Hong aarse vluchtelingen in Schiedam ontvangen Kantine Cartonnagefabriek 1 een trefpunt voor allen Ertsboot zinkt na botsing: allen gered Excelsior '20 is aan laatste kansen toe Air Despatch opent gebouw V erkeer luchthaven toont stijgende lijn Plein tussen oude en nieuwe van het stadhuis 'mmm Bestuurder reed na ongeluk door Rechtszaken in hoger beroep Filmavond van Vegla Inbraak bij textielzaak Piccarcl wil weer hoger Museumconcert met Intertexa Gevonden voorwerpen ibiedammers onderelkaar „Tussen Nijldelta en Rode Zee" SCHIEDAMS LAGER KNVB-VOETBAL Burgerlij ke S tand Eerste paal voor Nieuwe Westerkerk WISSELKOERSEN HET VRIJE VOLK DONDERDAG 10 JANUARI 1957 PAGINA 4 rXs oe rotteroAmse schouwburg DIE LUSTI8E WITWE Taaltnoeilijkheden SS? m ÜEsbs Na een botsing met het Engelse kustvaartuig „Derwent Water" op de Nieuwe Maas bij de Merwehaven is gisteren het Duitse motorvrachtschip „Rensburg", dat met erts was geladen, gezonken. De opvarenden zijn gered. Aanstaande zondag staat er op het programma van het Schiedams lager KNVB-voetbai voor Excelsior '20 een belang rijke wedstrijd. Onze stadgenoten krijgen het Rotterdamse ODI .op bezoek, dat tot op heden ook slechts tot acht winstpunten is gekomen. Een mogelijkheid dus voor Excelsior om zich van de beruchte laatste plaats te verwijderen. Van de overige Schie damse clubs heeft alleen DRZ een thuiswedstrijd. Martinit blijft opnieuw van voetbal verstoken. De eerste kwartaalbalans van de Luchthaven Rotterdam toont bevredigende en hoopgevende cijfers, waarbij men in ogenschouw dient te nemen, dat het Rotterdamse vliegveld in het slechtste vliegseizoen in bedrijf kwam. Toch kan men con stateren, dat de belangstelling van passagiers geleidelijk toe neemt. Ook het vrachtvervoer toonde een stijgende lijn. HET NIEUWE POLITIEBUREAU aan de Delftseveerweg, ,een schepping van de bouwmeester prof. ir. Duintjer, nadert zijn voltooiing. Reeds is een lokaal voor verkeerslessen in gebruik- genomen. Ook de turnzaal bij het bureau is sedert 2 januari gereed en biedt thans gelegenheid aan scholen, verenigingen en de politie, de lichamelijke opvoeding op een hoog peil te brengen. Het zal, naar verwachting, niet zo lang meer duren, of het aannemersbedrijf Van Omme en De Groot zal het bouw werk opleveren. fjSiPS Afpraak Een achttal Hongaarse vluchtelingen, dat reeds zes weken in ons land verblijft, is woensdagmiddag in Schiedam aangekomen. Zij waren opgehaald door de personeelschef van de Schiedanise Car tonnagefabriek, de heer J. Hazebroek, die hen vanaf het doorgangs kamp te Burgh-Haamstede op Schouwen had begeleid. Deze acht Hongaren werden in de kantine van de fabriek (hun nieuwe werk gever) ontvangen door het Centraal Vrouwencomité, dat voor onderdak in Schiedam heeft gezorgd. Mevrouw E. M. den Boer-Bijl, pre sidente van dit comité, vertelde ons dat dames van het comité op ver zoek van de wethouder van Sociale Zaken, de heer H. Sabel, adressen hadden uitgezocht en geselecteerd. Gelukkig voor de staf van de Car tonnagefabriek en de dames van het comité, waarvan de ere-presidente, mevrouw I. P eek-Linthorst, de Hon- De rolschaatsenrage schijnt zich nu vanuit Nieuwland ook naar de binnenstad te hebben uitgebreid, ieder kind wil plotseling rolschaatsen hebben. De slechtste straattegels zijn nogvoed genoeg om te worden be reden op die wankele apparaten. Hoewel: wanneer men