Bouw van aan Maasboule opnieuw in de raad Twaalfprovinciënhuis leeg Café-restaurant Flevo gaat dicht i;ir Huil-geschiedenis om mooie Sophia Loren Lucas bevreesd voor verhoging rentestand Gemeente wil hotelplan niet steunen Vlaardingse lasclub leven in geblazen mm m Wat er te doen is Uitslagen bij t Zwarte Paard Brandweer helpt vluchtelingen Fa. v. d. Leeden gemoderniseerd Programma res. elftallen Uit het dagboek van de politie Vrouwendag 27 november Galazwemavond in Kolpabad voor Hongarije Vrouwengroep VVD opgericht Hooiberg in brand gestoken Raadslid H. M. v. Nieuwkerk overleden N.V. Nira-Emmen wordt geopend Jubilaris bij de oar tonnagef abriek Artsen op zondag Predikbeurten s Knoop doorgehakt Passage. De prachtige en zeer uitdagende Sophia Loren hadden we nog niet in volle staat kunnen bewonderen. In „Het meisje van de rivier" kan men nu van haar pracht en uitda gendheid genieten. Het is beslist geen onaangename kennis making. het VEUE VOLK ZATERDAG 17 NOVEMBER 1956 Hei kostte de Schiedamse brandweer gistermiddag nog keel wat moeite om de in brand gestoken, hooiberg van de boerderij van de weduwe H. van Staalduinen te blussen. Zij kon zelfs met vier slangen niet voorkomen dat de hooi berg uitbrandde. De twaalf jarige Dirk, had met een doosje lucifers gespeeld, waarna hij een sigaret ging roken en de brandende lucifer in de hooi berg gooide met het noodlot tige gevolg. De schade die 6000,— bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Tot om streeks half drie is de brand weer met de nablussing bezig geweest. Een in de buurt staande schuur werd slechts licht geschroeid. Van bet Agendabureau der Schiedam- se Gemeenschap ontvingen wij de vol gende gegevens over bet tijdvak van 19 te.m. 25 november; 17 november. De Korenbeurs, 14.30 uur: „De Trekvogels"; Start Jubileum-wan deltocht. 18 november: De Korenbeurs. 10-11 u.: „De Trekvogels": Start Jubileum-wan deltocht. 19 november: Musis Sacrum, 20 uur: VPRO: Bindingsavond. Irene. 20 uur: Kath. Vrouwenbond: Jaarvergadering. 20 november, Musis Sacrum. 20 uur: SG, Sectie Toneel: „Dtile Duld'.' brengt „En de vogels zwijgen". Irene, 20 uur: Wljkgemeente VI: Toneelavond. Volks gebouw, 20 uur: Inst. v. Arb. Ontwikke ling: Geluidsfilm ..Symphonie der sei zoenen. B.K.-Iaan 1S9, 20 uur: Nieuwe Koers: „Het socialisme ln Europa tussen de belde wereldoorlogen" door de heer Hartveld. 21 november, Cbr. Soo. Belangen, 19.45 uur: Ned. Chr. VrouwenbondLedenver gadering. Irene, 20 uur: Chr. Bedr. Cen trale: Filmavond. Musis Sacrum, 20 uur: Wllton-Fljenoord O. en A.: Zwerftoch ten door de Dolomieten", lezing met kleurendia's van Kees Hana. 22 november, Musis Sacrum, 20 uur: Wllton-Fljenoord O. en A.: „Zwerftoch ten door de Dolomieten" van Kees Ha- na. Passage Theater, 20 uur: Schiedamse Kunstkring. Kantine Roelants. 20 uur: Pers.ver. Roelants: „Humor" door "Wil lem van Iependaal. Irene, 20 uur: Kath. Graf. Bond: Filmavond. Amstelbron, 20 uur: Ver. tot behartiging der Belangen tart t.b.e.-patlënten: Ledenvergadering. 23 november, Arcade, 20 uur: R.K. Bond v. Ouden van Dagen: Feestavond. Musis Sacrum, 20 uur: K.K. hockeyver. „Spirit"; Feestavond. 24 november, Dr. Wlbautpleln, 14.30 u,: Bescherming BevolkingHet blussen van een bak brandende olie met de zg. lnzet- spult. Mgr. Nolenslaan, 15 uur: BB: De monstratie met BB-dieseispult 15.45 uur: BB: Reddlngs- en EHBO-demonstratle. Groenelaan/Hagastraat, 15.uur: BB: Red dlngs- en EHBO-demonstratle: 15.30 u.: BB: Het blussen van een bak brandende olie met de zg. lnzetspult. Wlllemskade. 