Adviescommissie Keuringsraad meent: ;ing tarieven kan abattoir ig niet SCHEEPSCHIRURCIE W. Louwaars over t Jand der fjorden Schiedams bij oud-strijders Op boerenzolder is Centaur nu thuis... inees: yPassiespe geen Bedrijvii wegens Paas-bezoek VOO Feestavond van ANMB Papegaaien nog met m Pakkende Noorse avond IvAO Twee jongens aangehouden Retour Mars in 720 dagen Vol vertrouwen over IJ-tunnel RMamse Leeuw onder nieuwe leiding Het Vrije Volk Hongarije krijgt arbeiderswacht Van Door en I mat door i chiedamnm '^7* elkaar* onder Burgerlijke Stand WISSELKOERSEN Ook KAB veron trust Beclrijfsbridge De grootste krant van Nederland Richtlijnen beton bouw in de winter Visafslag HET VRIJE VOLK WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 PAGINA 4 OM HET HUIDIGE TEKORT van 23.000 op te heffen en de opbrengst per jaar te verhogen adviseert de Adviescommissie Keuringskring Schiedam B. en W. tot tariefsverhoging over te gaan. Deze verhoging zou per jaar rond 55.000 meer opbrengen. J Voor een goed bezette zaal in Musis Sacrum voerde Het Schiedams Toneel gisteren voor de. Bond van Oud Strijders en dragers van het Mobilisatie-kruis afdeling Schiedam de klucht in drie bedrijven „Pukkel en Pukkel" van Gerard Nielen op. De predikanten van de Ne derlands Hervormde Gemeente in Enschede hebben geweigerd medewerking te verlenen aan de Passiespelen die de pastoor van Hertme (bij Borne in Over- JJsel) deze zomer in zijn pasto rie-Duin wil opvoeren. 'Jammer' Amsterdams burgemeester: ptt r Nederlandse Jazzfederatie overkoepelend orgaan Toch nog winter. Eeiv koude douche, nietwaar? Hadden wc niet verwacht, 't Zou roei een zacht zomer tje (pardon wintertje) blijven. Kachels waren al opgeborgen. Kolen kochten we al lang niet meer. Dc lentekriebeltjes hadden we al ge voeld. En nu, plotseling, met een slag, alle illusies weggesneeuwd. Ja, mensen, het weer is even gril lig als de Russische politiek. Je kunt er niet. van opaan. De ene dag regent het Molotow en San schijnt weer de Sjepilow-zon. Morgen is het Stalin- bui, en vandaag krijgen we Boelga- ningedonder. leiereen mop-pert. De bezorgers van het grootste dagblad van Neder land. dachten een gemakkelijke win ter te hebben. Het ging zo goed. De herinneringen aan vorig jaar, toen Nederland in de ijskast stond, wa ren al met blijmoedigheid verbannen. En nu.... Toch, en u kunt ervan op aan, wordt het niet veel meer. Ik heli dat uit de eerste hand, gehoord, 't Zet niet door, als u begrijpt wat ik be doel. Het is maar een beetje ge scherm met natte sneeuw en zo, om ons bang te maken. We juichten te veel, meende men. Dat moest wor den afgestraft. Kort, hevig, maar niet zeurderig-lang. En dus, vrienden, trek de sneesw- schoenen aan, duik in uw warmste jassen en eet snert. Maar laat de schaatsen maar in de kast liggen. Ik zeg het u: 't wordt niks meer.' Inhei tweede half jaar zou dan al, aannemende dat die verhoging: per i ,ïou 'rlf>aan- 27.090 opleveren, waardoor men bereikt dat de dienst zichzelf kan bedruipen. Bovendien zal op die manier Voor 1958 de moge lijkheid worden geschapen ook bij vermeerdering van uitgaven een sluitende begroting ie krijgen. De Algemene Nederlandse Metaal Bedrtjfsbond houdt op donderdag 28 februari in het Passage-theater een propaganda-f eestavond. Aan het programma werken meeRudi Car- rell, Joe Andy, het duo Salberti, de Fletzki's, The Hardorys e.a. Muzi kale omlijsting Joop Walvis. Aanvang 8 uur. Overleden: M J L v d Burg, 62 jr; M Pothuizen, 87 jr, wed v p H Loch; C de Leeuw, 77 jr. wed v H W A Holtkamp*, W Groenendaal, 89 jr. Geboren: Peter H, z