Hongaren in buitenland boegbeeld willen revolutionaire raad oprichten W aard in vermoord in Broek in Waterland rQPRUU0h mmm Bussumer toch naar cel voor dodelijke Kadar legt volgende week verklaring af radio -j/mmtnen i QpnufSlUL -< tAGEÜ^M' VOOR AMATEURS OPRUIMING Spreeuwenpraal Ag Ré-GO LA Zeshonderd ton houtmeel in brand LEDEREN KLEDING de laagste prijs! BEN MALTHA BEN MALTHA COzjeép Twee jaar eel voor gentleman-inbreker Verclelin a T.V.-zendtijd E. H. V) d. BEUGEL, Staatssecretaris Buitenlandse Zaken Hoed J op pie terug Ooievaar - -iioeof", obt&AiCd, mef t, g&cu-ct Vrijdagavond is in Broek in Waterland het stoffelijk over schot van dc 69-jaris;e weduwe S. VisserKoster gevon den in het door haar geëxploiteerde café De Zwaan. De sectie heeft nog niet tot een officieel rapport geleid, maar gister avond kon. worden meegedeeld, dat de vrouw waarschijnlijk een gewelddadige dood, vermoedelijk veroorzaakt door wur ging, is gestorven. - V Dick van Rijn: AVRO-sport LUÏSTERTIPS Luisterspeluedstrijd lederen jas vanaf 129.- ,,Geen begrip in de buurt'' „Men had er in deze buurt be grip voor moeten tonen, dat de moeder van Damhuis, een weduwe, .een nerveus iemand was en dat haar zoon haar tegen de jeugd in bescherming wilde nemen. Er heer ste een boosaardige stemming tegen deze twee teruggetrokken levende mensen. Verdachte had moeten weten, dat het tot een vechtpartij moest komen toen hij met die stok naar buiten ging." De heer C. a. K, uit de Bonaventura- straat te Rotterdam- Zuid begreep er niets van. Dezer da gen ontvinghy nl. uit Boedapest een brief van een onbe kende, 'n zekere dr. Richter Karoly. Het was een keurig ge typt epistel, waarin de onbekende doctor schreef, dat „gebeur tenissen van de laat ste maanden hem dwongen om aan een onbekende hulp te vragen". Verzoek: kunt u mij een pakket niet melkpoeder, eipoeder, cacao, koffie en een pullover sturen. „Wij zien de toekomst donker in", aidus de heer Karoly, die beloofde om na derhand méér over de gebeurtenis sen te zullen schrijver.. ,,.?e heer C. A. K. dacht onmid dellijk: Natuurlijk zal ik die man zo'n pakket sturen", maar toen hij hoorde dat méér mensen zo'n brief hadden ontvangen, is liij toch een beetje argwanend geworden. Vraag aan Pieter: „Kun je me misschien inlichten?" Pieter weet weinig van de zaag af. Wél dat inderdaad meer Rotterdam mers zo'n bedelbrief hebben ontvan gen. Melk- en eipoeder wordt steeds gevraagd, maar textiel verandert nog al eens. Zo vroeg deze dr. Richter Karoly in een andere brief om een paar handschoenen. Deze zaak. mijnheer K„ heeft de aandacht van de Rotterdamse re cherche. De politie heeft zich al met internationale polltie-autoritelten in verbinding gesteld om de zaak eens haarfijn uit de pluizen. Opmerkelijk is, dat in geen enkele brief gewag wordt gemaakt van een bepaald co mité of een hulpactie. Men houdt dan ook rekening met de mogelijk heid dat de afzender van de brieven gebruik heeft gemaakt van een te lefoon- of giroboek of van een be staande lyst die hij op de een of an dere manier in handen heeft gekre gen- pieter vindt het een vreemde zaak en het lijkt :nij goed, dat men met het versturen van de gevraagde ar tikelen wacht tot de politie wat meer van de zaak weet. Het zou waarlijk niet prettig zijn, waneer iemand mis bruik maakt van de sympathie, die wij Nederlanders op het ogenblik voor het zo in moeilijkheden verkeren, Hongaarse volk koesteren. In overl- met de heer K. heeft Pieter de Hon gaarse brief aan de recherche over handigd. De politie wil nl. al die brieven met elkaar vergelijken. Afwachten, mynheer K. Op het politiebureau Oostervant- straat ligt een dameshoedje van zwart velours. Dit aardige hoofd deksel is eigendom van een onbeken de dame met ivii haar. 