Stijgt over kernproeven wad je niet alemaal fond ken srijven m Eerste Kamer over de bestedingsnota Amsterdamse koffii Spreemvenpraat fll Sueztolgeld in munt naar Nassers zin Vrouwelijke nooclwachters bij de BR m Goed Kcunp trok 43.000 bezoekers Munten gestolen uit museum HET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 AF-RIL 1957 PAGINA 3 Muizen Jericho Nu koopt U deze twee persoons „Tarzan"sch u im- plastic matras overtrokken met een beslist solide damast, voor /K BEN nu al zover, dat ik 's morgens voor de sckool als een oude kennis word begroet. De kinde ren uit een lagere klasdie deurwachthebben, ma ken meteen open als ik Verschijn en er IS altijd wel een jongen die bereiuWll- .L bezige jongen, loopt onmiddellijk door naar de lesrooster om té zien, wat lig mijn fiets onder het afdak zet. ...de bel gaat, vijf minuten voor tijd. We 'logen binnen'. Brits programma LUISTERTIPS Zij, die a< eerder tijdens een speciale aanbieding bij ons kochten, weten uit onder vinding dat een prijsverschil van, vier a vijf gulden op een overhemd niet tot de zeld zaamheden behoort. Ook nü, tijdens deze prijzen slagkunnen wij al onze klanten zo'n overhemd aan bieden, omdat wij de laatste vijfhonderd stuks uit een complete serie van 11.90 konden kopen voor nog geen zeven gulden. Overhemden van originele Poplin met Perma-Stiff boord (blijft ook na herhaaldelijk wassen onberispelijk), dubbele manchetten, gevoerde borst en paarlemoeren knopen. Nü koopt U zo'n klasse- overhemd van bijna twaali gulden In de kleuren wit. grijs en beige, in de maten 36 t/m 42, voor - Pieter mag de mensen, die zich in teresseren voor het wel en wee van hun woonplaats. Die een klein beetje belang stellen in het hoe en waarom van bepaal de stedelijke zaken en gebruiken. Die graag iets afweten van de geschiedenis van hun gemeente. Vandaag een brief van iemand, die enige tijd geleden van Werkendam naar het goede Hekendorp verhuisde, t is een man die interesse toont voor de historie van de standplaat sen waar hü geweest is. werkendam: ja, de geschiedenis van die aardige gemeente heeft hij na kunnen gaan tot even voor 1421 De befaamde Sint-Elizabethsvloed overstroomde toen mèt zevenhon derd andere dorpen, gehuchten en buurtschappen ook dat dorp. Ette lijke gemeenten zijn nooit meer on gebouwd. Maar nu Hekendorp! Zoals je wel bekend sal zijn is Goejanverwclle (Hekendorp) nogal bekend in de vaderlandse geschiede nis. Neem de Goejanverwelle-sluis maar. Daar is ongeveer tweehonderd jaar geleden prinses Wilhelmina van. Pruisen gevangengenomen en gehouden in een boerderij, die vlak bij deze sluis staat. Deze boerderij is nog aanwezig en de kamer waar zij moest verblijven óók. Dan staat er nog een schand paal in ons dorp met daarop Vrouwe Justitianiet geblinddoekt. Omtrent die paal ben ik niets te weten ge komen. Alleen is mij verteld, dat deze paal in de laatste oorlog nog is gebruikt om niet-vaderlandslievende Nederlanders aan vast te binden. Maar nu de geschiedenis van He kendorp? Men heejt mij er tot dus ver niets over kunnen vertellen. Be staat er een boekje waarin ik een e.n ander kan lezen? Ik ben er toch werkelijk benieuwd naar Pieter zou deze Hekendorper graag willen helpen. Ik ken van het dorp echter eigenlijk alleen maar het stille station waar alle treinen in volle vaart doorheenrazen. En in de encyclopedie lees ik: „Zuidhollandse gemeente van 847 hectare ten oosten van Gouda langs de Hollandsche IJssel met (in 195Ó) 844 inwoners, van vie 65 procent protestant, 30 procent katholiek en 5 procent onkerkelijk. De bodem be staat uit rivierklei en laagveen en is bijna geheel grasland. Het gemeen tehuis staat in Goejanverwelie aan de Hollandsche IJssel. Verder zijn