Evert Vermeer sprak over politieke situatie PvdA voor de eerste maal bijeen in 't nieuwe wijkcentrum Foto-tentoonstelling in Nieuwland geopend Akte van Mannheim blijve uitgangspunt Van Amen, Lieshout en Boersma leiden B. en W. vragen raad definitieve uitspraak Zolder met flessen in de Kuiperstraat met klap ingestort Bouw café-restaurant I Culturele sectie weer bijeen Inzendingen van hoge kwaliteit Frysk Selskip viert feest Materiaal voor cle gemeente K. Brouwer 25 jaar kapper in Hélène Recreatie bij Damlaan Kadertoernooi Schiedam In 1954: 85% met vakantie ABC-vrouwen kwamen bijeen John op 12 nov. voor hof Vol lof cbiedammm onder elkaar Terugslag AR Programma Verhoudingen Burgerlijke Stand Selectiewedstrijden handbal Johnny Kraaykamp verlaat de radio Visafslag HET VRIJE VOLK DONDERDAG 25 OKTOBER 1956 PAGINA 5 OP DE EERSTE POLITIEKE bijeenkomst van de Partij van de Arbeid in het Wijkcentrum te Nieuwland heeft Evert Vermeer woensdagavond voor vele leden en belangstel lenden gesproken over de politieke situatie in Nederland, waar bij vooral de kabinetscrisis een uitvoerig punt van bespreking vormde. De voorzitter van de Partij van de Arbeid toonde zich uitermate verheugd voor de eerste maal in Schiedams moderne stadswijk te kunnen spreken. Prijsuitreikin g Vernieuwing nodig De heer H. Sabel, voorzitter van de afdeling Schiedam, heette aan het begin van de avond allen hartelijk welkom. De activiteiten in Nieuwland moeten gestimuleerd worden, aldus de heer Sabel en het is verheugend dat naast kerkelijk, cultureel en sociaal terrein ook de politiek thans aan de orde komt. De Partij van de Arbeid wil met dergelijke bijeenkomsten de politieke interesse aanwakkeren ter verstevi ging van het gemeenschapsgevoel en de burgerzin; de bevolking van Nieuwland vormt een integrerend deel van Schiedams inwoners, zodat aanpak van velerlei belangrijke on derwerpen zeer zeker hier ook op zijn plaats is. De heer Vermeer liet zich bij de aanvang van zijn betoog lovenswaar dig uit over het Wijkcentrum. Ook hij achtte het van groot belang dat in een nieuw stadsdeel, waar moderne mensen en nieuwe ideeën hun intrek nemen, een brede belangstelling kan worden uitgedragen. Over het feit, dat de kabinetsvor ming zolang heeft geduurd, was hij uiteraard niet zo best te spreken. Onze politieke tegenstanders hebben in die periode bewust getracht de winst van de Partij van de Arbeid van de afgelopen verkiezingen, in verlies om te zetten. Bij zijn uiteenzetting over de uitslag van de verkiezingen ging de heer Vermeer uit van drie punten: 1. De uitslag was een duidelijk Nieuwland. Een begrip voor velen, zo langzamerhand. Een centrum, van activiteiten. Het is het al, zo durven wij te beweren. Èvert Vermeer was er voor de eerste maal. Hij was blij met het wijkcentrum. Hij was er vol lof over. Voor de heer Sabel, een der initiatiefnemers, moet dat mede een grote voldoening zijn geweest. We willen hier geenszins het stempel van de Partij van. de Arbeid op dit ge bouw drukken; het beoogt tenslotte een centrum voor iedereen te zrn. De heer Weergang zal niemand de deur wijzen, omdat de levensovertui ging van een groep bij wijze van spreken niet zou „deugen". We schrijven dit ook omiat wij dergelijke vage geruchten de laatste tijd hebben opgevangen. Het zou vol komen belachelijk zijn te veronder stellen, dat zulks ooit zau gebeuren. Goed, we schreven Nieuwland. O, wat is dat land inderdaad nog nieuwl Want gisteravond, bij het "betreder, van deze stadswijk, roken wij de op rechte geur van mest. Er hangt over Nieuwland nog iets van het polder land, dat voorgoed „bedwongen" is door huizenbouw. Maar zo af en toe wordt men er toch aan herinnerd dat alles, ondanks fraaie huizen, nog ge woon land is gebleven. Onmisken baar. En