Duel Poblet -VanSteenbergen ditmaal voor de Spanjaard Hollanders behouden hun posities m Korfbalteam voor Belgische ploeg verjongde te sterk Oranjeboom UH8 Het schandaal van Wenen Zeeuwen worstelen zich bovenaan in klassement Wielerclubs in actie Hugens wint in Saarland Schaken tegen Duits tiental Olympia's Nederland-toer Oranje-ticaalf behalen goede overwinning met 8-3 Hollandia moet zeilwedstrijden uitstellen ■M HET VRIJE VOLK MAANDAG 27 MEI 1957 PAGINA 4 (Van onze sportredacteur JAN LIBER) FRASCATI, zondag 1 OUISON BOBET heeft dit weekeinde zijn roze trui ver- A-J speeld. Zaterdag, in de laatste Abruzzen-etappe, van Pes- cara Italië door naar Napels, een afstand van 250 kilometer, de langste van de hele Giro, heeft hij de etappe-overwinning moeten afstaan aan de Italiaan Vito Favero en het kledingstuk der ere moeten overdragen aan het troetelkind der Italianen, Nino Defilippis, die ondanks een in Napels heersende" pokken epidemie tienduizenden bij elkaar had gebracht. Zondag, aan het einde van de klassieke etappe Napels-Rome, vochten Poblet en Van Steenbergen voor de zoveelste maal om de etappezege en de Spanjaard behaalde zijn tweede overwinning. De Neder landers hebben hun posities wel zo ongeveer kunnen hand haven. Goede klimmers Krachtverspilling Middenveld van Hanappi G>of Ondraaglijk Kans voor Wagtmans KLASSEMENT Autorenners eisen meer veiligheid op Monza-baan Slappe tweede helft Tijdrit voor de Zeeuwen Goudgeel Oranjeboom Pilsener onweerstaanbaar voor mensen met „smaak»! BOBET verliest leiderstrui aan NINO DEF1LIPPIS Het was zaterdag een vreemde etappe geweest. Een moeilijke ook, met een paar heel lange beklimmin gen en nog langere afdalingen. In een van die afdalingen werden vier Nederlanders, Voorting, Van de Bre- kel, Nolten en Donker, bij een val partij betrokken. Zij liepen echter geen blessures van betekenis op en ze konden de strijd normaal voort zetten. De wagen van Bellenaars voerde een grote bos rode anjers, dat was ter ere van de 25ste verjaardag van Daan de Groot. Het peloton kroop weer in geslo ten gelederen omhoog en het was toch wel opvallend, hoe gemakkelijk de Nederlandse debutanten, Donker en Kersten, meegingen. Kersten zat heel rustig In het rond te kijken Die besneeuwde bergen maakten een overweldigende indruk op hem en hij merkte niet eens, dat hij klom. Ab Donker heeft nu ook zijn goede klimcadans gevonden. Zc waren de twaalfhonderd meter opgeklommen zonder dat ze er erg in hadden en het was nog wel een col van de eerste categorie geweest. Raphael Geminiani was het eerst boven, onmiddellijk gevolgd door Poblet, Carlesi, Couvreur en Ruiz. En de groep had maar een halve minuut vertraging. In de afdaling ontstond een vrij grote groep vluch telingen, waarbij behalve de genoem de vijf ook Van Est en Kersten zich aansloten. De Fransen Rolland en Jean Bobet kwamen eveneens bij en daardoor was de vlucht eigenlijk al bij voorbaat weer tot mislukken ge doemd. Ranucci, de oud-amateur wereldkampioen, sloot zich aan, even als Npnciiii en Fomara. Dat ging Wagtmans is nog zoveel van plan in de Giro, dat hij hei raadzaam vindt, om heel dicht in de buurt bij Bobet te blij ven, die toch nog nat zal moe ten doen, wil hij de roze trui weer van Nino Defilippis over nemen. dus weer een jacht op de roze trui worden, want Fomara was de best geplaatste man van dit groepje met 49 seconden achterstand op Bobet en ze kregen een voorsprong van bijna drie minuten. Het was echter terstond al duide lijk, dat de drie Fransen in de kop groep geen enkele aanval op Bobet zouden toelaten. Ze remden voortdu rend het tempo en Van