fcJÉ Rotterdams elftal speelt té slecht DCL in veiligheid na zege op zonnige start Polocompetitie krijgt zeer rumoerig slot RBC speelt if. li Wielerclubs in actie weer gelijk Tenniszege op Noren Spreemvenpraa t Nederlaag tegen Antwerpen Jeugdkampioen Promotie RDB Wagtmans op de tweede plaats D. de Jong damkampioen LMO verspeelt kampioenschap Cardiff City degradeert Damkampioenschap Zuid-Holland HET VRIJE VOLK MAANDAG 29 APRIL 1957 PAGINA 5 i Hk ^Kg Op de koffie - ^pip L. ."\V :.4 (Van een onzer verslaggevers) Het Rotterdams elftal heeft zaterdagmiddag op Spangen met 10 van Antwerpen verloren. De zeven Spartanen en vier Feijenoorders hebben een zeer slechte wedstrijd gespeeld. Ook de Antwerpse ploeg maakte geen bijster goede indruk. Het enige doelpunt werd enige minuten na het begin gemaakt door linksbuiten Everaert uit een vrije schop, die hij hard in schoot. svw -?\ >.v De heer C. van der Rhee "uit Alblasser- dam is een kritische lezer van de Spreeu wenpraat. Daarom heeft hy Pieter twee brieven geschreven De eerste: 1 ,Jn je spreeuw van de negentiende heb je geschreven over de Sint-Elisabeths- vloed. Zevenhonderd gehuchten, buurt schappen en dorpen zouden toen wegge spoeld zijnMaar Pieter! Ga je voortaan praten op schaal van een tot tien? In 1421 had Nederland in het ge heel nog geen zevenhonderd dorpen. Er zijn toen „maar" zeventig dor pen ondergelopen, waarvan er weer 3S teruggekomen zijn. En wat zal toen het verschil zijn geweest tus sen een buurtschap, een gehucht of een dorp? Wel deed je juist om te schrijven over de Sint-Elisabethsvloed van 1421, want er zijn meer Sint-Elisa- bethsvloeden geweest. Dat is echter weinig bekend. Hier in Kinderdijk hebben wc nog altijd het Huis te Kinderdijk, waar die befaamde wieg is aangespoeld. Je weet wel de wieg met de kat erop. Een en ander is in de voorgevel inge metseld. En in 1953 zijn er weer zeventig dorpen getroffen. Ik heb ze nage teld...." U hebt gelijk, mijnheer Van der Rhee: 'dat nulletje te veel staat een beetje zonderling. Maar ook u maakt een kleine vergissing. Niet zeventig, maar tweeënzeventig dorpen ver dwenen. Misschien kunnen we beter zeggen: parochies! Het andere getal is echter juist. Achtendertig dorpen kwamen terug, maar vierendertig bleven voor altijd verdronken. Ik weet niet of u wel eens dat in teressante boek van het echtpaar Romein hebt gelezen: „De lage lan den bij de zee". In dat boek staat een prachtige plaat, die een beeld geeft var. het land zoals het voor heen was. Al die parochies lagen toen In wat men de grote Zuidhollandse Waard noemde. Op de achttiende november 1421 is de dijk van die grote waard waarschijnlijk bij Wiel- drecht bezweken. Een verschrikkelij ke ramp was er het gevolg van. En de Biesbosch had er zijn bestaan aan te danken. Overigens: hartelijk dank voor uw correctie. De heer Van der Rhee heeft méér cp zijc hart. Hij las in deze rubriek dat de 82-jarige heer Van der Zwalm cok dit jaar weer van Amerika naar Rotterdam is gereisd. Hij roept hem een hartelijk welkom toe. Maar „Wanneer er in Amerika zo veel ontzag voor de voetgangers is, hoe komt het dan, dat daar in een week end met Pasen of Pinksteren drie honderd a vierhonderd mensen om komen?" Dat er bij verkeersongevallen in de Verenigde Staten