Eregast op boekenfeest Prinses Beatrix woont de opening boekenweek bij 'Dagboek' in Warschau sportqp Bijna 2 miljoen Britten staken NJG gaat toverballen verkopen Luchtvaartgesprek in ja-nee-stadium Huurv erhoging moet kleiner, zegt CNV t Zit vést vaster met flLPAFIN FISCALE SCHOONMAAKTIJD* 'émm 3. Denk om uw kwitanties Spreeuwenpraat Zomerzegels met schepen Denk na zondag om de nieuwe PTT-tarieven! SfËBËLl In blijde Verwachting Protesten tegen proeven met kernwapens %ÈM: lacr/ma/ MaSaës k. Antoon Krelage sr. ernstig ziek Honderdduizenden defileren langs Herriots baar 16 dagen HET VRIJE VOLK ZATERDAG- 30 MAART 1957 PAGINA 3 P.I.F. (Van onze Kunstredactie) In de Amsterdamse Schouw burg, die ditmaal door Wim Bijmoer met veel fantasie was aangekleed, is vrijdagavond de 22ste boekenweek geopend Twee verholen (Van onze Londense correspondent) De onderhandelingen in de Britse metaalindustrie zijn mis lukt. Dit betekent, dat met ingang van vandaag behalve een miljoen arbeiders in de provincie, nog 500.000 man in Groot- Londen staken. Op 6 april zal de staking tot geheel Groot Brittannië zijn uit gebreid en dan zullen er drie miljoen metaalarbeiders het werk hebben neergelegd. Daarnaast staken sinds twee weken 300.000 scheepsbouwarbeiders. emens (2) wi CETA BEVER WE ONTSLUITEN nu een kamer in het Hollandse huls, waar dweil en stofdoek in deze fiscale schoonmaak tijd soms wonderen doen, de afdeling der 'Buitengewone Lasten'. Uw belastingaanslag kan er aanzienlijk van opknappen als we hier eens goed in hoe ken en gaten speuren. Niet de luiers De wet tegen Uw premies Maq wéf Hofstra Kerk en partij Na onze schoonmaakbeurt geven wij u deze goede raad: bewaar altijd de kwitanties en andere bewijsstukken om te kunnen profiteren van de vele aftrekmogelijkheden, want daar vraagt de Inspecteur naar! FRASSE RïVIEKA f 165.. fi.\f X. X M e> De Zwaanhals I Ge hebt er weer m de krant over kunnen lezen. Hoe opgescho ten jongelieden daar de beest uithingen, andermans eigen dommen vermelden, voorbijgangers hin derden. de politie tartte. Een politie die krachtig Ingreep en een tweetal van deze knapen voor het ge recht bracht. De Zwaanshals! Een drukke straat m noordelijk Botterdam. Maar zo lang zamerhand toch een begrip geworden van een nare straatterreur. Een cafe- houdster had aan de politie verteld: „Het is hier nog erger dan op Ka- tendxecht" De vrouw kende Kafcen- drecht. Ze had er vroeger een zaak gedreven. Een bewoner van die Zwaanshals heeft er met Pieter over gesproken. Hij zei: „Het is toch wel by zonder vervelend, dat de naam van onze straat geregeld zo in de kranten komt. In onze buurt wonen en werken een heleboel mensen, die hun best doen om zo degelijk en eerhjk mogelijk rond te komen. Mannen en vrouwen, zoals je overal In de stad mannen en vrouwen kunt vinden- oppassende huisvaders en toegewyde moeders. Waarom moet de naam van onze buurt in het slijk worden gesleurd door een stuk of wat tuchteloze kna pen, die vaak niet eens In deze om geving thuishoren. Kijk maar In de krant. De rechter had opgemerkt: „Wat deed je daar Je woont toch bij de Zaknhaven Pieter heeft in dit stukje opzette lijk Katendrecht genoemd. Want een jaar of wat geleden kreeg ik ook uit deze wijk precies dezelfde opmerking. En ik kan me levendig voorstellen, dat de mensen tot deze opmerkingen ko men. Nee mijnheer van de Zwaanshals. U en uw buurtgenoten kunnen er vaarlyk niets aan doen dat een troep jongelieden daar bij tijd en wijle een ware terreur uitoefent. En ik weet niet wie er wel wat aan zou kunnen doen. Natuurlijk moet de po litie krachtig optreden, maar ik ge loof toch heus met, dat wapen stokken eerst en celstraffen nader hand een oplossing kunnen beteke nen. Al zal het nog zo nodig zijn, dat die wapenstokken op een gegeven ogenblik getrokken worden. Al maakt de bescherming van uw en myn eigendom en uw en mijn veilig heid het nog zo nodig, dat de rechter krachtig ingrijpt. 