Est en Ker sten, die volop mee jaagden, zaten eigenlijk hun krachten een beetje te verspillen. Het was misschien wel gelukkig voor Kersten, dat hij een lekke band kreeg en naar het pelo ton terug moest, al is het natuurlijk wel begrijpelijk, dat een jonge ren ner de eerzucht heeft om weg te willen. Dat "Van Est zich zo uitsloofde was minder begrijpelijk. Een geroutineer de renner als hij had beter moeten weten. Het leek erop, dat weer hetzelfde spel gespeeld zou worden, dat we nu al vele malen hebben gezien en dat Bobet de roze trui op het nippertje weer zou redden. Ditmaal liep het echter bij verrassing toch anders. Een kilometer of vijf voor het einde werden de vluchters Inderdaad inge haald, nadat Kersten zijn wiel aan Wagtmans. die een lekke band had gekregen, had moeten geven. (Vervolg van pagina 3) Even kwam er nog een opleving bij de Nederlanders. Van der Kuil schoot tegen de paal en Van Melis kreeg na een kwartier ook nog een kans, maar ook die leverde geen doelpunt op. Zo brak dat laatste half uur aan, dat van iedereen het uiterste vergde. Onze achterhoede werd nerveus. Fie- ters Graafland werd in een hevige charge onderstboven gelopen. Hij krabbelde overeind en bleef met de bal staan. Cor v. d. Hart liep naar hem toe en duwde hem naar voren. Graafland struikelde, liet de bal val len, maar herstelde zich weer. Even dreigde er verwarring in de Neder landse achterhoede, maai Graafland aaide aanvoerder Van der Hart even over z:n hoofd en de rust was terug. Oostenrijk bleef aanvallen. Hanappi was heer en meester op het midden veld. In de heksenketel veroverde hij met armen en benen steeds we*r de bal. Het regende vrij trappen tegen Nederland. Juiste, maat veel meer onjuiste. De .Nederlandse voorhoede kwam zelden tot een aanval. Dat kon ook niet. omdat er weinig spelers over waren. Onze achterhoede was ver sterkt met Klaassens en Notermans en zelfs de opvallend fanatieke Wil kes en de zwoeger Van Wissen ver leenden hun steun. Hanappi kreeg een kans, toen hij ver was opgedron gen, maar schoot over. Ook Dienst loste een schot, na een goede combinatie, maar dat was ook slecht gericht. En na een half uur leek de zaak bekeken: Oostenrijk was niet bij machte een doelpunt te forceren. Toen was het Dienst, die de Oos tenrijkse zenuwenoorlog, geleid door tienduizenden van de tribune en goscigekeurd in het veld door scheids rechter Schmelzer, in een nieuwe fase bracht. Bij een voorzet van Haummer zag hij zich de weg versperd door Van der Hart. Opnieuw kon Bieters Graafland de hal 8XÜÏK®» Maar nu stak ook Dienst znn han den uit. In een jioe jitsoe-greep leg de hij zijn hand om de nek van Graafland en plantte zijn knie in de rug. Dat was voor iedereen duide lijk zichtbaar. Zo trok hij hem om laag. Graafland kwam met een smak op de grond terecht en bleef liggen. Wel strafte de scheidsrechter dit erger lijke incident met een vrije trap, maar hij liet Dienst zelfs zonder waarschuwing rustig verder spelen. Graafland werd weer opgelapt, maar hield nog veel last van zijn blessure. Dat bleek een paar minuten later, toen hij op het moment, dat de ver dediging weer la volle bloei stond en er geen kans meer werd weggegeven, bij een voorzet van Haummer niet uit zijn doei kwam om de aanval te onderscheppen. Eén keer sprong Ru- lek hoger dan Van der Hart en zijn kopbal was raak (22). Tien minuten waren toon nog te spelen. Tien minuten van een bijna ondraaglijke spanning, die de scheidsrechter te machtig werd. Car- lire kreeg in een van de weinige aanvallen een kans. maar hij schoot Voor het overige was Oostenrijk aan'bod. Maar eerst moest Wiersma