en voor voor zwervers Berijder van sleperswagen viert z'n A. Post: „1 PK rustiger dan de benzinemotor Carnaval in Wenen naar een DIERENCENTRUM OP GRAFELIJK ERF mmm mmm 7500ste in 't Sted. Museum Het Vrije Volk Een oude vorm van vervoer op de weg SVY-ËKnkwijk Wat zij vingen Marktberichten Predikbeurten De grootste krant Orgelbespeling in Grote Kerk Medische dienst Burgerlijke Stand HET VRUE VOLK ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1957 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Uit de ve. te heeft het iets van een primitieve woudlr nederzetting, maar dichter'r.ygekomen is het gebouw daaiKW toch te modem en te beschaafd opgetrokken. Bovendien: Lr'? behoort niet tot de eerste levensbehoeften tientllen honden, en niets dan honden, te kweken. En slechts honden, keffende, brullende, jonkende, bassende, blaffende, huilende honden, hoor je, zie je, wanneer je de Hazenberg in Ameringen oprijdt, het bordje, dat hier geen verkeer mag komen, negerend, de angstwekkende dierenroep trotserend. En dan valt het heel erg mee, want de Hazenberg is dierenasiel, de honden lopen netjes afgerasterd in wijde weiden en zijn vakantieluimig goedge mutst. Binnen het hek, dat naar het huis leidt, lopen vriende lijke mensen, die vol zijn van verhalen over hun dierbare omgeving. Blacky kwam. terug Doorgangshuis 'Nu moet ik u verlaten, voor het feest nog wat regelen.' Naast het kippenhok, niet tot het asiel behorend doch be heerder De Groots eigen bu siness, bestijgt zij haar paard. En weg galoppeert de gravin. Haar dagen zijn wel druk be zet. '.V PAARD-EN-WAGENS worden zeldzaam Vrachtauto's, sche pen, vliegtuigen en treinen verzorgen tegenwoordig vrijwel alle transporten; de eisen van de tijd zijn ernaar. In een stad als Amsterdam bijvoorbeeld heeft Van Gend en Loos nog enkele bestelwagens met paarden ejvoor rijden. Maar sleperswagens, de vervoermiddelen van. vroeger bij uitstek, ziet men hoege naamd niet meer. Toch is in Nederland nog een slepersivagen, die dagelijks dienst doet. En dit laatste min of meer uit- de tijd geraakte vervoermiddel hoort thuis in Schiedam. De bestuurder van de wagen is de heer A. Post uit de Hoofdstraat, die dit werk reeds vijftig jaar met veel plezier doet: op 22 augustus viert hij zijn gouden dienstjubileum bij dit expeditiebedrijf Engering. NIEUWS Nu met 1 pk In de vijftig jaar, die achter hem liggen, heeft de jubilaris 23 paarder: aan de teugels gehad. Een half jaai geleden reed hij nog met twee paar den, Dick en Vos, waarvan de laatste wegens ouderdom inmiddels is ge storven. Nu rijdt de heer Post dus alleen met Dick, maar kan met dit sterke paard zijn vrachtjes best af. Daar treft, men, tien tegen een, mevrouw E. von Esemann—Gravin van Aldenburg Bentinck aan, bezig met de dagtaak, die zij zich zelf heeft op gedragen: het bemoederen van de dieren, die in het tehuis, waarvoor zij de grond schonk, zijn opgenomen. Anderhalf hectare gaven .de kasteelbewoners van Amerongen, en een stichting Nationaal Dierenpark voor Zwerfdieren De Hazenberg (giro 4228) voert, onder voorzitterschap van een Amsterdams Journalist en met de gravin en vijf anderen in het bestuur, het beheer over het flink uit de kluiten opgetrokken bakstenen gebouw, met de betonneh hokken, en het loopterrein een ranch in miniatuur. voor een dier, is ook zo voor zijn medemens. Die déügt niet. Beheerder De Groat met zijn meute, waarmee hij niet op jacht gaat, doch die hij slechts als gasten heeft te verzorgen. Het echtpaar De Groot, de derde dy nastie op de Hazenberg, blijft er overigens niet lang meer. Zij zijn demissionair, totdat er ander werk en een huis