't Hoedje woei donderdagmorgen omstreeks kwart voor tien in de Coolhavcn bij de Parksluizen. Een verkeersagent van het bureau Oostervuntstraat zag het hoedje in water zeilen cn hij zag ook dat dc dame het bctastinggebouw binnen ging. Naderhand, heeft hij haar ech ter niet meer gezien. En dat is jammer, want de agent heeft na zijn diensttijd aan een man met een bootje gevraagd om de hoed uit het water te vissen, wat Pieter én van de politieman én van de bootjes- bezittereen plezierige geste vindt. Goed, dat hoedje is weer op ie wal gebracht, maar de agent vraagt zich af: „Waar, o waar woont dé onbe kende dame van het zwarte hoedje? Kobi, Hens en Hannic Bel van de Kortekade in Rotterdam" hebben de oudejaarsavond van Rosy ledema heel prettig gemaakt. Zij hebben na melijk Roxy's „Joppie", het hangorige, langharige bruinogige hondje van Roxy, opgevangen en vijf dagen lang vertroeteld. „Hij is bij ons," vertelde meneer Bel door de telefoon, toen hij in de kleine lettertjes van Pieter Spreeuw over Roxy's verdriet had gelezen. „Joppie" was op de eerste kerstdag weggelopen en op z'n zwerf tocht helemaal In het Kralingse Bos terechtgekomen, waar Hannie Bel hem vond. Jan Wat vindt i' van zo'n briefje? ..Beste Pieter. Hier is Jan. Vanavond las ik in je rubriek van oe man, die twaalf maal geopereerd was en nu wat schilders- materiaal vroeg. Ik sluit bierbij 10 in voor die man e-. koop daar maar wat verf voor. Misschien ontvang je nog wel iets voor hem er. dan heeft hij een begin. Met de beste wensen voor 1957 en de groeten van Jan". Goed werk, Jan! Pieter was bijna het ooievaartje van mej. E. Beeke vergeten, 't Hangt nu schuin boven Florines hoofd en 't pikt in de richting van de gaande en. komende man. Mej. Beeke heeft dit vogeltje gemaakt als troost voor het betreurenswaardige feit. dat de vogelvriend Spreeuw elk jaar triest moet melden, dat er weer minder ooievaars in ons land zijn geweest. „En Pieter. als er dan ten slotte geen meer overblijft, hebben jullie er nog een om naar te kijken" Deze mej. Beeke verzamelt zilver papier en capsules voor de aanschaf van invalidenwagens. 'n Heleboel mensen sparen me thaar mee en dat gaat zo goed, dat zij er al enige heeft kunnen aanschaffen. „Voor de vol gende wagen schieten we al weer op. Van 15 juni af ies er ƒ328,51 bij el kaar...." Ook dank vobr de poppen, mej. B. Aanbod Met veel plezier schreven wij de vol gende aanbiedingen In ons Boek der Bijdragen: een bed (bestemd) en kleding van w. van de Nassauhavcn: kleding, schoenen en een kachclschermpje van De R van de Moienwei. Wij ontvingen zilverpapier van K. van de Josephlann, zilverpapier en tijdschriften van Van L. uit de Zwijndrcclitsestrant: zilverpapier, postzeseis en bandjes van B. tilt de Drel- scborstraat en zilverpapier van K. van de Goudserijwes. De Spreeuwenpot werd verrijkt met een rijksdaalder van Van H. uit de Spruiidci- straat. Onze dank is groot. Verlies De heer Van Klaveren, Beiievoysstraat 1. miste 21 december in de Middelland straat een bruine glacé handsenoen. Mej. Pitsch. Rechter Rottekade 29a. heeft in de tweede kerstnncht tussen de Cooi- sestraat en hul? een gouden armband met zes bedels (het ls een gedachtenis) verloren. De lieer Van Hcrk, Nic. Bcets- straat 82. raakte 8 december in de om geving van de Kleiweg een bruin leren handschoen kwijt. Vondst Mevrouw- Bos Schuttersweg 107. op 20 december in dé Ooievaarstraat een wol len kinderhandschoentje; de heer Brink man. Ruivenstrant 14. op 24 december op de Oudedljk een tweekleurige suéde. met icren handschoen, af te halen na zes uur; mevr. Reijtenbach. Nijverheids straat 52. In de Roentgens traat een groen kinderwantje waarop een wit hondje; de heer Den Braber. Rullstraat 15. op 23 december op de Mathcnesseriaan een kinderautopedje. Dierenrijk De familie V.'eenlg. Walravenstraat 105d. zoekt een goed tehuis voor een lief poesje van zes weken. De familie Van. der Ree. JKJundertstrant 8. zoek: een goed onderdak voor een Duitse her der. Hij is erg lief voor kinderen. Advertentie I.M. 