er de dorpen Oukoop, Hekendorp en de buurt Hogebrug," Ge ziet: Pieter heeft weer heel wat geleerd. Maar geschiedenis? Of een boekje? Misschien is het moge lijk dat een van de lezers kan helpen. Want ook wij zijn plotseling erg nieuwsgierig geworden naar Heken dorps wel en wee in vroeger eeuwen. Briefschrijver maakt van de ge legenheid gebruik om de spreeuwen- vrienden te wijzen op de mooie fruit bomen in de Hekendorpse buurt. „Om iets heel moois te zien moeten de mensen eens op de fiets van Gouda over Goejanverwelledijk in de rich ting Steijn 'fietsen en dan zo door Hekendorp in de richting Oudewa ter. Als men Hekendorp door is, rijdt men onder de bloeiende fruit bomen door naai- Oudewater. In één woord gezegd: Prachtig! Op die dijk naar Hekendorp ziet men aan de rechterzijde de IJssel en aan de linkerkant het weideland schap met op de achtergrond de trein naar Utrecht. Maar die bloeien de fruitbomen zijn toch het mooist." Pieter geeft déze tip aan de lezers door. Een goede Goudse vriend heeft mij verzekerd, dat men hier inder daad een prachtig bloesemgebicd ontdekt. Inderdaad: Ontdekken! Want de meeste mensen komen er nooit en weten niet hoe schoon daar de fruitbomen bloeien. „K<mi maar eens gauw naar ons toe. Dan krijg Je ook nog een onvervalste stroop wafel," zo nodigde de Goudse vriend ons uit. „Vogclmeester" K. Schot heejt zich met zijn klas ontfermd over drie jonge bosuilen. Jongens uit Zuidwijk hadden die vogels in de buurt van de Charloise begraafplaats uitge haald. Rayon-agent J. van Dijke (Wielewaal) heeft de zorg voor deze uilen toevertrouwd aan de heer Schot en leerlingen. En nu het zeer vriendelijke en dringende verzoek: (Pieter, wil je de lezers eens vra gen wie of er ons aan muizen kan 'helpen. Er worden iedere dag mas sa's in klemmen gevangen en ver dronken. De uilen zijn er blij mee." Muizen naar de heer Schot, 't Is een van de zeldzaamste oproepjes die Pieter heejt geplaatst. Interesse voor je stad? Pieter juichte dat in het beginstuk van deze kolom van harte toe. En daarom ver tel ik met pleizier aan de heer K. L. uit de Jericholaan te Rotterdam dat deze laan niet direct is genoemd naar de stad die in de bijbel voor komt. De straten in die buurt zijn nl. aangelegd op het terrein van de vroegere buitenplaats Jericho, die al in 1663 wordt genoemd. Die buiten plaats zelf zal z})n naam wel aan de Palestijnse stad ontlenen. Aanbod Vandaag ontvingen wij vele aan biedingen: een dressoir, een tweeper soons bed. een tweepersoons opklapbcd. een naaimachine, een ttltschulftafel en drie stoelen (alles bestemd), een lamp. twee theekastjes. drie tafeltjes, een para- plubak. een mand met keukengerei en kleding van S. te Schiedam, een klnrier- lediltant van Van der H. uit de Blok- makersstraat, twee spiralen (bestemd), een matras en twee kilo capsules van p. uit de Narcisscnstraat. een divan en een stofzuiger (beide bestemd) van 5. te Schiedam en een linnenkast (be stemd). kinderkleding en een klok van S. uit de Mljdrechtstraat. Kleding kregen ■wij van V. uit de Wigboldstrnat, een verrekijker (bestemd) van een onbeken de uit Dordrecht, een hangklok (be stemd) van D. uit de Polslandstraat en speelgoed van een onbekende. Een vloer kleed (bestemd), vlsglazen en een stoel tje ontvingen wij van N.N., vier dekens (bestemd) en een lamp van Van R. uit de Oranjeboomstraat, zilverpapier van K. van de Josephlaan. vijr mudzakken zilverpapier van V. uit de le Schans straat en relsbonnen van een onbekende. De Sprceuwcnpot werd ook vandaag niet vergeten: wij ontvingen twee gulden van Van de H. te Krimpen aan de Lek, een rijksdaalder van K. uit de Entrepotstr. en vijftig cent van De M. uit de West- duelstraat. Hartelijk dank. vrienden. Vondst