Witboek geeft patroon Britten bezuinigen op hun defensie Hammar sk j öld: Geen nieuws over Snez „Wat een land, wat een prachtig land KI 4TTA' Deltaplan bracht nieuw element Spreeuwenpraat Mr. Luns op reis Bloedig rumoer Chili m 't is weer Meer Brits voor Arabieren "ZZZo/Z Werk stokt in Londense haven Einde dienstplicht Minder troepen Kleinere schepen Geleide projectielen Atoomprojectiel: 7200 km in half uur PvdA-NVV-delegatie uit Israël terug EET VRIJE VOLK VRIJDAG 5 APRIL 1957 PAGINA 3 Gróte dag Zoutpot 2 (Van onze Londense correspondent) ENGELAND ZAL IN DE KOMENDE vijf jaar aanzienlijk gaan bezuinigen op de defensieuitgaven. Dit blijkt uit een witboek, dat de Britse regering gisteren heeft uitgegeven en waarin drastische bezuinigingen worden aangekondigd. Zo zal de algemene dienstplicht in Engeland eind 1960 wor den afgeschaft. Het aantal Britse troepen in Duitsland zal bin nen een jaar worden teruggebracht van 77.000 tot 64.000 en daarna in overleg met de bondgenoten geleidelijk nog meer worden gereduceerd. 300 vel fijn en zacht toiletpapier op één rol prijs slechts 100 gram B, ongelofelijk DRIE serviezen (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse regering heeft zojuist aan de Belgische re gering medegedeeld, welke waterwerken in Noord-Brabant zullen worden uitgevoerd. In verband hiermede zou de Belgische regering te zijner tijd baar houding ten aanzien van de Rijn- en Scheldeverbinding bepalen. oog UW SLAAPKAMER OP HAAR PAASBEST Alle merken, alle maten, alle kleuren in „Je komt langs de markt!' sprak een tuinierende kennis. Pieter beaamde het. „Dan kun je best voor mij een anrdig sparretje kopen. Het staat so leuk bi; het gazon. En tfc ben ar niet so direct voor in de gelegenheid. Doe me een plezier En 't was ook zo. Waarom zouden wij een goede tuinieren de vriend nu eens seen pleziertje doen? Naar de marlet. Naar de sparren- koopman. ,Mooi boompje, meneer. Zul je veel plezier aan beleven," verzekerde de man en wij zagen een paar turven hoog sparretje met een flinke bonk aarde aan de voet. Nee, wij wisten niet dat een flinke bank aarde na een kwartier weegt als tien bonken. En na een half uur als een vrachtauto vol aarde. En zo liepen wij sparretje-in-de- knuist, aardebonk bonkend tegen de enkels, over de zonnige singels. En wij hadden nog geen tien stappe gedaan of het klonk: ,Je bent te vroeg of te laat, vader." Wij keken om en zagen een grinni kend man. „Kerstmis," sprak hij. Toen is op die aprilmiddag Kerst mis geen ogenblik uit onze gedachten, geweest. Trouwens tve kónden die ge dachte eenvoudig niet kwijtraken. Op een hoek: „O denneboom, o denneboom, wat zijn je lichtjes won derschoon." 't Waren drie opgewekte schoolknapen. Op een singelbrug: „Stille nacht, heilige nacht." En dat was een flui tende bakkersmaat. Honderd meter verder: ,Je hebt je piek vergeten." Ditmaal twee bejaarde grootvaders op een bank. En dan vóel je je voor schut lopen: glimlachende dames, giebelende bak vissen, meesmuilende jongelieden. Een vergissing? een versin el? Maar al die ogen prikken toch id je rug. En de bonk aarde woog zwaarder en zwaarder. En het sparretje prikte met al zijn stekeltjes. En de arm werd lam. De tram, die heerlijk-veilige tram zou dan de oplossing brengen. Boom en bonk rustig in een hoekje, zodat niemand het zou zien. Maar de conducteur zei: ,Jiet is hier geen kerststalletje," en er ont stond op het balkon een levendig ge sprek over de houdbaarheid van kerstbomen in kleigrond. De tuinierende vriend heeft het sparretje dankbaar in ontvangst ge nomen, terwijl mevrouw Pieters van de overkant nieuwsgierig over het horretje keek en de jonge Pieters zijn kornuiten riep: „Jongens, een man met een kerstboom." Ik weet het nu zeker: Wilt ge in deze stad de aandacht trekken, neem dan een spar onder uw arm en