'Van onze Parijse correspondent) In Slraatsburg zullen 5. ft en 7 januari vertegenwoordigers van alle v; e partijen en organisaties van Hongarije bijeenkomen, voor het oprichten van een Hongaarse revolutionaire raad. Het is voorlopig niet de bedoeling, in Straatsburg een tegen-regering te proclameren. Het gezag van Kadar wordi weliswaar niet erkend, maar men blijft zo lang mogelijk vasthouden aan de wettige rcgering-Nagy. Het besluit tot oprichting van een revolutionaire raad is genomen door een aantal mannen cn vrouwen, die in de. omgeving van het Parijse Gare du Xord. in een wirwar van straten cn straatjes, een paar kamers hebben gevonden. Bepaald deftig is het er niet. In liet straatje, waar autobussen, vracht wagens cn particuliere auto's in een richtingsverkeer doorheen jagen, zijn ivat winkeltjes: de bakker, de slager, een paar café's en de onontbeerlijke parfumerie. Een smalle draaitrap leidt naar een bovenverdieping. On derweg over de donkere treden, merkt men terdege in een van de oudste buurten van Parijs verzeild te zijn. De kamer waar enkele leden van de revolutionaire raad in wording hun intrek hebben genomen, is spaar zaam gemeubileerd. Een grote ronde tafel om te ver gaderen. Een breed divanbed om te slapen. Overdag liggen er kleren van de gaande en de komende man, een vaam dat uitzicht geeft op een don kere binnenplaats. In de hoek staai de kerstboom, versierd met kunst, sneeuw, zilveren draden, kaarsen en Hongaarse attributen. De stemming van de mannen er vrouwen, die goed Frans, gebroken Duits cn natuurlijk vloeiend Hon- Het lijk van de vrouw werd vrij dagavond (28 december) gevonden Leden van de plaatselijke klaverjas- club kwamen 's avonds kwart voor acht bij het café bijeen om te gaan spelen. Zij vonden de deur echter gesloten en kregen op hun herhaald kloppen geen gehoor. Zij waarschuwden^ teen een buurman, de heer Harm Spaans, die via een vrijwel altijd los zitten de achterdeur het huis van de caféhoudstér binnenging. Hij vond de vrouw levenloos op de grond bij het buffet. Zij had aan het hoofd twee kleine, onbetekenende wond jes. De heer Spaans waarschuwde on middellijk de Rijkspolitie. In het café heerste geen wanorde en. voor Advertentie l.M. CEU BAiAHS Laten wij er niet lang over pratenU weet wat U van een Wilton karpet van 125 gulden kunt verwach ten precies wat U heb ben wilt Een wollen Wilton karpet garandeert U een goed kar petde vaste rug soli diteit.... en de bijzonder mooie warme Perzische des sins een steer, die elke huis moeder en 'het hele gezin kunnen -waarderen. Deze Wilton van 125 gulden gaan wij nu verkopen.. in deze Opruimingtot de laatste toevoor nog géén tachtig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur (geen te/ef. best.) begint de ver koop van deze wollen Wil ton karpetten, 200 x 280 cm, in een aan trekkelijk huiskamer dessin, voor 7Sr zover men son nagaan, was ook net geld van de weduwe nog aanwezig. Daar er echter twijfel over de doodsoorzaak was, werd de officier van Justitie, mr. w. P. Bakhoven, gewaarschuwd. Op diens beslissing verrichtte dr. J. Zeldenrust uit Den Haag in het Stadsziekenhuis te Pur- merend sectie op het Hik. Hierbij is het vrijwel komen vast te staan, dat de weduwe Visser door wurging om het leven is gekomen. Geen roofmoord i Een roofmoord lijkt zeer onwaar schijnlijk. Het geld van dc weduwe was goed verstopt cn bleek nog aan wezig. Niets wees erop, dat onbe voegden moeite hadden gedaan