Spido Rondvaarten per in de vakantiemaanden? t Hoofd misschien toekomstige steiger Een sierlijk ornament TIMCO Schiedams museum Televisieclub constant VARA boekte in 56 grote winst Verbetering van de arbeidsvoorwaarden Politie treft messenlield Lakken zonder morsen strepen of klodders Visserij experiment opgegeven oe GRATIS KOOPDAGEN Vrouwengroep naar De Born Jubileumstuk van SOT Show Bervoets: Wisselvallig Caltex-films voor Gusto Uit het dagboek van de politie Dank zij vasthoudendheid: Joan Haanappel weer kampioen Kampioenschap klein biljart Kampioenschap driebanden chiedammers onde/lkaaY 27ct J aarvergadering Vrouwenbond NW Wisselkoersen V isafslag HET VRIJE VOLK DINSDAG 19 MAART 1957 PAGINA'^'! Zomerfeesten De Schiedamse Gemeenschap heeft namelijk, zoals wij verna men, het voornemen om deze rondvaarten in te schakelen bij de attrakties van de komende zomerfeesten. Maar aangezien men deze feesten zal „spreiden" (over drie zomermaanden met een hoogtepunt in augustus)' valt nog niet met zekerheid te zeg gen wanneer de Spidoboten te Schiedam zullen aanleggen. Maasboulevard Natuurlijk zou men ook aan de Maasboulevard een steiger willen hebben. Vooral met het oog op het daar te bouwen café-rectaurant. Men zou daar dan tevens een prach tige pleisterplaats creëren. Maar dat is, spijtig genoeg, nog toekomstmu ziek. Het ligt wel voor de hand dat er een steiger zal komen. Jaarverslag Subsidies 19, 20r 22 februari 7 maart Herenmodemagazijn waren De vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam hadden ditmaal voor hun concert in de aula een vijftal Rotterdamse musici uitgenodigd. In een bont om-en-om-programma zong Elly Ameling, begeleid door Annie Nedergragt, Franse en Ne derlandse liederen en speelde het Rotterdams Blaastrio geestige moderne muziek. We kunnen het niet helpen, maar straatlantaarns fascineren ons uitermate. En bij onze speurtocht door oud-Schiedam kon den we dan ook niet zomaar voorbijgaan aan deze gracieuze lantaarn uit vroeger tijden. Het woord „sanering", dat wij vele malen noemden, willen we in dit verband niet uitspreken, om dat hier inderdaad de schilderachtigheidhet overtuigend wint van alle verdere neigingen tot slopen. Deze lantaarn dus vindt men bij de Baan. Het is een sierlijk ornament aan een overigens verder weinig fraaie toegang tot een zeer oude buurt. Aan onze kwartaal-abonnees Het nieuwe kwartaal begint 1 april 1957. De abonnees, die de abonne mentsgelden voor onze uitgaven als regel gireren, wordt verzocht dit ten gerieve van onze administratie tijdig te doen. Het nummer van onze postrekening is 28333. Tevredenheid, over het afgelopen jaar en goede verwachtin gen voor het aan de gang zijnde kenmerkten de sfeer op de jaar vergadering, die de afdeling Schiedam van de VARA maandag avond in het Volksgebouw hield. De verheugendste mededeling, die op deze avond werd gedaan, is wel, dat in 1956 de omroep van het vrije woord er in onze stad 357 nieuwe leden bij kreeg, dat is een winst van bijna acht procent. NEDERLANDSE VERFPRIMEÜR II K Advertentie I.M. Ik ben de wanhoop nabij Men heeft me besloten. Ik geloof met meer in de nobelheid van onze bevolking Ik ben, wat men noemt, ernstig ge dupeerd. Mijn fiets is gestolen Welke gevolgen dit zal hebben kan ik onmogelijk overzien. Ik kan u zelfs niet beloven dat de krant regelma tig zal verschijnen. Ik durf zelfs te veronderstellen dat het nieuws u la ter zal bereiken. Buiten mijn schuld lieve mensen, buiten mijn schuld. Want alles sal trager gaan,zo zon der flets. De dag duurt voor mij geen 24, maar 48 uur bij wijze van spreken. Het leven