v P H van Oorschot en J H Kablau; Hubert W M, z v H' A van Kappel en W T Boon. De adviescommissie komt met het voorstel voorzieningen te treffen, waardoor de slachtcapaciteit groter wordt en de kostbare uitbreiding nog vele jaren kan worden uitgesteld. Deze voorzieningen betreffen o.a. het koelhuis geschikt maken voor gekoelde verkoopruimte voor run deren en klein vee. het veranderen van het systeem van het vervoer van geslacht vee in de verschillende hal len, het aanschaffen van een inrich ting voor hangend verbloeden, een grotere broeikuip, een ontharings- machinc en een nieuwe weeginrich ting. Ook de gebouwen zuilen op enkele plaatsen veranderd moeten worden. De kosten worden globaal begroot op 240.000. B. en W. stemmen met dit voorstel van de Adviescommissie in, doch zijn niet zó optimist voor wat be treft de verwachtingen dat deze voorgestelde tariefsverhoging nu alle moeilijkheden voor de toekomst uit de weg zullen ruimen. De investerings beperking en de steeds stijgende lo nen en materiaalprijzen spreken hierin ook een woordje mee. Maar. nog verder gaande verhoging blijft ook mogelijk. Het voordeel is en blijft echter dat bij uitvoering van de voorstellen, de kostbare uitbreidingsplannen, welke by de bouw van het slacht huis zijn voorzien, nog vele jaren kan worden uitgesteld. De tariefsverhoging op zichzelf (voor runderen en paarden van f 11 tot 14 per stuk; voor zware var kens van 5.50 tot 7 per stuk en de verhoging of instelling van enkele andere rechten) valt nogal mee. Het Schiedamse tarief zal gelijk of iets hoger komen te liggen dan dat in andere steden. Proef geslaagd Omtrent de proef, die gedurende drie maanden is genomen (bestaande in het niet slachten van runderen op maandag) bericht de commissie, dat deze een gunstig resultaat heeft op geleverd. Het is in de verkoophal op de maandagen duidelijk ordelijker en overzichtelijker dan vroeger. De grossiersvereniging is trouwens voor handhaving van dit gebod, en ook de meerderheid van de slagers patroons in de commissie voelt er voor de situatie zo ie laten. Wel is bekend, dat sommige zelf- slacbtende slagers bezwaren hebben, maar dezen weten, aldus de commis sie, geen andere mogelijkheid aan te geven, B. en W. stellen daarom de raad voor het reglement van het open baar slachthuis in overeenstemming te brengen met de geadviseerde nieuwe regeling. WOENSDAG Bioscopen.: PASSAGE-THEATER, 2 en 3.15 uur: Safari (14 jr). MONOPOLE-THEaTER, 2, 7 en 9 u.: Spel met dc dood (14 Jr).. Apotheek: Fa. Evers, Lange Haven 31. tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur; Hiroshima 1945 en Schildersgroep. S 45. CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 10—-5 uur: Collages van J. Schoon hoven. Diversen: MUSIS SACRUM, 3 uur: uitvoering Chr. Gym. Ver. Juliana. GEBOUW CHR. SOC. BEL. 3 uur: Lasclub Scniedam. j DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Safari U4 Jr). MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9 u.: Spel met de dood (14 Jr). Apotheek: Pa.. Evers, Lange Haven 81, Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Hiroshima 1945 en Schildersgroep S 45. CULTUREEL CONTACT CENTRUM 10—5 uur: Collages van J. Schoon hoven. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Schled. Kunstkring, Zuidelijk Toneel. MUSIS SACRUM. 