fraaie toegang tot mooi v Vlaardingen ligt op steenworps-afstand ex Werf Gusto breidde uit DWS in vorm tegen hardnekkig Hellas P'aas-activiteitenvan de AJC Schiedamse Trekvogels op bezoek te Keulen Dordtse Zwaluwen te gast bij Schiedammers Leert Droppert maakte speelse plastiek bij nieuwe kleuterschool m Leidenaren moeizaam overwinning behaald Binnenbrandjes SG houdt weer een auditie Hermes bekert in Rotterdam V an de duiventil Herdenking van gevallenen Treinbotsing in Kaapstad Het Vrije Volk Laatste strijd bij volleybal Korfbal op het iveekeinde Hondje gevonden Wisselkoersen m J. Dura voorzitter Vakopleiding Bouwbedrijf Visafslag chiedammers j elkaar onder De grootste krant van Nederland StormramppJ aatsen betuigen bun dank PG concludeert tot verwerping beroep PAGINA 4 Grote sleun Zangboekje Zomerkampen „Waar is het hoofdveld nu eigenlijk?" riep een man toen wij zomaar een kijkje namen dij de nieuwe sportvelden in de nabijheid van de Poldervaart. We konden het deze nieuwsgierige niet vertellenom dat vrij het zelf ook niet al te duidelijk weten te vinden. Het ligt temidden van de kleinere velden. Het is er, ongetwijfeld. Maar men kan het niet aanwijzen, omdat men er niet zomaar op kan lopen. 'Met een bruto-winst van 3.113.319 fv. j. 3.193.129) en een te verdelen winstsaldo van f 2.509.630 v. j. 2.597.319) heeft de werf Gusto te Sehiedam bevredigende resultaten be haald, zo zegt hei jaarverslag. De order-portefeuille is van 66 op 100 miljoen gulden gestegen, twee hellingen zijn vergroot en laten de bouw van schepen tot 22.000 ton toe. Van een Zwitserse firma werden de licentierechten verworven voor de bouw van z.g. draagvleugelboten. Voor het uitvoeren van werken op het gebied van bekleding van schach ten. werd door de werf Gusto opge richt de N.V. Internationale Schacht- bekleding Maatschappij, waarvan Gusto alle aandelen bezit. Gistermiddag brak brand uit in het huis van de procuratiehouder G. J. W. aan de Prins Bernhardlaan. De isolatielaag van de oliestookin- richting. had vlam gevat. De brand weer kon het vuur met een water slang gemakkelijk blussen. De schade was gering. In het huis van de elektricien J. B. aan de Boylestraat ontstond gisteravond brand in een hangkast. De' elektricien had .het plafond ge olied ..en zijn oliepak in een gangkast gehangen. Door. wrijving schijnt dit pak vlam te hebben gevat. De schade was 200,Het vuur kon met em mers water worden geblust. De dierenbeschermingdeeltons mee, dat er zondagmiddag een hond uit de Schie werd gehaald. Het is een zwartharige reu met witte plek en witte pootjes. Terug te krijgen bij de heer Kreuger, St. Annazusterstraat 33b, te). 66266. Voor de komende vakantierevue houdt deSchiedamse Gemeenschap een auditie om het gezelschap, dat weer door de heren Rhuis en Dorre boom zal werden geleid, samen te stellen.' Op woensdag 24 april zal in Arcade om g uur auditie worden gegeven. Zij, die zich dan willen opgeven voor toneel, zang, muziek of dans kunnen tonen wat zij waard' zijn. Degenen,, die voor de eerste maal aan de audi tie meedoen, worden verzocht iets in te studeren.. Door het gelijke spel in de vorige bekerwedstrijd tegen Feijenoord zal «en nieuwe wedstrijd moeten uitma ken, weike van de twee clubs in de volgende ronde tegen VVV in Venlo zal moeten uitkomen. Onze blauw- witten speelden destijds een pittige en goede wedstrijd. Ook ditmaal zul len zij ongetwijfeld erop gebrand zijn om tegen het roemruchte Feijenoord «en goed resultaat te bevechten. En dit kan, als op dezelfde enthou siaste en snelle wijze wordt gespeeld. De strijd zal morgen in het stadion worden gespeeld en begint om kwart voor zes. Hoewel het aanvangsuur niet gunstig is, verwachten wij toch dat een 'groot, aantal stadgenoten naar het stadion zal trekken om Her mes aan het werk te zien. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Inspecteur Caüaghan en de ge heime code (14 jr). MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.: Pooljegers van de Berenrivier (14 3D. Apotheek: Ta. Evers. Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, Moderne Kunst uit De Ruyter-exposltle. CULT,, CONT. CENTRUM. 105 uur: Grafiek van Pol Mara. Dimien: VOLKSGEBOUW, S uur: ItAO. MUSIS SACRUM, 8 uur Comeniussehool B. IRENE, s uur: filmavond satente m. Bioscopen: WOENSDAG passage-theater. 2 en 8,15 uur: Inspecteur CaUaghan en de ge heime code (14 3D. .MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 u.: Pooljagers van de Berearivler (14 JD. Apotheek: Fa. Evera, Lange Haven 31'. TentooniteUingen: «TEGELIJK MUSEUM, 10—5 uur: De Rujter-expoattle. •Moderne Kunat uit eigen bezit. CULT,, CONT. CENTRUM, 105 uur: Grafiek van Pol Mara. 10—5 uur: eigen bezit. bijeenkomst Ouderavond Wijkge- Mverien: HUISHOUDSCHOOL, avond. De toegang tot de complexen wordt gebarricadeerd door een ruw houten bek, dat omkranst is met prikkel draad. Dat hek gaat alleen open wanneer de kleine velden, in gebruik door jeugdelftallen van Hermes en SVV, bespeeld, worden. Op de week einden dus. De bezoekers, die door de week een wandeling langs ons nieuwe recreatiegebied plegen te maken, stui ten dan op het nieuwe veldencom- plex en zij willen dan weten, wat er is aangelegd. Maar zij vinden de poort gesloten. We kunnen hun alleen maar het advies geven: Kom nog eens terug, wanneer de velden bespeeld worden, of loop om en ga op de Oudedljk staan. Dan heeft men een riant over zicht op de velden, inclusief het hoofdveld. dat straks door Hermes en SVV zal worden bespeeld. By mooi weer ziet u dan op zeer korte afstand ook nog de nieuwe woonwijken van Vlaardingen liggen. Misschien voor de. Schiedammer een ietwat angstaanjagend beeld die nieuwe wereld zo dicht bij huis maar voor vele anderen ongetwijfeld een minder naar beeld, gezien de vele voordelen die wel eens uit de centrale ligging van de velden kun nen voortvloeien. Het is immers geenszins een ai te fantastische idee om te bedenken, dat Vlaardingse sportliefhebbers onge twijfeld interesse zullen hebben voor eersteklasse matches, zo dicht bij hun stad. En dat kan voor onze semi-profs financieel gezien ook nut tig zijn. De ICV de „Postduif" opende het vliegseizoen met een wedvlucht van uit Gorkum <37 km). Door koude en bewolkte lucht was het nog een langdurig vluchtje. De uitslag was als volgt: 1, 6, 9 Gebr. Kiela; 2 L. v. d. Meij; 3, 5, 13, 16 J. Doejaaren: 4, 7, 10 Z. Lorrani x Co.: 3, 12, 19 H. Crama; 11 Th. v. Weelie; 14 D. v. Weelie en Co.; 15, 19 Gebr. v. Har- melen en Co.; 17 A. Wagtendonk; 18 C. Verlinden; 20 J. de Koster. De herdenking van de gevallenen zal ook dit jaar weer op de tra ditionele wijze plaatsvinden; vanaf het stadhuis zal een stoet trekken naar het monument aan de Gerrit Verboonstraat om daar bij het mo nument bloemen te leggen en enkele minuten stilte te betrachten. Deze week worden aan de regel matige deelnemers aan' deze plech tigheid de gebruikelijke circulaires gezonden. Iedere vereniging, elke