Instituut aan museum Mijlpaal bij Tuberova: 25.000ste bezoeker Pianist Dick Vanderven (23) weet wat muziek is Voor DHS start de promotie-competitie Feest bij de Vlaardingse politie Voor moeder Het ideale sporthemd Inbraak bij Van Daalen Ambtenaar redde kind uit water Van Scheelabeek 50 jaar üd NY V Drie maanden voor diefstal om de zilveren bal Het Vrije Volk Uit het dagboek van de politie V erkeerslichten in werking Leuke cadeaus voor Moederdag 't WOLHUIS v.d. LEEDEN SY Y-revanclie tegen Alkmaar? Voetbal op week-einde MOEDERDAG GESCHENKEN H. Th. v. d. VLERK Cabaret-avond Vlug-personeel Rigtersbleek bij Hermes een nieuwe bril mei étui chiedammers mtkrelka"* Korfbal De grootste krant Bij Koemarktplein Bevolkingsonderzoek Schiedam, Wisselkoersen i Dijkshoorn Promotiewedstrijd voor GTB -iil HET VRIJE VOLK VRIJDAG 10 MEI 1957 PAGINA 4 DAT HET FIMEN onder water bepaald geen eenvoudige zaak is kwamen de leden van het Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling donderdagavond in het Volksgebouw aan de weet. De bekende cinêast en filmoperateur P. N.'Windmeijer uti Delft vertelde op boeiende wijze het een en ander over fotograferen onder de zeespiegel. Tropische vissen Vervolgens nam de spreker de aanwezigen mee naar de zoge naamd eDuizend-eilanden van de Indonesische Archipel, waar hij vier jaar is geweest. Bijeenkomst museum Dit was de laatste avondbijeen komst van het IvAO in dit seizoen, zoals voorzitter P. Spruit in zijn ope ningswoord zei. De conservator van vlaardingen Swan artikelen Om te borduren 'Vollen dameskleding Ballerina Enkafons BROERSVEST 4 HAKKERT Dé Vlaardingse politie sport en ontspanningsvereniging be staat op 15 augustus 30 jaar. In. verband met dit jubileum wordt een reeks sportevene menten georganiseerd. ta voor gezellige japonnen i s ao - Tw. mm v. d. AREND - HOOGSTRAAT 91 lil Het is vrijwel traditie geworden dat op zekere ogenblikken bestuurs leden van onze plaatselijke verent gingen, op welk terrein zij zich ook bewegen, het nodig vinden een serie giftige pijlen af te schieten op het beleid van de pers inzake de verhou ding tussen die pers en die bepaalde verenigingen. Om die reden is het dan ook -wei nig schokkend dat de heer D. Lu- beek, de werkzame secretaris van Hermes DVS, deze aloude traditie loeer eens voortzet in het HDVS- blad, de geduldige spreekbuis van onze blauus-vsitte semi-profs. En (welhaast -uiteraard zou men zeggen) komt de pers in. haar alge meenheid er weer bekaaid af. Zon der meer stelt de heer Lubeek vast dat .Hermes als eerste-divisie-club „er niet al te best opstaat bij de pers". Voor de wedstrijdverslagen namelijk wordt slechts weinig plaats ruimte beschikbaar gesteld, aldus de secretaris. Royaal voegt de heer Lu- beek hier het compliment aan toe: „Deze verslagen hebben hetvoor deel leesbaar te zijn, in tegenstelling met de ruime verslagen over de Rot terdamse ere-divisie-clubs." Sorry, meneer Lubeek,, we kunnen slechts deemoedig zeggen dat onze poging edel was, maar dat we kenne lijk volgens uw hoog gewaardeerde mening gefaald hebben. U geeft hoog op over de „ruime vlakken", die de „grote clubs" tn voorbeschouwingen 'en verslagen krijgen, om even later te moeten constateren, dat Feijen- oord—-HDVS (let op: hei grote Feijenoord.) welgeteld een drie-rege- lige aankondiging kreeg. De