Op een landje aan de Carnlsseslngel stonden een paar jongensschoenca. Maarten de Jonge, Tezelsestraat 61a, ontfermde zich er op 10 april over. Dierenrijk De familie Van de Graaf. Eben.Haë- zerstraat 88b. zoekt een goed tehuis voor twee Jonge poesjes van zes weken. Mevr. Hameetman, Gerrlt Jan Mulderstraat 28. ziet zich genoodzaakt een goed onderdak te zoeken voor haar kater. De familie Duif. Mlilinxatraat 32a. zoekt een goed tehuis voor een hondje van vijf maanden. Mevrouw Kooning. Eendrachtstraat 146. zoekt een goed te huis voor een zindelijk katertje van zeven weken. Advertentie LM. DUSSELDORP (Reuter, AP, AFP) De bezorgdheid over de be proeving cn het gebruik van kernwapens wordt steeds groter. In VVest-Duitsland heeft het protest van de achltien atoomgeleerden steun gevonden bij het Verbond van Vakverenigingen. Het verbond onderschrijft het beroep der geleerden, de Bundes- wehr niet met kernwapens uit te rusten. Het 2al op I mei met kracht erop aandringen, dat kernenergie slechts wordt gebruikt voor vreedzame doeleinden. In Oost-Duitsland heeft de com munistische regering de Evangelische bisschoppen verzocht, zich tijdens de paasdiensten tegen atoomwapens uit te spreken. Advertentie I.M. Geen fantasie, maar (eiten noemen wij in deze prijzen- sl3g, want dit is een aan bieding van de originele tweepersoons „Tarzan" schuimplastic matrassen, ge maakt volgens een speciaal systeem, waardoor een heer lijke ligging verkregen wordt. Een „Tarzan" matras geeft méér rust dan de duurste andere matras, 's Zomers heerlijk koel's winters lekker warmen zij, die hem kocht' voor de vast gestelde prijs van 139 gulden, hebben de beste matras voor de laagste prijs. Maar dit is een prijzenslag.... en daarom koopt U hem nu voor nog geen negen tig gulden. vfClAMt 10 JAAR GARANTIE Ook m éénpersoons. Intussen gaan de Russische proef nemingen met H-bommen door. Dins dag is volgens Engelse en Ameri kaanse mededelingen weer een water stofbom tot ontploffing gebracht in Centraal-Azië. Het was de vijfde explosie binnen drie weken. In Japan, dat sinds het begin van de Russische proeven in augustus van het vorige jaar herhaalde malen uiting heeft gegeven aan zijn vrees voor grote hoeveelheden radio-actieve neerslag, waren dinsdag hevige luchtgoiven waargenomen. De Japanse regering heeft nu over de radio meegedeeld, dat de atmo sfeer boven het land zeer snel dreigt te worden besmet. Zij raadde de huisvrouwen aan, groenten en fruit zorgvuldig te wassen. Deze waar schuwing is ook in de kranten, voor de televisie en met luidsprekers op straat verspreid. De Japanse raad tegen atoom- en waterstofbommen heeft bij de Sow- jetambassade in Tokio geprotesteerd tegen de Russische proeven. Hij vraagt stopzetting ervan en onder handelingen van Rusland met Ame rika en Engeland over afschaffing van kernwapens. De vijfde nationale kampeerten- toonstelling van de ANWB. die van 12 tot 15 april in Den Haag werd gehouden, heeft 43.000 bezoekers ge trokken. Vorig jaar werd 'Goed Kamp' door 40.000 mensen bezocht. t - 7 t J. I -7 -i TNTUSSEN KOMEN mijn eerste klanten. Herman, een energieke, altijd DIT IS DE KLAS. die onze redacteur H. van Hulst een week lang onder zijn hoede had. Hij keerde voor een ogenblik terug tot zijn oude beroep, en vertelt in dit tweede artikel in de reeks 'Ieder in z'n vak' hoe het hem verder verging tijdens dit weerzien met Schoolland. Voor schooltijd komt het personeel samen in dc tweede klas. Er zijn drie onderwijzeressen en met mij. er bij vier onderwijzers, bet hoofd inbegrepen. Het zijn allemaal door de wol geverfde vaklui, want ik schat, dat niemand minder dan dertig dienstjaren heeft. Mijn buurvrouw is zelfs al meer dan dertig jaar, op