school en verder iedereen persoonlijk kan aan de stoet deelnemen. Zij, die dit wensen te doen en geen circulaire hebben ontvangen, kunnen zich, bij voorkeur schriftelijk, aan melden by de heer J. H. F. v. d. Brugge, Vondellaan 52b, tel. 674G6, vóór 25 april. Deelnemers mogen niet jonger zijn dan twaalf jaar. Deel nemende groepen enz. dienen het aantal personen op te geven. Oud BS'ers, die willen medewerken om een erewacht te vormen bij het monument in de Plantage tijdens de plechtige herdenking der gevallenen op 4 mei. kunnei: zich wenden tot de heer P. Drenth, afd. Algemene Zaken, Stadhuis, tel. 69051. 8 APRIL Engels pond Amerik. dollar Franse frank Belgische frank Zwitserse frank Zweedse kroon Duitse mark Deense kroon Noorse kroon Zwitserland (vrij) 10,65—10,65i 3.82-,V- 3,821-1 1,0790—1,0800 7,56:.'7,565 86,771—86,825 73,475—73,525 90,615—90,665 54,755—54,805 53,28—53,33 89,21589,265 Canada 3,98 S.SSA Italiaanse lire 60,49160,545 Japanse verr. dollar 3,7923,795 De heer J. Dura Dzn. te Rotterdam, die sedert kort als vertegenwoordiger van de NAPB zitting heeft in het bestuur van de Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf, is thans benoemd tot voorzitter van deze Stichting. Jhr. mr. W. C. S. Laman Trip, die het voorzitterschap heeft waargenomen, blijft lid van het bestuur en treedt tevens op ais directeur van de Stich ting. Het bestuur is thans als volgt samengesteld; J. Dura Dzn., voorzit ter, G. Kunst, vice-voorzitter. B. Cloo. secretaris. G. A, Collignon, J. A. Es- huis, J. van Ess, jhr. mr. W. C, S. Laman Trip en H. Versteeve, ad viseur. De Schiedamse DYVS-damcs hebben zondag de wedstrijd van hun leven gespeeld. Zij behaalden een gelijk spel op Hellas. DWS heeft nu achttien punten uit twaalf wedstrijden, evenals Athene. DWS zette al vanaf het begin het Hellas-doel onder druk. In een fraaie aanval over hel midden kwam de bal in het bezit van J. Aben, die goed afspeelde naar M. Mozart; zo kreeg DWS de leiding met 10. 'Van beide zijden werd menig schot naast of over geschoten. Na 15 minu ten kwam toch nog vrij onverwachts de gelijkmaker. Een moment van aarzeling van onze dames in do ver dediging werd door een Haagse dame DE AJC TE SCHIEDAM heeft met Pasen een uitgebreid programma samengesteld. Zo zullen 46 Trekvogels (onder wie zestien ieiders en leid sters) een bezoek brengen aan Keulen, waar 25 Zwaluwen uit Dordrecht gedurende de paasdagen in de Schiedamse AJC-familie worden opgenomen. Het bezoek aan Keulen en de ontvangst van de Dordtse AJC vinden plaats in het kader van het tarditionele uitwisselings-programma. Vorig jaar immers waren de Duitse „Rode Falken" te gast in Schiedam. Met de beste indrukken verlieten de Duitse jongeren Schiedam en al spoedig volgde de uitnodiging om Keulen te bezoeken. En zo vertrekken op Goede Vrijdag per bus Trekvogels met leiding naar Keulen, waar zy de stad zullen bekijken en deelnemen aan een sportdag. Voorts staan een tocht langs de Rijn (per bus of per trein) op het programma en een bonte avond te midden van de Duitse pleegouders. 