het te vinden. Het café De Zwaan op het Zuid einde wordt reeds 97 jaar beheerd door de familie Koster. Tot voor kort was het ook station van de NZHVM, Onlangs had de weduwe Visser-Kos ter van gemeente en provincie een bedrag van ƒ16.500 ontvangen, om dat het café t.z.t. moet verdwijnen, daar geen uitweg naar de nieuwe proviciale weg wordt toegestaan Deze som stond op haar bankreke ning. In het testament van de vrouw bleken geen bijzondere bepalingen opgenomen. Merkwaardig is, dat de politie des avonds in de toonbanklade alleen maar koperen centen vond. Ook dit behoeft echter niet op roof te wij zen, daar het goed mogelijk is, dat de vrouw het zilver- en papieren geld reeds had weggeborgen. Woensdagmiddag is het stoffelijk overschot van de weduwe Visser- Koster in een verzegelde kist (zoals gebruikelijk is na een sectie) te Broek in "Waterland begraven. De moord in Broek in Waterland is de tweede in een week in dit arrondissement. In de nacht van zondag op maandag werd in een huis aan de Oudezijds Achterburgwal te Amsterdam het lichaam van een vrouw gevonden, die door wurging om het leven was gebracht. gaars spreken. zweelt tussen noot en vrees. Vrees voor het lot van hun achtergebleven landgenoten, die in honger en kou het hoofd boven water moeten houden en die 's morgens vroeg bij een klop op de deur nooit weten of het de brie venbesteller of de politie is Hun hoop stellen diezelfde mannen en vrouwen op de Verenigde Naties. Praat men met hen over wat de organisatie van de VN voor Honga rije had kunnen doen, dan is er geen bitterheid in hun hart. Zij zijn stuk voor stuk realisten. Op militaire in terventie tijdens de Russische onder drukking van hun opstand hebben zij niet gerekend: ook nu nog verlan gen zij van het buitenland geen mili tair ingrijpen. Maar rij zijn <liep teleurgesteld dat na de afwikkeling van dc Suezcrisis de organisatie der VN' haar druk niet beeft volgehouden op Rusland. Het mijt hun, dat secretaris-generaal Hammarskjöld niet naar Boedapest is gekomen, want op die verwachting tvas het volgehouden verzet voor een groot deel gebaseerd. Men klampte zich vast aan de hoop. dat de VN waarnemers zou sturen, dat evenals voor Egypte een internationale politiemacht zou wor den gevormd, om de Russische be zettingstroepen te vervangen, dat vrije verkiezingen internationaal zou den worden gecontroleerd en dat aan de Russen een termijn zou worden gesteld om deze voorwaarden te aan vaarden. Dc Hongaarse leiders ran het ver zet op de Parijse bovenkamer menen in alle ernst, dat het buitenland de kracht van Rusland overschat. Hel Russische militaire apparaat is on getwijfeld zeer sterk. Zoveel troepen en tanks waren in Hongarije gecon centreerd, dat het bericht van hun gedeeltelijke terugtrekking wel juist zat zijn, maar de toestand in Rus land zelf en in de satellietstaten is naar hun oordeel van dien aard. dat een krachtig volgehouden diploma tieke druk op Rusland mogelijk was cn nog mogelijk is. Daarin is volgens hen dc organisatie der VN tekort geschoten. Men hoopt inHongaarse kringen te Parijs, dat het Anna Kethiy, die in de regering-Nagy een ministerspor- tefeuille had. mogelijk zal zijn aan de vergaderingen in Straatsburg deel te nemen. In elk geval zullen er zijn de burgemeester van Boedapest. Kövago, en de chef -ran de generale •staf tydens het verzet, generaal Ki- raly. Van de Hongaarse revolutionaire raad zullen o.m. deel uitmaken verte genwoordigers van de arbeidersraden, van de intellectuelen, schrijvers, sol daten, vakbondsvertegenwoordigers, van de katholieke partij, van de so ciaal-democratische partij, van de studenten en van de boeren. De raad zal het revolutionaire verzet in Hon garije zoveel mogelijk gaande hou den. Men staat