dat is wel leuk ook. bewijs dat een nieuw kabinet we derom onder het bewind van dr. Drees zou staan; 2. De Partij van de Arbeid zal niet meer zetels in de nieuwe re gering vragen dan in de periode 1952—1956: 3. Er moest een kabinet met een vooruitstrevend programma worden gevormd, gelet op de dui delijke winst van juni '56. Hierna belichtte spreker op even duidelijke als deskundige wijze de hardnekkige pogingen van de zijde der KVP, AR en CHU om talrijke formaties te dwarsbomen. Sprekend over de politiek van de Anti's zei hy, dat de terugslag wel zeer groot is, gezien het feit dat de AR in 1934 het bezit van zeventien zetels in de regering als een grote overwinning beschouwde, terwijl zjj in het huidige parlement er nog maar tien heeft! De WD heeft duidelijk doen uit komen dat zij op meer zetels had ge hoopt ten aanzien van het verlies der communisten hoefde de heer Ver meer kort te zijn; de cijfers demon streren duidelijk genoeg het kwij nend bestaan van de CPN in Neder land. „Waarom hebben wij in de strijd rond de kabinetsformatie niet meer bereikt dan wij ons wellicht hebben voorgesteld?" Omdat een praktische vorming van een regering niet moge lijk zou zijn geweest zonder samen werking met. de andere partijen, al dus de heer Vermeer in antwoord op deze vaak gestelde vraag. Het regeringsprogramma noemde de voorzitter een pittig program ma, waarin alle aandacht aan de vooruitstrevendheid van de Par tij van de Arbeid is begrepen. Het is onverantwoord om in het hui dige bestek, te praten van belas tingverlaging, zo vervolgde hij, waar zoveel miljoenen beschik baar moeten zijn voor een voor uitstrevende politiek in het on derwijs en verdere verbetering van sociale voorzieningen. Het vraagstuk van de bezitsvor ming heeft de formatie maar node loos verlengd, zei Evert Vermeer. Wij moeten deze kwestie wel zeer dege lijk onder ogen zien alvorens onze opinies uit te spreken. Hij achtte in dit verband het bezit van een huis tot een zekere levensbe- perking zou kunnen leiden. Uitvoerig stond spreker stil bij de belastingpolitiek en het spaarsys teem, waarbij hij de belangstellenden inlichtte over de vreemde verhoudin gen op dit terrein. Met oude verhoudingen kunnen wij in deze tijd niet meer werken, zo zei hij, sprekend over het terugdringen van de conservatieve partijen. In dit verband meende hij dat het zeer nut tig is dat juist de nieuwe stadswij ken centra zullen zijn van progres sieve ideeën. „Gezamenlijk hebben wij de plicht om de macht van dc socialistische partjj in Nederland te versterken." aldus dc heer Vermeer aan het slot van zün toespraak. „Onze politieke keuze gaat ver uit boven stad of land; wij moeten ons van onze vrijheid bewust zijn, doch realiseren dat wij als lid van de PvdA die vrijheid slechts versterken." Aan deze avond verleende de zang en muziekgroep Berg Vrij uit Vlaar- dingen gewaardeerde medewerking. Na de pauze maakten velen van de gelegenheid gebruik om de heer Ver meer vragen te stellen naar aanlei ding van zijn rede en de politieke si tuatie in het algemeen. Na een lange periode van non- activiteit is de culturele ectie van de Schiedamse gemeenschap weer bijeen gekomen. In Irene vond gister avond een samenkomst plaats, waar o.m. een nieuw bestuur in de sectie is gevormd. Van de aangesloten verenigingen zullen thans de Katholieke Kring, de Vereniging Vrienden van het Mu seum, het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, de Vereniging Natuur bescherming en Toonkunst deel uit maken van het bestuur, dat daarmee van drie tot vijf vertegenwoordigers is uitgebreid. Algemeen was men het erover eens dat er na twee jaar van praktisch niets-doen, de cultuiele sectie weer nieuw leven moet worden ingeblazen. Binnenkort zal het bestuur weer vergaderen