Een oud gebruik... Films van deze week Bankoverval vanuit huis van oude dame Recordjaar bij Leen Smit: 330.2 sleepmijl „ZwarteZee 'verovert weer Blauwe Wimpel s vzc ers proefkonijn voor de zwemtraining in Kolpa-buitenbad r¥ Prof. v. Oven sluit Staten-Generaal CAB hield laatste tocht IJzercliefstal bij Gusto .Keer terug' Natuurvrienden j niet in Kethel Vlaarclingse opdracht aan Eppo Doeve Gevonden Sinister quintet speelt duister spel Verkeerslicht ontzet Kinderen in verkeer gewond Week-end afgelast Predikbeurten Leger des Heils viert oogstfeest Artsen op zondag Het BPM-zwembad wordt gesloten is m Burgerlijke Stand HET VRIJE VOLK ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1956 PAGINA 5 Passage. De Engelse komedie „The Ladykillers" heeft in Londen blijk baar veel succes gehad, maar naar onze smaak behoort hij niet tot de beste produkten van dit genre. Men heeft overigens geen moeite gespaard om de film te doen slagen. Alexander Macken- drick, die al zovele aardige films heeft gemaakt, was de regis seur. William Rose (van „Genevieve") maakte het scenario. Alec Guinness speelt de hoofdrol, geassisteerd door uitstekende acteurs: Een 72-Jarige dame, Katie Johnson, heeft de allure om een publiek te veroveren. Onbevlekte loopbaan Met 39 particuliere auto's onder nam het Comité voor Auto- en Boot tochten, de CAB, donderdag een reis naar Baarle Nassau, waar de deel nemers aan de tocht in hotel De En gel hartelijk werden ontvangen. Onder de CAB-pupillen bevond zich ditmaal een onverwachte jubilaris, namelijk mevrouw Verdoes, die de 9000ste gast bleek te zijn van de ouden van dagen die het hotel dit jaar een. bezoek brachten. De directeur van het hotel bood haar en haar „chauffeur" een, ge schenk aan. Het verblijf in Baarle Nassau werd o.m. opgevrolijkt met guitaarmuziek door mevr. v. Hasselt. Tijdens het diner deelde de heer K. Schuddebeurs namens de CAB mee dat men beoogt op 19 oktober in Irene een avond voor de Nederlandse Blindenbond te organiseren. Ook vindt in november nog in Hotel De Kroon een reünie plaats voor CAB- rijders en medewerksters. Met deze reis naar Noord-Brabant besloot de CAB de serie tochten van het zomerseizoen. Zij waren alle ge slaagd mede door het merkwaardiger wijs vaak toch gunstige wéér! De politie heeft twee mannen aangehouden die verdacht worden regelmatig oud-ijzer van de Werf Gusto te hebben gestolen. Het zijn de 44-jarige chauffeur H. S. uit Vlaardingen en de 25-jarige S. A. v. V. uit Schiedam. Beide zijn op het hoofdbureau ingesloten. Schiedam telt nog honder den gaslantaarns, die zulk een schoonmaakbeurt nodig heb ben als u op dit fraai, gecom poneerde plaatje ziet. Men kal er geen Schiedamse omgeving op herkennen, maar het is toch heus een lantaarn die op de Havendijk staat. En de vriendelijke schoonmaker uiteraard ook Onder de titel ,.Keer terug" (Tor na) draait er in Prinses een Ita liaanse film met zekere Amadeo Naz- zari (Roberto) en Yvonne Sanson (Suzanne) in de hoofdrollen. Het hu welijksleven van deze twee wordt op ernstige wijze bedreigd door een in tens gemeen stuk familielid, dat met Yvonne in haar jeugdjaren een lief desverhouding heeft gehad en op grond daarvan zo z'n eigen ideeën over „bezitsvorming" heeft gebaseerd. Het wordt wel even kritiek tussen Roberto en Suzanne en zelfs dreigt hun kind de dupe van een tweespalt te worden, maar we kunnen u ge ruststellen: ze leefden nog lang en gelukkig. De enige vraag die de film oproept; hoe lang het nog kan duren voordat zelfs de aankondiging „fel realistisch" niet meer voldoende zal zijn om het publiek naar Italiaanse films van dit gehalte te trekken, blijft voorlopig onbeantwoord. Het gewestelijke sluitingsweek- einde van de Natuurvrienden, dat za terdag op het terrein in het nieuwe recreatiegebied bij Kethel zou worden gehouden, gaat wegens de slechte weersomstandigheden niet door. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15. 7 en 9 uur: The ladykillers (14 Jr) MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: Mijn man de test-piloot (14 lr), apotheek: Fa, Gouka en Co., Groenelaan tï7, te!. 68035. Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: Kunst na Arbeid: „Blijf zitten waar Je zit". VOLKSGEBOUW. 3 uur: Receptie ANMB. ARCADE, 8.15 uur: Mannenkoor Lie- derblüte, Naurod. MUSIS SACRUM. 9 uur: Onderling Kunstgenot: „Angst voor de een zaamheid". ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: The ladykillers (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: Mijn man de testplloot (14 Jr). Apotheek: Fa. Evers, Lange Haven 81. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Anything goes. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (a,!.). CAPITOL: De bandelozen. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CENTRAAL: Achter de schermer, van Scotland Yard. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlie's tante. Zaterdag en zondag 5.30. 7.45 en 10 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Jacht zonder genade. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (18 Jr). HARMONIE: Het teken van de helden. Zaterdag 2. 7 en 8.15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIÈRE: Wat prettig om '11 vrouw te zijn....! Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (18 jr). •LUTUSCA: De 5 van. de Barskastraat. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr), LUXOR: De zesde juni. Zaterdag en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: Vrouwenbungalow. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4,30. 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Keer terug. Zaterdag en zondag 4.30. 7 en 9.30 uur (18 jr). REX: De Boekanier. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: De hofnar. Zaterdag en zondag 3, 4.30. 7 en 9.30 uur (a.l.). VICTORIA: Wonderman. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). 't VENSTER: Die Drelgroschenoper. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag L30, 4.15. 7 en 9.15 uur (18 Jr). ROTTERDAM ZATERDAG AHOY'-HAL. Wytemaweg. Populair concert door het Rott. Phllh. Orkest, 8.15 uur. GROTE' SCHOUWBURG, Zuidpleln. ■Jazz-show, 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met ,.De volle waar heid". 8 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuldplein. Rott. Toneel met „Eva Bonheur", 3 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „De volle waar heid". 8 uur. PRINSES-THEATER, Schledamseweg. Speciale, kindervoorstelling, 2 uur. - De dienst van Gemeentewerken te Rijswijk heeft aanbesteed het aan leggen van. rioleringen, bestratingen enz. in het stratenplan Steenvoorde. Laagste inschrijvers waren de fa. Kleinekoort, Poot en. Baade te Schie dam voor 408.800. Hervormde Gemeente, Grote Kerk: 10 uur, ds. J. G. Jansen; 5 uur, ds. ,J. de Groot, Apeldoorn topendeu- rendienstK Nieuwe Kerk: 10 uur. ds. A. Hoffman, 5 uur ds. J. Gras: Wes ter Kerk: 9 en 10.30 uur, dr. L. J. Ca- zemier, H. Doop, 5 uur ds. Ottevanger. Leiden; Vredes Kerk 9 en 10.45 uur ds. J. D. Smids, 7 uur ds. A. Hoffman: Prinses Marijkeschool (Dr. De Visser laan li# 10 uur ds. J. K. P. Maiitz, Charlois. Ned. Protestentantenbond 10.30 uur, ds, J. A. Hebly. Oud-Katholieke Kerk 6 uur: Hoog mis. 17 uur Vespers van de dank zegging, Baptistengemeenchsap Lange Ha ven 59 10 uur: ds. J. Segaar. Leger des Heils 10 uur Heiligings