16 uur: Demonstratie met BB-dlesel- spult. Voorhaven, 16.30 uur: BB: Demon stratie met BB-dleselspuit. Musis Sa crum, 20 uur: HBS-ver, „Onder Ons": Feestavond. Irene, 20 uur: CJMV: Ver gadering. Arcade, 20 uur: Gem. zangver. „Euphcnla": Cabaretavond. Dagelijks Cult. Contact Centrum van 10-5 uur, 's zondags van 11-5 uur: Ten toonstelling schilderijen van Bogart. Wykgebouw Dr. Wlbautpleln van 19.30 —22 uur: Materiaalexpositie van Dienst Bescherming Bevolking. Nadat in de jongste raadsvergadering het voorstel van B. en W. tot deelname in de exploitatie van het te bouwen café-restaurant aan de Maasboulevard van de agenda was afgevoerd op aandrang van de PvdA men wenste eerst de statuten onder ogen te krij gen zal dit voorstel nu opnieuw worden voorgelegd. De raad zal zich deze keer vermoe delijk %vel uitspreken over eventuele lening van ƒ450.000 aan de n.v., die het restaurant zal gaan exploiteren en over de deelname van 18,750 bij de oprichting van deze n.v. In prin cipe heeft men zich hiermee reeds akkoord verklaard. In de raad zullen voorts nog de Voor de voor de NRSB-eompetitie gespeelde wedstrijd luiden de uitsla gen: Het Zwarte Paard 1—-Rock 2: J Henkelman—J den Otter 0—1, W KerkhofMSchreuder 10. A de Bruin—p de Quant 0—1 j Witlox— J van Dijk 1—0, H v d Kraan—B v d Wel A v d Veen—R A Bin ders \i, M v d KraanL v Persle la—H, J Schenk—W Mout V-, J Zwart—T Stok 0—1, J v Mourik—J Tijdens de donderdag gehouden 47ste Jaarvergadering van de Vereni ging van Brandweerlieden „Vriend schap zij ons doel" is besloten een bedrag van 100,over te maken ten bate van de Hongaarse vluchte lingen. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen en de jaarverslagen goed gekeurd. Zaterdag zal er voor de kinderen van de leden een filmprogramma in Irene worden vertoond ter gelegen heid van de komst van Sint-NIcolaas. volgende voorstellen aan de orde ko men: Verlenen van een krediet van 90.000 voor het inbouwen van een oven ten behoeve van de koolgaspro- duktie en het aanschaffen van een apparaat voor de vergassing van dikke olie of teer; de verkoop van circa 450 m2 grond 4/35 per meter aan de Schiedamse Cartonnagefabriek voor het aanleg gen van een oprit aan de oostzijde van het te bouwen fabrieks-complex; het verstrekken van een krediet van ƒ50.000 voor de ophoging van het terrein naast de kinderafdeling van het Gemeenteziekenhuis. B. en W. delen voorts mee dat de A.-Kring Rotterdam, Vlaardingen en Schiedam van de Dienst Bescher ming Bevolking als aandeel van de gemeente Schiedam in de begroting voor 1957 een bedrag van ƒ34,432 heeft uitgetrokken. De Textielhandel W, van der lee den heropende vrijdagmiddag zijn winkel aan de Broersvest 4, nadat ge durende enige tijd min of meer ge ruisloos een totale vernieuwing en modernisering van de zaak tot stand is gekomen. In samenwerking met cje firma B. van Seters uit Schiedam werden de plannen voor 'n betere accommodatie en outillage gerealiseerd, zodat thans een ruime, goed verlichte winkel ter beschikking van een uitgebreide klan tenkring staat. Het woonhuis is nu bij de winkel getrokken, zodat men van de ver koopruimte, die vroeger beneden lag, heeft kunnen afzien. Voorts zijn er drie paskamers bijgekomen. Vooral aan de verlichting is zeer veel aan dacht besteed in verband met het goed doen uitkomen van de kleurige textielartikelen. Bovendien heeft men de aardige idee toegepast om het opstapje, dat de achtergelegen afdeling met de voorste ruimte verbindt, eveneens te verlichten, speciaal ten gerieve van de oudere cliënten. Het programma van de reserve elftallen van SW en HDVS voor dit weekeinde luidt als volgt: Haarlem 2—HDVS 2; HDVS 3— Excelsior 3: CVV 4—HDVS 4; SW 2 RCH 2; Feijenoord 3SW 3; SVV 4—De Mussen 2. Naar men ons meedeelt is te Schie dam een kultureel-politieke vrouwen groep van de WD opgericht. In het bestuur hebben zitting: mevrouw S. M. Schade van