3 uur: Gymnastiek- uitvocrins „Juliana". De vier van de zeven uit Artis ge stolen papegaaien een edel-pape- gaai en drie Loeri's die in Duits land zijn achterhaald, zijn nog niet in ons land gearriveerd. De Kriminal-polizei van Wiesba den heeft namelijk nog geen toe stemming gegeven de vogels, die een onderkomen hebben gekregen in de dierentuin van Miinchen, naar Am sterdam te vervoeren. Een pakkende aardrijkskunde-ics heeft de heer W. Louwaars, ge pensioneerd onderwijzer te Dordrecht, dinsdagavond voor leden van het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling gegeven. De vele aanwe zigen hebben met onverminderde interesse zijn lezing, die latèr met films werd geïllustreerd, gevolgd. De Oranje, het vlaggcschip van dc Stoomvaartmaatschap pij Nederland, ondergaat tijdens zijn grote schoonmaakbeurt bij de NDSM in Amsterdam, tege lijkertijd een kleine operatie Een buikoperatic om precies te zijn. Een anker van een van de vijf dynamo's was versleten en moest vervangen worden. Om te begrijpen dat dit iets anders is dan het wegnemen van een blindedarm, moet u weten, dat zo'n anker acht ton weegt. In de buik van de Oranje werd een halve huidplaat teegge- nomen. Een aantal lange span ten werd vcrviijderd. Zo ont stond het gat van meer dan vier bij ruim twee meter, dat u op de foto ziet. Toen kon het anker uit dc 'Oranje worden ge takeld. Ecu best- karweizoals u ziet. Engels pond 10.67110,672 Amerik. dollar 3.82M—3.83,'tf Franse frank 1,081241.08221 Belgische frank 7,58ï7,591 Zwitserse frank 86.9386,98 Zweedse kroon 73.5873,63 Duitse mark 90,79590,841 Deense kroon 54,95155.001 Noorse kroon 53,35—53.40 Zwitserland (vrij) 89,24189,291 Canada 3,9923,99» Italiaanse lire 60,60160,651 Japanse dollar. 3.78H3.79fs Turkse dollar 3,7923,795 Oostenrijkse schilling 14,64714,657 Op 11 maart zal de Indonesische officier van Justitie zijn requisitoir houden in de zaak tegen de Neder lander De Braai. Nog vier getuigen hebben verklaard, dat De Braai on mogelijk contact kan hebben gehad met de verzetsorganisaties. VLAARDINGEN In de kantine van de firma v. d. B. aan de Van Leijden Gaelstraat is ingebroken. Uit een lade is een be drag van 20,ontvreemd. Als ver dacht van deze diefstal zijn twee veertienjarige jongens aangehouden. Ook de Economische Dienst' van de KAB heeft eeri berekening ge maakt van de gevolgen van de rege ringsmaatregelen voor de kosten van levensonderhoud. Hij is daarbij tot de conclusie ge komen, dat het totaal van deze maat-, regelen ds grens van het aanvaard bare, genoemd in de brief van de vakccntralcn aan de regering, met enige percenten zal overtreffen. Het verbondsbestuur van de KAB tal zich over deze. wat het noemt ernstige situatie nog nader beraden, ook met de andere vakcentralen. Het kan op dit ogenblik verder nog geen standpunt bepalen. Na een kort openingswoord door de voorzitter van de bond, de heer P. v. Rijn en enkele muzikale bijdragen van het „Entr' Acte Ensemble", oi.v, Chris van Toorn, die deze toneel avond muzikaal verzorgde, volgde dit .blijspel. Het geheel speelde zich af in het kantoor van de Gebr. Pukkel, twee conservatieve winkeliers in manufac turen, garen, enz. Leo, hun neef, tracht de zaak te moderniseren tegen de zin van de broers. Tot overmaat van ramp komt hij dan. nog met een meisje thuis, daarbij geholpen dooi de huisvriend Horstman. Hun zuster .Rietje", die dit alles met argusogen aanziet, krijgt een flauwte als ze gevaar ziet voor het „hièpetékie" op haar vier huisjes. Truus,.de huishoudster, ziet het. al lemaal van de vrolijke, kant en lacht om alles. Maar als. het allemaal ver keerd dreigt te gaan, komt er een lichtpuntje en alles komt weer op zijn pootjes terecht. De heren G J- v. Lutterveld en B. v. Loopik vertolkten op uitstekende wijze de rollen van de Gebr. Pukkel en alle andere medewerkenden ver dienen lof voor hun werk; dc regie