8 uur; Ouder- MMWH Een speelse koperplastiek werd geplaatst boven de ingang naar de nieuwe kleuterschool van het gereformeerd schoolonderwijs. Het is een werkstuk van de jonge Vlaardingse schilder-beeldbouwer Leen Droppert. De plastiek geeft een sterk gesty- leerde voorstelling van twee „bok- springende" kinderen. Leen Droppert heeft dit kinderspel tot primaire vor men herleid en dit in metaal tot uit drukking gebracht. De kleuterschool, die aan de Van Maanenstraat staat, zal binnenkort worden geopend. De jonge Vlaardingse kunstenaar heeft al eerder opmerkelijk werk laten zien. Bij de firma Boogaard maakte hij in de kantine een expres sieve wandschildering; „De beteuge ling van de energie". Hij is bezig aan een gevelversiering voor" de Gereformeerde Pniëlkerk aan de Burgemeester Fruissingel. Voorts heeft hij de opdracht voor de open bare Rembrandt-ulo naast het Feest terrein een beeld te vervaardigen van een fluit spelend kind. In de bakstenen gevel komen ais achter grond voor dit beeld betonplastieken voorstellende vliegende vogels. Met veel belangstelling blijven wij uitzien naar verder werk van deze talentrijke Vlaardingse kunstenaar. Vooral die tocht tot de Dra- chenfels vormt wel een van de aantrekkelijkste punten van deze reis. Men hoopt de tocht terug per Rijnschip te maken. Zater dagavond is er dan de bonte avond, eerste paasdag de tocht langs de Rijn en op tweede paas dag volgt de sportdag, waarna, men weer naar huis terugrijdt. Een vierdaags verblijf in Duits land dus; ongetwijfeld zullen de AJC'ers uitvoerig door Keulen worden rondgeleid. Om dit buitenlands bezoek mogelijk te maken heeft de gezamenlijke Schiedamse AJC veel werk verricht. Zo werd o.m. 2800 kilogram oud pa pier opgehaald en verkocht; een actie, die in ruime kring weerklank vond en waarbij men van verschil lende zijden grote belangstelling had. Zowel jongeren als opvoeders volgden met spanning het verloop van deze oud-papier-actie, die zeer zeker ge slaagd is. Op de onlangs gehouden donateurs-avond werden, tot steun van de noodzakelijke financiën, loten verkocht, en ook die opbrengst was bevredigend. Verder verkocht men nog zegeis en alels bij eilkaar vormden de baten een stevige basis voor de allernood zakelijkste kosten, voor de deelne mers aan de tocht naar Keulen be tekende dit een niet gering voordeel; men kon de inschrijvingskosten nu zeer laag houden. Er is verder een aardig zangboekje samenegsteld, dal door de Duitse cn Nederlandse AJC kan worden ge bruikt. Men heeft getracht, zoveel mogelijk liederen van algemene be kendheid erin op te nemen: uit de kelen van twee nationaliteiten zullen de welluidende trekkerslie&eren klin ken. De Schiedamse Zwaluwen (acht- tot twaalfjarigen) waren vorig jaar op bezoek In Delft. In het kader van de gewestelijke uitwisseling krygen zij dit jaar de Dordtse Zwaluwen op visite. Op zaterdagavond 20 april zul len de Schiedammers in „Ons Ge bouw' (het nieuwe huis van de AJC) tonen wat zij zoal in hun „vluchten" doen. ROTTERDAM 8 april. Aan de Vis- afslag alhier Werden van IJmuiden en elders 250 kisten verse zeevis aan- gevoérd. De prijzen waren Heilbot 2,202,25 p. kg; Schol midd. 26—-32, klein 1720; Schelvis midd. 2634, klein 1214; Kabel jauw gr. 2941, midd. 26—28, klein 11—16; Wijting 11—14; Haring verse 2326, alles per kist; Kuit 0,40 0,60 per kg. De Dordtse groep laat zich niet onbetuigd en zal zondagmiddag haar werk in eigen stad demonstreren voor de gastvrouwen en gastheren. Voorts zullen beide groepen op zondag een groot spel rondom de Poldervaart organiseren, waarbij het „zoekt en gij zult vinden", de hoofdschotel van het spel wordt. Op maandag volgt dan na een gemeenschappelijke bij eenkomst het afscheid. Het onderbrengen van. dé Dordtse Zwaluwen vormt geen probleem. Er zijn, mede dank zij het vertrek van de Trekvogels, dan juist voldoende plaatsen vrij en de