Witte Kerstmis 'Jt was mis: 3-0 Enschede opnieuw sterker dan VVV Tegen falend Ajax maakt BY V liet 'Brabants bont* Het was al bekeken bij de rust (stand 3-0) I Haarlemmers vlotter ter been Na Kerstmis de stand in 2e divisie Uitslagen en standen le divisie Enschede aan de kop Spreeuivenpraat LS "Ups? %\a0fr m&jMËM HET VRIJE VOLK DONDERDAG 27 DECEMBER 1956 PAGINA 3 «mm mms im M p^siip ia:;t!mii}innttiHHmiHi!immn«iiiiii»uiminiiniimmii!i!iiiiHiipi= uvs Roda Sport W8SM5SS1 Pieter heeft twee- de kerstdag een poos niet een landkaart op de schoot geze ten. 't Was het- „Mo lenkaartje bij het Land van Vianen," dat mij gestuurd is door Pieter Horden uit de Egstraat te Rotterdam-Zuid. En ik Jieb met plezier gekeken naar al die historische polder namen: Kort en Lang Bolgerijen, Quakemaak, Neder Soeicop. Oud Schaik enz. Om die polders was. het échter toch niet be gonnen. Pieter Horden las vorige week in de spreeuwenpraat iets over het door Pieter beschreven forum van genea logen. populair gezegd: de „stam boommakers". In die bijeenkomst zocht iemand naar de naam Bot bij de Ameidese Sluizen te Vlist. wat. een bijkans onoverkomelijk probleem scheen te zijn. De heer Horden meent nu, dat dit probleem misschien niet zo onover komelijk is en daarom .heeft hij mij dat kaartje van het. lauci van Vianen gestuurd. Immers: de .Ameidese Sluizen moest men niet in Vlist (bij' Schoonhoven) zoeken, maar aan de andere kant van de Lek bij Ameide, het vroegere Termei. De lieer Hor den zegt duidelijk: Moest. Die slui zen zijn verdwenen, maar het buurt je heet nog steeds „Slais". Langs de Lek ligt een eeuwenoud kerkje in de kronke! van een dyk. Dat is Tienhoven. Kuiert men acht minuten oostwaarts die dijk af, dan komt men bij het stadje Ameide. En weer acht minuten niet „lijn 2" oostwaarts en men staat bij "Sluis. Het ligt op de gemeentegrens tussen Ameide en Lexmond. welk dorpje echter nog een uur wandelen oost waarts ligt. „Dat het zoeken in de doopboeken dus niet in Vlist moest geschieden, is duidelijk. Daar vangt men bot. Maar te Ameide of Tien hoven vangt men Bot, zoals die mijn heer dan ook wilde,"' aldus de heer Horden. Briefschrijver vertelt verder nog, dat tegenwoordig Tienhoven. Ameide en Lexmond geheel zuidelijk van de Lek liggen. Maar tot aan de Franse revolutie strekte het gebied van deze plaatsen zich uit tot zes voet op de kruin van de noorder Lekdijk over de gehele lengte van de gemeente Jaarsveld. Genealogen dienen dit te weten, want men kan geboren of gestorven zijn onder Jaarsveld, maar inge schreven staan te Ameide of Lex mond. Staatkundig behoorden de Jaarsveldse uiterwaarden onder de „souvereine staat" het „Land van Vianen en Ameide". doch water staatkundig onder Utrecht. Hierover ontstonden vroeger moeilijkheden, zodat „zuid" liet schieten op Jaars- veldse rijs- en grondwerkers, die rijs- dammen i cr waven nog geen kribben van bazalt) langs de noordelijke Lekoever aan moesten leggen om de stroom al' te duwen. Die drama's, zegt Pieter Horden, worden bij leven en welzijn uitvoerig besproken op zaterdagavond 19 januari 1957 voor de „Nieuwe Koers" te Lexmond