook wel. vandaar dat Regnier vele grap pige situaties heeft bedacht, en de spelers onder regie van Fons Rade makers ijverig proberen boven een gemakkelijke typering uit te komen. De terugkeer van een doodgewaan de echtgenoot die zijn vrouw her trouwd aantreft, is in de regel niet vermakelijk, maar wordt in dit stuk komisch weergegeven. U krijgt name lijk eerst te zien, hoe de schoonmoe der en haar dochter zich het tafereel der hereniging voorstellen. De dood gewaande pantoffelheld verschijnt als een verpauperde en seniele zwerver, vervolgens als een bloeddorstige ope- rette-gaucho en ten slotte in werke lijkheid als een geestelijk herboren, fleurige en succesvolle scheepsbouwer. De tweede echtgenoot staat geheel willoos tegenover het onverwachte probleem. De dames sturen hem weg en trachten de eerste man weer in haar macht te krijgen. Door toedoen van zijn schoonvader, die toch nog niet helemaal verschrompeld blijkt te zijn. neemt hij op het nippertje de vlucht. De beide hellevegen krijgen haar trekken thuis. Roulinespel Magda Janssens is een vervaarlijke schoonmoeder met groot vertoon van heerszucht en sluwheid. Beb Dekker speelt de mannenverslindende doch ter in vrijwel dezelfde duidelijke stijl. Bob Verstraete tracht de zo bijzonder volgzame tweede man geloofwaardig te maken, maar er is aan die rol weinig plezier te beleven. Fons Rade makers geeft als de doodgewaande echtgenoot een staaltje van routine- spel. Gelukkig kan men zich vooral in het laatste bedrijf althans met Frits van Dijk als schuchtere en schutte rige schoonvader vermaken. De klas sieke pantoffelheld, maar met iets nersoonliiks, soms zelfs iets ontroe rends. Hij beleeft zijn kleine triomf na. zoveel jaren van onderdrukking met beminnelijke humor. Maar de voorstelling als geheel laat toch te sterk een indruk van geforceerde grappigheid achter. De Katholieke Kring Schiedam is met deze keus niet bijzonder gelukkig geweest, al heeft een groot deel van het publiek in het Passage Theater zich goedlachs be toond. B. BRUINS. Te middernacht trof de politie op de Burg. Knappertlaan een man aan, die gewond op de weg lag. Het was de 25-jarige A. P. G. de R. uit Rot terdam. die ter hoogte van de Van Deventerstraat met zijn scooter was verongelukt. Hij is naar het Gemeen teziekenhuis vervoerd. Gistermiddag viel tijdens het spelen de zesjarige jongen v. K. in de Lange Haven. De zestienjarige A. Nagtegaal sprong hem na en wist de jongen op het droge te brengen. Op 1 november zal het revue-en semble Rens van Dorth voor de NW- Bestuurdersbond de bekende revue „De lach in top" opvoeren in het Passage Theater. Verder verleent medewerking, het revue-orkest „The Music Makers" o.ï.v. John Buying. De voorverkoop van plaatsbewij zen is gesteld op zaterdagmiddag 6 oktober in het Volksgebouw van 3 tot 6 uur. Prijs der plaatsen 1.50. Onze zaterdagmiddagclubs» die de competitie zo uitstekend zijn gestart (alleen HBSS verspeelde een punt) staat morgen weer een interessant programma te wachten. Gezien de successen van zater dag jl. is er in het zaterdagmiddagkamp dan ook alleszins reden tot optimisme. PPSC ontvangt RAS en als de doelpuntenma-chine weer soepel wil draaien is er voor de Schiedammers geen vuiltje aan de lucht. HBSS gaat naar Semper Altius hetgeen niet bepaald een „waik-over" zal betekenen. Te meer een reden om de zaken krachtig aan te pakken, Advertentie I.M. Zeer gemakkelijke betaling BOTERSTRAAT 7 SCHIEDAM Bij de heren verschijnt Hellas voor de eerste maal In het veld en wel tegen UDI. Deze twee ploegen ston den vorig jaar in een beslissings wedstrijd tegenover elkaar om uit te maken wie landskampioen zou wor den. Hellas