heer Lubeek protesteert. Het „grote!' Feijenoord zweeg. Ten aan zien van de kwestie schadeloosstel ling" van de amateurclubs in Rot terdam-Zuid in verband met de wed strijd HDVSFeijenoord (een wed strijd die wegens financiële aspecten voor HDVS in het stadion toerd ge speeld) wordt de pers en bloc met het boetekleed omhangen. Starheid van houding wordt haar in deze kwestie, verweten,, en ook dat de he ren" zich door, het Hermes-bestuur niet lieten ivoorlichten-j Indien onze redactie-telefoon vér- mocht te spreken, geachte heer Lu beek, zou zou als getuige d decharge voor ons kunnen pleiten. Meer willen we er niet van zeggen. De heer Lubeek schrijft uitvoerig over de pers-ongerechtigheden je gens Hermes DVS. Het spijt ons. Een ronde tafel en een conferentie zouden misschien een duidelijk licht kunnen werpen op het vele onheil, dat Hermes is aangedaan. Maar liefst voor 25 mei, de dag van het grote Hermes-feest. De heer Windmeijer is in 1946 be gonnen met fotograferen onder wa ter. Zjjn eerste experimenten ver richtte hij in het Sportfondsenbad te Delft. In 1947 trok hij met enkele medewerkers naar Noord-Afrika om in de omgeving van Aigiers de zwem- bad-ervaringen aen de werkelijkheid te toesten. Zij werkten toen met een kikvorsapparatuur, die echter in verband met de drukverschillen niet ideaal bleek. In 1948 is de heer Windmeijer naar Cassis sur Mer op ongeveer 20 km van Marseille aan de Middellandse Zee gegaan. Daar heeft hij, behalve kleurenfoto's, ook de eerste kleuren film opgenomen, welke op deze avond werd vertoond. Deze rolprent toonde de IvAO'ers de verschillende soorten van leven in dit gebied, de grillige rotsforma ties en de wjjze van voortbewegen on der water. Ook in deze omgeving heeft de Windmeijer vele foto's en enkele films gemaakt. Daar het echter verboden was de Indonesische kleurenfilms in te voeren, heeft hij zich moeten hou den bü de gewone zwartwitfilms. Niettemin was het resultaat het zien alleszins waard. Men kreeg een goede indruk van het leven in een tropische zee. Al lerlei grillig gevormde en fraai ge kleurde vissen, zee-anemonen, haaien en koraalriffen had de heer Wind meijer op de film vastgelegd. Ook vertoonde de heer Windmeijer kleurenfoto's van de oude steden in de schilderachtige Provence, Ro meinse bouwwerken in Orange, Avig non en Nimes. P het Stedelijk Museum, Pierre Jans sen, sprak echter de hop uit, dat dit niet het geval zou zijn. Hij nodigde het IvAO uit om dinsdagavond 14 mei naar het mu seum te komen om de tentoonstelling van werken van jonge Nederlandse schilders „Start" te bezichtigen* Dan zal de voorzitter van de jury voor Koninklijke Subsidie aan de Schil derkunst te midden van de schilde rijen iets over moderne kunst vertel len en de leden van het IvAO langs de expositie leiden. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken bü de gram mofoon- en radiobandei G. P. van Daalen, Rotterdamsedijk 252 te Schiedam. Men verschafte zich toe gang tot de winkel via de achterkant van het huis, waar een ruit uit de tuindeur werd gesneden. Het voorlopig onderzoek heeft aangetoond dat de inhoud van de kassa (ongeveer 40) wordt vermist. Men heeft die kassa door de hele winkel gesjouwd en naar de lager gelegen werkplaats gebracht en met behulp van een bijl en een boor open gebroken. Daarbij