Undanks strubbelingen krijgt Wilton Sterrebos ethouder v. d. Berg Voorzichtig beleid!' Korte Hoogstraat heeft li grootsteedse allure De burgemeester stak viertal vuurpijlen af ,Rock and ook in Schiedam Alle platen en muziek PvdA dringt aan op korte bouwtijd Rijk geeftf615.000 voor veerboot 10CK AROUND THE CLOCK BILL HALEY HAKKERT I Ui Voorstel met tegenzin aanvaard Eensgezinde sympathie voor het PJC Uitbreiding van Foto Niestadt Gemeente doet mee in café S W-supporters bijeen at er te doen is Artsen op zondag Er wordt geschaatst! Burgerlijke Stand Geen indruk Inlichtingen Voldaan Predikbeurten Veer Hellevoe tsluis-Middelharnis Sprookjesverlichti ng HET VRIJE VOLK ZATERDAG 24 NOVEMBER 1956 PAGINA 4 HOEWEL HET "VOORSTEL tot verkoop van grond van het Sterrebos aan de N.V. Wilton-Fijenoord gisteravond in de gemeenteraad zonder stemming werd aanvaard, is er toch nog een hartig woordje over gesproken. Men wilde zich kenne lijk niet zonder meer ontdoen van een stuk recreatiegebied; met uitvoerige uiteenzettingen hebben verscheidene raadsleden getracht de nogal zwaar drukkende verantwoordelijkheid ten aanzien van de belangen der stadsbewoners naar voren te brengen. Dit voorstel was al in de vorige raadsvergadering aan de orde gekomen, maar op initiatief van de Partij van de Arbeid van de agenda afgevoerd, omdat men zich eerst nog voldoende wilde oriënteren welke consequenties het aanvaarden van de desbe- treifende transactie ten gevolge zou hebben, 't Ging dus om de verkoop van 66,314 m2 grond uit het Sterrebos aan Wilton, ter wijl deze n.v. aan de gemeente in ruil voor dit niet onaanzien lijk stuk recreatiegebied 1560 m2 zou verkopen. Op dit terrein zal Wilton bovendien een schakelstation bouwen. Opbrengst Verlies Weinig positief Voor de jongens en meisjes die men de „teen-agers" noemt zal het Passagetheater deze week wel een paradijs zijn. Daar draait de film „Rock around the clock" en de film brengt de grote figuren van de „Rock and Roll"-dansmuziek: Bill Haley and his comets en verder The Platters, Tony Martinez and his band, Freddie Bell and his Bellboys, Allan Freed, Lisa Gaye en Earl Barton. uit van verkrijgbaar bij HOOGSTRAAT De speciaalzaak van Schiedam. 163 - TELEFOON 67949 Aan het begin van de vrijdagavond gehouden raadsvergade ring wijdde burgemeester J. W. Peek enkele woorden aan het deze week overleden WD-raadslid, de heer H. M. van Nieuw- kerk. De burgemeester prees de verdiensten van de heer Van Nieuwkerk als lid van verscheidene commissies. Hij noemde de overledene een sympathieke figuur, wiens heengaan een groot verlies betekent. DE KORTE HOOGSTRAAT is vrijdagmiddag na verbreding en ophoging weer voor het verkeer opengesteld. Dat gebeurde, nadat de burgemeester vier vuurpijlen had afgestoken. Het toegelopen publiek, alsmede een aantal genodigden beloonden dit mooie gebeuren met een driewerf hoera. Met bekwame spoed snelde het gezelschap naar de nieuwe zaak van woninginrichting D. van Heusden, waar het vervolg op de openingsplechtigheid plaatsvond. De burgemeester con stateerde, dat de Korte Hoogstraat „een grootsteedse allure" bad gekregen. Werkelijke bezwaren tegen dit voorstel had niemand. De heer A. J. van Lith, fractie-voorzitter van de PvdA, sprak echter van een moei lijke beslissing, daar het hier uit breiding van belangrijke industrie betrof, maar ook verlies aan recrea tiegebied, Vooral in Schiedam doet zich, aldus de heer v. Lith, een grote behoefte aan ontspanningsterrein voelen. Met verblijdnde eensgezindheid sprak de raad zich uit over het toe kennen van een