bijeenkomst, 12.15 uur zondagsschool, 6.30 uur openluchtpredlklng G. Ver- boonstr., 7.30 uur verlossingssamen komst. De samenkomsten die zondag door het Leger des Heiis gehouden wor den, zullen een bijzonder karakter dragen. Ten behoeve van het oogst feest hebben velen groente, fruit, iuxe- en gebruiksartikelen beschik baar gesteld. Veie van deze artikelen zullen zondag in de zaal van het Leger des Heils tentoongesteld zijn. Leiders der diensten zijn sr. maj. en mevr. Drentje-Haas. Het progTam is: 10 uur Oogstfeest Dankdienst, tevens ■opdracbtsdienst; 6.30 uur mn. open- luchtprediking aan de Gerrit Ver- boonstraat; 7.30 uur n.m. bijzondere Oogstfeest-dienst. In verband met het Oogstfeest houdt het Leger des Heils dinsdag en woensdag ook de Jaarlijkse „Oogst- feest-Zendings-Bazaar". Op deze ba zaar zullen de artikelen- die voor dit doei aan het Leger des Heils beschik baar werden gestéld, op aantrekke lijke wijze aan de man (vrouw) wor den gebracht. Baten van- deze bazaar zijn bestemd voor de zendingsarbeid van het Leger des Heils. De bazaar is geopend van 2.30—5 uur en van 7.30—10.30 uur nm. Toegang is vrij Voor kinderen leuke attracties. De sleepboten van Leen Smit en Co.'s Internationale Sleepdienst hebben in het afgeiopen jaar tussen 1 september 1955 en 31 augus- j lus 1956 meer sleepniijlen afgelegd dan ooit te voren. In dit record jaar legden ze 330.216 zeemijlen slepend af. Dat is 48.726 mijl meer dan vorig jaar. Gezamenlijk zijn de zeeslepers vijftien keer met een last op sleeptouw rond de wereld gevaren: 612.000 kilometer. Het vlaggeschip van de maatschappij, de „Zwarte Zee" heeft dit jaar de Blauwe Wimpel veroverd door het grootste aantal zeemijlen slepend af te leggen. De totale afstand bedroeg op de kop af 32.204 mijl en dat is in de maten van de landrot bijn60.000 kilo meter. Tien slepers legden meer dan Het is de tweede keer, 20.000 mijl af. Dat waren na de „Zwarte Zee" achtereenvolgens: „Ro de Zee" (26.759). „Hudson" (25.258), „Gele Zee" (24.990)„Oostzee" (23.736). „Humber" (21.822). „Witte Zee" mb „Humbel"' (21.822). „Witte Zee", (21.308i, „Oceaan" (21.387). „Noord zee" (20.335), .Poolzee" (20.235). Burgemeester en Wethouders hebben aan Eppo Doeve uit Haarlem de opdracht verleend in het derde deel van het stad huis een plafondschildering aan te brengen. De schildering zat voorstellen de gebondenheid van Vlaardingen met de vereld. De kunstenaar zal vandar.g met zijn werkzaamheden berinnen. P* schildering wordt aangebr" op een inspringend, ovaal .re deeite van het plafond. Zy allen spelen zoveel troeven uit, hebben zoveel grappige details be dacht, z(jn zo voortdurend in de weer om vooral leuk en boeiend te zijn dat wij vermoeid en bedrukt het schouw spel hebben verlaten. Wat men in Engelse blijspelen zo graag bewondert; de droogte van de humor, de snelle, satirische toets, het intelligente „understatement" mist men in „The Ladykillers".- Wat ervoor in de plaats komt is teléur- stellend. Alec Guinness geeft zich, volgens het verhaal, uit als professor in de muziek en betrekt kamers bp de weduwe Katie Johnson. Hij en zijn vrienden zullen daar 's avonds mu ziek maken: Maar zij hebben heel andere bedoelingen. Zij zetten een grammofoonplaat op en beramen een bankoverval. Zij voeren die ook uit. Zij brengen de „poet" naar het huis van de weduwe. En die gaat hen verden ken. Uitvoerig wordt dan verteld hoe de bende zich voorneemt om haar uit de weg te ruimen, daar niet in slaagt, maar zelf ten onder gaat. Op vele wijzen sterven de misdadigers, En de politie, waaraan het keurige, oude dametje het verhaal gaat ver tellen, gelooft haar niet. Zij mag het enorme bedrag