zeer veel mensen omkomen is logisch. Het land is nl. heel wat groter dan het kleine Ne derland. Of dat voetgangers zijn, of automobilisten, of motorrijders? Pie ter weet dat niet en de heer Van der Zwalm weet dat ook niet. Feit is echter, dat hij meent, dat de voetgangers aan de overkant meer respect ondervinden. En eigenlijk hoeven wij heus niet zo ver weg te gaan. Wanneer bijv. in Engeland een voetganger, een been op de zebra zet, zal geen automobilist het wagen om door te rijden De familie A. H. uit Oostvoome nodigt de heer M. J. uit de Jonker Fransstraat op de koffie, tr herin nert zich de heer J.: Een paar dagen geleden klaagde hij deerlijk over het gebrek aan natuurschoon in de buurt van Rotterdam. Waar moest hij 's zondags nu met vrouw en brim mers naar toe? En Pieter gaf enkele tips. De familie H. prijst eigen streek aan: „Laat.de heer J. nu eens van Rot terdam naar Vlaardingen rijden en vandaar over de oude weg naar Maassluis. Daar ligt de veerboot die u naar Rozenburg brengt Ge kunt dan een kijkje nemen op de kop van het eiland waar het prachtige vo- gelgebied ,X>e Beef' zich bevindt. Vandaar over de nieuwe dam naar Oostvoome, waar twee mogelijkhe den zijn: links via het kampeercen- trum Kruininger Gors en de oude vuurtoren Het Stenen Baken naar de oude vestingstad Brielle, of rechts over de Oostvoomse boulevard naar Voomes prachtige duinen. Ruimte genoeg: Rockanje, Nieuw-Helvoet en ten slotte de oude vestingstad Helle- voetsluis, waar de werkzaamheden voor de afdamming van het Haring vliet bekeken kunnen worden. „Bent u dan nog niet moe, kies dan de terugweg door de prachtige polders van Oudenhoorn, Zuidland. Simonshaven, Hekelingen en Spij- kenisse. Het is dan over de Groene Kruisweg nog maar een wipje naar Rotterdam. Mogelijk is het te veel voor een dag, maar het is dan ook als een verken ning bedoeld. En als de heer J. soms in Oostvoome mocht komen, dan staat bij ons de koffie klaar De familie H, heeft hier inderdaad een prachtige tocht beschreven. Pie ter kent Voome en Putten'wel zo'n beetje: wij kunnen het niet genoeg waarderen dat er vlak bi) Rotterdam een brok natuur als Voomes duin te vinden is. PH. Wanneer ge toch op weg bent sla dan bij Heenvliet even links af en rij het dorp binnen. Er is in dit kleine stedeke (want dat is het!) een alleraardigst marktpleintje te vinden. De eeuwen zijn daar tussen de mu ren blijven hangen! Aanbod WIJ beginnen deze week met de vol gende aanbiedingen: een tweepersoons kapokbed van Van de W. van de Spar- rendaat, twee ledlkantjes met bedje van H. uit de Tanlwtrast, een klnderledl- kantje van L. van de BusthoHaan. een divan (bestemd) van V. te Schiedam, twee fauteuils van D. uit de Hofstede- straat en twee fauteuils en een buffet (bestemd) van De V. Een kinderwagen en Kleding kregen wij van K. uit de G. van de Lindestraat, kleding van Van der K. van de Putseboebt. van K. uit de Da Coatastreat en van K. van de Wol- phaertabocht. Een hondemand werd ons toegezegd door D, te Alblasserdam, door F. uit de Watergeusstraat, door L. uit de Drievriendenstraat, door V. van de Melendaal, vele anderen boden ona tele- fonlsch hulp. Slgarebandies kregen w(] van B. uit de Van Heuadestreat. cap sules van Van der Z. uit de Beukelaara- straat en zilverpapier