het nog ontgelden, voordat het aan de overwinning kwam. Hij had met een fraaie tackle aan Haummer de bal ontnomen; die snelde hem geïrriteerd achterna en smeet hem zo onbehoorlijk tegen de grasmat, dat Wiersma enige meters naast het veld rolde en bij de sintel- baan roerloos bleef liggen. Met een brancard werd hij weggedragen. Haummer kon rustig verder spelen. Een vluchtig onderzoek wees uit, dat Wiersma een hersenschudding had. Van Wissen ging rechtsback spelen. Met tien man verdedigde Neder land zich do laatste minuten wan hopig. Oostenrijk kon er niet door, totdat het van de scheidsrechter de hulp kreeg in de vorm van een straf schop. Hoe dat kwam hebben wij u reeds In de aanhef verteld; het weid ft&.sc&lflsiaftl .Wsnsa. Maar op het ogenblik, dat de kop groep was ingehaald en de Fransen eens lekker gingen zitten uitblazen S vermoeienissen en Bobet dacht dat hij zijn trui naar Rome ■sou Kunnen brengen, sloeg Defilip pis volkomen onverwacht op de vlucht en hij kreeg hulp van Vito Favero en van Gismond!. Toen de Fransen het gevaar ont dekten was het al te laat. De af stand naar Napels was te kort om de vluchtelingen nog te achterhalen. Bobet werkte wat hij kon. Hij bracht zijn achterstand nog tot 21 seconden terug, maar dat was niet voldoende. Defilippis had de roze trui ver overd. En het was begrijpelijk, welk een explosies dat onder de warm bloedige Napolitanen ten gevolge had. Defilippis heeft echter te weinig steun aan zjjn ploeg, waaruit al drie man hebben opgegeven, om ernstig voor de eindoverwinning in aanmer king te kunnen komen. Tenzij hij andere hulptroepen zou kunnen or ganiseren. In de etappe van zondag, van Na pels naar Rome, met de gebruikelijke aankomst in Frascati, dat van de wereldkampioenschappen van enkele 'aren geleden nog zo fris in het ge wagen ligt en waar, in de giro van .955, Daan de Groot door zijn solV- 'lucht zijn naam vestigde, leek het er nkele malen op, dat Defilippis en ■Vagtmans elkaar gevonden hadden. -Vagtmans was een paar maal samen net de roze-truidrager weg, maar -feeds werden ze weer ingehaald. De dansen verdedigden hun kleine ach terstand hardnekkig. In een laatste ontsnapping, met Albani, Fallarini en Dali'agata had Wagtmans zich van Defilippis kun nen ontdoen en het zag ernaar uit, dat hij op een nieuws etappe-over winning zou afgaan. Het viertal kreeg 45 seconden voor sprong, en die behielden ze tot enkele kilometers voor het einde. In ae laatste "beklimming van de heuvel van Frascati eine die voorsnrong WV-i»1 \m NINO DEFILIPPIS „door hoe lang in de trui...? echter verloren." Hét jagende peloton kreeg hen twee kilometer voor de aankomst te pakken. Poblet en "Van Steenbergen voch ten het toen samen weer eens uit en de Spanjaard was de sterkste. "Voor ting kreeg nog een tiende en De Groot een zeventiende plaats. De anderen werden ex aequo in het pelo ton geklasseerd, behalve Kersten, die de beproevingen van de vorige dag nog in de benen had en nu vijf mi nuten vertraging opliep. Het algemene klassement ziet er na de negende etappe als volgt uit: 1. Defilippis (It.) 42.32.21, 2. Louison Bobet (Fr.) op 13 sec., 3. Poblet (Sp.) op 30 sec., 4. Baffi (It.) op 34 sec., 5. Gaul (Lux.) op 42 sec.,' 6. Fomara (It.) op 1 min. 2 sec., 7. Nencinl (It.) op X min. 3, 8. Fabbri <It.) op 1 min, 11, 9. Impanis (B.) op 1 min. 21, 10. Carlesi (It.) op 1 min. 31,11. Voorting (Ned.) oplmin 35, 12. Geminiani (Fr.) op X min. 47. 