de Nieuwland- se jeugd op het Dr. Wibautplein bezig zietstaat men verbaasd over de. knappe bewegingen die daar worden gemaakt. Compleet ballet, lieve lezers. Com pleet een ijsrevue, maar dan zonder ijs en zonder glij-schaatsen. Maar wel fraai van beweging. Zeer beweeg lijke meisjes (jongens vinden erniks- an denk ik) draaien rond op één been alsof zij niet anders zijn ge wend. Ja, zelfs salto's worden er perfect uitgevoerd. En dat alles op die klei ne stroeve rolletjes. Ik heb er be wondering voor. 't Zou leuk zijn als er in deze goede stad eens eert goede, mooi geasfalteerde rolschaatsenbaan zou komen. In Dordrecht bezitten ze zoiets. Wat me daar wordt gepres teerd grenst aan het wonderbaarlijk ste' Dat is Kunst met een grote K. En daarom zeg ik: Schiedamse Ge meenschap, werk er eens naar toe. Probeer het nog eens met het ge meentebestuur. Misschien zullen ook E, en W. gemerkt hebben dat Schie dam rolschaatsen-minded is gewor den. Want men struikelt tegenwoor dig op de Koemarkt over de kleine schaatsmaniaken, die genoegen ne men met gewone straattegeïs. Er is dus voldoende belangstelling, ook buiten Nieuwland en dat is toch wel een reden om te overdenken. Er zouden mooie wedstrijden met andere plaatsen kunnen worden ge organiseerd; wedstrijden, zoals de SG ze maar een keer per jaar in de va kantieweek kan houden. We zouden, en dat mag niet worden vergeten, een rolschaatsclub kunnen oprich ten; daarmee zal het totaal aantal amusementsverenigingen in Schie dam op 417 komen te staan. Op die manier bereiken we wellicht nog eens een record. Is het niet een lovenswaardig plan? Anton de Zeeuw zal op dinsdag avond 15 januari in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen een lezing houden voor de Ned. Bond van Oud- strijders en Dragers van het MobiU- satiekruis, getiteld „Tussen Nijldeita en Rode Zee". Aanvang 8 uur. De lezing zal worden geïllustreerd met film en kleurenprojectie. Advertentie I.M. DE NIDERLANDSCHE OPERA i maandag IA Januari 8 uur CAVAllERIA RUSTICANA Opera van Mascangl PALJAS Opera van Leocavallo. Dirigent; Arrigo Guamlerl. DE HOOFDSTAD OPERETTE dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 januari 8 uur Frld Stelnor en Olio Aurieh e.g. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Alexan der de Grote (14 jr) MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u. Ruiters van de nacht (14 jr). Apotheek: Fa. Van Westendorp. Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur- „Met meesterhand getekend". CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: schilderijen van W. L-. Bouthoorn. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Hoofd stad Operette voor K&th Kring. VOLKSGEBOUW. 8 uur: vcrgaderlnj Vrouwengroep PvdA. IRENE. 8 uur: Schiedams Toneel voor Wijk 5. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en S.lo uur: Mars door de hel (18 jr). MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 u.: Operatie „Kajak" (14 Jr). Apotheek: Fa. Van Westendorp. Singel 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur. „Met meesterhand getekeurt CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: schilderijen van W. 1. Bouthoorn. Diversen: MUSISSACRUM. 