't Is in wezen een ontzagwekkend probleem. Kijk nu eens naar een van die knapen, een 23-jange jongen, die het er vry laconiek over had, dat hu die dag zeventig biertjes had ge dronken. Het konden er ook tachtig zijn geweest.-Een knaap die door zijn reeel pleitende verdediger „in fantiel" wordt genoemd. Een „bra- vourjongetje", dat eigenlijk nooit een behoorlijke opvoeding gehad zou hebben. Een pas 23-jange met hen strafblad dat je met schrik vervult. Wat is de oorzaak van zijn ontspo ringen? Waar zit de fout? Hebben de ouders schuld? Is er iets mis ge weest met zun omgeving? Heeft de maatschappij hem verkeerd behan deld' Wordt er op het ogenblik door deze jonge mensen te veel geld ver diend? Faalt de grote stad. waar niet altijd aan het kind wordt gedacht? Moet er wellicht een psychiater aan te pas komen? Dit zijn een paar magen, die bij het volgen van zo'n zitting naar vo ren komen. Moeilik is het ambt van rechter, die de belangen van de jon gen zelf én de belangen van de maat schappij tegen elkaar moet afwegen. Moeilijk is het ook voor een officier van Justitie die een straf moet eisen. Pieter 'denkt ten slotte aan de ver dediger, die In deze warboel van na righeden de positieve draad moet zien te vinden. Pieter kan er geen antwoord op geven. Ik zou tot die mijnheer van de Zwaanshals willen zeggen: Natuur lijk begrypt ieder weldenkend mens, dat het hier om een bepaald bende- tje jongeheden gaat En natuurlijk weet men dat er m die straat fat soenlijke mensen wonen. Doch be langrijker dan dit probleempje, is het zeer grote probleem van een groep jongemensen, die veel te veel drinken, anderen teironseren en het de ver tegenwoordigers van het openbaar gezag "t leven zuur maken. Waarom zij dat doen? Ik hoop dat wijze man nen er zich in verdiepen. Bij het voorgaande stuk spreeuwen kolom sluit het verzoek van mej. Mens, Kappeynestraat 5c te Rotter dam, eigenlijk zo prachtig aan. Want er is voor de jonge mensen in hun vrije tijd zo veel aantrekkelijks te doen. Mej. Mens is bestuurslid van het Prinses Irenefonds, een vereniging die zoals bekend de patiënten in ziekenhuizen en sanatoria al ja ren lang behoorlijke ontspanning be zorgt. Dat gebeurt in de vrije tyd. Dat gebeurt geheel belangeloos. En het gebeurt goed, wat Pieter zelf en kele malen heefteezien Prima werk wordt daar door" vrij williger:; (over het algemeen jonge mensen) ver. richt. Het PIF zoekt voor de afdeling Film een technisch aangelegde jon geman. Voor de afdeling Cabaret een assistente, die een vlot praatje kan houden en voor algemene assistentie een pientere jongedame, die wat or ganisatietalent heeft. Alles vrijwillig. Alles m het belang van de zieke en gehandicapte mens Het is goed om daar je vrije uren voor te geven. Aanbod Wij besluiten deze week met de vol gende aanbiedingen kinderledlknntje met, bedje van O, uit de AromkelKstr twee eenpersoons ledikanten (bestcmal met matrassen van De G. te Vlaardtn- gen, een divan (bestemd), vier stoelen (bestemd), een spiegel en een pan van Van V. te Capelle aan den IJssel en een paar aimstoelen van B. te Vlaar- dingen Een gasstel (bestemd) ontvingen wij van S uit de Alberdlngk ttujmscr grammofoonplaten van W. uit de Een- draehtsstraat een grammofoon van Van S van bet Eeigerpad. diversen van G, uit de Klaverstraat en tijdschriften van wil!';' M, uit de Wollefoppcnstraat en van Bert us van den H. uit de