Schiedamse pleegouders waren spontaan bereid nieuwe AJC'ertjes op te nemen! De AJC ("ongelukkigerwijs thans gehandicapt door het verloren ge- gane Meenthuis bij Blaricum) heeft ook voor de komende zomer weer een uitgebreid vakantieprogramma sa mengesteld. Er komen week-kampen in Oisterwijk, Vierhouten en het tentenkamp by Blaricum; een van deze landelijke kampen zal geheel in het teken van de ruimtevaart staan. Zo zullen de kampbewoners niet lot aardbewoners worden gerekend, maar de fantastische namen als nsaanmannetjes en marsbewoners dragen. Dit kamp („Wonder ran het heelal") staat dan in het teken van het geofysisch jaar. Geruchten, als zou vanuit dit kamp de eerste tocht naar de maan per kernraket worden gehouden, kunnen wij ten stelligste tegenspreken! (Ongecorrigeerd) zyn benut: 11. Nel Robart in goede vorm gaf DWS weer de leiding nadat zij in een sprint drie Haagse dames passeerde en fraai inschoot. Nog voor de rust kwamen de Hel las-dames aan de gelijkmaker, zodat de ruststand inging met 22. Na rust hadden de DWS-dames een lichte inzinking, waarvan Hellas gretig profiteerde. De midvoor van Hellas ondernam een rush langs een drietal DWS-verdedigsters en. on houdbaar voor A. Veldhoven scoorde zij: 2—3. Kort daarop een klein misverstand en Hellas vergrootte de voorsprong (2—4). Ook nu weef bleken de DWS- dames over een goed incasserings vermogen te beschikken. Verbeten gingen zij ten aanval met hulp uit de verdediging, waardoor er enige verwarring ontstond in de Haagse defensie. M. van Geene liet dit niet onbenut en scoorde in de uiterste benedenhoek: 3—4. Aangemoedigd door deze meevaller gingen acht DWS'ers in de aanval; L. Robart, in bezit van de bal in vrijstaande po sitie, werd te zwaar aangevallen. Zij zette de toegekende 13-meter-worp om in een doelpunt: 4—4. De heren Het eerste-herenteam had aan het Leidsehendamse CWP een zacht eitje. Er werd door DWS betrekkelijk lauw gespeeld. CWP speelde met tien man zodat dit elftal gehandicapt was. Eindstand werd hier 144. Het tweede herenelftal behaalde eveneens een grote overwinning op Rotterdam 2 op Laag Zestienhoven. Eindstand was hier 162. Heren 3 zorgde er ditmaal voor dat er op de Oude Dijk geen verliespun- ten waren; HVZ, een nieuwe vereni ging uit Rotterdam, wist tot aan de rust gelijke tred te hduden met DWS (44). Daarna ging het mis. Met 11—8 kwam het einde. Uitslagen jeugdwedstrijden: Adsp. meisjes: Actief—DWS 70; Adsp. jongens: ActiefDWS 28. van die dagen in de week die er als 'l ware tussenuit val len. Een dag zonder doel. een dag zonder grootse inhoud, zonder in drukwekkende gebeurtenissen of fijn zinnige gevoelens. Kortom, een dag van grote leegte, 't Kan ook zijn dat men zó hevig heeft geleefd dat er geen tijd overblijft om zich (e reali seren dat de tijd voorbij snelt. Men kwam er niet toe een terugblik te werpen, om op de klok te kijken oj dc dagelijkse handelingen zoals op tijd eten en slapen te verrichten. Geen verspilde dag, maar een wezen loze dag. En als men dan leest wat er elders in de wereld allemaal gebeurt, dan krijgt men het toch een beetje be nauwd. Neem nou Amerika. We lezen dat daar om de 21 seconden iemand sterft cn dat er om dc acht secon den een Amerikaan'je bijkomt. Ge boorte cn dood houden dus geenszins gelijke tred, waardoor de bevolkings toeneming enorm is. De bevolking is vanaf 1950 met negentien miljoen zielen gestegen. Op het ogenblik telt Amerika 170 miljoen mensen. Bo vendien, cn dat is