bleek daarbij de hoog ste ogen te gooien. Het Goudse Vires dat zijn eerste wedstrijd in de le klasse verloor zal deze week tegen Hellas ook niet tot de gelukkige behoren. In de 2e klasse wordt GonaActief een in teressante ontmoeting, waarbij het wel eens op een delen der punten uit kan lopen. ADO. maakt tegen AHC '28 een goede kans op de winst terwijl Roaa in de thuiswedstrijd tegen De Jagers de beide punten zien binnenhalen. Bij WiltonKranenburg wordt de volle winst mee naar Schiedam ge nomen. De heren van Dynamo gaan op bezoek bij het Haagse Ötympia en dit zal nog een lastig te omzeilen klip worden, waarbij we echter het voUe vertrouwen in de groenwüten hebben dat zij de volle winst mee naar de Maasstad brengen. ActiefGona wordt een ontmoe ting die elk jaar weer de nodige spanning met zich brengt en waar bij de Hagenaars steeds de hoogste ogen gegooid hebben. DV^SWilton-F wordt een Schie damse derby, waarbij we Wilton de overwinning zullen zien behalen. Rotterdam gaat de verre reis naar Leiden wagen om daar het gede gradeerde BVL te bekampen. Mis schien zit er in deze ontmoeting enige winst voor v. d. Kade cs. De heren van De Meeuwen ontvangen. Een Rotterdamse motoragent heeft met gevaar voor eigen leven donderdagavond een dronken chauffeur achtervoilgd, die ten_ slotte in Schiedam kon worden gegrepen. De man is ingesloten in het hoofdbureau van politie te Schiedam. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt wegens poging tot doodslag. AHC '28 op Laag Zestienhoven, waarbij scheidsrechter Auberfc bij het eindsignaal De Meeuwen de beide punten kan toewijzen. In de heren res. 2e klasse zien we reeds de gevolgen van het on doordacht inschrijven van elftallen terwijl het spelers-materiaal maar juist toereikend is. Hellas 5 werd om deze reden nu al teruggenomen. Ook in Rotterdam deed jl. zondag het ver schijnsel zich voor dat de teams on volledig waren omdat er te veel elftallen van een vereniging In het veld moesten komen. hetgeen vooral voor de voorhoede geldt. Bij de onderafdeling staan er twee thuiswedstrijden op het programma. GSS ontvangt Energie Boys en GTB ontmoet Heinenoord. Er zit een her haling van het succes van vorige week in. Excelsior Van de Schiedamse KNVB-clubs staat voor dit weekeinde alleen voor Excelsior '20 een wedstrijd op het programma. Onze stadgenoten krij gen Transvaila op bezoek en een ova-winning zou een hoopvol com- petitiebegln betekenen voor onze derdeklasser. De aanvankelijk vast gestelde wedstrijd Schiedam—Mer- wede is uitgesteld. Voor de onderafdeling zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: UrsusHet Noorden,- Hekelingen —Demos, Progress—SFC en Singel kwartierOML. De nieuwe cursus in EHBO begint maandag voor nieuwelingen en don derdag voor gevorderden. Men kan zich nog aanmelden op maandag 17 september in gebouw Westmolen straat 26, 's avonds 7.30 uur. Advertentie I.M. Thans kimt Ü'reeds keus maken uit onze volledige najaars- en wintercollectie in poplin, gabardine, loden, teddy en mohair. in gabardine, rayon en poplin KLEDINGHUIS Rembrandtlaan 83 Telefoon 69877 Als eerste actie begint men met eeii handenarbeidcursus voor jeugd leiders en -leidsters, welke cursus op 28 september van start gaat. Gedu rende tien achtereenvolgende vrij dagavonden zal de heer Cor Engelse uit Rotterdam technieken als boet seren, schabloneren, ïeerbewerking e.d. behandelen. Het aanvangsuur is gesteld op acht uur; plaats van samenkomst zal het AJC-Jeugdgebouw aan de Stadhou derslaan (bij de tennisbanen) zijn- De kosten worden voor een be langrijk deel door de SG zelf ge dragen. De deelname per leerling voor de hele cursus is gesteld op vijf gulden. Men