om de jongeren te laten horen hoe achterlijk de „oude koers" was in de dagen toen een werkman niet veel meer was dan een stuk vee Ni Kir de vakbond En nu wij toch op het platteland zijn, fladdert deze spreeuw even door naar Heinenoord. waar de heer •E.: mij enkele vragen heeft gesteld. Ik kan hem meedelen, dat elke land arbeider wekelijks 1.50 betaalt voor het Landbouw Bedrijfs-Pensioen- fonds. Na 65-jarige leeftijd krijgt hij wekelijks een uitkering volgens vaste regeling, die bij de landarbeiders bekend is. Het „werkend element" speelt bij de uitkering na de 65-ja- rige leeftijd geen rol meer. Ook de 1.50 wordt dan niet meer betaald. Bij het in werking treden van de algemene ouderdomswet -statit, de uitkering van het pensioenfonds ge heel apart. Of er in de toekomst nog een verandering met de aanpassing plaats zal vinden, is nog niet be kend. Ik wil er de heer E. echter op wij zen, dat zijn organisatie hem op dit gebied graag alle inlichtingen ver strekt. Is de heer E. niet georgani seerd? Dan snel doen, want een vak bond kart het best uw belangen be hartigen. Toch terug Pieter vindt het toch wel erg ple zierig dat na de discussie over dat „dief-briefje" in cie gevonden porte- monnaie, zo veel mensen mij komen vertellen: „Hier heb ik weer zo'tt eerlijke vinder, "t Kan toch ook wel zonder naar brief je." Zo verloor de heer Trootst uit de Vierambachtsstraat ergens bij de Kleiweg een tas met een groot be drag aan geld en verscheidene waar depapieren. Dat gebeurde vrijdag morgen en reeds zaterdagochtend kwam er bericht dat de heer Nes uit de Aegidiusstraat de tas had gevon den. En mevrouw Reinackev uit de Janne Bowensstraat schrijft: „Maak je niet boos over boze briefjes, want je hebt groot gelijk. Zulke „onzin" is geen humor: integendeel, het kan iemand irriteren. Ik ben zelf zo ge lukkig geweest om mijn verloren portemonnaie met 37 en kassabons terug te krijgen. Er zat bij mij ook van een kwitantie met naam en een briefje in. maar dan in de vorm adres Eerlijke vinders genoeg. Ik was zeer dankbaar." Verlies Mevromv Tams. Korte HVleslr.-.at I5n. was zo oil fortui i'.: nl: 47.5J diet was haar steunrciü) re verliezen. Met. Van Gorkum. Drakenburg 15b. uiius van de Kempennerstras.t niet, litn 3 en bus 47 naar huls Ouderwet verloor r/ii een I: o p van haar bewerkte armband. De heer Van MnarenVlm.tnkode 110 te Dordrecht, hemt tussen Blank en Cool- singel een lichtgekleurde stropdas met gouden dasspeld en parel verloren Zo nodig zat Pieter voor cie verzending zorgen Jannio Versnel. Srhtnkelstraat 32, raakte vorige week haar gonden monn- gram-ringetje (met de letters CVi kwijt. Mevrouw i-oysterburg, Narcissen - straat C7f. mlsto 13 december tussen huls en Znlderziekenhuls ec-n zwarte glacé handschoen ntet witte voering. Mevrouw Vermeulen. Hofdijk 20. verloor tussen Lijnbaan en huls een zwarte nap pa damosoandsclioen. Vondst Het dochtertje van mevr. De Bcy, Ri.lsoordstraat 54. een bruine dames- portemonnaie met Inhoud: De heer Kapper. Oosielnde 4. op 17 december in do Blonrdorpstrnat een paar groene wan te»: in Floilnes la ligt 'n groen wantje gevonden