voor hen is gevonden. Het verblijf in een dierenbuurt vereist een zeer speciale instelling. De honden blaffen, des daags, en des naakts. Mevrouw De Groot kon er niet van slapen, en werd overspannen. Zij had bovendien haar zorgen, over honden, die wat ziek waren, over honden, die nog niet waren ingeburgerd. Maar het werk op De Hazenberg gaat door. Want liefde voor het dier dragen allen hier mee. In maart is dit complex 'fideel geopend, nadat men er de winter reeds officieus had doorgebracht, omdat het oude gebouw, even ver derop, waarin de stichting twee jaar had geïmproviseerd, niet langer mee kon. En reeds nu blijkt de Hazen berg bijzoader in trek te zijn: bij mensen, die bellen, dat ze een zwerf dier weten; ën bij lieden; die hier hun huisdiertje onderdak brengen gedurende de tijd, dat ze uithuizig voor zaken'of-met vakantie, zijn, Dat pension kost, variërend van een kleine hond tot een bullebak, één a twee gulden per dag. Het bekos tigt mereiideels de exploitatie van dit in eerste instantie voor zwerf dieren ingerichte station, waar maan delijks minstensvijfhonderd gulden wordt doorgedraaid. Er zijn veel dieren in dit seizoen. Zo'n vijftig honden, en acht katteh. Veel uitbestede ook. Gravin van Al denburg kent ze vrijwel alle uit el kaar. Die daar, en die, zijn pension gasten, zegt ze, zorgzaam ais de ho telier, die om de recommandatie moet denken. Het liefst zijn haar echter de zwer vers. Het allerliefst de twee, die om haar heen zwermen en klitten, waar ze maar gaat. Bob. die zij zeven jaar geleden langs de weg oppikte, en Nora, een verbasterde Belgische her der, die zijn beklagenswaardig be staan aan de ketting sleet een van de vijftigduizend kettinghon den, die ons land nog 'rijk' is tot hij, nu twee jaar geleden, de benen nam. Met opengckerfde hals, twijfel loos lotsmerk, trof men hem aan in de bossen van Leersum. Hij liet zich door niemand benaderen. En nu nog, opgenomen In de kasteelgemeen- schap, verdraagt hij slechts de aan raking van zijn redster, die hij scherper bewaakt dan de boerderij, waar hij eens zat vastgekluisterd. Doch meen niet, dat die twee van de grafelijke lijfwacht, nu voor wor den getrokken. Of dat zij jaloers worden, wanneer mevrouw ïlsemann haar aandacht wendt op de dieren in het weiland, die ook haar zwer vertjes zijn, Nora en Bob voelen zich leiders van een gemeenschap, waar mee zij zijn vergroeid. Een .leider schap overigens, dat zij delen met Blacky, een zwartharige schapen does, die in een Bussumse tuin werd opgevangen, en die vier keer bij goede gezinnen onderdak werd ge bracht. Maar Blacky kende slechts een veiligheid: die van De Hazen berg, en vier maal keerde hij, van verre, terug. Hij rukte zich los, waar men hem bond, en toen heeft gravin van Al denburg, ontroerd, hem maar gehou den. Blacky heeft geen mandje op het kasteel gekregen. Hij is op het park gebleven, en daar beschouwt hij de honden gelijk schapen, die hij als uitvoerende macht regeert in toom houdt, tegen wie hij ais het no dig is, optreedt, en die ook hem, als oudgediende en vaste kern, erkennen. Gravin Van Aldenburg heeft, naast haar tederheid, geprononceerde op vatingen over mens en dier. Dat klein tje daar, dat zo mank loopt, is uit een auto gesmeten. Hij is de auto nog achterna gerend, en tben door een andere wagen overreden De dierenarts gaf hem nog twee dagen. Maar nu huppelt hij al weer vrolijk bij ons rond. Hij is alweer geplaatst ook. Kleine huisdieren zijn in trek. Grote honden zijn veel moeilijker onder te brengen. Dat gaat gewoon niet op die bovenhuizen. En dan, fel: Ja, ze gooien die dieren nog steeds uit hun auto's. Of ze