houden. Alec Guinness ziet er bijzonder gek uit, met een soort paardegebit en een jjselijk lange sjaal. Hij lijkt noch op een muzikant noch op een mis dadiger. De andere personen zijn wat gewoner en daardoor aanvaard baarder. Maar veel leven kunnen zij toch in dit produkt niet brengen. Monopol e, derdag. dinsdag t.m. don- „DE GEMASKERDE RUITER" rijdt rond in opstuivende zandwol ken in het West-Amerika van de pioniers. Bij uitzondering is dit een film van dat soort, waarin de doden w e 1 worden geteld. De gemaskerde ruiter zorgt na melijk met zijn Indiaanse vriend en hun beider intelligente paarden, dat er zo min mogelijk bloed wordt vergoten; en dat lukt hem vrij aar dig. Hoewel een groepje gewetenloze blanken tracht onrust en oorlog te zaaien tussen blank en rood, ziet hij kans de beide partijen uit elkaar te houden, de oorlog te voorkomen en de werkelijke boosdoeners te ont maskeren. Zelf blijft hij intussen achter zijn masker verscholen en zo rijdt hy alweer in een stofwolk weg als de algemene rust is hersteld. Kleurig en levendig vermaak, waarin Clayton Moore- op zyn paard Silver de hoofdrol speelt, Monopole t.e.m. maandag: „MIJN MAN IS TEST-PILOOT." Een aannemelijk verhaal over een straaljagerpiloot van de Amerikaan se luchtmacht, die na een succesvolle carrière als Fighterin Korea uit verkoren wordt om nieuwe vliegers op te leiden en als testpiloot in een nieuwe „kist" op een tragische ma nier verongelukt. „Mac" is ingedeeld bij de genees kundige troepen en leert ty'dens zyn opleiding een meisje kennen; het meisje waar hij mee zal trouwen en die hem, als hy toch zyn zin krijgt en opgeleid wordt voor piloot, steeds de gevaren van zy'n beroep onder ogen brengt. Niettemin ziet ze het nut en de enorme verdienste van het riskante beroep en verzoent zich met de toestand. Het is natuurlijk allemaal een beet je propagandistisch (straaljagers zijn ooriogsvliegtuigen!) maar de film is spannend, knap van spel en met goed camera-werk. Alan Ladd en June Al- ■lyson zijn voor elkaar „gemaakt". Het open zwembad van de BPM aan de vyfsluizen zal op zondag 16 september worden gesloten. In verband hiermede begint de winter- training van de zwemclub Shell op zaterdag 15 sept, in het Kolpabad. (literaard zullen ook de waterpolo- De volgende artsen nemen gedu- j voo5 wintercompetitie rende het weekeinde de medische diensten waar: Dr. L. H. Geerdes, Veenlantstr. 2. tel. 68357; dr. J. van Buren, Buys Ballotsingel72-76, tel. 69661; dr. W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. De dienstdoende apotheek is: Fa. M. M. M. Evers, Lange Haven 81. in dit bad worden gespeeld. „Zwarte Zee" de Blauwe Wimpel verovert. De eerste keer was in 1951 Toch heeft het vlaggeschip het jaarrecord van de „Fooizee", die eens 33.142 mijl aflegde, niet gebroken. De „Zwarte Zee" veroverde de wimpel met vier belangrijke rei zen: Met twee zuigers van Sydney naar Colombo, met een vracht schip van Bombay naar Genua, met twee siooptankers van Mara- kaibo naar Savona en met een boorponton van Rotterdam naar Marakaibo. Het is byzonder jammer, dat de gezagvoerder T. Vet dit succesvolle jaar niet vol heeft kunnen maken. In juli moest hij ernstig ziek in Port Said van boord gaan en met een vliegtuig naar Maassluis terug keren. Toch komt hem en zyn opvol ger, kapitein M. Engels, zal dat on getwijfeld bevestigen de eer van dit succes toe. Hij en zijn mannen van de „Zwarte Zee" hebben een prachtige prestatie geleverd. Mocht kapitein Vet onverhoopt :iet meer op de vloot terugkeren (hy zou in februari 1957 met pensioen Kapitein Teun Vet, de gezagvoer der van de .Zwarte Zee". gaan), dan heeft hij zyn 40-jarige loopbaan als