is men bedrogen uitgekomen, want er lag slechts kleingeld in de kassa. Een inventarisatie zal moeten uit maken of er radio- en grammofoon- artikelen zijn ontvreemd; de moge lijkheid, dat men grammofoonplaten heeft meegenomen, is evenmin uit gesloten. De 33-jarige technische amb tenaar van de gemeente de heer L. Hoogendijk redde don derdag een bind uit de Oude Haven. Omstreeks twaalf urn' zag hij dat een kind in de haven was gevallen en. naar het midden afdreef. De heer Hoogendijk bedacht zich geen mo ment en sprong gekleed (met leren jas) te water. Hij slaagde er in het kind veilig aan de wal te brengen. Het was de zes-jarige Johannes B. uit de Hoogstraat. Maandagavond treedt op voor „Harmonia" in de zaal Concordia" RÜkestraat 3, de heer J.'a. Annotee uit Rotterdam met als onderwerp, Van uit de, duisternis tot het licht. Vandaag viert de heer Joh. N. A. van Schellebeek, H alley straal 2 fa, Schiedam, het feit dat hij vijftig jaar geledn toetrad tot de. socialistische vakbeweging. De heer Van Schellenbeefc (70 jaar) werd in mei 1907 lid van de Glas- en Aardewerkersband, in wel ke industrie bij destijds werkzaam was. Later ging hy over naar de Fa brieksarbeiders-Bond, en vanaf 1922 tot aan 1940 was hy lid van de Cen trale Bond van Transport-Arbeiders. Na de oorlog vervulde hy fucties inde metaal-industrie en zo sloot hij zich aa nbij de ANMB. Deze werker heeft heeft zich steeds bejjverd propaganda voor de socialistische beweging te maken: als propagandist voor de „Voorwaarts" stond hij vooraan. Vanmiddag werd hem namens de ANMB hulde, gcfiracht voor zijn trouw lidmaatschap. Hy ontving o.m een fruitmand. De 49-jarige Vlaardingse machine bankwerker M. A. viyi S. is door de Dordtse polltlerccBïer veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Van S. zou in maart te Bleskens- graaf en Oud-Alblas uit een vracht wagen een accu en en uit een auto benzine ontvreemd hebben. Verdachte bekende. Als verzach tende omstandigheid voerde hy ech ter aan de manier, waarop hy moest leven. Doordat hy een lange straf lijst heeft, is het hem niet meer mo gelijk een behoorlijke werkkring te vinden en onder eigen naam te wer ken. De officier noemde heb leven van verdachte een fraai" leven. Vooral het wegnemen van de accu zonder een enkele aanleiding vatte hy zwaar op. De raadsman van ver dachte, mr. W. P. Byleveld. noemde zijn cliënt een ,.man van zorgen." Door zy.n straflyst was het zyn cliënt, die wel een kundig man was, onmogelijk geworden ergens behoor lijk werk te vinden. De raadsman noemde het daarom begrypelyk, dat Van S. terecht was gekomen bü een classificeerbedryf, „de vergaarbak' van alle zwakheden." Hy achtte hieraan veel van het ten laste gelegde te wijten. Hy vroeg voor zyn cliënt verder clementie, daar deze nog een straf zal moeten onder gaan voor diefstal van een auto. D.e eis tegen Van S. luidde vier maan den gevangenisstraf. dvertentle iM. .HERENMODES DE ZAAK NAAR UW SMAAK HOOGSTRAAT 93 - TELEFOON 67679 in mm dan 20 verschillende kleuren. De korfbalprogramma's beginnen mager te worden. Van de hogere teams komen zondag alleen Succes en Schiedam in respectievelijk een competitiewedstrijd en een wedstrijd om de Zilveren Bal uit. De Iageer ploegen van deze clubs nemen deel aan de seirewedstryden, die de Rotterdamse Korfbalbond op die