binden ze aan een boom in het bos vast, zoals laatst die hond daar. die door padvinders bij ons is gebracht. Ze moesten de mensen, die dat deden, hangen. Wie zo is Sjieke honden zul je op de Hazen berg alleen maar in pension aan treffen. De langharige pekingees, het trillende juffershondje, subtiele exemplaren die slechts onder een dekentje in een fijngevlochten mand je binnen de huiskamers mogen ver blijven, zij zijn. van rijke komaf en rijk in ere. Sjiek lust ik niet Sjieke honden zou ik eigenlijk niet willen hebben, zegt gravin Van Al denburg, die vinden altijd wel een goed tehuis. Wij zijn hier voor de verschoppelingen. Neem nu die arme zwarte daar. Het was een blinde- geleidehond, die de spanningen niet langer kon verdragen, en die op een kwade dag eenvoudigweg niet langer wilde. Wij hebben hem hier opge vangen, en hij komt onderdak ook. U siet. deze dame, die men eigen lijk in een verleden tijd zou denken, heelt haar eigen levensvulling ge vonden. Terwijl wij verder langs de afrastering lopen, waarachter tien tallen honden, uitgelaten als kinde ren in een speeltuin, de grootste schik onder elkaar schijnen te heb ben, Zij zijn, grof gesorteerd in twee afdelingen ondergebracht. Zij bijten niet elkaar en niet de mensen. Ach ja, af en toe kan er eens een knauw verkeerd uitvallen, geeft me vrouw ïlsemann. toe, maar zelf ben ik nog nooit door een hond gebeten. Ook niet die keer, toen een fox, die ik toch haast helemaal vertrouwde, tijdens een rijtoer in het bos mijn paard aanviel, en ook mij in mijn laarzen hapte. Schuimbekkend ren de mijn arme paard hier de Hazen berg binnen, en pas toen konden we met het personeel de hond in be dwang krijgen. Hier overigens is alles tussen de honden pais en vree. Er zijn wat katten, een zwervertje, moeilijk on der te brengen, en enkele welgedane pensiongasten. Maar die zitten ach ter gaas veilig in rennen en ze weten, dat de honden niet bij hen, en zij niet bij de 'honden kunnen komen. Daarom is het ook tussen kat en hond hier rustig, afgezien van wat stoom afblazen, waartoe overigens meestentijds het initiatief van de kat uitgaat, want die is trots en agres sief en bedelt niet om liefde, anders dan de hond, die slaafs van aard is, en die de hand likt, waarmee je hem slaat. Verder drentelen wij langs deze collectie, die mij, met haai-, blikken zonder terughoudendheid, de vraag opdringt, of wij het nu zijn, die afgerasterd worden bezichtigd, of zij. Echt gevecht En dan beleef Ik de première van een gevecht tussen dog en fox, die eikaars natuurlijke vijanden zijn, maar die zich, ais keurige pension gasten, op de Hazenberg tot nog toe zo-netjes hadden gedragen, dat be heerder De Groot en zijn vrouw ze wel even los onder elkaar bij de an dere in de ren vertrouwden. Zij had ze net losgelaten, toen wij de ren betraden. En het was nog maar ternauwernood gebeurd, of het vuur brandde los. Alle dieren spron gen op elkaar in .En om ons heen, zodat ik mij voelde als in een drie- mensionele film ze bijten nog niet, maar ze kunnen toch echt elk ogen blik toehappen. Ik kneep me in de arm. en ik bleef helaas wakker. De gravin en mevrouw De Groot „edroegen zich heel «at kordater. Hoewel dergelijke taferelen zich ten hunnent dus zelden of nooit kunnen afspelen, weten zij toch wel hoe on der deze omstandigheden te hande len. Mevrouw De Groot rukte steeds maar weer een van de drie foxter- rlers uit de kaken van de Duitse dog, waarin ze onwrikbaar vast zaten ge klemd, en waarheen ze, met ware doodsverachting, toch ook telkens weer uitvallen deden, nadat ze waren bevrijd. Een fox vecht tegen beter weten In. De aftocht is hem, levend