wan del. Lang niets gehoord van de stich ting „De oudjes van Crooswijk." van welke organisatie Pieter een volijverig comitélid van aanbeveling kan wor den genoemd Maar nog u'tius end van spar plus bonk ontv ngeu wij een bnei van secretaris S. Gioenhof, 2e Van Zoelenstraat 5, Hij roept: „Onze gróte dag. Twintig april aan staande. Collectedag" (drie uitroepte kens) Wij houden van zo'n briefbegin. Daar zit spirit in. En dus: - Inderdaad, op 20 april houdt-de stichting weer haar collecte. Waar om? Om al die oude mensen van Crooswijk een plezierige zomertocht te bezorgen. En óf zo'n tocht ple zierig is! Pieter weet nog dat-ie in de bus zat met tante Annie als leidster. Een voortreffelijke dag. De heer Groenhof windt er geen doekjes om. HU zegt: „Door de prijs verhogingen zullen we dit jaar dui zend gulden meer kwijt zijn dan de vorige keer. We moeten dus 2000 gul den méér ontvangen voor we winst kunnen maken. Winst, die ten slotte weer bestemd is voor de bejaarden." Particulieren en verenigingen kun nen aan de stichting denken. Collec tanten kunnen met de bussen ram melen zo hard als ze willen. Ieder is welkom, bij secretaris Groenhof uit de 2e Van Zoelenstraat. Pas wanneer je zo'n tocht eens hebt meegemaakt, besef je het goed. Besef je van hoeveel waarde zo'n tocht voor de bejaarde mensen is. Dan wordt elke cent zilver en elk kwartje goud. Zoutpoï twee. Na de eerste van Corns. Schilders, vandaag een van de stoommosterdfabnek, opgericht 1825, Goudsesingel, hoek Korenstraat te Rotterdam. Deze pot is eigendom van mevr. Meerman uit de Beverstraat te Rotterdam. Vast een oude pot, me vrouw, maar ook u wist helaas niets te vertellen over zoutpot-één. Want de vraag was: Wat is er eventueel meer bekend van Corn. Schilders en Zfjn bedrijf? Aanbod Deze dag noteerden wij weer vele aan biedingen: een éénpersoons opklapbgd met ombouw (bestemd) van H. van het Burg. Hottmanplein. een tweepersoons opklapbed (bestemd) van K. van de Aelbrechtskade, een tweepersoons bed (bestemd) van I. uit de Utrechtsestraat, een éénpersoonsbed (bestemd) en een herenfiets van K. van de Molenvijver en een divan (bestemd) van De K. uit de Beeningerstraat en twee armstoelen van. E, van de Beukendaal. Een twijfelaar (bestemd) mogen wij afhalen by V. te Barendrecht. een bed (bestemd) bij J. van. de Pasteursingel, een wieg bij K. uit de Korfraakercstrast, een schuiftafel (be stemd) en twee fauteuils bij W. uit de Waterloostraat, twee stoelen (bestemd), een wringer (bestemd), een koptelefoon (bestemd) en een kapstok bij J. tiit de Johart de Meesterstraat en een gemak stoel bi) K. te Heljplaat, Kleding kregen wy van B. van de le Reserve Boezem straat en van Den O. te Krimpen a Ai ÏJsse!, kleding en een lamp van N. uit. de le Reserve Boezemstraat en een mat (bestemd) van Van de M, van het Oost plein. Reisbonnen werden ons toege stuurd door S. te Pendrecht en door K. te Heukelum. De Spreeuwen pot werd verrijkt met guldens van Van de B. te Oostvoome en van L. uit de Lobeila- etraat. Onze vriendelijke dank. Verlies Mevrouw Van Huet, IJsclubstraat 33b, verloor op 24 maart op het Heemraads plein of in de omgeving van de Dorps straat te HUiegersberg baar rechter, zwarte glacéhandschoen. Mevrouw Mun ters, Splegelnisserkade 34a, is tussen huls en de begraafplaats Crooswijk haar swart-gerulte parapiuhoes kwijtgeraakt. De heer Baljon, Frederlkstraat 174. heeft oo zaterdag of zondag in deze omgeving zijn grote sleutelbos verloren. Mevrouw Schotte, Waterloostraat 172b, le op 1 april haar hoge zwarte schoen kwijtgeraakt. Zij fietste van huis naar de crooswijkseweg. Tussen de Lange HUleweg en de Futseboeht verloren de kinderen van mevrouw Stoik, Fuchsia- straat 6, een rode gebreide sjaal en een rood met grijze sjaal. Vondst De beer Opljnen, Crooswijkseweg 167b, heeft zich ontfermd