kan zich nog tot uiterlijk vrijdag 21 september voor deelneming opgeven aan het bureau van de Schiedamse Gemeenschap, Plantage. Dezelfde sectie zal in 1957 ook een spelleiders-cursus organise ren, die geleid wordt door de Stichting voor Lichamelijke Op voeding, spel en sport in het jeugdwerk te Amsterdam. Er zijn op dit gebied drie cursus sen, namelijk een' basiscursus voor adspirant-jeugdleiders, te houden op 14-, 21 en 28 januari en op 4 en 11 februari: ten tweede een binnenspel cursus voor jeugdleiders, te houden op 15, 22 en 29 januari en 5 en 12 februari; ten slotte dan nog een cursus, ingesteld op de viering van de vijfde mei, data 25 maart en 1. 5, 22 en 29 april. VRIJDAG Rotterdamse Schouwburg, Neder landse Comedie met „Van de brug af gezien". 8.15 uur. Advertentie LM. „Désirée", een zeer zware kwal feit zijden damast, 120 cm. breed met fraai ingeweven bloem- patroon. Als gevolg van een uitzon derlijke fabrieksaanbieding zijn wij in staat U deze exclusieve gordijnstof, waarvan de vastgestelde verkoopprijs f 6.90 per meter bedraagt, nu te leveren voor 4-1 HH ROTTERDAMBINN6MW8C BajERtANDSaAAH De SF en AC „DHS" hield donder dagavond een contactavond in Tivolt, met als hoofdschotel een causerie door de befaamde schrijver Willem van lependaal. Dc avond werd geopend door de voorzitter, de heer D. Molenaar, die o.a. vertelde, dat deze bijeenkomst het gevolg was van een wel zeer ge slaagd feest in maart van dit jaar. De in groten getale opgekomen le den. donateurs en genodigden van DHC hebben van dit besluit beslist seen spijt gehad. De heer Van Iepen- daal bracht zijn leerzame stof: „Volkstaal en volkshumor" op een manier, die ons meerdere malen deed schateren van het lachenVan het begin af aan had hij het publiek „op zijn hand" en hij dwong onze bewondering af door nu eens als een conferencier, dan weer als een on derwijzer maar nooit droog of langdradig te vertellen over de bron van taal en humor. Na het afscheid van de heer Van lependaal werd de vrolijke avond voortgezet met een gezellig bal. Gezien het succes van deze tweede contactavond, zal het „DHS" weinig moeite kosten met de feestavond, die in november belegd is, de zaal we derom tot de laatste plaats bezet te krijgen. MAASSLUIS Ondanks de moeilijkheden, die het gemeentebestuur van Maassluis on dervindt inzake de woningbouw, gaat deze in de Sluispolder gestadig door. Zo werd donderdagmorgen de eerste paal geslagen voor de bouw van 60 woningen. Het was de loco-burge meester P. v. d. Snoek, die het werk verrichtte, waardoor de betonmorte! in de grond kon worden gestort- Naast de loco-burgemeester gaven ook de beide wethouders blijk van belangstelling, evenals de hoefden van dienst, de architect en de aan nemers. Als alles volgens plan ver loopt zal de bouw zo vernemen we van bevoegde zijde ongeveer een jaar in beslag nemen. Advertentie I.M. De korte speelfilm wordt opgenomen in Rotterdam. Het scenario werd ge schreven door Jan Schaper. „Tros" is de naam van de film die een emi gratietragedie tot onderwerp heeft. Ongeveer 20 minuten zal de duur zijn. Het is de eerste speelfilm van Jan Schaper die wordt verfilmd sedert hij als jong scenario-schrijver een vjjftal jaren geleden naar Amerika vertrok om zijn vak te leren. De film wordt vervaardigd met een belang rijke regeringssubsidie. De opnamen zuilen voornariielijk in de Rotter damse havens worden gemaakt. Een team van jonge filmers zal de film maken. De regisseur Is Wim v. d. Velden, die enkele jaren in Italiaanse studio's werkte. De cameraman is Ed v. d. Ende. Hij heeft opnamen ge maakt voor prijswinnende documen taires. Er is een produktiemaatsehappijtje opgericht