was in goede handen van L. Janse. Na afloop was er een gezellig bal op de goed verzorgde muziek van de grote dansband. o.l.v. J. v. d. Heuvel. Op charmante, fraai gedetailleer de wijze vertelde de Noorwegen-ken- ner Louwaars iets van „zijn land der fjorden." Eigenlijk elk terrein werd door hem onder de loep genomen. Zo bleef hij uitvoerig stilstaan bij de sociale status van dit- land. Mis schien krijgt de oppervlakkige toe rist de indruk dat Noorwegen sociaal achter is bij ons land; de heer Lou waars verzekerde de aanwezigen dat dit geenszins het geval is.. In tegendeel. In 1876 kende men daar al de leerplichtwet; een wet, die wij eerst in 1902 kregen. Het vrouwenkiesrecht heiligt men er vanaf 1913; bij ons werd het pas in 1917 inge steld. Vanaf 1928 wordt Noorwe gen socialistisch geregeerd, en men zal begrijpen dat daardoor de sociale economie op de voor grond treedt. De politieke structuur lijkt enigs zins op de Nederlandse, hoewel de verhoudingen anders liggen. Maar er zijn meer politieke partijen die het in de kamer te zeggen hebben. De Jieer Louwaars roemde het Noorse onderwijs, de Noorse oplei ding voor jonge vrouwen op de in dustriescholen. Hij bleek een en thousiast reiziger, een goed visser, een sportief zwemmer en een aange naam causeur. Op „gründliche" manier sprak hij over de Noorse, bronnen van inkom- I sten: visvangst, scheepvaart, mijn- i exploitatie. Hij sneed interessante onderwerpen, zoals het klimaat en de structuur van de grond, aan. Verder de taalverschillen: Het Deens-Noors en het Nieuw-Noors. Beide talen worden gesproken en dc strijd tussen groepen die de ene taal aanhangen en de andere afzweren is vaak merkbaar, niet in het minst in kranteartikelen. Beroemde Noorse figuren als Grieg en Ibsen passeerden de revue. De heer Louwaars vertelde anec dotes die voor velen zeker onbekend waren. En uit deze grote legpuzzie ontstond het land. dat voor de heer Louw aars een tweede vaderland werd. Na zijn lezing vertoonde hij een viertal uiterst wetenswaardige films, waardoor zijn betoog nog aan kracht won. Het Instituut kan terugzien op een zeer geslaagde Noorse avond. VLAARDINGEN - (Van een onzer verslaggevers) Ds pastoor, de heer Joh. J. Vee- ser, die enige jaren geleden zelf het theater heeft gebouwd en al eni ge seizoenen stukken heeft geregis seerd, had de predikanten namen gevraagd van hen die in het stuk een rol zouden kunnen vervullen. Ds. J. Dirk se, voorzitter van de Centrale Kerkeraad van de- Neder landse Hervormde Gemeente te En schede, heeft de weigering gemoti veerd. Hij noemt het 'hachelijk om in enig spel de figuur van Onze Here Jezus Christus op het toneel te brengen'. Volgens de Enschedese predi kanten vraagt 'een .stuk Evangelie verkondiging' een gezamenlijke godsdienstige voorbereiding, een geloofsgemeenschap en pastorale begeleiding. 'En wij weten niet', aldus de ker keraad. 'of de opzet in Hertme daar voor zekerheid bieden kan. Wie weet hoe men zich bijvoorbeeld in Ober- ammergau zeer lang tevoren op de spelen voorbereidt en waarlijk niet alleen om de baarden en haren, te laten groeien kan. zich niet aan de indruk onttrekken dat het in Hertme wat haastig toegaat'. De schrijver van het stuk, de heer Jan Naaykens te Kilvaren- beek is de kerkeraad onbekend. 