over een paar rol schaatsen en een autoped. Dierenrijk Mevrouw Van der Ploeg. Beemd 32, Hoogvliet, tel. 01307/532, ziet zich ge nood- aakt een goed tehuis te zoeken Advertentie NEW YORK (Reuter). Dag Hammarskjöld, secretaris-generaal der VN, heeft donderdag in een persconferentie over de Suezkwestie weinig nieuws kunnen mededelen. Hij zei, dat Egypte in principe vast hield aan Hammarskjölds rapport van 24 oktober, waarin hij de parti culiere onderhandelingen met Egypte, Frankrijk en. Engeland samenvatte. Hammarskjöld had met Nasser Advertentie LM. Als U onze collectie Florida week-end blouses (normale prijs 22.50), gemaakt van een zware, maar toch soepeie kwaliteit stof. met vlotte kraagterwijl de mouwen en de onderzijde voorzien zijn van een wollen boord, zietdan zult U ver baasd zijn. Maar ais U doi beseft dat U nu zo'n blou;egeen overhemd en ook geen week end shirt, maar een echte Florida week-end blouse, kunt kopen voor nog geen tien guldendan neemt U er beslist één mee. Want wij houden een prij zenslagook in onze grote collectie Florida week-end biouses. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop (geen telef. of schrift, best.) van de com plete kieurcollectie 1957, zoals zwart /grijs, RAF/grijs, marine/grijs en veie andere moderne combinaties, in vier maten: 35/36- 37/38 - 39/40 - 41/42, voor over de Israëlische scheepvaart door het kanaal en de Golf van Akaba gesproken, maar hy kon geen resul taten melden. Hij sprak echter tegen, dat Egyptische overvalgroepen in Gaza weer actief zouden zyn. Wel was er overeenstemming be reikt over het gebruik van VN- troepen op Egyptisch .grondgebied. Intussen had er gisteren weer een nieuwe bespreking plaats tussen de Egyptische minister Fawzi en de Amerikaanse ambassadeur Hare, Britse en Franse reders zullen voorlopig het Suezkanaal blijven mijden, zolang niet een duidelijker situatie is geschapen. De minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. M. A. H. Luns is gisteren met de BEA naar Londen gereisd, waar hy enkele besprekingen zal voe ren. Vervolgens vertrekt de minister met de „Britannic" van de Cunard White Star Line naar New York. Ook brengt de minister een bezoek aan Washington. Na rijn Engelse en Amerikaanse reis staan bezoeken aan Straatsburg en Bonn op de lijst. Engeland zal ook al zijn troepen uit Korea terugtrekken. Aan het eind van 1962 zal het land alleen nog 375.000 beroepssoldaten en nog circa 60.000 man koloniale troepen onder de wapenen hebben. Een en ander zal voor het jaar 1957-1958 reeds een besparing betekenen van 128 miljoen pond. Het gewijzigde defensieprogramma voorriet ook een geleidelijke omscha keling op de door Amerika te leveren geleide projectielen, terwijl vloot en luchtmacht zullen worden „gestroom- lijnd", dat wil zeggen, ingesteld op een atomische oorlogvoering. Zo zal er een kleiner aantal straal jagers komen en die jagers zullen worden uitgerust met bestuurbare projectielen. Ook de Britse vlootbijdrage aan de NAVO zal worden verminderd, omdat in een atoomoorlog die hoogstens enkele dagen of weken kan duren de betekenis van de oorlogs schepen geringer wordt geacht. Slagschepe-i zullef| verdwijnen en iedere vlooteenhefd zal bestaan uit een vliegtuigdrager met een aantal hulpschepen, geassisteerd door een kleiner slag kruisers, voor zien van geleide projectielen Aleen ten oosten van Suez zal de Britse vloot op volle sterkte blijven bestaan. In het Verre Oos ten en in Afrika zullen de Britse bezittingen en de toegangswegen erheen afdoende beschermd blijven. In Engeland zelf zal daartoe een centrale reserve worden opgericht die vliegensvlug met straalvliegtui gen naar de bedreigde punten ver voerd kan worden. De poging om een supersonische straalbommenwerper te ontwikkelen zal men opgeven, nu het accent geheel op geleide