Westrum-üuttenbo- gaart, presidente. Willem de Zwijger laan 11, en mevrouw S. C. Hoogvorst- van der Jagt, Lange Nieuwstraat 41b. Het laatste leven gaat uit het Twaalfprovinciënhuis veTdwijnen. De directie van de N.V. Wereldhaven, eigenaresse van het gebouw, heeft het personeel van het café-restaurant Flevo per 31 december ontslag aangezegd. De kosten van de gefailleerde N.V. Twaalfprovin ciën, die thans op de N.V. Flevo drukken, maken een sluitende ex ploitatie namelijk onmogelijk. Advertentie LM. ■DEROnEROAMSE'SCHOUWBURC' DE WILDE EEND van Henrik Ibien ROTTERDAMS TONEEL zaterdag 17 november 8 uur zondag 18 november 8 uur KRIK KRAK Blij «pel van Hdouard Bourdet woenidag 21 november 0 uur DE KALKTuIN Toneelspel van Enid Bagnold SCAPINO - JEUGD BAL LET zondag 18 november 2 uur FAMILIE-MATINEE DE NIDERLANDSCHE OPERA maandag 19 november 8 uur LE N0ZZED! FIGARO van W.A. Mozart DE HAAGSCHE COMEDIE dlmdag 20 november 8 uur INHERIT THE WIND Regie, Cee* Laieur Het café-restaurant bleef na het faillissement in bedrijf. Ondanks de ongunstige omstandigheid, dat hü in een kaal en weinig aanlokkelijk ge bouw moest werken, slaagde direc teur A. den Haan erin, de zaak draai ende te houden. Vele congresgangers en groepen wisten de weg naar het Flevo-res- taurant te vinden, waar het keuken- personeel enkele malen per week honderden diners klaarmaakte. Tien tallen artiesten van naam lokten de Rotterdammers naar het lege ge bouw, dat naam bleef houden als amusementsbedrijf. En het perso neel wachtte in spanning op de reac ties op de hotelplannen, die echter weinig opbeurend bleken. De directie van de N.V. Wereld haven heeft nu de knoop doorgehakt, kennelijk teleurgesteld door de ge ringe belangstelling, die kopers, zelfs na het verschijnen van advertenties, voor het gebouw toonden. Vanmid dag zouden B, en W. de hotelplan nen nogmaals bespreken. Een grote vraag blijft daarbij, wie in het hui dige stadium een eventuele verbou wing van het warenhuis tot hotel zou moeten financieren. De N.V. We reldhaven heeft duidelijk laten blij ken, dat zjj nü niet meer bereid is voor dit doel geld op tafel te leggen. De N.V. Twaalf Provinciën sleept dus ln haar val ook het cafe-restau- rant mee. Het personeel is per 31 de- De twaalfjarige jongen Dirk van Staelduinen veroorzaakte gistermid dag brand in een hooiberg van een boerderij aan de Schiedamseweg bit Kethel. Hij had met een doosje lu cifers gespeeld, stak in de stal van het huis een sigaret aan en gooide de brandende lucifer in de hooi schelf. De Schiedamse brandweer kon niet voorkomen dat de hooiberg vol ledig uitbrandde. De schade 6000), wordt door verzekering gedekt. Feiten en cijfers Het Tweede-Kamerlid de heer Lucas (k;.v.p.) heeft aan minister Hofstra vragen gesteld over on derhandelingen, die gevoerd worden over de sluiting van een lening van ƒ250 miljoen tegen een rente van Deze lening zou gesloten worden tassen de Maatschappij tot Finan ciering van Bedrijfs panden en zgn. institu tionele beleggers (ver zekeringsmaatschap pijen, Rijksfondsen e.d.) ten behoeve van de Koninklijke Neder landse Petroleum Maatschappij. Het kamerlid vraagt of dit juist is oh of er zich ook Rijksfondsen onder ae beleggers bevinden, die bereid zijn 8eld te lenen aan de Mij. tot Finan ciering van Bedrijfspanden. Indien minister Hofstra dit kan «vestigen, vraagt de heer Lucas of ah het dekken van de behoeften aan krediet van de overheid tegen een rente van hoogstens 4j% niet in ge vaar brengt. Op welke wijze denkt de Minister in dat geval het gevaar te keren, zo vraagt de heer Lucas. VIJF PROCENT LENING. De NV Nationaal Grondbezit te Den Haag beeft een vijf procent obligatielening R&ngekondigd van vier miljoen gul den tegen de koers van 100 