subsidie van 100, aan het enkelemaanden geleden op gerichte Politiek Jongeren Contact, De raad zal ook de raadzaal zes maal in een jaar, bij wijze van proef, aan het PJC afstaan Se heer H, B. Engelsman, juichtte dit initiatief toe. Het is goed dat er bij de jeugd een politieke scholing wordt gekweekt. Haar politieke interesse zal zich on getwijfeld verdiepen. De jeugd kan nu tonen wat zij waard is, aldus mr. Engelsman. De heer .4. Hoek (ar) onderstreepte de woorden van mr. Engelsman. Vooral in de laatste weken is duide lijk. gebleken dat de jeugd grote be langstelling heeft voor politieke ge beurtenissen, zo zei hij. Ook de heer v. d. Toorn kvpliet zich in gelijke bewoordingen uit. Het PJC weet zich aldus verzekerd van de steun en de sympathie van de Schiedam.se gemeenteraad. Foto Niestadt heropende aan de Kotterdamsediik 413 de geheel ver bouwde zaak, die in 1808 te Schie dam werd gevestigd. De wmkel heeft een modernisering ondergaan; er is thans een ruimte van zes meter diepte by het voorste deel van de zaak getrokken. De vroegere winkel- ruimt;; is eveneens vergroot, zodat men thans de beschikking heeft ge kregen over grotere vitrines. Ook aan de verlichting is veel zorg besteed. In het nieuwe deel van de winkel is een projectie-scherm t.b.v. de klan ten. geplaatst. De tekeningen werden volgens eigen plannen door architect Evers uit Gouda gerealiseerd. Uit voerder was de firma Ritmeester. Het in de vorige raadsvergadering van de agenda afgevoerde voorstel tot deelneming in de exploitatie van liet te bouwen café-restaurant aan de Maasboulevard werd ditmaal zwij gend geaccepteerd. De gemeente zal nu met 18.730 deelnemen in de op richting van de n.v. en zij zal zich borg stellen voor de rente en aflos sing van de door deze a.v. te nemen lening, groot 450.000. Het is voor de Schiedammers van het grootste belang dat de „promena de" langs de Maaskant gebied dat eigendom van Wilton is voor het publiek openblijft, zo betoogde hij. Ook bracht hij de vorige transactie met deze n.v. in herinnering, waar van de opbrengst ten goede kwam aan het bestaande recreatiegebied onder Kethel. Opnieuw verlangde de heer v. Lith van de wethouder de toezegging, dat de opbrengst van de te treffen trans actie besteed zal worden aan het afmaken van genoemd gebied. De heer W. H. v. d. Toorn (k.v.p.) ondersteunde dit denkbeeld van de heer v. Lith. In de boezem van het college wordt het afstaan van de grond ook ais een verlies aangevoeld, zo zei de wethou der van gemeentewerken, de heer Th. J, L. v. d. Berg (c.h.u.) in zijn antwoord aan de heer v. Lith. Maar tegenover de nadelen ziet men ook voordelen; een daarvan is o.m. dat straks op dit terein parkeergelegen- heden en een hoofdingang tot de werf komen. Daarbij zal het nieuwe hoofdkantoor ais „scherm" kunnen dienen tussen het bedrijf en de woongebieden van Schiedam-West,, Ook het feit, dat Wilton de strook grond aan de Maaskant voo; min naars van de Maas „open" houdt noemde hij een punt van overweging. Ten aanzien van de bestemming van, de opbrengst liet hy zich uiterst voorzichtig uit. Na gewezen te hebben op „formidabele" bedra gen die met de woningbouw in wyk Nleuwland zijn gemoeid van die zijde moet men op verlies rekenen meende hij dat een voorzichtige bedrijfsvoering eerst zal kunnen uitmaken oi een deel van de op brengst voor de recreatie kan wer den bestemd, alvorens de hele verkoopsom daar aan te besteden. Boekwaarde De heer v. Lith verduidelijkte in tweede instantie zijn suggestie om het bedrag boven de boekwaarde daarvoor ai te slaan, terwiil de heer