dag orgainseert. Succes gaat voor zyn laatste com petitiewedstrijd op bezoek bij TOV in Dordrecht. Deze ontmoeting kan geen moeiiykheden opleveren en zal een zege moeten opleveren voor onze standgenoten. Er bestaat nog een heel klein kansje, dat Schiedam de volgende ronde om de Zilveren Bal bereikt, maar dan moet met reuze cijfers van Achilles 2 in Den Haag worden gewonnen en Eureka met kleine cijfers winnen van Danaïden. De laatste ontmoettgn moet overi gens nog worden vastgesteld. Of he de roodzwarten zal lukken Achilles in eigen huis met groot verschil te kloppen staat echer te bezien. De seniorteams van ODI komen ditmaal helemaal niet aan bod. Voor de adspiranten zijn vastgesteld Suc ces aOSCR a; Schiedam aHet Zuiden e; Sperw.ers d—Schiedam b en ODI aOranje Nassau a. By de N.V. Breewerkfabriek aan de Westerkade brak gistermorgen brand uit. Een hoeveelheid manilla vatte door broeiing vlam. De schade bedraagt circa ƒ250en wordt door verzekering gedekt. De brandweer, met groot materiaal uitgerukt, hoef de geen dienst te doen. Ten nadele van de heer G. v .d. H. te Schiedam is gisteravond een bromfiets, die niet op slot op de Lange Kerkstraat stond, gestolten. Het Oecumenisch Avondgebed, dat iedere zaterdagavond om half acht in de Lutherse kerk wordt ge houden, zal in de maand mei wor den geleid door: dr. L. J. Cazemier op II mei; ds.S. G. v. d. Haagen op 18 mei en ds. J. Gras op 25 mei. De verkeerslichten op de hoek van de Rotterdamsedijk en het Koe marktplein zyn gistermiddag voor de eerste maal in werking gesteld, zy zijn speciaal opgesteld om de voet gangers de gelegenheid te bieden in het byzonder tydens de spitsuren de Rotterdamsedyk over te steken. Het verkeer is dan uiterst intensief op dat punt, en de verkeerspolitie moest elke dag assisteren. Het was, zowel voor de voetgan gers als het snelverkeer, gisteren nog even een onverwachte verkeersver- andering. Maar de lichten zyn dui- deUjk genoeg aangebracht, zodat het snelverkeer op tyd kan afremmen. Voorlopig zal de verkeerspolitie nog een oogje in het zeil houden. Inmiddels zyn ook de verkeers lichten op de Burgemeester Knap- pertlaan ter hoogte van het St. Ja- cobshuis in gebruik genomen. Of zy daar voldoen en zelfs enig nut heb ben staat voorlopig nog te bezien, Advertentie LM. in luxe-verpakking Zakdoeken (3 stuks) 1,80 Badsets 4,75 Ontbütlakens vanaf 8,75 Kapmanteltjes vanaf 1,75 Overhanddoeken 3,25 Ontbytlakens 13,50 Jersey vesten vanaf ƒ15,95 Jersey jasjes vanaf ƒ22,95 vanaf 3,25 X r.A' -J&!. In het onderzoekgebouw aan de Marconistraat iverd donderdag avond de 65-jarige heer D. T. van Lienden, Van Leeuwenhoekstraat 23a, met iets meer eerbetoon ontvangen dan de andere bezoekers van dit gebouw te beurt viel. Hij bleek namelijk de 25.000ste Schie dammer te zijn die zich ten behoeve van het bevolkingsonderzoek op tuberculose liet doorlichten door de Stichting Tuberova. Tuberova is sinds enkele maanden met dit onderzoek ter bestrijding van tuberculose bezig. Ongeveer 60.000 inwoners van Schiedam zullen worden doorgelicht en de resultaten verdwynen in de enorme cartotheek van de administratieve dienst. Over enige maanden zal men geheel Schie dam hebben onderzocht. De heer H. Waayer, technisch lei der van Tuberova, sprak de byzon- dere bezoeker gisteravond hartelyk toe. In zijn korte rede wees hy op 'net nut en de noodzakelijkheid om zich ten behoeve van de volksgezond heid, waarbij ledereen uiteraard is gebaat, te laten onderzoeken. Hij overhandigde de heer Van Lienden een doos.sigaren. 