Sopbla- straat Zilverpapier en stgarebvndjes kunnen wy afhalen bij De V. uit de Abcoudestraat. kleding. zilverpapier tbeeiood en postzegels bij Jan en Oiaa van T. uit de Van der Leckestraai zil verpapier, capsules en postzegels bi) O. uit de Bovenstraat ea postzegels bij B te Oud-Beijerland De Spreeuwenpor werd verrijkt met twee gulden van S. uit de Spruytstraat en guldens van Van R te Schimmel en van T uit de Nas- saustrsat. Onze beste dank. Vondst Mevrouw Nleuwveld, Jan Kobe Us t raat 76b. vond op 26 maart op het veld in dese straat een met bont gevoerd wind- Jack De heer Aarts, Volmarljnstraat 158, ontdekte op de Mathenesserlaan een bruin leren handschoen. Verlies De heer Donders. Schutterstraat 39, miste op 27 maart tussen het noorden en westen zijn gehoorapparaat. Mevrouw Van de Graaf, Wolphaerts- boeht 210a. verloor op 25 maart tussen Wülemsplein en huls een bril in rood plastic etui. Dierenrijk De geel-bonte kanarie van de fanaUl» Van der Helde. Beherlandselaan 109, vloog op 24 maart weg. Wie brengt hem weer thuis' De familie De Quant, SehlI- peroorstraat S3b, zoekt voor haar Jonge hond een goed tehuis bi] een dieren vriend. Voor het eerst hadden de boekver kopers ditmaal een jonae vorstehjkt gast in hun middenprinses Beatrix die door Amsterdams nieuwe burge meester werd binnengeleid. Vriendelijke voorden sprak de heei Chr. Leef lang, voorzitter van de commissie mes de lange naam. die er voor zorgt dat tvij elk jaar eep boekenweek hebben. 'Wij hopen u nog vaak m ons midden te zien.' zei hij tot de prinses Burgemeester rar G un Hail vond het prettig, dat de boekverko pers weer een tijdje bij hem hebben Ingehuurd Er i« immers sprake van geweest dat het Centraal Boekhuis naar elders zou verhuizen. 'Maar de band tussen de boek verkopers en Amsterdam bestaat al 142 jaar en wij hopen dat u nog minstens 142 jaar zult blijven.' zo zei hij Nel Oosthout droeg twee verhalen voor: 'Ds binocle' van Louis Couperus en 'De gelijkenis' van Harry Mulisch Zij deed het m de aparte stijl die deze solo-toneliste Hiervoor heeft ontwikkeld: met veel beweging, veel enthousiasme en humor m voordracht en gebaar Advertentie LM. wereldmerk voor échtheid f Iedere n gesfemps/d mét het (Van een bijzondere medewerker) In het Teatr Wo jsk» (Theater van het Poolse leger) te Warschau wordt op het ogenblik met veel suc ces 'Het dagboek van Anne Frank' gegeven, onder regie van Jan Swi- derski, In het te ICrakau verschijnende Uleraue weekblad Zycie hterackie wijdt Zvgmunt Gren een zeer uit voerige beschouwing aan het stuk, en ook aan het dagboek zelf, waaruit hij uitvoelig eiteeit Hij vergelijkt het dagboek van Anne Frank met de werken van Anhur Koestier en Czeslaw Milosz. Deze beide schrijvers, zegt Gren, heb ben hun populariteit met te danken aan een goedkoop nnti-communisme, maar aan hun 'authenticiteit,' aan de 'echtheid' van hun werk Zowel het opvoeren van het Dag boek als het noemen van Koestier en Milosz is kenmerkend voor het Pool se culturele leven na de 'oktober revolutie' van 1956. De antisemiti sche koers van het stalinisme zou dit stuk nooit op de planken hebben toegelaten Nog opmerkelijker is het, dat men van de twee felste anticommunisti sche schrijvers van het ogenblik, de ex-communist Koestier en de Poolse emigiant Milosz, op het ogenblik werk kan aantreffen in Poolse letter kundige periodieken. Advertentie X.M. ff ebt U men n/muwo mtep-in en bah* nodig Neemt dan Voor de nog 3onge Mulisch was het alezierig dat zijn veihaal het bij de 'aal duidelijk beter deed dan dat van Couperus Waarmee allerminst ge- segd wil zijn. dat hij ook een grote schrijver is dan Couperus alleen, dat zijn humor