om een begin te maken met de voorbereiding van bepaalde plannen. De subsidie-regeling en ko mende manifestaties zullen dan on der de loep worden genomen. Bij de te Leiden gehouden examens slaagde op 24 oktober mej. Wieneke Jonkman te Schiedam voor apothe kersassistente. De 36-jarige heer R. I. kwam woensdagmiddag op de Koemarkt zo ongelukkig te vallen dat hij zijn rechterknieschijf brak en per GG en GD naar de Dr. Noletstichting moest worden vervoerd. Eens per jaar houdt de Schiedamse Fotokring als sluitstuk van het seizoen een fototentoonstelling. Ofschoon deze tentoonstelling over het algemeen gehouden wordt in maart, is het dit jaar, door gebrek aan ruimte e.d. een half jaar uitgesteld, zodat we woensdagavond in het Wijkcentrum in Niemoland de opening mochten bijwonen. De voorzitter, de heer H. J. Lin-iJ. v. Loenen en J. Mak (gevorder- denhof, hield een korte openings speech. waarin hij wees op de uit stekende kwaliteit der inzendingen. In Duitsland, zo zei de heer Linden- hof, is de belangsteiling voor ama teur-fotografie zeer groot. Wanneer daar een tentoonstelling gehouden wordt, is het aantal der inzendingen enorm hoog en het formaat van de foto's ligt tussen 30 bij 40 cm2 tot één m2, terwijl we in Schiedam over het algemeen vrij kleine foto's expo seren. Wij hopen, zo vervolgde hij, dat ook wij binnenkort inzendingen krij gen van groter formaat, want dat geeft cachet aan een tentoonstelling als deze. Niettemin en nu kwam de heer Lindenhof aan het meest belang wekkende van zijn betoog is de kwaliteit van onze inzendingen hoog genoeg, om onze amateur-fotografen een belangrijke plaats In het inter nationale foto-amateurisme te doen innemen. Nadat er voor de pauze enkele, door de leden ingezonden kleurendia's werden geprojecteerd, ging men al vorens de tentoonstelling officieel te openen, over tot de prijsuitreiking. Van de beginners had de heer H. J. Lindenhof de eerste prijs gewon nen, de tweede prijs ging naar de heer J. B. Wesenaar, de derde prijs werd toegekend aan de heer H. Mar- tijnse. Voor de gevorderden was er geen eerste prijs toegekend; de tweede en derde prijs gingen respectievelijk naar de heren J. v. Katwijk en A. Q. C. Klomp. Eervolle vermeldingen kregen de heren J. de Bie, C. G. Noordhoek en L. C. Pieterse (beginners); de heren den; en van de hoofdklasse de heren H. Meulstee en W. Wasman. De jury, bestaande uit mevrouw D. Mulder (werkzaam bij foto Niestadt), de heer J. de Raat (kunstschilder) en de heer J. A. Simons (fotograaf), sorteert ééns per kwartaal de inzen dingen; aan het eind van ieder sei zoen worden de gesorteerde foto's opnieuw beoordeeld en de beste komen in aanmerking voor de ten toonstelling. Het hoeft geen betoog, dat deze tentoonstelling ook voor de fijnproe ver de moeite van het bezoeken be slist waard is. Rij n- en binnenvaart hijsen de noodvlag „De akte van Mannheim is in gevaar. Alle krachten moeten wor den gemobiliseerd om dat gevaar af te wenden". Tot drie maal toe klonk deze waarschuwing op uit de rede, die dr. J. N. van den Houten gisteravond aan boord van de grote Spido- boot Erasmus te Rotterdam heeft gehouden ter gelegenheid van de opening van het herbouwde kantoor van het Centraal Bureau voor Rijn- en Binnenvaart, het overkoepelend lichaam voor de rederijen op de binnenwateren. In zijn rede heeft de heer Van den Houten zich voornamelijk gewend tot de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. Algera, die onder de aanwezigen was, alsmede tot een aantal hoge ambtenaren van dit departement, onder wie de diereeteur-generaa! voor de scheepvaart, de heer W. L. de Vries. Voorts waren er de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, mr. K. P. van der Mandele, de consuls-generaal van Duitsiand en België en