'Be hoort hij tot de zó groten in talent en geloof dat wij voetstoots mogen aannemen dat het spel althans qua tekst verantwoord is? Als N ij h o f f nog leefde zou hem de opdracht ge geven kunnen zijn. Aan r.k. zijde denken wij mogelijk aan iemand als Gabriel Sm it'. De VVV in, Hengelo is met de za kelijke leiding van de opvoeringen in Hertme beiast. Dit doet de kerke raad de vraag stellen: 'Mag men een. passiespel opvoeren ter bevordering van het vreemdelingenverkeer?' De predikanten betreuren het dat zij ne gatief moeten zijn en verklaren na drukkelijk dat hun bezwaar niet gaat 'tegen de samenwerking van rooms- katholieken - en protestanten.' Pastoor Veeger had niet veel commentaar. 'Ik heb een ouder ling van de Nederlands Hervormde gemeente gesproken,' zei hij ons gis teravond, 'die er heel anders over denkt dan de predikanten. Hem heb ik gevraagd er een stukje tegenin te schrijven. Dat is boter dan dat ik het doe, als pastoor.' 'Het is jammer dat de predikanten een zo bekend auteur als Naaykens niet kennen. Jammer is het ook dal op onze geste iets gezamenlijks te ondernemen zo wordt gereageerd. Nou. ja, we zullen nu proberen het zelf te doen. Ik heb 250 mensen no dig voor het spel. De hoofdrolspelers heb ik wel bij'elkaar, maar de rol len zijn nog niet verdeeld.' De eerste opvoering -is bepaald op 23 juni. Er wordt gespeeld op alle woensdag- en zondagavonden in juli en augustus. SAN DIEGO, California (Reuter) In vierhonderd dagen kan men, met behulp van een ionenraket. Mars be reiken; de terugreis zou ongeveer 320 dagen duren. Dit heelt de uit Duits land afkomstige dr. Ernst Stuhlinger op een symposion over de ruimte vaart in San Diego verklaard. Men heeft ook al gedacht aan een nog sneller ruimtevaartuig, namelijk een met behulp van liet licht voort bewogen fotonraket, maar dit denk beeld is nog niet te verwezenlijken. - Volgens de geleerde kan men met een ionenraket van 600 ton met een nuttige last van 150 ton een tocht naar Mars maken en terugkomen. Het zou honderd dagen duren, voordat de raket genoeg snelheid heelt om in een ellipsvormige baan van de aarde naar Mars te vliegen. Bij de terugreis zou men de energie bron moeten gebruiken om de snel heid af te remmen. Amsterdams burgemeester, mr. G. van Hall heeft aan het ANP ver klaard het volste vertrouwen te heb ben, dat op korte termijn een oplos sing zal worden gevonden voor de financiering van de IJ-tunnelbouw. Een oplossing 'die voor het rijk aan vaardbaar is en ook de gemeente zal bevredigen'. Hij gaf deze verklaring na een be spreking die hij en twee zijner wet houders gistermorgen voerden met de minister van verkeer en water staat. mr. J. Algera over de finan ciering van het bouwwerk. De totale bouwkosten bedragen on geveer 200 miljoen gulden. De rijks bijdrage vormde gistermorgen het punt van bespreking. De minister had zich destijds niet bereid ver klaard het door Amsterdam voor gestelde percentage als rijksbijdrage' beschikbaar te stellen. De eerste ooievaar van dit jaar in Denemarken is dinsdag nabij Es- bjerg aan de westkust van Jutland ge zien. Gewoonlijk komen de ooievaars pas in het laatst van maart' in Scan dinavië. De renners vereniging De R'damse Leeuw, heeft zondag een praktisch geheel nieuw bestuur gekozen. Het gehele dagelijks bestuur, voorz. Ver kerk. secr. Koeijemans en penningm. Horst, welke laatste 22 Jaar „dienst" heeft gedaan, Het zich vervangen. Vanaf zondagmiddag wordt de voorzittershamer gehanteerd door de heer 73. G. van Sermondt. Secretaris is geworden de heer J. v. d. Lugt (Rodenrijseweg 113 in BerkeU. ter wijl de financiën worden beheerd dor de heer J. van Galen. Zij worden in volgorde bijgestaan door de heren J. Verkerk (tijdelijk), H. Koeijemans en H. Boerewinkel. Commissaris is de heer C. Neder- veen. Voor de komende Olympia-toer is de oud-amateurrenner Ant. Blok- zeijl aangezocht als ploegleider op te treden. De uitslagen en standen van de verenigingswedstrijden in de bedrijfs- competitie bridge zijn als volgt: Groep A: VeglaNever Down 35; SVZNever Down 2—6; Vegla PTT II 3—6: Diepeveen—H V 5—3. Stand gesp. gew. gel. verl. pt. Never Down 10 PTT II 10 Vegla 11 Spatero 8 H V 12 Diepeveen 10 SVZ 11 Wambersie 10 Groep B: VVÖP—ZHC 4—6; OS— VVOP 57; ThomsenNationale 3—11; ZHC—DRB 8—4; DRB—Na tionale 6—6; DRBThomsen. 