stellig curieus, komt cr om de twee minuten een immigrant het land binnen. Nu moet u zich dit even realiseren! Als wij een kwartiertje veraromen, dan zijn er zo'n acht immigranten net van de boot op het vasteland van de Verenigde Staten gestapt. In dat kwartiertje worden een dikke hoii- derd Amerikanen geboren, terwijl cr ongeveer 43 sterven. En dat alles in vijftien minuten! Nu is dit pas Amerika. Maar de rest van de wereld slaapt ook niet bepaald. Hetgeen wellicht betekent, dat. als men eenmaal met de ogen knippert, honderden aardbewoners sterven en honderden nieuwen de aardkost gaan bewonen. Geen nieu we ontdekking, vrienden, maar wel iets om over te denken als de slaap bijvoorbeeld niet wil komen: Want slapen is heerlijk, ofschoon het een erge tijdverspilling is.... KAAPSTAD (AP) Vermoedelijk 24 personen zijn om het leven gekomen toen gisteren twee stampvolle elek trische buurttreinen in Kaapstad met elkaar in botsing kwamen. Het aan tal gewonden bedroeg 74. Vier rijtui gen vol passagiers werden vernield. Het ongeluk gebeurde tjjdens bet spitsuur, Negentien ziekenauto's reden af en aan om de gewonden naar de ziekenhuizen te brengen. Ooggetuigen vertellen dat de vier rijtuigen zich in elkaar boor den en vervolgens de hoogte in gingen. De botsing gaf een klap alsof een vrachtauto met dyna miet ontplofte. Mannen en vrou wen van alle rassen verdrongen zich om uit de rijtuigen te komen. Grote hoeveelheden „blank" bloed werd naar de plaats van de ramp ge stuurd. Het was beschikbaar voor alle rassen. Een gebrandschildert glas-in-lood- raam, dat de wapens van de gemeen ten Goedereede, Ouddorp en Stellen dam bevat, Is maandagmiddag ont huld in het nieuwe stadhuis t« s-Gravenhage. Dit traditionele geschenk is een getuigenis van de diepe dank voor de hulp die 's-Gravenhage heeft gege ven aan de door deze stad geadop teerde gemeenten na de stormramp in februari 1953. De burgemeester van Stellendam en Goedereede, J. baron van Knobels- dorff en de burgemeester van Oud- dorp, de heer J. A. Kleijnenberg nebben het raam, dat is gemaakt o??r k* Wagemans uit KUsvyJc, aan de gemeente Den Haag overgedragen. De heren-zestallen van dc Schie damse Volleybalclub SV'C hebben in de afgelopen week hun laatste wed strijden in het competitieseizoen I956/'57 gespeeld. Heren 1 speelde tegen RVC en won op keurige wijze met 3—1. Met één punt achterstand op kampioen DltL hebben de Schiedamse heren een mooi eindresultaat bereikt. Heren 2 kwam tweemaal in het veld en moest beide keren het onder spit delven. Van Smash 2 werd met 3—1 cn van Libanon 3 met 3—0 ver loren. De heren-reserves eindigden in dc middenmoot, op de zesde plaats. Heren 3 behield de laatste plaats, door een 30 nederlaag tegen Fla mingo's 2. SVC organiseert na afloop van deze competitie weer haar traditio nele nederlaag-toernooi, waaraan wordt deelgenomen door bekerhoud ster DRL, alsmede de verenigingen Smash, ZVC. Rotterdam-Zuid en Hou Stand. De wedstrijden worden ge speeld des vrijdagsavonds in de gym nastiekzaal Oude Kerkhof en wel op 26 april alsmede E, 17, 14 en 31 mei. Verder neemt SVC nog deel aan de beker-competitie van de NoVoBo, met haar eerste heren-zestal, terwijl de eerste en tweede dames- en heren teams zijn ingeschreven voor het jubileum-toernooi van het Rotter damse Smash. Al met al een druk programma voor de komende maanden. De gezamenlijke Schiedamse vol leybalverenigingen organiseren van 15 april tot 1 juni een onderlinge halve