van C. uit de Run straat. De Spreeuwenpot werd verrijkt met drie gulden van V. utt de Zwarte Paardenstraat, één gulden van De B. te Qorkum en twee gulden van een on bekende. Onze hartelijke dank. Dierenrijk De kinderen van de heer Witte, Oroos- wiJkseKnde 2», zUn erg verdrietig over het weglopen van hun bruine geschoren Franse poedel. HU kwam sinds 39 april niet meer thuis. De familie De Hartog. Brlëlselaan 162b, zoekt een goed tehuis voor een hondje van zeven maanden. WWW. -o De Drie Musketiers van Spar ta: (v.l.n.r.) Lou Benningshof, Tony van Ede en Rien Ter louw. Het drietal wordt morgen op Spangen gehuldigd voor en na de belangrijke competitiewed strijd tegen MVV, omdat zij een groot aantal wedstrijden voor rood-wit speelden. Rien Terlouw, Sparta's stop- persspil, speelde vorige week in Den Bosch de 250ste wedstrijd, Lou Benningshof, binnenspeler, is aan zijn 249ste toe en Tony van Ede gaat morgen voor de 249ste maal het veld in. Het Sparta-bestuur heeft ge meend het trio „oer-Spartanen" tegelijk te moeten huldigen voor het eigen publiek, zodat men morgen behalve een aantrekke lijke competitiewedstrijd ook een kleine ceremonie kan aanschou wen. Het drietal populaire voetbal lers zal er zeker op gebrand zijn om een beste wedstrijd te spelen. De Drie Musketiers waren ook opgesteld in het Rotterdams elf tal. De prestaties van Lou en Tony vielen een beetje tegen, maar „ijzeren" Rinus stond voor treffelijk te verdedigen. Morgenmiddag, drie uur, be gint de wedstrijd tegen. MW. Laten wij deze drie prominenten hartelijk huldigen! Bjj Rotterdam waren doelman Van Dijk, stopper Terlouw, linkshalf De Koning en linksbuiten Moulyn nog de beste spelersj Steenbergen; Van Ede, Benningshof en Wim van der Gijp waren totaal uit vorm. De Antwerpenaren beschikten over een goéd sluitende defensie met als (Van onze sportredactie) Bij de resterende wedstrijden in 2A was wel merkbaar dat de spanning er uit was, want het vertoonde spel bij Spartaan HVV was niet bepaald denderend te noemen. HW was met vijf invallers naar Rotterdam gekomen en kreeg een normale 41- nederlaag te slikken op zaterdagavond. In 2B was het bij DCLVFC al leen voor de thuisclub van belang daar ODS nog met haar geiyk kon komen als de Rotterdammers de res terende wedstrijden zouden verliezen. VFC deed haar sportieve plicht- en gaf uitstekend partij, zelfs zo goed dat de zege voor de Leeuwen nog tot aan het einde aan een zijden draad hing. Met de 21-zege is het twee deklasseschap van DCL geprolon geerd. Fluks wist in Dordrecht zaterdag avond met 1—0 van een onvolledig HOV te winnen en door deze uitsla gen gaat de oude Dordtse club ODS het volgend seizoen weer in de derde klas haar geluk proberen. 2A Tweede klas VUC 22 HW 22 BI. Zwart 22 Lugdunum 20 Spartaan 21 Wassenaar 22 2B DCV Neptunus Sliedrecht Leerd. Sp HOV 22 22 21 22 20 22 LFC 22 19 35 Mussen 22 19 27 VDL 21 18 25 HBS 22 18 24 RKAVV 22 17 21 VIOS 22 16 21 Zwijndr. 