althans, vreemd. En de dog hapte met,zijn weerzinwekkende snuit waar hij kon, tot hem de keel zat dichtgesnoerd, en hij nog slechts naar adem happend, in zijn hok kon worden gebracht. De foxen werden, hevig bloedend, mei jodium besmeerd, ter kalmering ri ders neergelegd. Het steekspel, dat even onbarmhartige gevolgen had kunnen hebben als in de middel eeuwen onder ridders mode was, was voorbij. Dat u dit nu net moest meema ken, hijgde de gravin, terwijl zij haar armen bestreek, waarop, zij het op pervlakkig, toch de sporo" van de strijd wel waren te zien. Haar- rok leek me voor de garderobe verloren. 'Ja, en nu aanstonds komt de eige naar van een van die foxen ook nog. Ik hoop maar, dat het een redeiiike man is.' i I Die eigenaars zijn wel vaak merk waardige lieden. Er zijn gewone Ne- derlanders, die met vak—'tie gaan. en die hun dier op vakantie naar De ïazenberg sturen. Er zijn ook Indtë- gasten onder, die met verlof komen, gedurende maanden, en die met dit bezoek hun hondje uit de tropen mee brengen. Het dier moet acclimatise ren, kan hier in - kamers, die zijn baas tijdelijk heeft afgehuurd, niet worden geborgen, gaat naar de Ha zenberg. en dan, na het verlof, weer mee naar de oost. En er zijn er ook uit andere lan- j don, die -iar Nederland komen en hun hond voorultsturen, zodat gra vin Van Aldenburg naar de :er- 1 damse haven moet rijden om het dier - af te halen en in de Hazenberg op te nemen, totdat de familie is gearri- veerd, en woonruimte heeft gevon- 1 den. riant genoeg om de hond erbij I te huisvesten. En ook wel reist me- I vrouw ïlsemann naar Schiphol, zoals voor de Siamese kater, die per vlieg- tuig arriveerde, terwijl zijn' baas en i bazin per boot onderweg waren. De Hazenberg staat voor alle die- j ren open. Ook 's winters, wanneer drie salamanderkachels voor de verwarming "orgen. En ookdan worden de dieren alle dagen, in dien het weer niet al te slecht is, uit hun schuil- en slaaphokken ge laten de vrije wèi in. Voor deze beesten betekent dit in derdaad zoveel als de vrijheid. Meer bewegingsmogelijkheid gaat hun be grip te boven. Hier, en zo, vinden zij hun draai Warm water uit een boi ler, en vlees met handen vol. Toch is de Hazenberg een door gangshuis. De kleine zwerfhonden vliegen trouwens weg. al missen zij de vleugels van de vogels, die tussen hen in hun graantje mee pikken. Tussen dat gros van die honden, en dat ongenaakbare groepje katten verzeilt wel eens een vreemde eend Of beter: een vreemd reebokje, dat, door de moeder schijnbaar in de steek gelaten, door kinderen wordt aange dragen, en na acht dagen sterft. Of een schildpad, die een goede huis kamer krijgt, een haasje, in een strik gewond, en een paar weien la ter monter weer het bos in gestuurd, een Shetlandpony door zijn tachtig jarige baas deerlijk verwaarloosd en door de stichting gekocht, opge knapt, en weer geplaatst. Het serene werk van de Hazen berg wordt door giften, en door do naties, mogelijk gemaakt. Niemand kan beweren, dat mevrouw ïlsemann Gravin van Aldenburg Bentinck. er niet veel voor doet. Voortdurend is zij voor haar dieren in touw. Nu, vrijdag en zaterdag, organiseert zij ten bate van de stichting op haar terreinen, weer enkele grote tuin feesten, met amateurartiesten, met een boerenkapel, en met een groot openluchtbal op een speciaal aange legde dansvloer. In strijd met d* schuchtere ver wachtingen van de conservator is de 7500ste bezoeker van de zomerten- toonstelling „Poppendroom" in het Schiedams Stedelijk Museum reeds vrijdagmiddag de museumkassa ge passeerd, minder dan een week na de 5000ste. Om vijf over half vijf verscheen mevrouw