Nederland staat er gekleurd op Duitse radio zond klankbeeld over vervolging uit Kamer twee ers aan Forty Four c lil m VS zal agressie tegen Jordanië niet toestaan 111 Cees Laseur trouwt 'Lilou' Spreeuivenpraat Arbitrage in conflict met ziekenf ondsen? F rancoise Sagan goed vooruit OvJ ziet af van strafvervolging tegen RTM >De Hoop' verliet de Lofoten i Automatiseriiis; kost kapitalen „Artifex geeft weer concerten op vele orgels Franse generaal gestraft Gesprek over ontwapening verloopt goed Prins Bernhard bracht bezoek aan Adenauer nm* - lp FORTY FOUR EET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 APRIL 1957 PAGINA 3 Huwelijk V., N&Pil m- Zeer vrij vertaald: Kies een goed sporejasje, één uir de nieuwe internationale collectie van (Van onze parlementsredactie) Minister Samkalden heeft woensdag: bij de behandeling vair de Justitiebegroting in de Eerste Kamer uiteengezet, waarom de tweede secretaris van de KAT, mr. J. AV. van der Poel, buiten de voordracht om benoemd is tot griffier van de arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam. going Ir. Oliën van Philips De heer P. Bou- man uit Den Briel heeft met zeer veel belangstelling ons stukje gelezen over de ondergang van de zalmvangst op de Nederlandse rivieren. Die belangstelling is begrijpelijk, -want de heer Bouman heeft deze achteruitgang van zeer nabij kun nen volgen. Hy is er getuige van geweest. Briefschrijver ver telt, dat lüj er - le jaren heeft gevaren op de market l. die de gevangen zalm van de visse.y haar de afslag in Kralingscheveer vervoerde. Dat zal ongeveer 1890 gijn geweest. De heer Bouman voer In'die dagen van de Oude Maas voor de visserij Klein Profijt. „We hadden toen de Klein Profyt 1. de Klein Profijt 2 en de Graaf van Byiand. De eerste vis- sérü lag bjj Rhoon, de tweede bij Hoogvliet tegenover Spijkenisse en de derde bij Zwartewaal. Er waren toen tien zalmvisserijen die visten met de zegen, een groot net, dat van de ene kant van de rivier naar de andere viste. De Profyten en de Graaf van Bijland stonden onder directie van de heer Van Houte van Kralingscheveer, een groothandelaar." De schrijver van het boekje, waar Pieter zijn gegevens aan ontleende, sprak over grote zalmvangsten, „Dat was meer dan in mijn tijd*', zegt de heer Bouman. „Wanneer wij van de drie visserijen zestig zalmen in de boot hadden, dan was dat nog niet eens zo slecht. Later werd het veel minder. Zo veel, dat men de boel moest opgeven." Waarom die zalm verdween? De schrijver van dat boek dacht aan de normalisatie van de Rijn en ook aan. de bouw van stuwdammen op de kleine zijrivieren in Duitsland. Hierdoor zou het de zalmen onmoge lijk zijn geworden de paarplaatsen te bereiken. De heer Bouman denkt echter vooral aan de vervuiling van de rivie ren. „Die verontreiniging is voor namelijk te danken aan de tanksche pen. Wanneer deze schepen leeg wa ren, spoelde men het vuile water zo maar over boord. Met het gevolg, dat je soms wel een half uur door het vuile water moest varen. Je begrijpt, dat dit niet erg bevorderlijk was voor alle soorten vis. Vooral de zalm scheen er van te lijden te hebben." Inderdaad, die verontreiniging heeft een belangrijke rol gespeeld. Vooral in de tijd toen men probeerde door een eigen teelt de zalmvisserij weer nieuw leven in te blazen. Pieter weet niet hoe oud de gemeentever ordening is, waarin het wordt ver boden om olie in de havens te spuien. Wanneer dit tegenwoordig ontdekt wordt (en dat is niet zo gemakkelijk voor de opsporingsambtenaren) legt de kantonrechter je een flinke boete op. Hoe dan ook: de zalm verdween en met de zalmen verdwenen de Klein Profyt 1 en 2 in de Oude Maas, de Graaf van Bijland bij Zwartewaal, de visserij bij pemis tegenover Vlaar- dingcn, de Oranje bij Delfshaven, de Prins Hendrik by IJsselmonde, de Mei de op de Merwcde en nog twee op de hoek van de Dortsche Kil. .Dat waren nog hele bedrijven. Er werkten op elke visserij wel veertig mensen", zegt de heer Bouman. Op Pieters bureau ligt een ver geeld document waar de tand des tijds danig aan heeft zitten knabbe len. De heer Arend uit Rotterdam bracht het ons. 