20 19 34 VFC 21 19 30 Vr.schaar 22 16 26 Fluks 22 17 25 DCL 21 16 21 ODS 21 12 21 Spartaan had niet veel moeite, het met vijf invallers spelend HW een nederlaag toe te brengen. Voor de rust kon HW het nog wel bolwerken. De Hagenaars namen zelfs de leiding. Uit een hoekschop was het Naudin ten Cate die scoorde 01. Gaartman werd in het straf schopgebied gehaakt en benutte zelf de strafschop 11. Bij een goed opgezette aanval gaf Lafleur, Blèy een niet te missen kans 2—1. In de tweede helft was Spartaan steeds in de aanval. De druk op het HW-doel werd zo groot, dat v. d. Weg in eigen doel schoot, 31. Even voor het einde was het v. Stralen, die de eindstand op 41 bracht. DCL won van een beier technisch en taktisch spelend VFC met 2L VFC beheerste over alle linies het spel, maar door stug verdedigen van DCL was er geen doorkomen aan. Wel maakte VFC een doelpunt, maar werd afgekeurd wegens buiten spel. Een hard schot van v. d. Zwan werd door doelman Huybregtse goed gestopt. Door een fout van doelman Dettingmeyer kreeg Zwaneveld een niet te tnissen kans, maar de bal ging naast. Uit een pracht aanval lost Ruis een onhoudbaar schot: 01. In de tweede helft probeerda DCL het verloren terrein te herwinnen, maar de VFC-verdediging gaf geen krimp. Wel moest doelman Huybregt se tot twee maal toe handelend op treden. De laatste tien minuien waren sen sationeel. DCL kreeg een strafschop, deze werd gestopt door doelman Det tingmeyer. Vlak hierna weer straf schop, maar nu kon hjj het schot van Snoek niet houden, 11. Geheel VFC viel aan, zelfs doelman Detting meyer kwam ver uit 2jjn doel. Dit werd VFC noodlottig, een snelle uit val en het was Snoek die scoorde, 2—1. uitblinkers stopper Van Aert. De kleine rechtshalf Huyskens liet ook zien, dat hy weet wat voetbalen is. In de voorhoede, bjj de sinjoren moest Mersie vervangen worden door Dekker, nadat hij té hard was. „gepakt" door De Koning. Het was volslagen onbegrijpelijk; waarom' dit Rotterdamse elftal, dat op papier een goede indruk maakte, zo bitter ..slecht speelde. Deze wedstrijd tussen de beide ha-, vensteden kan zéker als een van de slechtste van de laatste 'jaren aan gemerkt worden. Voor het publiek viel er al heel weinig te beleven. Alleen de rushes van Koen Moulyn, die dikwijls resulteerden in goede voorzetten, brachten een beetje fan tasie in het aanvalsspel, maar het falende binnentrio Bak-Wim van der Güp-Benningshof bedierf de indruk weer. Rechtsbuiten Tony van Ede werd in de tweede helft praktisch bulten het spel gehouden. (Van onze wielermedewerker) Pedaalridder Henk van Baste laar zal zijn club vertegenwoordigen op het nationaal sprintkampioenschap op de weg, dat begin juni in Den Haag wordt gehouden. Zondag werd het clubkampioen schap van De Pedaalridders in de Spaanse polder gereden en gaf de volgende resultaten. Amateurs: 1 H. v. Bastelaar; 2, S. Verstraaten; 3. L. Giesen; 4. C. Spanjersberg; 5. L. Schlosser. Nieuwelingen: 1. F. v. d. Flier; 2. S. Speelman: 3. E. Farenhout: 4. L. v. d. Leur; 5. A. Jiskoot; 6. F. Pe ters. Adspiranten: 1. H. Hoek; 2. T. Hu- son; 3. L. Stolk; 4. T. v. Delzen; 5. L. Miechielsen; 6. C. Knoop. Algemeen: 1. v. Bastelaar; 2. F. v. d. Flier; 3. H. Hoek. Feijenoord had zondag de Rotter damse Leeuw, Rotterdam en Apollo op bezoek a,d. Sluisjesdyk. Amateurs: 190 km in 238, 1. p. Kortland F; 2. H. v. Schie R; 3. Fr. Rorjjs A; 4. M. van Gils F.; 5. D. Willemsen F.; 6. P. Geluk F.; 7. G. Jacobs RL; 8. B. Kouwenhoven F; 9. W. de Outer R.; ,10. W. Kruide nier F. Nieuwelingen: 70 km in 1.45. 