J. J. M. E. Veugelers met haar zuster, mevrouw M. P. H. Veu gelers, beide wonend in de Jan van Avennestraat 57b te Schiedam. Zij werden vergezeld door hun tienjarig nichtje, RVna Veugelers, uit de Van Hogendorplaan te Vlaardingen. Me vrouw J. J. M. R. Veugelers koos juist het goede kaartje, waarop de conservator namens de Schledamse Gemeenschap een opvouwbare pop pen-wandelwagen aanbood. En die ging toen onmiddellijk in de handen van de kleine Rina over, die straalde van plezier en die nog twee kleinere zusjes heeft, die onge twijfeld ook nog wel eens achter het wagentje zullen stappen. 1 „Verdere voorspellingen," zei de conservator, „doe ik maar niet meer. Ik had gedacht, dat we wel 6000 be zoekers zouden kunnen trekken, als alles zo meezit Hei-vormde gemeente: Grote Kerk, 10 uur: ds. Hartingsveld. Maassluis; 5 uur: ds. Baks, Capelle a. d. IJssel; Nieuwe Kerk, 10 uur: ds. Van Vliet, Kerkrade; 5 uur: ds. J. Plug. Wester- kerk, 9 en 10A0 uur: ds. Tonsbeek, Helvoirt; 5 uur: ds. mr. Alma, Am sterdam. Vredeskerk, 9 en 10.45 uur; ds. v, d. Most, Rotterdam; 7 uur: ds. Quartel, Rotterdam. Pr. Marijke- school, 10 uur: ds. J. Plug. Ned. Protestantenbond, 10A0 uur; ds. J. A. Hebby. Oud-Katholieke Kerk, 10 uur: Hoogmis. Baptisten Gemeenschap, Lange Haven 53, 10 en 7 uur: ds. W. Kloos. Leger des Hells, 10 uur: Heiligings bijeenkomst; 12.15 uur: Zondags school; 6A0 uur: Openiuchtpredlking Gerrit Verboonstraat; 7A0 uur Ver- lossingsbijeenkomst, Jehovah's Getuigen, Volksgebouw; zondag 6.30 uur: Wachttorenstudie. Onderwerp: Toon respect voor Je hovah's organisatie. Woensdag 7.30 uur: Bedieningschool en dienstver- gadering. rmm. ,Mcnt vast, maat," schijnt een en de handen vrij om de telejoon- van deze hoge mannen lachend te draden te bevestigen, roepen. Ze zitten daar best, die Zo maken zij* dat u iedereen twee. De voeten in beugels, een kunt spreken binnen enkele mi- velligheidsgordel om het middel nuten. Of niet natuurlijk.... bij geen gehoor zijn ze met vakantie. - Op woensdagl4 augustus zal Jacq. P. Bekkers een concert op het orgel van de Grote Kerk geven. Medewer king wordt verleend door Ria Koens, alt. Het programma vermeldt werken van Schubert, Handel, Buxtehude, Loeillet en Beethoven, De toegang is vrij. De eerstvolgende orgelbespeling vindt plaats op woensdag 28 augustus. A. POST .vijftig jaar paardekracht De heer Post is donderdag 65 jaar geworden, maar hij denkt er niet over om al met pensioen te gaan. Daarvoor Is zijn werk hem te lief, daarvoor houdt hU te veel van paar den. Het Is dan ook wel Iets bijzon ders de berijder te zijn van Neder lands enige en waarschijnlijk laatste sleperswagen. De volgende artsen zullen gedu rende het weekeinde de medische diensten waarnemen: mevr. C. Duys- ter-Jamin, Burg. Knappertlaan 156, tel. 69991; J. v. Buren, Buys Ballot singel 72-76, tel. 69661; G. Pet, Tuin- laan 38, tel. 66898; W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 47, tel. 67590. De dienstdoende apotheek is Fa.: Van Westendorp, Singel 81. De wedstrijd tussen SVV en Elink- wijk, die op dinsdagavond 13 augus tus in het Sterrebos zal worden ge speeld begint niet om 7.15 uur, zoals vrij abusievelijk vermeldden, maar om 6.45 uur. Vangstberichten van zaterdag morgen: VI. 70, 17 kantjes; VI. 78, 34 kan tjes; VI. 79. 5 kantjes; VI. 85, 90 kantjes; VI. 172, 60 kantjes, nog 15 netten; VI. 203, thuisvarend; VI. 208, thuisvarend; VI, 216. 