't Is een trouwakte van een van zijn voorvaderen, gevon den in oude familiepapieren. „Wij, commissarissen tot de Huw- lijkszaken uit de Municipaliteit der Stad Rotterdam, verklaren, dat, op heden, voor ons, op het Huis der Gemeente dezer Stadzijn versche nen, Nathan Isaac, j.m. vn Sara Ja cobs, j.d. dewelke (nadat de Huivelijksaf- kondigingen, op drie agtereenvolgeh- de Zondagen, van den Huize der Gemeente dezer Stad, naar gewoonte, zyrt gedaan/ door ons, ingevolge de Publikatie der Provisioneele Repre sentanten van het Volk van Holland, gedagtekend den 7den van Mey 1705, in den Echt zijn verbonden, uiaervan, naardien de genoemde personen hier van een üewys hebben verzogt, my, aen hen deze hebben afgegeven. Ten bewijze van echtheid hebben wij deze, door een onzer Secretaris sen, doen tekenen, op den 20enA vril 1SOO. Het zesde jaer der Bataefsche Vrijheid. De trouwakte van jongeman Nathan cn jongedochter SaTa! In de tijd van de Bataafse Republiek toen de pa triotten Oranje hadden verjaagd. Leuk is ook de huwelijksafkondiging die, naar gewoonte, op drie achter eenvolgende zondagen van het raad huis moest geschieden. Stel je dat dit op het ogenblik precies zo gebeurde: elke zondag op het bordes van het raadhuis een ambtenaar, die met iuide stem al die voorgenomen huwe lijken ever de Coolsingel liet schal len. Het zou misschien niet eens zo on aardig zijn. Ambtenaar in herauten kostuum op het bordes, perkament in de ene hand. klaroen in de andere. Bijzondere attractie voor de vreemde lingen! Maar in ernstr het is toch wel erg leuk om zo'n voorvaderlijke trouw akte te bezitten. Aanbod Doze dos schreven wij öe volgende aanbiedingen lil ons Boek der Bijdragen: een eenpersoons IctRknut tbesumd! en oen mecanodoos van \V. van de Dorrttse laan. een klnderledlkant van H. van bet Goudseplein. zes stoelen, een bed. een tafel (alles bestemd i. een klndericdikant, schilderij en een vloerkleed (bestemd) van B. te Hoek van Holland, eer. divan (bestemd) van Van W. uit de Grote Visserijstraat en twee armstoelen van M. uit de Mil'.inxstriuit. Grammofoon platen en kleding kregen wij rati Van B. uit de Voorburgstraat, kledtnK. schoe nen cn wol van J. tilt de Brrderode- st.--.at. kleding van S. uit de Cicvburch- straat en van een onbekende. WIJ ont vingen diversen van Ei. uit de Moerker- kesiraat. kindertijdschriften van Van der L. uit de Van Haaftenstraat. lectuur van S. van de Noorderhavenkade en een boek van G. te Smitshoek. De Spreeu- wenpot werd verrijkt met een gulden can K. uit de Joscphlaan. Onze beste dank. Verlies De beer De Koning. Parallelweg 59b. verloor op 12 april tussen Sluisjesdijk en huis zijn loonzakje met zijn week loon. De heer Smouter. Strevelswcg 30. beeft op 13 april In het badhuis aan de Ploegstraat zijn horloge laten liggen. Joop Smit. Turnstraat 30. raakte op 13 april zijn verchroomd horloge kwijt tussen Lange Geer en het Sportfondsen- bad. Het dochtertje van mevrouw Rijn berk. Paaristraat 13. miste op 4 april tussen de speeltuin cn huls een plastic pop. Vondst De beer De Vos. Bloklandstraat 17a. vond zaterdagavond In de .Tocbtstraat een paar donkerbruine wanton. De heer Faasen. le WandeloorJdwaaoatnuit 7, vond in de omgeving van de Paradijs- laan een bril. PIETER SPREÜGW. (Van onze correspondent te Bonn) Voor het eerst na de oorlog heeft de Duitse radio woensdagavond grote aandacht besteed aan de wijze waarop vele duizenden joden door de nazi's zijn omgebracht. Dit gebeurde in een soort klankbeeld, getiteld: „De weg van de SS-officier Kurt Gerstein". Het was het levensverhaal van de mijningenieur Kurt Gerstein, die tot vlak voor de Hitler-dictatuur een fel bestrijder van de nazi's was, maar die later meende, het best tegen deze beestenbende te kunnen vechten, door er zelf lid van te worden en aldus de rijen van de Hitler-getrouwen te infiltreren. Advertentie Ï.M. Glenkirk en Ivy League Style Sportjasjes v.3. 