13. Rolland (Fr.) op 2 min. 2, 14! Baldini (It.) op 2 min. 5, 15. Fantin! (It.) op 2 min. 19, 16. Fallarini (It.) op 2 min. 32, 17. Gismond! (It.) op 2 min. 34, 18. Janssens (B.) op 2 min 36, 22. Wagtmans (Ned.) 42.35.4, 23 De Groot (Ned.) 42.35.16, 36. Van Est (Ned.) 42.38.12, 44. Nolten (Ned.) 42.39.43, 52. Kersten (Ned.) 42.40.49 66. Donker (Ned.) 42.48.4, 94. Van de Brekel (Ned.) 43.1.3.39. Vrijdag 31 mei en zaterdag 1 juni zal te Dortmund een schaakwedstrijd worden gehouden tossen vertegen woordigende tientallen van Duits land en Nederland. Voor Nederland spelen Euwe, Don- ner. Bouwmeester, Van den Berg, Cortlever, Kramer, Roessel, Span jaard, Barendrecht en Orbaan. De autocoureurs willen alleen aan de binnenkort te verrijden 500-mijl race op de baan van Monza in Noord-Italië deelnemen, als de baandlrectl? de nodige maatregelen tot vergroting van de veiligheid van het circuit neemt. De Vereniging van Autocoureurs heeft hiertoe zondag besloten in een vergadering te Adenau, aan de voor avond van de wedstrijden op dj Nürburgring. Een delegatie van drie rijders: Chiron, Taruffi en Maglioli zal zich met de directie van de Monza-baan in verbinding stellen. (Van een onzer verslaggevers) Twee gloriedagen voor de Zeeuwen in Olympia's tour door Nederland. Zaterdag in de etappe van Steenwijk naar Eindhoven hebben zij een ver nietigende aanval gedaan op de stevige positie die Schultes militaire ploeg na de eerste dag had bezet. Het kon toen werkelijk niet op voor die bon kige zonen van het Zeeuwse land. Vier hunner bezetten de eerste plaatsen na die 245 moordende kilometers. Jo de Roo reed zich in de oranjetrui en gezamenlijk namen de Zeeuwen een leidende stelling in het ploegen- klassement in. Zondag tussen Eindhoven en Eijsden aan de Belgische grens sloegen zij alle tegenaanvallen af en consolideerden hun stellingen, die zij daarna in de tijdrit te Eijsden nog eens opnieuw verbeterden. Met de Zeeuwen op alle ereplaat sen, behalve het puntenklassement, dat Piet Kooyman als groene-trui- drager aanwees, gingen we de derde etappe van. Eindhoven, naar Eijsden in. Hier mochten we een aanval van 'witte' Bené Lotz verwachten. In zijn eigen mooie land zat hij voortdurend midden in de slag. Schulte had ziin ontredderde mi litaire strijdmacht gehergroepeerd. Schalk Verhoef was dit keer zijn man en hij deed alles wat Schulte maar van hem verwachten mocht, maar hij had een minder solide een heid achter zich staan dan oranje truidrager Jo de Roo. Een lekke bana wierp De Roo te rug, maar zijn clubgenoten stonden stoer en onverzettelijk op de bres. Zij konden Schalk Verhoef die kort voor het eind met Gerrit de Jager en Adri Roks ontsnapte, niet honden, maar het verschil werd tot een mi nimum beperkt. (Van onze korfbalmedewerker) De Nederlandse korfbalploeg heeft op het Amsterdamse AFC-terrein het verjongde Belgische twaalftal met 83 verslagen. De Nederlanders wa ren in technisch en taktïsch opzicht zo ver in de meerderheid dat de uit slag het krachtsverschil nauwelijks tot uitdrukking brengt. Alleen in het middenvak konden de Belgen het spel van de oranjeploeg benaderen. De Nederlanders waren al dadelijk in de aanval en het eerste doelpunt liet dan ook niet lang op zich wach ten. Na een doorbraak van Rie van Leeuwen pikte Munnikes de bal juist voor mej. v. Hove weg en dirigeerde het leer opnieuw naar de Die Haghe- sneelster die nu niet miste. Zo leidde Nederland in de vierde mmuut met I0. De Belgen konden aan de andere kant slechts een en kele keer gevaarlijk worden. Her- haaldeliik namen zij met verre scho ten de Nederlandse korf onder vuur. De pogingen hadden met de felle tegenwind nauwelijks kans van sla gen. Een enkele keer kwam er een gevaarlijke aanval door toedoen van de Belgische aanvoerster mevr. Adri- aenssens of