bij speeltuin Bouwcentrum, mevr Nijs, Zijdewinde- straat 29b. op de Beukclsdljk een e t u I- t J e met inhoud, mevr. Van der Bemt. Bajonetstraat 27b, ln deze straat een gebreide das. Mevrouw Van Wijk, Puttershoekstraat 14, op de Dordtsclaan een rode dames handschoen: de heer De Vos, West- kruiskade 27b. op 13 december talj thea ter Rex. een glacé damesh and- schoen. Dierenrijk Op 3 december Hep met de fam. Ring- lever. Van der Sluijsstraat 57, een bas taard fox (reu) mee. Waar hoort hl) thuis? De familie Kooy. Evertsestraat 7. Zoetermcer. ziet zich genoodzaakt een goed tehuis te zoeken voor een jonge levenslustige hond. PIETER SPREEUW sneeuwdoop levert geen winst op Een glad, hard veld, een snerpende zuidooster en een fikse sneeuwbui in de tweede helft; ziedaar de factoren die g-rote invloed uitoefenden op het verloop van de wedstrijd Xerxes Haarlem, de enige competitiewedstrijd (ie divisie A) in deze contreien. De Haarlemmers, ofschoon op vreemde bodem, wonnen deze strijd met 30 omdat zij zich veel beter vermochten aan te passen bij de moeilijke omstandigheden. Vooral in de tweede helft presenteerde zij aan de 3.000 dappere, kleumende bezoekers een redelijke partij voetbal, waarbij zij met korte nauwkeurige passes cn een grotere dosis doorzettingsvermo gen de anders zo sterke Xcrxes-defcnsic liet leven bijzonder moei lijk maakten. pe Xerxanen, die het hebben moeten van hun techniek, vonden minder snel de juiste methode om zich op het springerige veld te handhaven. Bovendien leek hun angst voor valpartijen en botsin gen groter dan die van de stevige Haarlemmers. Scheidsrechter Van Male, die voor de wedstrijd misschien een beetje in de zorgen zat omdat iedere botsing gevaren voor dc spelers op zou leve ren. heeft geen enkele maal bet spel moeten onderbreken voor een ge kwetste speler. Beide pioegen speelden een uiterst sportieve en prettige wedstrijd. Dc spelers ontzagen elkaar voortdurend. Slechts zelden werd er een „num mertje tackle" weggegeven cn iedere overbodige lichamelijke aanraking werd vermeden. Daarvoor verdienen beide elftallen een compliment, want al liebben we met semi-profs te niaken die onder alle omstandigheden dienen te voet ballen. het zou niet prettig aandoen wanneer juist op deze dag blessures zouden ontstaan. Haarlem had in de eerste helft- het voordeel om met de wind in de rug te spelen. Het was begrijpelijk, dat de roodbroeken zich een veldmeer- derheid konden verwerven. Bovendien beheerste de robuuste stopper De Voogd volledig zijn doel gebied. Voor de Xcrxcs-mïddenvoor Kees Hendriks moet die De Voogd wel een soort ..afschuwelijke sneeuw man" geweest ziin. want deze rou tinier was hem absoluut de baas. Oók hij droomde misschien van een witte Kerstmis, zoals het Bing Crosby-liedje zegt: „I 'm dreaming of a whihe Christ mas." En nu staat hij daar in zijn grote „hok", die kleumende keeper Snijders van Haarlem. Achter zijn doel een drietal „sneeuwmannen". Xerxes-sup- porters. Maar Snijders mag het koud hebben, ondanks zijn dikke gele trui en zijn trai ningsbroek, hij mag dan door de sneeuwvlokken de bal bijna niet meer