1. J. Spoormaker F.: 2. R. de Bruin A.; 3. J. v. Vliet F.; 4. J, de Hoog RL.; 5. A. v. d. Graaf RL.; 6. J. Vester- gaard F.; 7. M. Lindhout F.; 8. J. v. Galen- RL.; 9. W. Brabander RL.; 10. J. v. Sman RL. A. junioren: 32% km in 52 min. 1. F. Peters" F.; 2. G. v. Haasteren F.; 3. C. Pijpers F.; 4. J. Sap R.; 5. W. Muntz F.; 8. M. Kruithof F. B. junioren: 12 km in 32 min: 1. P. de Haan; 2. A. v. Breugel; 3. B. Kanselaar; 4; D. Kalkman (allen F.) 5. G. Herkenraath F.; 6. P. Hooft- man RL De Fejjenoordrenner Henk Giesen werd zondag 4e in de ronde van Groenendijk voor nieuwelingen, wel ke werd gewonnen door de Zaan dammer Tel. De afstand van 60 km werd afgelegd in 13534. Sportief reed in de Alexanderpol- der een pelotonrit. A. klasse 72 km in precies 2 uur. 1. B. van Krimpen; 2. H. Ket; 3. P. Wisschoi: 4. J. van Duijvenbode; 5. J. Geelhoed; 6. J. Harmsen; 7. J. de Vaal; 8. J. v. d. Einde: 9. G. Tonder; 10. H. van Breugel. B. klasse 54 km in 1.40: 1. J. ïim- mers; 2. W. Schermer; 3. P. v. d. Broek; 4; F. Heusdens; 5. A. Knytf; 6. S. Spek. Schiedam reed het 2e deel voor het clubkampioenschap. Amateurs: 100 km.in 235. 1. D. v. d. Korput 2. W. Bregonje; 3. P. den Dikkenboer; 4. H. v. Veldhoven; 5. L. Witkamp. Nieuwelingen: 76 km in 2330: 1. W. de Jong; 2. W. Kratz; 3. H. Damme; 4. F. Albers; 5. G. Lanser; 6. G. Bouwer. In dezelfde tijd arriveerde de A.- junior D. van Dük. B. junioren: 32 km in 1.1: 1. H. Weinrauch 2. J. v. d. Reijden; 3. B. Jansen; 4. W. Lepolder; 5. A. de RooiJ, (Van onze tennismedewerker) Zondagmorgen vroeg waren de banen van alle tennisparken in ons land bezet met enthousiaste spelers. Spelers, die hunkerden naar wedstrijdspel, en wedstrijdsfeer. De competitie waarin thans meer dan 1200 ploegen uitkomen is begonnen. Het mooie weer van de voorafgaan de zondagen was goed benut voor oefening. De ongeoefendheid, welke andere jaren zo'n invloed had op de eerste competitiezondag deed zich nu niet gelden. De Rotterdamse hoofdklasser Vic toria 1 speelde thuis tegen Ensche- dese LTV 1. Het werd een flinke ne derlaag voor Victoria. De oude garde waarop Victoria nog steeds steunt had in vele gevallen gebrek aan uit houdingsvermogen. Ia de overgangs klasse A bleef de wedstrijd Toeg— Hiliegersberg 2 tegen Advantage 1 onbeslist, daar bij de stand van 4—4 gestaakt moest worden. De uitslagen van de in Rotterdam gespeelde wedstrijden zijn: Hoofdklasse B. Victoria 1—En- schedese LTV 1 38, Heren enkelspel: Bruns verl. van Breukink 57 6l 3—6; Van Oort verl. van Linkspoor 6—2 4—6 3—6; Akkersdijk verl. van Hyikema 4—6 0—6; Van Reekun versl. De Jong 46 62 63. Dames enkelspel: Mevr. Reus verl. van mevr. De Ja ger 3—6 6—3 2—6: mej. Mr. Jamin verl. van mej. Commandeur 62 57 36. Heren dubbelspel: Van Oort en Akkersdijk verl. van Breukink en Klinkspoor 16 26 Bruns en C. Teschmacher verl. van Menco en Hylkema 64 1311. Gemengd dubbelspel: Mevr. Reus en Akkersdijk verl. van mej. Commandeur en Breukink 06 1—6; mej. Jamin en Bruns versl. mevr. Rommelaar en Klinkspoor 3—6 6—2 6—1. Dames dubbelspel: Mevr. Blom en mej. Jamin verl. van mevr. De Jager en mevr. Rom melaar 3—6 46. Hoofdklasse B.: I Victoria 1—Ensch. LTC 1 38 Overgangsklasse A. Toeg/Hlllegersberg 2Advantage 1 44 (gestaakt) Overgangsklasse B. Toeg/HUIegersberg 3Iwoo Z 16 (gestaakt) Backeteers 1Flaswijck 1 62 2e klasse West Plaswljck 2Backeteers 2 26 Dio 2Oranje TC 4 7—1 p. Honingen 1—Toeg/HUlegersb. 