v. d. Toorn van de wethouder de verzekering wilde krijgen dat de zandvlakte ten noorden van de wa terkering niet ter beschikking van Wilton zal komen. Onze fractie zai zich tegen verdere uitgifte aan Wilton van deze grond verzetten, zo sprak de heer v. d. Toom. Het gaat niet aan recreatie terrein prijs te geven met de vage belofte dat de opbrengst eventueel naar de recreatiegebieden zal gaan, zo meende hij nog. Tijdens de 28ste jaarvergadering van de SW-supportersvereniging DWZW werd het bestuur herkozen. Voorzitter blijft j. Vorstenbos. secre taris-penningmeester N. Zagwün, 2e secretaris W, van Alphen, 2e pen ningmeester C. van Rutten. DWZW zal het volgend jaar zyn 30-jarig be staan vieren. Ter gelegenheid hier van is al een feestcommissie samen gesteld. Besloten werd om 25 af te staan voor de Hongaarse vluchte lingen. De volgende artsen nemen gedu rende het weekeinde de medische diensten waar: Mevr. C. Duyster—Jamin, Burge meester Knappertlaan 156, te). 59991; dr. A. L. J- Kunze, Nieuwe Haven lló, tel. 67760; dr G. in 't Veld. W. de Zwijgerlaan 23. tel. 68599 en dr. J. v. d. Veer, Ruijs de Berenbroucklaan 16, tel. 69873. De dienstdoende apotheek is: Fa. v. Westendorp. Singel 81, tel. 67674. Opgewekte ijsvreugde heerste gis teren al op de ondergespoten tennis banen bij de Spieringshoek. De Schiedamse jeugd trok er naar har telust baantjes: dit terrein blijkt nog steeds goede dienster, te bewijzen. Hoewel het ijs nog zacht en tamelyk hobbelig is. is het toch mogelijk om al van echt ijsvermaak te genieten. Of ook dit weekeinde geschaatst zal kunnen worden kan nog met met zekerheid worden gezegd. In iedei' geval zijn singels en vaarten nog zeeT onbetrouwbaar. Mpt klem wordt erop gewezen dat de vorst nog «iet flink genoeg is geweesi. om een risico vrij schaatsen op niet-ondergespo- ten terrein te garanderen. Wethouder v. d Berg kon ten slotte weinig positiefs meer berichten; wel zei hu de KVP-woordvoerde? toe niet één vierkante meter grond van het desbetreffende terrein meer af te staan. En met betrekking tot „Ke thel" kwamen er verder dus geen concrete toezeggingen. Het wachten is dus op de „voorzichtige bedrijfs voering". Rock and Roll dat is muziek waarop men avontuurlijk dient te dansen, heupwiegend, acrobatisch, wervelend, trappelend, in de han den klappend. In de film wordt de muziek waarlijk meeslepend en soms heel clownesk gespeeld en ziet men een voortreffelijk danspaar (Lisa Gaye en Earl Barton'; de passen voordoen. De jongelui in de film imiteren hen bepaald virtuoos Het verhaaltje, dat de verschillen de show-nummers verbindt, doet er Advertentie I.M. Van liet Agenda-bureau der Schiedam- Be Gemeenschap ontvingen wü de vol gende gegevens over het tijdvak 26 no vember t.e.m. 2 december 1956. 26 November: Monopole-theater 19 u: Kath. Film Actie; „Les vacances de mon sieur Hulot"; 21.15 nidem. Musis Sacrum 20 u: Oudercommissie Comeniusschool B: Ouderavond. Irene 20 u: Pers. Ver. Gusto: Lezing door Simon de Waard. 27 November: Chr. Soc. Belangen, 19.45 uur; Wed. Chr. Beambtenbond: Leden vergadering. Musis Sacrum 20 u: Ver. Glasfabrieken Toneel en bal. Volksgebouw 20 uur; Vrouwengroep PvdA; „Vrouwendag". „Politieke pop penkast". Muziek. Arcade 20 u: KAJ: Toneelavond. Irene 20 u: CJMV Oud-Matbenesser: Toneelavond, 28 November; Musis Sacrum 14 uur: Onderling Belang: Variété-middag voor kinderen; 20 uur; Wilton-FUenoord O en A; „Zwerftochten door de Dolomieten". 