zien, hij boekte met zijn ploegmakkers de volle winst op Xerxes: 30. Daar mee was de kerstdroom van dc Rotterdammers verstoord, nu zij op hun eigen veld aan dc Xer.xes-weg zo kansloos ten on der gingen. Een stemmig beeld van een witte Kerstmis op het voetbalveld, al vonden de trou we supporters van Xerxes het alleen maar koud en al bestond de stemming hoofdzakelijk bij het kleine legioen Haarlemmers. Rechtsbuiten Kees de Jong van Xerxes midden I had. beste bedoe lingen met dit schot, maar Haarlem - doelman Snijders kon cr nat nog een handje voor krijgen. -4- .„-..fx ■dim ttVaé-, s'-"h -rfï Ruim twaalfduizend voetballiefhebbers hebben op tweefle kerstdag; de felle kou getrotseerd om in Venlo een reprise te zien van de op 18 november wegens mist gestaakte wedstrijd VVV—Enschede. Toen werd de strijd door scheidsrechter Bronkhorst tien minuten voor het einde afgefloten bij de stand 13 in het voordeel van Enschede. Ook deze keer waren de Twentenaren veel sterker en ook technisch beter. Weliswaar leverde de wedstrijd nu maar een 0—1-zege op, doch deze uit slag" geeft slechts een schamel beeld van het sprekende over wicht dat de gasten gedurende de gehele speeltijd ten toon ge- Sjireid hebben. Glansrol Haarlem zou in de eerste helft reeds een beslissende voorsprong hebben kunnen nemen, ware het niet dat do Rotterdamse doelman Ver meer een glansrol vervulde. Evenals zijn cohega Snijders was Vermeer gehuld in een lange trai ningsbroek, maar zijn souplesse was cr niet minder om. De Haarlemse middenvoor Flens moest tot- zijn schrik ervaren, dat zijn hoge schot van dichtbij afgevuurd schitterend toe corner verwerkt werd. Zijn rechtsbinnen Vreeken. geheel al leen voor open doel, onderschatte eveneens de bliksemreactie van Freek Vermeer. Ook Vir-ekens boogbal werd een corner. enig recht aannemen, dat Xerxes er profijt van zou trekken dat de koude wind nu in de Haarlemse gezichten blies, maar het kwam anders uit. Na een zeer korte periode van Xerxaans overwicht, begonnen de Haarlemmers hun aanpassing aan het moeilijke veld te voltooien. Steeds nauwkeuriger plaatsten zij. steeds makkelijker ontweken zij hun tegen standers. De Rotterdamse midden linie, met Koers en Kanters als halfs, moest het veld ruimen. Dankbaar vulden de Kaarlemmers Kors en Boom de open ruimte op. De Xcrxes-bir.nenspslers Middrieldorp en Molenbeek zorgden te weinig voor compensatie. ten Groenevcld, Deze zag, dat doel man Vermeer uil positie was gespeeld en schoot rustig in (30). Xerxes werd aldus kansloos ge klopt. Maar. cie blauw-witten hebben nu hun „sneeuwdoop" gehad cn dat c ka*a van betekenis zii". omdat het ...7net'llli (loop zeker niet uitgesloten is dat er meer Daarna begon de sneeuw heftiger van deze wedstrijden gespeeld moe- te vallen. De strijd werd moeilijker, ten worden. De favoriet van het publiek. Abe Lenstra, kon niet spelen wegens zijn tegen Sparta opgelopen kuitblessure. Gcrrit Vogcs nam echter de taak van dirigent van de Enschede-aan- val op voortreffelijke wijze waar. Hij was ongetwijfeld de meest op dc voorgrond tredende speler, deze mid dag. Er was er echter nog