om de film. te realiseren. Het heeft tot nu toe nogal wat moeilijkheden opgeleverd om een ge schikte figuur te vinden voor de man lijke hoofdrol. Deze man moet een sleepbootkapitein voorstellen. TINI VAN ROON .hoofdrol De woeste rit begon in de Hud- sonstraat, waar de dronken bestuur der, de 28-jarige koopman T. H. uit Rotterdam, met zijn personenauto een geparkeerde auto schampte. De motoragent gaf de chauffeur een stopteken, maar de man reed in volle snelheid over de Rotterdamse- dijk, richt' ig Schiedam. Tevergeefs probeerde de agent de dronkeman te passeren, de koopman slingerde van links naar rechts en had. de hele rijweg nodig. Toen het de politieman ten slotte gelukte voor de auto tekomen, reageerde de koopman niét op het stoptéken. Hü reed door en duwde de politiemotor met zijn auto opzij. In Schiedam veroorzaakte de woesteling weer een aanrijding: hij botste tegen- een ziekenauto, die aan de linkerzijde werd beschadigd. Ten slotte wist de agent de koop man op de Nieuwe Haven te Schie- dat tot stoppen te dwingen. H. en een medepassagier werden gearres teerd. Zondag om 2.30 uur speelt Schie dam op het Sportpark „Boshoek" zijn laatste promotiewedstrijd tegen O VVO 2 voor een plaats in de over gangsklasse van de KNHB. In verband met de prachtige over winning van zondag j.l. op S.C. Haarlem en de nederlaag van OWO 2 tegen HEDW belooft het een span nende strijd te worden, te meer daar, wanneer Schiedam kans ziet om deze wedstrijd te winnen, promotie een feit geworden is. De naam OVVO is in Schiedam wel bekend. Dit is immers de club van Hannie Urbanus, die in de afge lopen wintermaanden enkele malen de werpers van Schiedam heeft ge traind in de Koopmansbeurs. r HOGE PRIJZEN 55.000 20664, met premie van 30.000; 11970 niet, met premie van ƒ3960 ƒ400 9549 200 17843 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1811 3743. 5518 7437 8364 S426 8632 9370 9531 9660 971S 9915 10099 10212 10651 11215 13053 13237 13381 16459 18213 20163 20869 NIETEN 2071 2293 2441 2531 3003 3365 3477 3463 3698 3921 4100 4323 44S0 4690 5466 5741 5904 64/6 6S14 6S33 6927 7274 9127 9242 92S0 9287 9342 9425 9436 9607 9659 9741 9744 9746 9/63 9819 9931 9940 S971 1Q033 10254 10599 10877 10943 11114 11676 ,13163 13226 13256 13oS7 13777 14701 14S1S 14944 15074 15248 15349 15844 1665S 16957 17322 18370 19032 19112 195S2 20708 20963 21222 21233 21420 21421 2158S 21S93 Dtzt UJst worde sepubliceerd onder ruorbelioad van eventuele sein- ol rcltuuten St. Ambrosius zal zondag 8 uur on der leiding van de heer C. van Beur den in de Plantage concerteren, waarbij het volgende programma ten gehore zal worden gebracht: 1. Trafalgar mars arr. W. Zehle: 2. La poupé de Neurenberg Ouvert. Adam arr. Rutgers; 3. Roses du Midi IVals J. Strauss arr Eenhaes; 4. Les sal- timbanques fantasie Ganne arr. G. Heister; 5. Dornröschens Brautfahrt karakterstuk M. Rhode; 8. De Vogel-, koopman selection C. Zeiler arr. S. v. Leeuwen: 7. Czardas an den Geist der Woiwoden L. Grossman arr. N. A Bouwman; 8, Imperial Echoes mars A. Safroni arr. J. Ord Hume. TUINLAAN 98 - TELEF. 67464 De tweede ronde van de KNVB-bekerwedstrijden levert dit week einde voor belde Schiedamse semi-profclubs een thuiswedstrijd op. SVV ontvangt Excelsior, dat met twee gewonnen competitie-wed strijden aan de kop van de eerste divisie B gaat, en Hermes-DVS ontmoet de Haagse amateurclub Archipel, dat op uitstekende wijze door de voorronden wist heen te komen. Niettegenstaande de inter land Zwitserland blijft men dus toch niet van interessant voetbal verstoken. HermesArchipel betekent voor de Schiedammers een uitwedstrijd, die op verzoek van de Hagenaars zater dagmiddag 