29 November; passage Theater 20 uur; Kath. Kring; Het Zuidelijk Toneel brengt „Wonderen zijn de wereld nog niet uit". Wijkgebouw 20 u: Dienst Bescherming Bevolking: Propaganda-avond. Irene 20 u: Wijkgemeente IV: Wijk- avond m.m.v. Lutona. Arcade 20 u: Het Leger des Hells: Mu ziek. Film. Volksgebouw 20 u: Vrouwenbond NW: Sinterklaasavond m.m.v. Willem van Iependaal. Musis Sacrum 20 u: Sportfilm. 30 November: Irene 10 u: Mater-Dei school: Viering naamdag; 14 uur: idem; 20 u: Beatrixschool: Ouderavond. Musis Sacrum 20 u: Schiedams Toneel: Toneel. Bal. Arcade 20 u: St. Eloy: Toneelavond. 1 December: Irene 14 u: Brandweerver. Vriendschap zij ons doel: St.-Nicolaas- Xeest voor kinderen. Musis Sacrum 14 u: Caltex: Kinder- matlnee. Arcade 15 u: Atc.ver. KDO: St.-Nico- Uasfeest; IS u: St.-Willlbrordus Bond: St.-NIcolaasfeest!5 Pers. Ver. Swart- touw: st.-Nicolaasfeest. Wijkgebouw .15 u: „De Dilettantjes": Ontvangst St.-Nlcolaas, Cabaret. Irene sa u: Het Ned. Rode Kruis: To- neeiavond. Arcade 20 u: Toneelver. KDO: Toneel-' avond. Musis Sacrum 20 u: De Dilettant: „Le- vcnsraritelten. Bal na. 2 December: Arcade 20 u: St. Eloy: Huldiging van Jubilarissen. Dagelijks cultureel Contact Centrum van 10—5 uur, 's zondags van 115 uur tentoonstelling werken van Bogart. Veel waardering voor het ziekenhuis-plan Naar aanleiding van de goedkeu ring door het ministerie van Volks huisvesting en Bouwnijverheid van de basis-overeenkomst tot de bouw van 2500 woningen volgens het „Mu- wi-systeem", welke huizen gedurende de jaren 19561960 zullen worden gebouwd, zwaaide de heer W. H. v. d. Toorn (k.v.p.) lof toe aan het adres van de wethouder voor de Woning- dienst, mr. M. J. M. van Kinderen. Gehuwd: C J Vredenbregt, 26 en M C F Schoo, 20; P J Dirks. 25 en A H M van Luidt, 26; G K Bultena, 23 en J Wjjzenbroek 21; M Berger, 20 en J P Heüemons, 20; R van Ger- ven, 21 en A P van der Burg, 20; J van der Lugt, 25 on W de Koster, 22; A A Maasdam, 28 en M J de Vla ming, 26; J Zom, 28 en J P van der Gaag 25; J C Landzaat), 25 en A Hendriksen, 20; C C van Leeuwen, 22 en A Koorengeve!, 21; L A J van Kersbergen, 25 en M J Prein, 21; J W Salari, 24 en J Gordijn, 19; J Schimmer, 24 en F Dolstra, 28; W Kalkhovert. 24 en S B Nuwenhuis, 21; A van Dijk, 20 en A van Arum, 20; M van der Waai, 38 en C M Schipperus, 35; J J Hólzken, 19 en A M Collignon, 23; L L Timmers, 25 en C F Lansbergen, 22. Ondertrouwd: G Bra ham, 27 en M G Woord, 26; L A F M Slinkert, 29 en A W M van Zuijlen, 24; W F van Oeveren, 26 en J C M Valk 19; M. Bas, 25 en J van Leeuwen, 20; M J van Blitterswijk, 27 en G J W de Leede, 24; P Boon, 36 en L A van Heest, 24; H J L Brökling, 23 en J Winterswijk, 21; H A Gerrits, 21 en E S Barvoets, 19; J Groenhof, 24 en A L de Leede 22; J Ruiten, 28 en G Kloos. 25; W Schiink, 25 en A K van der Vaart. 23; P J Verwie!, 21 en J Esbach. 17; C W van Hemert, 25 en F M J Kinwei, 25, Geboren: Dirk, z v H Drukker en r Lettinga: Gerardus, z v C P C den, Boer en 3 O HUmering; Johannes C, z v A van Hoon. en D Ververs; Ellen, d v K J Rozenburg en E S de Boer; Aart, z v Ei W Martens en N van Wensveen. Overleden: A van der Hoeven, 74, echtg v N van Harmelen. Ook de wethouder prees zich, na mens het college, gelukkig dat de overeenkomst er nu dóór is. Men is tevreden dat de gedachte, die men in 1952 al ten. aanzien van grootscheepse woninbouw koesterde, thans in vervuiling is gegaan, 't Con tract houdt sen bedrag van veertig tot vijftig miljoen gulden in. Bij de behandeling van het prin cipe-besluit tot uitbreiding cn ver nieuwing van het Gemeente Zieken huis bleek de eensgezindheid tussen PvdA en KVP, zoals die bü de dis cussie over Wilton en het Sterrebos zo