een. wiens naam cie aanwezige led'en der Keu zecommissie. Hoiboom en Peliikaan, wel in hun boekje genoteerd zullen hebben: linksbuiten Janssen van En schede. Enschede nam meteen na de af trap liet initiatief. Met snelle, doel treffende combinaties en afgemeten Tien minuten waren er nodig um de stand op 2te brengen. Toen N ('"('tl hnekschot>ne11 Slaagde middenvoor Flens er in om Hoekschoppen waren er genoog op a",ec,n door «e •°p?.n- Met dc bal! lïct - geluk was daarbij ongetwijfeld aan zijn zijde, want het was bijkans niet mogelijk om een bal op te drijven. Hij rukte op tot vlak bij doelman Ver meer cn schoot toen zuiver en be heerst in (20), het Xerxes-doel: negen in de eerste helft (15 in totaal). Eén daarvan, de achtste, werd een doelpunt. De bal. laag en schern voor liet doel ge plaatst, werd prima, ingeschoten door rechtsbuiten Jacob, dié snel in gelopen was. (.10). De Xerxes-defensie. waarin Leb bink. Van der Lee en Kentie de han den vol hadden, bleef wankelen maar mede door het tamelijk slechte schut- terswerk kwamen er geen doelpunten bij. In de tweede helft kon men met Eindelijk is het middenvoor Kees Hendriks van Xerxes gehikt om de afschuwelijke sneeuwman", stopper Dc Voogd von Haarlem, voorbij ie komen. Hij staat enigszinsverbaasd te kijken. Toch. werd ook dit geen doelpunt, mant evenals zijni ploegge noten is het ooalgetlcr Hendriks niet. gelukt om tol zijn eigenlijke vorm te komen. ..IJzeren langen" Dit doelpunt inspireerde dc Haar lemmers, het deprimeerde aanvoerder Middeldorp en'zijn mannen. De Rot terdamse voorhoede deed er weinig meer aan en liet zich gemakkelijk opsluiten in de „ijzeren tangen" van de Haarlemse defensie. De gehele tweede helft werd er één actie van betekenis uitgevoerd voor Snijders' goal. Dat was een kopbal van Hendriks, die over de lat- suisde. Het derde doelpunt kon aangete kend worden, toen middenvoor Flens de vrije ruimte op rechts had opge zocht en in het strafschopgebied schoot. Dc bal draaide weg uit de doelmoud en kwam terecht voor de voeten van de meegekomen linksbui- BW had op liet bikkelharde veld meteen de goede manier te pakken. Met hun basketballschoentjes streelden en aaiden de Bosschenaren de uiterst levendige bal, schoven hem elkaar vlak over de grond toe cn deden dat alles zo kwiek cn net jes, dat de Ajax-vcrdedigers vaak niet wisten hoe ze zich moesten wenden of keren. Hel was dan ook volkomen normaal, dal BVV met de rust al een 30-voorsprong had: drie doelpunten, die alic uit snelle, met veel variatie opgebouwde aanvallen waren ontstaan. A: Zw. Boys- NEC—Dosko ZeistDe Valk A: Leeuwarden Be Quick Veendam Oldenzaai Rheden Heracïes Heeronveen Zwolse Boys Go Ahead Velocitas Tubantia Oosterparkei-: Zwartemeer PEC Ensch. Boys B: ZFC Lonsa RBC 't Gooi Hilversum Zeist Wilhelmina Dosko NEG DHC ONA Baronie TOP De Valk irtemecr 2—0 (2500) 8—0 (3000) 0—1 (2500) 12 7 O 2 17 50—23 12 6 5 1 17 33—18 13 6 5 2 17 29—24 12 5 6 1 16 23—15 13 6 4 3 16 31—20 12 3 4 3 14 25—16 13 5 4 4 14 26—26 13 5 2 6 12 32—30 13 5 2 6 12 22—23 13 4 3 6 11 27—35 12 3 4 5 10 20—25 12 4 1 7 9 21—3b' 12 1 6 5 8 20—31 13 3 2 8 8 