competitie in eigen zalen. Aan deze competitie nemen deel de af delingen volleybal van Juliana, ODO, UVG, SPSV. alsmede de Schiedamse Volleybal Club SVC. Totaal 20 zestallen zijn bij deze wedstrijden ingeschakeld, onderver deeld in vier poules. Iedere poule winnaar ontvangt een aardige me daille ais aandenken. ODl heeft inderdaad getoond, dat de 310-nederlaag tegen Pernix 2 op eigen terrein destijds een vergissing moet zijn geweest. Ditmaal konden de ieideenaren, die ongetwijfeld sterker zijn. maar moei zaam tot een 64-zege komen, ondanks het terreinvoordeel. Vooral de tweede helft gaven onze stadgenoten kranig partij en moest de thuisclub alle krachten inspannen om de punten in eigen handen te houden. Schiedam ontmoette In de voor ronde van de wedstrijdenreeks om de Zilveren Nieuws van de Dagbal het pas gepromoveerde De Danaïden. Er kan a! direct worden geconstateerd, dat de Leidse ploeg het straks wel zal klaren in de nieuwe omgeving. Schiedam had de handen vol aan de enthousiast en snel spelende Leide naren. De eerste helft was er weinig krachtsverschil te bespeuren, het geen in de 22 stand goed tot uit drukking kwam. H. Verschoor opende de score, die na 11 door J. v, d. Kooy op 22 was gebracht. Na de rast vielen in een kwartier vijl doel punten. Eerst kwam D. Vermeulen aan bod, toen de tegenpartij met twee stuks 34, daarna weer H. Verschoor 44 en ten slotte J. v. d. Tuuk. die 54 en later 64 liet noteren. F. Veer en D. Vermeulen speelden de tegenpartij definitief naar de ne derlaag, hoewel de bezoekers toch nog het laatste woord hadden (8—5). Succes, dat zelf weinig te winnen of verliezen heeft, trof in De Zwa luwen een tegenpartij, waarvoor de winstpunten nog heel zwaar wogen. Mej. C. van YV(jk kon haar club de leiding bezorgen, maar daarna heeft men voortdurend tegen een achter stand moeten aankijken. Voor de rust. die met 42 voor De Zwaluwen werd aangevangen, kon H. Bons nog een keer de 'balans in even wicht brengen (22). Na de hervat ting kwam de thuisclub zelfs met 5—2 voor, doch taai volhouden zorg den mej. A. Kauffman. mej. N. Du- wendijk en H. Bons er voor, dat ten slotte een gelijke stand (5—5) werd bereikt. De scheidsrechter was in deze wedstrijd kwistig met strafwor- pen, waarvan er in totaal 6 werden toegewezen. Enkele daarvan werden er benut. Schiedam 2 kwam met een 33- gelijkspel thuis van een treffen tegen Actief 3. Succes 2 versloeg Ons Huis 5 met 40. ODI 3 deed er nog een puntje bij tegen Rozenburg (5—O). De Succes-jeugdploeg deed goed werk Het Zuiden 2 met 4—3 te kloppen, De uitslagen van de adspiranten- wedstrjjden luiden: Spangen a— Succes a 4—i; Zuiden a—Schiedam a 1Succes bOns Huis c 0—0 en Schiedam bDOP a o—1. (Ongecorrigeerd) (Van een onzer verslaggeefsters) De procureur-generaal'by de Hoge Raad in. Den Haag heeft vanmorgen geconcludeerd tot verwerping van het beroep in cassatie door de Am sterdamse bouwkundige B D. Deze was door het gerechtshof in Amster dam tot 250 boete veroordeeld wegens schuld aan de instorting van een pand tijdens herstelwerkzaam heden in de Vijzelstraat in Amster dam op 23 maart 1955. De bouwkundige was ten laste ge legd het veroorzaken van letsel door schuld en overtreding van het veilig heidsbesluit. Tenaanzien van het eerste had de verdediger terugver wijzing naar het Hof gevraagd, voor het tweede vroeg hij ontslag van rechtsvervolging. De Hoge Raad zal op 14 mei arrest wijzen.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1