12 kantjes; VI. 61, 2 kantjes VI. 71, thuisvarend; VI. 83, thuisvarend; VI. 14, 20 kan tjes nog 20, thuisvarend; VI, 89, 10 kantjes; VI. 112, 25 kantjes; VI. 132, 40 kantjes; VI. 153, 70 kantjes thuis varend; VI. 121,/VI. 131, 90 kantjes Trawlharing groen 85,tot 112,—; klein 34,40 tot ƒ36,60; groot 35.10 tot 36,—; Steurha- ring 28,6029,20; makreel 30, 30,—. ROTTERDAM Coöp. Tuln- bouw-Veiling der Zuidhollandse Ei landen van 9 augustus. Aardappelen gr 11—22, Aardappe len p 5—9: Andijvie 715; Augur ken 301.03; Dubb Prlnc 1 4060; Dubb Princ 2 3355; Stokprinc 56 68; Stoksnijbonen 1 4164, Stoksnij- bonen 2 2761; Fronksnjjbonen 25— 47; Kroten 4%—11; Rode kool 5—9; Gele kool 715; Groene kool 8—12; Rabarber 4—12; Bloemkool A 10—44, Komkommers A 823, B 817; Stamsnij bonen 25—51; Sla IA 4—13, Sla 2A 4—10, Sla B 3—8; Slederij 2 4.30; Sjalotten 7—10; Waspeen 10 —22; Uien 5—14. Tomaten A export 34, B 33—34, C 2830, CC 20; Tomaten A Binnen land 23—40, B 21—40, C 20—33, CC 20—24; Reine Claude 67—1.48; Rode Bessen 1.06—1.93; Czaar 50—1.47; Ontario 54—1.48: Reine Vict 1.24— 1.42; Washington 60^1A2j Suiker- Meloenen 84—96; Ananas-Meloenen 911.26; Frankethaler 1.302.40: Alicante 1.50^-2AO; Golden' Cram- -pion 2.102.30; Perziken A 1437, B 9—22. Bij opgravingen nabij Helmstedt (West-Duitsland), zijn urnen en aar dewerk aangetroffen, waaruit blijkt, dat deze streek reeds 8.000 jaar voor Christus bewoond was. „Carnaval in Wenen". Wanneer het grote carnavalsbal nadert in de Oostenrijkse hoofdstad, worden degelijk gehuwde echtparen een tikje lichtzinnig. Iedere man wil naar het bal en scherpzinnige, jaloerse echtgenoten bedenken ingewikkelde plannetjes om de heren op de proef te stellen. „Ja, paarden zijn altijd zijn lust en zijn leven geweest en zijn dat nog," merkte mevrouw Post op. En dat is nog een reden, waarom haar echtgenoot paarden boven auto's ver kiest. „Een paard is veel persoonlij ter," gaf de heer Post toe, „Met paarden kun je van alles doen, je kunt ermee praten, enzovoort. En het Is veel rus- Natuurlijk ontbreekt van het ge zelschap in „Opemhal" (naar een operette van Rich. Heuberger) nage noeg niemand op het bal. Het wordt een druk en dwaas heen-en-weer-ge- hol tussen de „séparées" en hoe alles weer in orde komt. kan Hans Moser u het best vertellen, want hij heeft het daar heel druk mee gehad. (Passage). vindt u ook in d» sdvertenUepa^na^ van Het Vrije Volk. De heer Post vertelde ons met ge noegen over „die halve eeuw paard- en-wagen". Als 15-jarig jochie begon hij zijn loopbaan bij de firma Enge ring. De eerste de beste dag trok lip er a! op uit. Het inspannen van de paarden leverde hem aanvankelijk de meeste moeite op; daarvoor moest hij op een kist gaan staan. Tochten van Schiedam naar Den Haag waren in het verleden geen tiger rijden.' zeldzaamheid. Nu gaat de heer Post niet verder dan Rotterdam. Verre en zware transporten doet het expeditie bedrijf tegenwoordig allemaal per schip. Dat een sleperswagen een uniek verschijnsel is, blijkt wel uit het vol gende. De heer Post vertelde, dat het hem herhaaldelijk overkomt, dat hij en zijn paard worden gefotografeerd. In al die Jaren heeft de heer Post nog nooit iets vervelends met zijn dieren beleefd. Hij geeft trouwens de voorkeur aan paarden boven gemo toriseerde paardekrachten. „Paarden zijn betrouwbaarder dan auto's," glimlachte hij. „Een auto kan last hebben van motor- Regelmatig vervoert de heer Post 1 Vroeger trokken twee sterke paarden defect of benzinegebrek, maar een met zijn sleperswagen goederen, be- I zijn wagensinds korte tijd staat nog 1 paard ls altijd startklaar." stemd voor Schiedam en Rotterdam, i maar 1 pk ter beschikking. Benny Hill is in Londen een be kende revue-artiest, die ook voor de televisie succes heeft. Hij is natuur lijk voor een film geëngageerd. Men kan hem in Monopole tan. maandag