een modem publiek beter ligt Het verhaal van de man die m wanhoop een behekste toneelkijker m een schouwburgzaal smijt, was van pointe wel erg ouderwets. In de absurde heer Tiennoppen, die door steeds meer mensen als een goede bekende wordt 'herkend', kon den wij veel beter ons zelf herkennen. Tot in de vroege morgen hebben drie orkesten de auteurs en hun bewonderaais op het schrijversbal beziggehouden. Britse militairen hebben bij Hohne (district CelleWest-Duits- land) een 18 cm lange metalen hou der met iadio-actief materiaal ver loren. Prinses Beatrix was gisteravond m de Amsterdamse Stadsschouw burg de stralende jonge eregast op de literaire feestavond, die de 22ste boekenweek opende. Hier staat de Prinses in de loge. Zij wordt geflankeerd door de voor zitter van de commissie met de lange naam Chr. Leejlang, en door burgemeester mr. G. van Hall an zyn echtgenote. Op 13 mei verschijnen de meuwe zomerzegels, die tot en met 31 de cember geldig blijven De frankeer- waarde is 4, 6, 7, 10 en 30 cent met een toeslag van 3, 4, 5. 8 en 8 cent. Zoals reeds is bericht, brengen de zegels schepen in beeld. Advertentie IM. het beste merk zeem LIJNBAAN 14 Lef op hei merk* De besprekingen m de metaal industrie duurden vnjdag vier uur, maar hadden geen succes, omdat de weikgevers drie percent loonopslag boden Dit is nog minder dan. de vijf percent die de scheepsbouwers had den geboden. Waarschijnlijk za! de minister van Arbeid in het conflict in de metaal industrie hetzelfde doen als in het geval van de scheepsbouwstaking, namelijk een hof van onderzoek be noemen. Tegelijkertijd zal hij het vakverbond verzoeken, de staking af te gelasten. De vakbonden staan voor een zeer moeilijk probleem. Bi) beide stakin gen zijn namelijk dezelfde veertig vakbonden betrokken. Zu vormen samen de federatie van de vakbon den m de scheepsbouw- en metaal industrie. Deze groep onderhandelt met twee gioepen werkgevers, die ten opzichte van de twee stakingen verschillend leageren De werkgevers in de scheepsbouw hebben zich soe peler getoond dan de werkgevers in de metaalindustrie (Van eén onzer verslaggevers) De Nederlandse Jeugdgemeenschap gaat maar liefst vier miljoen tover ballen verkopen. Deze kleurige lekker nij is verpakt in een miljoen doosjes. Die gaan de leden van de NJG in de vier weken tussen 28 april en 28 mei door geheel ons land aan de man (of vrouw) trachten te brengen. Op die manier hoopt men een mil joen gulden binnen te krygen Een belangruk deel van dit bedrag zal ten goede komen aan hun leeftijd genoten die m Oostennjk in ver schillende kampen verblijven. In vele van die miljoenen tover ballen zitten geheimen verborgen Sluitstuk van de toverbalactie is een radiouitzending waarin die gehei men bekendgemaakt zullen wórden, plannen zijn nog in bewerking. (Van een onzer verslaggevers) Maandag I april gaan de nieuwe, verhoogde PTT-tarieven in en dat is geen grap. Voor uw binnenlandse brief of briefkaart maakt dat geen verschil: die blüven respectievelijk 10 en 7 cent aan port vragen. Maar de lokale 6-eentsbriefkaart vervalt. Wilt u die kaarten nog met alle geweld kwyt, post ze dan uiter lijk voor de laatste buslichtmg van zondagavond. De nieuwe taneven gelden onder meer ook voor luchtpostbladen (die 30 cent gaan kosten)drukwerk (min, stens 4 cent) en postpakketten. WASHINGTON (Reuter, AP) „Bij de besprekingen over wij ziging van het luchtvaart verdrag tussen Nederland en de Ver enigde Staten is nu het stadium van „ja" of „neen" bereikt. Het Nederlandse standpunt is definitief. Ik heb op minister Dulles een beroep gedaan, opdat de Amerikanen hün standpunt zul len wijzigen en verwacht, dat de