67.- Pantalons v.a. f 39.- I Gerstein die inmiddels een medi sche studie had voltooid, kwam zo bjj de SS en dank zij enkele particu liere relaties, bracht hij het tot Obersturmführer, beiast met de lei ding van de afdeling hygiëne. Een maal op die plaats werd hij een soort particuliere verzetsgroep, zoals ook brieven o.a. van ds. Niemöller ge tuigden. Van alles wat-deze SS-man mee maakte bracht hy getrouw verslag uit. Zo maakte hij b(jv. tijdens de oorlog het Vaticaan, Zweedse di plomaten en neutrale waarnemers attent op de wijze waarop joden vergast, mishandeld en hun stof felijke overschotten van byv. gou den tanden beroofd werden. In de uitzending van woensdag avond heeft de Duitse radio deze gruwelijke details niet verzwegen. Gerstein zou bij het einde van de oorlog hebben weten te voorkomen, dat blauwzuur werd geleverd ge noeg om acht miljoen mensen te ver gassen waardoor stellig een mas sale uitmoording van de laatste con centratiekampen werd verhinderd. De Noordduitse omroep van Keulen staafde dit klankbeeld met brieven en verklaringen van betrouwbare ge tuigen. Het is-daarbij niet de bedoe ling om Gerstein te rehabiliteren. hij is in een Franse gevangenis gestorven als wel om het Duitse radiopubliek op objectieve wijze over de beestachtigheden der nazi's in te lichten. Vanavond, donderdag, wordt een tweede dergelijk klankbeeld over Keulen uitgezonden. Zestig onderwijzers en drieëndertig kinderen uit alle streken van Frank rijk zijn gisteren met twee vliegtui gen op Schiphol geland: om Neder land te leren kennen als... verf land nummer 1. De kleuren vanNederland, daar was het dit gezelschap om begon nen. en vooral de kleuren van de huizen. De verfkleuren dus. Want ons land' was het best geschilderde van alle, was de kinderen op school verteld. Ze hadden deelgenomen aan een tchiidenvedsti'ijd onder liet motto "tToilet van Frankrijk'. .De onder wijzersorganisatie had deze wedstrijd georganiseerd en de Franse verffa- brikanten hadden het geld voor de prijzen beschikbaar gesteld. „Voor deze functie was iemand nodig, die beschikte over grote en goede organisatorische kwaliteiten. De thans benoemde voldeed aan deze eisen." „Omdat aan de vereiste organisa torische bekwaamheden van hen, die op de voordracht stonden, werd ge twijfeld, werd de tweede secretaris van de KVP benoemd," aldus de be windsman. PARIJS (Reuter). Francoise Sagan, die zondag een ernstig auto ongeluk heeft gehad, maakt het steeds beter. De artsen verklaarden dat zy na woensdag in slaat zal zijn om weer gewoon te eten. Als zij blijft vooruitgaan zullen zij binnen twee dagen haar gebroken sleutelbeen zetten. Het blad Paris Presse, dat bericht te dat Franchise Sagan 40 minuten onder de resten van haar auto had gelegen, ensceneerde woensdag wat liet „Operatie Egoïsme" noemde. Ket lie'- rbij zien hoe een gewonde chauffeur en een dito fietser 42 mi nuten lang op de openbare weg lagen, terwijl in die tijd 51 auto's voorbij reden zonder te stoppen. De Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde heeft woensdag schriftelijk geant woord op een brief van'de KoninklU- ke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, waar in deze laatste organisatie ais haar mening uitsprak, dat het conflict tussen de tandartsen cn de zieken fondsen zou kunnen worden opgelost door een arbitrale uitspraak van een college van objectieve deskundigen over. de totale werktijd van, de tand arts met een gelijktydige beoordeling van degemiddelde tijden voor de diverse verrichtingen. Het hoofdbestuur van de Neder landse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde deelt in haar schrijven mee, dat een standpunt pas bepaald kan worden als vast staat, welke vorm die arbitrage zou moeten hebben. Het hoofdbestuur zal gaarne in de gelegenheid worden gesteld van de mening