zeesleper op waarlijk indrukwekkende wyze afgesloten. De koene en bekwame kapitein Vet kan trots zijn op zijn onbevlekte loopbaan, waarin vele unieke staal tjes van knap sleepwevk zijn aan te wijzen. Zijn aandeel in de invasie is daar niet een van de minste van! We wensen hem geluk met het succes en een spoedig algeheel her stel toe. Onze gelukwensen verder voor de gehele vloot van Leen Smit. die op indrukwekkende wijze de eer ste plaats in de wereld heeft her overd. Dit ree "rdaantal sleepmjjlen be wijst immers, dat de Hollandse sle pers een groot vertrouwen van de internationale scheepvaartwereld heeft. Zij kregen de meeste opdrach ten om waardevol materiaal over de wereldzeeën te brengen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 uur cn 26 uur: Regenbroek, sjaaltje, boodschappentas, autoped. Te bevragen, bij de vinders: Duimstok, L. Hulzer, Dwarsstr 51. wiel dop van auto, Weber, prof. Kamerïingh Onneslnan 93. Bruin-zwarte hond. A. Slavenburg, Celslusstr 18b. Parkiet, L. Koeleman, Fultonstr 17b. Wit met zwart keeshondje, mevr. Dale, Hogenbanweg 45b. Drlewlelig autopedje, Taktor, Prof. Aalberselaan 5. Mand, J. v. Arnhem. Jullanalaan 88b. Ondergebit, H. Eiken- broek. Da Costastr 41b. Bosje sleutels, v. d. Arend. Hoogstr 91. Vulpen J. Groen, Dr. Sauerstr 6 Kethel. Zakmes, K. Ham, Kerklaan 28. Ring met sleutels en ope ner, B. v. Put, IJsselmondesestr 52, Klrt- derbril. J. Messenmaker, Newtonstr 9a. Etui lnli balpen en vulpen, P„ v. Groot- veld, Galileistr 27a. Bedrag aan geld, M. Roljers, Lange Achterweg 67. Oorbel, De Vries, Belerlandsestr 29a. Bedrag aan geld, L.- Walbeek, Da Costastr 3lb. Arm bandje, KIoos, Rotterdamsedijk 188c. Boodschappentas, Postkantoor, Tulnlaan. Paraplule. A. v. d. Gaag, Geert Rein- dersstr 3a, Fortemonnaie met inh. A. Esbacb, Rotterdamsedijk 30la. Wit kin dertasje en portemonnaietje. v. Vliet, Ribeslaan 17. Paraplule, W. Prein, Gor- donstraat IGc. Fortemonnaie met inh, Bastiaans, B.K.laan 80. Klnderportemon- nale met inh, v. Son, Hoofdstr 191. Ivnipportemonnaie, H. Smits, v. Dijck- straat 28a. Schoolétui met lnb, A. v. *fc Hoff, W. Frankelandsestr 88. Jongens jasje, F. Dumond, Havendijk 154a. Brui ne capuchon, Rissema, Lorentzlaan 52a. 1 Paar herensokken, W. Lamens, Axnpè- restr 33b. Kinderjasje. Fr, Meester, Nwe Maasstr lOOa. Vierkante zijden shawl, J. Bakker. Goeman, Borgesluslaan 85. Dnmeshoedje, Krommenhoek. Antli. Muijsstr 15b. Ceintuur, L. Walbeek. Da Costastr 31b. Jongenstrul. Lans, Burg. v. Haarenlaan 307. Kinderjasje, R. Her laar, Oosterstr 22. Rood meisjesvest, M. Kok, Parallelweg 226a. Groen, glacé da mesband schoen (R), J. Wij zenbroek, Boylestraat 29a. De waterpoloërs van de Vlaar- dingse Zwemclub waren vrijdagavond „proefkonijnen" voor de Olympische zwemtraining, die vandaag begint. In het door rietmatten omheinde Kolpa-buitenbad speelden zij op een „veld" van internationale afmetin gen een geestdriftig partijtje polo. Er waren weliswaar zestien man in het water, maai- dat viel by deze grootte niet eens op. Tien schijn werpers van ieder 1000 Watt zorgden voor een overal-verlichting, die er zijn mocht. En spelers én publiek (enkele officials) konden het spei- verloop behoorlijk volgen. Een witte bal zal echter wel noodzakelijk zijn. In ieder geval staat vast, dat er ge traind kan worden. Hoe het echter zal 'zijn als de weersomstandigheden bar en boos zullen zy'n, valt nog moeilijk te zeggen. Het ïykt ons niet, dat men er erg bang voor behoeft te zyn. De tem peratuur van het water zal in ieder geval 20 graden zyn. De zwemmers en zwemsters zullen in geen enkel opzicht ulootgesteld worden aan ons woelige klimaat. De overdekte en