10—2. 7 2 1 16 7 2 1 16 7 0 4 14 4 3 1 11 3 3 6 9 3 2 5 8 3 1 7 7 0 1 9 1 Stand kamp. Nationale 11 9 1 1 19 v. Marle 10 6 1 3 13 DRB 12 4 3 5 11 OS 9 4 1 '4 9 ZHC 11 3 3 5 9 VVOP 9 3 1 5 7 Thomsen .10 1 2 7 4 Groep C: SozaroSRA 153; PTT—Telefoon 8—8; HBM—Gusto 6—12; RVS—Ervea 15—9. Stand 18 RVS 10 9 0 1 Telefoon 12 7 3 2 17 Gusto 11 7 2 2 16 12 6 2 4 14 Ervea 12 5 1 6 11 Sozaro 11 4 0 7 8 SRA 12 2 0 10 4 HBM 12 7 2 9 4 De supportersvereniging „Nep- tunus" organiseert donderdag een grote variété-avond in gebouw Odeon, Er zullen o.m. optreden Willy Alberti, de Wama's, de Kilima Hawanans. de Corlntha's. De baten van deze avond komen ten goede aan de Ne derlandse Stichting „Het gebrekkige kind". De entree-prijs is zeer laag gehouden. Kaarten voor deze avond wijn te bestellen onder tel. no. 33802 en 31341. De laatste weken heerst er een grote activiteit bij de leden van de AJC in Schiedam. Hele voorraden oud papier worden van de zolders weg gehaald, om maar aan het nodige geld te komen, om op dé Paas dagen een tegeubezoek te brengen aan de Keulse AJC (Rote Falken). voor de zelfwerkzaam-gaarne een toenemende heid van veel betekenis gemeentelijke belang- Artistiek leider Jaap de Raat geeft een deskundige vingerwijzing. Dc teken- en. schilder- club Centaur heeft zich vorstelijk geïn stalleerd op de zolder van de boerderij aan de Surinamesingel 101, al is het met de kachel nog niet. wat het wezen moet. De nu vijfjarige Cen taur heejt een „jubi- leuminstuif" georgani seerd. Belangstellenden- kunnen vanavond en zijn. Er is een verschil tussen, het „zelf doen" en het aanschouwen van een toneelstuk of het beluisteren van een con cert op een al dan niet gesubsidieerde plaats. Het laatste is van enor me betekenis voor het culturele niveau van Vlaardingen en zijn in dividuen, maar voor stelling toewenst. Die belangstelling manifes teert zich. reeds in een subsidie, maar misschien zijn er wegen er toch nog een schepje op te doen. De excentrische lig ging van de boerderij als de Wesiioijk klaar is wordt dat beter heeft geen gunstige invloed op donderdagavond 'n kijk- de persoonlijkheidsvor- de vereniging gehad. En. je op zolder gaan ne- ming moet het werk van kele incidentele verbete- men. Het is beslist de Centaur van onschat- moeite waard. Een flinke bare waarde worden ge- groep van teken- en acht. Weliswaar behoe- schilderlustigen is er ac- ven de scheidingslijnen tussen watmen actieve en passieve recreatie pleegt te noemen, niet zo streng te worden ge trokken; maar de vreug de van het scheppen mag hoger worden aan geslagen dar. de vreugde om het scheppen. Vandaar, dat men. een viaardingse vereniging als Centaur schap. tie) bezig. Aan de wan den hangen de -werk stukken van deze ama teurs, Onder de artis tieke leiding van Jaap de Raat, kunstschilder uit Kethel, uiordt een veelbelovende activiteit ontwikkeld. Centaur iseen van de culturele instellingen die ringen, zoals verlichting langs de weg naar de zolder, zou al heel wat kunnen betekenen. Ook een gave schoorsteen zou dankbaar worden aan vaard. Maar overigens kan Centaur de toekomst met vertrouwen tege moet zien. Het werk be tekent wat: zowel 'tooi de leden als