van de Koninklijke Neder landse Maatschappij, tot Bevordering der Geneeskunst kennis te nemen. De tandartsen achten het eveneens in hoge mate betreurenswaardig, dat de moeiiykheden de door middel van het saneringssysteem bereikte resul taten .dreigen te vernietigen., Zy den ken hierbij ook aan het van zieken- fondszijde tot de gesaneerde patiën ten gerichte verzoek slechts tand heelkundige hulp in -te roepen, in-, dien dit dringend noodzakelijk is. Dit zal tot gevolg hebben, zo me nen de tandartsen, dat het sane ringssysteem volkomen in de war wordt gestuurd. Dit wordt in de hand gewerkt door de van zieken fondszijde gegeven voorstelling van zaken als zou bet laten verlopen van de saneringskaart voor de verzeker den geen schadelijke gevolgen kun nen hebben. Het hoofdbestuur van detand artsenorganisatie wijst erop.^ dat de ziekenfondsen een voorlichting ge ven, die onaanvaardbaar is. Te "Rome zijn Santé Briganti en Ald'o Tacconi, die in 1946 resp. tot 25 en 22 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld op beschuldiging van moord op een vrouw, volledig gere habiliteerd. Toen zij zeven jaar van hun straf hadden uitgezeten, be kenden twee andere mannen de be wuste moord te hebben gepleegd. H(j wees erop, dat er over deze be noeming nauw overleg is gepleegd tussen zijn departement cn de pre sident van de Amsterdamse recht bank, die ten slotte aan de minister schreef, dat de benoemde niet min der aanvaardbaar is dan de door de rechtbank voorgestelde kandidaten. De rechtbank stemde dus met de benoeming in, aldus minister Sam kalden. Hy was zo uitvoerig op deze o.m. door prof. De Grooth (v.v.d.) aan de orde gestelde zaak ingegaan, om dat hij „legendevorming van het be gin' af aan de kop wilde indrukken." De bewindsman bevestigde prof. De Grooth, dat ,de betrokkene een soort stage by de rechtbanken in Den Haag en Rotterdam doormaakt. Tenslotte zei hij te hopen, dat deze benoeming aan de verwachtingen zal beantwoorden. (Van een onzer verslaggevers) De' officier van Justitie te Rotterdam heeft afgezien van een strafvervolging tegen de Rot terdamse Tramweg Maatschappij (RTM). Zeals bekend werd in ok tober 1956 een gerechtelijk voor onderzoek ingesteld tegen de RTM. Dit onderzoek is thans vol tooid. Gezien het feit, dat in de Hoeksclie- waard. op IJsselmonde en op Goeree Overflakkee inmiddels de trams zijn vervangen door autobussen en gezien het feit, dat door een interne organi satie van de dienst Weg en Werken van de RTM voor de toekomst een doeltreffend toezicht op de nog met trams bereden trajecten Rotterdam- Oostvoome en Spijkenisse-Hellevoet- sluis is gewaarborgd, heeft de officier dit besluit genomen. SVOLVAER (NTBj. Het hos pitaal-kerkschip ,De Hoop" is woensdag van de Loioten vertrokken. Het is de tyd, dat het daar gesta tioneerd is geweest, zeer populair geworden. De dokter heeft 816 pa tiënten op consult gehad en ongeveer vierhonderd kiezen getrokken. Tijdens een woensdag gehouden af scheidsfeest is de kapitein als her innering een zilveren vaas met in scriptie aangeboden. Een goed gekleed man is Rotterdam Stadhuisplein 28 Amsterdam Leidsestraat 7- Den Haag - Groenmarkt 24 (Van een onzer verslaggevers) De automatisering zal sneller gaan dan overeenkomt met de veroudering van de bestaande bedrijfsapparatuur. Deze zal dus eerder afgeschreven moeten worden. Dc afschrijving zal niet altijd voldoende zijn om de auto matisering te bekostigen. Zeer kost bare kapitaalsgoederen moeten wor den aangeschaft om de omschakeling op de automatisatie door te voeren. Voor het Philipsconcern opent de automatisering nieuwe afzetgebie den. Dit zei de voorzitter van de Raad van Commissarissen van het PhUips-concern. ir. P. F. S. Otten. in een vergadering van kapitaalver schaffers van ziin onderneming. Philips heeft een wezenlijke pro- duktivitcitsverbetering bereikt, aldus ir Otten. Die verbetering ligt ruim 50 pet. boven wat normaal in het bedrijfsleven op industnëel