procent. RUSSISCH KREDIET. India heeft een aanbod van de Sowjet-Unie aan vaard voor een krediet op lange ter- Uiijn van 500 miljoen roebei. dat verlichting moet brengen in het de- viezentekert van het land. Het kre diet zal worden gebruikt voor de aankooD van machines in de Sowjet- Unie vöor de verschillende oniwiKKe- lingsprojecten in de kolengebieden, de olieraffinaderij en de staalin dustrie. KORTE WERKWEEK. De West- duitse textielarbeiders zullen ln het vervolg 45 uur per week werken in plaats van 48 uur. EBP-SALDI. West-Duitsland had ook in oktober het grootste overschot in de Europese Betalings Unie (101,4 miljoen dollar). Frankrijk had het grootste tekort (78,4 miljoen dollar). Nederland had weer een overschot (4,2 miljoen dollar) en Engeland had een tekort (38,6 miljoen dollar). NIEUWE SCHEPEN. De werf Blohm und Vos te Hamburg heeft een 10.000 ton groot motorvracht schip De Montferland afgeleverd. De werf heeft nog twee schepen van het zelfde type voor de Koninklijke Hol- landsche Lloyd ip aanbouw. Bij de Rotterdamse Droogdok maatschappij is het casco van het m.s. Merwelloyd te waten gelaten. Dit ls het tweede van een serie van zes schepen in aanbouw voor de Koninklijke Rotterdamse Lloyd. Ir. K. van der Pols, directeur van de RDM, vertelde na de tewaterlating, dat de vrijgekomen helling zal wor den uitgebreid, waama binnen een maand de kiel zal worden gelegd voor de Rotterdam, het nieuwe grote schip van de Holland-Amerika Lijn. HET VKUE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 De film waarin zij speelt, biedt overigens een vrij wonderlijke ver menging van zeer drakerige en vrij realistische elementen. Sophia Loren is er een fabrieksmeisje in met ge kwelde hartstocht verbonden aan een visser en smokkelaar. Gino Lodi (Rik Battaglia). De man bemint haar, maar loopt toch van haar weg en hij beledigt haar wanneer zij hem komt vertellen dat zij een kind van hem verwacht. Zij verraadt hem aan de politie. Sophia Loren vertrekt dan met haar kind naar de rietvelden om er op nieuwe wijze haar brood te verdienen. Gino ontsnapt uit de gevangenis en trekt vol wraakgevoelens naar zijn verraadster. Hij komt net op tijd om de begrafenis van hun zoontje mee te maken. En tijdens de plechtigheid sluiten zich de handen van de twee gelieven voorgoed in elkaar. Een echtehuil-geschiedenis dus. Maar de regisseur Mario Soldati heeft zich by de verfilming ervan de kans niet laten ontgaan om het water van de Po, om de rietvelden en de mensen in die streek nauw keurig te schetsen. Zijn kleurenfilm geeft veel te ge nieten, komt telkens weer, als men wat moe raakt van het melodrama tische verhaal, met kleine trekjes de aandacht vragen. Kostelijk is bijvoor beeld Sophia Lorens opwindende dansen in het dorp tydens een bal in de open lucht en de wraak van de gemotoriseerde blauwtjes-loper. Fraai is de afbeelding van het land schap. En beminnelijk is de typering van de kinderen in de rietvelden, door hun ouders overdag alleen ge laten. Sophia Loren zelf komt erg op de voorgrond. Te veel om de film een evenwichtig werk te achten. Voor de bewonderaar van vrouwelijk schoon echter niet te veel.... Monopole, t/m maandag. De strijd tussen noordelingen en zuiderlingen ln het Amerika van de burgeroorlog vormt zijdelings het on derwerp van de film „IK VECHT VOOR GELD." Het gaat hier name lijk om een zuiderling, die in het noorden schijnbaar aan de kant der zuiderlingen staat, doch in feite al leen de zucht naar geld voor ogen heeft, Robert Stack speelt de rol van deze zuiderling, spanningsvol genoeg en vol staaltjes van schutterskunst. Het schieten neemt overigens wel het be langrijkste deel van de film in beslag. Natuuriyk komt alles aan het eind terecht. Daar zorgt