via de vluchtelingen in voortdurend ondergronds contact met Boedapest. De officier van Justitie had veertien „gcntlcman-inbrckcr" A. G. L. van der P. uit Arnhem veroordeeld tot twee jaar. gevangenisstraf met aftrek, officier van Justitie had veertien dagen geleden twee jaar zonder aftrek geëist. De rechtbank achtte bewezen, dat Van der P. op 28 maart een inbraak had gepleegd in een woning in Haren waarbij ruim 3000 gulden was ont vreemd. De Groninger N, H., die hem op de plaats van het geld had ge wezen, werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot een jaar met aftrek 'eis anderhalf jaar met aftrek). ik kté} 'i Zal dc 26-jarige Bussumsc jongeman, die op 17 april 1956 zijn overbuurman B, Damhuis met een knuppel ten dode toe mishan delde, daarvoor alsnog in de gevangenis moeten boeten? Op 3 oktober jl. ontsloeg de Amsterdamse rechtbank hem van rechtsvervolging, na een eis van anderhalf jaar door de officier van Justitie, die hiervan in appel is gegaan. Zo kreeg het Amsterdamse Hof de hele dramatische geschiedenis van de Bussumse Floralialaan gisteren opnieuw te bestuderen weer met een grote reeks getuigen. Het is een beeld, als dit, dat vermoedelijk de inspiratie is ge weest voor het standbeeld 'De Boeg', dat sinds kort in Rotter dam staat. Slechts zelden krijgt vicn dc. gelegenheid dc boeg van een grote oceaanstomer in volle glorie te zien. Zo'n kans is cr op het ogenblik in Smit- hamptan, waar dc 'Queen Eli- j zabcth' in een droogdok haar 1 jaarlijkse schoonviaakücurt on.- j dergaat. I In een lange zitting trachtte men zo duidelijk mogelijk vast te stellen hoe deze „noodlotstragedie" (zoals de verdediger zei) zich in die enkele minuten heeft afgespeeld. Hoe verdachte J. H. woedend was geworden op Damhuis, een man die de jeugd in de buurt volgens getui gen al vaak had getergd en soms mishandeld. Hoe hij deze Damhuis naar buiten had zien stormen om voetballende kinderen te bedreigen met een zaag "en misschien te slaan; hoe hij toen zelf op hem af was gerend met een stok in de hand en hoe het tot een schermutseling tussen hen beiden was gekomen, die ten slotte uitliep op de dodelijke mishandeling. Met de knuppel had H. in blinde drift zijn overbuurman op straat neergeslagen; deze overleed spoedig daarna aan de verwondingen. Verontwaardiging Buurtbewoners hadden verdachte (die intussen is verhuisd) na dit ge beuren uitgemaakt voor moordenaar en bleken zeer ontsticht over het vonnis van de rechtbank Deze was meegegaan met de verde'diging en had noodweer en noodweerexces aan genomen, waarop ontslag van rechts vervolging volgde. De officier lichtte zijn appel toe met de verklaring dat familie cn kennissen van Damhuis zich zeer verontwaardigd hadden getoond over deze juridische beslissing. Dat deed de verdediger opmerken: Ik voel niets voor dat „Volksemp- finden" dat ons tot een hoger be roep moet brengen. Hij voerde weer de argumenten aan waarop hier wél noodweer en nood weerexces konden worden aange voerd. Hij sprak van verstandelijke overwegingen achteraf, van de wer kelijke bedoelingen van verdachte: de spelende kinderen te beschermen tegen Damhuis, die als een bruut m de buurt bekend stond, en van zijn blinde drift waarin hij de gevolgen van zijn optreden niet kon overzien. Maar de procureur-generaal ver- In Boedapest heeft het standgerecht een 25-jarige transportarbei der ter dood veroordeeld omdat hij op 30 oktober in bezit was van een machinegeweer, waarmee hij het hoofdkwartier van de commu nistische partij had beschoten. Radio-Boedapest kondigde aan, dat Kadar pas over een week de belangrijke verklaring zal afleggen over mogelijke kabinetswijzi gingen. Men verwacht, dat hij enkele niet-communisten in zijn re gering zal opnemen. Volgens het regeringsblad Neps- zabadsag heeft Kadars nieuwe com munistische partij in de afgelopen twee maanden 103.000 leden verwor ven. Kadar wil deze party zo sterk mogelijk maken om zijn onderhan delingspositie met de Russen te ver sterken. De vroegere communistische partij van Rakosi, die thans in Rusland verblijft, telde 864.000 leden. Uit communistische bron is gemeld, dat de Hongaarse opstand bijna 324 mil joen gulden heeft gekost. Aan de Hongaars-Amerikaanse luchtbrug is gisteren een voorlopig einde gekomen. 