mej. Schram. In de Nederlandse aanval toonde v. Lunteren zich niet veelzijdig ge noeg en noch met zijn lange felle sprinten, noch met zijn verre schoten had hij succes. Munnikes daaren tegen was steeds gevaarlijk. In de 14de minuut scoorde hij na een fraaie doorbraak £2—0). De Nederlandse ploeg had m deze periode fraaie staaltjes middenvakspel te zien ge geven en ook de Belgen kwamen in alt vak tot goede combinaties. Na de vakwisseling kon Bal het wat snelheid betreft niet tegen Zwaanswijk bolwerken. Verschillende malen werd de Belg In een lange sprint geklopt en nadat de HKV-er enkele kansen had gemist bracht hij In de 20ste minuut de stand op 30. Ook de tweede Belgische aanval zocht zijn kansen vóór en niet ach ter de korf. Vooral v. d. Velde ver viel steeds weer in deze fout. Het derde Nederlandse doel punt werd door Zwaansdijk (niet zichtbaar op de foto) gescoord. Juichend draaien de Nederlandse spelers Harriet Merk en Bos zich cWh terwijl de Belgische verdediger de door ie mand gerolde bal moe deloos probeert te grijpen. Reeds een minuut later werd de tweede opstelwijziging een feit, want Bas schoot na een goede combinatie haogopspringend en nauwelijks de bal aanrakend de stand op 40. Direct na de uitworp kreeg België zijn tweede strafworp. Ook deze werd gemist door Verresen. Het bleek echter uitstel. Kort voor de rust dook mevr. Schaers plotse ling voor de korf op en met een be heerst schot scoorde zij het eerste Belgische doelpunt (4li. De jubilerende Annie Koper ver grootte met lang daarna de voor sprong (51) en in de 29ste minuut werd het door mevr. Adriaenssens 5—2. Had het spel voor de rust nog enig allure, de tweede helft bood minder goede aspecten, hoewel men het in de middenvakken over de hel© linie goed bleef doen. Munnikes demon streerde hoe men zich met tegenwind kansen moet scheppen. Hij scoorde achter de korf vandaan (62). Tot tweemaal toe werd vervolgens een doelpunt van Bos wegens lopen afgekeurd en na een kwartier had Verresen succes (63). Zwaanswijk bracht in de 19e ml- nmn uit een strafworp de stand op 7—3 en hoewel de Belgische aanval toen we! een doelpunt verdiende, door het goede werk van de kleine kittige Belgische dames, werd het toch 8—3. De goed spelende debutante Lenie Venekamp ging een duel met Wage- maker aan, won de strijd, stuurde de bal hlixsemsnel door naar Jans sens, die toch diep in zijn technische arsenaal moest tasten om tot een schot te komen. Hoewel dit "Wester- kwartler-vak mooie combinaties op de grasmat legde, konden noch de nieuwe oranjetruidrager De Vries, die zeker geen onvoldoende haalde, noch de overige drie Nederlanders de score meer opvoeren. Een zeker var- ■m'S'jv iWPt. 1 V- ;r? '9*-4; "9 tkiK iii' 7-949%' Voor Annie Koper was de in- terland-korfbalwedstrijd tegen België haar vijfentwintigste landenon (meeting. Voor het be gin van de wedstrijd kreeg deze bekende speelster van Wester kwartier daarom een kleine bloemenhulde. Maar haar grootste voldoening zal toch wel geweest zijn, dat deze 25ste wedstrijd met het Nederlands twaalftal een overwinning werd. interla (Van onze zeilmedewerker) Dat men de wind ook al te veel In de zeilen kan hebben, ondervonden de deelnemers aan de jnbilenmwed- strjjden van Hollandia zaterdag en zondag. Er woei belde dagen zulk een akelig harde noordooster over het Braassemermeer, dat het wed strijdcomité van het vjjf en zeventig jarige Hollandia het niet voor zjjn verantwoording durdfe nemen de zeilers de plas op te sturen. De ruim honderd en veertig stuur lieden en hun bemanningen, zullen elkaar nu op Hemelvaartsdag ont moeten. Na telefonisch