4 1—7 Comes 1—Odls 1 30 Victoria 4—Toeg/Hlllegersberg 5 26 Toeg/Hlllegersberg 6Plaswljck 3 26 Off Day 1Iwoo 4 62 3e klasse West Kralingen 1—Insullnde 2 (uitgesteld) Gsm 1—Backeteers 4 1— Odls 2Toeg/Hlllegersberg 8 2—f Backeteers 5Comes 2 26 TJnUever 1—Off. Day 2 4—4 Die 3—Phoenix 1 3—3 (gestaakt) Backeteers 3Togro 1 44 Toeg/Hillegersb. 9Schied. LTV 3—5 Comes 3Victoria 5 44 4e klasse West Victoria 6—Off. Day 3 3—5 8oeg/Hillegersbeig 12ROVS 3 62 Off. Day 4Park Honlngea 3 71 (gestaakt) Deuce Again 1Racketeer*' 6 26 5e klasse Adios 1Phoenix 4 44 itëjïWrav/;V o r -> *8 Dit is de jeugdige Rotterdam se schaker Jongsma, die deze week beslag heeft gelegd op het Nederlands jeugdkampioen schap schaken. Hij scoorde in het te Nijmegen gehouden toer nooi 71 uit 8, waarmee hij de opvolger is geworden van Frits Roessel, die zijn titel niet kon verdedigen, omdat hij de leef tijdsgrens (10) had overschre den. (Van onze dammedewerker) De uitslagen van de zaterdag te Rotterdam gespeelde tweede ronde waren: J. v. d. Starre (Ter Aar) 0—2 J. J. de Vries (Rotterdam)R. Overes Gouderak) 1—I G. Mudde (Alblas- serdam), H. Kinnegen (Den Haag) 0—2 F. Gordijn (Den Haag) en J. Zwetsloot (Noordwijk) 20 A. J, Bom (Den Haag). De party J. H. de Kluijver-B. van Dam moest wegens ziekte worden uit gesteld, terwyi J. v. d. Doe om onbe kende reden tegen L. P. Kain ver stek liet gaan. De Rotterdammer J. J. de Vries leidt nu met 4 uit 2. (Van een onzer'verslaggevers) In het Sportfondsenbad aan de Van Maanenstraaf hebben zater dagavond de laatste wedstrijden plaatsgehad van de competitie, ge organiseerd door de Zwembond voor Botterdam en Omstreken, Opvallende dingen gebeurden er niet, zij het dan dat Cockie Gas telaars van SCZ op de 4x50 meter wisselslag een slechte tijd maak te. Zij finishte met een achterstand van liefst een halve baan. (Van onze d' mmedewerker) De eerste weds-aijd voor één plaats in de hoofdklasse van de Rotterdamse Dambond werd door Schiedam, kam pioen le klasse, met 137 gewonnen van Damlust, kampioen le klasse van het district Gouda. De einduitslag van de competitie zal pas over enkele dagen bekend zijn. zy wordt met wel heel veel spanning tegemoetgezien, getuige het luidruchtige medeleven van de volle publieke tribune. Gaven de toejuichingen de zwemwedstrijden een prettig accent, bij de waterpolo- finale werd het té gortig. De dames van VZC en RDZ bleken allen bezield van de wil om te win nen, hoe-dan-ook. De scheidsrechter zag zich om de haverklap genood zaakt jongedames uit het water te zenden, die al te ernstige overtredin gen hadden gemaakt. Het hielp wei nig: zelfs boven water raakten enige meisjes slaags. De gemoederen werden er zeker niet kalmer op door de manier waar op een groot deel van het publiek zich met de leiding bemoeide. Het bracht de dames van VZC zelfs tot een kennelijk opzettelijke boycot: zy speelden niet meer, maar bepaalden zich ertoe elkaar de bal zomaar wat toe te werpen. RDZ won deze weinig plezierige ontmoeting, waarin de scheidsrech- tersfluit snerpte by welhaast iedere worp, met 4—3. Een verrassing was hierna de ont moeting tussen de ploegen van SZC en Rotterdam (heren). Rotterdam