deze zelfde school. Wij praten soms over een boek, een film, een reis en natuurlijk over de salarissen, maar altijd weer draait het gesprek naar onze leerlingen met hun hebbelijkheden en onhebbelijkheden. Mijn collega's kennen de buurt van haver tot gort en ze weten alles af van de gezinnen, waaruit hun kinderen komen. Ze kennen de ooms en tantes, de zorgen van de moeders en de liefhebberijen van de vaders. Dat is een nuttige, zelfs onmisbare wetenschap. Goed, Liesje is dom, erg dom. Maar wat kun je anders verwachten? En Japie is een brutale bliksem, maar een pienter joch. Zijn vader is goed in de verdiensten. Die wil hem wel naar de h.b.s. hebben. Daax is best wat van te maken. Ik informeer, of mijn Jantje ook een bekende figuur is. Hij heeft een paar keer geprobeerd de zaak op stelten te zetten. Hij zit er dikwijls heel onverschillig bij en als ik iets zeg. gebeurt het vaak, dat liij me aankijkt, met een gezicht van: 'En als ik het nou niet doe, wat gebeurt er dan?' Dan gebeurt er niets dan dat ik aanmoedigend tegen hem zeg: 'Vooruit Jan. jij ook!Maar ik voel al aankomen, dat ik vroeg of laat mijn geduld ver lies en dan gaat het natuurlijk mis. Dan moet ik gaan 'optreden'. Het blijkt, dat Jan inderdaad békend is. 'ILastig, maar niet kwaad,' zegt het hoofd van de school, die hem al acht jaar kent en. de collega's beamen het. Ik schiet er weinig mee op. want een jongetje, dat niet kwaad maar voortdurend lastig is, kan veel moeite veroorzaken. Enfin, de tijd zal leren. T7TJF MINUTEN voor tijd wordt er gebeld en dan 'lopen we binnen.' Ik v ga vast naar mijn klas. Een lege klas is een naargeestig vertrek. Aan de wanden hangt een stelletje platen, die veel ouder moeten zijn dan het gebouw, dat ik op een jaar of dertig schat. Het zijn. Duitse platen van Waéhsmuth met gelige vochtplekken en .ver sleten hoeken. Er is er één met een bijzonder vervelende giraffe erop. er vandaag voor bijzonders is. Bij de kapstokken is nog wat gejoel, maar dat laat ik even gaan, want se moeten eerst nog maar wat uitrazen. Er zijn een paar kinderen, die dadelijk een boek pakken en geboeid gaan zitten lezen. Er zijn er ook, die zelfs meteen een boek- en schrift pakken en aan het werk gaan. nog gauw eventjes een sommetje maken. Dat vind ik nogal over dreven, maar ik laat ze natuurlijk hun gang gaan. Een van mijn zorgenkinderen, Jan, heeft dc kolenbak gepakt en gaat zijn dagelijkse kachelplichten vervullen. Jan is een jongen met overwegend manualc begaafdheid, zoals dat tegen woordig heet. Hij is niet slim, maar handig. Met veel omhaal kijkt hij'of lijn kachel er goed bij ligt; hij port er deskundig in, verandert iets aan de stand der kleppen en gaat cokes halen. Dat is zijn werk en daar komt geen ander aan te pas. Hij zou een prima leerling zijn, als hij dc hele dag kon stoken en sjouwen. Helaas moet ik van hem eisen, dat hij ook wel eens stilzit en zich aan niet-manualc werkzaamheden wijdt. Herman heeft gezien, dat de lesrooster voor vandaag het vak vaderlandse geschiedenis aangeeft. Ik heb het ook .al gezien en ik weet, dat de klas in de napoleontische tijd ver toeft. Ik heb dus in mijn hoofd om, gesteund door professor Presser, een min of meer. ontluisterend commentaar op de handel en wandel van deze vechtjas te geven. Maar Herman lapt Napoleon aan zijn laars. Hij verlangt een verhaal over Karei de Grote. Hij weet precies, wat hij van mij horen wil. Het verhaal moet gaan over Elegast, met wie Karei uit stelen ging en het hoogtepunt moet zijn het handgemeen tussen Elegast en zijn echtgenote, wie 'het bloed ten nase uutsprong!' Die jongen houdt van een kleurig verhaal, maar ik moet hem teleurstellen. W/IJ BEGINNEN vandaag met een dictee. De voorbereiding