gaaf werd getoond, niet meer te bestaan. De heer v. d. Toorn, byzonder goed op dreef, betoogde dat het plan zijn fractie geenszins had geïmponeerd, terwijl de heer H. Kornfeld (arb.) namens zijn fractie waardering voor hetzelfde plan uitte en dit zelfs van zeer grote verdienste achtte. Ook. sneed de heer v. d. Toom de finan ciële aspecten van de ziekenhuis exploitatie aan; hij vroeg om «en financiële documentatie, liefst bin nen drie maanden. De woordvoerder van de PvdA vroeg zich af of de eerste fasen van de bouw niet zouden kunnen worden samengetrokken, zodat de bouwtijd minder dan acht jaar in beslag zcu nemen. De plannen tot uitbreiding en vernieuwing hadden overigens de volle steun van de fractie, aldus de heer Kornfeld. Burgemeester Peek, expert bij uit stek op dit terrein, beantwoordde op de hem eigen, uitvoerige wijze, de sprekers. Ook het college zou niets liever willen dan bekorting van de bouwtijd, zo zei mr. Peek, maar waar het hier zowel verbouwing als ver nieuwing betreft moet men terdege rekening houden met het doorgaan van het werk m het ziekenhuis. Men kan met zomaar gaan afbreken. De burgemeester zei de heer v, d. Toorn toe zo spoedig mogelijk finan ciële inlichtingen te verschaffen. Wel kon hy nu al zeggen dat er op een tariefsverhoging van 5,50 moet worden gerekend. Maar hoe de be dragen precies worden is nu nog niet te voorspellen, aldus de burgemeester. Waarop het KVP-raadslid vol hardde in zijn misnoegen en aan drong op een serieuze studie door een econoom over de kostenbere kening en vergelijkend materiaal van andere (nieuwe) ziekenhuizen hiervoor nodig achtte. Aan het slot van de discussie werd de heer Kornfeld toevertrouwd dat het in de lijn van het college ligt om de bouw te bespoedigen. Ten aanzien van het huidige te kort van 300.000 dat door de heer v. d Toorn als voorbeeld werd ge steld van een weinig geslaagde ex- - ploitatie zei mr. Peek nog te hopen dat dit bedrag als .historisch te kort" constant zal blijven. bijzonder weinig toe, maar geeft aan Alix Talton gelegenheid om er aardig uit te zien en aardig te spelen. Men moet waarschijnlijk niet ver over de twintig zijn om van „Rock around the clock" naar lichaam en ziel te genieten. Maar wij kunnen u verzekeren, dat die muziek Inder daad iets fascinerends cn opwindends heeft, ook voor mensen die zich er eerst wat onwennig bij voelen. Wjj hebben het zelf ervaren. Monopole, t/m maandag. Wordt u door uw compagnon be drogen, verraden en verkocht? Pan maar eens flink met hem op le vuist en na afloop van de kloppartij elkaar lachend de hand toesteken. Zand er over! Zo gaat het toe in de film „De gouden berg" (The yellow mountain). Deze berg speelt een grote rol; er worden nl. goudaders in aangetrof fen, genoeg om, velen miljonair te maken. Het gaat er maar orn wie In het bezit is van de clams op de berg hellingen. Daar wordt veel stry'd om geleverd en de revolverschoten zyn niet van de lucht! Gelukkig bijten de schur ken uiteindelijk in het zand, de half- schurken krijgen hun gerechte straf en de rechtschapenen gaan met de goudaders strijken. Lex Barker Is de prachtige, eerlijke held, Mela Powers is niet alleen erg knap maar ook vol karakter en Hoar Duff is de onbetrouwbare, maar toch wel fyne compagnon. Heerlijk; mis dadig is John Mclntire. Monopole, dinsdag t/m don derdag. Boksliefhebbers kunnen deze week hun hart ophalen nan een aan trekkelijke film over de Amerikaan se beroepsbokssport. Het Is een harde film, die de kwade kansen van het beroepsboksen niet ver bloemt. Tony Curtis is in „Gevaarlijke eer