door straallampen verwarmde start en kleedtent zullen maken, dat er weinig gevaar is voor kouvatttten. De proefneming van gisteravond heeft in ieder geval aangetoond, dat er 's avonds bij deze verlichting in de open lucht getraind kan worden. Een te hoog opgeiaden vracht wagen heeft vrijdagmorgen het hangende verkeerslicht op het kruis punt Lange NieuwstraatGerrit VerboonstraatOranjestraat ontzei De toegestane hoogte is 3,80 mettr maar de lading van de wagen bleek 4,13 meter hoog te zyn. Tegen de bestuurder van de wagen, W. K. uit Naaldwijk, die ook het pas aange brachte verkeersbord beschadigde, is proces-verbaal opgemaakt. Hoe de man met- zyn stro-lading van 4,13 meter door de Maastunnel is gekomen, acht de politie een raadsel. De officiële hoogte van de i tunnel Is namelijk vier meter! De proefkonijnenvan VZC dro gen zich onder de straalverwarmers na de experimentele training in het Vlaardingse Kolpa-bad. VLAARDINGEN In de Tweede Vaii Leyden Gael- straat werd vrydagmiddag de vijf jarige Neeltje van H. door een per sonenauto aangereden en- gewond. Met een hersenschudding en een ge broken been werd het kind naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. Op de Westlandseweg bij de brug werd vrijdagmiddag de acht jarige fietser J. S. door een vracht auto aangereden en gewond. De jon gen reed van het Jaagpad de West landseweg op toen hij door de auto werd aangereden. Hij hep 'n hersen schudding en een hoofdwonde op. Hedenmiddag te 3 uur heeft de minister van Binnenlandse Zaken art interim, prof. mr. J. C. van Oven in opdracht van H.M. de Koningin in haar naam de zitting der Staten-Generaal gesloten. Voor deze korte plechtigheid waren de beide kamers van de Staten-Generaal in de vergaderzaal van de Eerste Kamer in ver- er,ig.de vergadering bijeengekomen onder voorzitterschap van de president der Eerste Kamer, mr. J, A. Jonkman. Geboren: Petrus G. zn van H. Kusters en A. M. v. d. Pluy.a; Maria dr van F. de Wit en C. J. Beukers; I Deze muzikanten, die een vriendelijk sikanten doch in werkelijkheid rovers allemaal afloopt kunt u zien in de "Wouter C. zn van W. Aleman en C. oud dametje omringen, zijn geen mu- die een bankoverval beramen. Hoe 't film „The Ladykillers" die in het Zwiep. .1 I I Passage-theater draait. Deze benoemde tot leden dei- commissie van in- en uitgeleide van dc minister de heren Beaufort, voor zitter, lid van de Eerste Kamer, Korthals, lid van de Tweede Kamer, Wendelaar, lid van de Eerste Ka mer, Bruins Slot en mej. Zeelen- berg, leden van de Tweede Kamer. Minister Van Oven, die in ^en gala- berliner, bespannen met twee paar den, voorafgegaan en gevolgd door een escorte van rykspolitie te paard, vertrokken was van de achterzyde van het palcis Noordeinde, arriveer de tegen 3 uur aan het kamerge bouw. Hier was een erewacht van de rijkspolitie met drumband opge steld. De commissie geieidde de minister naar de regeringstafel. Minister Van Oven zeide hiér het volgende: H.M. de Koningin heeft mij opge dragen de huidige buitengewone zitting van de Staten-Generaal in haar naam te sluiten. Uw arbeid in deze korte zittings periode bleef in hoofdzaak beperkt tot de overweging van de voorstel len. tot verandering in de grond wet. De Koningin heeft mij opgedragen u haar dank te betuigen voor de door.u by de behartiging van's lands zaken betoonde toewijding. In naam der Koningin verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zyn gesloten. Nadat de minister uitgeleide was gedaan en de commissie" in de zaal was teruggekeerd, sloot de voorzit ter de verenigde vergadering, ging voor handenarbeid overdragen.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1