3 uur aan de Damlaan zal worden gespeeld. Voor de uitslag is dit van betekenis, omdat Hermes aan een gelijk spel voldoende zal heb ben om naar de volgende ronde te kunnen overgaan. Archipel heeft zich tot op heden in de bekerwedstrijden uitstekend geweerd. Na het Vlaar dingse VFC werd ook Fortuna (VI.) een gelijk spel afgedwongen, en als het de cup-fitherallures weet te handhaven, zal er aan de Damlaan een interessante wedstrijd te ver wachten zijn. Uiteraard geven we onze stadgenoten de meeste kans. Moeilijker is de opgave voor SVV, dat het in uitstekende vorm spelende Excelsior krijgt te bestrijden. Na dc wedstrijd van jl. zondag is er van optimisme in het SVV-kanip weinig sprake. Het zal dan ook ongetwijfeld te verwachten zijn, dat men deze ge legenheid zal gebruiken een andere opstelling uit te proberen. We zien Jan van Schjjndel, die als teruggetrokken midvoor toch niet de 75 De SSV „HBSS" start vandaag weer met de gebruikelijke contact avonden, die in de zaal van de Ned. Herv. Kerk aan de Nieuwe Maas straat worden gehouden. Men kan er biljarten, sjoelen, tafeltennissen, kaarten, dammen etc. en het tafelvoetbal-spel beoefenen. Zaterdag krijgt GTB 1 bezoek van Heinenoord I, voor de Schiedammers een onbekende club. GTB zal er goed aan doen deze tegenstander niet te onderschatten. Vermoedelijk zullen de GTB-eftallen in nieuw tenue ver schijnen. Bovengenoemde wedstrijd begint om 4.15 uur op terrein Haven- dijk. GTB 2 krijgt gelegenheid zich te herstellen nu het bij TSB 3 op De- zoek gaat: terrein BPM Vijfsluizen Vlaardlngerdijk; aanvang 4.15 uur. GTB 3 speelt voor het eerst tegen PPSC 3: aanvang 2.30 uur, terrein Havendijk. Juiste eigenschappen bezit, wel weer in de halflinie terug en Maltha op de rechterwing. Het elftal wordt ech ter eerst vrijdagavond samengesteld. Indien men de rust in het elftal weet te herstellen en de nodige aan dacht aan het middenveld besteedt, geloven we niettemin in een gunstige uitslag. In de tweede ronde van de korf- baleompetities zal al direct blijken of de Schiedamse clubs dit seizoen een rol zullen gaan spelen in de strijd om de bovenste óf om de onderste plaats. Schiedam gaat op bezoek bij het gepromoveerde Sperwers en het zal nu moeten tonen, dat de grote nederlaag tegen Blauw Wit '51 een vergissing was. ODI en Succes spelen eveneens uit. eerstgenoemde tegen Oranje Nassau in Vlaaröingen. Mis schien lukt het evenals in het vorig seizoen de punten mee naar huis te brengen. Succes kan trachten te be wijzen, dat het dit seizoen beter zai spelen dan vroeger. De blauwwitten gaan op .bezoek bij het gedegradeerde Unicum. De verrassende overwinning van vorige week geeft enige reden tot optimisme. Voor de lagere teams zijn vastge steld: ODI 2KOAG; Schiedam 2 Sperwers 5; Ons Huls 5Succes 2: Oranje Nassau 4ODI 3; Blauw Wit 4ODI 4 en adspiranten: ODI a SSV a. Het derde twaalftal van Schiedam neemt, voorlopig niet aan de compe titie deel. De jeugdplöeg van Succes heeft vrijaf. De adspiranten-com- petities van de RKB starten op 22 september. ROTTERDAM. 13 september Heden kwam aan de Visafslag een vaartuig en werden van IJtnuidea. Vlaardlngen, Stellendam en elders 300 kisten verse zeevis en 60 kg pa ling aangevoerd. De prjjzen waren: tong sr 4.50 4.60. midd. 3.65—3.75, klein 3—3.10. slips 2.35—2.45, tarbot klein 1.30—1.85 griet 1—1.40, heilbot 3—3.10, schol gr. 52—53. midd. 4348, klein 32—33. schar 17—18, schelvis midd. 25—35. klein 2122. Kabeljauw gr. 4365. midd. 44—45. klein 21-23. zeehanen gr. 62—65, midd. 43—44, klein 18—26, wijting 1617, haring verse 2628, levende paling dik 4.20—4.30, dun 2.50 —2.70.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1