vele andere autoritei ten. Daardoor kreeg deze rede het ka rakter van een inventarisatie van vele problemen, waarmede de rijn en binnenvaart in nationaal en in ternationaal verband thans te maken heeft. De akte van Mannheim is reeds een oud stuk Europese intergratie, Met een vrolijke feestavond in ge bouw Palace begon gisteravond het winterseizoen van het Frysk Selskip „Friso" te Rotterdam. In zyn ope ningsrede riep voorzitter Siermga de Friese niet-leden in de zaal op lid te worden, want. zo zei hij, bij ons allen is nog de liefde voor het oude land aanwezig en iets van de sleer van Friesland vinden wij in onze vereniging. Na het zingen van het Friese volkslied werd opgevoerd een toneelstuk, doorspekt met liedjes en praatjes, van Tetman de Vries. „De tyd sü 't leare". Onder de vlotte regie van Tetman de Vries zette het selskip fan Tet man en Jarich dit kluchtige spel aardig op de planken. Na dit stuk gingen nog op z'n Fries de beentjes tot twee uur 's nachts van de vloer. waarbij de vrije rijnvaart wordt ge garandeerd. Het streven van de Ko len- en Staalgemeenschap om tot vaststelling van m..'■nationale vrachttarieven te komen, achtte de spreker een bedreiging voor de Ne derlandse rijnvloot, die nog altijd de grootste is. Want daardoor zou elk concurrentie-element wegvallen en dit element is juist de kracht van onze vloot. De heer Van den Houten heeft voorts gepleit voor vernieuwing van de binnenvloot, die aan ernstige ver oudering iijdt. Bovendien moet de omloopsnelheid van de schepen opgevoerd worden. Hij beval sterk aan bij nieuwbouw over te gaan tot standaardisatie en seriebouw van schepen. Het personeel op de vloot zal beter geschoold moe ten worden en er moet met de sociale verlangens van de werknemers ten volle rekening worden gehouden. In allele! internationale organen zijn thans voortdurend besprekingen aan de gang, die voor de toekomst van de Nederlandse rederijen van beslissende betekenis kunnen worden. Daarom wekte hij het bedrijfsleven op tot de nauwste samenwerking en daarin betrok de spreker ook de overheid. De heer Van den Houten sprak zich royaalweg uit voor het integratiebeginsel, al zullen alle voorstellen in die richting op de eigen merites beoordeeld moeten wor den. „Ik heb vanda„g een noodseir wil len hijsen", besloot de voorzitter van het Centraal Bureau, „want het gaat bij deze en andere problemen om dat typisch Nederlandse bedrijf, dat rijn en binnenvaart heet en dat misschien niet spectaculair tot de natie spreekt, maar dat in feite een onmisbare pij ler voor de Nederlandse economie is". In een korte rede heeft minister Algera onderstreept, dat naar zijn overtuiging economische vrijheid en stabiliteit voorwaarden zijn, waar door de rijn- en binnenvaart zal groeien. Deze beide voorwaarden vor men de fundamentele betekenis van de acte van Mannheim. De overheid heeft daarbij een stimulerende taak, aldus de minister. Geboren: Antonie, z v H A On- stenk en A Witter: Johannes A, z v J A Ham en M Over de Vest; Ronald, z v A van der Pijl en J M van Luijk; Lena A, d v J van Lies- hoot en L A Ooms; Jacoba H P, d v A J Barvoets en J Blom. Overleden; D de Vogel. 61 jr. vr v J M Blazer; M H C Hage, 12 jr. Geboren: Hilde d v A Dijkshoorn en G van der Vecht; Willemke d v P D Romijn en A van Wijk: Aüda M d v G D Zoll en A J Meijer; Go- defndus A z v J J Arendse en G E J Schuurmans: Paulus z v M J de Roos en S Both. Voor het aanschaffen van allerlei materiaal ten behoeve van de Ge meentelijke Vervoer- en Reinigings dienst vragen B. en W. de raad een krediet van 106.200,beschikbaar te stellen. Aangeschaft dienen te worden een personenauto (.1 9000,een hy draulische laadschop 33.500, twee zand- en zoutstrooiers (1 2550,een derde sneeuwploeg (idem), de bovenbouw van