zucht" (The square jungle) de jonge, ambitieuze bokser. H(j wordt wereld kampioen. verspeelt de titel dan en verovert die weer, maar in dat laat ste gevecht slaat hij zijn tegenstander bijna dood. Dat Is het dramatische hoogtepunt van drie prima verfilmde bokswed strijden, vooral, omdat het mede wordt veroorzaakt door het te laat ingrijpen van de scheidsrechter, die zich liet beïnvloeden door bokser Tony Curtis. Het zoete einde van deze keiharde film kan de goede indruk niet weg nemen. Zoals gezegd: voor bokslief hebbers een belangwekkende film. Hervormde Gemeente: Grote kerk: 16 uur Vic A, Plug; 5 uur ds J. D, Smids. Jeugddienst. Nieuwe kerk; 10 uur ds. J. G. Jansen, H.. Doop; 5 uur ds. J. Gras. Wester kerk 9 en 10.30 uur ds. P, H. Quartel, Delfshaven: 5 uur ds. L. C. Cazenier, Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. H. W. Hermones; 7 uur ds. G, de Ru, Rotterdam. Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds. J. C. A. Fetter, Den Haag. Wijkcen trum 7 uur ds. J. B. Schouwink, Oud Katholieke kerk 10 uur Hoog mis. Baptisten gemeenschap Lange Ha ven 59, 10 en 7 uur ds. J. Segaar. Leger des Heils 10 uur Heiligmgs- bijeenkomst; 12.15 uur zondagsschool; 6.30 uur Openlucht prediking, Gerrit Verboonstraat; 7.30 uur Verlossings- bjjeenkomst. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw: 5.30 uur Openbare lezing en Wacht torenstudie; woensdag 8 uur Dienst- vergadering en Theocratische be- dieningsschool. VLAARDINGEN In zijn nieuwe formidabele pand sprak de heer D. van Heusden een welkomstwoord. Behalve autoriteiten, bouwers en relaties betrok hy hierin zijn oude moeder, die de grondlegster is van de zaak. De heer A. de Snayer, directeur van de N.V, Aanbouw, bood hy als bouwer van het pand een sigaretten koker aan. Uitvoerder Piet Segers ontving couverts met inhoud voor hem en zyn personeel, Hierna was het woord aan de bur gemeester, die vergezeld was van wethouder H. K. van Minnen. Hy verontschuldigde wethouder T. de Bruyn, die door een bespreking iets later moest komen. De burgemeester noemde de Korte Hoogstraat functioneel aangelegd. Het verkeer tot en met bussen, die de bezoekers moeten brengen, heeft de ruimte. Flinke trottoirs geven de voetgangers gelegenheid rustig te winkelen. En toch is de intimiteit bewaard. Hulde bracht hl) aan het gemeentepersoneel, dat aan de ver breding en ophoging van de straat had gewerkt. Het deed de burgemeester genoe gen, dat in de Korte Hoogstraat ze ven Vlasrdingse winkeliers onderdak vinden. Hij noemde met name de firma's Van Daalen (radio-artike len), Sportex (sportkleding)Van Heusden (woninginrichting), Nagte- gaal (schoenen) en Verboon (huis houdelijke artikelen). Zij hebben al len een plaats gevonden aan de noordzijde van de nieuwe winkel straat. Hij vergeleek de trek van de winkeliers met wat op riet industrie terrein was gebeurd. Nadat er zich eerst een aantal niet-Vlaardingers hadden gevestigd, waren toch ook ae stadgenoten gekomen. Dat verheug de hem. Naast waardering voor hen, die nu verkiezen in een nieuwe winkel te trekken, had hij goede woorden voor de zakenlieden, die door uitbreidin gen hun zaken een nieuw aanzien geven. „Iedere winkelier moet ten slotte weten, hoever zijn polsstok reikt," voegde hl) eraan toe. De winkeliers van de Korte Hoog straat helpen mee de stad beter be woonbaar te maken. Hl) was er dankbaar voor, omdat In het snelgroeiende Vlaardingen een harmonische ontwikkeling zo uiter mate moeilijk tot stand te brengen ls. moet men niet by de eerste de beste fout kabaal gaan maken," raadde Hij aan. In