is verlengd door de traagheid waarmee ik me zal gaan bewegen. Mijn verjaardag vier ik nog slechts om het jaar. En dat alles, om dat mijn fiere vervoermiddel is „ont vreemd". Nou ja, gewoon gestolen, dus. Vit de Passage. Die fraaie, nette winkelgalerij. Het beestje, wat. zeg ik stalen ros, stond op slot. Curieus de tail, lieve mensen, want het is me meermalen overkomen dat deze trou we fiets plotseling weg teas. Nijvere dienaren der Schiedamsc politie had den er (terecht) beslag op gelegd. Later kon ik mijn machine weer af fiets is de geschiedenis ingegaan. Wee halen. Maar nu is alles voorbij. Mijn hem, die dit. op zijn geweten heef- Mijn vloek zal hem neervellen, mijn boze oog hem treffen, mijn toraak hem. eeuwig achtervolgen. Vaarwel dan, fiets, ik zie je nimmer weer. Alleen de herinneringen blijven achter. Ik ben de wanhoop nabij. In de komende maanden zet „De Born" haar deuren weer wijd open voor de leden van de Vrouwengroep in de PvdA. Vele interessante bij eenkomsten staan in het program maboekje vermeld. De huisvrouwen zullen er een paar heerlijke vakan tiedagen kunnen doorbrengen; maar ook voor de vrouwen, die beroepsar beid verrichten, kan een bijeenkomst op De Born, een heerlijke ontspan ning zijn voor lichaam en geest. Voor deelname aan een bijeen komst kan men zich nog tot 21 maart opgeven bij de secretaresse, Graaf Plorisstraat 77, tel. 65801. waar ook alle gewenste inlichtingen worden gegeven. Het ligt in de bedoeling van de Schiedamse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer om in de komende zomermaanden ïondvaartcn met Spïdo-bolen te organiseren. Deze rondvaarten zouden dan vanuit Schiedam worden gehouden en vermoedelijk langs het Rotterdamse havengebied voeren. In ieder geval ligt het niet in de bedoeling de boten door de Schiedamse binnen wateren te laten varen. Bondskanselier Adenaur van West-Duitsland zal tijdens zijn staatsbezoek aart Perzië, van 28 mrt. tot 2 april, besprekingen voeren met minister-president generaal Zanlevi en de minister van Buitenlandse Zaken Ardalan. De WV is reeds geruime tijd in onderhandeling met de Rotterdamse Havendienst Spido. Dit bedrijf, dat in Rotterdam over een vloot, van kleine, snelle bootjes beschikt, voelt er jn principe veel voor om deze rondvaarten voor de VVV te organi seren. Men heeft echter nog geen afspraken of toezeggingen kunnen maken omdat de Schiedamse Ge meenschap bezig is met de plannen voor de vakantiefeesten. Als de plannen doorgaan zullen de boten vermoedelijk bij het Hoofd lig plaats kiezen om passagiers op te nemen. Dit punt wordt het meest geschikt geacht, omdat er dan niet hoeft te worden geschut. Bovendien is 't Hooft van oudsher een centrale plaats voor afvaart naar de Maas geweest. Het is niet bekend welke route de Spidoboten zullen nemen. Zoals gezegd: men denkt natuurlijk aan het havengebied van Rotteram, in aansluiting op de daar te houden rondvaarten. Maar het zouden even tueel ook trips naar het Botlekgebied kunnen worden. Tot dusver is er mets, concreets over te zeggen. ja In het jaarverslag over 1956 van de VW wordt melding gemaakt van de onderhandelingen over een en an der. Voorts geeft het jaarverslag enkele cijfers over bezoek van toeris ten aan Schiedam, welke cijfers wij onlangs publiceerden. Financieel heetf men weer veel te danken aan 1 de Schiedamse Gemeenschap, die door aanvulling van het tekort mo gelijk heeft gemaakt, dat de VVV financiële moeilijkheden het hoofd kon bieden. De baten bedroegen m het verslagjaar 3441.76, de lasten 5.688,21. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas ontving men een subsidie van 150; di i jaar is deze subsidie verhoogd mi t honderd, gulden. De bijdragen uit het bedrijfsleven bevinden zich, aldus het jaarverslag, in een —helaas nog zeer langzaam stijgende lijn. Het aantal donateurs kon worden opgevoerd van 113 tot 184. Het be drag der donaties beliep 1.042,45 FORMIDABLE Advertentie I.M. 1 Broersvest 56 - Het Rotterdams Blaastrio, bestaan de uit Peter Schenkels, hobo, Her man. Wester, klarinet en Adam Schlebaum, fagot, had een program ma samengesteld dat in het teken van het divertimento stond. Zij speelden werken van hier nogal on bekende componisten, Flegier. Bozza en Schulhoff, benevens de Suite van Milhaud. Smds Anton Reicha, de klassieke specialist op kamermuziekgebied voor blazers, is er veel veranderd. Het schijnt tegenwoordig voor de compo nisten een ongeschreven wet te zijn voor een combinatie van houtblaas instrumenten in geestige trant te schrijven. Het klanktimbre van de fagot zal hieraan niet vreemd zijn. Anderzijds is het toch ook zo dat dit instrument, indien het lyrisch ge bruikt wordt, uitmunt door zijn prachtig sonor timbre. Van de uitgevoerde composities liet het Divertissement van E. Schulhoff de sterkste indrukken achter. Het is een geestige persiflage over verschil lende muzikale vormen en stelt aan de uitvoerders niet geringe eisen op het gebied van samenspel. De Suite breve van Bozza daarentegen maakt, ondanks de ritmisch vaak ingewik kelde structuur,'een bloedeloze onge ïnspireerde indruk. Peter Schenkels, Herman Wester en Adam Schlebaum demonstreerden in al deze werken een voortreffelijk sluitend samenspel, dat technisch en. muzikaal op een hoog plan stond. Men- kan hun voorts erkentelijk zijn voor de Introductie van deze onbe kende muziek. Het publiek beleefde er kennelijk veel plezier aan. Elly Ameling is een jonge zangeres voor wie een grote toekomst schijnt De Directie. weggelegd. Zij beschikt over een voor treffelijk geschooide stem 'en is bo vendien muzikaal. Haar vertolkin gen treffen allereerst door de excel lente klankschoonheid, die ervan uit gaat. Haar programmakeuze bood bovendien een interessant aspect, omdat er liederen in voorkwamen die eenzelfde tekst tot uitgangspunt had den. Op gedichten van Paul Verlaine hebben én Fauré én Debussy hun krachten beproefd, waarbij het grote talent van Fauré voor de liedkunst onmiskenbaar'bleek. Van Badings zong Elly Ameling de geestige chansonettes en voor treffelijk klonken ook de 5 popu laire Griekse melodieën van Ravel. Annie Nederbragt begeleidde de zangeres bijzonder fraai aan de vleugel. Het succes van de vijf Rotterdamse kunstenaars was groot. EUGENE EBELE Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Schiedamse Onder wijzers Toneelvereniging SOT houdt de Vereniging Volksonderwijs zater dag 30 maart in Musis Sacrum een feestavond. De SOT zal ter gelegen heid hiervan het jubileumstuk „Flat te huur" opvoeren. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de bestuursleden. De Vrouwenbond van het NW houdt op dinsdag 26 maart zijn jaarvergadering in het Volksgebouw. De agenda vermeldt o,m. bestuurs verkiezing, bespreking landdag op 27 juni in "het openluchttheater .De Eder Kuil" te Ede, bespreking even tuele excursie naar de Coöp. fabrie ken te Jutfaas (vermoedelijk op 14 mei) en verslag en benoeming van kascontrole-commissie. (Van een onzer verslaggeefsters) Als we een keus zouden doen uit de collectie, die Bervoets deze lente op de shows laat zien, dan viel die op het complet van naturel-kleurige Italiaanse Uueed: een gladde rok. een hooggesloten getailleerd jasje met af