gebied wordt bereikt. De grote kapitaalbehoefte bij de toenemende expansie van het bedrijf zal het moeilijk maken, dat in Ne derland de kapitaalsbehoefte voor de toekomst zal kunnen worden gedekt, zo deelde ir. Otten mede. „Artlfex", de vereniging die al en kele jaren op basis van internationa le uitwisseling orgelconcerten organi seert, heeft voor de komende zomer een uitgebreid programma. Behalve in Den Haag en Delft worden nu ook concerten gegeven in Amsterdam, Bussum en Maassluis (Immanuel- kerk) In Delft vinden de concerten plaats in de Oude Kerk, de Nieuwe Kerk en de Hippolytuskerk. In de Oude Kerk staat een herdenkingsconcert op het programma in verband met het hon derdjarig bestaan van het door Batz gebouwde orgel. Pierre Gouchereau, organist van de Notre Dame in Parijs, zal in dezelfde stad een improvisatie concert geven. Behalve Pierre Gouchereau komen ook Marie-Claire Alain en de Oosten- rijkcr Leopold Hager naar Nederland, evenals de Amerikaanse organiste Claire Coci, de Duitsers Konrad Schuba en Walther Schuster en de Noor Ariel Handvold. De Nederlan ders Jan Sclimitz, Simon C. Jansen, Piet van Amstel, Joop Schouten en Piet Kiel, zullen waar mogelijk met Nederlandse composities, in het bui tenland optreden. Op de programma's komen onder meer werken voor van de Nederland se componisten Hendrik Andviessen, Albert de Klerk en Piet Post. In een tweetal concerten in Den Haag zal bet volledige orgeloeuvre van César Franck worden uitgevoerd. PARIJS (Reuter). Generaal Bol- lardiere. die kortgeleden zijn bevel hebbersfunctie heeft neergelegd, heeft zestig dagen arrest gekregen, aldus meldt Times, omdat hij als dienst doend officier openlijk blijk heeft ge geven van instemming met de artike len van Servnn-Schreiber in 1' Ex press, waarin het Franse leger we gens zijn optreden in Algerië gehe- Veld werd. Men verwacht dat Bollardiere een nieuwe post overzee zal krijgen, maat niet in Noord-Afrika. (Van een onzer verslaggevers) De Hengelose politie heeft de 25-jarige handelaar A. H. uit Arnhem en de 32-jarige timmerman AA7. de G. uit Amsterdam aangehouden. Zij worden ervan verdacht zich in Twente en voornamelijk in de drie stéden Enschede, Hengelo en Almelo aan insluiping te hebben schuldig gemaakt. H. heeft reeds bekend de dader te zijn van de insluipingen in een wo ning en een winkel van huishoude- lyke artikelen.Hij maakte gebruik van een valse sleutel. H. werd reeds zaterdagmorgen op het station in Hengelo aangehouden. Iemand in de trein had hem geld zien tellen en dat kwam deze man verdacht voor. Hij waarschuwde de politie, die H. voor onderzoek mee nam naar bet bureau. Hier bleek, dat hij in bezit was van een bedrag van 200 in een porte- monnaie afkomstig van de insluiping by B. Het geld was een deel van de buit die in de winkel gevonden werd en een totale waarde vertegenwoor digde van'ongeveer 680. Een dames horloge dat eveneens verdwenen was, had H. nog om zijn pols. Om geen argwaan te wekken tegen over zijn collega-insluiper hield de politie de arrestatie van H. gedurende enkele dagen geheim. De man. werd intussen in Enschede verhoord, waar hij toegaf medeplichtig te zijn aan beide bovengenoemde gevallen. De politie kreeg er de lucht van, dat W. de G. dinsdag opnieuw in Twente zou zijn. Er werd naar hem uitgekeken en het gelukte de Hen gelose politie de man op straat te pakken. Hij is intussen ingesloten in. een cel in het hoofdbureau van poli tie te Enschede. Beide mannen die op dezelfde wijze te werk gingen, worden behalve van de genoemde insluipingen ook ver dacht van een flink aantal van der gelijke misdrijven die de laatste tijd in Twente zijn voorgekomen. In Enschede hebben zeker zeven percelen op deze manier ongewenst bezoek gekregen en in Hengelo ligt dit aantal nog aanmerkelijk hoger. Op de jaarlijkse uitvinderssa lon in Parijs demonstreert de taxichauffeur Pierre de Vitry een apparaat, waarmee, onge wenste passagiers, zoals overval