de beminnelijke en verleideiyke Virginia Mayo wel voor. Op het nippertje weet Owen Pentecost, de zuiderling, te ontsnap pen en laat zijn grote liefde voor het meisje uit de bar blijken. Een span nend verhaal, waarin paarden, meis jes en revolvers om de voorkeur strijden. Sophia Loren in „Het meisje van de rivier" (Passage) Te Schiedam is op 62-jarige leef tijd overleden, na een kortstondig ziekbed, de heer H. M. van Nieuwkerk, lid van de gemeenteraad voor de WD. Hij is na de oorlog tot gemeen teraadslid gekozen. Enkele jaren ge leden legde hij zijn functie van in specteur van de Amstelbrouwery hier ter stede neer. In de kringen van het gemeente bestuur acht men het niet verant woord financiële steun te verlenen aan de hotelplannen, die de N.V, Wereldhaven In verband met het Twaalfprovinciënhuis heeft ont wikkeld. Men meent dat de vestiging van een hotel in het verlaten warenhuis stedebouwkundig niet juist zou zijn, dat de onderneming weinig kans van slagen zou hebben en dat de winkel- buurt HoogstraatPannekoekstraat Nieuwe Markt er niet mee gebaat zou zyn. Men wil in een dergelijke dubieuze onderneming geen gemeen tegeld steken. De directie van de N.V. Wereld haven wil zelf niets liever dan het pand aan de Hoogstraat verkopen. Op enkelen na, die een serieus, maar onaanvaardbaar aanbod deden, wil den de meeste reflectanten op de advertenties het gebouw „op een koopje" hebben. Zij speculeerden erop dat de N.V. Wereldhaven ln de hui dige omstandigheden de prys zou laten zakken om verlost te zijn van alle moeilijkheden, zy meenden dat het verlies van ongeveer 1000 per week. dat de N.V. Wereldhaven thans door het leegstaan van het warenhuis iydt, de koopprijs zou beïnvloeden ln voor hen gunstige zin. ZU hebben zich kenneiyk vergist. cember ontslagen; directeur Den Haan biyft nog enige tyd contrac tueel gebonden en zal de lopende za ken, o.a. met de huurders van de schouwburgzaal, behandelen. En dan? Zullen er dan planken voor de ramen worden getimmerd, zodat het grote gebouw als een vloek ln de stad komt te staan? Directeur A. Arkenbout van de N.V. Wereld haven zal hiervoor niet terugschrik ken, zoals hy onlangs tegen ons op merkte. Vrydagmiddag brak brand uit in een opslagplaats van zaagsel van de de Verenigde Lystenfabrieken aan de Damlaan 50. De brandweer o.l.v. de heer S. Moesker bluste het vuur met een straal. De opslagplaats werd evenwel geheel verwoest. De oorzaak valt te wyten aan oververhitting van een zaagsel-aanzuigmachine. By Schipluiden verongelukte vrydagmorgen de 26-jarige classifi ceerder A. B. uit Den Haag, toen hy met zijn bromfiets een kat aanreed, die plotseling de weg overstak. B. werd met een schouderfractuur by een Schiedamse dokter behandeld en is later naar het Haagse Gemeente ziekenhuis vervoerd. Op de Oranjebrug sloeg de heer T. J. S„ vertegenwoordiger uit Schie dam, gistermiddag over de kop, toen hy op zyn bromfiets krachtig moest remmen. Hy kreeg enkele schaafwon den, terwyi zyn bromfiets werd be schadigd. By mej. C. Wuisman, Fabriplein 30b, bevindt zich een langharige, zwarte bastaard reu, die donderdag avond op de BK-laan is aangereden. Het dier heeft vier witte voetjes, een witte borst en een lange staart met witte punt. De Vlaardingse lasclub wordt nieuw leven ingeblazen. De Vlaardingse bedrijven zien er de noodzaak van in. Men neemt aan, dat weer een bloeiende lasclub zal ontstaan. De lastechniek ontwikkelt zich de laatste jaren byzonder snel. Het is noodzakeiyk, dat de lassers en voorts iedereen, die iets met lassen te ma ken heeft, hiervan op de hoogte biyft. Dat kan door middel van lascursus sen, lezingen, films, demonstraties en bespreking. Daartoe zal een eerste bu'eenkomst worden gehouden on donderdagavond