projec tielen komt te liggen. De. produktie van atoombommen gaat door en de luchtmacht heeft er een aanzienlijk aantal van in voor raad. Men ziet de toekomstige taak van de Britse strijdkrachten tweeledig: het weerstaan van directe agressie tegen Engeland en zyn bondgeno ten en bescherming der Britse ge bieden, overal ter wereld. Volgens het Witboek moet men een oorlog niet voorberei den maar voorkomen en vrel zo, dat elke aanvaller de lust tot agressie wordt ontnomen. Advertentie IJL VRAAG BIJ UW BOODSCHAPPEN OOK EEN ROL POPLA WASHINGTON (AFP). Ameri ka streeft de ontwikkeling na van 'n ballistisch projectiel, dat, voorzien van een atoomlading, een afstand van 7200 km of meer „in ongeveer 30 minuten" kan afleggen. Een an der, langzamer, projectiel, de Snark, zal echter misschien eerder klaar zijn en in gebruik worden genomen „tot dat er iets beters is". Dit is medegedeeld door generaal Nathan Twining, staf-chef van de Amerikaanse luchtmacht, aan de se naatscommissie voor de strijdkrach ten. Generaal Twining kon niet zeggen, of de Sowjet-Unie dan wel de VS een voorsprong heeft op het gebied van projectielen. Wel heeft Amerika een voorsprong wat betreft straal- bommenwerpers met grote en mid delgrote actieradius, maar de Sow jet-Unie heeft weer veel meer straal jagers en lichte tactische bommen werpers. In ieder geval is de strate gische trefkans van de Amerikaanse luchtmacht volgens generaal Twi ning „nog aanzienlijk groter" dan die van de Sowjet-luchtmacht. Advertentie LM. SANTIAGO (Reuter). Het bloedige rumoer in Chili is nog niet bedaard. Na een .ag van betrekkelijke rust vloog gisteren de Union Club, een peperdure gelegenheid, na een ont ploffing in brand. In een buitenwijk van Santiago opende de politie het vuur op posters, die wilden voorkomen dat arbeiders naar hun werk terugkeerden. Reeds 17 personen zijn gedood en 318 ge wond en 1000 gearresteerd. Zo luiden althans de officiële cijfers. Andere berichten spreken van meer dan veertig doden ia Santiago en Val paraiso. In het gehele land heerst de staat van beleg. Volgens de regering heeft de ver boden communistische partij het initiatief bij deze ongeregeldheden. Aanleiding tot de opstandige activi teit zijn de hoge kosten van. het levensonderhoud en in het bijzonder de verhoging van de vervoerstarieven. (Van een onzer verslaggevers) „Wat een land, wat een prachtig land." Met deze woorden vertolkte Evert Vermeer, voorzitter van de Partij van de Arbeid, de gevoelens van een delegatie uit deze partij en het NW, die gisteravond uit Israël op Schiphol is teruggekeerd. Sowjet-deskundigen zyn er in geslaagd wijn met behulp van gam- mastralen binnen enkele dagen te laten rypen. Dit proces vergt anders verscheidene jaren, zo meldt Tass uit Tiflis. In veertien dagen tjjds heeft het gezelschap de jonge staat van noord tot zuid bereisd en zoveel indrukken van de snelle ontwikkeling van het land en de vastberadenheid van het joodse volk opgedaan, dat alle leden van de delegatie nog diep onder de indruk uit het vliegtuig stapten.' „Alle deuren gingen voor ons open. De ontvangst, die ons overal, in ste den en dorpen, werd bereid," aldus de heer Vermeer, „was overweldigend. Wij konden er geen woorden voor vin den." Er bestaat een enorme sympathie voor het Nederlandse volk. Israël is vooral diep getroffen door de wyze. waarop in ons land is gereageerd op de Sinaï-campagne. De delegatie werd ontvangen door de hoogste autoriteiten, onder wie de president, de minister van Buiten landse Zaken, mevrouw Golda Meir, en de mmister van Arbeid. Voorts had zij een langdurig gesprek met Ben Goerion. Van grote militaire spanningen heeft de delegatie op haar reizen in de verschillende grensgebieden niet veel gemerkt. Wel kon worden ge constateerd. dat de spanning in de Gaza-strip groot