9 mei Engels pond 10.66210-67Ï Amerik. dollar 3.32;fis3.82vb Franse frank 1.0802è1.812) Belgische frank 7.5717.58 Zwitserse frank 86.9386.98 Zweedse kroon 73.62i73,67'; Duitse nlark 90.72590775 Deense kroon 54.8254.87 Noorse kroon 53.33553 385 Zwitserland (vrü) 89.21489.265 Canada 3.991—-4.00 Italiaanse lire 60.565—60.615 Jap. verr. dollar 3.7833.791 Turkse verr. dollar 3.7983.793 Oostenr. sch14.64214.652 Zondag speelt SVV een returnwed- strijd tegen Alkmaar; de eerste ont moeting in Schiedam eindigde in een 54-nederlaag voor de rood groenen. Alkmaar staat momenteel op de tweede plaats van de ranglyst, maar het heeft geen kampioensillu sies meer, daar ADO reeds beslag heeft gelegd op het kampioenschap. In Alkmaar zal men echter deze eervolle tweede plaats willen behou den. waarvoor men SVV dan weer met een nederlaag naar huis zal moeten sturen. De SVV'ers spelen de laatste tijd weer heel wat beter dan destijds en zy zullen ongetwijfeld trachten revanche' te nemen. Er staat in ieder geval nog een span nende wedstrijd te wachten, waarin men elkaar weinig zal toegeven. Reserves; SW 2 speelt zondag om 2 uur aan de bosrand tegen ONA 2. Voor de SW-reserves een erezaak te trachten de volle winst te grijpen tegen de Gouwenaars, hetgeen ech ter niet mee zal vallen. SW 3 moet door een gewonnen protest nog 21% minuut spelen tegen stadgenoten Hermes-DVS 3. Met de stand I—1 vangt men zondagmorgen om 9.30 uur aan op het büterrein van SW. SW 4 speelt om. één uur thuis tegen DCV 2. Dick Vanderven was gisteravond in hét Passagetheater de jeugdige solist in het Tweede pianoconcert vanSaint-Saëns, dat hij tijdens het laatste Toonkunstconcert van dit seizoen met het Rotterdams Phüharmonisch Orkest uitvoerde. Zijn keus was wijs: voor dit werk hoeft men geen levens- rijpheid mee te brengen. Wel een grote dosis muzikaliteit, want Saint-Saëns vraagt een hoge mate van stijlgevoel,— juist, wanneer hij virtuoos allerlei stijlen na en door elkaar bespeelt. Ook technisch stelt het werk hoge eisen. De jonge pianist treedt die met een igrote. mate. van zelfvertrou wen tegetncèfc en vergeet daarbij niet dat 'kundigheid slechts',' riüdder is. Daardoor steekt hy wel "zeer gunstig af -by velen van- zijn leeftijdgenoten, die het met volmaakte techniek niet verder brengen dan fonografische reproducties van een fyn bewerkt notenbeeld. Toch versmaadt Dick Vanderven het virtuoze niet, dat een integrerend deel van dit concert is. Soms legt hü daar zelfs een overdreven nadruk op: passagewerk in een gedeelte, waar uitdrukkeiyk „rustig" boven staat is nooit verantwoord. Het orkest kon in het Presto zyn tempo nauwehjks bij houden. De goede wil was echter van weerskanten aanwezig en zo werden ongeiykheden van enige betekenis toch vermeden. De hardwerkende pianist en de ervaren dirigent hadden elkaar ken nelijk gevonden. Het resultaat van dit samengaan was in dit dankbare concert, waarin men ondanks geringe diepgang met vreugd de meesterhand herkent, zeer bevredigend. Het concert was geopend met een uitvoering vna de Oxfordsymfonie van Haydn, waarmee Eduard Flipse bewees