onderhandelingen maandag zullen worden hervat". Dit verklaarde de leider van de Nederlandse delegatie, staatssecretaris drs. E. H. van der Beugel, gisteravond nadat hi) een gesprek van drie kwartier had gehad met minister Foster Dulles. Advertentie IM. NIEUWS Mel de SIEMENS RAPID stofzuiger bij de hand is het onderhoud van Uw woning een kleinigheid. Prijs 139,- Naar het oordeel van het Christelijk Nationaal Vakverbond, het CNV, dienen de huren niet met 25 maar met 12vq percent te worden verhoogd. In het orgaan van liet CNV, de Gids, schrijft de heer Roolvink, dat bij een huurverhoging van 25 percent een looncom- pensatie met 2 percent onvoldoende is. Een compensatie, die vol doende is, zou zeker 3 a 3'/a percent moeten bedragen. De schrijver van het stuk, die, ge zien de plaats van het artikel, waai- schijnhjk namens het CNV spreekt, zegt, dat de overheid aan een zo grote Advertentie I.M. ZWITSERSE HORLOGES? Voor do mooist» collectie In elke prtjiklasse neer 1 II"' Hl STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 Antoon. Krelage srdie van zijn tot dusver 71 levensjaren er zoveel en met zoveel toewijding gegeven heeft aan de bevoidemg van de arbeiderszang ,n Nederland, is zeer ernstig ziek. Ongeveer twee weken geleden werd hij op het ziekbed geworpen en sindsdien is zijn toestand van ernstig tot zorgwekkend verergerd. Men vreest voor zijn leven. loonsveihoging haar goedkeuring met zal hechten. Een ander bezwaar is, dat bij een algemene huui verhoging van 25 per cent de huurverschillen tussen de velschillende gemeenteklassen groter worden. In het artikel staat onder meer: „Ehn sterke verhoging van het loon peil juist nu zal hoogswaarschijnlfjk bedenkelijke gevolgen hebben voor het prijspeil. Bovendien zou bij een verhoging van 12 V. percent het vraagstuk van de blokkering voor lopig weer van de baan zijn. Ook de vooizitter van de KAB, de heer Middelhuis, heeft zich al voor een geringere huurverhoging, en dan zonder blokkering, uitge sproken Het NVV staat op het standpunt, dat een deel van de huurverhoging behoort te worden „afgeroomd" of ten minste moet worden geblokkeerd. By een reeks kleine huurverhogin gen zou dat niet mogelijk zijn. Wij herinneren er aan, dat de So ciaal-Economische Raad in zijn be- stedmgsrapport heeft gespioken van een hum verhoging van 25 percent en een looncompensatie van 2 percent. Hierover heeft de minister advies ge vraagd aan de Stichting van de Arbeid. Advertentie I.M. vTek vrije koudlijm Ouders, die de reiskosten voor een emigrerend kind (waarvoor zij geen kinderaftrek genieten) betalen mogen die kosten aftrekken. Proceskosten voor een eehtsclieidingszaak zijn eveneens aftrekbaar. Proceskosten om een vermindering van een ali mentatie te verkrijgen, echter niet. Als de dokter vindt, dat voor uw gezondheid een zeereis gemaakt moet worden, betaalt minister Hofstra een deel van de passagegelden Maar, de kosten die thuis gespaard worden omdat u er met bent, moet u van de kosten van de zeereis aftrekken. Te recht natuurlijk! Reiskosten, die iemand maakte om een geemigreerd kind le bezoeken waaromtrent mmder gunstige bench- ten binnen waren gekomen, werden niet aftrekbaar gesteld, omdat er geen medische verklaring was die deze overkomst gewenst deed zijn, aldus een arrest van de Hoge Raad Mag men hieruit afleiden, dat als die verklaring er wel was dat de af trek wel zou zijn toegestaan? We zullen moeten wachten tot de Hoge Raad een dergebjk geval te be handelen krijgt, maar weten wel, dat de betaalde reiskosten voor een geëmi greerde dochter, die overkwam om afscheid te nemen van haar stervende moeder, géén aftrekpost voor de vader opleverde. De