is. Advertentie IM. Een rechtbank te Londen heeft de Britse schrijver Evelyn Waugh voor haar jonge hondje. Het Is wit met 13000 pond schadevergoeding toege- brulne vlekken. j kend m een proces wegens smaad pieter spreeuw tegen het blad Daily Express. DE BBC heeft met ingang van 1 april haar program- de Turkse grens in het Marianne van den Bergh. ma's voor de Arabische landen uitgebreid tot negen noorden tot Oost-Afrika en een Nederlandse cabare- en een half uur per dag. 0it betekent een verdub- Zanzibar in het zuiden en tière, zei enige tijd geleden beling van het aanta! zanduren dat voordien voor deze «Y3?1 Marokko in het westen hel vaderlandse podium dienst was uitgetrokken. Het houdt ook in, dat thans 1", n^ctA"nit rehieri nul! ^aanvel- Zi-i re!Sfie haar door de BBC aan geen enkel ander gebiedsdeel zoveel vat t.lf onafhankelijke Ara- Frlnknik''^ aar^ zij* inhei aandacht wordt besteed ais aan het Midden-Oosten. biscbe staten met in totaal huwelijksbootje stapte. ruim i"* ir»il?n#»n Inwnnprc. u Meer nieuws, meer com- De zendtijd bedroeg toen mentaar op de dagelijkse drie uur per week. Het was gebeurtenissen, meer mu- de eerste buitenlandse ziek en meer ontspannings- dienst. Het doel was de in- programma's dit zijn de vioed af te zwakken, die middelen om te bereiken, uitging van de agressieve dat de Arabische wereld propaganda van het fascis- met nog groter aandaent tische Italië. ,nAe! serie van vier hoorspelen minoer duidelijk en laat v.i«»orlr«n naar de stem van Enge land gaat luisteren. mmuer uuiucujk en iaat ht ,-rlr Inderdaad met nog gro- h rorm[1]eren in zes let- over Iever* e\ werken (ie (ACn lormuieren in zes iet yan grote ontdekkers en lers- rasser, uitvinders, geschreven door Kcncu Bij het uitbreken van de Rob Geraerds. langstelling. In 1955 ont- Tweede Weremoorlog was twee eerste hoorspelen ving de Britse omroep (,e zendtijd geb.acht op .es enkele grote over- 11.000 brieven van Arabi- uur P®1' Emd 1914 winllingen op medisch ge- sche ulsteraars; dat is een was dit aantal gebracht ybjed; Pasteur en Kocb per op 21. vonden de ziekte-verwek- kende bacteriën. Fleming en Florey ontdekten de scmiuuwuc tui tut,™ Ht, wonderbaarlijke penicilline week. Op het ogenblik valt ^9V t^vermta- beide laatste delen ge wederom een stijging waar dein 134 tot vermin ym een beeld van grotf. te nemen. dffibi^fwereld tot tetl '«XThK aanta^f zenduren tot ffi per EÏÏSS Leonardo da Vinei na viif Het gebied dat de BBC eeuwen tot de werkelijkheid gon bijna twintig Jaar ge- wet zijn «terlce zender be- van de gebroed era Wright jL93f miljoen Inwoners. Maar het artiestenbioed kruipt, waar het niet gaan p1 .li 1 kan. Marianne is haar be ijver ontdekkers roep trouw gebleven. Maan- 1 dag 11 april treedt zij op en Uitvinders voor Radio Parijs in een Volgende week donder- programma, dat wordt uit- dagavond zendt de AVRO gezonden van kwart ovei het eerste deel uit van een drie tot vier uur. ter aandacht, want BBC heeft nooit te klagen gehad over gebrek aan be- gemiddelde van 219 week. In het eerste half jaar van 1956 bedroeg dit gemiddelde 164 brieven per De BBC sal de program ma's uitzenden op golfleng- te 470.2 meter. De Arabische dienst be- Het indrukwekkendste was de snel heid, waarmee Israël zijn grote ont wikkelingsplannen verwezenlijkt. „Wat er na de Sinaï-campagne tot stand is gekomen, grenst aan het ongelofe lijke." Het is de Nederlandse delegatie ook opgevallen, hoe bijzonder goed Israel erin slaagt verschillende nationalitei ten in 't land tot een eenheid samen te bundelen. Het is geen uitzondering, dat op schepen of in bedrijven man nen van meer dan twintig nationa liteiten in goede harmonie samenwer ken. „Fascinerend is het," aldus de heer Vermeer, „tijdens zo'n bezoek te ho ren: „Vandaag is het nog met klaar. Ik geloofde in de toekomst