bracht SZC met fraai en doeltreffend spel een volkomen regelmatige 80- nederlaag toe. Het was een prettige, sportieve wedstrijd. Wagtmans heeft dit weekend weer een groot stuk van zijn achterstand Is de wedstrijd Rome-Napels-Rome kunnen inlopen. Na de etappe van condag luidt de stand in het alge meen klassement: 1. Alberto Emiliozzi, Italië, 21.59.46; t. Wout Wagtmans, Nederland, op 1.49, 8. Aldo Moser, Italië, op 3.28: 4, Rik van Steenbergen, België, op 5.42; 5. Miguel Poblet, Spanje. 6.03; 6. Miche- le Gismondi, Italië, 7.18; 7. Raymond Impanis, 7.43; 8. Antonin Rolland, Frankrijk, 8.03; 9. Bruno Monti, Ita lië, zelfde tijd; 10. Fred de Bruyne, België, 8.52; 16. Charlie Gaul, Luxem burg, 15.20; 25, Rik van Looy, Bel- £lë, 23.06, Rechtsbuiten Tony van Ede (links) probeert aan de bal te komen, maar de-fraaie actie van de Antwerpenaar ia hem te machtig. Antwerpen versloeg Rotterdam met 1-0. (Van onze damredacteur R. C. KELDER) Bouwe de Jong, een 15-jarige h.b-s.er uit Leeuwarden heeft zater dag bet jeugdkampioenschap van Nederland op zjjn saam gebracht. Douwe beeft in het afgelopen toer nooi uitstekend gespeeld. Maar dit mag eveneens gezegd worden van de ook pas 16-jarige Lambrecht v, d. Heuvel. Deze lag bjj het ingaan van de laatste ronde nog gelijk, maar moest daarin tegen een briljant spe lende Van Stralen zjjn eerste neder laag incasseren en daardoor met de tweede plaats genoegen nemén. Debele Hoekstra, die als titelhou- houder van verleden jaar met de elf provinciale kampioenen mocht deelnemen aan het toernooi, dat de afgelopen week in het hotel Nieland te Apeldoorn gespeeld, bracht net niet verder dan een gedeelde zeven de en achtste plaats. Hy verloor van de eerste vier op de ranglijst. Duide lijk bly'fct ook hieruit dat het toer nooi ditmaal een veel sterkere bezet ting had dan verleden jaar. De eindstand was. 1. D. de Jong, Leeuwarden 17; 2, L. v. d. Heuvel, Papendrecht 16; 3. J. Jaspers, Geleen 15; 4. H. Poort 14; 5. J. Louwerse, Yerseke 13; 6. J, B. van Stralen, Oude Niedorp 11; 7 en 8, H. Böfcsel en O. Hoekstra, Leeu warden 10; 9. J. Krommendijk, Al melo 9; 10. J. Kos Huizen 7; 11. C. Krayo, Rotterdam 6; 13. G. ten Lo- buis, Eindhoven i Plaswljck 4—Aeolus 2 Comes 4Olf. Day 5 Phoenix 2—Odls 4 Phoenix 3—Unilever 3 Park Honingen 4—Keep Smiling Plaswijck 6Dash '35 4 Unilever 2Comes 4 DJC 2—Maas/Vlaardingen 6 Toeg/HU legersberg 13—Tiod 5 Comes 5Ballenmeppers 5 -8—0 r7—1 44 0—8 4 4—4 7—1 3—5 3—5 - 8—0 3-3 (gestaakt) (Van onze hockeymedewerker) In de kampioenscompetitie bij de heren werd slechts één wedstrüd ge speeld, die tussen HTCC en Union. De Eindhovenaren zijn vastbesloten het op de retumwedstrijd tegen TO GO aan te iaten komen en zy ga ven Union de kans niet om roet in het eten te gooien. Met 42 won de ploeg van HTCC zodat de stand nu is; TOGO HTCC Union Meppel 8— 0 11— 3 5—10 0—11 In hun strüd om de vrijgekomen plaats in de overgangsklasse geven RBC en de Kieviten elkaar geen. duimbreed toe. Ten tweeden male ontmoetten zij elkaar, ten tweeden male ook speelden z(j geiyk. Op het droge, springerige veld van Laag Zestenhoven speelden zy een. de om standigheden in aanmerking geno men, goede wedstrijd, waarin de ver dedigingen de baas waren en de doelpunten uitbleven. Zeker, kansen