daartoe moet ik even uitsmeren, want ik ben nog vier Klaar-overs te wachten. Die hebben om kwart over negen hun nuttig werk gedaan en komeii dan in een rustig tempo naar school. Ik verdenk hen er van. dat zij zich niet al te zeer haasten, maar kan niet ulVWIl- AJl ia Ci vCU lilw t LCli UiJOUlldVl ?Ct TCICUUC ^U(*i4v Li vJDy waarvan op Duits grondige wijze zijn Latijnse voor- en achternamen zijn vee* aanmerkingen maken, want zij moeten ook nog overtredingen ea aan- vermeld. tasting van hun gezag rapporteren. En daar maken zij, vrees ik, nu en daa Er is ook een vreemd landschap met kleine boompjes, waaraan reusachtige een gepast misbruik van. doorgesneden citroenen en sinaasappelen groeien. De bedoeling ervan is, dat - - de kinderen vertrouwd raken met citrusvruchten. e resultaten van het dictee topen zeer uiteen. Alie, een he in andere klassen heb ik de onvermijdelijke platen van Boerman en Knip üeesd en weinig opvallend meisje, heelt nul fouten. Jan is gezien, waarop allemaal zoetwatervissen staan of een bostafereel is afge- kamninen met fontei) "Het* is veibzazent wad ip niet alp- beeld met wel twintig verschillende gedierten. De veel aardiger platen, die KamP'oer'. met 2.6 louten. net IS vernaazent, waa je met aie- toch ook bestaan, zijn er niet. 'Geen geld.' zegt het personeel somber. maal foud ken srijven. H. VAN HULST CAÏRO (AP, Reuter). Schepen, die door het Suezkanaal varen, moeten na 1 mei de tolgelden contant vol doen in door de Egyptische regering aangegeven vreemde valuta. Daar is ook de Nederlandse gulden bij. Tot deze datum mag worden betaald in de munt van het land, onder welks vlag het schip vaart. Italië, dat door deze maatregel ernstig is gehandicapt, dreigt met een handelsboycot. Tot nog. toe hebben Italiaanse schepen nooit contant be taald. De tolgelden werden afgetrok ken van do handelsschuld van Egypte aan dit land. De overdracht van in Egypte ge vestigde Britse en Franse banken en' verzekeringsmaatschappijen aan de staat is voltooid. De bedrijven werden na de Engels-Franse actie genatio naliseerd. Andere buitenlanasc endernemin gen hebben vijf jaar de tijd gekregen om hun zaken aan te passen aan de i nationalisatiewet. (Van onze parlementsredactie) Vele leden van de Eerste Kamer zijn verontrust over dc in de be stedingsnota aangekondigde belastingverhoging. Zij zijn er teleur gesteld over, dat in de nota de bevordering van het sparen niet aan de orde is gesteld. Advertentie LM. (Van een onzer verslaggevers) In het Amersfoortse museum Fle- hite kivam men gistermorgen tot de onaangename ontdekking, dat plm. 30 gouden en zilveren muntstukken van vrij grote historische waarde waren ontvreemd uit een van de vitrines. Het betreft een serie Nederlandse munten uit de tijd van Lodewijk Napoleon. J Onder de titel Een brokje Amsterdam zal op 6 mei worden overge bracht naar de televisiestudio in Bussum voor een programma, dat de NCRV die avond wijdt aan 'Vijftig jaar Amsterdams stadsleven'. Het brokje Amsterdam, dat in de studio zal worden nagebouwd, is het bekende 'koffijhuis' Sclieltema aan- de N.z. Voorburgwal, dat in de loop van een halve eeuw vrijwel onveranderd is gebleven. Niet in de laat ste plaats is dat te danken aan de onverwoestbare con structie van de gietijzeren tafeltjes, die met een deel van de bijpassende stoeien lin ideologische zin in elk teval het eigendom van dc \msterdamse journalistieke vereld) als attributen naar lussum zullen worden ge- ransporteerd voor een na- uurgetrouwe aankleding an het decor. •k Even onverwoestbaar en ovendien vertrouwd is de iguur van ober Bert Land man, die er dag in dag uit met kopjes koffij loopt te zeulen voor de lieren van de krant en die. wijs gewor den