staande kraag en een los daarover tc dragen korte cape. met aardige verwerking van de splitten voor dc handen. En omdat we dan toch met Ita liaanse tweed bezig waren, kon de bijna witte mantel er nog wel bij om het. aardige cape-effect van de drie kwart wijde mouwen, die met broad- taSI (bont) waren afgezet. Dat waren twee geslaagde noten op een zeer wisselvallige show, die gis teren de aandacht vroeg in de Rot terdamse Beursfoyer en vandaag in dc Stads Doelen m Delft, en morgen, in het Schiedamse Musis Sacrum aan de kritische blikken van het vrouwe lijke publiek wordt onderworpen. Die kritiek 13 wel een beetje nodig, want lang niet alles van deze show is zo hyper-modern of draagbaar- voor-alle-maten als het soms wordt voorgesteld. Maar met een beetje zelfkennis en goede smaak zijn er goede Ideeën uifcop_te_dp?n,- - Voorbeeldeneen. zwaar linnen jurk met kersen-dessin op groene on dergrond, wijde i-ok en hoge boot hals: een geheel doorgeknoopte che- misier-jurk uit beige-witte streep met wijde mouw, die uitmondt m een zeer lange manchet; vlotte rokken voor de jeugdigsten in grappige des sins; vesten ter afwisseling van jum per of bloese; blouson ter afwisseling van het tailleur-jasje: blazers in rood en blauw voor jong en iets ouder. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798. Advertentie I.M. Yi-i|dag 22 maart, s 15 uur CHARLES TRENET Le prince de la chanson Besluiten, die in een ingrijpende verandering tot gevolg hebben, wer den op deze vergadering niet geno men. Evenmin leverde de bestuurs verkiezing enige moeilijkheden op. Bij acclamatie werden de aftredende leden herkozen. Het afdelingsbestuur bestaat nu uit G. Smidt, voorzitter, M. Boomsluiter, secretaris, P. van der Lubbfel penningmeester, F. S, Sjoerdsma, K. W. Wielhouwer. G. J. Speijer, N. Roggeveen en de dames W. Veld-Van Éden en L. Ouweneei- Lucas, bestuurders. Dat het de VARA niet voor niets voor de wind gaat. toonde secretaris Boomsluiter overduide lijk aan, toen hij zijn jaarverslag uitbracht. Er werden in 1956 in Schiedam drie grote avonden voor de leden gehóuden, waarvan die in Musis Sacrum wel de meest spectaculaire was. Musis was toen namelijk tijdelijk een VARA-Studio. De programma's „Het hangt aan de muur". „Aether- forum" en „Leert uw landgenoten kennen" werden daar op de band op genomen en later over de radio uit gezonden. Verder waren er in april ën november de gebruikelijke grote feestavonden in het Passage-theater. Maar het gaat de VARA niet alleen in onze stad, maar in het hele land goed. Dat dit goed begrijpelijk is, verklaarde voorzitter Smidt aan de hand van het jaarverslag en om- roeprapport 1956 van de VARA. Over de activiteiten van de VARA- TV-ciub sprak de heer Wielhouwer. Ondanks het grote verloop Het is toch immers zo, dat steeds meer mensen zelf, of althans hun familie leden, in het bezit van een televisie toestel komen bdeef een ledental van 125 gehandhaafd. Terecht merkte de heer Wielhouwer op, dat het nut van de TV-club twee ledig. Allereerst raken de leden ver trouwd met het medium televisie en bovendien heben zij meer dan ooit onderling contact. Dit komt de geest in de afdeling zeer ten goede. Een punt van belang was de candi- daatstelling voor de Verenigingsraad en het Districtsbestuur. Voor beide lichamen stelt Schiedam unaniem, de heer M. Boomsluiter, die reeds zitting heeft in het districtsbestuur, candidaat. Voorts besloot men op de komende verkiezing van het hoofdbestuur zijn stem uit tebrengen op de aftredende leden. De heer Van Kalkhoven werd bereid gevonden een opengevallen plaats in de