9700 vluchtelingen zijn thans in de VS aangekomen. Vannacht kwamen slechts 265 Hon garen over de grens van Oostenrijk. Volgens radio-Boedapest zou het merendeel der Russische troepen de hoofdstad thans hebben verlaten. De bewaking van bruggen en spoor wegen is door Hongaarse politietroe- pen overgenomen. De op historische ge beurtenissen gebaseerde eenakter 'Stella' waarmee de KRO het televisiepro gramma van gisteravond afsloot, was geen gelukkige keuze. Het stuk. geschre ven door Jan Naaykcns. heeft weinig om het lijf en voor het TV-rcpertoirc geen enkele verdienste. Mogerijk heeft het kwa liteiten voor een opvoering door het amateurtoneel, want eerlijk gezegd deed ons de uitzending van gis teravond bij vlagen daar aan denken. De vertoning was al te dilettantisch en kon vrijwel geen moment de overtuiging dat er voor de camera's toneel werd gespeeld. Het was allemaal bijzon der vlak en aan de opper vlakte. De spelers misten de gloed der bezieling en sleepten zich moeizaam naar het einde, dat ook al geen verrassing was. We hebben er geen be zwaren tegen, dat men de rijpere -jeugd en de vrouw hun deel geeft, maar het is te veel van liet "goede* om bij het combineren èn 'Testplaat'. èn 'Telcvitrine' èn 'Palcsik veredelt uw keuken' in één programma onder te brengen. Overigens we hebben dit reeds eerder opgemerkt lijkt ons een recept voor een goede maaltijd eerder op zijn plaats in een kook boek dan in een TV-uit- zending. 'ZE ZIJN ER NOG is de titel van een klank beeld van Gabri de Wagt, dat handelt over groepen van mensen, die opgeno- aan- men zijn in Midden-Europa van en van wie we ons het bestaan nauwelijks reali seren. (Vanavond om tien over zeven). Ket Belgisch Nationaal Instituut voor Radio- schenken omroep en de Nederlandse Radio Unie schrijven een gezamenlijke luisterspel wedstrijd uit. Teksten van luisterspelen kunnen tot 1 mei worden ingezonden. Zij zullen worden beoordeeld door een Belgisch-Neder landse jury onder voorzit- de Vlaamse De AVRO heeft een cor rectie gegeven op de be richten, die tot nu toe zijn verschenen over de stelling van Dick R ij n. momenteel nog ver slaggever in dienst van de Wereldomroep. Dick van Rijn komt bij de reportage- dienst. waar hij in het bij zonder belast zal worden met het leiden van de uit zendingen' op het terrein van de sport en de licha melijke opvoeding. Hij treedt uiterlijk 1 maart in dienst. In de vacature van hoofd van de reportagedienst. ont- WAAROM IS DE staan dóór het overlijden AARDE rond, pa?'heeteen van Tom Schreurs, is voor- "'eeuwe rubriek in het lopig voorzien door Tom ARA-programnta 'Voor de N i e u wenhuysen met vrouwdat zaterdagochtend de waarneming van deze om negen uur Wordt uit- functie te belasten. gezonden. DR. J. W. SCHULTE NORDHOLT houdt van avond om kwart voor negen in het VPRO-programma de eerste van zijn serie van vier voordrachten: De zonen van Cham. In verband met de nieuwe zcndtijdverdeling voor de televisie is het aan tal zenduren van AVRO, KRO. NCRV en VARA ge bracht van 69 op 84 uren. terschap van letterkundige Herman Teir- Het gehele programma ïmck. De uitspraak van de per jaar. De zendtijd van was trouwens weinig on- jury zal voor 15 juni wor- de VPRO is van 23 uren zal pas kunnen gebeuren als de technische uitrus ting van de NTS toelaat het aantal buiten-uitzen dingen uit te breiden. DEBRITSE VOCA- P tus VtUUnGlUz "VUZIJ Jiu jr »"Ui -J - Tr,rn m derhoudend Al te zeer den bekendgemaakt. Een opgevoerd tot 28 uren per LIST Tony Brent zal za- moet de kiiker de indruk exemplaar van de bepalin- jaar. Aan de NTS zijn nu terdagavond 12 januari als „5.