lers en autodieven, verjaagd kun nen worden. Een druk op de knop en een verblindend zoeklicht jloept aan terwijl meteen een sirene begint te gillen. Bijzonder hardnekkige - gevallen kunnen met een „peper spuit" definitief buiten gevecht Korden gesteld. AVASIIINGTON (Reuter). De ont wapeningsbesprekingen der Grote vyt in Londen staan er op het ogen blik beter voor dan ooit. Sinds het einde van de ooriog is, zo zegt Eisenhower, nog nooit zo serieus over ontwapening gesproken als nu in Londen. Deze gunstige indrukken had de Amerikaanse president gekregen van Harold Stassen, de afgevaardigde der VS bij deze besprekingen. Stassen heeft inmiddels een voorstel inge diend voor internationaal toezicht op de ontwapening, wanneer hierover een akkoord zou worden bereikt. (Van onze correspondent te Bonn) Prins Bernhard bracht woensdag een particuliere visite aan bonds kanselier Adenauer. De - Prins was dinsdagavond naar Duitsland geko men voor het houden van een in leiding voor de Maatschappij voor internationale politiek over het on derwerp: „Economische hulp aan minder ontwikkelde landen en inter nationale politiek." Deze bijeenkomst, die druk werd bezocht, droeg een be sloten karakter. Het gehele bezoek van prins Bernhard aan Duitsland en aan de bondskanselier was van persoonlijke aard. WASHINGTON (Reuter). Onder bepaalde omstandigheden kunnen, aldus president Eisenhower, de drie-mogendhedenverklaring van 1950 (van de VS, Frankrijk en Engeland) zowel als het plan van Eisenhower voor het Midden-Oosten, worden gebruikt om Jordanië tegen agressie te verdedigen. De giraffe die het dierenpark in Wassenaar by de Byonkorf heeft besteld is in Den Haag gearriveerd. De jongedame eerst 'Kenia' ge heten, doch nu 'Lilou' gedoopt, is vóór het warenhuis overgedragen. De directeur van het dierenpark assenaar heeft per cheque betaald en kreeg van de warenhuisdirectic een kassabon voor een giraffe. Zoals bü alle artikelen mag ook de giraffe geruild worden als hü niet goed is. Na dit toch wel onverwachte effect van de giraffe-ad- vortentie heeft het magazijn nu echter maar voor alle zekerheid een bord aangebracht 'Giraffen uitverkocht'. Kenia is daarna aan haar echtgenoot Pieter in de Wassenaarde dierentuin voorgesteld. De trouwring een buitenmodel, evenals het dier zelf kréég de bruid van Cees Laseur. Daarna heeftiedereen zich bescheiden teruggetrokken om ae kennismaking (achter gaas voorlopig nog) niet te verstoren. Tas getrouwd, niet storen,' prijkt in grote letters op het glraffenvcrBiyf. En daar zullen wij ons dan ook aan houden. Dit is de eerste maal, dat deze ver klaring, doodgewaand na de Brits- I Franse actie, weer ter sprake kwam. De driemogendhedenverklaring ga randeert de grenzen tussen Israël en zijn Arabische buurlanden. Aan de president was op een pers conferentie g- een officiële uitspraak toe t' en, dat de Ame rikaanse regering zich zal verzetten tegen buitenlandse inmenging in Jordaanse zaken. Amerika pleegt voortdurend over leg met Engeland over de toestand in Jordanië, die zo verklaarde Selwyn Lloyd in het Britse Lagerhuis op het ogënbïik tamelijk kalm is. Koning Hoessein heeft voor de radio gezegd, niet te zullen toestaan dat wie dan ook probeert een wig te drijven tussen hem en het volk ol het leger. Hij dankte beide voor hun be grip cn steun. In een duidelijke toespeling op de communistische infUtratiepolitiek in zijn land, zei de jonge vorst, dat het binnenlandse front in Jordanië zal worden versterkt. Hij drong aan op een grotere eenheid in de Arabische' gelederen ten einde „imperialistische pogingen om te verdelen en te heer sen" te verydelen. Anti-communistische demon stranten hebben tevergeefs getracht de Hongaarse vlag voor het hoofd kwartier van de VN te New York naar beneden te halen. Toen hun werd uitgelegd, dat de vlag eigendom van de volkerenorganisatie was, boden zij hun verontschuldiging aan.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2