controle-commissie in te nemen. De op handen zijnde verhoging van de zaalhuur van het Passage theater is er de oorzaak van, dat in dit theater slechts één feest avond in plaats van de gebruike lijke twee gegeven zal worden. Deze feestavond vindt plaats op 27 maart 1958. Daarentegen heeft de VARA voor de Schiedammers een verrassing in petto, die genoemde teruggang meer dan goed zal maken. Op 12 oktober zal in Musis Sacrum een feestavond worden gegeven met voor het eerst! een groot bal na. Een filmprogramma van goed ge halte kregen de leden van de perso neelsvereniging „Gusto" maandag avond in Irene geboden door de Caltex-filmdienst. Vertoond werden ..Oil across Ara bia". een rolprent in kleuren over Noorwegen, een veilig-verkeersfilm met apen in de hoofdrollen, een te kenfilm over een motormaniak en een rolprent over het leven aan boord van een tanker. Een zeer in structieve toelichting gaf de rela tions-officer. de heer L. Nijhuis. De voorzitter van de personeels vereniging. de heer M. Wink, opende de avond. Op 15 april zai Simon Car- miggelt voor Gusto" uit eigen werk voordragen, te.wijl op de grote slot- avond op 18 mei in Lommerrijk een revue van Rens van Dorth gebracht wordt. De politie heeft gisteravond de 32-" jarige zeeman J. F. uit Delfzijl aan gehouden. De man reed op een ge stolen bromfiets. Ten nadele van de heer J. H. v. N. is uit een loods bij de Juliana- laan een fiets gestolen. Ten nadele van de heer G. B. R„ journalist al hier. is eveneens een fiets gestolen. Beide rijwielen stonden op slot. In het jaarverslag van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale wordt gewag gemaakt van de moeizame onderhandelingen met werk gevers uit de verschillende bedrijfstakken. Dat deze besprekingen ten slotte toch met succes werden bekroond mag voor een groot deel worden toegeschreven aan de bestuurders van de ABC, die met grote vasthoudendheid hebben doorgezet. In Alblasserdam is gisteravond een man door een politieman in de buik geschoten. Omstreeks zeven uur gis teravond kwam de 21-jarige A. B. dronken bij zijn ouders thuis. Er ont stond een woordenwisseling en daar bij bedreigde de man zijn ouders met een mes. Dezen vroegen assistentie van de rijkspolitie. Twee politiemannen trachtten B. tot rede te brengen, maar de man kwam met het mes op de politie mannen af, dreigend hen te zullen neersteken. Een hunner trok zijn pis tool en vuurde op B. Hjj werd overgebracht naar het R.K. Ziekenhuis te Dordrecht, waar hij werd geopereerd. Op het ogenblik maakt hij het naar omstandigheden redelijk wel. Naar de politie mededeelt is B. reeds verscheidene malen met haar in aanraking geweest. Hij heeft vjjf jaar in een opvoedingsgesticht door gebracht. Rotterdam, 18 maart Engels pond 10.621—10,631 Amerik. dollar 3 82A3,82j-j Het is daardoor met name in de drankindustrie gelukt voor de werk nemers belangrijke verbeteringen tot stand te brengen. Ook bij Hollandia II verliepen de besprekingen over een behoorlijke loonregeling ln het begin niet vlot. Na herhaald rappe leren, aldus het jaarverslag kwamen de besprekingen op gang met het ge volg dat eer. bevredigende loonrege ling voor dit bedrijf werd afgesloten en het werken op zaterdagnacht werd afgeschaft. De greep op de werknemers van Verenigde Glasfabrieken in minder geworden, zo zegt het jaarverslag.a Dit wordt een gevolg genoemd van he aantrekken van werknemers van buiten de stad, zodat het voor de organisaties steeds moeilijker wordt ai deze mensen in groter verband byeen te brengen. Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Zwitserland (vrij) 1,0787b1,07974 7,5717,578 86.761—86,81 73,54—73,53 90,58—90,63 54,721—54,771 53.195—53,241 89,15—89,20 Canada 4.00A4.00& Italiaanse lire 60.485—60,535 Oostenrijkse shilling 14.6114.62 Japanse verr dollar3,7853,791 Turkse verr dollar 3,7913,792 S (Van een onzer verslaggevers! Nederland heeft een primeur op rerfgebied: Ffasticlsk, waarmee zelfs de onhandigste leek niet kan knoeien of klodderen. Hij kan de bus omgooien zonder dat de verf eruit loopt en hij kan niet morsen als hij te grote klodders aan de kwast krijgt en hij verft zonder strepen. Dat alles is mogelijk dank zij een uitvinding van een verffabnek in Breda. Daar heeft men speciaal voor zclfschilderliefhebbers deze nieuwe verf samengesteld. 'In rust' is de nieuwe lak een stevige gelei-achtige substantie. Van de kwast druipen of spatten is daardoor uitgesloten. Het merkwaardige is nu dat pas bij het uitstrijken de lak vloei baar wordt. Zó goed. dati met één keer schilderen een afdoende dek king wordt verkregen. zeEs als men een lichte kleur op een donkere ondergrond aanbrengt.. Als men eens een kwartiertje ophoudt met verven blijft de lak voldoende vloeibaar, om zonder zichtbare gevolgen later verder te kwasten. Wie ergens in zijn schilderstuk een dikke klodder heeft laten zit ten kan die dus altijd nog zonder bezwaar uitstrijken. De nieuwe lak droogt in twaalf uur en is na 24 uur volkomen droog en door- gehard. In de bus blijft de lak steeds van gelijke substantie. Er komt geen vel op bij bewaren en daardoor kunnen ook de restjes later zonder bezwaar volledig worden opgebruikt. Naar men ons mededeelde zal de nieuwe wonderlak op de Huis houdbeurs in Amsterdam voor het eerst in het openbaar gedemon streerd worden en wel door een amateur, gekleed in rok met hoge hoed en handschoenen. Joan Haanappel heeft voor de der. de achtereenvolgende maal het, na tionale kampioenschap kunstrilden voor dames veroverd. Na de verplich te figuren had zij reeds een ruime voorsprong op haar rivale. Sjoukje Dijkstra, en hoewel het blonde meis je uit Amstelveen een betere kuer reed dan de titelverdedigster, werd Joan daardoor toc,h niet meer van de eerste plaats verdrongen. ,Met pïaatscijfer 3 en 539,6 punten prolongeerde zij haar titel, terwijl Sjoukje Dijkstra met plaatscUfer 6 en 532,1 punten met de tweede plaats genoegen moest nemen. Voor het kampioenschap van Ne derland extra klasse hbre klein bil jart. dat van 16 tot en met 19 mei m Hoorn wordt gespeeld, hebben zich 35 kandidaten aangemeld, die voor 15 april voorwedstrijden moeten spelen. De eindstrijd om het kampioen schap tweede klasse driebanden on der leiding van de BV Hillegersberg is nog in volle gang. en inmiddels zijn de voorwedstrijden voor de eer ste klasse reeds ingedeeld bij de BV De Maas (biljartzaal Piet van de Pol! en bij de BV GHG (Wilheimina Biljartzaal Groothandelsgebouw) Bij de BV De Maas komen uit: v. Dijk en Corbeau (De Maasj. Rosier en Van Dam van DBC Het Westen, alsmede de veteraan Gelderblom van Rotterdam. 'Gisteravond werden de volgende partijen afgewerkt: Een nieuwe CAO voor dit bedrijf kon nog niet tot stand komen. Het-, zelfde geldt voor de Tegelfabriek,' ofschoon ook daar de nodige verr beteringen zijn aangebracht. De besprekingen die met wasserij, Noordhoek zijn gevoerd hebben ge leid tot uitbreiding van de vakantie en uitkering van de vakantietoeslag.' De uibreiding van de primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden had geen vlot verloop daar het personeel, werkzaam in de wasserijen, slecht is georganiseerd. Bij wasserij De Pauw werd 4% vakantietoeslag uitbetaald, maar de vijftien dagen