27—46 13 2 3 8 7 19—28 12 9 1 2 19 44—17 13 9 1 3 19 35—18 12 7 4 1 18 25—11 12 6 3 3 15 38—18 12 5 4 3 14 28—24 12 5 3 4 13 25—24 12 3 6 3 12 17—20 12 5 2 5 12 23—33 13 5 2 6 12 33—26 12 4 3 5 11 24—24 12 4 3 5 11 28—35 12 4 2 6 10 17—33 11 2 3 6 7 17—21 12 3 8 5 17-40 13 1 2 10 4 1644 Opmerkelijk was het da: de Bossche naren in de tweede helft, toen ze de stugge oostenwind mee hadden, maai hoogst zelden tot dit voor hen zc - winstgevende precisiewerk kwamen De bal kreeg toen juist zoveel vaari meer, dat vele combinaties mislukten of door de Amsterdamse verdediging waarin Anderiessen toén excelleerde konden worden verstoord. Wat de Ajax-aanval betrof, dez< schoot danig in tempo tekort er waar de binnenspeiers v. d.' Kuil er Bakker meermalen beneden de maai bleven, kon men er onmogelijk vee' goeds van verwachten. Voor de rusi kwam er maar één gevaarlijk, zuivei gericht schot uit en na de rust wai er, behoudens dan toen Bleyenberg tegenscoorde, in feite ook weinig werk voor keeper Saris te doen, of schoon Ajax toen meermalen in dt aanval was. De Amsterdammers toonden echter aanzienlijk mindei baleontrole te bezitten dan hun tegenstanders. Met dit al en dat was tekenend voor het levendige karakter van deze aardige wedstrijd scheen het al in de eerste minuut mis te zullen gaan. toen Bleyenberg op een pass van Van Dijk met de bal vrijkwam. Saris liep meteen ver uit zijn doel cn dc Amsterdamse aanvalsleider schooi tegen hem aan. BVV superieur En eerlijk gezegd kwam Ajax er daarna tot aan de rust nauwelijks aan te pas. Al na vijf minuten ont kwamen de Amsterdammers aan een doelpunt, toen de hard door rechts buiten Overbeek ingeschoten bal toe vallig. tegen een hak van. de reeds verslagen Pieters Graafland kwam. Doch geen tien seconden later dook Overbeek bij een van fantasie tinte lende combinatie op de linksbinnen plaats op en doelpuntte hij met een diagonaal schot r 10) Nog geen tien minuten was de wedstrijd oud toen BVV verder uit liep. Uit de verdediging werd cie bal tot op de centimeter nauwkeurig van man tot man naar voren gewerkt, Eu aangezien eik van deze mannen zich behoorlijk vrij had opgesteld, kon dat in een razend tempo gaan. In laatste instantie schoof midden voor Kerssens de bal naar de tussen "ifSkvj?? VAN OVERBEEK ...op schot... Van Mourik en Anderiessen gekropen Heymans, die in totaal vrije positie cie Ajax-doelrnan geen enkele kans liet (2—0). Dc kwieke Bosschenaren gingen door en weliswaar kwamen dreigende aan- vaisstoten van Ajax het Brabants borduurwerk verstoren, doch de Am sterdammers. die zich kennelijk niet lekker voelden op het gladde terrein, waren nu eenmaal nicf. beweeglijk genoeg. En het werd bovendien be paald 'Brabants bont' toen na een half uur Overbeek dc bal zorgvuldig, met juiste vaart en afmeting over een paar verdedigers wipte e.i Her mans maar hoefde in te schieten (3—0). Toen na cie rust de Bosschenaren, zoais iceds gezegd, geen kans zagen hun aanvaiswerk op dezelfde wijze voort te zetten, verloor de wedstrijd aan waarde. Ajax kwam meer in de aanval, zonder nochtans te impone ren. Pas vijf mimiten voor liet