een vuil nisauto (ƒ4500,een veegmachine 53.000,en 'een testapparaat voor het opsporen van fouten en ge breken by voertuigen 1100, Op 1 november zal de heer K. Brouwer sr. in familiekring het feit vieren dat hij 25 jaar het bewind in de kapsalon Hélene aan de Rem- brandtlaan 22 heeft gevoerd. Do heer Brouwer kwam al op twaalfjarige leeftijd In het vak; se dert 1931 is hy als kapper in zyn salon werkzaam. Het personeel zal zich bij dit jubileum niet onbetuigd laten. B. en W. vragen de raad een kre diet van ƒ27.000,te verlenen voor de aanleg van gazons, het aanbren gen van boom- en heesterbeplantin gen en hef maken van speelplaatsjes tussen de 223 woningen bij de Dam laan In dit krediet zijn ook de kosten voor het plaatsen van rijwielsteunen inbegrepen. Slechts drie van de acht spelers die gisteravond aan bod waren in het kader-blljarttoumooi te Schiedam, hebben noemenswaardige prestaties geleverd. De eerste was Barzilay, die zijn partij van 400 punten in 10 beurten wist te beëindigen, doch er niet in slaagde een serie van 100 te scoren, want in de 8e beurt brak een veelbelovende serie op 98 af. ijfmc Nu de medewerking van het bedrijfsleven bijna volledig is ver kregen achten B. en \V. het tijd terug te komen op het voorstel, dat in juli in de raad werd besproken betreffende de plannen tot op richting van een café-restaurant aan de Maasboulevard. cipiële instemming met deelneming in de oprichting van een N.V. tot exploitatie van dit café-restaurant met een bedrag van 18.750. het ver lenen op de door deze N.V. te sluiten geldlening tot een maximum van 450.000 en het beschikbaar stellen van grond voor de bouw tegen een erfpachtpry-s van 2.000 per jaar. Ten aanzien van die deelname en Over 1954 heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek een onder zoek ingesteld naar de wijze van va kantie-besteding door de Nederland se bevolking. Het was gebaseerd op een steekproef uit de bevolking en omvatte m totaal 38.600 personen. "Van de totale bevolking had in 1954 15 pet (1,6 miljoen personen) geen vakantie. 44 pet. (4,6 miljoen personen) bracht de vakantie in of rondom de eigen woonplaats door, en 41 pet. (4,4 miljoen personen) ging buiten de eigen woonplaats met va kantie. Belangrijke verschillen m de wijze van de vakantiebesteding ble ken te bestaan bij de beroeps-, inko mens- en leeftijdsgroepen, terwijl ook de woonplaats een factor van be tekenis is. grond verzoeken B. en W. de raad nu om zich definitief hierover uit te spreken en de vereiste medewerking,, te ver lenen. "Wat betreft het "derde punt (de garantieverklaring) wordt ver zocht „in principe borg te staan voor de rente en aflossing van de door de N.V. te sluiten, geldlening, waarbij het gebouw en de inventaris tot zekerheid zullen strekken". Bovendien zullen de firma's, die deel uitmaken van de N.V. de N.V. Brouwerij d'Oranjebooni, de N.V. B. Rijnbende en Zonen en de N.V. Hoo- gewerff, Chabot en Visser's Wijn handel zich jegens de gemeente moeten verbinden in een eventueel nadelig saldo gezamenlijk voor 50 pet. daarvan bij te dragen. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 uur: De witte non (18 Jrj. MONOPOLE-TKEATER, 2, 7 en 9 u.; Gangsters aan de Rtviera (14 Jrl. Apotlieck: Nieuwland Jansen. Apotheek en Apotheek Van Eyk bracht er tegen dit ge weld weinig van terecht. Bornkamp sneefde voor de tweede maal nu te gen Van Amen. ofschoon hij de ge hele party, die vrij sober was, op Van Amen voorbleef. Toen Bornkamp in 22 beurten 297 car. had verzameld, maakte Van Amen de partij met een slotserie van 128 uit. In de partij Boersma-Horsten startte eerstgenoemde met een schit terende serie van 160, en ofschoon hij nog 85 maakte in de negende beurt, had hy in totaal toch 12 beurten no dig om de 350 car. vol