gaan zien in „Heb je 'm door?" Een bijzonder grote komiek lijkt Benny Hill ons niet, maar dit heeft een voordeel. De filmheren hebben blijkbaar gevonden, dat zü het hem niet helemaal alleen konden laten doen zoals Norman Wisdom en hebben T. E. B. Clarke een aardig scenario laten schrijven. Nu kan men zich amuseren met een allerdolst verhaal over een jonge man, die detective wil worden en meteen In een heel moeilijke spio- nage-affaire terechtkomt. Alles is naar de klucht getrokken. Een reeks goede vondsten houdt u echter zonder twijfel aangenaam bezig. Belinda Lee, de blonde schoonheid, speelt als sterke" vrouw en ook dat levert grappige effecten op. Geboren: Maria, d, van J. v. Hof wegen en M .Veenman; Hendrikus A. J„ z. van D. Kooij en M. C. Hooge- veen; Josephina A., d. van A. T. M. van Hoek en A. W, van der Meer; Antoinette H., d. van W. J, C. Vissers en J. A. Meeder; Elise R., van H. J. Molenaar en G. Vink; Hessei. z. van J. W. Donkers en M. H. Haze- windus; Adriana, d. van J. W. van Helden en M. Magielse. Overleden: J. Fïegee, 79 j.; N. Seller, 72 Jaar. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 9 15 uur: Carnaval in wien (14 Jr), MONOPOLE-THEATEB, 3, 5, 7 en S uur: Heb Je 'm door? (a.l.). Apotheek: Pa. Evers, Lange Haven 81. Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Poppendroom. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: werken van Joop Sander». Diversen: P.4SSAGE-THEATER. 10 uur vm.: filmvoorstelling Ouden van Dagen. SCHIEDAMSCHE SCHIE, 3 uur: hen- gelwedstrljd voor Junioren. HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: Havenrond- vaarten. ZONDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER. 2. 4.15. 7 en 0.15 uur: Carnaval ln Wien (14 Jr). MONOPOLE-THEATER, 3. 5. 7 en B uur: Heb Je 'm door? (aJ,). 10—5 uur: werken van Joop Sanders, Apotheek Pa. Van Westendorp, Singel SI Tentoonstellingen Stedelijk Museum, 2—5 uur Pop pendroom. Diversen Hoofd, 2, 3.30 en 5 uur: Havenrond vaarten. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Laurel en Hardy hij de luchtbescherming. Zaterdag en zon dag 2T, 4.30 7 en 9.30 uur (aJ,). CAPITOL: Het moester dat de wereld bedreigde. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRA AI,: "Wenn der weisse Flledcr wieder blüht. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.l.). CINEAC (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): D# Xam, Trapp. Zaterdag 930, 11,30. 1.30, 3.30, 5.30, 7.45 en 10 uur. Zondag vanaf 1.30 uur (aJ.). COLOSSEUM: Der Zarewitsch. Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9130 uur (aX). HARMONIE: Die drel von der Tank- steile. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (al.), LUMIÈRE: Fepote, kind van de straat. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 930 uur (aX). LUTUSCA: Stan Laurel en Oliver Hardy ln de Boemelstudenten. Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). LUXOR: De bruid Ls niet bleu. Zat. en zondag 2. 4.30, 7 en 930 uur (18 Jr). METRO: De ondergang van de Graf Spee. Zaterdag 330. 7 en 935 uur. Zondag 2, 430. 7 en 9.15 uur (14 Ir), PRINSES: High Society. Zaterdag en zondag 4.30, 7 en 9.30 uur (aX). HEX: De dulvelsbrigade/ Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 430. 7 en 9.15 uur <14 Jr). THALIAEen theehuis voor Toblkl. Zaterdag en zondag 2, 430. 7 en 4, 930 uur (a.l.). 5 't VENSTER: The ladykillers. Eater 's» dag 2. 7 «n 9.15 uur. Zondag 130, 4.15, 7 en 9.15 uur (14 Jr). t VICTORIA: Michael Strogolï. Zater dag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 430. 7 en 9.15 uur (aX).

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1