voor de gemcen- Zoais velen zich nog wel kunnen herinneren waren de Keulse Rote Falken vorig jaar met de Paasdagen te gast in onze stad. Nu zullen er ongeveer 40 Schie damse AJC'crs met een bus op Goe de Vrijdag naar Keuien vertrekken oor een verblijf van vier dagen. Dat daar veel geld voor nodig is. begrijpen deze leden best; daarom gaat er ook geen gelegenheid voorbij of ze halen bij alle kennissen, ooms en tante's het oude papier van de zolders. Zijn ze bij u nog niet ge weest? Graag even 'een seintje aan een van de leden. Maar dat is nog niet alles. Zo is er zaterdag een grote donateursavond in het wijkcentrum te Nieuwland. Mochten er nog donateurs zijn die tengevolge van. de grote drukte nog geen toegangskaart ontvingen, dan worden zij verzocht dit tegen de AJC-verkopers te zeggen! Men kan zich ook bij Jaap Weergang, Van Ruysdaallaan 306, opgeven. De avond begint om 8 uur; er zal ceu reis per super-raket „Fantasia" worden gemaakt, waarbjj verschei dene Europese landen worden aan gedaan. Na dc pauze wordt men naar de nieuwe planeet, ontdekt door Ben Groenevcld. vervoerd. En na afloop: volksdansbal! (Ongecorrigeerd i (Van onze juzzredaeteur Te Utrecht is opgericht de Neder landse Jazzfederatie, die voor plaat selijke jazzclubs het overkoepelend orgaan beoogt te zijn. De federatie heeft zich onder meer tot taak gesteld de oprichting en in- standhouding te stimuleren van clubs die niet. in de eerste plaats op het maken van winst uit zijn. Het lidmaatschap staat open voor jazzliefhebbers die niet in de gele genheid zijn zich bij een plaatse lijke vereniging aan te sluiten. Secretaris is de heer G. Hogen- kamp. Steenweg 59 bis. Utrecht. De Vereniging Betonaannemers- bond. (B.A.B;) heeft een 'ontwerp voor eventueel uit te geven richtlij nen bü de uitvoering van betonwer ken bij lage temperatuur' verspreid ter discussie, teneinde ook in deze sector van de bouw mogelijk verrui ming van het doorwerken in de win ter te bereiken. BOEDAPEST (AP) In Hongarije wordt gewerkt aan de vorming van een gewapende 'arbeiderswacht', die - stakingen za! moeten voorkomen en een eventueel dreigende rebellie on derdrukken. Dit meldt het vakbonds blad Nepakarat. De omvang van deze arbeiders wacht wordt niet genoemd. In het ar tikel wordt slechts gesproken over 'veie honderden arbeiders', die gewa pend zullen worden om de rust in Hongarije te handhaven. Natuurlijk moet er 'een zorgvuldi ge selectie' plaatsvinden om die ar beiders te bewapenen, aan wie 'een dergelijke eervolle taak kan worden toevertrouwd.' ^Itnililllli![i!lllillillllillliiljliilHll!IHnitilf!ilH!H(illilii!lHU!it|[ltiill!lll^ H Charles van Doortn, het Ame- M -1 rikaanse 'quiz'-wonder, die met g s het televisiespel 'Dubbel of g Quitte'al eest heel fortuin heeft g vergaard, heeft er maar weer g H eens 23.000 dollar bij-'verdiend'. S g Hij heeft nu in totaal 143.000 M g dollar (bjjna 600.000 gulden!) f§ §j bijeen gepuzzeld. En hu denkt 3 g nog niet aan uitscheiden. ROTTERDAM, IS febr. Aan de vis afslag alhier werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis aan gevoerd. De prijzen waren: Tong midd. 3.10 tot 3.20, Tarbot midd. 1.70 tot 1.75, Tarbot klein 1.00 tot 1.30, alles p. kg; Schol midd. 30.— tót 32.—. Schol klein 26.— tot 28.—, Schelvis midd. 56.— tot 58.—, Schelvis klein f 44.tot 46.—, Kabeljauw gr. 36.tot 38.Kabeljauw midd. 34.tot 35.Kabeljauw klein 31.—; tot 331—, Wijting 33.— tot 35.—, Haring, verse 24.— tot 27.—, alles pèr kist; Kuit 0.60 tot 0.70, Spiering 0.70 tot f 0.75. beide per kg.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1