te maken. Bij Horsten lukte zo goed als niets. De partij tussen de cracks Eichelsheim tegen Lieshout bracht niet veel groots, maar de spanning bleef er tot de 13e beurt in, toen beide spelers ruim 200 car. hadden gemaakt. Lies hout kwam er het eer-ste in. Door in de 15e beurt 85 car. te scoren, kon hij de party in 16 beurten uitmaken eri dus nog een bevredigend gemid delde van 25 bereiken. De uitslagen waren: Barzilay Van Eyk Van Amen Bornkamp Boersma Horsten lieshout 400 400 10 98 40 300 83 10 19 8.30 400 400 22 128 18.18 320 297 22 36 13.50 350 350 12 160 29.16 350 163 12 28 13.58 400 400 16 85 25,— 400 229 16 82 14.31 ren, terwijl de partijen BoersmaVan Gils en BoersmaBornkamp alsmede HorstenBornkamp ook nog verras singen kunnen opleveren. Vrijdagavond 26 oktober nog vier partyen. Volgende week woensdag twee en vrydag twee slotpartyen. Spanning is er nog volop. De lei ding hebben v. Amen, Lieshout en Boersma met 8 matchpunten en Bornkamp 7 matchpunten uit zes partijen. Horsten heeft ook acht matchpunten uit zeven partijen, zo dat zyn kansen wel zeer gering zijn. Aangezien Van Amen en Barzilay nog moeten uitkomen tegen Lieshout en i het probleem van de ouderdomsvoor- Elchelshedm, kan er van alles gebeu- I ziening zal spreken. Voor de vrouioen van de leden en voor vrouwelijke huisgenoten hield de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale woensdagavond in het Volksgebouw een bijeenkomst, waar de "heer W, van lependaal zijn medewerking aan verleende. „Volkstaal en volkshumor" was ook ditmaal weer het onderwerp van zijn genoegiyk praatje. Wij schreven er kortelings uitvoerig over en we vol staan derhalve met de vermelding, dat de aanwezigen op zeer aange name wijze de humor van Willem van lependaal kregen voorgeschotc" 1. Mej. Vermeulen, hoofdbestuurster van ABC, hield voorts een propagan distische toespraak, waarin zij het werk van vrouwelyke werknemers be sprak en wees op enkele markante onrechtvaardigheden in de loon politiek. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer M, Talnon. Het verheugde hem dat de vrouwelyke belangstelling zo groot bleek te zün. Voorts kon hij meedelen dat op 3i oktober de heer Bernard Loenen, hoofdbestuurder van de ABC. over Op de fototentoonstelling van de Algemene Fotokring Schiedam ziet men o.m. deze eerste prijs, een werkstuk van de heer H. J. Lindenhof fbe- ginnersgroep). Deze foto werd ons als enige Schiedamse krant icelwillend door de fotokring ter reproduktie afgestaan. Van DWS-zijde vernemen we dat zondag aan de Oude Dijk te Rotter dam selectie- en traimngswedstrijden handbal worden georganiseerd ter voorbereiding voor de samenstelling van een afdehngs- en een districts elftal. Voor deze wedstrijden zijn ook enkele vertegenwoordigers van onze Schiedamse vereniging uitge nodigd, die nu dus kans krijgen wat zij waard zijn. Voor de te vormen district-elftallen zijn er onderhande lingen gaande met het Duitse Hand- balverbond om tot een wedstrijdpro gramma te komen. Het proces tegen dr. Otto John. het gewezen hoofd van de geheime dienst van de Bondsrepubliek die in 1954 naar Oost-Duitsland vluchtte en na een jaar terugkeerde, zal '2 no vember voor het hof te Karlsruhe be ginnen. Otto John wordt beschuldigd van Johnny Kraaykamp gaat weg by de radio. Volgende week verleent hy voor het laatst zijn medewerkin aan het Bonte-Treinprogramma. Wel blyft hij optreden in de zogenaamde weekend-programma's van de AVRQ- televisie. Kraaykamp heeft besloten zich büna uitsluitend op het toneelwerk te gaan toeleggen. Hy zal dit doen in gezelschap van Ryk de Gooyer, met wie hy enkele nummers gaat instu deren. Ryk de Gooyer blyft normaal mee werken aan de radio- en televisie- uitzendingen van de VARA. ROTTERDAM, 24 okt. Aan de visafslag