hebben beide ploegen gehad, RBC waarschyniyk zelfs iets meer dan de Kieviten, maar niemand slaagde er in die kansen in goals om te zetten. Er zal nu een beslissingswedstryd nodig 2jjn om de nieuwe overgangs- klasser aan te wyzen. Deze beslis singswedstryd, die waarschyniyk volgende week gespeeld zal worden, belooft een spannende ontmoeting te worden tussen geiykwaardige tegen standers. In de derde klas werd nog maar gespeeld Laakkwartier—WSB, welke door de kampioen Laakkwartier met 70 gewonnen werd, zodat deze club in totaal nit 22 wedstrijden 't fraaie aantal van 39 punten wist te beha len. In de vierde klas besloot Schiedam zyn competitie met een 22 tegen Dilettant, welke uitslag ook het re sultaat werd by St. VolhardenGe- lukvogels. Daar in 4H Flakkee en LMO gelijk waren geëindigd, moest een beslis singswedstrijd uitmaken wie zich kampioen kan noemen. Deze ontmoeting werd zaterdag avond gespeeld op het OW-terrein te Oostvoome. Het resultaat was een grote 51-zege voor de mannen van Middelharnis. Flakkee moet nu trachten weer in de oude bekende omgeving terug te komen. Van een onzer verslaggevers) Door een driezetzege van onzt herendubbel Dehnert—Van Dahum op de Noren Jagge em Sjöwall (10— 8, 6—2, 75) was zaterdagmiddag reeds de Daviscup-strijd in Neder lands voordeel beslist. De wyze waarop Nederland de eer ste ronde heeft overleefd, biedt ech ter weinig perspectief voor de strijd tegen de Italianen op 17, 18 en 19 mei. Het enige waaraan de toeschou- wers zich konden laven was de span ning in de eerste set, die vrywel ge lijk opging, ook wat het aantal fou ten betreft... Na de eerste set voel den Dehnert en Van Dalsum zich iets veiliger, maar toen zy in de der de set met 51 voorstonden, waren sy niet by machte er een eind aan te maken. By 52 werden twee matchpunten schromelijk verknoeid. Toen de Noren tot 5—hadden op gehaald. dank zij Nederlandse fouten, konden de Nederlanders ook deze set, hoewel weinig overtuigend in hun voordeel beslissen. Zondagmiddag waren ook weer fouten te over al was. het spoedig duidelijk dat Jagge tegen Dehnert niet opgewassen zou zijn. De cijfers 6—3, 6—2 en 60 spreken hier «oor zich zelf. Niet Van Dalsum, maar de reserve Goris, speelde zondag het laatste enkelspel. Goris maakte zijn debuut echter met een vrij duidelijke neder laag tegen SJöholC die nu beter op dreef kwam en sneller was. De uit slag van deze laatste party was 3—6, 4—6, 4—6. Manchester XJnited, kampioen van de eerste divisie in de Engelse lea gue, heeft zaterdag Cardiff City met 3—2 de genadeslag 'toegebracht. Car diff, dat nu naar de tweede divisie degradeert, stond tn deze wedstrijd met 2—1 voor. Een achterspélet werkte de bal in eigen doel... Door die nederlaag is het degra datiegevaar voor Portsmouth, dat met: 10 van West Bromwich Albion verloor, geweken. Leieester City, kampioen van de tweede divisie en Nottingham Forest, nummer twee, promoveren naar de eerste divisie. Uitslagen eerste divisie: Aston Villa—Luton Town 1—3, Bir mingham City—Manchester City 33, Bolton WanderersEverton 11, Cardiff City—Manchester Uni ted 23, Portsmouth—West Brom-'' wich Albion 01, Preston Northend —Chelsea 1—0, Tottenhan Hotspur Blackpool 2—1.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2