in de Harmonie. Het gezelschap La Bella Musica zal deze avond feesteiyk opluisteren. Er zal een film worden vertoond over het vervaardigen van elektroden. Voorts wordt een komische film ver toond. Iedereen, die iets met de lastech niek te maken heeft, is op deze avond welkom. Namens het comité van voorberei ding worden nadere inlichtingen ver strekt door de heer Van der Ham men, Oosthavenkade 8182, tel. 4285. Men kan daar ook gratis toegangs- bewyzen bestellen. In Vlaardingen zyn talryke in dustrieën, waar de lastechniek wordt toegepast, of waar men belangen heeft bU deze techniek. Op grond van deze feiten zal het mogeiyk moeten zijn ook in Vlaardingen een levens krachtige lasclub te hebben. Het nieuwe bedrijf van de N.V. Nira, dat kort geleden uit Vlaardin gen naar het industrieterrein .Bar- germeer" in Emmen is overgebracht, wordt dinsdag 20 november te 15.00 uur officieel in gebruik genomen. De openingsplechtigheid zal worden ver richt door de burgemeester van Em men, mr. K. K. Gaarlandt. De heer J. B. Schouwink, voor ganger van de Ned. Protestantenbond te Schiedam, leidt maandagochtend de morgenwyding van de VPRO. iMIw De heer J. van Dijk, papier snij der, is 25 jaar in dienst van de N.V. Schiedamse Cartonnagefabriek. Ter gelegenheid hiervan werd de jubilaris vrijdagmiddag in de kantine van de fabriek hartelijk gehuldigd. De directeur, de heer Th. N. M. Jansen, zwaaide hem lof toe voor zyn grote werkkracht en trouwe dienst. Hy overhandigde de jubilaris een cadeau onder couvert. Voorts voerde het woord de heer M. de Bruin na mens personeel en ondernemings raad. die eveneens een. enveloppe met inhoud aanbood. De heer C. H. Boeschmann, voor zitter van de plaatselijke afdeling der Mij. voor Handel en Nyverheid bood de jubi'^.ris de zilveren, draagpenning met het bybehorende vererende ge tuigschrift van de maatschappy aan. Daarby noemde de heer Boesch mann het opvallend, dat by de Car tonnagefabriek (waar circa 270 werk nemers ln dienst zyn) het aantal jubilea opvallend hoog is. De Vrouwengroep van de Party van de Arbeid houdt dinsdag 27 no vember tn. het Volksgebouw de zo genaamde Vrouwendag. Mevrouw A. Thomassen-Lind zal spreken over de leuze voor de Vrou wendag: „Door beheersing van nieuwe mogeiykheden wyst het socia lisme de weg naar een wereld van menselijkheid en gerechtigheid." Het bekende zang- en muziekge zelschap „Berg Vry" uit Vlaardingen zal aan deze avond medewerking verlenen. Enkele leden van de Vrouwengroep zullen na de pauze een „politieke poppenkast" vertonen. Ten bate van de Hongaarse vluchtelingen zal er een verloting plaatsvinden. VLAARDINGEN Donderdag begint de kaartver koop voor de gala-zwemavond ln het Kolpabad ten bate van de Hongaren. Aan de wedstrijden doen de beste zwemmers en zwemsters van Nederland mee. De volledige Olympische ploeg is hiertoe aan gezocht door de Sportcommissie van de KNZB. Voorts doen de „kandidaten" mee. pit zijn de zwemsters, die net niet de prestatie konden be reiken om in de ploeg opgenomen te worden. Burgemeester en wethouders hebben het Kolpabad gratis ter beschikking gesteld. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische diensten waar: dr. J. A. M. van den Berg, Lange Nieuwstraat 175. tel. 68881; dr. J. J. C. de Maeyer, Burg. Knappertlaan 30. tel. 68163; dr. H. J. Ormel, Sin gel 76. tel. 68250; dr. G. W. Ormel jr., Schoolstraat 5, tel. 64244. De dienstdoende apotheek is: F. H. Backer, St. Lidulnastraat 58, tel. 68364. Hervormde Gemeente: Grote kerk: 10 uur ds. J. D. Smlds; 5 uur ds. W. J. Schouten, Vlaardin gen. Nieuwe kerk: 10 uur ds. K. de Bel. Holl. Rading; 5 uur Vic. A. J. Plug, Westerkerk: 9 en 1030 uur ds. L. J. Cazemier. H. Doop. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. H. W. Hemmes; 7 uur dr. L. J. Caze mier. Pr. Marykeschool: 10 uur Vic. A. J. Plug. Ned. Protestantenbond: 10.30 uur ds. J. A. Bebly. Oud Katholieke Kerk: 10 uur Hoogmis. Baptistengemeenschap, Lange Ha ven 59: 10.30 uur ds. J. Segaar. Leger des Heils: 10 uur Heiligings bijeenkomst; 12.15 uur Zondags school; 6.30 uur Openluchtprediking Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur Ver lossingsbijeenkomst. Jehovah's Getuigen. Volksgebouw: Dinsdag 7.30 uur Dienstvergadering en theocratische bedieningsschool. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2. 4.15, 7 en 0.15 uur: Het meisje van ds rtviea- (IS Jr). MONOPODE-T7ÏEATER. 3. 5, 7 en 8 uur: Ik vecht voor geld (14 jr). Apotheek: Rembrandt Apotheek, Item brand tlaan 5, telef. 68855. Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: schilderijen van Bram Bogart. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Feestavond Pers.ver, BP. IRENE. 8 uur: Familie-avond CJMY- Oost. ARCADE, 8 uurfeestavond De Blauw» Doffer. O ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Het meisje van de rivier (18 Jr). MONOPOLE-THEATER. 3, 5, 7 en 8 uur: Ik vecht voor geld (14 Jr). Apotheek; Fa. F. H. Backer, St. Lldulnaatr. 58, telef. 68364. Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 115 uur: achUderlJen van Brsra Bogart, Diversen: MUSIS SACRUM 10.45 uur: A. J. v. d. Kooy voor Hum. Verbond. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De zondares. Zaterdag en zondag 2, 430 7 en 8.30 uur (18 Jr). CAPITOL: El Paso. Zaterdag en zon dag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur <14 jr). CENTRAAL: Het trottoir. Zaterdag 4. 7 en S.13 uur. Zondag 2. 430, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC: Journaal van 9 tot 5.13 uur. Viva Las Vegas. Zaterdag en zon dag 5.30. 7.45 en 10 uur (14 Jr). COLOSSEUMViva Las Vegas. Zat. en zondag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). HARMONIE: The Indian fighter. Zaterdag 4 J0. 7 en 9.30 uur Zondag 2 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMIERE: Schandaal in Sorrento. Zaterdag en zondag 2, 4JO. 7 en 9.30 uur (a.i.J. LUTUSCA: Kruispunt Bhowanl. Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). LUXOR: Don Juan. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 0.30 uur (14 jr). METRO: Een kus voor Je sterft. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (13 Jr). PRINSES: Een stap te ver.... Zat. en zondag 4.30, 7 en 9,30 uur (13 Jr). REX: De man zonder geheugen. Zaterdag 4, 7 en 8.15 uur. Zondag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: De man die teveel wist. Zaterdag en zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). 't VENSTER: Paris Canaille. Zater dag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30. 4.15. 7 en 9.15 uur (18 Jr). VICTORIAViva Las Vegas. Zaterdag 2. 7 en 8.15 uur. Zondag 1, 4.30 7 en 9.15 uur (14 Jr). ROTTERDAM ZONDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuldpleln. „De vier Mullers" door het gezel schap Johan Kaart, 8 uur. DE LANTAREN, Gouvemestraftt. Lla Dorana (chansons). Thera Ver heugen en Hans Crolset (voor dracht), Henk Lagendaal (piano), 3 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. „Scaptno", balletgroep voor de jeugd. 2 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Krik Krak". 8 u. RIVIERAHAL. Jazz-concert door het Modern Jazz Quartet, 79 uur. MAANDAG GROTE SCHOUWBURG, Zuldpleln. „De vier Mullers" door het gezel schap Johan Kaart, 8 uur. KONTNGINNEKERK Boezemsingel. Chopin-avond door de grote pianist Nlcolat Orioff, 8 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Ned. Opera met „Le nozze dt Fi garo. 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1