„L,a*.wi gen, waaraan de inzenders 236 uren toegewezen (vorig gast meevaren aan boord hebben gekregen, dat hij van luisterspelen moeten jaar 198 uren). van de Showboat. Hij trad een zij het dan ook js verkrijgbaar bij In de zendtijd van de reeds eerder op in hei gevarieerde cursus door- a-e Nederlandse Radio Unie, kerkgenootschappen is geen Showboat-programma en liep. postbus 150 te Hilversum. verandering gekomen. Dit wel in oktober 1954. Een hoeveelheid van ongeveer 600 ton houtmeel, bestemd voor de llno- lcumverwerking, is gisteravond te Wormer in brand geraakt in een groot stenen pakhuis achter het be drijf van de N.V, Houtmeelfabriek en maalbedrijf Wakker aan de Kal- verringdijk. Toen de gealarmeerde arbeiders omstreeks half elf de deuren van het pakhuis openden, joegen dikke wol ken. rook naar buiten; het bleek on mogelijk het gebouw binnen te drin gen. De brandweren van Zaandam en Wormer pakten het vuur van alle kanten aan, doch het was slechts mogelijk met zuurstofmaskers in het gebouw te komen.. In het dak werden gaten gehakt, waardoor enorme watermassa's wer den gespoten. Tegen middernacht was men het vuur meester. De schade is nog niet geheel be kend. wierp evenals gangspunt. de officier zijn uit- Een Japanse reddingsploeg ter sterkte van negen man. die was uit getrokken om een 21-jarige student van de 1500 meter hoge berg Hachi- kado, in Noord-Japan, op te sporen, wordt vermist. Men vreest dat de ge hele ploeg om het leven is gekomen Advertentie l.M. Kijkt bij een van of U het beste koopt tegen verkoopt V reeds een gegarandeerde DIEËNT SO - Tel. 120207 (10 lijnen) Een jaar en zes maanden gevange nisstraf vond hy een te hoge eis, hij zou verdachte gestraft willen zien met zes maanden waarvan drie voor waardelijk, met aftrek, en drie jaar proeftijd. Over twee weken wijst het Hof arrest. Advertentie l.M. Vindt U het inhalig, als ie er als de kippen bij bent wanneer er iets bijzonders wordt aangeboden? Of vindt U het alleen maar verstandig, als een huismoe der van een opgroeiend ge zin zorgt dat er op het juiste ogenblik een nieuw divan bed klaarstaatdat ze nu koopt in deze Oprui ming bijna tien gulden goedkoper dan normaal? Want morgen beginnen wij met de verkoop van deze divanbedden van 28.75 met een fijn geweven gezond heidsspiraal en omdat het lakwerk iets beschadigd is, koopt U ze tf=s==c==ss5=i voor nog geen twintig gulden. 10 JAAR GARANTIE. Zaterdagmorgen om 9 uur (geen celef. best.) begint de verkoop van deze beperkte partij éénpersoons gemoffelde jfö divanbedden voor Bij Koninklijk Besluit van 27 de cember is benoemd tot Staatssecre taris van het Ministerie van Buiten landse Zaken drs. E, II. van der Beugel, thans dircctenr-gencraa! voor economische en militaire aan gelegenheden aan dit ministerie. De heer Van der Beugel werd in 1918 in Amsterdam geboren. Hy studeerde van 1935-1941 econo mie aan. de Universiteit van Amster dam, waar hij in 1941 zijn doctoraal examen behaalde. Hij was in 1938 lid van de senaat van het Amsterdamse Studenten Corps. Onmiddellijk na de oorlog was hij een halfjaar werkzaam als chef van het bureau Rijnvaart bij het ministerie vnn Verkeer. Eind 1945 ging hij over naar het ministerie van Economische Zaken. De heer Van der Beugel is sinds de oprichting lid van de Partij van de Arbeid.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2