konden nog niet worden gerealiseerd. - Ledental groeide De afdeling Schiedam van de ABC telde op 29 december 1956 761 leden (in 1955 71S ledem. In de laatste week van augustus namen 28 kinderen van leden deel aan het kinderkamp in. het prachtige Flevooord te Huizen. Dit kamp werd gratis aangeboden aan kinderen die de twaalf-jarige leeftijd hadden be reikt. Het kamp werd uitstekend ge leid door mevr. v. d. Lubbe. mej. Scheffers en de heren J. Zagwijn en J. Harreman. Vermelden wjj ten slotte nog de samenstelling van het bestuur dat op 1 juni als volgt werd gekozen: M. Talman, voorzitter; F. Driel. se cretaris; W. J. Scheve, penning meester; L. de Heer, J, Oosterhof, J. Th. de Braak, P. v. d. Lubbe en F. Witjes, bestuurders. Corbeau 45 65 4 0.692 Rosier 25 65 2 0.430 Van Dijk 45 76 4 0.592 Corbeau 31 76 4 0.421 Gelderblom 45 109 3 0.412 Rosier 45 109 4 0.412 Voortzetting maandag 25 april a.s. Bij GHG vangen de wi ristnjden hedenavond aan. ROTTERDAM, 18 maart Aan de afslag alhier werden van IJmuiden en elders 300 kisten verse spiering aangevoerd. De prijzen waren: schol middel 28 31; klein 1821; schelvis middel 36 ■38; klein 26—29; kabeljauw gr. 43— 46;- makreel 28—30; wijting 28—31; verse haring 2224 alles per kist; Spiering 0.700.75 per kg. Bij een botsing van twee over volle trams in Barcelona zijn maan dagochtend 70 mensen gewond. De (Van een onzer verslaggevers). De Schevenlngse broers A. én T. Blok zullen het vissen in" de wateren, rond Curacao opgeven. De twee log gers „Noordzee" en „Marsbango" worden verkocht en de beide schip pers komen naar Nederland terug. Zonder enige twijfel zal men het op Curagao wel erg jammer vinden dat zij vertrekken, want de aanvoer van de verse vis hing voor het be langrijkste deel af van wat met de. „Noordzee" en de „Marsbango" werd binnengebracht. Maar. zoals de echtgenote van schipper T. Blok ons vanochtend vertelde: ze werden steeds maar door de Venezolanen opgebracht. Dan was zogenaamd de vis onder de maat of er mankeerde iets aan de netten, kortom het deugde nooit, en ook dc hjnvissery, waar de broers zich ten slotte mee hebben bezig gehouden, liep niet best, vanwege dë hoge zeeën. Toen schipper Blok verleden jaar thuis was heeft hij. naar zijn vrouw- vertelde. gezegd: „Ik heb nu vijf jaar gepraat, nu doe ik het niet meer." Daarmee bedoelde hij duidelijk te maken dat hij er genoeg van had, steeds maar weer opnieuw om sub sidie te moeten vragen. Tenslotte kwam die geldelijke steun er toch: tweehonderdduizend gulden kon de heer Blok krijgen. Hij schreef naar huis: „Vrouw, hieraan kan ik niet beginnen. Als het op deze voorwaar den moet, kan ik net zo goed ineens twee ton van de bank halen Ook kende de visserij daar in de West een bemanningsvraagstuk. De oorspronkelijke, uit Scheveningers bestaande equipage werd in de loop der jaren vervangen door Brits-In- - diers, Venezolanen en bewoners van de Bovenwindse Eilanden. De Sche-V veningers namelijk wilden allemaal hun vrouw meenemen en dat kon niet. Schipper Blok immers had zijn - eigen vrouw in Scheveningen achter gelaten en dat deed hjj ook niet voor zijn genoegen. Zo zal dus binnenkort de oud- koopvaardijkapitein T. Blok met Zijn broer zonder loggers naar Schevenin gen terugkomen. Het ziet cr niet naar uit dat zü zich opnieuw met de vis serij zullen gaan bezighouden. Een Curasao's avontuur, dat voornamelijk werd gekenmerkt door diplomatieke', technische en financiële moeilijk trams reden in de mist op enkel heden, is ten einde. Na zes jaar hard spoor op eikaar. werken.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1