8 uur: Geron: „Mels- jeslyceum" (toneelwedstrijd). garen eveneens opwachtte, waren ook tolken bij de ontvangst aanwe zig. Een van hen was de heer J. M. Horvath, stedebouwkundige van Schiedam, die de komende weken heel wat tijd zal besteden aan enige jonge vluchtelingen om hen in de avonduren wat weg wijs te maken in het vaderlandse en meer speciaal in het Schie damse leven. De heer Sandor Balogh, die bij de N.V. Van den Toom's Industriële Ondernemingen werkzaam is, be hoorde ook tot het kleine groepje ex- Hongaren, dat al jaren in Schiedam woont. Beide heren en drie dames kwamen monden tekort om de (vroe gere) landgenoten te antwoorden. Voorlichting De heer Hazebroek en mejuffrouw G. J. W. van der Knaap, sociale werkster van de Schiedamse Carton nagefabriek, vertelden de nieuwe werknemers iets van het bedrijf. Er werken 70 meisjes en vrouwen en 230 mannen en jongens en over niet al te lange tijd draait de fabriek in een splinternieuw gebouw aan de rand van de stad. Ook mevrouw j, Peek-Lindhorst, echtgenote van onze burgemeester, trachtte met de Hongaarse jongens in contact te komen. Erg vlot ging dat niet, maar onze burgemeesters vrouw heeft zelf al ruim een maand een vluchtelinge in huis, zodat zij enigermate vertrouwd is met het Hongaars. Omdat de Hongaren door taal moeilijkheden tamelijk geïsoleerd staan, is onderling contact hard no dig. De cartonnagefabriek stelt "s avonds de kantine voor alle te Schiedam werkende Hongaren open, zodat zij altijd een trefpunt zullen hebben: die tengere, blonde Moj- nowek Józoef (21 jaar), uit Boeda pest, die op onze vraag of hij ver loofd was, met één ruk zijn porte feuille op tafel legde en er een foto van een donkerogige Hongaarse uit haalde, die forse bruinogige vier kante machinebankwerker (ook 21 jaar), wiens vrouw in Boedapest is achtergebleven, en wiens ogen fon kelen als hij praat van de gevechten tegen de Russen en voor al die an dere Hongaren die de laatste we ken zijn gekomen en nog zullen komen.... Of ze zich thuis zullen voelen in Schiedam? Dat hangt voor een be langrijk deel af van de manier, waarop Schiedam hen tegemoet treedt, van de sportverenigingen en andere verenigingen, van de gezinnen, die een jongeman af en toe in hun huis willen ontvangen. Op de B.K. laan bij de Julianalaan vond gisteravond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De bestuurder van de wagen, die een onverantwoorde beweging maakte en daardoor de aanrijding veroor zaakte, reed door. Hij is later door de politie opge haald en wordt vastgehouden op het hoofdbureau. Beide auto's liepen schade op. Men neemt aan dat de brokkenmaker, de heer T. B„ onder invloed verkeerde. De bestuurder van de andere wagen, de 22-jarige heer B. W. uit Vlaardingen, liep geen let sel op. Zijn mede-passagiere kreeg enkele verwondingen. Driemaal heeft de procureur-gene raal bij het Haagse gerechtshof woensdagmorgen bevestiging van 'n vonnis geëist: Het eerste geval betrof een brom fietser uit Hekelingen, die in kenne lijke staat op zijn rijwiel aangetrof fen was. De officier van Justitie had hem tot een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. Tot een maand hechtenis en een jaar ontzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen veroor deelde de rechtbank te Rotterdam de 36-jarjge C. P. te Brielle, omdat hij een bromfietser, die hij wilde pas seren, aangereden, had. Hij was na de aanrijding doorgereden. De pro cureur-generaal achtte het gedrag van P. hoogst onbehoorlijk en toon de zich verwonderd, dat P. niet ver oordeeld was, omdat hij