overleg met het bestuur van De Kaag, dat zeer met Hollandia meevoelde, was De Kaag nl. direct bereid baar op He melvaartsdag te houden oefenwed strijden naar zondag 1 juni te ver plaatsen, zodat Hemelvaartsdag vrfj kwam. Dan dus het eerste grote tref fen in alle klassen in dit seizoen. Toch was het voor Hollandia een goed weekeinde, al was het alleen maar omdat de commissaris van de Koningin in Zuid-Holland zaterdag kon mededelen dat de vereniging voortaan gerechtigd zal sijs het pre dikaat Koninklijke aan zijn naam toe te voegen. Die tweede etappe is door de kei harde energie var, de Zeeuwen en d". felle gure wind voor vele renne: een verschrikking geworden. Daar toe behoorden, mannen ais Van. der Putten en Lotz, die na de eerste etappedagen ereplaatsen innamen. Het duurde nog tot Nijmegen voor dat de Zeeuwen hun beslissende slag inzetten. Kees van der Zande, de winnaar van het vorige Jaar, dema- reerde hier met Huisson, Van Slufls, De Roo, "au Theo Middelkamp uit Goes: Jan Groot. Harrie Molenijzer van Iiynapia; Adri Roks en Adri Wuijt van de Baronie uit Breda en Jan Verwey van da Middenneder landse ploeg aan zijn wiel. Schultes ploeg lag toen al uiteen geslagen in de achterhoede. De Roo spurtte in het PSV-sta- dion. als eerste over de eindstreep. Van der Zande kon In de eind spurt zijn wiel niet houden. "Van Sluys en Huisson zorgden er voor, dat ook de volgende plaatsen voor de Zeeuwen waren. De Roo arriveerde ongeveer ander halve minuut na etappe-winnaar Verhoef in het juichende Eijsden. Dat was voldoende om de oranje trui ook voor de zondag veilig te stellen. Het tweede deel van. deze etappe een 18 km tijdrit te Eijsden, bracht de Zeeuwse ploeg een nieuwe over winning en nieuwe belangrijke tijd winst. Wel raasde een volkomen herstelde militaire ploeg in de snelle tijd van 24 min. 56 sec. rond, maar dat kon de Zeeuwen in hun overwinnings- drang niet stuiten. Zij deden het nog zes seconden sneller.'"'-©'-' Het algemeen individueel klasse ment na drie dagen luidt: 1 De Roo (Theo Middelkamp) 15.01.41; 2 Van der Sluys (Theo Middelk.) 15.01.54; 3 Roks (Baronie) 15.03.34; 4 De Ja ger (Feyenoord) 15.03.39: 5 Verhoef (Ned. Mil. Team) 15.03.56; 6 Kooy man (OlypSa) 15.04.39; 7 Van Vliet (Rotterd, Leeuw) 15.04.50; 8 Huisson Theo Middelkamp) 15.06.17; 9 Theu- rüsse (Ned. Mil. Team) 15.06.18; 10 Groot (Olympia) 15.08.07; 11 Hof- mans (Baronie) 15,08.44; 12 Van der Putten (Ned. Mil. Team) 15.11.39; 13 Marchand (Baronie) 15.12.41; 14 Van Steenselen (De Kampioen) 15.12.57; 15 Verweij (Midden Neder land) 15.13.17; 16 Van Egmond (Spar- taan) 15.13.50: 17 Van der Zande (Theo Middelk.) 15.14.26; 18 Schol ten (Ned. Mil. Team) 15.14.34; 19 Bravenboer (Rotterd. Leeuw) 15.15.11; 20 Liebrechs (NederL Militair Team) 15.ls.14. (Van onze wielermedewerker) De resultaten van de zondagmor gen ln en rond Rotterdam gereden wielerwedstrijden luiden als volgt: Clubontmoeting in Alexanderpol- der; Amateurs 90 km. in 2,38. 1. H. v./>Baste!aar, Pedaalridders: 2. Fr. jSmrijs, Apollo: 3. P. Kortland, Peijen- oord; 4. L. Schlosser, Ped.; 5. S. Verstraateri, Ped.; 6. J. Blokzeijl, RULeeuw; 1. W. Top. Ap.; 8. J. van Hamburg, Ap.; 9. C. Verrijzer, R'd.- Leeuw; 10. G. Seelen. Ap. Nieuwelingen; 72 km. in 2.1. 1. P. Zijlmans, Rotterdam: 2. L. v. d. Leur, Ped.; 3. J. Koevermans, Coureur; 4. J. Verspeek, Ap.; 5. J.Meerburg, R'd.- Leeuw; 6. H. in 't Hout, Ped.; 7. adsp. J. de Hoog, R'd.-Leeuw; 8. J. v. d. Sman, R'd.Leeuw; 9. F. Peters, Ped.; 10. P. Fischer, Ped. C. klasse; 36 km. In 1.4. 