einde zag Bleyenberg kans de pittige stop per Krijgh in de luren te leggen, passeerde toen meteen rechtsback Nijholt en schoof de bal in de hoek (3—1). Een schot van v. a. Kuil tegen de lat betekende Ajax' laatste bijdrage. Beide ploegen verdienen een com pliment voor hun faire spel. dat maar weinige keren dooi' vrije schoppen onderbroken hoefde te worden. De heren kwamen er dan ook heelhuids af. passes werd «e vv v-aenternoeoe on der drak gezet en vele malen leek liet erop. dat de score geopend zou worden. A! direct omspeelde Voges na een handige pass van Van der Wei, stopper Van der Hurk doch zijn harde schot werd via een been van dc Venlose linksback Lamberts die in deze wedstrijd ten minste drie 'zekere' doelpunten heeft voor komen een hoekschop. In de achttiende minuut volgde er weer so'n pass van Van der Wei naar Voges. wiens schot deze keer raak was. Het doelpunt werd echter terecht niet toegekend, omdat Voges in buitenspelpositie had gescoord. In de tweede liclft. toen VVV dt wind in de rug- had, verwachtte men een ommekeer ran het speibceld. En schede ontnam de VVV-ers die illusie echter vrijwel van meet af aan en bleef tot liet einde toe de toon aan geven. Keer op keer werd de Venlose.de fensie in het nauw gebracht. Uitgekookt In de 25ste minuut lanceerde Voges op een 'uitgekookte' manier midvoor Van der Wei. die met een houdbaar schot de ver uit zijn doe! gekomen keeper Swinkels het nakijken gaf: 0—1. Vlak voor het einde kreeg Wilkes nog een vrije kans. toen Nass de bal keurig in de buurt van het Ensche- dese doei plaatste, doch liet schot van de Venlose midvoor deed de bal over de deklat suizen. Het laatste woord had Enschede, want een schot van de snelle Jans sen tegen de staander besloot de strijd. A: Xerxes— -Haarlem 0 —3 B: EDO—AGOW 3 1 A: ADO 12 8 3 1 19 Limburgia 12 7 4 1 18 Alkmaar 12 6 5 1 17 Haarlem 12 5 5 2 15 Helniondla 12 5 5 2 15 Xerxes 12 5 4 3 14 Volewijckcrs 13 4 5 4 13 KFC 11 5 2 4 12 Graafschap 13 3 5 5 11 13 5 1 7 11 SVV 12 3 5 4 11 HVC 11 3 4 4 10 Wapeningen 12 9 5 5 9 VSV 11 2 4 5 8 DWS 14 2 3 9 7 Emma 12 1 2 9 4 B: Blauw Wit 13 10 0 3 20 RCH 12 6 5 1 17 NDVS 12 8 1 3 17 Volendam 11 6 3 2 15 Excelsior 12 5 5 2 15 SHS 13 4 7 2 15 Sittardia 12 0 2 4 14 DFC 12 6 2 4 14 Stormvogels 12 4 0 2 14 Rigtersbleek 12 4 4 4 12 Vitesse 12 4 3 5 11 EDO 13 4 2 7 10 Helmond 12 4 7 9 EBOH 12 2 2 8 0 AGOW 14 1 3 10 5 Fortuna VI 12 0 2 10 2 (3000) (3500) 47-10 23— 9 30-21 23-13 22—10 19-16 26—25 2024 17-22 24—31 16-17 23—24 17-24 14—20 13-32 12-34 37—15 24—12 28—16 28—18 20-17 27—26 32—23 32-27 18-20 23—23 21—19 16-25 23—29 17-33 17—39 13-36 VVV—Spr. Enschede 0—1 (12000) BVVAjax 3—1 7000) SC Enschede 13 8 4 1 20 35—15 Feijenoord 14 8 4 2 20 36—21 MVV 24 8 3 3 19 26—16 NAC 14 7 4 3 18 28—28 Fortuna '54 13 8 1 4 17 32—22 Ajax 14 8 1 5 17 28—23 VVV 14 7 1 6 15 20—20 Rapid JC 13 6 2 5 14 30—27 NOAD 13 Sparta 14 DOS 13 GVAV 13 PSV 14 Amsterdam 13 BW •14 Elinkwijk 14 Willem II 13 Eindhoven 14 - 4 14 20-18 5 13 27—29 7 12 31—31 5 12 20—21 8 12 30—32 6 10 18—27 8 10 28—34 9 9 22—34 8 7 26—34 10 5 10—35

Het Vrije volk | 1956 | | pagina 2