andere pool van ons leven de geboorte kan soms kosten met zich meebiengen, die aftrekbaar zijn. Het gaat hier om niet-vergoede dok terskosten, geneesmiddelen, verpleeg- kostoi en hulp m de huishouding, taxikosten. naar het ziekenhuis ed. De normale kosten van een baby- mtzet mag u evenwel niet aftrekken. Buitengewone lasten zijn voorts de bedragen die men betaalt voor onder steuning van broers, zusters, groot ouders, ouders klemkinderen. Dit wordt ruim opgevat, want als een moer een zuster zo ruim steunt, dat naar kinderen kunnen worden opge leid voor een beioep of een studie kunnen volgen, mag die broer deze kosten geheel aftrekken Een vreemde uitspraak van de Hoge Raad is en blijft het weigeren van buitengewone lasten aan een weduw naar, die huishoudelijke hulp moet nemen om zijn gezin voort te zetten. Hetzelfde lot deelt de weduwe, die voor haar kinderen uit werken moet gaan en hulp m de buishouding moet nemen. Alleen wetswijziging kan hier uitkomst brengen. Verhuizen kost geld, veel geld soms. Indien de verhuizing op medische gronden noodzakelijk is, kan men een deel van de kosten als buitengewone lasten aftrekken, maar natuurlijk niet de meuwe gordijntjes of het nieuwe vloerkleed dat voor het nieuwe huis aangeschaft wordt Een zeer apart geval levert de zie kenfondspremie en de premie voor de vrijwillige ziekteverzekering op (voor hen die boven de loongrens van ƒ6900,— vallen). Gewoonlijk zyn deze premies niet aftrekbaar, maar als mee nu meer (door fonds of verzekering) ntet-te- rugbetaalde kosten wegens ziekte heeft dan de doorsnee-belasting- AUTOBEZITTERS die op zakenreis gaan, kunnen voortaan hun vrouw niet meer thuislaten met het argument: "Het-nag met van minister Hofstra.' De zakennt wordt nl. geen pnve-rit, tndten de vrouw meegaat, mits de kosten die men de fiscus in rekening brengt, niet hoger worden dan wanneer de man alleen op reis gaat. Vrouwen, ga dus gerust mee met uw man. maar denk niet, dat minister Hofstra die meuwe hoed en de extrahotelkosten zal betalen! piichtige, die hetzelfde inkomen en gezin heeft als u, mogen de premies m principe wél afgetrokken worden Het behoeven overigens niet alleen ziektekosten te zijn Ook als men in andere vorm buitengewone lasten heeft (b v. ondersteuning van schoon moeder) mag men de premie bij deze buitengewone last tellen Vergeet u bij de ziektekosten vooral de rekening van de tandarts met' Wanneer is nu een last buitenge woon? Ais voorwaarde wordt hierbij ge steld. dat de premie plus de niet-ver goede ziektekosten ten minste 67. (minus 6 voor ieder kind, waarvoor men aftrek geniet) van het inkomen uitmaken. Ook bij de fiscale schoonmaak rui men we het nodige op. 'Giften' zijn aftrekbaar en we denken dus even aan giften aan politieks partijen (het öoorbrsafcfonds van de PvdA bv.), aan de vaste bijdragen In de vorm van contributies voor kerkelijke, liefdadigheids-, culturele of weten schappelijke en algemeen nut beogen de instellingen. Kerkelijke belastingen vallen hier ook onder en aangezien tevens is uitgemaakt, dat politieke partijen algemeen nut beogende instellingen zyn, moet het mogelijk zijn de nor male partijcontributies eveneens af te trekken Hij deelde tegelijkertijd mede, dat minister-president dr. W, Drees een nieuwe boodschap had ontvangen van president Eisenhower, Hserin spreekt, volgens gezaghebbende woordvoerders in de States, de Amerikaanse presi dent de hoop uit, dat een akkoord zal worden bereikt. De heer Van der Beugel nam aan, dat minister Dulles en wel in nauw contact met president Eisenhower zich persoonlijk zal bemoeien met de ondeihandelmgen. „Ik heb de minister uiteengezet," aldus dis. Van der