1. I. Ville, R'd.Leeuw; 2. N. de Ligt, Ap.; 3. B. Brummelink, R'd.Leeuw; 4. J. Stolk, Ped.; 5. H. v. Blooys, R'd.Leeuw; 6. J. Sluiter, Rotterdam; 7. L. Michiel- sen, Ped.; 8. H. Sap, Rotterdam. Clubontmoeting op Feüenoordtra- ject Sluisjesdijk; Amateurs 70 km. in 1.55. 1. C. Jonkers; 2. P, Geluk; 3. M. van Gils; 4. A. Ket, allen Feijen- oord; 5. P. Heijster, Coureur. Nieuwelingen, 70 km. in 1.55. 1. H. Giesen; 2. M. v. d. Klooster; 3. L. v. d. Leer; 4. J. Spoormaker; 5. H. Stubbe; 6. R. Sienders; 7. J. van Vliet; 8. A. Letterie; 9. J. Voshol; 10. J. Verhagen, allen Feijenoord. A, junioren; 25 km. in 56 min. 1. W. Muntz; 2. G. v. Haasteren; 3. M. Peters, allen Feijenoord; 4. G. Bou wer, Schiedam; 5. M. Kruithof, Feij enoord; 6. M. Hekman, Schiedam; 7. D. van D(jk, Schiedam; 8. W. Bui tendijk: 9. L. de Ruiter, 10. D. Vijf- vijfvinkei, allen Feijenoord, v B. junioren; 15 km. in 36 min. 1. A. v. "Leeuwen; 2. W. v. Breugel; 3. B. Kanselaar; 4. A. van Breugel; 5. J, Poot; 6. P. de Haan; 7. G. Herken- raath, allen Feijenoord; 8. W. Lepol- der, Schiedam; 9. H. v. Nispen; 10. H. v. Guiik, beiden Feijenoord. Veteranenclub Sportief hee zondag de Vlaardlnger Antoon Koevermans gehuldigd in verband met diens 25- jarige „dienst" in de wielersport. Koevermans, wiens zoon eveneens rijdt, loofde op zjjn beurt een wissel beker uit als prijs voor de eveneens zondag door Sportief gehouden grote rit naar De Klomp over ca. 225 km. Twaalf man gingen van start, negen van hen wisten de reis te volbren gen. De uitslag van de rit was: 1. P. WIsschof in plm. 614 uur; H. Ket, Feijenoord; 3, J. Harmsen; 4. A. Geelhoed, R'dXeeuw; 5. J. van Dnjj- venbodc. Een klein half uur later arriveerden in volgorde J. v. d. Entte, A. Koevermans, J. de Vaal en J. TImmers. In de ronde van Oss voor amateurs en onafhankelijken welke werd ge wonnen door Piet de Bruijn uit Roo sendaal, bezette de Rotterdammer Axle Jonge jan na Martin "VVolfs uit Vlijmen de derde plaats. De rit ging over 100 km. waarvoor nodig was 2.32. Ook bij de nieuwelingen met de Bosschenaar B. Soiaro als overwin naar eindigde de Rotterdammer Maarten Breure in de voorste regio nen. Na B. Ruttcn (Haarlem) en Dé Jager (Den Haag) finishte bü als vierde. Voor deze categorie was de afstand 50 km. De Nederlandse amateurs Hugens en Yergossen hebben beslag gelegd op de beste plaatsen in de ronde van Saarland. In een zeer zware wedstrijd, di« voor het grootste deel met de sterke wind tegen moest worden afgelegd, sprong Jan Hugens na S5 km by Schaumberg uit het peloton en bleef vervolgens 100 kilometer lang aaa de kop, zonder door zijn concurren ten te kunnen worden belaagd- Advertentie XM. jienae overwinning van Nederland op een teleurstellend België. In verband met de televisie-uitzen ding trad het Nederlandse team aan in oranjeshirt en witte rok of broek. Wat ons betreft mag dit zo blijven, want oranje en wit harmoniëren be ter en dan oranje en zwart. Voor de aanvang van de wedstrijd werd Annie Koper in de bloemen ge zet wegens haar vijfentwintigste land. Oranjeboom brouwt inderdaad een onweer staanbaar glas Pilsener voor U, goudgeel mot een royale manchet romig schuim, waarin U kunt happen. Goed brouwen is een kunst, een kunst die d* Oranjeboom sinds 1671 betracht én met succes! Het verrukkeiijke Pilsener is één van de drie voortreffelijke blaren waar aan d' Oranjeboom zijn faam te danken heeft. Oud-Bruin, het iets zoetere bier met z'n iets lager ale. gehalte énniet te vergeten, het meer dan voortreffelijke Super Pilsnerl Proef ze en overtuig U zelft super pilsner - pilsener - oud bruin i67t BESTEL ORANJEBOOM EN IET OP DAT U HET 00K KRIJGT!

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1