aansluiting op deze toespraak voerde de heer J. Ligthart het woord, die de heer Bracco verving, die ver stek had laten gaan. De totstandkoming van de nieuwe zaak achtte hy een bewijs vat: de kracht van de Vlaardingse midden stand, die hh voorts een niet te on derschatten factor noemde. Hij vond het jammer, dat wethou- Advertentlo LM. DE ROTJEiVÏ'AMF SCHOUWïUiG ROTTERDAMS TONEEL saterdag 24, xondag 25, woemdag 28 nov. 8 uur EEN KANS OP DE HEMEL Blijipel van Albert Husaon HET NEDERLANDS BALLET maandag 26 november 8 uur CONCERTO BAR0CC0 Premiere voor Rotterdam NEDERLANDSE COMEDIE dinsdag 27 november 8 uur DE ÖR0TE LIEFDE Blijipel van Asdré Rou»»ln donderdaa 29 november B uur LOTTE GOSLAR •n haar ensemble. V EXFDSITIEZAAt. k. LIJNBAANTi.; i■-■- Van 24 nov. t/m 5 dec. 1956 verkooptentoonstelling SINTERKLAAS EN DE KUNST werken van 30 Rotterd. kunstenaars. Dagelijks 10-5, zondags 11-4 uur. 29 nov t/m 4 dec ook t avonds 7-9 u. Hierop ging de raad akkoord met het principe-voorstel en het verlenen van een krediet van 50.000 voor de ophoging van het terrein, naast de kinderafdeling van het ziekenhuis, om straks voor de feitelijke bouw ge reed te ziju. Voldaan viel de hamer. De voorzitter bloeide op. Over acht of negen jaar zal Schiedam, mits de toestemming van Den Haag wordt verleend, praktisch een ge heel nieuw ziekenhuis hebben. De kosten worden geraamd tus sen acht en tien miljoen gulden. (Van onze parlementsredactie). Minister Algera is bereid 615.000 bij te dragen voor de ver betering van de veerverbinding tussen Hellevoetsluis en Mid- delharnis. Er zal een boot komen met zijlading die later zal kunnen worden omgebouwd tot één met koplading. De provincie Zuid-Holland zal het casco kopen 170.000), terwijl rijk en provincie de kosten van verbouwing (in totaal 1.230.000) gezamenlijk voor hun rekening, zullen nemen, Het vaartuig zal voorshands worden verhuurd aan de Rotterdamse Traro- wegmaatschappy, die zelf niet tot deze verbetering wilde overgaan, omdat het veer na het gereedkomen van de ontworpen brugverblnding over het Haringvliet bjj Tiengemeenten, zal kunnen worden opgeheven. Dit deelt minister Algera mee in zijn memorie van antwoord op de Be groting voor Verkeer en Waterstaat voor 1957. Na het gereedkomen van de brugverblnding zai de nieuwe veerboot dienst kunnen doen by de door de provincie Zuid-Holland geëxploiteerde veer dienst Maassluis—Rozenburg. De thans in gebruik zijnde boot zal nl. na enige jaren moeten worden vervangen, terwijl er binnen afzienbare tijd behoefte aan een tweede boot zal ontstaan. der De Bruljn er nog niet was. „Hij heeft er het meeste aan gedaan en ik weet, hoe het hem ter harte gaat," aldus de VMC-vertegenwoordïger, Namens het personeel voerde een oude getrouwe van de fa. Van Heus den het woord. Het was de heer J. Don, die namens het personeel en kele geschenken kwam aanbieden. Een gezellig samenzijn volgde op het officiële gedeelte van de ont vangst. Tegelijkertijd recipieerde de firma Van Daalen, die zijn zaak van de Hoogstraat op bijzonder korte ter mijn naar de nieuwe Korte Hoog straat had overgebracht. Het is een zeer fraaie zaak, waar de radio- en andere artikelen overzichtelijk staan opgesteld. Ook de firma Sportex opende ter zelfder tijd een winkel in sportartike len. De eigenaar van de zaak is de heer Schoonderwoerd, landbouwer uit Oudewater, die dc zaak voor zijn dochter Ineke heeft gekocht. Zijn oudste dochter beheert de zaak in kinderkleding Roodkapje op de Schiedamseweg, terwyl zijn jongste dochter in Oudewater een winkel in manufacturen drijft. Aan de Korte Hoogstraat moeten nu nog twee zaken worden geopend. De firma Verboon zai er een zaak openen, terwijl de andere zaak ken- nelyk nog tc huur is. In de donkere dagen voor Kerstmis zal ook de Lijnbaan stralen van het licht. Zesduizend lampen en 400 me ter neon branden "vrijdagavond voor de eerste maal. Tot en met Nieuw jaar zal men iedere dag van dit licht- festyn kunnen genieten De Lijnbaan is versierd met 55 hchtbogen en elf taferelen uit de sprookjes van Moeder de Gans. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Rock around the doek (14 jr). MONOPOLE-THEATER 3. 5. 7 en 9 uur: De gouden berg (14 jrj Apotheek: Fa. F. H. Backer, St. Llduln-.str. 58, colef. 683€4, Tentoonstellingen: CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: schilderijen van Bram Bogart. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Onder On», feestavond. ARCADE. 8 uur: Cabaretver. Euphonla, uitvoering. IRENE, 8 uur: CJMV-vergadering. VOLKSGEBOUW, 8 uur; Toneel uitvoering ITV. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15. 7 en S.15 uur: RocJc around the clock (14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 3, 5, 7 en 9 uur: De gouden berg (14 Jr). Apotheek: Fa. Van Westendorp, Singel Si, tel. 17674. Tentoonstellingen; CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 115 uur: schilderijen van Bram Bogart. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Het rljstmelsje. ZateTdag en zondag 2, 4 30 7 en 9 30 uur (18 Jr). CAPITOL: Het geheim van de swarfce tent. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9JJ uur (14 Jr). CENTSAAL. Het trottoir. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9 15 uur (18 Jr), CINEAC: Journaal van 9 tot 5.15 uur. Zeven broers zoeken zeven meisjes (al.) Zondag: Rose Marie (a.l.J. Zaterdag en zondag 5 30. 7.45 en 10 uur. COLOSSELM: Nacht der verschrik king. Zaterdag en zondag- 2, 4.30, 7 en 0 30 uur (14 Jr). HARMONIE: Het spinneweb. Zaterdag 4.30. 7 en 9 30 uur. Zondag 2. -1.30, 7 en 3.15 uur (18 Jr). LUM1ERE: Het kind van een ander. Zaterdag en zondag 2 4.30, 7 en 0.30 uur i!S Jr). LUTtJSCA: Kruispunt Bhowani. Zat, en zondag 2, 4.30. 7 en 9.36 uur (14 Jr). LUXOR: De dood van een wielrijder. Zaterdag en zondag 2, 4.36, 7 en 9 30 uur (18 Jr). METRO: Het geheim van de vijl graven. Zaterdag 3 30, 7 en 9-15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en S.15 uur (14 jr). PRINSES. Middernachtzone. Zaterdag en zondag 4 30, 7 en 9 30 uur (18 Ir). REX: De koningin der veedieven. Zaterdag 4. 7 en 0.15 uur. Zondag 2 4.30, 7 cn 9.15 uur (14 jr). THALIA: De man die teveel wist. Zaterdag en zondag 2, 4 30, 7 en 9 30 uur (14 Jr), 't VENSTER: Les enfants du paradis. Zaterdag 1.30 en 3 uur. Zondag 1. 4 30 en 8 uur (18 Jr). VICTORIAZeven broers zoeken. zeven meisjes. Zaterdag 2. 7 cn 9.15 v uur (a.l.). Rose Marie Zondag 2, 4 30, 7 en 0.15 uur (a.l.). ROTTERDAM ZATERDAG GROTE SCHOUWBURG. Zuidplein. O» Schouwspelers met „Een huis vol herrie". 8.15 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. R-ott. Voneei met „Een kans op de hemel". 8 uur. WTLHELMINAKERK, Oran je boom5tr Orgelconcert door Felke Asma' 8 uur. ZONDAG GROTE SCHOUWBURG Zuidplein De Schouwspelers mei „Een huis vol herrie", 3.15 uur. DE LANTAREN, Gouvernestraat. Het Spaanse volkslied, voordracht door Flise van Gasteren-Meuage Chaila 3 uur. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. RoIt- Phllh. Orkest, concert. 2J0 u, ROTTERDAMSE SCHOUWBURG. Rott. Toneel met „Een kans op de hemel 8 uur.

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 1