dat ook het in engere zin klassieke genre hem uitstekend ligt, De Symfonie van César Franck heb ben wü, wegens plichten elders, niet meer kunnen beluisteren. RIEN OUWERKEHK Voor DHS zal aanstaande zondag de promotie-competitie starten. Met de clubs Flakkee, Oude Water en Hardinxveld zal de strijd gaan om twee plaatsen in de derde klasse. Voor eerste wedstrijd van onze stadgenoten zal de reis naar Flakkee gaan om er de club van die naam te ontmoeten. Bijzonder serieus hebben de eerste- eiftalspélers van DHS zich op de promotie-wedstrijden voorbereid, het geen in een enthousiaste training tot uiting is gekomen. Flakkee, dat op de valreep het kampioenschap van UVÏO afsnoepte, is technisch beslist de mindere van DHS, maar de eilandbewoners staan bekend om hun enthousiasme en stugge manier van spelen. By een gunstig resultaat voor onze stadgenoten komen de kaarten goed te liggen, daar de Schiedamse kam pioenen vervolgens thuiswedstrijden te wachten staan. De supporters die hun favorieten naar Flakkee willen vergezellen kunnen zich tot en met vrydag opgeven bü de bekende adres sen. Zondag zal om 12.15 uur vanaf het Postkantoor worden.vertrokken. In de Rotterdamse afdeling worden nog enkele restanten afgewerkt. SFG ontvangt Hellevoetsluis, terwyi DEMOS by RVVB te gast gaat. In het zaterdagvoetbal speelt GSS zijn laatste wedstryd. V:'r.f - Advertentie I.M. Grote sortering Billijke prijzen Rotterdamsedijk 268D, teL 67593 ROTTERDAM, 9 mei. Aan de Visafslag werden van Umuiden en elders 150 kisten verse zeevis en 75 75 kg paling aangevoerd. De Prijzen waren: Heilbot 3.403,45; schol ffiid, 55—58; klein 29—31; schelvis midd 4451; kabeljauw gr 5561; midd. 3537: klein 2831; zeewolf 5153; makreel 2729; zeehanen midd 35— 62; klem 24—26; p kg; verse haring 21—24 p kist; levende paling 190— 2.00 p kg. Advertentie LM." De leden van de personeelsvereni ging van de firma Vlug vierden don derdagavond in der grote zaal van „Irene" gezellig feest. Zij kregen een goed verzorgd cabaret te zien. Aan dit cabaret werkten mee de conferencier Harry Bordon, de caba retière Conny Renoir (samen voer den zij de alleraardigste sketch „Het hof" op), het accordeonnistenduo Les Getrto's, de caseadeurs The Rile Bros. de Schiedamse zanger Wim Scholte en de parodisten North Bromley, Voor muzikale omlijsting en begeleiding zorgde de aceordeon- nist-pianist Gerard Lambermon. De avond werd met een enkel woord ingeleid door de voorzitter, de heer H. Lansbergen. Na afloop was er een geanimeerd bal m.m.v. het Gerto-trio. Advertentie LM. Hoogstr. 168 TeL 67949 GITAREN Advertentie LM. Wij habben aan enorm* sortering moderne* gedistingeerde brilmonturen. Dijkshoorn helpt O hét montuur uit te kiezen, det het best bij Uw persoonlijkheid pul. m 1 opticien 5f. iHdumetlreeT t - 49 Schiedern Op 1 juni wordt een jubileumwan- deltocht in Vlaardingen gelopen. Op 3 en 4 juni vinden politie sportwed strijden plaats, waaraan deelgeno men wordt door de Schiedamse po litie, de rykspolitie te water en de Vlaardingse politie. Op 3 juni vin den er zwemwedstryden plaats in het Kolpabad en worden er schiet wedstrijden gehouden in het hoofd bureau van politie. Op 4 juni wordt de politiesportdag gehouden op het BPM sportpark de vyfsluizen. De zelfde dag recipieert de VPSO in de sociëteitszaal van de