van Israël maar over een half jaar staat het er," nu ik het volk er heb bezig gezien, ben ik er diep van overtuigd, dat het zich die toekomst niet uit handen zal laten nemen." In gezelschap van de heer Vermeer reisden onder meer Alfred Mozer, se cretaris buitenland van de Partij van de Arbeid, dr. P. J. Koets, hoofdre dacteur van Het Parool, en mr. dr. Th. W. van Veen, adjunct-hoofdre dacteur van Het Vrije Volk. Enkele andere leden van de dele gatie, zoals mr. J. A. W. Burger, H. Korte jr. en ir. S. A. Posthumus heb ben aan deze reis bezoeken aan ande re landen vastgeknoopt. Als U honderd gulden hebt gespaard voor een complete serviezenuitzetwacht dan nog evenkom eerst kijken naar deze Beierse porseleinen serviezencom- binaties, v/aarvan de normale prijs 98 gulden is.... en U gaat met deze serviezen., en... met nog meer dan der tig gulden naar huis. Want morgen begint de prij zenslag in de serviezen, in de Beierse porseleinen com binaties van 49-deiige ser viezen. een 15-dlg theeservies een 24-dlg eetservies een 10-dfg ontbijtservies Drie serviezen van le klas porselein, uitgevoerd in een ongekend iraai bloem- met gouddecor, koopt U nu voor nog geen zeventig gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur (geen telef. of schrift, best.) be gint de verkoop van deze combinaties porseleinen serviezen, de knoppen en oren met goud afgewerkt, geheel goud gebiesd en op de deksels een goudrozet; de bonden met geschulpte rand. voor LONDEN (Reuter) Door eert wilde" staking van ruim duizend vrachicontroleurs ligt het werk in een deel van de haven van Londen stil. Op mere dan 40 schepen wordt niet gewerkt, terwijl duizenden ha venarbeiders, die zonder de vracht controleurs niets kunnen uitvoeren, naar huis gestuurd moesten worden. Mocht de staking zich uitbreiden tot alle 1600 vrachtcontroleurs, dan zou de gehele Londense haven ver lamd worden. De staking is een sympathieactie met een groep collega's m Tilbury, die het werk neerlegden toen een vrachtkantoor personeel in dienst nam, dat niet by een vakbond is aan gesloten. Advertentie IM. Geen beter zeem dan Lacrimal zeem Malais K, LIJNBAAN J4 Dit heeft minister Spaak donder dag in de Belgische Senaat ver klaard. Het Deltaplan brengt een belang rijk nieuw element in het probleem van het Moerdijkkanaal, aldus Spaak, waarby dc Belgische regering moet wachten op de resultaten van het ingestelde technische onderzoek. De Nederlandse regering heeft echter medegedeeld daarop niet te kunnen wachten. Spaak deelde voorts mede, dat een overeenkomst over de opheffing van de Stop van Ternaaien zal worden uitgewerkt en dat de Nederlandse re gering bereid is onverwijld de be sprekingen over de verbinding Gent Westerschelde voort te zetten. Ten aanzien van de RijnSchelde verbinding kan men, na de medede lingen van de heer Spaak, tot de conclusie komen, dat beiderzijds zal worden afgewacht, of de Antwer pen—Rijnverbinding door de Delta werken zal worden verbeterd (wat verwacht wordtJ, dan wel verslech terd. De Belgische regering zal nu voorts nog wel nagaan, of de in West-Bra bant uit te voeren waterwerken nog een Moerdijkkanaal volgens het plan Steenberghe-Van Cauwelaert moge lijk maken, of dat er een kanaal met een ander tracé mogelijk zou zijn, al behoudt België zich, naar de woor den van de heer Spaak, „alle rech ten vour bij een slechter worden van de Rynvaarweg". Advertentie IM ■k Nog vóór Pasen Uw nieuwe bed in huis, ■k Mogen wij - vakmensen - U adviseren WIJ passen eventueel het bed bij Uw gewicht en lengte aan •k Een goed uitgerust mens telt voor twee. ■^jee«L*NDS G1QOTSTE SPECIAALHUIS Of SLAAPG6BIEO" leden, op 3 januari 1938. strijkt, strekt rich rit vsub werd. MARIANNE A. BERGH 'netnt n h.oeuTsev*A*Tc -*OTTe*OAM,TEL liJÜM

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2