doorreed. De 51-jarige Schiedammer S. P. VV. M. M. stond terecht, omdat hij, na dat hij zich bij de ene betrekking ziek gemeld had( en dus een zieken- uitkering kreeg) een andere baan ge zocht had, namelijk als nachtwaker en hier geen opgave van heeft ge daan. M. is al erder veroordeeld wegens valsheid in geschrifte. Vooral daar om achtte de procureur-generaal be vestiging van het vonnis (een week gevangenisstraf) gewenst. De adviseur van de verdachte meende, dat vrijspraak gerechtvaar digd is, omdat in artikel 62, op grond waarvan M. veroordeeld is, staat, dat men „desgevraagd" inlichtingen over een dergelijke dubbele uitkering moet geven. Verdachte is niet ge vraagd gegevens te verstrekken. Hij verzocht, mede in verband met het feit. dat verdachte emigratieplannen heeft, hem een boete op te ieggen en de gevangenisstraf in te trekken. Uitspraak in alle drie de zaken op 22 januari. Nieuwe politiebureau nadert de voltooiing In de Sowjcl-Unie is het eerste deel van een nieuwe uitgave, van de medische encyclopedie uitgekomen. In deze uitgave zijn grammofoonpla ten opgenomen met geluidsopnamen van trillingen door de hartslag ter- oorzaakt. iX 'riSVi'/h Het vooraanzicht van het nieuwe politiebureau aan de Dcljtscveenceg. Binnen enkele weken zal het gebouw „bewoond" worden. De „Derwent Water" drong met de steven in de zijwand van het Duitse schip, dat een gat opliep bij ruim 1. Ondanks het gelijke spel van Ex celsior tegen The Rising Hope jl. zondag ztjn onze stadgenoten, hekke- sluiter gebleven. In de komende wed strijd zal moeten worden getoond of men zich met deze plaats heeft ver zoend of dat men met alle krachts inspanning de bakens wil verzetten. ODI heeft een gelijk puntenaantal, doch één wedstrijd minder gespeeld. De Schiedammers zullen op de grootst mogelijke weerstand moeten rekenen, daar de Rotterdammers het seizoen van hun 40-jarig jubileum stellig niet met een degradatie zullen willen afsluiten. Na de onverwachte misstap tegen EDS zal koploper DHS zich zondag De Ontspanningsvereniging Vegla zette woensdagavond de cyclus van drie culturele avonden in met een filmavond, tijdens welke de Itali aanse realistische film „Morgen be gint het leven opnieuw" werd ver toond. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer J. de Pater, speelden eerst de Chromolino's; drie mond- orgelvirtuosen, die aardige virtuose nummers speelden, maar in het cul turele van de avond o.i. geen deel hadden. Een vrolijke tekenfilm en een band-recorder opname van het Sint-Nieolaas kinderfeest van de Vegla gingen nog vooraf aan de ver toning van de Italiaanse film. Het verhaal van een vrouw, die zich van kant wil maken, maar op het laatste moment tegengehouden wordt door een arts, werd virtuoos gepeeld door o.a. de bekende actrice Anna Maria Pier Angeli. Het in gro ten getal opgekomen publiek heeft ongetwijfeld een boeiende avond ge had. Geboren: Cornelis A, z v H v Seim en C H Jongste; Pieter, z v J v d Velden en M Markus: Nikolaas, z v A W Brumlief en W Baas; Enge» Una S M, d v P J Olsthoorn en A M v d Geest; Wilhades J L M, z v J M Loch en C M v Loosbroek; Mari- nus, z v M Krommenhoek en L v d Linden; Gijsbertus J A'z v T Kaper en P J Schouten. Overleden: H P Dummer. 