Harmonie. Des avonds is er een feesteiyke byeenkomst in de Stads gehoorzaal. Deze feestavond is door het gemeentebestuur aangeboden in verband met de opening van het hoofdbureau. In september zal ten slotte een po- litie-voetbaltoernooi worden gehou den. waaraan een zestal elftallen uit omliggende gemeenten zullen deel nemen. Korte Hoogstraat 22 - Rotterdam Het eerste elftal van Hermes-DVS ontvangt zondag aan de Damlaan Rigtersbleek uit Enschede. Het elf tal is ongewijzigd, behalve dan dat Broeders nu linkshalf speelt en Mijnsbergen linksbinnen. Wy mogen stellig verwachten, dat Hermes met een overwinning uit de bus zal komen. Een styging op de rangUjst kan onze blauwwitteri al leen maar ten goede komen. Daar om rekenen we op een wedstrijd, waarin Hermes scherp op winst zal spelen. Aanvang half drie. Het tweede elftal speelt om half drie in Delft tegen DHC 2, dat steeds een lastige tegenstander is. Toch zal er gewonnen moeten worden i.vjn. de promotiekansen. Om half tien worden op het SVV- terrein twintig minuten gespeeld tus sen het derde elftal en SW 3, met beginstand 11. Destijds werd ten onrechte een speler van SVV uit het veld gezonden en nu moet het laat ste gedeelte van de wedstrijd over gespeeld worden. Het vierde ontvangt aan de Pol dervaart om 12 uur VOC 2, waarvan het zondag jl. met 6—0 verloor, Cricket: Het cricket-seizoen van Hermes-DVS wordt zaterdagmiddag 2 uur ingezet met een wedstryd tus sen eencombinatie, waarin oj&. Stolk, Tettelaar, Meiief en Bailey uitkomen tegen Sparta uit Rotterdam, op het terrein aan de Poldervaart, dat hier mee dus wordt ingewyd. Het tweede elftal seelt zondag op „Roggewoning" in Den Haag tegen „Garrison Hook" dat vorig jaar een sterke tegenstander bleek te zyn. Het derde elftal ontvangt zondag op het terrein aan de Poldervaart HCC 4; aanvang 11 uur. Zaterdag gaat GTB bij Rozenburg op bezoek; voor de Schiedammers geen onbekende. In deze promotie wedstrijd zullen de zenuwen wel parten spelen, waardoor het moeliyk- te voorspellen is wie als overwinnaar uit deze promtiewedstryden te voor- schyn zal komen. Aanvang 4.15 uur. Vertrek per autobus vanaf het postkontoor te 3 uur. Supporters die de reis mee wil len maken zorgen op tijd aanwezig te zyn. GTB 3 gaat het seizoen besluiten met een w.edstryd tegen Zwaluwen V 6 te Vlaardingen. Aanvang 2.30. De wedstryd Excelsior m. 6GTB 4 werd uitgesteld. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM BtdtcUe eo Administrate*: VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Marcelllno brood en wyn (al.). MONOPOLE-THEATER, 2. 7 ea 9 u.: De vluchteling van Ouatura (11 jr). Apotheek: Pa. Goulca, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: „Start" en Do Rujter-expceltle. Diversen MUSIS SACRUM, 8 uur: Toneelavond Gemeentewerken. IRENE, 8 uur: Chr. Fllm-actle. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15. 7 en 9.15 uur: Marcelllno brood en wón (ai.) MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en S uur: De vluchteling van Guatura <14 Jr). Apotheek: Fe Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: „Start" en De Ruyter-expositie. Diversen: MUSIS SACRUM. 8 uur: De Dilet tant. IRENE, 8 uur: Cela. Advertentie I.M. en dan natuuriyk van Erkend ziekenfondsleverancier. j'

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1