werden van IJmuiden en elders 300 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prüzen waren: schoi mid del 3942, idem klem 2931, schelvis middel 3340, idem klem 1322, kabeljauw groot 5865. idem middel, 3137, idem klem 1218, makreel i hoogverraad. Zijn proces, waarby 55 2527, wijting 15—17, verse haring I getuigen zullen worden verhoord, zal 1821, alles per kist, i enkele weken m beslag nemen. Met een harde klap is woensdag de zolder uit een pakhuis aan de Kuiperstraat ingezakt. Er stond daar een groot aantal flessen opgestapeld. Daarvan heeft een flink gedeelte de smak niel, overleefd. XentoonsCelUngen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 105 uur: schilderijen van Tap Werkman. WIJKCENTRUM NIEUWLAND. 8 uur: Fotokring Schiedam. Diversen PASSAGE-THEATER. 8 uur. Ned. Toneelgezelschap voor Kath. Kring. IRENE. 3 uur: Lasclub Schiedam, contactavond. AMSTELBRON. 8 uur: OudstrUders, contactavond. MUSIS SACRUM. 3 uur. Cabaret avond Ver. Glasfabrieken. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8 15 uur. De terugkeer van Lemrnj Caution <14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 u De redder van Fort Shalian. (14 Jrl. Apotheek: Nieuwland Jansen. Apotheek en Apotheek Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 105 uur: schilderijen ran Tap Werkman WIJKCENTRUM NIEUWLAND, 3 uur Fotokring Schiedam. Diversen: IRENE 8 uur- feestavond Buurt ver. Gusto. Oranje Een van de buitenmuren van dit pand Kuiperstraat 27 vertoont aan- zienlyke afwykingen. terwyl grote scheuren de bouwvalligheid duidelijk onderstrepen. Omwonenden waarschuwden de bouwpohtie. Er is onmiddellijk inge grepen. De Kuiperstraat werd van beide zyden gesloten voor alle wiel- verkeer. Slechts voetgangers moch ten er passeren. Een politie-agent be trok de wacht om zonodig passanten op het dreigende gevaar opmerkzaam te maken. Gemeentewerken te onmiddellijk begonnen met het bouwvallige pak- huisje te stutten om te voorkomen, dat het gevaar gaat opleveren. Op het moment van de instorting bevonden zich geen mensen in het pakhuis. Het wordt ook maar zeer spaarzaam gebruikt. Persoonlijke on gelukken hebben zich clan ook met voorgedaan Het pand wordt gebruikt door de firma L. Piiem. Het pakhuis ligt in het sanerings plan van de gemeente Vlaardingen. De verdwyning van dit krot is dus wel duidelyk op zyn plaats. Afbraak van dit soort panden kan evenwel vry omvangrijke problemen oproe pen. De mogelijkheid van een „ket tingreactie" is nl. geenszins uitge sloten. Het komt in dit soort geval len vrij veel voor, dat bij afbraak besloten moet worden ook belendende percelen te slopen. In veel gevallen wordt het verband gehandhaafd, doordat zy in hun verval op elkaar kunnen leunen. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Schurken gaan naar de hel 2. 7 en 9 30 uur (IS Jr). CAPITOL: Tussen twee vuren. 2. 7 en 9 15 uur 18 Jrl. CENTRAAL; Tosca. 2, 7 en 9,15 uur (14 Jr). CINEAC; Journaal van 9 tot 5.15 uur. Charlie's tante, 5 30. 7.45 es 10 uur '18 Jr). COLOSSEUM: Vrouwen in de nacht. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). HARMONIE: D-day the 6th ot June. 2 7 en 9.15 uur (18 Jr i LL'MIERE- De onbekende soldaat. 2 15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: Sinds Adam en Eva. 2.15. 7 en 9.30 uur 18 Jr). LUXOR; Het uur der schande. 2 7 en 930 uur (18 jr). METRO: Mars door de hel. 2 7 en P 15 uur (18 Jr). PRINSES: Het schandaal. 2.15 7 en 9 30 uur (IS jr). REX: De slag aan de bloedrivier. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). 2, THALIA De hofnar. 2 7 en O 15 tio- ja ia-l.K 't VENSTER O cangaceiro. 2 i en 9 15 uur (18 jr) 6 VICTORIA: Die dag eindigde mijn (g (even. 2. 7 en 9 15 uur (14 jr).

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1