81 jr; H C C Reijgersberg, 89 jr; P A Plug- ge, 66 jr, wed v J I Beijer. Zaterdag zal van een der hel lingen van de scheepswerf Gusto te Schiedam het kustvaartuig „Ma thilda" te water worden gelaten. Het schip is bestemd voor Dam mers en Van der Heide's Scheep vaart- en Handelsbedrijf N.V. te Rotterdam en heeft de volgende af metingen: lengte 64.76 meter, breed te 9,79 meter en holte 2,59 meter. bij Heukelum hebben te herstellen. Daar dit de eerste verliespunten voor onze stadgenoten betekende, is er voor pessimisme vooralsnog geen enkele reden. Integendeel: indien er uit deze wedstrijd de juiste lering wordt getrokken, zal het resultaat van zondag weer een stap dichter naar het kampioenschap zijn. DRZ, dat nog steeds aan zijn op mars bezig is, krijgt 's-Gravenzande op bezoek. Het laat zich steeds dui delijker aftekenen, dat het punten verlies in de aanvang van de compe titie onze stadgenoten nu gaat op breken. Niettemin kan zondag tot de derde plaats worden doorgedrongen ten koste van 's-Gravenzande, als van deze vereniging wordt gewonnen. Ook Schiedam kan een spron getje maken als men in de uitwed strijd tegen EDS tot een gunstig resultaat weet te komen. Het zal echter een bijzonder lastige opgave zijn en veel zekerheid zit er in een voorspelling stellig niet. SVDPW ten slotte gaat bij Puil Speed op bezoek. Veel te winnen of te verliezen is er op dit ogenblik niet voor onze stadgenoten, doch het ze kere blijft altijd te verkiezen boven het onzekere. Het programma in de Rotterdamse afdeling is als volgt: ASBUrsus; HurricanesDemos: SPCWP (een interessant plaatselijk duel waarbij SFC zijn eervoile eerste plaats te verdedigen heeft) en Schied. Boys— SCR. In de nacht van woensdag op don derdag is ingebroken in de manufac turenwinkel American Stock op de Broersvest. Onbekenden verschaften zich toegang door een ruit aan de achterzijde van het pand we'g te ne men. Zij ontvreemdden een aantal jacks en leren jekkers, alsmede en kele Italiaanse regenjassen, werk- truien en overalls. Via de winkel deur verliet men de zaak. De eige naar van de zaak, de Haagse manu- facturier G. H. J„ is behoorlijk ge dupeerd. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De coaster kreeg zelf een groot gat bij de watertank. Na de botsing sprongen de twee matrozen van de „Rensburg" met hun vrouw en kind over op de sleep boot „Pluto", die toevallig in de buurt roer. De schipper bleef aan boord en trachtte met behulp van de „Pluto" zijn schip in de Keileha- vcn aan de grond te zetten. Voor die tyd zonk de „Rensburg" echter. De schipper, de 50-jarige Gustaf Koopman uit Bruckendorf in Duits land, stapte eveneens over op de „Pluto". De Duitsers zullen door de cargadoor van het schip, de SHV, worden ondergebracht. Eigenaar van de „Rensburg" is de Norddeutsche Schiffahrt AG. Professor A. Piccard, die indertijd met een ballon met druk-gondel een hoogte van 16.000 meter heeft be reikt, wil een nieuwe poging doen om tot een hoogte van 30.000 meter te komen. Op een persconferentie te Miin- chen verklaarde Piccard woensdag, dat hij voor zijn nieuwe stratosfeer- vlucht niet een maar verscheidene ballons wil gebruiken. Door de uit zetting van het gas op de gewenste hoogte zou één ballon te grote afme tingen krijgen. Op zaterdag 19 januari om 15 uur zal de eerste paal voor de Nieuwe Westerkerk aan de Burgm. Honner- lage Gretelaan in Nieuwland worden geslagen. i Dat kan. nog enkele weken duren, maar dan is het leed voor commis saris K. v. d. Ham en zijn mannen geleden. Zij