Beugel, „hoe wij in Nederland over de KLM denken, wy zijn van mening, dat de KLM sinds het verlies van onze overzeese bezittingen een van de middelen is om Nederland groter te maken dan zyn geografische grenzen aangeven." „De leden van. de Nederlandse de legatie zijn algemeen van gevoelen," zo zei hij, „dat nu. na een van ds langste onderhandelingen m de ge schiedenis van de burgerluchtvaart, m ieder geval enig resultaat moet worden bereikt Drs. Van der Beugel maakte in zijn verklaringen voorts duidelijk minister Dulles te hebben kenbaar gemaakt, dat het Nederlandse standpunt definitief is. De Ameri kaanse regering zal z.i. haar me ning moeten wijzigen. Waarnemers in Washington nemen aan, dat de onderhandelingen ernstig worden bemoeilijkt door pogingen van Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen om te voorkomen, dat de KLM nieuwe landingsrechten In de Verenigde Staten krijgt, daar zij daardoor hun belangen bedreigd achten. Advertentie I.M Zo heet het Dolctersboek mei èlle raad voor Hoeder er» Baby Gratis bij de Babyderm Super-Babyxet, waarin poeder - zal! - olie - zeep - shampoo, i 5.90 Weten is gerust >t;n. WAT MunhaROTT-Uakt|560E0 TOKIO (Reuter). De Japanse „Raad voor het verbod van kernwa pens" heeft zijn plannen meegedeeld voor het zenden van Japanse en bui tenlandse vrijwilligers naar het ge bied rondom het Christmaseiland, waar in met de Britse proeven met kernwapens zullen beginnen. De Raad wenst geen zelfmoord- avonturiers". Er zal of een schip van duizend ton worden uitgestuurd, of twee kleinere vissersboten. Iedere mo- gelijke vooizorgsmaatregel voor de veiligheid van de deelnemers zal wor den genomen. De boten zullen in de buurt van het gevaarlijke gebied rondvaren. Na beëindiging der proeven zullen de scheepjes naar Sydney gaan, Djakarta, Saigon en Hanoi, en van daar terugkeren naar Japan, Te voren zal op Haivau een protest- bueenkomst worden gehouden. De kosten van de expeditie, die op ruim een miljoen gulen worden geraamd, zullen worden bestreden uit bijdragen van het Japanse -volk. (Van onze Parijse correspondent) Lyon ontwaakte vanmorgen 3n een stralendste zonneschijn. Men ver wachtte 's ochtends in verband met het zomerse weer een massale op tocht van de bevolking bi) de be grafenis van Herriol. Alleen ai vrij dag hebben tot middernacht hon derdduizend mensen langs de baar van de ontslapen burgemeester op het stadhuis gedefileerd. Hemot ligt opgebaard m de salon, waar hy zyn grote recepties hield. De salon is herschapen in een grote bloementuin. Met rouwfloers dat tot aan de zol der reikt is een rus gemaakt waar tot vanmiddag drie uur het stoffelijk overschot van Hemot rustte. Op de met de Franse duekleur gedekte kist liggen Herriots attributen: de twee sjerpen die hy droeg als kamerlid en burgemeester, en zijn degen van de Franse Academie. President Coty is per vliegtuig van Pai ys naar Lyon gevlogen, een extra- trein met alie leden van het Franse parlement vertrok vanmorgen uit de hoofdstad naar Lyon. Het stoffelijk overschot zou om drie uur uit het gemeentehuis worden gedragen. Als enige spreker namens de Franse republiek zal premier Guy Mollet het woord voeren. Advertentie IM. 16 daagse reizen, iedere Zaterdag per Int. Dienst BRABENA tl. 165.- inclusief overnachting, maaltijden onderweg. Inl. Touringclub HOLLAND, Lunteren. Tel. 0 8388 - 366 N. van Dijk, Rozenlaan 97b, R'dam. Tel. 0 t «30 - 82124 In het kunsthistorisch museum van de Westduitse stad Speyer zal In de komende zomer een tentoonstel ling worden gehouden van schilde rijen van 130 Nederlandse meesters uit de zeventiende eeuw.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2