door zoveel wijsheid, ook in Bussum zijn zegje wel zal weten te zeggen, al dan niet met koffij. In het caféhoekje zal het een gaan en komen zijn van een aantal bekende en minder bekende Amster dammers, die op hun ge bied de tijd van weleer zul len laten herleven, daarbij •zichtbaar' gesteund door foto's en oud filmmateriaa uit de begintijd van de ci nematografie. Een van de bezoekers is bij voorbeeld Willem van Arenthals, conducteur van de eerste Amsterdamse ge meentelijke buslijn van dë Dam door de Jovf -mn naar de gasfabriek aan.de Haar- Jemawrwes. Onder de titel "Land voor de boeg' brengt de AVRO te beginnen donder dagavond 25 april een reeks klankbeelden over de oude zeeweg naar de Oost, die nu noodgedwongen weer bevaren wordt: de weg om de Kaap. Ven Schad en Will Muilemeis ter maakten een reis met de "Willem Roys'. Zij gin gen passagieren in Kaap stad, Colombo, Singapore, Djakarta en Bandoeng. Van deze reis en van dat passagieren doen zij uit gebreid verslag. De Britse dirigent Hugo -.iignold zal een Brits pro gramma uitvoeren als hij aanstaande zaterdagavond liet Omroeporkest dirigeert in een concert, dat de VARA zal uitzenden. Het programma vermeldt wer ken van Arthur SuIUvan. Edward German, Charles V. Stanford en Edward Elgar, .Van dtps laatste HILVERSUM I, vrijdag Het Klein Omroep koor en het Omroeporkest o.l.v. Roelof Krol geven vanavond van vijf ovei acht tot elf uur een uit voering van de Johannes- Passion van J. S. Bach. De zangsolisten zijn Corrie Bijster, Leslie Chabey, Chris Scheffer. Leon Com- bé, Ladislav Mraz en Sv- bert van Keeken. HILVERSUM n, vrijdag ir 'Le Roi David', sym fonische psalm van Arthur Honegger, wordt vanavond van negen uur tot kwart over tien uitgevoerd door het Grote Omroepkoor en het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Albert Wolff. Medewerking verlenen Ko van Dijk, Heieen Verkley, Frances de Bossy, Simon van der Geest én Koken Numan. componist wordt, onder an dere de Serenade vooi Strijkorkest uitgevoerd van Stanford de Ierse Rap sodie or, 1 in.d. Vele andere leden vragen" minister Hofstra in het voorlopig verslag over de begroting van Financiën naar de omvang en het tijdstip van invoering van de maatregelen tot beperking dei- bestedingen. Wat zijn de gevolgen daarvan voor onze economie? In dit verband vragen zij om een prognose over de economische ontwikkeling in 1957 en 1958. Enige leden noemen het huns in ziens weinig besluitvaardige kabinet uiterst wankel. Ook tegenover de voorgenomen blokkering van de huurverhoging staan zij zeer kritisch. Zij zijn zo ernstig teleurgesteld over de handelingen der regering, dat zij zich afvragen of zij hun welwillende houding nog wel kunnen handhaven. Sommige leden geven uitvoerig aan wat zii als onevenwichtigheden in het huidige belastingsysteem beschouwen en welke belastingen zij wensen. Zo vinden zij o.m. de inkomstenbelas ting voor. ongehuwden te hoog. Zij zinspelen erop, dat daardoor het slui ten van een huwelijk zou kunnen worden bevorderd. Dat gaat niet op, menen daarentegen vele andere le den. Zij vinden, dat hoge belastingen voor vrijgezellen juist het sluiten van huwelijken vertragen, omdat daar door het sparen immers wordt be lemmerd. (Van onze parlementsredactie) Pe Stichting Bevordering Bescher ming Bevolking werkt thans een plan uit tot de werving van vrouwelijke noodwachters, o.m. voor blokploegen. Bij deze campagne zullen vrouwen organisaties, worden betrokken. Dit deelt minister Struycken aan de Eerste Kamer mee in de memorie van antwoord over de begroting van Binnenlandse Zaken, Bezitsvorming en P.B.O.. Hij kondigt daarin ook 'n verduisteringsvoorschrift aan.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2