gaan een politiebureau betrekken, dat tot de geriefelijkste, van het land behoort. Het nieuwe bureau is centraal gé- legen. Vooral ook in verband met de toekomstige uitbreidingen in het -wes ten, noordoosten en noordwesten is de huidige plaats ideaal. Vanaf deze plaats kan men praktisch binnen de tien minuten alle delen van de stad bereiken. Bovendien is reeds een be gin gemaakt met wijkposten. De Bab- berspolder heeft er een, terwijl ook het westen aan de Burg. Pruissingel een wijkpost heeft. Overigens is, ondanks de vernieu wingen, de personeelssituatie nog niet je dat. Wel zijn er de laatste tijd nieuwe gezichten in het korps opge- Het kamermuziekgezelschap „In tertexa" zal dinsdagavond 8 uur in de aula van het Stedelijk Museum concerteren voor de Vereniging Vrienden van het Museum, met me- derwerking van Alwien ter Hofstede, sopraan en Ab Schlebaum, fagot. Uitgevoerd zullen worden o.m. een cantate van Buxtehude en het fa gotconcert „La Notte" van Vivaldi. Over de eerste maand (oktober) zijn geen betrouwbare cijfers be kend, daar toen ook cal van mensen pleziervluchten maakten ter gelegen heid van de officiële opening. Voor november is dat anders; in die maand werden 804 passagiers door de lucht vervoerd. In december een zeer slechte „reismaand" steeg dit aantal tot SIC, waarbij opmerkelijk was, dat evenveel mensen per vliegtuig naar Rotterdam kwamen (408) als er vandaan gingen. In oktober was dat 414 inkomend en 390 uitgaand. Van dit passagiersvervoer nam Morton Air Services (in Rotterdam vertegenwoordigd door Air Despatch) in oktober 356. in november 382 eu in december 391 reizigers voor haar rekening. Vergelijkbare cijfers over het vrachtvervoer waren vandaag nog niet ter beschikking, maar uit de voorlopige cijfers mag men wel op maken. dat ook het vervoer van zuivere vracht (zonder slachtvee en auto's) toenam. Op de Luchthaven Rotterdam zijn tot nu toe 96 machines aangekomen, die 911 stuks slachtvee aanvoerden. Het komende voorjaar hoopt „Mor ton Air Services Limited", het lucht vaartbedrijf dat met twee diensten per dag de verbinding Rotterdain- Londen onderhoudt, viermotorige De Havilland-Heron toestellen in ge bruik te nemen, die plaats bieden aan zeventien passagiers. De maat schappij wil dan tevens de diensten tot drie maal per dag uitbreiden. De toestellen, die thans gebruikt wor den, kunnen zeven passagiers ver voeren. De Engelse minister van Lucht vaart heeft de maatschappij geen toestemming kunnen geven voor het openen van eert lijn Rotterdam- Hamburg-Frankfort, aldus deelde de directeur van de Morton mede bij de opening van het gebouw op de Luchthaven Rotterdam van de N.V. .Air Despatch" en de luchtagentu- ren „Astrea", die de Engelse maat schappij in Rotterdam vertegen woordigen. Engelse reisbureaus ondervinden bü het boeken van eventuele pas sagiers nadeel van het feit, dat de Luchthaven Rotterdam nog steeds niet beschikt over een busverbin ding tussen het vliegveld en de steden Rotterdam en 's-Gravsn- liage of desnoods slechts met het Centraal Station in Rotterdam. Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon 9 januari 10.65210.651 3,8213.831 1.08071—1.0817$ 7.501—7.592 86.90i86.951 73.53—73.58 90.75—90.80 54.9354.93 53.37—53.42 De jacht werkt verbroederend, dat blijkt .teel uit ait plaatje, waarop maarschalk Til o van Zuidslavic met de Amerikaanse ambassadeur, James Riddlcbcr- ger, eensgezind stukjes vlees van 'hun buil boven een vuurtje roos teren. ■Si doken, maar een oplossing is nog niet bereikt. Inmiddels Is het vers twee, wat er gaat gebeuren met het oude politie bureau aan de Markt. Op die plaats moet het laatste gedeelte komen van het stadhuis. Daar zal onder meer de raadzaal in ondergebracht worden. Het ligt niet in de lijn van de ver wachtingen, dat B. en W. zullen aar zelen het oude politiebureau af te breken. Toestemming om het laatste gedeelte van het stadhuis te bouwen is er (nog) niet. Het is zelfs de vraag, of deze toestemming in het huidige tijdsgewricht van investeringsbeper kingen zo vlot gegeven zal worden. Daarom zal de vraag wel rijzen, of het raadzaam is het oude politie bureau onmiddellijk af te breken. Af braak betekent immers, dat er een. gapend gat zal ontstaan tussen het oude raadhuisje en het nieuwe repre- sentatieve gedeelte op de linkervleu gel, waar de kamer van de burge meester is gevestigd. Dit „gapende gat" behoeft geen nadeel te zijn. Zelfs niet, indien toestemming tot de bouw van het laatste raaühuisge- deelte nog lang op zich zal laten wachten. Een plein- en plantsoen achtige aanleg tussen de beide wan den van oud en nieuw stadhuis zal een aardige oplossing kunnen bieden. Het zou dan zelfs geen ramp zijn, in dien de totstandkoming van de raad zaal nog enige tijd op zich moet laten wachten. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 12.30 uur en 2—6 uur: Zwarte dames tas m, inhoud, glacé handschoen (1.). Tc bevragen bij de vinders: porte- monnaie met inhoud, A. Frenay, Hob- bemastraat 6; portemonnaie met in houd. Rorijs. Fnbrisiraat 46a: porte feuille met inhoud, v. d. Pas, G. Retn- derstraat 3Cc; portemonnaie met in houd, F. Eibers. Aleidastraat 42c; portemonnaie met inhoud, Langkruin, naie met Inhoud. J. Rooyers, Gr. van Prinstererlaan 7: plastic handtasje. A. Crama, L. Kerkstraat 3; plastic damesportemonnaic met inhoud, Van Stecnhovcn. Aleidastraat 114b; akte tas met inhoud. M. Weber, Potgieter straat 27a: grijze kinderhandschoen J. Breedve'.d. v. Ruijsdacllaan 7)b: glacé herenhandschoen (r.>. Kat, lJsselmondesestraat 8; 1 p gebreide rode wanten, H. de Kort. Nwe Maas straat 37a: brui n gebreide hand schoen (Ij, J. v. d. Vlies. Ouddorpse- straat 2a: groene kinderwant, J.Bres- sers, lJsselmondesestraat 51b; wit kinderhandschoentje, B. v. Domme len. Prof. Aalbcrseiaan 36; 2 p gebr. handschoenen. Marks. Boerhavelaan 87; glacé hergy.handsehoen (r.).Broe- kartsz. ProfWlamerlingh Onneslaan 134b; sponsrfluber zadeldek, S. v. Dijk, J. Vermeerstraat 6a; blauw jongens pakje, E. Hulshof. Snelliussingel 12b; grijs herenvest, Zinkweg. Stadhou derslaan 41; wit mitsje, J. Vermeu len, Borgesiusstraat 93a, Rottevdam; gekleurde zijden hoofddoek, A. Tromp Havendijk 30b; witte shawl, v. San ten, Hogenbanweg 75b; bedrag aan geld, C. v. Vliet, Molenstr. I5d, Zoe- termeer; bedrag aan geld. Bierhulzen. Prof. Kamerlingh Onneslaan 79b; halsketting. G. v. d. Windt, Hout straat 5; parel-halsketting. Vermeu len, Rotterdamsedjjk 251b; oorhanger, B. van Noort, Nieuwe Haven 71b- trouwring, v. d. Geer, Walvisstraat 5- sigaretttenkoker, A. Frenay, Hobbe- mastraat 6; kettinkje met sleutels, H. v. d. Tempel, L. Nieuwstraat 31b; 4-kleuren potlood, M. Boele, Jan Steenstraat 11,

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1